رفتن به مطلب

محفل اختصاصی حرفه‌ای‌ها و پاور یوزرهای پلتفرم AMD Ryzen

Recommended Posts

AMD Ryzen - Team Red Club

به طور قطع می توان گفت شرکت AMD با پردازنده های Ryzen 3000 در کلاس کاربری مدرن جای پای خود را محکم کرد. پلتفرمی که هنوز هم آن را پشتیبانی می کند. پس از سالها، بسیاری از کاربرانی که پردازنده های سری 3000 دارند هنوز که هنوزه نیاز آنچنان زیادی برای ارتقا حس نمی کنند.

ساخت پردازنده های رایزن 5000 یک مرز شکنی و پیشرفت محسوس در ارائه پلتفرم پیشرفته در دنیا بود. افزایش معنادار تعداد Lane های مادربرد بعلاوه پشتیبانی از PCIe Gen.4 و معرفی اولین گروه از پردازنده‌های X3D، همه با سری 5000 رایزنها امکان پذیر شد. پلتفرمی که هنوز که هنوزه آپدیت می شود و AMD هر از گاهی پردازنده جدیدتری برای آن معرفی می کند.

پلتفرم AM4 هنوز زنده و سر حال جزو بهترین پلتفرمهای روز دنیاست که اگر می توانست رمهای DDR5 را پشتیبانی کند، بی شک همچنان پر فروش باقی می ماند.

پلتفرم AM5 با گذر از فراز و نشیب های بسیار، هم اکنون بهترین پلتفرم ارائه شده توسط AMD است و پردازنده های سری 7000 این شرکت، اگرچه گران قیمت اما جزو بهترین‌های این روزهای بازار در دنیا است. سازگاری بالا، عملکرد بی نظیر، در کنار پشتیبانی Native از اس اس دی های Gen.5 و داشتن پردازنده های X3D که در حال حاضر بهترین و قدرتمندترین پردازنده‌های گیمینگ دنیا هستند، پلتفرم AM5 را به یک گزینه ایده‌آل برای گیمرها و پاور یوزرها تبدیل کرده است.

Ryzen.thumb.jpg.1fdc6fdd0c987ce76a3490a354b1da36.jpg

این تاپیک و محفل دوستانه، مخصوص طرفداران AMD است، کاربرانی که عاشقانه و عالمانه پلتفرم AM5 را انتخاب کرده و با سیستم خود زندگی می کنند.

خوشحال میشویم دوستانی که پلتفرم AMD دارند، ضمن دادن پست در این تاپیک و پیوستن به جمع AMD بازها، مشخصات پلتفرم خود را اعلام کنند. دلایل انتخاب AMD و برتری پلتفرم خود را بیان کنند.

لازم به ذکر است صرفا دوستانی که پلتفرم (پردازنده و مادربرد) از سوکت AM5 و یا AM4 دارند، می توانند عضو این کلاب شوند.

ورود طرفداران Intel به این محفل ممنوع است (مگر آنکه 2 سیستم داشته باشند که یکی AMD باشد). همچنین هرگونه پست در رابطه با برتری فرضی Intel نسبت به AMD در این تاپیک پاک خواهد شد.

لینک به دیدگاه

سلام 

مشخصات سیستم من 

رایزن 7600

مین asus b650 tuf

رم 32 گیگ کلو 

دلیل انتخاب من اول بودجه کم

دوم فرار از دست گرمای اینتل، شاید اگر پولشو داشتم می تونستم سی پیو های اینتل رو خنک کنم با خنک کننده های آبی شاید اینتل  رو تهیه کنمـ

و دلیل سوم امید این می رود که پشتیبانی بهتری نسبت به اینتل دارد

لینک به دیدگاه

فول AMD

( COOLER: wraith prism) CPU: Ryzen 7700

MB: B650 TUF PLUS WIFI

RAM: GSKILL Trident-Z5 6400 CL32

GPU: XFX SWFT 6900XT

SSD: MSI 480 PRO

دلایل انتخاب: اختلاف فاحش مصرف و دما نسبت ب همرده اینتل و نیاز ب هزینه بیشتر برای کولر و پاور در پلتفرم اینتل

ساپورت سوکت AM5 در اینده

قیمت مناسب تر حداقل تو بازار جهانی (کلا اینجا وارد کننده به دلایلی  مث  عوض کردن سوکت ی نسل در میون اینتل سودشه اینه ک INTEL تبلیغ کنه و بفروشه و احتمالا ب همین پردازنده های AMD رو باندل شده با مادربرد میفروشن)

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

بنده هم بعد 6 سال به پلتفورم AMD کوچ کردم علت اصلی پشتیبانی بهتر مادربورد از پردازنده های آتی و کم مصرف بودن هستش.

image.thumb.png.fc86faafe4631ae5837e589940480e97.png

لینک به دیدگاه

سلام پلتفورم amd

Ryzen 7600

Asus tub b650 plus 

Kleev 6400 bus 32

سیستم ۱ ماه پیش i7 12700 سیستم الان که مشخصه کاملا راضی از سیستم amdخیلی بهتر به صرفه تر و خنک تره خیلی راحت به کمک دوستان با چند تنظیم ساده فرکانس رو تونستم از ۵۱۰۰ مگا هرتز به ۵۳۵۰ مگا هرتز اورکلاک کنم با دما بسیار عالی...البته خنک کننده آبی ۳۶۰...آینده نگری بهتر سوکت am5

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

MB: Asus B550-F wifi Strix

CPU: 5700G

دلیل اول انتخاب: تعصب

دلیل دوم انتخاب: قدرت و صرفه اقتصادی نسبت به اینتل در زمان خودش

لینک به دیدگاه

خود اورکلاکر اینتل رو به خوبی دیس کرده:

این یعنی هم نیاز به مادربرد غول نداری هم مصرف سیپیو پایینه...

بعد دوستان اینجا به زیر 16 فاز قانع نیستن🤡

image.thumb.png.8ef50e05cd5348f6c86eba365f565770.png

موقعی که رم های KLEVV رو خریدم فکر نمیکردم اینقد محبوب بشه بین ایرانیا

😁 با افتخار جزو اولین مصرف کننده های KLEVV هستم

از کورسیر و gskill بیزارم 

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

خود اورکلاکر اینتل رو به خوبی دیس کرده:

این یعنی هم نیاز به مادربرد غول نداری هم مصرف سیپیو پایینه...

بعد دوستان اینجا به زیر 16 فاز قانع نیستن🤡

image.thumb.png.8ef50e05cd5348f6c86eba365f565770.png

موقعی که رم های KLEVV رو خریدم فکر نمیکردم اینقد محبوب بشه بین ایرانیا

😁 با افتخار جزو اولین مصرف کننده های KLEVV هستم

از کورسیر و gskill بیزارم 

زیاد تعریف رم ها رو نکن ستون پنجم خبر رو میدهند  از شنبه قیمت بالا می رود. 

لینک به دیدگاه

سلام پلتفرم
Gpu : 7900xt asus tuf
MB : ASUS x570 strix f
Cpu : 5800x3d
Ram : teamgroup Night Hawk 32 gig

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

cpu ryzen 4100

mb asus b350 plus

ram 16 gb

gpu rx580

چطور شد از اینتل بستن به ای ام دی آمدم؟

داستان طولانیه ولی نقطه ای که باعث شد بمونم دیگه روی amd مشخصات کنسول های نسل جدید شرکتها بود که از ای پی یو های ای ام دی استفاده کردن.

متوجه شدم که دو شرکت بزرگ کنسول نتیجه گرفتن که amd پلتفرم بهتری برای ارائه گیمینگ هست. 

چطور شده به ddr5 و am5 نرفتم؟

اول نیاز ندیدم دوم قیمت بالا

با سیستمی که دارم حداقل میتونم تا ده سال بدون ارتقا اگر مشکل خاصی برای قطعات پیش نیاد با هزینه ای کاملا اقتصادی کار کنم.

ولی اگر پلتفرم am5 محصولات اقتصادی ارائه بده یا توجیه اقتصادی داشته باشه حتما سراغش میرم.

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ در 11:15، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام پلتفورم amd

Ryzen 7600

Asus tub b650 plus 

Kleev 6400 bus 32

سیستم ۱ ماه پیش i7 12700 سیستم الان که مشخصه کاملا راضی از سیستم amdخیلی بهتر به صرفه تر و خنک تره خیلی راحت به کمک دوستان با چند تنظیم ساده فرکانس رو تونستم از ۵۱۰۰ مگا هرتز به ۵۳۵۰ مگا هرتز اورکلاک کنم با دما بسیار عالی...البته خنک کننده آبی ۳۶۰...آینده نگری بهتر سوکت am5

مبارکه سیستم داخل پروفایلتون رو به روز رسانی کنید.

3 ساعت قبل، Death Reaper گفته است:

سلام پلتفرم
Gpu : 7900xt asus tuf
MB : ASUS x570 strix f
Cpu : 5800x3d
Ram : teamgroup Night Hawk 32 gig

سیستم داخل پروفایل رو برادر به روزرسانی کن.

50 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

cpu ryzen 4100

mb asus b350 plus

ram 16 gb

gpu rx580

مبارکه، سیستم داخل پروفایل اینتله، بی زحمت به روز رسانی بفرمایید.

لینک به دیدگاه

دلیل انتخاب AMD:

-اینتل از معماری هیبریدی استفاده میکنه مشابه big-little ولی متاسفانه از نظر دستور العمل باهم تفاوت دارن و هسته E بدرد هرکاری نمیخوره

-اینتل از avx512 پشتیبانی نمیکنه

-اینتل روی ورژن DDR5 از پیکربندی gear 1 پشتیبانی نمیکنه و همین یعنی کاهش عملکرد

-اینتل باگ های امنیتی زیادی داره

-داستان اون OS پنهان رو هنوز خاطرم هست

-مصرف برق اینتل برابر با هیتر مادربزرگتون

-برای محصولات بالارده شما باید بالای 15ملیون و اندازه یک سیپیو جداگانه هزینه کولر بدی

-وجود پردازنده های اقتصادی منسوخ 2 و 4 هسته ای

-محدودیت های شدید چیپست های B وH

-محدودیت سیپیو های غیر K

-نبود گارانتی و رفع مسئولیت پردازنده های باکس در ایران

-پشتیبانی بسیار ضعیف درایور های چیپست در اینتل

- خداحافظی زود هنگام با هرنسل 

- عملکرد ضعیف در cache 

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

با سلام

حقیقتا اون موقع که من سیستم ام رو بستم، چیزی از دنیای سخت و افزار و... نمیدونستم. منتهی با آقا خبات آشنا بودم، قبل خرید رفتم تو سایت شون، سیستم های پیشنهادی شون رو دیدم و طبق اون خرید کردم. خدایی اش سیستم ماهی هم شد.

اون موقع من 1600x بستم که کارایی اش تقریبا با i7 7700k یکی بود ولی قیمتش از نصف هم کمتر بود. تا این اواخر هم که عوضش کردم تو بازی های آفلاین با نهایت تنظیمات اصلا با گرافیک 6600xt گلوگاه نمیشد مثلا گاد اف وار و tlou. 

گرافیک رو هم من موقع بستن سیستم 1050ti گرفتم. 1 سال که گذشت گرافیک RX580 Nitro 4g  به بازار اومد . اون رو فروختم با همون پولش rx580 nitroگرفتم. یه چیز اضافه ای که تو جیبم موند هیچی، گرافیک نو با گارانتی گرفتم، کلی هم بقدرت سیستم ام اضافه شد... Amd Sam رو هم تونستم رو سیستم ام پیاده کنم... 

پشتیبانی AMD هم که از نظر من عالی بوده، الان مادربرد قدیمی ام هنوز آپدیت بایوس میگیره و تازه یه Cpu am4جدید هم AMD داره براش میده بیرون...

الانم سیستمم اینه :

RYZEN 5 5500 

B350f rog 

Geil EVO forza 32g 3000 

6600xt rog 

دلیلی هم فعلا برای ارتقا نمیبینم (البته اگر اون کرم درونی ارتقا دادن سیستم ام بذاره...) برای گیم 1080 کافیه کافیه. 

لینک به دیدگاه

سلام بعد از 22 سال رفتم رو AMD 

از انتخابم بشدت خوشحالم یعنی دارم زمینو گاز میگیرم😂

5150 مگاهرتز کلاک 6 هسته اصلی

4950 مگاهرتز کلاک  12 تا ترد

32 مگابایت حافظه کش

6 هسته اصلی و 12 ترد

پلتفرم AM5

قیمت 220 دلار

رایزن 5 7600 

دما با فن استوک و خمیر کولر مستر نهایتا 60 درجه

گرافیک داخلی 1.5 ترافلاپس ادم دیگه چی میخواد خدایی؟!

بازی تست شده رد دد 2 در  کیفیت الترا روزولوشن 1080

فریم بین 140 تا 112

گارت گرافیک XFX 6800XT

در صد استفاده شده گرافیک 98 تا 99 درصد تقریبا به گلوگاه نزدیک صفر رسیدم رو 1080 خیلی حرفه!

دما کارت گرافیک 45 تا 42 درجه کلا فن هاش روشن نمیشن هنوز

شوخی نیست رد دد 2 یکی از سخت ترین و گرافیک کش ترین  و CPU محور ترین بازی های ممکن هست

رم a data 16GB 4800

با این بودجه داخل ایران من انتخابی بین 13400 DDR4 اینتل و 7600 DDR5 نداشتم البته مادربرد و رم رو هم نسخه های معمولی گرفتم تا دیگه زیادی خرج بالا نره

ولی کیفیت کار رو داشته باشید پنج مارک های که خودم گرفتم 

دما ها خداست خداست با کولر استوک  خودش باور کردنی نیست....فقط 400 هزار دادم خمیر خوب خریدم....

20240210234532_1.jpg

20240210234553_1.jpg

20240210234640_1.jpg

20240210234726_1.jpg

20240210235156_1.jpg

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
3 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

چی شد که رفتی سمت AMD تعریف کن.

@rajah

سیستم کولینگ داغون اینتل و قیمت فضایی راگ3 

با دیپ اساسین و دمای 70 تونسته اندازه 14700 اسکور بگیره تازه فرکانسش پایینه و حتی 5350مگاهرتزم نرسیده

با تنظیم بایوس و دمای 80 ایزی 14900 رو میزنه...

اون 1-2 هزارتا اختلاف هم فدای 30 ملیون پول بابا.

امیدوارم اون نسل هایی که قراره رم داخلی سازی بشه بره برای 10سال دیگ واقعا زور داره این سوکت رو بفروشی ...

یه 9950 بیاد بندازیم رو سیستم هم ماین کنیم هم بازی :))))))))))))))))))))))))

لینک به دیدگاه

تقریبا ۸ ماهی هست که روی‌ پلتفرم 7800x3d هستم و واقعا تا بحال کوچکترین مشکلی نداشتم.

علت اصلی استفاده از این پلتفرم هم اینه که تنها کاری که با سیستم می کنم گیمینگ هست به خصوص بازی هایی‌ که از قدرت پردازنده استفاده بیشتری می کنند پس در نتیجه گزینه بهتری (در حال حاضر) وجود نداره.

نکته دوم هم قیمت مناسبش بود که مادربرد (tuf b650)، خود پردازنده و کولر 240 لیان لی همش با هم شد ۳۶ میل.تومن. 

درباره رم هم من اون زمان که خریدم رم سازگار با expo پیدا نکردم و در نتیجه مجبور شدم کیت رم xmp بخرم (vengeance 6000mhz cl36) ولی با فعال کردن d.o.c.p کاملا سازگار بوده و روی همون سرعت 6000 در حال کار کردن هست و هیچ تغییر دیگه ای ندادم. ولی بازم پیشنهاد می کنم کسی که میره سراغ نسل جدید amd حتما رم سازگار با expo تهیه کنید که دچار مشکل نشوید.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

درود دوستان 

میخوام تجربه خودمو پس از یک سال استفاده از سوکت am5 بگم(20 اردیبهشت امسال میشه یک سال😁) مشخصات سیستم در بیو هست 

اینم بگم رم من پروفایل expo نداره و جاش xmpداره اما بدون مشکل کار میکنه 

بگذریم

کاربری من گیم-وب گردی-کد نویسی ک فعلا در حال یادگیری هستم😁-و ادیت هم ک فعلا در حال یاد گیری ام

تا چند ماه پیش سیستم بنده بدون گرافیک بود و از گرافیک انبرد کار میکشم 

نسبت به یه گرافیک انبرد خوب بود قدرتی نزدیک به rx550 2gداشت 

و مدتی بعد یه پیرمردی به نام 580 گرفتم ک ارتیفکت هم داره😁اما با کم کردن فرکانس اوکی کار میکنه تا حدودی  و باگ درایور هم تا حالا ندیدم

از سیستم هم بلو پیج اینا تا به حال نگرفتم سر اینکه رمم expoساپورت نیست

و تازگیا هم ک مین بنده سوخت و با تعویض 2 تا smdحل شد😐ولی سیپیو مشکلی نداشت 

در کل مشکلی با amdندارم کاملا هم راضی ام ازش 

لینک به دیدگاه

نقل قول

محفل اختصاصی حرفه‌ای‌ها و پاور یوزرهای پلتفرم AMD Ryzen

•  

اووف عجب کلوپ خفنی:$🌹🙏

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز خیلی خوش اومدین، اگر پلتفرم AMD دارین بی زحمت یه اشاره ای، چیزی به قطعات اصلی بکنین من بتونم تگ بزنم.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

دوستان عزیز خیلی خوش اومدین، اگر پلتفرم AMD دارین بی زحمت یه اشاره ای، چیزی به قطعات اصلی بکنین من بتونم تگ بزنم.

من به تازگی باندل رو با amd تعویض کردم .فعلا همچی روی حالت دیفالته چون وارد نیستم 

Tuf 620

7500f

Rx 6900

کلو 32g 6000

الان رمم روی ۴۸۰۰ کار میکنه

قابلیت Smart Access Memory رو هم فعال نکردم نمیدونم اختلاف کاراییش ارزششو داره دست بزنم یا نه.نمیخام پایداریش بهم بریزه

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Grayli گفته است:

من به تازگی باندل رو با amd تعویض کردم .فعلا همچی روی حالت دیفالته چون وارد نیستم 

Tuf 620

7500f

Rx 6900

کلو 32g 6000

الان رمم روی ۴۸۰۰ کار میکنه

قابلیت Smart Access Memory رو هم فعال نکردم نمیدونم اختلاف کاراییش ارزششو داره دست بزنم یا نه.نمیخام پایداریش بهم بریزه

مبارکه برادر. فقط خودت موندی که از لحاظ روحی آمادگیشو پیدا کنی. وگرنه سیستمت آمادگیشو داره که همه چیزو فعال کنی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...