رفتن به مطلب

راهنمایی برای شبکه کردن 3 کامپیوتر (2 تا بدون اینترنت باشن)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

3 تا کامپیوتر که ویندوز 10 دارن توی محل کار باید شبکه کنم

سیستم خودم با کارت وایفای pci به مودم وصله

2 تا سیستم دیگه رو اگه بشه با کابل به مودم وصل کنم و خودم هم به مودم وصل بشم خیلی کم هزینه میشه برام

فقط نکته ای که هست نمیخوام 2 تا سیستم دیگه اینترنت داشته باشن

آیا راهی داره

راستی یادم رفت بگم تا حالا کار شبکه نکردم خیلی نوبم!

پیشاپیش از همگی سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

ایجاد شبکه لوکال به طور مستقیم از روی مودم کار درستی نیست و در کل نباید انجام بدید.

برای این کار شما باید یک عدد اکسس پوینت یا روتر تهیه کنید که با یک سیم شبکه وصل میشه به مودم، و بعد هر سه کامپیوتر با سیم وصل میشن به اکسس پوینت/روتر که وظیفه ایجاد شبکه لوکال را داره.

در مرحله آخر هم از داخل کانفیگ اکسس پوینت دسترسی اینترنت را برای سیستم هایی که خواستید قطع می کنید.

من از اکسس پوینت شیاومی راضی هستم. اپلیکیشن موبایل داره و کار باهاش خیلی راحته. به آسونی میشه دسترسی اینترنت هر دستگاه روی شبکه چه با سیم چه وای فای را قطع کرد یا محدودیت سرعت تعیین کرد.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۹ در 20:22، mrp7 گفته است:

ایجاد شبکه لوکال به طور مستقیم از روی مودم کار درستی نیست و در کل نباید انجام بدید.

برای این کار شما باید یک عدد اکسس پوینت یا روتر تهیه کنید که با یک سیم شبکه وصل میشه به مودم، و بعد هر سه کامپیوتر با سیم وصل میشن به اکسس پوینت/روتر که وظیفه ایجاد شبکه لوکال را داره.

در مرحله آخر هم از داخل کانفیگ اکسس پوینت دسترسی اینترنت را برای سیستم هایی که خواستید قطع می کنید.

من از اکسس پوینت شیاومی راضی هستم. اپلیکیشن موبایل داره و کار باهاش خیلی راحته. به آسونی میشه دسترسی اینترنت هر دستگاه روی شبکه چه با سیم چه وای فای را قطع کرد یا محدودیت سرعت تعیین کرد.

سپاسگزارم

چرا نباید از مودم انجام بشه؟

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، P@dmIRA گفته است:

چرا نباید از مودم انجام بشه؟

امنیت شبکه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط سیستم ها رو به مودم وصل کنید که روی یک شبکه باشن، روی سیستم هایی که نمیخواین اینترنت داشته باشن، ایپی dns رو 127.0.0.1 تعریف کنید.

در ۱۴۰۲/۱۱/۹ در 20:22، mrp7 گفته است:

ربطی نداره و نیاز به اکسس پوینت جداگانه نیست و با خود مودم کاملا قابل انجامه.

از طرف wan تمام پکت ها دراپ میخوره و فایروال داره. مگه اینکه خود یوزر پکت ها رو باز کنه، کاملا امنه و مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...