رفتن به مطلب

راهنمایی برای اسمبل گیمینگ

Recommended Posts

سلام

بله داشتن پردازنده قوی تر کار عاقلانه تری هست و دوستان درست میگن. هم آرمین جان و گیم آور و بقیه دوستان درست میفرمایید به شرطی که بودجه اجازه بده.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بحث قدرت پردازش نیست

بحث تعداد نخ یا ترد هست

باید دید بازی ها برای چه تعداد ترد بهینه سازی شدن

بازی های امروزی از روی کنسول پورت شدن و کنسول ها 16 ترد هستن

بازی های انحصاری هم معمولا برای 12 ترد بهینه سازی شدن

برای مثال تو نسل 6 و 7 ، پردازند های 4 هسته 4 ترد خیلی با همتای 4 هسته 8 ترد خودشون فرق دارن با اینکه تفاوت سرعتی خاصی نداشتن و معماری یکسان بود 

الان شما با اون 4 هسته ای و 4 تردی عمرا بتونی کالاف بازی کنی ولی با 7700 که 8 ترد هست میتونی تا 80 فریم رو به زور مکافات بگیری.

بحث سیپیو خیلی گستردست به این راحتی نیست که بگیم 1 هسته 5گیگاهرتزی کار 2 هسته 2.5 گیگاهرتزی رو انجام میده و برابری دارن

الان یعنی سی پی یو Core i7 5960X که 16 رشته ای هست از 10400 که 12 رشته داره بهتر عمل میکنه؟

یا مثلا در بازی هایی که برای 16 رشته بهینه شدن، ایا اونجا  i7 5960X از 10400 بهتر عمل میکنه؟

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

برادر بازی های جدید که پدر پردازنده رو در میارن. اگر بخوایم Optimal ترین پردازنده ممکن رو برای گیمینگ از اینتل در نظر بگیریم، کمتر از 13600K/12700K پیشنهاد نمیشه. اونچه که مارو مجبور میکنه سراغ i3 بریم یا مثلا 13400، اجبار بودجه است. وگرنه 12100 ضعیفه.

:) قبول نمیکنن دیگ 

هنوزم فکر میکنن 1600 با 6800 گلوگاه نیست! جالبه کلا تز هاشون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر بودجه کم هست ۱۲۱۰۰ کار رو واست در میاره 

با تستهایی که من انجام دادم با ۱۰۴۰۰ قدرتش یکی هست 

البته موردی که هست شما باید اول گرافیک رو مشخص کنید 

برای گرافیکهای ۸ گیگ رده متوسط مثل ۶۶۰۰ ، ۶۶۰۰ ایکس تی 

۳۰۶۰ یا ۳۰۶۰ تی ای 

همین ۱۲۱۰۰ کافی هست 

هرچند خرید ۱۲۴۰۰ خالی از لطف نیست 

و اینده دار تر هست ولی اگر بودجه کم هست همون ۱۲۱۰۰ رو بگیرید 

اگر هم بعد خوشت نیومد و پول دستت رسید سی پی یو خوش فروشی هست میتونید بفروشید یک مدل بالاتر بگیرید 

بایوس مادربرد هم اپدیت میکنید و اصلا نسل ۱۴ میبندی 

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

جالبه کلا تز هاشون

!!

ولش مهم نیست

تا یاد نگیریم به هم احترام بزاریم و بی ادب نشیم این بحث کردنا چیزی جز ناراحتی نداره

من دیگه حرفی ندارم و تمام

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

خدایی یک بار battlefield 2042 بازی کنید تا بفهمید پردازنده  قوی چقدر تاثیر داره...

من چند روز پیش تا 22 میلیون خرج باندل کردم تا 7600 رو خریدم فقط و فقط بخاطر ضعف همین چیزی که کاربر game over گفت دقیقا تمام حرفهاش  درست بود

بازی های امروزی بشدت بشدت به پردازنده قوی نیاز دارن

یک بار فقط یک بار سری بازی های توتال وار بازی کنید میفهمید چقدر نیازه پردازنده قوی

حتی همین 7600 هم یک چیز خیلی عادی و میان رده هست تا گیمینگ و قوی...

تمام.

از 2013 تا 2020 پردازنده ام 3450 بود از 2020 هم تا 2024 پردازنده ام 9100 بود کارت گرافیکم هم اون مدت تا 2020 GTX 970 بود خدایی اصلا گلوگاه و افت فریم استارتر و غیره رو نمیفهمیدم چی بود همین طوری بازی میکردم  چرا چون اون موقعه هم پردازنده ام هم کارت گرافیک 3/4 برابر معماری کنسول ها قوی تر بود...تا این اواخر رسیدن به لست پارت یک و بتل جدیده و گاد و غیره و فهمیدم چقدر نیاز به پردازنده بهتر داریم واسه اجرا :D

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
13 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

خدایی یک بار battlefield 2042 بازی کنید تا بفهمید پردازنده  قوی چقدر تاثیر داره...

من چند روز پیش تا 22 میلیون خرج باندل کردم تا 7600 رو خریدم فقط و فقط بخاطر ضعف همین چیزی که کاربر game over گفت دقیقا تمام حرفهاش  درست بود

بازی های امروزی بشدت بشدت به پردازنده قوی نیاز دارن

یک بار فقط یک بار سری بازی های توتال وار بازی کنید میفهمید چقدر نیازه پردازنده قوی

حتی همین 7600 هم یک چیز خیلی عادی و میان رده هست تا گیمینگ و قوی...

تمام.

از 2013 تا 2020 پردازنده ام 3450 بود از 2020 هم تا 2024 پردازنده ام 9100 بود کارت گرافیکم هم اون مدت تا 2020 GTX 970 بود خدایی اصلا گلوگاه و افت فریم استارتر و غیره رو نمیفهمیدم چی بود همین طوری بازی میکردم  چرا چون اون موقعه هم پردازنده ام هم کارت گرافیک 3/4 برابر معماری کنسول ها قوی تر بود...تا این اواخر رسیدن به لست پارت یک و بتل جدیده و گاد و غیره و فهمیدم چقدر نیاز به پردازنده بهتر داریم واسه اجرا :D

بله کسی منکر حرفهای ایشون نیست 

به غیر از اینکه ۱۲۱۰۰ رو سی پی یو اداری میدونه 😄

شما پول داشته باش اصلا i9 ببند 

ولی وقتی بودجه محدود داشته باشی نمیتونی هرچی دلت خواست ببندی 

استارتر هم از خط اخرش مشخصه بودجه زیادی نداره 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

الان یعنی سی پی یو Core i7 5960X که 16 رشته ای هست از 10400 که 12 رشته داره بهتر عمل میکنه؟

یه مثلا در بازی هایی که برای 16 رشته بهینه شدن، ایا اونجا  i7 5960X از 10400 بهتر عمل میکنه؟

بهتر بودنی که میگم به معنی افزایش فریم نیست الزاما

بلکه نرمی بیشتر هست یا افت فریم کمتر وقتی مثلا سیپیو داره 80 درصد روی پردازنده 6هسته ای مصرف میشه روی 8 هسته ای این درصد پایین تره قطعا فضا برای برنامه های دیگه و دستورات بیشتری داره

حالا کمی هم کندتر باشه 

بعد شما نسلیو مثال زدید که حافظه 4کاناله داره و پیچیده تر میکنه کارو

https://www.youtube.com/watch?v=LZXdIcDq6dg

https://www.youtube.com/watch?v=eHBzkloaXz4

شما نگاه به درصد استفاده سیپیو بنداز تو این تست ها حتی با اینکه 3080 از 4090 ضعیف تره درصد استفاده 10400 از 5960 بیشتره تازه اونم تو بنچمارک که تعاملی نیست

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

!!

ولش مهم نیست

تا یاد نگیریم به هم احترام بزاریم و بی ادب نشیم این بحث کردنا چیزی جز ناراحتی نداره

من دیگه حرفی ندارم و تمام

نه من با شما نبودم :)

با شخص قبل شما بودم و البته بی ادبی هم نکردم فقط گفتم تز هاشون جالبه

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بهتر بودنی که میگم به معنی افزایش فریم نیست الزاما

بلکه نرمی بیشتر هست یا افت فریم کمتر وقتی مثلا سیپیو داره 80 درصد روی پردازنده 6هسته ای مصرف میشه روی 8 هسته ای این درصد پایین تره قطعا فضا برای برنامه های دیگه و دستورات بیشتری داره

حالا کمی هم کندتر باشه 

بعد شما نسلیو مثال زدید که حافظه 4کاناله داره و پیچیده تر میکنه کارو

https://www.youtube.com/watch?v=LZXdIcDq6dg

https://www.youtube.com/watch?v=eHBzkloaXz4

شما نگاه به درصد استفاده سیپیو بنداز تو این تست ها حتی با اینکه 3080 از 4090 ضعیف تره درصد استفاده 10400 از 5960 بیشتره تازه اونم تو بنچمارک که تعاملی نیست

با شخص قبل شما بودم

من دارم میگم تک تک بازیها رو چک کردم و هیچ مشکلی نداشتم حتی با 1600 و 6800xt. یعنی تست و عمل دروغه و حدس و گمان درسته از نظر شما.حیف دیگه رایزن رو ندارم که تستاش رو بزارم هرچند توی تاپیک لحظات فراموش نشدنی هنر هشتم چندتا عکس گذاشتم که لود cpu از چهل پنجاه درصد فراتر نرفت هیچ وقت و فقط در لاست بین 70 تا 95 بالا پایین میرفت.در تاپیکهای دیگه هم اسم تمام بازیها و حتی عکس ازشون گذاشتم. میتونم  بگم بازی نبوده که نگرفته باشم و حتی نصفشون رو پاک کردم از استارفیلد تا آلن ویک و بیش از صد که چه عرض کنم بالای چند صد بازی دیگه و حتی لود cpu به 50 هیچ وقت نمیرسید. نرمی چیه داداش. شما اصطلاحات کامپیوتری رو جابجا کردی‌ این خودش نوعی تز جدید هست که کمر بیل  گیتس و لیزا سو و جن سون هوانگ و بقیه رو رگ به رگ کردی از کشف تازت .اونی که تز میدی یعنی نرمی مال سرعت رم و تایمینگ و استفاده از اس اس دی سرعت بالا هنگام ورود به مراحل جدید و لود بازی هست دوست عزیز وگرنه سرعت پهنای باند گرافیک که خداست یعنی از تصور خارجه و سی پی یو هم که تقریبا همین طور فقط میمونه اون دوتا که عرض کردم که باعث نرمی که شما میگی میشن .چرا همیشه فکر میکنی هرچی میگی درسته درحالی که خودت استاد تز هستی . شما بالا بری پایین بیای از نظر من تفاوتی توی فرم دهی توی بازی آفلاین بین یک میان رده امروزی با سی پی یوهای قوی تر و بهتر نیست بالا گفتم پنج تا ده درصد مگر بخوای آنلاین بازی کنی که بار پردازشی سی پی یو زیاد هست و بسیار کم هستند آنلاین بازهای pc نسبت به آفلاین بازها. توی کنسول که اصلا خیلی کمن چون اکانت پولی میخواد و اینجام ایرانه. کسی که دنبال پرفورمنس به دلار هست ارزش نداره که چند برابر پول بده برا چند درصد کارایی بیشتر و اصلا ارزش خرید نداره مگر این که پولت رو دستت زیادی کرده باشه. به نظرت میصرفه بری 4090 بخری 120 میلیون و نهایتا 20 درصد قوی تر از 7900 هست با دوبرابر قیمت.برا کارتی که استارتر مد نظر داره تفاوتی بین 12100 با 12400 نخواهد بود.کی از بنز بدش میاد یا حتی یک شاسی چینی ولی برا ما طبقه 3 کو پولش. معقول ترین کار بستن 12100 با 6700xt هست اگه 6800 بود میگفتم 12400 به بالا. کسی هم نگفت سی پی یوی قوی تر بهتر نیست یا گرافیک قوی تر بده. گیر کردیم بین یه عده که فکر میکنن عقل کل هستند و فقط تز اینا درسته. من یه مدت میخاستم دیگه تو فروم حرفی نزنم . اصلا باز نمیکردم فقط به خاطر خودت ولی حیفم اومد میدون رو خالی کنم که فقط تو تز بدی. از این به بعدم هرجا تز دادی میام خدمتت و رو تزت تز میدم.

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

سلطان Bottleneck خودمم..

برید کنار Bottleneck نشید XD

به شخصه 

11400f + 6900xt

مانیتور هم Fhd 72Hz دارم..

Bottleneck که تا دلت بخواد دارم، اما تا وقتی fps قفله روی 72 مشکلی نیست..... برای فریم بالاتر cpu گلوگاه میشه..

تا حالا توی هیچ گیمی به مشکل نخوردم(آنلاین یا آفلاین) حتی cpu هم 100 درصد شده اما fps از 72 کمتر نشده یا لگ نداشتم... تو بازی های آنلاین هم کیفیت رو میزارم روی 2k تا بار cpu کمتر بشه با این حال بازم روی 72 قفله.

در کل تا اونجای که میشه cpu  با 6 هسته بگیر، 4 هسته ممکنه اذیت کنه و برای گیمینگ خیلی جالب نیست..همین ویچر روی cpu با 4 هسته لگ میزنه چون برخی از گیم ها cpu محور هستن..

لینک به دیدگاه

@مهرزاد قائم مقامی@_Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_@Hy1362

ببنید دوستان

در این موضوع که محدودیت بودجه استارتر - ما را به "ناچار" به سمت پیشنهاد 12100 میبره، اصلا اختلاف نظری نداریم. پس بحث رو تموم کنیم در این مورد، همه مشترکا داریم همینو پیشنهاد دادیم، پس بخش مشاوره به پایان میرسه. میمونه بخش کل کل.

۱ ساعت قبل، Hy1362 گفته است:

من دارم میگم تک تک بازیها رو چک کردم و هیچ مشکلی نداشتم حتی با 1600 و 6800xt. یعنی تست و عمل دروغه و حدس و گمان درسته از نظر شما.

برادر من، لطف کن، این زحمتی که کشیدی، و تک تک بازی ها رو چک کردی، تحت یک مقاله، بنویس، نتایجی که بدست آوردی، تمام بازی ها رو، با تمام پردازنده هایی که داشتی، توی جدول بیار، منتشر کن، بگو طبق این امتیازات، من به این نتیجه رسیدم 1600 با 6800XT گلوگاه نداره؛ فرق زیادی هم با پردازنده های روز نداره. برادر من آخه نمیشه که برخلاف همه ی آن چیزی که در اینترنت موجوده شما یه حرفی بزنی، بعد بگی من تک تک بازی ها رو چک کردم.

بله، منم میتونم هر ادعایی بکنم، اگر ادعای من در راستای نتایج موجود باشه، اوکی، اما اینکه ادعای شما در راستای نتایج بقیه نیست، یه جای کار میلنگه. یا تست شما درست بوده، نتیجه گیری غلط میکنید، یا تست شما غلط بوده نتیجه گیری غلط میکنید. جفتش با هم نمیشه که.

شما بالا بری پایین بیای از نظر من تفاوتی توی فرم دهی توی بازی آفلاین بین یک میان رده امروزی با سی پی یوهای قوی تر و بهتر نیست

ببین الان این حرفی که داری میزنی تناقض محضه با پیامهای خودت. داری میگی میان رده امروزی، یعنی 13600K/12700K با مثلا پردازنده بهتر یعنی 12900K/13700K اوکی معلومه که اینا تفاوت زیادی ندارند، اصلا بحث سر این نبود، بحث و دعوا سر یک Entry Level مثل 12100 و یک پردازنده میان رده بود به قول دوستان مثل 12400، و 13400 به قول من.

از این به بعدم هرجا تز دادی میام خدمتت و رو تزت تز میدم.

کسی مخالف تز دادن شما نیست برادر، منتها تزی بده که مرغ پخته تو دیگ از خنده پاره نشه. اینکه میگی بازی های امروزی در حدی نیستن که 12100 رو زیر فشار ببرن، پس برای چی پردازنده های بهتر تولید میشه؟ یه چیزایی میگین آدم برق سه فازش از همه جاش میپره، بعد که میایم جواب میدیم ناراحت میشین.

1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

با شخص قبل شما بودم

آقا محمد، این شیوه مشاوره شما کلا خودش تنش زاست. ببین، استارتر اومده تاپیک زده، مشاوره خواسته، اوکی، بیا مشاوره بده، اگر X و Y و بقیه اومدن حرفی خلاف نظر شما زدن، اصلا اومدن گفتن 5+5 میشه 22، شما برای چی اصلا به اونا پاسخ میدی. شما صرف و فقط به استارتر پاسخ بده.

ببین مالک تاپیک استارتره، اگر اون هر سوالی کرد، چه از شما، چه از بقیه، شما پیام استارتر رو نقل و قول کن و پاسخ بده. چیکار داری طرف میگه 1600 با 6800XT گلوگاه میشه یا نمیشه، عالم و آدم میدونن گلوگاه میشه، ولی یکی نمیخواد قبول کنه، به من چه، به شما چه، به بقیه چه؟ شما صرفا به استارتر مشاوره بده و در جایی که دیدی استارتر، به جای توجه به شما به یک نفر دیگه توجه نشون میده، تاپیک رو رها کن، ولش کن با هر کسی دوست داره مشورت بگیره. شما نمیتونی همزمان با استارتر بحث کنی، همزمان با بقیه بچه ها هم بحث کنی، خوب اصلا نظم تاپیک به هم میریزه، و بعدش هم اسم منو تگ کنی که فلانی پاشو بیا جلوی اینا رو بگیر.

اینجوری که نمیشه برادر من، شما مشاوره خودتو بده، سنگین رنگین منتظر باش، اگر استارتر اقبالی به سخنان شما نشان داد، که فبها، گل رو زدی، اگر استارتر رفت سمت بقیه، دیگه انرژی خودتو هدر نده، مثل من، خلایق هرچه لایق، من خودمو میکشم کنار. گوشت و مرغ و برنج کیلو خداد تومنه، حیفه انرژیت نیست میگذاری برای اثبات برخی واضحات.

بعدشم من بیام تو تاپیک من آدم بده داستان میشم، چون متاسفانه با هیچکدومتون آب مشاوره ام توی یه جوب نمیره. :D

بیخیال، 12100 تصویب شد. صلوات بفرستین.

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

من، لطف کن، این زحمتی که کشیدی، و تک تک بازی ها رو چک

این یه نمونه. درسته که روی رزولوشن 4k هست ولی ری تریسینگ فعاله و در نهایت کیفیت بازی داره اجرا میشه و ری تریسینگ هم علاوه بر گرافیک فشار مضاعفی به cpu میاره و لود cpu که همون رایزن 1600 هست در سنگین ترین سکانس روی 36 درصد هست اگر بشه fhd فکر نکنم خیلی لود بیشتر بشه. تو فکر اینم که کیس رایزن پیش کسی هست که آشناست. بگیرم و بیارم تا مرغ پخته رو به شما بزگوار نشون بدم .تا به اشتباهی که فقط به آمار و ارقام سایتها توجه میکنید و عملا چیزی رو که تست نکردید نظر روش میدید پی ببرید. در این مورد اگر چه شرط بندی حرام هست ولی حاضرم با جنابتون شرط ببندم. هرچند بازیهای زیادی رو پاک کردم ولی جهنم هر بازی که گفتی میگیرم و دوباره نصب میکنم و اجرا میکنم و هم بازیهایی که دارم اعم از فورزا 5 و رزیدنت 4 و ردد2 و ویتچر 3 و لاست و آنچارتد و گاد آف وار و استارفیلد و راتچت اند کلنک و آلن ویک  و خیلی بازیهای دیگه روز رو اجرا میکنم به غیر از لاست اگر هرکدوم بالای 50 درصد سی پی یو رو روی لود برد شما درست میگی. فقط بفرمایید سرچی تا ببینم میصرفه بگیرم و بنصبم  😂😂

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

این یه نمونه. درسته که روی رزولوشن 4k هست ولی ری تریسینگ فعاله و در نهایت کیفیت بازی داره اجرا میشه و ری تریسینگ هم علاوه بر گرافیک فشار مضاعفی به cpu میاره و لود cpu که همون رایزن 1600 هست در سنگین ترین سکانس روی 36 درصد هست اگر بشه fhd فکر نکنم خیلی لود بیشتر بشه. تو فکر اینم که کیس رایزن پیش کسی هست که آشناست. بگیرم و بیارم تا مرغ پخته رو به شما بزرگوار نشون بدم تا به اشتباهی که فقط به آمار و ارقام سایتها توجه میکنید و عملا چیزی رو که تست نکردید نظر روش میدید پی ببرید. در این مورد اگر چه شرط بندی حرام هست ولی حاضرم با جنابتون شرط ببندم. هرچند بازیهای زیادی رو پاک کردم ولی جهنم هر بازی که گفتی میگیرم و دوباره نصب میکنم و اجرا میکنم و هم بازیهایی که دارم اعم از فورزا 5 و رزیدنت 4 و ردد2 و ویتچر 3 و لاست و آنچارتد و گاد آف وار و استارفیلد و راتچت اند کلنک و آلن ویک  و خیلی بازیهای دیگه روز رو اجرا میکنم به غیر از لاست اگر هرکدوم بالای 50 درصد سی پی یو رو روی لود برد شما درست میگی. فقط بفرمایید سرچی تا ببینم میصرفه بگیرم و بنصبم 😂😂

نمیدونم شما اطلاع دارید یا نه، وقتی در مورد قدرت پردازنده ها در گیمینگ صحبت میشه، صرفا داریم در رزلوشن 1080p حرف میزنیم ولاغیر.

چون در رزلوشن های بالاتر فشار از روی پردازنده برداشته میشه. به همین خاطر صحبت کردن در مورد توان پردازنده‎ها در گیمینگ در دقت 4K کاری عبث و بی فایده است.

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

12100 رو زیر فشار ببرن، پس برای چی پردازنده های بهتر تولید

شمام مثل گیم آور روی هرچیزی مغلطه میکنید و نظر اشتباه میدید بزرگوار. بله سی پی یوهای قوی تر رو برای استفاده از گرافیکهای قویتر و استفاده از چند گرافیک و رندر و کارهای که cpu رو زیر لود کامل میبرن ساختند. لب منظور استفاده 12100 با 6700 بود. وقتی میگم زیر بار کامل منظورم با 6700 هست نه با 4090😂. به هرحال با نظریات علمیتون موفق باشید

6 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

نمیدونم شما اطلاع دارید یا نه، وقتی در مورد قدرت

بله کاملا اطلاع دارم و قبلا سوابق کاریم رو خدمت گلتون اعلام کردم. فکر نمیکنم نیازی باشه دوباره بگم. تفاوت بار یا لود 4k با fhd در اون حد نیست که شما تصور میکنید فوقش بین 20 تا سی درصد در نهایت فشار هست یعنی اگر تو fhd روی 95 هست بزاری 4k  میشه 75 این رو بارها تست کردم. این نیست فکر کنید سی پی یو روی 4k از زیر لود خارج میشه و میشینه کنار قلیون میکشه. کم شدن بار کاری بیشتر به خاطر کم شدن فرم دهی هست نمیدونم شمام اینو اطلاع دارید یا خیر

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

با کمال پوزش و عذرخواهی از جناب آرمین بنده منتظر نظر جنابتون هستم و هیچ نظری نمیدم که شرط چی باشه فقط خودتون بگید تا این پروژه رو به سرانجام برسونیم و برم 1600 رو بیارم. کار خاصی نیست همکارمه و بهش بگم میاره اداره دوباره میبره.هرچند شما شرطم قبول نفرمایید بنده سر صبر این کار رو انجام میدم چون بحث حیثیتی شده دیگه و هر چند بیارم هم میدونم با دوستتون دوباره  میگید که بله فرکانس دیفالت نیست و4000  آورشده و از این دست حرفا . فقط قول بدید که اگر اثبات شد و با مدرک بهتون نشون دادم به اشتباهاتتون پی ببرید و غیر از علمی کمی عملی هم تست بفرمایید

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

. چیکار داری طرف میگه 1600 با 6800XT گلوگاه میشه یا نمیشه،

😃اینم حرفیه 

ولی شخص قبلیش رسما منو ریپلای کرد باید جواب میدادم

پس بیزحمت پیام هایی که بدون دلیل مستقیم ریپلای زدم رو پاک کن

بجز اونایی که ریپلای شدم و شخصی یا بهم حرفی زده یا سوال کرده

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

خدارو شکر یه بازی دیگه رو داشتم اینم   metro Enhanced Edition  روی نهایت تنظیمات و ری تریسینگ هم نهایت کیفیت. میبینید که سی پی یوی رایزن حتی به 40 هم نمیرسه.کیفیت عکسها بالابود برا همین با گوشی گرفتم اگه واضح نیست بگید تا اصلی رو بزارم. دوستان اهل فن میدونن نهایت تنظیمات مترو وقتی تسلیشن و بقیه تنظیمات رو بالا بزارید چه پدری از گرافیک در میاره و چه افت فرمی پیدا میکنید.

17067259490395676493426922096257.jpg

17067260011539053505284772801344.jpg

51 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

😃اینم حرفیه 

ولی پیام قبلیش رسما منو ریپلای کرد باید جواب میدادم

سلام روی صحبتم با شما دوست گلم هم هست اگر حاضری شرط ببندیم🙏♥️😂

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

دارم میگردم یعنی ریکاوری زدم عکسهای لاست و گاد آف وار و فورزا و بقیه که پاک کردم برگردونم تا مرغ پخته رو از فر در بیاریم با هم

17067262036255988800766567155851.jpg

17067262283388572378296931169877.jpg

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

این رو ببینید لود سی پی یو 20 درصد😂😂بازم بزارم یا بسه

54612699_RESIDENTEVIL312_15_20239_52_53PM.jpg.213f540f40467ecd9c810a67bc7ecd4a.webp

971676688_RESIDENTEVIL312_15_20239_52_03PM.jpg.7fbd2c24e1d3c631c6deb9a27f52a5fc.webp

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

با کمال پوزش و عذرخواهی از جناب آرمبن بنده منتظر نظر جنابتون هستم و هیچ نظری نمیدم که شرط چی باشه فقط خودتون بگید تا این پروژه رو به سرانجام برسونیم و برم 1600 رو بیارم. کار خاصی نیست همکارمه و بهش بگم میاره اداره دوباره میبره.

برادر من شرط چی ببندم؟

دیگه من و شما سنی ازمون گذشته. واقعیتش من یه زمانی برام مهم بود که توی فروم فعال باشم و خودی نشون بدم که بگم مثلا منم کامپیوتر بلدم. اومدم دیدم اونقدر که تصور میکردم اصلا هیچی بلد نیستم. وقتی فهمیدم هیچی بارم نیست، از بچه های رده بالاتر سوال پرسیدم، یاد گرفتم، مقاله ترجمه کردم، مقاله نگارش کردم تا اینکه تونستم مشاوره بدم. بعد از 3 سال یاد گرفتن جوری مشاوره میدادم که سال 92 شدم بهترین کاربر فروم لیون کامپیوتر به انتخاب بچه های انجمن. اینکه بچه های انجمن منو قبول داشته باشن، آرزویی بود که من سال 92 بهش رسیدم. بعدش دیگه برام مهم نبود چون بهش رسیده بودم.

اینا رو گفتم که بگم پیروزی یا شکست در بحثی که شما مطرح کردی، هیچ ارزشی نداره برام که بخوام سرش شرط ببندم. شما بردی اصلا، من اشتباه کردم، نه پیروزی در بحث شما به من چیزی اضافه میکنه و نه شکست در گفتگو با شما. اگر حرفی زدم خدمت شما از سر دلسوزی بود که شاید تلنگری بشه توجه بیشتری در مشاوره بفرمایید. وگرنه بحث رو کم کنی و شرط بندی از ما گذشته. ته این داستان برای من هیچی نیست که بخوام براش بجنگم.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

سلام روی صحبتم با شما دوست گلم هم هست اگر حاضری شرط ببندیم🙏♥️😂

شما منو یاد این بنده خدا میندازی به خصوص اونجا که میخنده میگه جدی میفرمایی؟ پس از کجا درآوردیم اینارو😁:

image.thumb.png.801ed028ee5be92646879b03f2e0e46f.png

ادمین محترم گفتن بحث رو اتمام برسونیم و درخواستیم ازتون داشتن راجب مقاله و دوئلی هم که گذاشتن با شخص شما بود.

من نه درخواستی داشتم نه اصلا نیاز هست اسپم بکشم موضوع رو

دمت گرم و موفق باشی😊

کمی هم شوخی کردم حال همگی خوب بشه

لینک به دیدگاه

توی تمام تاپیکها گفتم که فقط لاست آف آس تونست سی پی رو زیر لود کامل ببره که اونم برمیگیرده به مشکلاتی که از پورت شدنش داره و همه میدونن و توی تمام سایتهای خارجی بهش اذعان دارند. عکس با کارت 5700xt هست. البته که با 6800xt فرم بیشتر میشد و سی پی یو هم بین 80 تا 95 زیر لود میرفت. تست در حالت ماکسیمم تنظیمات هست. 

1698849200961711703771600566242.thumb.jpg.4c252a0c07c7555d26fefa1a59a2fed1.webp

16988559111304642281943670642975.thumb.jpg.6b09ffe3f30b260b2ec82006af40e13e.webp

16988557016856099049675449535533.thumb.jpg.b89e2a70c43c5b250c5a992cd88c557e.webp

16988497726479183953390347602533.thumb.jpg.21019c0a20eab19a4d5338e70066a822.webp

ویرایش شده توسط Hy1362
لینک به دیدگاه

بازم ازتون پوزش میخوام چه از شما آرمین جان و گیم آور جان و چه ازبقیه دوستان. همگی دوست و هموطنیم و اومدیم چیز یاد بگیریم. ممنون ازتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ در 17:54، reza59628389 گفته است:

مانیتورم در حال حاضر 60 هرتز و فول اچ دی هست

ولی در آینده شاید مانیتور 165 هرتز (2کا یا فول اچ دی) بگیرم

برای بازی فول اچ دی 60 هرتز 12100 با 6700 کافیه به نظرم 

از نظر بنده حقیر 12100 توان هندل کردن 60 فریم 6700 رو داره

دوستان به نظرم بحث بیشتر از این کش ندین که آخرسر ممکنه به ناراحتی ختم بشه

استارتر هم یا جوابشو گرفته یا فراری شده 

درهر حالت همیشه بودجه تعیین کنندست و ارزش هر محصول تو رنج قیمتی خودش سنجش میشه

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، Hy1362 گفته است:

این رو ببینید لود سی پی یو 20 درصد😂😂بازم بزارم یا بسه

54612699_RESIDENTEVIL312_15_20239_52_53PM.jpg.213f540f40467ecd9c810a67bc7ecd4a.webp

971676688_RESIDENTEVIL312_15_20239_52_03PM.jpg.7fbd2c24e1d3c631c6deb9a27f52a5fc.webp

من 11400 دارم وضعم اینه پس چرا؟ بفروشم 1600 بخرم؟

20240131_225006.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...