رفتن به مطلب

مشکل گرافیک و گارانتی شاب؟

central_core
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.

دوستان بنده اخیرا با یه 6950 از برند پاور کالر مشکل پیدا کردم و مشکل اینه که وسط بازی گرافیک یهو میره رو استندبای

یعنی وقتی که گرافیک گرم میشه و دماش به 90 درجه میرسه. روی یه سیستم مجزای دیگه هم تست کردم همین مشکل بود.

کارت الان گارانتی شاب داره. حدود 1.5 سال. حالا دو تا سوال دارم.

1-این مشکل طبیعی هست که وقتی کارت گرم میشه ، به نوعی کارت خاموش میشه یا غیر طبیعی؟!

2-سوال اصلیم اینه که شرکت شاب چطور شرکتی هست و آیا گارانتی معتبری هست یا نه؟ چون من شهرستان هستم و هزینه رفت و برگشت کارت چیزی حدود 30 تومن میشه میترسم بفرستم و کارت تو تست اونا مشکلی نشون نده و پس بفرستن!

لینک به دیدگاه

سلام

شما دستی دور فن رو در حالت فول قرار بده و ببین باز هم همین مشکل پیش میاد..

کارت مدل رفرنس هستش؟ ( دما بالاست )..

والا تا جایی که دیدم کارت گرافیک اگر محدودیت دمایی براش تعریف شده باشه وقتی دماش از یه حدی بالا بره دان کلاک میکنه! همچین موردی ندیدم که بخواد به حالت استند بای بره..

برای امتحان از داخل تنظیمات کاتالیست Power limit رو روی 20+ قرار بدید و امتحان کنید..

اگه میتونید یه پشتیبان از بایوس کرات بگیرید و با برنامه RBE بازش کنید و ببینید محدوده دمایی براش چی تعریف شده..

به سایت سازنده برید یا اینکه به سایتی مثل Techpowerup مراجعه کنید و ببینید بایوس جدید برای کارت ارائه شده..

در مورد گارانتی هم بهتره اگر مشکلتون به صورت عادی حل نشد ابتدا با مرکز گارانتی تماس بگیرید و مشکلتونو مطرح کنید و بعد از شنیدن پاسخ درصورت لزوم اقدام به ارسال کارت نمایید..

لینک به دیدگاه

تو فول لود هم میشه.

برای تست از msi kombuster استفاده میکنم. در حالت عادی تا 80 تو لود بالا میره (هوای اتاق حدود 32 درجه هست)

ولی وقتی تیک extreme رو میزنم کارت بعد 3-4 دقیقه میره و صفحه سیاه میشه و سیستم هنگ میکنه. باید ریست شه.

ولی تو بازی حدود 20 دقیقه بعد این حالت پیش میاد. بایوس هم نسخه آخر هستش.

پس به نظر میاد مشکل غیر طبیعی هستش.

لینک به دیدگاه

من نمیدونم مشکل کارت چیه و اصلا مشکلش سخت افزاریه یا نه . ولی خودم یک بار کارت 5750 پاورکالر رو که فنش از کار افتاده بود فرستادم برای گارانتی شاب . فرستادم براشون تماس گرفتن و گفتن فن داره کار میکنه و مشکلی نیست . من جواب دادم که اینجا مشکل داشت و ممکنه که وقتی برگرده دوباره از کار بیوفته و باید دوباره هزینه بدم . کسی که تماس گرفته بود خیلی راحت گفت پس فن رو تعویض میکنیم . واقعا هم عوض کردن . چون یه علامت روی فن بود که فن جدید نداشت . اصلا هم چونه نزدم .من راضی بودم .الان رو نمیدونم چطور برخورد میکنن . من پارسال باهاشون برخورد داشتم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...