رفتن به مطلب

مشکل روشن نشدن سیستم!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

4 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

گیر کردن توی مراحل post عوامل مختلفی داره و باید برسی شه، هارد، رم، بایوس و....

اول اتصلات رو برسی کنید چیزی تو جاش نصفه نیمه نباشه

بعد اگر همه چیز سر جاش بود، هارد ها رو جدا کنید ببینید تو بایوس میره یا نه

کما اینکه برای رمها هم  اگر اصولی انجام بدید چیز ترسناکی نیست و هیچ قطعه ای اسیب نمی بینه ولی باز اگر وارد نیستید بهتره انجام ندید

در نهایت اگر نتیجه نگرفتید بهتره یک فرد خبره و وارد پیدا کنید تا براتون سیستم رو عیب یابی کنه(ترجیحا مثل قبلی نباشه)

پاور سستم چیه؟اینو قبلان هم پرسیده بودم فک کنم جواب ندادید

سیستم با یه رم اومد بالا یه نیم ساعت باهاش وب گردی کردم و بعد به صدای تلق یه همچین صدایی دقیق نمیدونم انگار از توی پاور شنیدم سیستم خاموش کردم و دوباره روشن کردم دیگه کلا بوت نمیشه با هیچکدوم از رم ها حتی تصویرم نمیاد 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Arash Naimiyan گفته است:

پاور گرین ۴۸۰وات هستش

گرافیک چندتا 8 پین میخوره؟!

۱ ساعت قبل، Arash Naimiyan گفته است:

یه رم دیگه خود به خود سوخته! 

الان یکی از رم دراوردم سیستم بوت شد رفت توی بایوس اون یکی رم جا به جا کردم باهاش بازم گیر میکرد رو ارم ایسوس دوتاشونم دوباره تست کردم همینطور فقط با اون یه دونه رم میاد بالا واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم این رما هفته پیش خریدم دوتا کینگستون ۸ گیگ گرفتم 

احتمالا ایرادی هست و رفع نشده

وگرنه رم اینطوری فرتو فرت نمی سوزه

یا سوختن نیست و همون مواردی هست که بالا بش اشاره کردم(همون شتشو اسلتها)

30 دقیقه قبل، Arash Naimiyan گفته است:

سیستم با یه رم اومد بالا یه نیم ساعت باهاش وب گردی کردم و بعد به صدای تلق یه همچین صدایی دقیق نمیدونم انگار از توی پاور شنیدم سیستم خاموش کردم و دوباره روشن کردم دیگه کلا بوت نمیشه با هیچکدوم از رم ها حتی تصویرم نمیاد 

این یکی خیلی جالب نیست

در هر صورت بعید میدونم کاری از دست خودتون بر بیاد

نیازه عیب یابی اصولی انجام شه و گرنه همینطوری هزینهای اضافی تراشیده میشه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

گرافیک چندتا 8 پین میخوره؟!

احتمالا ایرادی هست و رفع نشده

وگرنه رم اینطوری فرتو فرت نمی سوزه

یا سوختن نیست و همون مواردی هست که بالا بش اشاره کردم(همون شتشو اسلتها)

این یکی خیلی جالب نیست

در هر صورت بعید میدونم کاری از دست خودتون بر بیاد

نیازه عیب یابی اصولی انجام شه و گرنه همینطوری هزینهای اضافی تراشیده میشه

گرافیک یه هست و یه ۶ میخوره که واسه ۶پین تبدیل زدم

والا کسی که سیستم دادم تست کرده یعنی تو کارش حرفه ای هستش

خوب چرا باید رم نو که کار میکرده و بعد سیستم خاموش شده و دوباره روشن که میخوای بکنی یهو نیاد بالا 

حالا امروز دوباره میبرمش پیش خودش 

لینک به دیدگاه

با این مشکلاتی که به وجود اومده عیب از چیا میتونه باشه بعنی میتونه از پاور با مادربرد باشه؟؟!!

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Arash Naimiyan گفته است:

گرافیک یه هست و یه ۶ میخوره که واسه ۶پین تبدیل زدم

والا کسی که سیستم دادم تست کرده یعنی تو کارش حرفه ای هستش

خوب چرا باید رم نو که کار میکرده و بعد سیستم خاموش شده و دوباره روشن که میخوای بکنی یهو نیاد بالا 

با اینکه توان مورد نیاز سیستم شما کمتر از 480 وات هست ولی استفاده از مبدل برای تامین برق گرافیک پیشنهاد نمیشه

و حداقل پاور مورد نیاز سیستم شما با توجه به کانکتورها بالاتر از 530 وات پیشنهاد میشه

4 ساعت قبل، Arash Naimiyan گفته است:

با این مشکلاتی که به وجود اومده عیب از چیا میتونه باشه بعنی میتونه از پاور با مادربرد باشه؟؟!!

من تا حالا با موردی که سوختن رمش از پاور باشه برخورد نکردم و در این مورد نمیتونم نظری بدم

و لی این جزو مواردی مهمی هست که باید تعمیر کارت برسیش کنه

نقل قول

در این مورد هم نظر دیگری نمیدم که یه وقت ندونسته قضاوت نکرده باشم و باعث تخریب بیجای کسی نشم

فقط هر جا میبری شناخته شده و معتبر باشه

محل سکونت رو اعلام کن شاید دوستان جای شناخته شده ای رو سراغ داشته باشن و بهت پیشنهاد بدن

یهو دیدی با یکی از متخصصهای همین فروم همشری در اومدی و کارت راحت تر شد

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

با اینکه توان مورد نیاز سیستم شما کمتر از 480 وات هست ولی استفاده از مبدل برای تامین برق گرافیک پیشنهاد نمیشه

و حداقل پاور مورد نیاز سیستم شما با توجه به کانکتورها بالاتر از 530 وات پیشنهاد میشه

من تا حالا با موردی که سوختن رمش از پاور باشه برخورد نکردم و در این مورد نمیتونم نظری بدم

و لی این جزو مواردی مهمی هست که باید تعمیر کارت برسیش کنه

در این مورد هم نظر دیگری نمیدم که یه وقت ندونسته قضاوت نکرده باشم و باعث تخریب بیجای کسی نشم

فقط هر جا میبری شناخته شده و معتبر باشه

محل سکونت رو اعلام کن شاید دوستان جای شناخته شده ای رو سراغ داشته باشن و بهت پیشنهاد بدن

یهو دیدی با یکی از متخصصهای همین فروم همشری در اومدی و کارت راحت تر شد

من اهوازم 

و اینکه صبح بردمش ظهر زنگ زد گفت مشکل از مادربردته گفت هم پاورت سالمه هم سی پی یو گرافیک 

در مورد پاور اون ۶ پین که تبدیل زدم مال فن ها و ارجی بی کارت هستش فک نکنم پاورو خراب کنه از برق ساتا پاور واسش برق گرفتم

لینک به دیدگاه

دوتا رم ها باهم سوختن 

یعنی ۶ تا رم رو سوزونده 

کسی میدونه دلیلش چیه تعمیرکار هم نمیتونه تشخیص بده ایراد از چیه

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، Arash Naimiyan گفته است:

دوتا رم ها باهم سوختن 

یعنی ۶ تا رم رو سوزونده 

اگر تعمیر کارت یقین داره از برد هست فک کنم تنها عاملی که وجود داره pwm یا فاز تغذیه رم هست

که البت معمولا فقط خودش خراب میبشه و من ندیدم باعث سوخت رم شه

اطلاعات  و تجربه من در زمینه تعمیرات خیلی نیست و اینو باید اساتید تعمیرات نظر بدن

نقل قول

من اهوازم 

فک کنم دوست خوبمون

@saeed0c

همشهریته و صداش زدم اگر بتونه خودش بت کمی کنه یا کسی رو بت معرفی کنه

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، Arash Naimiyan گفته است:

دوتا رم ها باهم سوختن 

یعنی ۶ تا رم رو سوزونده 

به نظر پاور , مادربوردو ایراددار کرده مادربورد هم رم رو فرستاده اون دنیا.

اگر رگولاتور ولتاژ رم از سطح 3.3 پاور ولتاژ بگیره مشکل از این قسمت هست. معمولا تعمیر کارها یه دستگاه خیلی ساده دارن ولتاژ رو نمایش میده وقتی با اون تست میکنند ولتاژ رو در رنج نشان میده میگن سالمه... در صورتی که ممکنه نباشه.

در اهواز تعمیر کار ,کار درست خیلی کم داریم چون دستمزد زیاد شده مردم قبول نمیکنند هزینه ی تعمیر رو اکثرا میرن به سمت تعمیر iphone. اونایی هم که میگیرن خیلی سطحی برسی میکنند و تعویض کار هستند.

بهترین کار اینه اول پاورتو بفرستی گارانتی برات تست کنه. 

البته من تاپیکو کامل نخوندم.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

اگر رگولاتور ولتاژ رم از سطح 3.3 پاور ولتاژ بگیره مشکل از این قسمت هست. معمولا تعمیر کارها یه دستگاه خیلی ساده دارن ولتاژ رو نمایش میده وقتی با اون تست میکنند ولتاژ رو در رنج نشان میده میگن سالمه... در صورتی که ممکنه نباشه.

در اهواز تعمیر کار ,کار درست خیلی کم داریم چون دستمزد زیاد شده مردم قبول نمیکنند هزینه ی تعمیر رو اکثرا میرن به سمت تعمیر iphone. اونایی هم که میگیرن خیلی سطحی برسی میکنند و تعویض کار هستند.

کامپیوتر پیش یه شخصی به اسم میعود بردم طبقه دوم بازار بزرگ بود اون گفت مادربرد تعمیر میکنم برات خار سی پی یو هستش اینا تعمیر کرد اوک شد بعد اوردم خونه دوباره مشکل پیدا کرد سری دوم بردمش پیش رییسی ساینا کامپیوتر طبقه اوله گفت مادربردته گفتم اوک اومدم مادربرد بخرم موقع تست رم سی دی یو خودمو گذاشت روش کار نکرد رم خودشو تست کرد اوک بود بعد رم خوذشو با سی دی یو من روی مادربرد خودم گذاشت اوک بود گفت پس مادربردت سالمه رما سوخته منم دوتا رم ۸ خریدم نصب کردم اوک بود به هفته کار کرد دوباره خراب شد

لینک به دیدگاه

این چنتا خار که بغل سوکت میشه خراب بوده که ۳سالی هست همین طوری شده کار میکرده

2EDE8679-9D09-433B-AB7C-A767ADC3A654.jpeg

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

من نقشه پایه های ۲۴دین پاور دراوردم ولتاژ پاور گرفتم 

۳/۳۷

۱۲/۰۷

-۱۱/۹۷

۵/۲۶

ولتاز تمام پایه چک کردم همه روی این عدد بودن با مولتی متر چک کردم ولتاژارو

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Arash Naimiyan گفته است:

۳/۳۷

۱۲/۰۷

-۱۱/۹۷

۵/۲۶

کل قطعات بفروش قطعات جدیدتر بخر 

خرج آفتابه لحیم نکن

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، Arash Naimiyan گفته است:

این چنتا خار که بغل سوکت میشه خراب بوده که ۳سالی هست همین طوری شده کار میکرده

2EDE8679-9D09-433B-AB7C-A767ADC3A654.jpeg

او سه تا یایه شکسته کنار هم دوتاش VCORE و یکیش هم GND و اون پایه تکی شکسته هم باز VCORE هست که هیچ کدوم به رم مرتبط نیستن

و چون تعداد پینهای موازی VCORE در این مادر برد 126 تا هست(از پین  VCC-1 تا VCC-126 ) نبود 3 تا یین VCORE نباید تاثیر در کار کرد مادر برد بزاره

یا حداقل خارهای شکسته ربطی به سوختن رمها نداره

25 دقیقه قبل، Arash Naimiyan گفته است:

۳/۳۷

۱۲/۰۷

-۱۱/۹۷

۵/۲۶

متاسفانه سلامت پاور رو با مولتی متر نمیشه تست کرد(در رنج بودن ولتاژ ها نشون از سلامتی پاور نیست)

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

او سه تا یایه شکسته کنار هم دوتاش VCORE و یکیش هم GND و اون پایه تکی شکسته هم باز VCORE هست که هیچ کدوم به رم مرتبط نیستن

و چون تعداد پینهای موازی VCORE در این مادر برد 126 تا هست(از پین  VCC-1 تا VCC-126 ) نبود 3 تا یین VCORE نباید تاثیر در کار کرد مادر برد بزاره

متاسفانه سلامت پاور رو با مولتی متر نمیشه تست کرد(در رنج بودن ولتاژ ها نشون از سلامتی پاور نیست)

حتی هر ولتاژ حدودا ده دقیقه با مولتی متر هم تست بگیره فایده ای نداره؟

16 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

چون چیزی که دیدم توی نت تستر پاور هم کارش اندازه گیری ولتاژ های مختلف پاوره 

این پایه های توی تصویر که چک کردم 

0E881C58-307F-4294-A777-833116510F08.jpeg

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Arash Naimiyan گفته است:

حتی هر ولتاژ حدودا ده دقیقه با مولتی متر هم تست بگیره فایده ای نداره؟

چون چیزی که دیدم توی نت تستر پاور هم کارش اندازه گیری ولتاژ های مختلف پاوره 

خود تستر پاور هم وحی منزل نیست کما اینکه پاور گود رو هم بت میده،

پاور باید زیر بار بره و زیر بار باید پایدار باشه

الان که  ظاهرا یک مادر برد معیوب داری و 6 تا رم ظاهرا سوخته

پس دیگه ترسی نداری

مادر بوردتم که انبرد داره

گرافیک رو در بیار و بزار کنار و این کار که گفتم  انجام بده، با همون رمهای سوخته

ضرر نداره

نقل قول

من یه توصیه به شما میکنم اگر تونستین انجامش بدین(فقط همینی که میگم رو انجام بدین)

کمی بنزین تهیه کنین(یک حلال فوق العاده برای اتصالات) و با یک دستمال اغشته به بنزین روی اتصالات رم بکشین(تا زمانی که اتصالات سیاهی روی دستمال پس ندن)

بعد دوباره با یک مسواک اغشته به بنزین داخل اسلات رم بکشید تا اونم تمیز بشه

و  هر دوی اینها رو بزارید خوب خشک شه، یه نیم ساعت کافیه(بلافاصله تست نکنید)

بعد رمها رو دونه دونه در تمام اسلاتها تست کنید و ببینید در کدوم اسلات تصویر میده(با اینکه اسلات ها رو تمیز کردین، به تست در یک اسلات بسنده نکنین)

در هر اسلات که تصویر گرفتین همون جا تست memtest86 بزنید

اگر دونه دونه انجام بدین و حلال هم بنزین باشه، رم خراب پیدا میشه(حتی اگر رم به راحتی تصویر بده)

فقط یه نکته مهم: هر وقت میخواین رمی رو در و داخل کنین قبلش کلید پاور سیستم رو خاموش کنین

اگر اینو تست کردی و هیچ کدوم از رمها راه نداد قطعا مادر بورد رو باید تعویض کنی

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

خود تستر پاور هم وحی منزل نیست کما اینکه پاور گود رو هم بت میده،

پاور باید زیر بار بره و زیر بار باید پایدار باشه

الان که  ظاهرا یک مادر برد معیوب داری و 6 تا رم ظاهرا سوخته

پس دیگه ترسی نداری

مادر بوردتم که انبرد داره

گرافیک رو در بیار و بزار کنار و این کار که گفتم  انجام بده، با همون رمهای سوخته

ضرر نداره

اگر اینو تست کردی و هیچ کدوم از رمها راه نداد قطعا مادر بورد رو باید تعویض کنی

اتفاقا امشب این حرکتو زدم ۶ تا رم با بنزین مسواک و اسلات رم هارو مسواک زدم نیم ساعت گذاشتم خشک خشک شد یه بادم گرفتن محض احتیاط بهشون و دونه دونه روی دو اسلات تستشون کردم هیچ کدوم جواب نداد 

لینک به دیدگاه

پاور باید موقعی که سیستم توی بار لود زیاده تست ولتاژ گرفت؟

1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

کل قطعات بفروش قطعات جدیدتر بخر 

خرج آفتابه لحیم نکن

اگه میشد که خوب میشد اوضاع بازار ضعیفه دست بالمم فعلا خالی وگرنه به جا اینکه اعصابم خراب بشه مادربرد سی پی یو پرت میکردم سطل اشغال 😂😂

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Arash Naimiyan گفته است:

پاور باید موقعی که سیستم توی بار لود زیاده تست ولتاژ گرفت؟

اگه میشد که خوب میشد اوضاع بازار ضعیفه دست بالمم فعلا خالی وگرنه به جا اینکه اعصابم خراب بشه مادربرد سی پی یو پرت میکردم سطل اشغال 😂😂

قاعدش زیر بار باید تست گرفته شه اونم نه با مولتی متر

البت پاور های استاندار مثل همین پاور های گرین اگر ولتاژهاشون خارج از رنج باشه پروتکشنهاش فعل میش و جلوی روشنی سیتم رو میگیره و روشن موندش زیر بار مهمه

اگر رمها رو اون طوری که گفتم تست گرفتی و همش سوخته به هیچ وحه از این مادر برد استفاده نکن

من پیشنهاد میکنم پاور رو بفروشید و یک پاور بالاتر بگیرید که دوتا هشت پین داشته باشه و مادر برد هم تعوض کنید

کمی هزینه بر میشه براتون ولی چاره ای نیست

مادر برد خودتم میتونی به صورت اوراغی بفروشی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ در 22:48، Arash Naimiyan گفته است:

کامپیوتر پیش یه شخصی به اسم میعود بردم طبقه دوم بازار بزرگ بود اون گفت مادربرد تعمیر میکنم برات خار سی پی یو هستش اینا تعمیر کرد اوک شد بعد اوردم خونه دوباره مشکل پیدا کرد سری دوم بردمش پیش رییسی ساینا کامپیوتر طبقه اوله گفت مادربردته گفتم اوک اومدم مادربرد بخرم موقع تست رم سی دی یو خودمو گذاشت روش کار نکرد رم خودشو تست کرد اوک بود بعد رم خوذشو با سی دی یو من روی مادربرد خودم گذاشت اوک بود گفت پس مادربردت سالمه رما سوخته منم دوتا رم ۸ خریدم نصب کردم اوک بود به هفته کار کرد دوباره خراب شد

درود. 

والا من نه حرفاشونو قبول دارم نه تست هاشون رو. از روی حرفاشون چیزی نمیتونم بتون بگم.

کارت دیباگر انداخت کد چند داد بهت؟ همه ی این تست هایی رو که گفتی رو در یک مرحله حضوری انجام داده؟

اکثر بازار بزرگی ها میبرن تعمیر کارهای دیگه در پاساژ  آزادی یا تعمیر کارهای گارانتی های معتبر در ساختمان های مجاور(در خفا)

بهترین کار همون شرکت های گارانتی کننده هستند. مثل آواژنگ یا ماتریس . ببر اونجا خواهش کن برات برسی میکنند. ادوات کاملی دارن اون ها.آواژنگ اهواز برات سوکت تعویض میکنه تعرفه آزاد اگر مودبانه بخای و این که مادربوردت گارانتی شرکتی یا قاچاق نباشه.

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

درود. 

والا من نه حرفاشونو قبول دارم نه تست هاشون رو. از روی حرفاشون چیزی نمیتونم بتون بگم.

کارت دیباگر انداخت کد چند داد بهت؟ همه ی این تست هایی رو که گفتی رو در یک مرحله حضوری انجام داده؟

اکثر بازار بزرگی ها میبرن تعمیر کارهای دیگه در پاساژ  آزادی یا تعمیر کارهای گارانتی های معتبر در ساختمان های مجاور(در خفا)

بهترین کار همون شرکت های گارانتی کننده هستند. مثل آواژنگ یا ماتریس . ببر اونجا خواهش کن برات برسی میکنند. ادوات کاملی دارن اون ها.آواژنگ اهواز برات سوکت تعویض میکنه تعرفه آزاد اگر مودبانه بخای و این که مادربوردت گارانتی شرکتی یا قاچاق نباشه.

تست هارو اره جلو خودم انجام داد ولی کارت دیباگری ندیدم بزنن پاساژ ازادی کجاست اواژنگ که میدونم کجاست 

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Arash Naimiyan گفته است:

تست هارو اره جلو خودم انجام داد ولی کارت دیباگری ندیدم بزنن پاساژ ازادی کجاست اواژنگ که میدونم کجاست 

خیابان غفاری . جفت بازار بزرگه.

ماتریس اونجاست.

آواژنگ ببر درستش میکنه برات .

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

دوستان سلام خواستم بگم مشکل سیستمم همچنان حل نشده 

مشکل جالبی که هست اینه دو عدد رم ۸گیگ خریدم نو زدم رو سیستم کامپیوتر روشن شد بوق هم زد اومد بالا ولی دیگه سری دوم دوباره کامپیوتر بوق نزد تصویرم نمیده کلا هر چقدرم ریستش کنم خاموش کنم از برقم بکشمش فایده ای نداشته ممکنه این مشکل از بایوس سیستم باشه اگر باشه چطور میتونم بایوسشو ترمیم کنم اوک بشه ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

کسی نمیدونه واقعا کلافه شدم !

الان یه سیستم دیگه داشتم همه رمهارو روش تست کردم اون سیستمم با هیچ کدوم از رم ها بوق نمیخوره درصورتی که اون سیستم صددرصد مطمئنم سالمه ممکنه مادربرد خراب شده همه رمهارو میزنه میسوزونه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز الان تقریبا مشکل مشخص هست 

به احتمال ۹۹ درصد مادربرد شما مشکل داره 

تعویض کنید و برای اطمینان پاور هم عوض کنید 

فکر نمیکنم راه حل دیگه ای داشته باشین 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...