رفتن به مطلب

مشکل عجیب USB tethering در اندروید MIUI 13

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر بچه های انجمن.

من جدیدا به یک مشکلی خوردم .

گه گاه وقتی نت اصلیم به مشکل میخوره مجبورم با USB گوشیمو به کامپیوتر متصل کنم و از نتش استفاده کنم.

مشکلم اینجاست که وقتی POCO C40 متصل میکنم و usb tethering فعال میکنم . سیستم در قسمت نتورک کارت شبکه NDIS رو به صورت آن پلاگ میشناسه.

444444yy5y.thumb.png.889d802c25e2d4d042ae76c50f6b47aa.png

این مشکل برای گوشی های دیگم poco f4 یا  LG Q7 اصلا اتفاق نمیوفته.

آخرین آپدیت هم برای ویندوز هم برای درایور هم برای بایوس هم برای اندروید نصب هست.اینم بگم با کامپیوتر دیگر و کابل دیگر تست کردم به همین شکل مشکل پا برجا هست و این که پلاگ USB هم مشکلی نداره. نه برای PC نه گوشی.

کسی به این مشکل بر خورده؟

در نت سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد.

البته خودم راه حلشو پیدا کردم ولی چون حالت غیر عادی هست نمیپسندم.

خیلی ساده . دولوپر مود را فعال کرده و در قسمت ستینگ USB debug را روشن کنید. اگر این کارو انجام بدم کارت شبکه NDIS کلا تغییر میکنه و فعال هم میشه.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، Sam-j گفته است:

نمر افزار دیگه ای که از NIDS استفاده بکنه نصبه ؟ مثل Oracle Virtual BOX ؟

درود.

نرم افزای که از NDIS استفاده کنه چه چیزهایی میتونه باشه؟ پراکسی v2 ر-ی هست...

Oracle Virtual BOX هم نصب ندارم.

به نظر شما مشکل از گوشی نیست؟ چون وقتی USB دیباگ رو فعال میکنم مشکل حل میشه.

لینک به دیدگاه

دیباگ رو غیرفعال کن همونطوری که اداپتور ایجاد میشه ولی متصل نیست برو ببین توی Event viewr اون درایور چه کدی میاد روی اداپتورش بری توی properties بعد configure قسمت Events

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

دیباگ رو غیرفعال کن همونطوری که اداپتور ایجاد میشه ولی متصل نیست برو ببین توی Event viewr اون درایور چه کدی میاد روی اداپتورش بری توی properties بعد configure قسمت Events

درود.

این قسمت ؟ :

rrr444.thumb.png.c276f9e73eb19fd67056ea5b2cd7587c.png

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

درود.

این قسمت ؟ :

rrr444.thumb.png.c276f9e73eb19fd67056ea5b2cd7587c.png

اره همین باکس Info ببین وارنینگی اروری چیزی گرفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۱۱/۲ در 16:05، saeed0c گفته است:

البته خودم راه حلشو پیدا کردم ولی چون حالت غیر عادی هست نمیپسندم.

خیلی ساده . دولوپر مود را فعال کرده و در قسمت ستینگ USB debug را روشن کنید. اگر این کارو انجام بدم کارت شبکه NDIS کلا تغییر میکنه و فعال هم میشه.

درود

خب برادریکی از فاکتور های مهم برای برقراری ارتباط فعال کردن همین گزینه usb debug هست

گوشی خودم تا وقتی این گزینه فعال نشه شناسایی نمیشه. 

راه حلتون اصلا غیر عادی نیست

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است:

درود

خب برادریکی از فاکتور های مهم برای برقراری ارتباط فعال کردن همین گزینه usb debug هست

گوشی خودم تا وقتی این گزینه فعال نشه شناسایی نمیشه. 

راه حلتون اصلا غیر عادی نیست

درود بر شما. 

چون این شکلی نبود. هیچ گوشی اندرودی که تا حالا داشتم این شکلی نبودن. حتی وقتی دسترسی به فایل بخام هم بدون دیباگ میادش....

یحتمل باک هست باید ریست فکتوری کنم....

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۴ در 03:04، saeed0c گفته است:

این قسمت ؟:

4444bcj.thumb.png.f63460537bae5529f89f76ef647161c0.png

?

44446sg.thumb.png.80abdf1fdd2621b1987ce4c6e5d48b71.png

در ۱۴۰۲/۱۱/۴ در 03:04، saeed0c گفته است:

این قسمت ؟:

4444bcj.thumb.png.f63460537bae5529f89f76ef647161c0.png

?

44446sg.thumb.png.80abdf1fdd2621b1987ce4c6e5d48b71.png

این وارنینگ خیلی معموله برای کلی اتفاقات مختلف ممکنه باشه ولی عملا میگه درایور به درستی پاسخ نمیگیره از دیوایس ، حالا یا از طرف ویندوز یا از طرف گوشی این پاسخ بلاک میشه که باز ممکنه به چنتا چیز مخلف مربوط باشه ، مثلا سیکیوریتی پالیسی پوکو این باشه که روی USB3 نرو روی حالت شارژ و دیتا به صورت عادی بعد با Developer option فعال بشه یا خیلی چیزای دیگه فک نکنم بشه بدون سعی و خطا فهمید به این راحتیا

هم اکنون، Sam-j گفته است:

این وارنینگ خیلی معموله برای کلی اتفاقات مختلف ممکنه باشه ولی عملا میگه درایور به درستی پاسخ نمیگیره از دیوایس ، حالا یا از طرف ویندوز یا از طرف گوشی این پاسخ بلاک میشه که باز ممکنه به چنتا چیز مخلف مربوط باشه ، مثلا سیکیوریتی پالیسی پوکو این باشه که روی USB3 نرو روی حالت شارژ و دیتا به صورت عادی بعد با Developer option فعال بشه یا خیلی چیزای دیگه فک نکنم بشه بدون سعی و خطا فهمید به این راحتیا

مخصوصا اگه از USB 3.1 مادربرد استفاده میکنی خیلی محتمله این قضیه

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Sam-j گفته است:

مخصوصا اگه از USB 3.1 مادربرد استفاده میکنی خیلی محتمله این قضیه

ممنون از پاسخت.

خیر USB2 هست. روی USB3.0 اصلا بالا نمیاد. مادربورد قدیمی هست  ASUS MAXIMUS IV EXTREME اینه مدلش.

روی لپتاپ نسل 10  پورت USB2 تست کردم همین ارور های بالا رو میده.

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

همچین مشکلی با mi 10 5g داشتم که بعد از انلاک و نصب اندروید 14 مشکل برطرف شده بود. شما اگر طرفدار xiaomi هستی باز هم سعی کن سمت poco نروی و سری نوت کیفیت خیلی بالاتری دارد

باید اضافه کنم چون برای این مدل گوشی از طرف شرکت سازنده اندروید نسخه بالاتر از 12 منتشر نشد این اندرویدی که نصب کردم نسخه 14  مد شده بوده

البته یه پیشنهاد دیگر هم دارم اگر استفاده زیادی مثل خودم از اینترنت موبایل روی سیستم دارین میتوانید از تبدیل usb c به LAN هم استفاده کنید 

برای مثال این هاب لنوو5 پورت که قابلیت TDP یعنی شارژ تلفن همراه هم دارد یک خروجی شبکه LAN هم میدهد 

ویرایش شده توسط MARSHALL
لینک به دیدگاه

سلام.

من هم چند روزه مشکل مشابه پیدا کردم. گوشیم S23 Ultra هست و روی آندروید 14 و One Ui 6.1.

Usb tether با سیم Usb type C - Usb type C انجام میدم. یه روز کار میکنه یه روز نمیکنه. نمیدونم مشکل از مادربرده یا چی. سیستم دیگه ای هم برای تست ندارم. Bios هم آپدیت کردم تاثیری نداشت.

خیلی هم گشتم هیچ راه حلی پیدا نکردم. ممنونم میشم اگر کسی مشکل مشابه داره تجربه ـش رو به اشتراک بذاره.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، MARSHALL گفته است:

همچین مشکلی با mi 10 5g داشتم که بعد از انلاک و نصب اندروید 14 مشکل برطرف شده بود. شما اگر طرفدار xiaomi هستی باز هم سعی کن سمت poco نروی و سری نوت کیفیت خیلی بالاتری دارد

باید اضافه کنم چون برای این مدل گوشی از طرف شرکت سازنده اندروید نسخه بالاتر از 12 منتشر نشد این اندرویدی که نصب کردم نسخه 14  مد شده بوده

البته یه پیشنهاد دیگر هم دارم اگر استفاده زیادی مثل خودم از اینترنت موبایل روی سیستم دارین میتوانید از تبدیل usb c به LAN هم استفاده کنید 

برای مثال این هاب لنوو5 پورت که قابلیت TDP یعنی شارژ تلفن همراه هم دارد یک خروجی شبکه LAN هم میدهد 

ویرایش شده توسط MARSHALL
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...