رفتن به مطلب

کمک درباره خرید cpu های AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت تمامی دوستان. حقیقتش رو بخواهین می خواستم از دوستانی که در مورد ÷ردازنده های AMD اطلاعاتشون بالاتره خواهش کنم تا بنده رو کمک و راهنمایی کنن.راستش من قصد داشتم که یک AMD دو هسته ای مدل 5200+ بگیرم که بنا به دلایلی نشد.به من ÷یشنهاد شد که مدتی صبر کنم تا از cpu های مدل phenom AMD بگیرم که از تکنولوپی 65 نانو متری استفاده میکنن بگیرم.البته در سری مدلهای دو هسته ای یا همون athlon 64 x2 مدل جدیدی از همان مدل 5200 در بازار هست که 65 نانو متری هم هست.ولی این مدل سی بی یو دارای 1mb L2 cach میباشد که به نظر من خیلی کم هست.با این تفاصیر از شما دوستان راهنمایی می خواستم.هزینه ای هم که می خواستم بکنم حد اکثر تا ثقف 100 الی 110 هزار تومان می باشد.از شما دوستان خواهش می کنم بیشنهاد یا نظری در این مورد دارند منت گذاشته و بندرو راهنمایی بکنند.با عرض معذرت که یه مقدار طولانی شد.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت تمامی دوستان. حقیقتش رو بخواهین می خواستم از دوستانی که در مورد ÷ردازنده های AMD اطلاعاتشون بالاتره خواهش کنم تا بنده رو کمک و راهنمایی کنن.راستش من قصد داشتم که یک AMD دو هسته ای مدل 5200+ بگیرم که بنا به دلایلی نشد.به من ÷یشنهاد شد که مدتی صبر کنم تا از cpu های مدل phenom AMD بگیرم که از تکنولوپی 65 نانو متری استفاده میکنن بگیرم.البته در سری مدلهای دو هسته ای یا همون athlon 64 x2 مدل جدیدی از همان مدل 5200 در بازار هست که 65 نانو متری هم هست.ولی این مدل سی بی یو دارای 1mb L2 cach میباشد که به نظر من خیلی کم هست.با این تفاصیر از شما دوستان راهنمایی می خواستم.هزینه ای هم که می خواستم بکنم حد اکثر تا ثقف 100 الی 110 هزار تومان می باشد.از شما دوستان خواهش می کنم بیشنهاد یا نظری در این مورد دارند منت گذاشته و بندرو راهنمایی بکنند.با عرض معذرت که یه مقدار طولانی شد.

درود

دوست عزیز به فروم لیون خوش آمدید.حق با شماست و متاسفانه سری جدید 5200 های دو هسته ای اتلون کمپانی ای ام دی دارای یک مگابایت کش سطح دوم هستند که کم هست.

اما با توجه به اینکه بودجتون نهایتا 110 تومن هست اگر مادربردتون سوکت +am 2 رو ساپورت میکنه شما میتونید یک پردازنده فنوم سه هسته ای 8450 را با قیمت حدودی 108 تومن تهیه کنید که هم سه هسته ای هست و هم در مجموع کش سطح دوم و سطح سوم 3.5 مگابایت کش دارد و 95 وات هست و هایپر ترنسپورت 3600 مگاهرتز و 65 نانومتری هم هست.

93373f8a7090e42ebccfbae1a7859ff9phenomX3.jpg

http://www.lioncomputer.ir/index.php?product_id=183

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام . اول از همه اینکه از شما دوست عزیز نهایت تشکر و قدر دانی را دارم. اما در مورد بیشنهاد شما دوست عزیز باید بگم که مادربرد من abit AN78GS هست که سوکت am2+ را هم سابورت می کند.اما از نظر کارایی و عملکرد می خواستم بدانم این cpu که شما فرمودین چگونه عمل می کند چون به نقل قول از بازاریها سری athlon x2 که از فرکانس بالا بر خوردار هستند از سری phenom (مخصوصا سه هسته ایهایی)که از فرکانس کمتری بر خوردارند بهتر عمل می کنند که البته این نقل قول آنها از نظر بنده غیر منطقی می باشد.می خواستم ببینم که نظر شما در این مورد چیست وآیا مدل دیگری هست که شما آنرا بیشنهاد بکنید و خواهش دیگری که داشتم می خواستم این سیستم هایبر ترانسبورت را بیشتر توضیح داده وتاثیر آنرا در عملکرد cpu بدانم .البته در مورد FSB که مختص cpu های اینتل هست اطلاعات اندکی دارم ولی در cpu های AMD نمی دانم چگونه است.باز هم از جنابعالی به خاطر کمکتان کمال تشکر را دارم.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز پردازنده PHENOM TRIPLE CORE 8450 دارای هایپر ترنسپورت 3600 مگاهرتز و فرکانس کاری 2100 مگاهرتز میباشد که تقریبا ارزوانترین پردازنده از سری سه هسته ای های ای ام دی هست اما اگر بخواهیم به سراغ دو هسته ای های ای ام دی برویم با این حدود قیمت شما میتوانید پردازنده اتلون 64 ایکس تو +6000 را با قیمت حدودی 100 تومن تهیه کنید که دو مگابایت کش سطح دوم دارد و همانطور که میدانید دارای هایپر ترنسپورت 2000 مگاهرتز است اما خوب فرکانس کاری 3000 مگاهرتز را داراست و همانطور که شما هم اشاره کردید مادربرد شما از سوکت +AM2 پشتیبانی میکند.

an78gs_top_500.jpg

انچه که تحت عنوان اف اس بی در پردازنده های اینتل به کار میرود در پردازنده های ای ام دی هایپر ترنسپورت نامیده میشود

8109.png

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از شما به خاطره کمکهایتان کمال تشکر را دارم . فقط یک سوال دیگه تو این زمینه داشتم در صورتی که من cpu 8450 را تهیه کنم با توجه به bus بالای آن نیاز به چه مقدار رم (چه از نظر ظرفیت وچه از نظر سرعت یا همان باس)خواهم داشت .واینکه نظرتان را راجع به رم در مورد سیستم خودم با این cpu و مادربرد می خواستم ببرسم.با تشکر از شما که با اطلاعات خودتان منو راهنمایی می کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزيز از شما به خاطره کمکهايتان کمال تشکر را دارم . فقط يک سوال ديگه تو اين زمينه داشتم در صورتي که من cpu 8450 را تهيه کنم با توجه به bus بالاي آن نياز به چه مقدار رم (چه از نظر ظرفيت وچه از نظر سرعت يا همان باس)خواهم داشت .واينکه نظرتان را راجع به رم در مورد سيستم خودم با اين cpu و مادربرد مي خواستم ببرسم.با تشکر از شما که با اطلاعات خودتان منو راهنمايي مي کنيد.

درود

دوست عزيز مادربرد شما توانايي ساپورت رمهاي DDR 2 تاظرفيت 8گيگابايت رو داره که اگر قصد داشته باشيد از پردازنده هاي سوکت +AM2 مانند PHENOM TRIPLE CORE 8450 استفاده کنيد تا باس 1066 هم ميتونيد استفاده کنيد و اگر از پردازنده هاي سوکت AM2 بخئاهيد استفاده کنيد نهايتا تا باس 800 ميتونيد استفاده کنيد و ظرفيتش به انتخاب خودتون هست مثلا از 512 مگابايت گرفته تا 8گيگابايت.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . با راهنماییهای شما دوست عزیز تصمیم گرفتم از cpu های سری phenom AMD بگیرم . از آنجایی که مدلهای phenom X4 یا همان چهار هسته ای در فرکانسهای بایینتر از نظر قیمت تفاوت زیادی با سری سه هسته ای یا همان phenom X3 ندارد شما دوستان کدام یکی را بیشنهاد می کنید؟ البته من از در نظر کارایی در حد خیلی زیاد انتظار ندارم (بیشتر برای اینتر نت و تا حدودی گیم) . در صورتی که من از تعدادی از افراد بازاری شنیده ام که در صورتی که شما کاراییه زیادی از سیستم نداشته باشید cpu های چهار هسته ای بایینتر از کارایشان کار می کشند (یا به عبارت دیگر از هسته چهارمشان استفادهای نمی کنند.حال می خواستم نظر شما دوستان را در این زمینه ببرسم.سه هسته ای (phenom 8750) با فرکانس 2.4 یا چهار هسته ای (phenom 9550 )با فرکانس 2.1 البته با 2 مگابایت L2 cach ؟با تشکر

لینک به دیدگاه

باسلام

دوستان عزیزوارجمند مخصوصا شما مدیر گرامی(mr pc ) اگر ممکن است بنده را راهنمایی کنید.

برای خرید cpu های سری Phenom AMD از کدام مدل بگیرم؟ آیا مدلهای سه هسته ای (X3 ) باسخ گوی نیاز من می باشد؟ یا از مدلهای چهار هسته ای البته با فرکانس بایینتر (البته با توجه به بودجه بنده که حد اکثر 140 تا 150 هزار است ) از سری چهار هستهای مدل 9550 را می توانم بگیرم و از سه هسته ایها مدل 8750 را.با تشکر

لینک به دیدگاه

باسلام

دوستان عزیزوارجمند مخصوصا شما مدیر گرامی(mr pc ) اگر ممکن است بنده را راهنمایی کنید.

برای خرید cpu های سری Phenom AMD از کدام مدل بگیرم؟ آیا مدلهای سه هسته ای (X3 ) باسخ گوی نیاز من می باشد؟ یا از مدلهای چهار هسته ای البته با فرکانس بایینتر (البته با توجه به بودجه بنده که حد اکثر 140 تا 150 هزار است ) از سری چهار هستهای مدل 9550 را می توانم بگیرم و از سه هسته ایها مدل 8750 را.با تشکر

درود

ببینید دوست عزیز شما باید ببینید با توجه به نوع کاربریتون و برنامه ای که قصد اجراشو دارید از چند هسته پردازندتون استفاده میکنه.به طور کلی شما اگر بخواهید آینده نگرنه به انتخاب بین این دو پردازنده فکر کنید میبینید که بازیها هم به مرور زمان برای پردازنده های با هسته بیشتر بهتر بهینه میشند

.پس به طور کلی اگر نظر شخصی خود بنده رو بخواهید فنوم 9550 رو انتخاب میکنم و مقدار کمی اورش میکنم چون هم چهار هسته ای هست و هم 128 کیلو بایت در کش سطح اول و 512 کیلوبایت در کش سطح دوم برتری دارد و اگر نگران 200 مگاهرتز فرکانس کاری پایینترش نسبت به 8750 هستیدمیتونید با یک اور خیلی کوچک بدون نیاز به خرید فن اورکلاک میتونید حداقل 400 تا 500 مگاهرتز فرکانس کاریشو بالا ببرید که از 8750 هم فرکانسش بالاتر بره.

ولی اگر قصد نداشته باشید اورش کنید 8750 به علت فرکانس کاری بالاتر برای برنامه هایی که از هسته کمتری استفاده میکنند بهتر هست

f2221.png

لینک به دیدگاه

با سلام ودرود خدمت شما دوست عزیز . تشکر می کنم از این جهت که جواب سوالهای من را همیشه داده اید. فقط در مورد قیمتهای سایت می خواستم ببینم که آیا به روز هست یا نه.چون در حال حاضر قیمت همین 9550 با آن چیزی که در سایت هست نزدیک به 20 هزار تومان اختلاف دارد.که البته من به قسمت ارتباط با ما در سایت مراجعه کردم واین قضیه را مطرح نمودم ولی پاسخی دریافت نکردم.

و مورد دیگر گارانتی cpu های AMD است . آیا گارانتیه شرکت avajang خوب است برای AMD ودیگر اینکه CPU هایی که خودLioncomputer دارد و می فروشد با چه گارانتی هستند؟

لینک به دیدگاه

با سلام ودرود خدمت شما دوست عزیز . تشکر می کنم از این جهت که جواب سوالهای من را همیشه داده اید. فقط در مورد قیمتهای سایت می خواستم ببینم که آیا به روز هست یا نه.چون در حال حاضر قیمت همین 9550 با آن چیزی که در سایت هست نزدیک به 20 هزار تومان اختلاف دارد.که البته من به قسمت ارتباط با ما در سایت مراجعه کردم واین قضیه را مطرح نمودم ولی پاسخی دریافت نکردم.

و مورد دیگر گارانتی cpu های amd است . آیا گارانتیه شرکت avajang خوب است برای amd ودیگر اینکه cpu هایی که خودlioncomputer دارد و می فروشد با چه گارانتی هستند؟

درود

دوست عزیز اگر قیمت بازاری که شما از این پردازنده دارید کمتر از قیمت سایت هست میتونید با شماره های دفتر که در سایت لیون کامپیوتر هست تماس بگیرید و این موضوع رو اطلاع بدید دوستان حتما به قیمت روز این پردازنده رو تقیمتون میکنند چون ممکنه گاها قیمتها آپدیت نشه همینطور در مورد گارانتی هم میتونید سوال بفرمایید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام. یه سوال داشتم اونم اینه که این phenom های سریBlack Edition هستند فرقشون با معمولیا دقیقا چی هست؟به عنوان مثال این دوتا سی پی یو رو عرض می کنم:Phenom 9550 معمولی و Phenom 9600 Black editon من توی خود سایت AMD هم که نگاه می کردم تنها فرقشون در Revision اونها بود.مال9550 بودB3 ومال 9600 black editon بود B2 . می خواستم ببینم فرق این دو تا چیه ؟ ودر کل بین این دو تا cpu کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

دست عزیز سلام اگر برا اورکلاک می خوای Phenom 9600 Black editon چون ضریب پردازندشون بازه ! ول نه اگر نمی خوای همون

Phenom 9550!

موفق و موید باشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

و مورد دیگر گارانتی cpu های amd است . آیا گارانتیه شرکت avajang خوب است برای amd ودیگر اینکه cpu هایی که خودlioncomputer دارد و می فروشد با چه گارانتی هستند؟

درود

دوست من قیمتها تا حدودی به روزه . یه سوال دارم فنوم 9550 رو شما چند قیمت دارید ؟ یعنی 20 تومان ارزانتر قیمت دارید یا بیشتر قیمت دارید . ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام. یه سوال داشتم اونم اینه که این phenom های سریblack edition هستند فرقشون با معمولیا دقیقا چی هست؟به عنوان مثال این دوتا سی پی یو رو عرض می کنم:phenom 9550 معمولی و phenom 9600 black editon من توی خود سایت amd هم که نگاه می کردم تنها فرقشون در revision اونها بود.مال9550 بودb3 ومال 9600 black editon بود b2 . می خواستم ببینم فرق این دو تا چیه ؟ ودر کل بین این دو تا cpu کدوم بهتره؟

درود

دوست عزیز سری بلک ادیشن به طور کلی از قابلیت اورکلاک پذیری بیشتری برخوردارند و مثلما اگر قصد اورکلاک کردن داشته باشید 9600 بلک ادیشن بهتره و 100 مگاهرتز هم فرکانس کاریش از 9550 بیشتره

لینک به دیدگاه

درود

دوست من قیمتها تا حدودی به روزه . یه سوال دارم فنوم 9550 رو شما چند قیمت دارید ؟ یعنی 20 تومان ارزانتر قیمت دارید یا بیشتر قیمت دارید . ؟

با سلام. درمورد قیمت باید بگویم که قیمتی که من از بازار گرفتم 20 تومان بالاتر از قیمت سایت می باشد.البته اینطور که من خبردار شدم cpu های AMD گران شده.در این خصوص با خود فروشگاه سایت هم که تماس گرفتم گفتند که این مدل در بازار نیست ودلیل افزایش قیمت هم همین است.البته این را هم گفتند که یه چند روزی صبر کنم چون با ورود مجدد cpu های AMD به بازار قیمتها پایین می آید.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز سری بلک ادیشن به طور کلی از قابلیت اورکلاک پذیری بیشتری برخوردارند و مثلما اگر قصد اورکلاک کردن داشته باشید 9600 بلک ادیشن بهتره و 100 مگاهرتز هم فرکانس کاریش از 9550 بیشتره

با سلام.اینطور که شما فرمودین پس مدلهای Black Edition باید بهتر باشند.ولی چرا قیمتشان نسبت به معمولیها پایینتر است؟و در کل شما کدام سری را پیشنهاد می کنید؟ باتشکر

لینک به دیدگاه

با سلام. درمورد قیمت باید بگویم که قیمتی که من از بازار گرفتم 20 تومان بالاتر از قیمت سایت می باشد.البته اینطور که من خبردار شدم cpu های amd گران شده.در این خصوص با خود فروشگاه سایت هم که تماس گرفتم گفتند که این مدل در بازار نیست ودلیل افزایش قیمت هم همین است.البته این را هم گفتند که یه چند روزی صبر کنم چون با ورود مجدد cpu های amd به بازار قیمتها پایین می آید.

درود

دوست من قیمت واقعی این کالا حدودا 150 تومانه که الان چون نیست قیمت بالا رفته ولی چند روز صبر کنید حتما وارد ایران میشه . در کل cpu های amd به دلیل اینکه در این چند وقت وارد نشدن بالا رفتن .

در کل از اطلاع رسانیتون ممنونم .

لینک به دیدگاه

با سلام.اینطور که شما فرمودین پس مدلهای black edition باید بهتر باشند.ولی چرا قیمتشان نسبت به معمولیها پایینتر است؟و در کل شما کدام سری را پیشنهاد می کنید؟ باتشکر

درود

همونطور که خدمتتون عرض کردم بستگی به بودجه نهایی شما و تصمیمتون مبنی بر اور کلاک کردن یا عدم اور کلاک میتونید پردازنده مناسبتون رو انتخاب کنید. مدلی رو که شما در بازار پیدا کردید که بلک ادیشنش ارزانتر از نوع معمولیش بوده رو لطفا با قیمتش ذکر بفرمایید.

لینک به دیدگاه

درود

همونطور که خدمتتون عرض کردم بستگی به بودجه نهایی شما و تصمیمتون مبنی بر اور کلاک کردن یا عدم اور کلاک میتونید پردازنده مناسبتون رو انتخاب کنید. مدلی رو که شما در بازار پیدا کردید که بلک ادیشنش ارزانتر از نوع معمولیش بوده رو لطفا با قیمتش ذکر بفرمایید.

دوست عزیز من قیمت دقیق مدل 9600 بلک رو ندارم ولی به عنوان مثال مدل 9850 سری بلک در بازار ایران حدود 180 هزار تومان است در صورتی که مدل 9750 معمولی با فرکانس و باس پایینتر نسبت به 9850 بلک قیمتی در حدود 190 هزار تومان دارد.من در خود سایت amd هم که نگاه می کردم قیمت پردازنده های معمولی بالاتر از سری بلک بود.(البته قیمتهایی که در خود سایت amd هست به دلار می باشند).با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

شما به نکته جالبی اشاره کردید که بنده تا الان بهش توجه نکرده بودم و البته بعضی از پردازنده های سری بلک ادیشن پکیجشون فقط شامل سی پی یو میشه و هیت سینک و فن داخلش نیست که شاید یکی از دلایلش این باشه اما 9850 پیکیجش شامل فن و هیت سینک هست و دلیل ارزونتر بودن قیمتش برای بنده هم جای تعجب داره چون هم از لحاظ مشخصات فنی هم برتری با 9850 هست.

لینک به دیدگاه

من هم همین الان این قضیه رو پیگیری کردم و بک ادیشن ها بهتر هستن همانطور که همه میدونن . ولی در مورد قیمت باید بگم که احتمالات زیادی هستش .

1 - بی دلیل گرونتره

2 - سیاست بازاره

3 - این کالا گرونتر در اومده

یک مثال کوچیک و ساده میزنم در حال حاضر cpu e2180 در بازار تهران 78000 تومانه و e2200 توی بازار حدود 75000 تومانه حالا بیابید گلابی فروش را

لینک به دیدگاه

من هم همین الان این قضیه رو پیگیری کردم و بک ادیشن ها بهتر هستن همانطور که همه میدونن . ولی در مورد قیمت باید بگم که احتمالات زیادی هستش .

1 - بی دلیل گرونتره

2 - سیاست بازاره

3 - این کالا گرونتر در اومده

یک مثال کوچیک و ساده میزنم در حال حاضر cpu e2180 در بازار تهران 78000 تومانه و e2200 توی بازار حدود 75000 تومانه حالا بیابید گلابی فروش را

با سلام.با تشکر از همگی دوستان . ولی سوال من اینه که آیا مدلهای معمولیPhenom (غیر از سری بلک) را نمی توان اور کلاک کرد ؟ یا اینکه قابلیت اور کلاک آنها کمتر است؟ ودیگر اینکه اکثر افراد بر این باور هستند که پردازنده های AMD به درد اور کلاک نمی خورند (که البته با توجه به قدرت این پردازنده ها با این قضیه مخالفم) آیا باز هم شما سری بلک رو پسشنهاد می کنید؟

لینک به دیدگاه

با سلام.با تشکر از همگی دوستان . ولی سوال من اینه که آیا مدلهای معمولیphenom (غیر از سری بلک) را نمی توان اور کلاک کرد ؟ یا اینکه قابلیت اور کلاک آنها کمتر است؟ ودیگر اینکه اکثر افراد بر این باور هستند که پردازنده های amd به درد اور کلاک نمی خورند (که البته با توجه به قدرت این پردازنده ها با این قضیه مخالفم) آیا باز هم شما سری بلک رو پسشنهاد می کنید؟

درود

دوست عزیز سایر پردازنده های فنونم هم قابل اورکلاک هستند ولی سری بلک ادیشن از قابلیت اورکلاک پذیری بیشتری برخوردار است و علاوه بر پردازنده عوامل دیگری هم مثل طراحی و امکانات اورکلاکینگ مادربرد و یک سیستم کولینگ حرفه ای در اورکلاک پردازنده موثر هست که شما اگر هم احتیاجی به اور کردن ندارید و فرکانس عادی پردازنده جوابگوی کارتون هست میتونید از سری معمولی فنوم هم استفاده کنید چون اورکلاک هم امکانات خاص خودش رو میطلبه و هم این امکانات هزینه بر هست و علاوه بر اینها دانش اورکلاکر هم تاثیر زیادی داره.

لینک به دیدگاه

درود

شما به نکته جالبی اشاره کردید که بنده تا الان بهش توجه نکرده بودم و البته بعضی از پردازنده های سری بلک ادیشن پکیجشون فقط شامل سی پی یو میشه و هیت سینک و فن داخلش نیست که شاید یکی از دلایلش این باشه اما 9850 پیکیجش شامل فن و هیت سینک هست و دلیل ارزونتر بودن قیمتش برای بنده هم جای تعجب داره چون هم از لحاظ مشخصات فنی هم برتری با 9850 هست.

با سلام. همانطور که شما دوست عزیز اشاره کردید بعضی از پردازنده های سری بلک مثل Atlon X2 5400 Black Edition فن و هیت سینک ندارند . در صورت تهیه این مدل از پردازنده ها باید فن و هیت سینک را چگونه و از کجا تهیه کرد؟ کدام مدل فن بهتره و اصلا قیمتشون چنده؟ با تشکر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...