رفتن به مطلب

قيمت دلار مهرماه كاهش مي يابد...

xx1051xx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلم خدمت همه دوستان ...تو وضع خرابی دلار شنیدن این خبر تسکینه برای ما ها ...هرچند شاید امیدی به کاهشش نباشه ولی خوندنش خالی از لطف نیست ...

ان شالله که افت کنه .با این وضعیت نمیتونی سمت هیچ وسیله ای بری .من که نمیتونم شما چطور میتونین ؟

در پناه حق ...

97c46__122761_176.jpg

كشتي آراي پيش بيني كرد

رئيس اتحاديه كشوري طلاو جواهر پيش بيني كرد قيمت دلار با آغاز مهرماه كاهش مي يابد.

محمد كشتي آراي در گفت وگو با فارس ابتدا با اشاره به محدوديت ارز مسافرتي، اظهار داشت؛ يكي از عوامل اصلي جهش يك پله اي قيمت ارز از 1950 به 2150 تومان قطع ارز مسافرتي است.

وي افزود: زماني كه ارز مسافرتي قطع مي شود در طول سال تقاضاي زيادي را به بازار اضافه مي كند و در حال حاضر وقتي ارز به عنوان يك كالابه بورس مي رود، به نوعي به ارز به عنوان يك كالاتوجه مي شود؛ در بازار بورس هم عرضه و تقاضا قيمت را تعيين مي كند.

رئيس اتحاديه كشوري طلاو جواهر با اشاره به اضافه شدن تقاضا به بازار گفت: عرضه و تقاضا قيمت ارز را تعيين مي كند و هم اكنون تعداد گروه هاي كالايي دريافت كننده ارز دولتي كاهش يافته و تنها ارز دولتي به 5 گروه كالايي پرداخت مي شود، گروه هاي ديگر براي تامين نياز خود بايد به بازار مراجعه كنند اما ميزان ارز در بازار محدود است و جهش قيمت به بيش از 2100 تومان طبيعي است.

وي خاطرنشان كرد: در دو هفته گذشته قيمت ارز تغيير چنداني نداشته و نوسان محدود داشت و به نظر مي رسد در صورتي كه بار ديگر عرضه ارز محدود شود، تقاضا در بازار آزاد افزايش يافته و قيمت دلار بيشتر خواهد شد و اگر عرضه جديدي در بازار صورت گيرد قيمت كاهش خواهد يافت.

كشتي آراي با بيان اينكه نياز به ارز همواره وجود دارد، تصريح كرد: چنين شرايطي با كاهش عرضه ارز قيمت افزايش مي يابد، در حال حاضر بازار اندكي ملتهب است و ممكن است در كوتاه مدت اين هيجانات از بين برود و قيمت ارز تا حدودي كاهش يابد.

وي ادامه داد: هم اكنون ميزان مسافرت هاي خارجي در اوج خود قرار دارد و با آغاز ماه مهر و كاهش مسافرت ها، ميزان تقاضاي ارز مسافرتي كاهش يافته و از حجم تقاضاها كاسته خواهد شد كه مي تواند موجب كاهش قيمت ارز شود.

به گفته وي، با توجه به اين مسائل به نظر مي رسد افزايش قيمت ناشي از حذف ارز مسافرتي كاهش يافته و نرخ آن به كمتر از 2 هزار تومان برسد.

رئيس اتحاديه كشوري طلاو جواهر افزود: راه اندازي بورس ارز در شفافيت اطلاعات بسيار موثر خواهد بود و هم مي تواند داد و ستدهاي ارزي را رصد كند.

وي در خصوص برخي ديدگاه ها مبني بر اينكه راه اندازي بورس ارز موجب ايجاد انتظارات تورمي مي شود، گفت: تجربه بورس سكه نشان مي دهد كه راه اندازي بورس دربازار اصلي شفافيت اطلاعاتي ايجاد كرده و تاثير منفي نداشته و گاهي اوقات بر كنترل بازار موثر بوده است.

كشتي آراي تصريح كرد: بورس ارز هم مي تواند همانند بورس سكه حالت خودكنترلي بر بازار ارز به وجود بياورد.

وي گفت: بورس ارز تاثير منفي بر عملكرد صرافي ها نخواهد داشت و آنها تحت نظر بانك مركزي به فعاليت خود ادامه مي دهند؛ هم اكنون صرافي ها از بازار، ارز تهيه مي كنند كه پس از راه اندازي بورس، تغييري در اين كار صورت نمي گيرد و آنها مي توانند ارز خود را از بازار بورس تهيه كنند.

روزنامه كيهان، شماره 20287 به تاريخ 1/6/91، صفحه 4 (اخبار اقتصادي)

موفق باشین ...

ویرایش شده توسط xx1051xx
لینک به دیدگاه

من که دیگه امیدی ندارم

مگه دلار 7 تومانی که نه تومان شد دوباره 7 تومان شد ؟

دلار 300 تومانی که 700 شد دوباره ارزون شد؟

دلار 900 تومانی که 1000 شد ارزون شد؟

دلار 1200 که 1500 شد ارزون شد؟

دلار 1500 که 1800 شد ارزون شد؟

دلار 1900 تومانی که 2000 شد ارزون شد ؟

که حالا دلار 2200 تومانی دوباره ارزون بشه

تازه خیلی هاش رو نگفتم خیلی هاش هم اصلا نمی دونم.

من ترجیح می دم دیگه به قول آقا پوریا به قیمت های جدید عادت کنم، الان یه 9 ماهی میشه که هارد لازم دارم ولی هی امروز فردا می کنم ای شاید ارزون شه، من دیگه بسمه

لینک به دیدگاه

من که دیگه امیدی ندارم

مگه دلار 7 تومانی که نه تومان شد دوباره 7 تومان شد ؟

دلار 300 تومانی که 700 شد دوباره ارزون شد؟

دلار 900 تومانی که 1000 شد ارزون شد؟

دلار 1200 که 1500 شد ارزون شد؟

دلار 1500 که 1800 شد ارزون شد؟

دلار 1900 تومانی که 2000 شد ارزون شد ؟

که حالا دلار 2200 تومانی دوباره ارزون بشه

تازه خیلی هاش رو نگفتم خیلی هاش هم اصلا نمی دونم.

من ترجیح می دم دیگه به قول آقا پوریا به قیمت های جدید عادت کنم، الان یه 9 ماهی میشه که هارد لازم دارم ولی هی امروز فردا می کنم ای شاید ارزون شه، من دیگه بسمه

کاملا با شما موافقم . من که دیگه چشم آب نمیخوره ! :sigh:

لینک به دیدگاه

دلار حتی اندازه اینم ارزش نداره ولی . . . ! :sigh:

post-11090-0-07434100-1346020231_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا پینوکیو جات خالی عجب دورانی داشتیم

لینک به دیدگاه

فقط و فقط زمانی د.لا.ر برمیگرده به همون حول و هوش 1100 تومن سابق که: تحریم ها لغو یا وتو بشه. هیچ راه دومی نیست.

لینک به دیدگاه

دقیقا ...حق با شماست .خدایی الان چند وقته میخوام یه گوشی بگیرم هی این قیمتا بالا میره هی قیمتا بالا میره .خدایی دیگه اعصابم بهم ریخته .

ان 8 نوش 480 بود 2-3 ماه پیش الان دسته دوش این قیمته .اخه ادم دردشو به کی بگه ...

ایکس2 نوکیا اسباب بازی 100 تومن بود الان باید 210 بابتش پول بدم .دیگه حالم خدا شاهده بد شده .دستم دراز نمیشه برم سمت خرید هیچ وسیله ای...

دیگه یواش یواش دارم قید خرید گوشیوو ... میزنم بخدا .

میخواستم ارتقا بدم سیستممو که اونم دیگه بیخیالش شدم ...همین واسه سرم زیادی میکنه با اوضاع الان بازار...

دیگه ببینیم خدا چی میخواد ...

ان شالله که درست شه ...

دوستان باید امیدوار بود ...

ویرایش شده توسط xx1051xx
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...