رفتن به مطلب

مشکل دراپ فریم در ابتدای ورود به هر بازی یا هر منطقه جدید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

9 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

فقط میخوام بدونم این لو یو سیج شدن کارت گرافیک ربطی به مموری داره یا نه....

فرکانس شما 4800 هست

من نمیدونم cl چندید ولی cl خیلیییییییییییییییی مهمه تو رایزن

4800 پهنای باندش میشه 38 گیگ رو کاغذ...

خیلی پایینه 

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

فرکانس شما 4800 هست

من نمیدونم cl چندید ولی cl خیلیییییییییییییییی مهمه تو رایزن

4800 پهنای باندش میشه 38 گیگ رو کاغذ...

خیلی پایینه 

cl 40 

این کلیدی که رو گرافیکه چیکار میکنه و خاصیتش چیه؟

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

cl 40 

این کلیدی که رو گرافیکه چیکار میکنه و خاصیتش چیه؟

کلید بایوس رو میگید؟ اگر بله که یکیش حالت استاندارده یکیش حالت ریج.برای ۶۹۰۰xt من که اینطوریه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

انتی ویروس چی نصب کردی روی ویندوزت؟

با ویندوز آپدیت نشده تست کردی بازیها رو ؟

یادمه رویه یه ورژن از ویندوز 10 بازیها به مشکل برمیخوردن ...خیلی ازسایتها هم گفته بودن اپدیت نکنید باگ داره ....

تنظیمات بایوس قابلیت smt رو خاموش کن برای سی پی یو

مادربردهای ASUS توی ساپورت رم خیلی حساسن  (به نظر من مضخرفن ) سعی کنید از رمهای توصیه شده خود ASUS استفاده کنید

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، hd5870 گفته است:

درود

انتی ویروس چی نصب کردی روی ویندوزت؟

با ویندوز آپدیت نشده تست کردی بازیها رو ؟

یادمه رویه یه ورژن از ویندوز 10 بازیها به مشکل برمیخوردن ...خیلی ازسایتها هم گفته بودن اپدیت نکنید باگ داره ....

مادربردهای ASUS توی ساپورت رم خیلی حساسن  (به نظر من مضخرفن ) سعی کنید از رمهای توصیه شده خود ASUS استفاده کنید

همون ویندوز دفندر خود ویندوز 11 هست

ویندوز اروجینال پرو 11 و اخرین  اپدیت هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای کارت رو چک کردی؟

از خروجیهای هشت پین 12 ولت پاورت مطمئنی؟

اگه امکانش هست با یه پاور وات بالاتر تست کن

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، hd5870 گفته است:

دمای کارت رو چک کردی؟

از خروجیهای هشت پین 12 ولت پاورت مطمئنی؟

دمای کارت رو 50 درجه هست سنگین ترین بازی هم GOD 2018 الترا فریم 100 

اره  کابل های پاور صحیح و سالم هستن...

یعنی 700 وات کمه براش؟!

بایوس رو هم اپدیت کردم هیچ تاثیری نداشت☹️

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

دمای کارت رو 50 درجه هست سنگین ترین بازی هم GOD 2018 الترا فریم 100 

اره  کابل های پاور صحیح و سالم هستن...

یعنی 700 وات کمه براش؟!

بایوس رو هم اپدیت کردم هیچ تاثیری نداشت☹️

ممکنه خروجی 12 ولت پاورت نوسان ولتاژ یا توان خروجی داشته باشه.....

بایوس کارت رو روی حالت دومش بزار تست بگیر

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، hd5870 گفته است:

ممکنه خروجی 12 ولت پاورت نوسان ولتاژ یا توان خروجی داشته باشه.....

بایوس کارت رو روی حالت دومش بزار تست بگیر

تاثیر نداشت

فرکانس کارت رو بازی رد د 2 در اخرین حد کارت هست با 180 وات بدون هیچ مشکلی حتی یک ثانیه دارپ ☹️

لینک به دیدگاه

سلام

گفتنی ها رو دوستان گفتند و شما باید یکی یکی چک کنی. بنده هم قبلا این مشکل رو داشتم ولی خود به خود رفع شد. حالا یا با آپدیت درایور کارت و یا آپدیت ویندوز و یا پاور که عوض کردم یا m2 جدید گرفتم. طبق صحبت دوستی که گفتند و درست هم هست رم تک کاناله مناسب بازی کردن نیست و همچنین تایمینگ بالا. بازیهای جدید منابع سیستم رو زیاد درگیر میکنن اونم توی حداکثر کیفیت و فرم. حالا شما قبلا روی 60 فرم و کیفیت متوسط با رم سینگل و گرافیک میدرنج رو به پایین مشکلی نداشتی دلیل نمیشه که الآن با 100 فرم و کیفیت، های اونم با گرافیک ، های اند به مشکل نخوری.  خود کارت های های اند پهنای باند بالایی دارند و پهنای باند بالایی هم جهت ارتباط با قطعات دیگه مثل رم و سی پی یو نیاز دارند. در ضمن چک کنید ببینید pcie توی gpuz روی چند هست. امکان داره از اون هم باشه اگر اتو باشه m2 دارید و تعداد هارد بالا و با قطعات دیگه‌. اینا لاینهای cpu رو درگیر میکنن و با هم به اشتراک میزارند. مینتون هم که رده پایین هست . هم زمان توی لود از m2 پهنای باند گرافیک رو مصرف میکنه و شاید از اون باشه. 6800xt اسمی 512 گیگ در ثانیه پهنای باند مموری داره و من با آیدا64 تست کردم البته روی pcie4 عدد 900 رو نشون میداد. کارت شما رو 98 درصد یعنی کامل زیر باره بعد یه قطعه با این پهنای باند همخوانی نداشته باشه طبیعی هست که دراپ ایجاد بشه. 

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، blooder گفته است:

سلام

گفتنی ها رو دوستان گفتند و شما باید یکی یکی چک کنی. بنده هم قبلا این مشکل رو داشتم ولی خود به خود رفع شد. حالا یا با آپدیت درایور کارت و یا آپدیت ویندوز و یا پاور که عوض کردم یا m2 جدید گرفتم. طبق صحبت دوستی که گفتند و درست هم هست رم تک کاناله مناسب بازی کردن نیست و همچنین تایمینگ بالا. بازیهای جدید منابع سیستم رو زیاد درگیر میکنن اونم توی حداکثر کیفیت و فرم. حالا شما قبلا روی 60 فرم و کیفیت متوسط با رم سینگل و گرافیک میدرنج رو به پایین مشکلی نداشتی دلیل نمیشه که الآن با 100 فرم و کیفیت، های اونم با گرافیک ، های اند به مشکل نخوری.  خود کارت های های اند پهنای باند بالایی دارند و پهنای باند بالایی هم جهت ارتباط با قطعات دیگه مثل رم و سی پی یو نیاز دارند. در ضمن چک کنید ببینید pcie توی gpuz روی چند هست. امکان داره از اون هم باشه اگر اتو باشه m2 دارید و تعداد هارد بالا و با قطعات دیگه‌. اینا لاینهای cpu رو درگیر میکنن و با هم به اشتراک میزارند. مینتون هم که رده پایین هست . هم زمان توی لود از m2 پهنای باند گرافیک رو مصرف میکنه و شاید از اون باشه. 

سلام عزیز

کلا یک m2 رو سیستم نصبه

و یک هارد

جالبه زمانی که 970 داشتم بازی نبود که شخم نزنه رو آخرین کیفیت موجود ، اون موقعه ویچر 3 تازه اومده بود با هایرورک همین re2 رو اون هیچ مشکلی نبود 

احتمال 99 درصد مشکل از تک کانال بودن رمه

فرکانس رم هم هر چی تو یوتویوب میبینم مقایسه اختلاف 20 فریم با فرکانس من هست

مشکل من  دراپه شدیده نه اختلاف فریم...

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

سلام عزیز

کلا یک m2 رو سیستم نصبه

و یک هارد

جالبه زمانی که 970 داشتم بازی نبود که شخم نزنه رو آخرین کیفیت موجود ، اون موقعه ویچر 3 تازه اومده بود با هایرورک همین re2 رو اون هیچ مشکلی نبود 

احتمال 99 درصد مشکل از تک کانال بودن رمه

فرکانس رم هم هر چی تو یوتویوب میبینم مقایسه اختلاف 20 فریم با فرکانس من هست

مشکل من  دراپه شدیده نه اختلاف فریم...

سلام مجدد. داداش xt 6800 با رم فرکانس 3200 داشتم با تایمینگ 22 با رایزن 1600 همین مشکل رو داشتم. با تغییر فرکانس به 3600 و تایمینگ به 18 مشکل حل شد. ببینید بزرگوار قطعات یه اندازه سرعت و ظرفیتی دارن.  مثلا همون رم وقتی لب به لب بشه طبیعیه که مشکل ایجاد میکنه. 

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، blooder گفته است:

سلام مجدد. داداش xt 6800 با رم فرکانس 3200 داشتم با تایمینگ 22 با رایزن 1600 همین مشکل رو داشتم. با تغییر فرکانس به 3600 و تایمینگ به 18 مشکل حل شد. ببینید بزرگوار قطعات یه اندازه سرعت و ظرفیتی دارن.  مثلا همون رم وقتی لب به لب بشه طبیعیه که مشکل ایجاد میکنه. 

شما میگید با 3600 مگاهرتزی با همین کارت مشکل رو حل کردی ، یعنی الان با 4800 مگاهرتز مشکل حل نمیشه رو ddr5 ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
4 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

شما میگید با 3600 مگاهرتزی با همین کارت مشکل رو حل کردی ، یعنی الان با 4800 مگاهرتز مشکل حل نمیشه رو ddr5 ?

شما به یه نکته ای توجه نمیکنید، رم 4800 به صورت 1 کانال، در اصل 2400 هست، وقتی تک کانال استفاده کنید، پهنای باند نصف میشه. شما الان یه رم 2400 با cl40 دارید! خودتون ببینید چه قدر پهنای باندتون پایینه.

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

شما به یه نکته ای توجه نمیکنید، رم 4800 به صورت 1 کانال، در اصل 2400 هست، وقتی تک کانال استفاده کنید، پهنای باند نصف میشه. شما الان یه رم 2400 با cl40 دارید! خودتون ببینید چه قدر پهنای باندتون پایینه.

رم من قابلیت اور کلاک داره؟

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، hd5870 گفته است:

چرا اخه

58 دقیقه قبل، hd5870 گفته است:

مادربردهای ASUS توی ساپورت رم خیلی حساسن

تایید میشه 

27 دقیقه قبل، blooder گفته است:

امکان داره از اون هم باشه اگر اتو باشه m2 دارید و تعداد هارد بالا و با قطعات دیگه‌. اینا لاینهای cpu رو درگیر میکنن و با هم به اشتراک میزارند

نکته خوبی اشاره کردید

22 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

کلا یک m2 رو سیستم نصبه

مهم نیست فقط چک کن ببین با گرافیک اشتراکی نباشه برو gpuz اخرین نسخه دانلود کن عکس بزار

لینک به دیدگاه

دوست من 

منم همین مشکل داشتم و هنوزم دارم با اینکه 32 گیگ رم 2 کانال دارم این مشکل برای من تو ویندوز 11 شدید بود اومدم روی 10 خیلی بهتر شد ولی بازم دارم

نمیدونم مشکل چیه هر چیزی هم بگی تست کردم واقعا دیگه کم کم دارم فکر میکنم یه ضعف تو رایزنه !

شما بیا رو ویندوز 10 خیلی بهتر میشه

بعید میدونم به رم باشه چون منم 2 تا 16 گیگ تازه رم expo ساپورت دارم ولی همین مشکل شما دارم 

ویندوز 10 هم تست کن ببین چطوره

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

دوست من 

منم همین مشکل داشتم و هنوزم دارم با اینکه 32 گیگ رم 2 کانال دارم این مشکل برای من تو ویندوز 11 شدید بود اومدم روی 10 خیلی بهتر شد ولی بازم دارم

نمیدونم مشکل چیه هر چیزی هم بگی تست کردم واقعا دیگه کم کم دارم فکر میکنم یه ضعف تو رایزنه !

شما بیا رو ویندوز 10 خیلی بهتر میشه

بعید میدونم به رم باشه چون منم 2 تا 16 گیگ تازه رم expo ساپورت دارم ولی همین مشکل شما دارم 

ویندوز 10 هم تست کن ببین چطوره

دیشب اتفاقا 10 نصب کردم اصلا هیچ فرقی نداره با 11

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

سلام مجدد

مشکل بیشتر اینه که تک کانال هست و بعد این که  رم شما در کلاس رمهای ddr5 رده پایین قرار میگیره . احتمال زیاد با دو کانال کردن  و آپدیت ویندوز و چیپستها طبق نظر دوستان مشکل حل بشه. نمیشه نسلها رو بر اساس فقط فرکانس مقایسه کرد. رم شما با ddr4 رده بالا تفاوت خاصی نداره بزرگوار. مگر اینکه فرکانس بیشتر و تایمینگ پایین تر داشته باشه.

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، blooder گفته است:

سلام مجدد

مشکل بیشتر اینه که تک کانال هست و بعد این که  رم شما در کلاس رمهای ddr5 رده پایین قرار میگیره . احتمال زیاد با دو کانال کردن  و آپدیت ویندوز و چیپستها طبق نظر دوستان مشکل حل بشه. نمیشه نسلها رو بر اساس فقط فرکانس مقایسه کرد. رم شما با ddr4 رده بالا تفاوت خاصی نداره بزرگوار. مگر اینکه فرکانس بیشتر و تایمینگ پایین تر داشته باشه.

برای اورکلاک کردن رم باید رم قابلیتش رو داشته باشه یا میشه کلا؟

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

برای اورکلاک کردن رم باید رم قابلیتش رو داشته باشه یا میشه کلا؟

بیشتر روی خرید رم جدید تمرکز کنید بزرگوار ولی اگر اصرار دارید و مسئولیتش رو تقبل میکنید انجام بدید . هر چند چیز خاصی نیست که مشکل ایجاد کنه و در صورت عدم کارایی دوباره بایوس رو ریست میکنید و درست میشه.اکثر رمها حدود 500 تا 1000 مگاهرتز بالاتر رو میزنن حتی رمهای ضعیف. اینو چک کردم و رمهای 2400 و 2600 از برندهای مختلف رو تا 3600 و  3800 آور کردم البته روی رایزن و رم jedec و نه xmp. چون xmp  خودش آور شده هست. مثلا رم 3200 xmp داشته باشه در اصل 2133 یا 2400 هست و با xmp  شده 3200 بعضا با افزایش ولتاژ و یا بدون ولتاژ اضافی . اینتل فقط سی پی یوهای آنلاک رو میشه. البته برد شما رو نمیدونم رم رو بشه یا خیر. چون کلا سری 20 مثل  520 نمیشه باهاش آور کرد. دوستمون گیم آور بیشتر به ای ام دی وارد هست. شما برید توی تنظیمات oc مادربرد ببینید میتونید فرکانس رم رو تغییر بدید اگر شد پله پله بالا ببرید و ببینید بوت میکنه و توی ویندوز زیر بار ببرید خصوصا با بازی لاست آف آس. چون از من با تمام تستها مشکلی نداشت ولی زیر لاست ریست و کرش میکرد. تا جایی که اوکی بود بالا ببرید وقتی دیگه بوت نکرد بهش ولتاژ بدید بازم بالاتر میره. جایی که فهمیدید آخرین فرکانس هست و پیدا کردید تنظیمات رو دیفالت کنید بعد تایمینگهایی که به صورت اتو هست رو عینا دستی وارد کنید و فرکانس رو بزارید رو عددی که پیدا کردید و ولتاژ رو بالا ببرید و سیو کنید. این طوری با فرکانس 5800 روی تایمینگ 4800 که پایین تر هست کار میکنه.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، blooder گفته است:

بیشتر روی خرید رم جدید تمرکز کنید بزرگوار ولی اگر اصرار دارید و مسئولیتش رو تقبل میکنید انجام بدید . هر چند چیز خاصی نیست که مشکل ایجاد کنه و در صورت عدم کارایی دوباره بایوس رو ریست میکنید و درست میشه.اکثر رمها حدود 500 تا 1000 مگاهرتز بالاتر رو میزنن حتی رمهای ضعیف. اینو چک کردم و رمهای 2400 و 2600 از برندهای مختلف رو تا 3600 و  3800 آور کردم البته روی رایزن و رم jedec و نه xmp. چون xmp  خودش آور شده هست. مثلا رم 3200 xmp داشته باشه در اصل 2133 یا 2400 هست و با xmp  شده 3200 بعضا با افزایش ولتاژ و یا بدون ولتاژ اضافی . اینتل فقط سی پی یوهای آنلاک رو میشه. البته برد شما رو نمیدونم رم رو بشه یا خیر. چون کلا سری 20 مثل  520 نمیشه باهاش آور کرد. دوستمون گیم آور بیشتر به ای ام دی وارد هست. شما برید توی تنظیمات oc مادربرد ببینید میتونید فرکانس رم رو تغییر بدید اگر شد پله پله بالا ببرید و ببینید بوت میکنه و توی ویندوز زیر بار ببرید خصوصا با بازی لاست آف آس. چون از من با تمام تستها مشکلی نداشت ولی زیر لاست ریست و کرش میکرد. تا جایی که اوکی بود بالا ببرید وقتی دیگه بوت نکرد بهش ولتاژ بدید بازم بالاتر میره. جایی که فهمیدید آخرین فرکانس هست و پیدا کردید تنظیمات رو دیفالت کنید بعد تایمینگهایی که به صورت اتو هست رو عینا دستی وارد کنید و فرکانس رو بزارید رو عددی که پیدا کردید و ولتاژ رو بالا ببرید و سیو کنید. این طوری با فرکانس 5800 روی تایمینگ 4800 که پایین تر هست کار میکنه.

عمرا دیگه خرج کنم تا الان 35 میلیون خرج کردم :D

نهایتش اینه یک رم دیگه مثل همین رم میخرم میزارم رو سیستم

چیپست اینتل خودش یک گزینه داشت با فعال کردنش خودکار 1000 تا میکشید رو رم AMD همچین چیزی نداره؟

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، amirafshar گفته است:

م واقعا دیگه کم کم دارم فکر میکنم یه ضعف تو رایزنه !

پس چرا ما ازین داستانا نداریم؟

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

عمرا دیگه خرج کنم تا الان 35 میلیون خرج کردم :D

نهایتش اینه یک رم دیگه مثل همین رم میخرم میزارم رو سیستم

چیپست اینتل خودش یک گزینه داشت با فعال کردنش خودکار 1000 تا میکشید رو رم AMD همچین چیزی نداره؟

چرا داره به شرطی که رم ساپورت کنه . اسمش amp یا docp هست. البته شاید از شما به صورت اتو فعاله.

4 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

پس چرا ما ازین داستانا نداریم؟

درسته من هم دوتا سیستم رایزن داشتم و مشکلی نداشتم و الآنم از 12400 کوچ کردم دوباره روی رایزن 5600 چون ای ام دی دستت بازه و اینتل بسته

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، blooder گفته است:

چرا داره به شرطی که رم ساپورت کنه . اسمش amp یا docp هست. البته شاید از شما به صورت اتو فعاله.

درسته من هم دوتا سیستم رایزن داشتم و مشکلی نداشتم و الآنم از 12400 کوچ کردم دوباره روی رایرن 5600

این گزینه های که گفتی نداره بجاش

فرکانس

تایمینگ

و ولتاژ داره

که همشون رو اتو هست و قابلیت تغییر دارن

عکس رو ببینید لطفا 

2130013255__.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...