رفتن به مطلب

کمک فوری درمورد شکستن CPU PIN مادربرد و PCI 3 x2

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود خدمت دوستان

مشکلی پیش اومده برام که میخوام با شما به اشتراک بذارم شاید کسی همین مشکل رو داشته باشه

ممنونم میشم راهنماییم کنین

یکماهی هست متوجه شدم کارت گرافیک چه توی رندر چه بازی روی pcie3 x2 بجای x16 اجرا میشه و تموم راههای موجود چه از آپدیت مادربرد چه جایگزاری مجدد cpu و رم و هارد . اس اس دی

انجام دادم تغییر نکرد که نکرد  تا اینکه با دقت به پین های cpu روی مادربرد نگاه کردم دیدم 2 تاشون کج شده و دقیقا توی قسمت گوشه سمت چپ پایین بودن که چون کار خودم نبود بردم گارانتی آواژنگ چون تا 2023 گارانتی این شرکت بود و میدونستم کارشون درسته خلاصه بردم کارانتی و براشون توضیح دادم مشکل رو که امروز بقول خودشون تعمییر شده و درسته و هزینه تعمیر رو هم دادم و وقتی رو سیستم بستم دیدم از همون 2 تا پین یدونشون شکسته و سیستم رو بستم و تست مجدد گرفتم دیدم همچنان همون مشکل پابرجاست و میخوام فردا دوباره ببرم آواژنگ تا ببینم رو چه حسابی گفتن تعمیر شده ؟

حالا کسی میدونه چرا نتونستن پین رو تعویض کنن؟ یعنی آواژنگ تخصصی نداره تو این زمینه یا ضرفا چون گارانتیم تموم شده بوده اینجور برخورد کردن جدای هزینه وقتمم هدر دادن

خودم توی یوتیوب نگاه میکردم دیدم برد رو با دستگاه مخصوص حرارت میدن و اون پین شکسته رو تعویض میکنن

میخوام بدونم آواژنگ تجهیزاتی مثل اونا ندارن که همینطوری برام فرستادن

مشخصات سیستم هم

cpu 9900k

z390 auros ultra

32g corsair

rtx 3080

3*ssd

2*hdd

power 850 auros

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سوکت سی پی یو کلا باید عوض بشه ، هزینه تعویض سوکت هم بالاست ، ممکنه جواب نده ، شما چقدر برای تعمیرش پرداخت کردید؟

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

سوکت سی پی یو کلا باید عوض بشه ، هزینه تعویض سوکت هم بالاست ، ممکنه جواب نده ، شما چقدر برای تعمیرش پرداخت کردید؟

یعنی برای یدونه پین شکسته کل سوکت باید تعویض بشه ؟ تو یوتیوب خیلی هارو دیدم راحت اون یدونه شکسته رو تعویض میکنن آواژنگ نمیتونست میگفت نمیتونم نه اینکه بگه درست کردم

436 تومن هزینه گرفتن با 5 روز زمان

ویرایش شده توسط samannaseri
لینک به دیدگاه

من همچین مشکلی برام پیش امد بردم پاساژ ایران طبقه پایین ، طرف سی پی یو رو گذاشت روی مادبرد ، گفت دیگه دست نزن ، سی پی یو از جاش در نیار ، یک ماه بعد دوباره دو تا از اسلات های رم از کار افتاد ، اگرم درست کنن دیگه نمیتونی قطعی روش حساب کنی ، جوش میدن از پایین دقیقا نمیدونم چطوری ، با حرارت سی پی یو ممکنه دوباره اون جوش باز شه ، شما این مادربرد رو با همین شرایط بزار مزایده بفروش بره یدونه H310 دسته دوم بگیر ، کارت راه بیفته 

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

من همچین مشکلی برام پیش امد بردم پاساژ ایران طبقه پایین ، طرف سی پی یو رو گذاشت روی مادبرد ، گفت دیگه دست نزن ، سی پی یو از جاش در نیار ، یک ماه بعد دوباره دو تا از اسلات های رم از کار افتاد ، اگرم درست کنن دیگه نمیتونی قطعی روش حساب کنی ، جوش میدن از پایین دقیقا نمیدونم چطوری ، با حرارت سی پی یو ممکنه دوباره اون جوش باز شه ، شما این مادربرد رو با همین شرایط بزار مزایده بفروش بره یدونه H310 دسته دوم بگیر ، کارت راه بیفته 

ممنون از پاسخویتون دوست عزیز

عجب یعنی اینقدر ضعیف عمل میکنن

عزیز 9900k رو که نمیشه رو همچین برد ضعیفی کار گذاشت همین الان روی همین بورد خودم میتونم کارت رو بذارم رو اسلات دومی و کارمو بکنم با اینکه x8 بالا میاره ولی مسئله اینکه روی اسلات دوم دمای کارت گرافیک بشدت بالاتر میره و به مرور زمان ممکنه کارت گرافیکمم از بین ببرم 10 تا 15 درجه تفاوت دما داره 

تو فکرم بود یه z390 دیگه بگیرم ولی وقتی دیدم خیلی ها درستش کردن دنبال یه تعمیر کار خوب میگردم تا این مشکل رو حل کنه

ولی آواژنگ پولی گرفته بابت هیچی و باید جوابپو باشه

دوستان اگه کسی نظر دیگه  ای داره یا تعمیر کار درستکار و ماهری سراغ داره ممنون میشم معرفی کنه صرفا اصفهان هم باشه

ویرایش شده توسط samannaseri
لینک به دیدگاه

به نظرم شما به آواژنگ بگو کل سوکت رو عوض کنه و هزینه ش هر چقدر شد 436 تومان ازش کم کنه ، من عکس های بردتون رو دیدم خیلی حرفه ی هست ، حیفه

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

به نظرم شما به آواژنگ بگو کل سوکت رو عوض کنه و هزینه ش هر چقدر شد 436 تومان ازش کم کنه ، من عکس های بردتون رو دیدم خیلی حرفه ی هست ، حیفه

فردا صبح میرم حتما پیششون ولی نمیخوام بخاطر یدونه پین کل سوکت رو تعویض کنن  واقعا فکر میکردم میتونن:  حالا نمیدونم آواژنگ تهران چقدر فنی تر از نماینده اصفهانه

آواژنگ تهران اگه بتونه میفرستم تهران

آره دیگه دقیقا چون خیلی برد خوبیه ناراحتشم

لینک به دیدگاه

خب امروز رفتم آواژنگ و درمورد اون پین شکسته و مشکل pcie صحبت کردم که بعد از تست مجدد مشکل حل شد ولی داخل سوکت مادربرد یدونه پین بنظر شکسته بود که گفتن این توی تموم مادربرد ها همینطوره این یدونه رو خوده کارخونه گداشته من هنوز متوجه نشدم چرا ؟ کسی چیزی میدونه یا نمونه مادربرد مثل من رو داره که بدونم تموم این مدل ها به همینصورته یا نه ؟

خلاصه با یه cpu celeron و یه گرافیک دیکه همونجا تست گرفتن و دیدم بله درسته و کارت رو با همون سرعت 16x بالا آورد و برگشتم خونه و سیستم رو اسمبل کردم با 9900k خودم و دیدم ای بابا بازم داره x2 اجرا میکنه

تماس گرفتم آواژنگ گفتن فردا کل سیستم رو ببرم پیششون تا ببینم چطور میشه این داستان

امیدوارم از cpu نباشه چون من با cinbench هم تست گرفتم با بالاترین امتیاز پاس کرد ، حتی تست دما و staibility هم گرفتم

مشکل از کجاست واقعا دارم کلافه میشم

لینک به دیدگاه

ذوستان کسی نبوده مشکل اینچنینی براش اتفاق افتاده باشه

یا راهکاری چیزی ؟

من هرکاری لازم بوده انجام دادم فقط مونده cpu  و کارت رو توی یه سیستم دیگه تست کنم چون صبح وقتی تو شرکت آواژنگ بودم درست شده بود البته با یه cpu  و کارت دیگه☹️

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، samannaseri گفته است:

فردا صبح میرم حتما پیششون ولی نمیخوام بخاطر یدونه پین کل سوکت رو تعویض کنن  واقعا فکر میکردم میتونن:  حالا نمیدونم آواژنگ تهران چقدر فنی تر از نماینده اصفهانه

آواژنگ تهران اگه بتونه میفرستم تهران

آره دیگه دقیقا چون خیلی برد خوبیه ناراحتشم

دوست عزیز پین شما کاملا شکسته و حذف شده و کاری بجز تعویض سوکت نمیتونید انجام بدید. اکر پین کج شده بود قابل تعمیره ولی وقتی شکسته یا باید سوکتو تعویض کنید یا اگر دیدید هزینه تعویضش نمیصرفه مادربرد جدید بخرید.

در ضمن اگر قصد اورکلاک کردن ندارید با همون مادربرد ارزون هم کار شما راه میوفته، به نظرم خرید مادربرد رده بالا و گروه قیمت برای سی پی یو قدیمی نسل ۹ ارزش نداره.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

دوست عزیز پین شما کاملا شکسته و حذف شده و کاری بجز تعویض سوکت نمیتونید انجام بدید. اکر پین کج شده بود قابل تعمیره ولی وقتی شکسته یا باید سوکتو تعویض کنید یا اگر دیدید هزینه تعویضش نمیصرفه مادربرد جدید بخرید.

در ضمن اگر قصد اورکلاک کردن ندارید با همون مادربرد ارزون هم کار شما راه میوفته، به نظرم خرید مادربرد رده بالا و گروه قیمت برای سی پی یو قدیمی نسل ۹ ارزش نداره.

پس پول الکی از من گرفتن

حالا دوست من میشه بهم بگین چرا وقتی با یه cpu دیگه و کارت دیگه این مشکل رو نداشت من صبح توی گارانتی آواژنگ با یه cpu celeron یه کارت gtx 1650  تست کردن جلوم و توی بایوس همون pcie 3 x16 نشون میداد

اگه اون پین شکسته شده مربوط به pcie باشه خب باید با هر cpu دیگه ای هم امتحان میکنی همون مشکل رو داشته باشه

فردا دوباره میرم گارانتی 

هرچی تو نت میگردم یه عکس از پین های cpu از این مادربرد پیدا کنم که مقایسه کنم چیزی پیدا نمیکنم

کسی همین برد رو داره یه عکس از قسمت سوکت cpu برام بفرسته ؟

لینک به دیدگاه

به عکسها دقت کنین

الان مشکل من اینه که چرا با این شرایط روی یه سی پی یو دیگه pcie درست کار میکنه ولی با 9900 نه

cpu soket.JPG

IMG_2578.JPG

و اینکه احتمالش هست که پیچ های کولر سی پی سو فشاری روی برد داشته باشه و باعث قطعی سیمکسی های داخل برد بشه

IMG_2578.JPG

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، samannaseri گفته است:

یعنی برای یدونه پین شکسته کل سوکت باید تعویض بشه ؟ تو یوتیوب خیلی هارو دیدم راحت اون یدونه شکسته رو تعویض میکنن آواژنگ نمیتونست میگفت نمیتونم نه اینکه بگه درست کردم

436 تومن هزینه گرفتن با 5 روز زمان

تا چنتا پین میشه براحتی تعویض کرد منتهی باید تعمیرکارشو پیدا کنی و تو آوازنگ و این شرکت ها دنبالش نگرد

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

تا چنتا پین میشه براحتی تعویض کرد منتهی باید تعمیرکارشو پیدا کنی و تو آوازنگ و این شرکت ها دنبالش نگرد

دقیقا مشکل منم همین یدونه پینه حالا اگه جایی پیدا بشه برام فرقی نمیکنه واقعا کجا باشه

آواژنگ چون از من پول گرفته بدون اینکه مشکلم حل بشه ناراحتم  اصلا هزینشم برام مهم نیست واقعا از کاری که نکردن ناراحتم

امروز که بهشون گفتم یه پین شکسته میبینم داخل گفتن همه مادربرد های این برند همینجوریه

ولی این عکس رو نگاه کنین برد من با برد مشابهش که الان پیدا کردم

IMG_2583.JPG

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، samannaseri گفته است:

دقیقا مشکل منم همین یدونه پینه حالا اگه جایی پیدا بشه برام فرقی نمیکنه واقعا کجا باشه

آواژنگ چون از من پول گرفته بدون اینکه مشکلم حل بشه ناراحتم  اصلا هزینشم برام مهم نیست واقعا از کاری که نکردن ناراحتم

امروز که بهشون گفتم یه پین شکسته میبینم داخل گفتن همه مادربرد های این برند همینجوریه

ولی این عکس رو نگاه کنین برد من با برد مشابهش که الان پیدا کردم

IMG_2583.JPG

ببین من این پینو بررسی کردم و این پین گراند هستش و نباید مشکلی داشته باشه یعنی اگه این پین سالم هم باشه تاثیری نداره بیشتر دقت کن ببین پین دیگه که ترمیم شده هستش یا نه؟

image.thumb.png.feb63d72e7c9823bd0ece3fccfa2f54a.png

لینک به دیدگاه

تصویر کل زیف میزارم اینجا، پین های زرد رنگ گراند هستش و آواژنگ هم چون این پین گراند بوده براتون تعویض نکرده چون تاثیری نداشته.

image.thumb.png.1b6b99405609e58eed2f8132aee3b7f6.png

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

ببین من این پینو بررسی کردم و این پین گراند هستش و نباید مشکلی داشته باشه یعنی اگه این پین سالم هم باشه تاثیری نداره بیشتر دقت کن ببین پین دیگه که ترمیم شده هستش یا نه؟

image.thumb.png.feb63d72e7c9823bd0ece3fccfa2f54a.png

ممنون بابت وقتی که گذاشتین عالی شد

پس احتمال هست که از cpu من باشه چون با یه سلرون توی شرکتشون درست اجرا شد و x16 فعال شد

اون پیچ فن کلر cpu  نمیتونه باعث خرابی برد بشه ؟

31 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

تصویر کل زیف میزارم اینجا، پین های زرد رنگ گراند هستش و آواژنگ هم چون این پین گراند بوده براتون تعویض نکرده چون تاثیری نداشته.

image.thumb.png.1b6b99405609e58eed2f8132aee3b7f6.png

منطقی بنطر میاد

حالا قرار شده فردا کل سیستم رو ببرم پیششون تا برسی کنن ببین مشکل از چی میتونه باشه

همه پین هارو چک کردم بنظر درست میومدن بغیر از یکی 2 تا که اونم میذارم فردا اونجا با ذربین دقیق ببینن

ممنون بازم این تصویر زیف خیلی کمک کرد

لینک به دیدگاه

کلا سوکت سی پی یو دقیقا مثل هم هستن مثلا سوکت 1151 زلف های زیر CPU تعدادش و شکلکش کلا یکیه و تفاوتی نداره ، من فکر میکنم CPU شما با توجه به هسته بیشتری که داره اون پایه شکسته یه نقشی ایفا میکنه مثلا شما جای این CPU یه CPU ضعیفتر بندازید مشکلتون برطرف بشه من یادم سوکت 1155 داشتم که یکی دو تا پایه های زیر CPU شکسته بود با CPU نسل 2 سیستم بالا میومد ولی CPU نسل 3 مینداختم سیستم استارت نمیخورد  

لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، samannaseri گفته است:

اون پیچ فن کلر cpu  نمیتونه باعث خرابی برد بشه ؟

خواهش میکنم

پیچ معمولا یه واشر پلاستیکی زیرش هستش که نقش عایق داره و اگرم خراشی ایجاد بشه همین لایه های سطحی هستش که قابل ترمیمه به راحتی.

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

کلا سوکت سی پی یو دقیقا مثل هم هستن مثلا سوکت 1151 زلف های زیر CPU تعدادش و شکلکش کلا یکیه و تفاوتی نداره ، من فکر میکنم CPU شما با توجه به هسته بیشتری که داره اون پایه شکسته یه نقشی ایفا میکنه مثلا شما جای این CPU یه CPU ضعیفتر بندازید مشکلتون برطرف بشه من یادم سوکت 1155 داشتم که یکی دو تا پایه های زیر CPU شکسته بود با CPU نسل 2 سیستم بالا میومد ولی CPU نسل 3 مینداختم سیستم استارت نمیخورد  

مسئله اینه که من نمیخوام cpu ضعیفتر یا برد دیگه ای تهیه کنم چون اونقدر مشکل بزرگی بنظر نمیاد و اگه تعمیر کار همه فن حریف پیدا بشه میتونه درستش کنه

سپاس بابت وقتی که میذارین

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

خواهش میکنم

پیچ معمولا یه واشر پلاستیکی زیرش هستش که نقش عایق داره و اگرم خراشی ایجاد بشه همین لایه های سطحی هستش که قابل ترمیمه به راحتی.

آره اونو داره گفتم یوقت زور زیادی زدم موقع سفت کردن و شاید مشکلی ایجاد کرده باشه

امید بخدا ببینیم فردا میتونن دقیقا بفهمن مشکل از کجاست

اون پین شکسته رو میگم درستش کنن که اگه 1 درصد هم احتمال از اون باشه برطرف بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

شاید اون یکی پین دیگه درست نشده و اتصالش برقرار نمیشه. 

اون یکی کدوم بود؟

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، farid68 گفته است:

سلام و عرض ادب

شاید اون یکی پین دیگه درست نشده و اتصالش برقرار نمیشه. 

اون یکی کدوم بود؟

سلام و درورد

اگه نشد دیگه مبجورم فعلا از همون اسلات دوم که x8 رو میده استفاده کنم و یه فکری بحال گرم شدن بیش از حد کارت گرافیک

همین یدونه بوده که شکسته بوده بقیه همه درست سرجاشونن الان یکی 2 تا هم بودن که کج شده بودن و الان درست شدن ، البته اینا سمت راست سوکت بودن که مربوط به رم میشدن

اونی شکسته بود سمت چپه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ در 09:19، samannaseri گفته است:

سلام و درود خدمت دوستان

مشکلی پیش اومده برام که میخوام با شما به اشتراک بذارم شاید کسی همین مشکل رو داشته باشه

ممنونم میشم راهنماییم کنین

یکماهی هست متوجه شدم کارت گرافیک چه توی رندر چه بازی روی pcie3 x2 بجای x16 اجرا میشه و تموم راههای موجود چه از آپدیت مادربرد چه جایگزاری مجدد cpu و رم و هارد . اس اس دی

انجام دادم تغییر نکرد که نکرد  تا اینکه با دقت به پین های cpu روی مادربرد نگاه کردم دیدم 2 تاشون کج شده و دقیقا توی قسمت گوشه سمت چپ پایین بودن که چون کار خودم نبود بردم گارانتی آواژنگ چون تا 2023 گارانتی این شرکت بود و میدونستم کارشون درسته خلاصه بردم کارانتی و براشون توضیح دادم مشکل رو که امروز بقول خودشون تعمییر شده و درسته و هزینه تعمیر رو هم دادم و وقتی رو سیستم بستم دیدم از همون 2 تا پین یدونشون شکسته و سیستم رو بستم و تست مجدد گرفتم دیدم همچنان همون مشکل پابرجاست و میخوام فردا دوباره ببرم آواژنگ تا ببینم رو چه حسابی گفتن تعمیر شده ؟

حالا کسی میدونه چرا نتونستن پین رو تعویض کنن؟ یعنی آواژنگ تخصصی نداره تو این زمینه یا ضرفا چون گارانتیم تموم شده بوده اینجور برخورد کردن جدای هزینه وقتمم هدر دادن

خودم توی یوتیوب نگاه میکردم دیدم برد رو با دستگاه مخصوص حرارت میدن و اون پین شکسته رو تعویض میکنن

میخوام بدونم آواژنگ تجهیزاتی مثل اونا ندارن که همینطوری برام فرستادن

مشخصات سیستم هم

cpu 9900k

z390 auros ultra

32g corsair

rtx 3080

3*ssd

2*hdd

power 850 auros

درود   عذر میخوام  از کجا میشه دید که روی چه ورژنی از pcie کار میکنه؟ 

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Mahdi ZMS گفته است:

درود   عذر میخوام  از کجا میشه دید که روی چه ورژنی از pcie کار میکنه؟ 

GPU-Z
image.thumb.png.ffb1fffe50344d75bf5745d00f22eeb7.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...