رفتن به مطلب

افزودن رم از برند دیگر

Recommended Posts

با سلام . من 2 تا رم 16 گیگ 

Crucial Ballistix Elite DDR4 3200 CL15 

دارم ولی متاسفانه این مدل دیگه تو ایران پیدا نمیشه و من میخوام 2 تا 16 گیگ دیگه کنار اینا بندازم . اگه رم 3200 و cl15 از یه برند دیگه بندازم مشکلی بوجود میاد ؟ 

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، hoomansa7 گفته است:

دارم ولی متاسفانه این مدل دیگه تو ایران پیدا نمیشه و من میخوام 2 تا 16 گیگ دیگه کنار اینا بندازم . اگه رم 3200 و cl15 از یه برند دیگه بندازم مشکلی بوجود میاد ؟ 

خیر مشکلی ندارن ولی 4اسلات رو احتمالا نتونید با 3200 بالا بیارید

بفروشید 2تا 32 بخرید

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۲ در 20:48، hoomansa7 گفته است:

من تونستم تا فرکانس 3066 بزنم. سی پی یو 5900 ایکس است. البته شاید برای رم خودتان نهایت حداکثر پایداری تا سرعت 2933 باشه. رایزن 1600 ایکس داشتم که دوال اصلا بالای 3066 نمیرفت چسبیدم به 2933. بعد دو رم اضافه کردم سرعت را کاهش دادم به 2666 میتونستم 2933 بزنم ولی شاید روزی یک بار کرش میکرد. حالا سی پی یو ارتقا دادم به 5900 ایکس. فرکانس زدم 3066 برای چهار اسلات

از زمان ارتقا تا الان یک ماه کامپیوتر روشن بوده بدون کرش حتی حالت sleep هم بدون هیچ مشکلی کار میکرد برای دو هفته.حالا برای سی پی یو خودتان نمیدونم. اگر رایزن باشه می توانید روی 2933 فیکس کنید. اگر اینتل است که تجربه کار با آن ندارم.

ویرایش : یک چیز مهم با برنامه THAIPHOON BURNER Super Blaster چک کنید که رم خودتان چند Rank است. برای بنده یکی از رمها Dual Rank است. بقیه Single rank

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، hoomansa7 گفته است:

بهترین کار اینه که اون رم قبلی را بفروشید و دو تا 32 گیگ از یک برند دیگه که موجود هست تهیه کنید. رم از برند های مختلف خیلی وقتا ناسازگاری پیش میاد و تا بالاترین سرعت نمیشه استفاده کرد و مجبور میشید بدون XMP و سرعت پایین استفاده کنید که خیلی بد هست.

لینک به دیدگاه

بهتر هست رم ها از یک مدل باشند هرچند میشه رم با تایمینگ و سرعت مشابه اما از دو مدل مختلف انداخت اما احتمال داره باز هم با همدیگه ناسازگار باشند توصیه دوستان رو بهش عمل کنید و اگر قصد ارتقا دارید یک رم دو کاناله خریداری کنید و رم قبلی رو کنار بگذارید 

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

چک کنید که رم خودتان چند کاناله است. برای بنده یکی از رمها Dual Rank است. بقیه Single rank

رنک با کانال متفاوت هست

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

رنک با کانال متفاوت هست

ویرایش کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...