رفتن به مطلب

کمک فوری تصویر ندادن سیستم

Ali0110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز. 

Cpu سیستم رو ارتقا دادم. فن بادی سیستم رو هم آبی کردم. بعد نصب Cpu و فن، سیستم رو وقتی روشن میکنم صفحه لود asus میاد منتهی بعدش که میخواد صفحه رمز ویندوز 10 بیاد، بجاش تصویر سیاه میشه. Rgb کیبرد و موس فعال میمونه 

سعی کردم از طریق safe mode هم وارد بشم و صفحه رمز هم میاد منتهی چون Cpu سیستم تغییر کرده، میگه pin ام بخاطر تغییرات سیستم دیگه در دسترس نیست. قبلا یک گزینه زیرش میومد که با تایید در ایمیل میتونستم وارد سیستم بشم ولی اونم دیگه نمیاد. 

ریپر سیستم رو هم زدم ارور srttrail.txt داد، سیستم رو به تنظیمات قبلی رستور کردم بازم فایده نداشت

چند پین Cpu کج شده بود و صاف شد، روی سیستم دیگه گذاشته شد بالا اومد. الان در مهلت تست Cpu هستم بخاطر همین میخوام زودتر مشکل سیستم ام مشخص بشه

مشخصات سیستم 

B350f

RYZEN 5500

6600xt 

Power 580

16 گیگ رم دوال

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

سلام خدمت دوستان عزیز. 

Cpu سیستم رو ارتقا دادم. فن بادی سیستم رو هم آبی کردم. بعد نصب Cpu و فن، سیستم رو وقتی روشن میکنم صفحه لود asus میاد منتهی بعدش که میخواد صفحه رمز ویندوز 10 بیاد، بجاش تصویر سیاه میشه. Rgb کیبرد و موس فعال میمونه 

سعی کردم از طریق safe mode هم وارد بشم و صفحه رمز هم میاد منتهی چون Cpu سیستم تغییر کرده، میگه pin ام بخاطر تغییرات سیستم دیگه در دسترس نیست. قبلا یک گزینه زیرش میومد که با تایید در ایمیل میتونستم وارد سیستم بشم ولی اونم دیگه نمیاد. 

ریپر سیستم رو هم زدم ارور srttrail.txt داد، سیستم رو به تنظیمات قبلی رستور کردم بازم فایده نداشت

چند پین Cpu کج شده بود و صاف شد، روی سیستم دیگه گذاشته شد بالا اومد. الان در مهلت تست Cpu هستم بخاطر همین میخوام زودتر مشکل سیستم ام مشخص بشه

مشخصات سیستم 

B350f

RYZEN 5500

6600xt rog

Power 580

16 گیگ رم

سلام. من متوجه نشدم مادربرد را تست کردید روی سیستم دیگه یا سی پی یو. اگر سی پی یو را تست کردید رو سیستم دیگه اوکی بوده پس احتمالا مشکل مادربرد باشه و پین ها. اطمینان دارید تمام پین ها کاملا صاف شدند و قطعی و کندگی داخلشون نیست؟ اگر هم مادربرد تست شده ایا مادربرد اخرین اپدیتش نصب شده؟

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

خودتون زدید خراب کردید 

حالا میخواید تو مهلت تست اگر درست نشد برگردونید به فروشنده؟ :/

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

سلام. من متوجه نشدم مادربرد را تست کردید روی سیستم دیگه یا سی پی یو. اگر سی پی یو را تست کردید رو سیستم دیگه اوکی بوده پس احتمالا مشکل مادربرد باشه و پین ها. اطمینان دارید تمام پین ها کاملا صاف شدند و قطعی و کندگی داخلشون نیست؟ اگر هم مادربرد تست شده ایا مادربرد اخرین اپدیتش نصب شده

پین خود Cpu کج شده بود، دوباره صاف شد و روی یک سیستم دیگه تست شد. الان که گذاشتم روی سیستم خودم این اتفاق افتاده

از طرفی تا قبل تغییر Cpu، سیستم ام مشکلی نداشت از طرف دیگه Cpu رو سیستم دیگه گذاشته شده گیک بنج گرفته شده مشکلی نداشته

مادربرد من هیچ مشکلی نداره و آخرین ورژن بایوس نصبه

49 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

خودتون زدید خراب کردید

من بالاتر نگفتم خودم خراب کردم. کج شده بدستم رسید. بفروشنده مرجوع کردم. فروشنده پین ها رو صاف کرد و عکس از تست Cpu برام فرستاد و کالا رو دوباره برای من ارسال کرد. 

جدا از اینها، این چند وقت زیاد Cpu رو سیستم ام تست کردم. ممکنه اون هم باعث مشکل شده باشه؟

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

. فروشنده پین ها رو صاف کرد و عکس از تست Cpu برام فرستاد و کالا رو دوباره برای من ارسال کرد. 

همونطوری برگردون به خودش

سیپیو که نباید توسط فروشنده پینش صاف بشه

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

همونطوری برگردون به خودش

سیپیو که نباید توسط فروشنده پینش صاف بشه

عذر میخوام اگر مسامحه ای اتفاق افتاد. فروشنده خودش صاف نکرد. دادن براشون صاف کردند

الان من باتری کامپیتور رو خارج کردم. 5 دقیقه که گذاشت دوباره گذاشتم سر جاش

سیستم رو روشن کردم و اینبار سیستم بالا اومد. یک بار ریستارت کردم ببینم اتفاقی نبوده باشه بازم بالا اومد. یه تست از Cpu با نرم افزار فیورمارک گرفتم که مشکلی پیش نیومد. فرکانس 3.6 تنظیم شده بود. فرکانسی که فروشنده هم تست گرفته بود روی 3.6 تنظیم شده بود. البته تو آدرنالین AMD دما و فرکانس و مصرف Cpu اصلا درست تشخیص داده نمیشد... 

چون خنک کننده 240 آبی دارم، سیستم رو ریستارت کردم تا تو بایوس tpu 2 رو فعال کنم. این کار رو که کردن دوباره مشکل قبلی ام برگشت و صفحه سیاه میشه. تنظیمات بایوس رو دیفالت کردم ولی بازم فایده ای نداره 

تنها نکته ای که هست من الان میتونم تو حالت safe مود سیستم رو بالا بیارم. 

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

دوباره خروج باتری و جا زدن بعد 5 دقیقه رو امتحان کردم سیستم بالا اومد. این دفعه حالا مصرف انرژی رو روی high performance گذاشتم فرکانس به 4.2 (نهایت فرکانس توربو) افزایش پیدا کرد. 2 دقیقه هم تست Cpu فیورمارک گرفتم مشکلی پیش نیومد. فردا یه تست سین بنج هم ازش میگیرم. 

آدرنالین AMD هم دما و فرکانس رو درست نشون میده ولی احساس میکنم AI Suite تو کارش تداخل ایجاد میکنه و مشکل قبلیم با AI Suite هنوز پا برجاست و اونم اینکه بجای دما Cpu package، دما Cpu رو نشون میده هرچند من چند ماه پیش دقیقا عین همین مدل Cpu رو داشتم و اصلا چنین موردی نداشتم... 

هنوز نمیدونم چرا وقتی برای اولین بار سیستم رو روشن کردم تصویر نداد و وقتی tpu رو هم فعال کردم بهمین صورت شد...

یک مورد دیگه اینکه وقتی من دیفالت شدن تنظیمات رو تو بایوس میزدم، یک چیزی در مورد tpm می‌نوشت در صورتی که من هیچ کاری با تنظیمات این مورد نداشتم... 

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

راهنمایی نبود؟ 

این مشکلات مربوط به سی پی یو هست دیگه وقتی کج بشه دیگه مثل سابق نمیشه 

لینک به دیدگاه

الان تست مولتی کور cinebench رو هم گرفتم. امتیاز نرمالی بدست اومد. هیچ مشکلی هم بوجود نیومد 

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Ali0110 گفته است:

الان تست مولتی کور cinebench رو هم گرفتم. امتیاز نرمالی بدست اومد

گه گاهی خودشو نشون میده شما نباید سی پی یو کج شده قبول میکردین شاید به مرور زمان دوباره خم بشه یا کلا کنده بشه 

لینک به دیدگاه

@ARMIN @_Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ @HeX

و دوستان دیگه، شما نظری در این مورد ندارید? 

30 دقیقه قبل، mr mega گفته است:

گه گاهی خودشو نشون میده شما نباید سی پی یو کج شده قبول میکردین شاید به مرور زمان دوباره خم بشه یا کلا کنده بشه 

ممنون از راهنمایی تون. 

نظر بقیه دوستان رو هم برای گرفتن تصمیم نهایی میگیرم. حقیقتا فکر نمیکردم بعد صاف شدن هم احتمال شکستن پین وجود داشته باشه

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

سیستم رو ریستارت کردم تا تو بایوس tpu 2 رو فعال کنم

براچی؟

لینک به دیدگاه

خب.. 

گفتم بزار تمام اسلت های رم و گرافیک رو تست کنم... دو تا رم و گرافیک رو روی اسلت های دیگه قرار دادم و وقتی سیستم رو روشن کردم بازم زمانی که باید صفحه رمز میومد، تصویر سیاه میشد و فقط تو safe mode تصویر میداد. 

رم ها و گرافیک رو تو همان اسلت هایی که قبل بودن و سیستم با در آوردن باتری تصویر داده بود گذاشتم. بازم تصویر نیومد. گفتم بزار دوباره باتری رو دربیارم بزارم شاید مثل قبل درست شد که این دفعه این اتفاق نیافتاد... الانم فقط تو حالت سیف مود بالا میاد

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

سلام خدمت دوستان عزیز. 

مشخصات سیستم 

B350f

RYZEN 5500

6600xt 

Power 580

16 گیگ رم دوال

سلام بایوس مادربرد به آخرین نسخه اپدیت هست؟

بعد رم را به صورت تک قرار دهید . 

لینک به دیدگاه

سلام

من که نفهمیدم ینی فقط مشکل سیستم اینه وارد ویندوز نمیشه

شما قبل تعویض سی پی یو مشکل نداشتی و الانم سی پی یو جدید رو بردی رو سیستم دیگه تست زدی مشکلی نداشت

حالا سوالم اینه ویندوز عوض نمیکنی چرااا

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، javad4004 گفته است:

سلام

من که نفهمیدم ینی فقط مشکل سیستم اینه وارد ویندوز نمیشه

شما قبل تعویض سی پی یو مشکل نداشتی و الانم سی پی یو جدید رو بردی رو سیستم دیگه تست زدی مشکلی نداشت

حالا سوالم اینه ویندوز عوض نمیکنی چرااا

18 دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام بایوس مادربرد به آخرین نسخه اپدیت هست؟

بعد رم را به صورت تک قرار دهید . 

سلام و عرض احترام خدمت شما دوستان عزیز

در حال نصب مجدد ویندوز از طریق دانلود و نصب خودکار ویندوز هستم. 

امیدوارم مشکل ویندوز بوده باشه(دستور sfc رو زدم نوشت چند تا فایل خراب پیدا و درست شد منتهی بعد ریستارت بازم تصویر نیومد بخاطر همین دارم دوباره ویندوز رو نصب میکنم، کل فایل ها و برنامه ها رو هم زدم پاک شه) 

بعد نصب ویندوز نصب تکی رم رو هم امتحان میکنم منتهی الان سیستم داره ویندوز رو دانلود و نصب میکنه

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

سیستم، فایل ویندوز رو دانلود کرد و رفت رو حالت نصب. 

به هشتاد درصد نصب که رسید من از پشت سیستم بلند شدم رفتم. بعد که برگشتم دیدم صفحه سیاهه و کامپیتور تصویر نمیده در صورتی که باید کارهای نصب ویندوز مثل تعیین منطقه و نسخه ای که میخوام نصب کنم و... رو انجام می‌دادم. 

بناچار سیستم رو ریستارت کردم. بار اول اتفاقی نیوفتاد، بار دوم ریستارت کردم وارد حالا Repair شد، ورود در حالت safe  mode رو زدم، ریستارت که شد ارور عدم شناسایی کیبرد رو داد. اینتر رو زدم و بعد چند ثانیه نور های RGB کیبرد روشن شد. وارد مراحل راه اندازی ویندوز شدم منتهی منطقه رو میزنم، تنظیمات زبان کیبرد رو میزنم،ارور OOBEKEYBOARD و OOBE منطقه رو میده. دیگه جلوتر از این نرفتم. 

@zen اصلا به مرحله گذاشتن یک رم نرسیدم... 

اساتید نظری ندارید؟ 

ویرایش شده توسط Ali0110
لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، Ali0110 گفته است:

سیستم، فایل ویندوز رو دانلود کرد و رفت رو حالت نصب. 

به هشتاد درصد نصب که رسید من از پشت سیستم بلند شدم رفتم. بعد که برگشتم دیدم صفحه سیاهه و کامپیتور تصویر نمیده در صورتی که باید کارهای نصب ویندوز مثل تعیین منطقه و نسخه ای که میخوام نصب کنم و... رو انجام می‌دادم. 

بناچار سیستم رو ریستارت کردم. بار اول اتفاقی نیوفتاد، بار دوم ریستارت کردم وارد حالا Repair شد، ورود در حالت safe  mode رو زدم، ریستارت که شد ارور عدم شناسایی کیبرد رو داد. اینتر رو زدم و بعد چند ثانیه نور های RGB کیبرد روشن شد. وارد مراحل راه اندازی ویندوز شدم منتهی منطقه رو میزنم، تنظیمات زبان کیبرد رو میزنم،ارور OOBEKEYBOARD و OOBE منطقه رو میده. دیگه جلوتر از این نرفتم. 

@zen اصلا به مرحله گذاشتن یک رم نرسیدم... 

اساتید نظری ندارید؟ 

دوست عزیز فایده نداره سی پی یو درست کار نمیکنه با یک سی پی یو دیگه تست کنید اگر تو شهر بزرگ هستین راحته 

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، mr mega گفته است:

دوست عزیز فایده نداره سی پی یو درست کار نمیکنه با یک سی پی یو دیگه تست کنید اگر تو شهر بزرگ هستین راحته 

دقیقا مشکلم همینه. شهرستانم. کامپیتوری های شهر ما حتی تعویض خمیر رو هم درست بلد نیستند. اصلا اینجا حرف زدن از AMD خیلی براشون عجیب محسوب میشه

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Ali0110 گفته است:

دقیقا مشکلم همینه. شهرستانم. کامپیتوری های شهر ما حتی تعویض خمیر رو هم درست بلد نیستند. اصلا اینجا حرف زدن از AMD خیلی براشون عجیب محسوب میشه

پس بده بره

یا حضوری بخر

یا از هرکی میخری بگو بسته بندی مناسب + حباب + بسته هوا + با شرکت درست حسابی برات پست کنه 

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز 

پین های پردازنده های AMD نسبت به پین های پردازنده های intel خشک تر هستند و احتمال اینکه در زمانی که کج می شن بشکند یا قطعی ایجاد کند بیشتره . بنده احتمال میدم یکی یا تعدادی از پین های پردازنده تون دچار قطعی شدن و اتصال گاهی برقرار میشه و گاهی اتصال از دست میره و شما دچار یک چنین مشکلاتی می شید .اگر امکان بازگشت کالا رو دارید هر چه زودتر پس بفرستید و بیش از این با اعصاب خودتون بازی نکنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...