رفتن به مطلب

مشاوره و تبادل تجربه استفاده کاربری از پردازنده 14700k-kf

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

لطفا دوستانی که پردازنده 14700k-kf دارند لطف کنید مشخصات سیستم و دمای فول لودتون رو اعلام کنید می خوام ببینم آیا میشه با خنک کننده های موجود (قیمت مناسب) دمای این پردازنده رو تو رنج 90-95 نگه داشت یا خیر

از همکاری و همفکری همه عزیزان سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز برای این چیزی که میگی خیلی چیزا شرط هست

دمای محیطی که سیستم داخلش قرار داره+کیس و تهویه کیس + نوغ فنها و دور فنهایی که داخل سیستم برای تهویه کار میکنند+ خنک کننده که باید هیتسینکش بزرگ باشه و اینکه فقط 360 باشه فایده نداره و نوع خمیر سیلیکونی که برای انتقال حرارت استفاده میکنی و بعد از اون هم کارت گرافیک که پایین تر از CPU نصب میشه و نسبت به مدلی که تهیه شده و نوع کاربری خودش هم گرما تولید میکنه و VRM های دور CPU هم همچنین ولی با این همه من در کیس را نمیبندم و همیششه باز هست برای خنک کردن هم از خنک کننده MSI C360 استفاده میکنم و فعلا خمیر سیلیکون Z10 DeepCool استفاده میکنم

دمای محیط هم میانگین 27 الی 28 هست که گرم هست  کارت گرافیک هم 3080Ti هست ولی خنک کار میکنه فنها را تنظیم کردم معمولا در حالت بیکاری با دور فن 30% 32 تا 34 هست دمای CPU هم در حالت بیکار بودن 32 تا 34 هست ولی وقتی در حالت گیمینگ باشه تا 100 هم میرسه البته فقط یکی از 8 هسته های P و بقیه تا 79 اکثرا حالا همه اینها به کنار جیبت میگه چی بخری 

DeepCooL LS720 و LT720 هیتسینک بزرگتری دارند و بهتر هستن بعد از اون هم که باید ASUS بخری که خیلی گرون هست MSI هم سری S360 هیتسینکش بزرگتر هست دور چرخش پمپ همه این مدلها بالا هست فنهای خوبی دارند ولی خمیر خوب هم باید بگیری که من گرفتم حال ندارم عوض کنم 

CPU سیستم من 14700K هست مادربرد هم MSI Z790 Tomahawk WiFi هست که کل هفته خاموش هست بعضی وقتها روشن میکنم

20231111_002337.jpg

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
21 ساعت قبل، Royal گفته است:

دمای محیطی که سیستم داخلش قرار داره+کیس و تهویه کیس + نوغ فنها و دور فنهایی که داخل سیستم برای تهویه کار میکنند+ خنک کننده که باید هیتسینکش بزرگ باشه و اینکه فقط 360 باشه فایده نداره و نوع خمیر سیلیکونی که برای انتقال حرارت استفاده میکنی و بعد از اون هم کارت گرافیک که پایین تر از CPU نصب میشه و نسبت به مدلی که تهیه شده و نوع کاربری خودش هم گرما تولید میکنه و VRM های دور CPU هم همچنین ولی با این همه من در کیس را نمیبندم و همیششه باز هست برای خنک کردن هم از خنک کننده MSI C360 استفاده میکنم و فعلا خمیر سیلیکون Z10 DeepCool استفاده میکنم

دمای محیط هم میانگین 27 الی 28 هست که گرم هست  کارت گرافیک هم 3080Ti هست ولی خنک کار میکنه فنها را تنظیم کردم معمولا در حالت بیکاری با دور فن 30% 32 تا 34 هست دمای CPU هم در حالت بیکار بودن 32 تا 34 هست ولی وقتی در حالت گیمینگ باشه تا 100 هم میرسه البته فقط یکی از 8 هسته های P و بقیه تا 79 اکثرا حالا همه اینها به کنار جیبت میگه چی بخری 

DeepCooL LS720 و LT720 هیتسینک بزرگتری دارند و بهتر هستن بعد از اون هم که باید ASUS بخری که خیلی گرون هست MSI هم سری S360 هیتسینکش بزرگتر هست دور چرخش پمپ همه این مدلها بالا هست فنهای خوبی دارند ولی خمیر خوب هم باید بگیری که من گرفتم حال ندارم عوض کنم 

CPU سیستم من 14700K هست مادربرد هم MSI Z790 Tomahawk WiFi هست که کل هفته خاموش هست بعضی وقتها روشن میکنم

20231111_002337.jpg

سلام به نظرم شما اصل کاری فراموش کردین کولر هر چقدر هم خوب باشه خمیر ضعیف که حکم واسطه رو داره ضعیف عمل کنه باعث کاهش عملکرد کولر میشه

به نظرم در سریعترین زمان ممکنه یه خمیر با کیفیت تهیه کنید به نظرم کولرمستر کریوفیوز تهیه کنید که الان قیمت خیلی خوبی دارن و رنج 550 هستن

• لایک 2
لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، Royal گفته است:

20231111_002337.jpg

تنظیماتی که روی بایو مادربرد انجام دادین چی بوده؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

سلام به نظرم شما اصل کاری فراموش کردین کولر هر چقدر هم خوب باشه خمیر ضعیف که حکم واسطه رو داره ضعیف عمل کنه باعث کاهش عملکرد کولر میشه

به نظرم در سریعترین زمان ممکنه یه خمیر با کیفیت تهیه کنید به نظرم کولرمستر کریوفیوز تهیه کنید که الان قیمت خیلی خوبی دارن و رنج 550 هستن

سلام خوبی دوست گلم ؟

مورد خمیر را هم اشاره کردم

بله تهیه کردم همین مدل را ولی فعلا عوض نکردم و بجز این خمیر یک عدد هم Grizzly Hydronaut تهیه کردم که ضریب انتقال گرماش پایین تر هست و 11.8w هست

این هفته  عوضش میکنم

دلیل اینکه عوض نکردم استفاده بیشتر از سیستم X299 هست که بیشتر با اون کار میکنم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، rajah گفته است:

تنظیماتی که روی بایو مادربرد انجام دادین چی بوده؟

هیچ کاری روش انجام ندادم احتمالا این ماه هم نسخه جدید بایوس برای سری Z790 منتشر بشه که باز هم باید بروز بشه و در نتیجه ریست میشه کل تنظیمات

تنها کاری که کردم این هست که برای بالا بردن فرکانس رمها اونها را روی فرکانس 6000 گذاشتم چون چیپستهای Z790 با 4 تا رم در اسلاتها مشکل دارند و من 4 عدد رم 16GB فرکانس 6200 خریدم براش و نمیدونستم چنین مشکلی داره مهندسی جدید اینتل

بجای CPU بخاری برقی درست کرده بعد رمها را هم طوری تنظیم کرده که شما اگر بجای 1 عدد رم 2 تا بزاری سرعت پایین تر و اگر 4 تا بزاری باز هم پایین تر و اگر رمها 2 طرف چیپ داشته باشند باز هم روی فرکانس کاریشون مشکل ایجاد میشه

تا حالا چنین چیز مسخره ای را تجربه نکرده بودم ولی در حالت دوال و 1 طرف چیپ با فرکانس 7200+ هم کار میکنه و مشکلی نداره

حالا خودت خریدی و درگیرش هستی یا 2 دل هستی که بخری یا نخری ؟ اگر تهیه کردی مادربردی که تهیه کردی چه مدلی هست ؟ و خنک کننده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، Royal گفته است:

هیچ کاری روش انجام ندادم احتمالا این ماه هم نسخه جدید بایوس برای سری Z790 منتشر بشه که باز هم باید بروز بشه و در نتیجه ریست میشه کل تنظیمات

تنها کاری که کردم این هست که برای بالا بردن فرکانس رمها اونها را روی فرکانس 6000 گذاشتم چون چیپستهای Z790 با 4 تا رم در اسلاتها مشکل دارند و من 4 عدد رم 16GB فرکانس 6200 خریدم براش و نمیدونستم چنین مشکلی داره مهندسی جدید اینتل

بجای CPU بخاری برقی درست کرده بعد رمها را هم طوری تنظیم کرده که شما اگر بجای 1 عدد رم 2 تا بزاری سرعت پایین تر و اگر 4 تا بزاری باز هم پایین تر و اگر رمها 2 طرف چیپ داشته باشند باز هم روی فرکانس کاریشون مشکل ایجاد میشه

تا حالا چنین چیز مسخره ای را تجربه نکرده بودم ولی در حالت دوال و 1 طرف چیپ با فرکانس 7200+ هم کار میکنه و مشکلی نداره

حالا خودت خریدی و درگیرش هستی یا 2 دل هستی که بخری یا نخری ؟ اگر تهیه کردی مادربردی که تهیه کردی چه مدلی هست ؟ و خنک کننده

سلام طبق اون چیزی که من تو اینترنت دیدم مادربرد msi علی الخصوص z790 نسخه tomhawk متاسفانه مشکل رم دارن و برای همه به این شکل نیست

اما اگه تنظیمات بایوستون رو دست نزدید پس می تونید با رفتن به advenced cpu configuration  بعد در بخش cpu load lite  رو روی mod های مختلف چک کنید اول از mod1 شروع کنید و تست پایداری بگیرید  این موضوع می تونه 10-15 درجه دما رو کاهش بده البته باید دید روی چه مدی بهینه میشه برای شما

من هنوز نخریدم ولی در شرف خرید هستم

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، rajah گفته است:

سلام طبق اون چیزی که من تو اینترنت دیدم مادربرد msi علی الخصوص z790 نسخه tomhawk متاسفانه مشکل رم دارن و برای همه به این شکل نیست

اما اگه تنظیمات بایوستون رو دست نزدید پس می تونید با رفتن به advenced cpu configuration  بعد در بخش cpu load lite  رو روی mod های مختلف چک کنید اول از mod1 شروع کنید و تست پایداری بگیرید  این موضوع می تونه 10-15 درجه دما رو کاهش بده البته باید دید روی چه مدی بهینه میشه برای شما

من هنوز نخریدم ولی در شرف خرید هستم

اگر با AMD مشکلی نداری میتونی مادربرد X670 تهیه کنی با پردازنده 7800X3D که مشکل رم هم نداره 

در مورد مشکل فرکانس رم DDR5 همه مادربرد ها به همین شکل هستن و مشکل پا برجا هست که البته مادربردهای Gigabyte بهتر عمل کردند

youtube کلی ویدیو نگاه کردم همراه با توضیحات و تستهایی که به تصویر کشیدن و حتی مادربردهای رده بالای ASUS هم همین مشکل را دارند

برعکس مادبردهای MSI هم عملکرد بهتری دارند و AsRock که موجودیش توی بازار کم هست

در کل اینتل تمرکزش را گذاشته روی AI و این سری گندش را بالا آورده کلی هم تبلیغات راه انداخت برای سری 13 و 14 و آخرش هم هر چی تولید کرد شد 8 هسته ای 

والا پردازنده Xeon دارم 14 هسته واقعی خیلی هم خوب و خنک کار میکنه و اگر از اول با این سیستم کار میکردم نمیخریدم

نمیخوام منصرفت کنم ولی من همیشه مادربردهای X را تهیه میکنم و از کار کردن با این سری بیشتر حال میکنم و تنها برتری که داره این هستش که PCI-E5 هست و DDR5

چیز خاصی ندیدم والا برای همین هم بیشتر اوقات خاموش هست

• لایک 1
لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، Royal گفته است:

اگر با AMD مشکلی نداری میتونی مادربرد X670 تهیه کنی با پردازنده 7800X3D که مشکل رم هم نداره 

در مورد مشکل فرکانس رم DDR5 همه مادربرد ها به همین شکل هستن و مشکل پا برجا هست که البته مادربردهای Gigabyte بهتر عمل کردند

youtube کلی ویدیو نگاه کردم همراه با توضیحات و تستهایی که به تصویر کشیدن و حتی مادربردهای رده بالای ASUS هم همین مشکل را دارند

برعکس مادبردهای MSI هم عملکرد بهتری دارند و AsRock که موجودیش توی بازار کم هست

در کل اینتل تمرکزش را گذاشته روی AI و این سری گندش را بالا آورده کلی هم تبلیغات راه انداخت برای سری 13 و 14 و آخرش هم هر چی تولید کرد شد 8 هسته ای 

والا پردازنده Xeon دارم 14 هسته واقعی خیلی هم خوب و خنک کار میکنه و اگر از اول با این سیستم کار میکردم نمیخریدم

نمیخوام منصرفت کنم ولی من همیشه مادربردهای X را تهیه میکنم و از کار کردن با این سری بیشتر حال میکنم و تنها برتری که داره این هستش که PCI-E5 هست و DDR5

چیز خاصی ندیدم والا برای همین هم بیشتر اوقات خاموش هست

7800x3d در برابر 14700k فقط برای گیم خوبه و در مابقی موارد قابل قیاس نیستن  و من برای امور کاری اولویت من هست- تنظیماتی رو که بهتون گفتم انجام بدید ببنید برای دما چه  اتفای میافته

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Royal گفته است:

مهندسی جدید اینتل

ربطی به اینتل نداره 

موضوع مادربرد هست 

تکنولوژی های موازی اجرا کردن رم موضوعی هزینه انداز برای شرکت ها هست

مسیر های مستقیم بسیار گران قیمت هستن و مردم معمولا 2اسلات بیشتر رم پر نمیکنن

اینتل تقصیری نداره

شما باید سر کیسه رو شل کنی تا ازون مدل هاش بخری...

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rajah گفته است:

این موضوع می تونه 10-15 درجه دما رو کاهش بده البته باید دید روی چه مدی بهینه میشه برای شما

دوست گرامی از مشاوره هایی که تخصص کمی درش دارید پرهیز کنید

گزینه LLC با دراپ ولتاژ باعث کاهش عملکرد + کاهش دما میشه و بدرد سیستم ایشون نمیخوره

ذات خنک کننده ایشون برای سیستم های میان رده و پایین رده هست و متاسفانه انتخاب اشتباهی کردند

در کل شما سیستم کولینگ مناسب میخواید ایناست:

MSI S360

LT720

H170I elite LCD 

rog 3

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

دوست گرامی از مشاوره هایی که تخصص کمی درش دارید پرهیز کنید

گزینه LLC با دراپ ولتاژ باعث کاهش عملکرد + کاهش دما میشه و بدرد سیستم ایشون نمیخوره

ذات خنک کننده ایشون برای سیستم های میان رده و پایین رده هست و متاسفانه انتخاب اشتباهی کردند

در کل شما سیستم کولینگ مناسب میخواید ایناست:

MSI S360

LT720

H170I elite LCD 

rog 3

سلام برادر عزیز

من خودم روی مادربرد z690 با پردازنده 13600k تست کردم بدون هیچ گونه کاهش عملکرد بر روی مود 1 دمای پردازنده 13600k براحتی کنترل شد و با کولرهای مختلف هم چک کردم lt و ls720 دمای پردازنده در محدوده 80-83 و با کولر ak620 در محدوده 90-92 (دمای محیط در محدود ۲۷-۳۰ درجه بود)، نکته مثبت اینجاست که با اعمال این تنظیم ساده و تست های لازم در محیط ویندوز جهت رسیدن به مود بهینه(بلحاظ دما و عملکرد) نیازی به علم و دانش بالایی برای آندرولت نیست دیگه

نکته دیگه ای که اشاره کردم این بود که باید از مود 1 شروع کن و تست بگیره تا مود بهینه رو بتونه پیدا کنه، برخی از مودها علاوه بر اینکه کاهش دما نداره کاهش کارایی هم داره و نیاز به تست کردن هست که بنده اشاره کردم

در ضمن چندتا از دوستان نیز در همین فروم با همین تنظیم ساده کاهش دما رو بدون کاهش عملکرد داشتن

در یوتیوب هم ویدیوهاش برای بردهای ام اس آی موجود هست.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، rajah گفته است:

7800x3d در برابر 14700k فقط برای گیم خوبه و در مابقی موارد قابل قیاس نیستن  و من برای امور کاری اولویت من هست- تنظیماتی رو که بهتون گفتم انجام بدید ببنید برای دما چه  اتفای میافته

سلام من باشم برای خودم 7800x3d تهیه میکنم خیلی بهتر از 14700k هست . ولی میتونی 7900x3d تهیه کنید . سی پی یو amd همیشه تو بخش چند هسته ای بهتر عمل می‌کنه. نکته بعدی خنک کردن 14700k خودش داستان هست 7800x3d را هم میشه با ایر کول هم خنک کرد ولی 14700k را با واترکول 10 میلیونی هم نمیشه به این راحتی خنک کرد. و وقتی دما هم بره بالا عملکرد حتی تا 40 درصد هم شاید افت کنه. و این اصلا خوب نیست . الان بجای 23 میلیون بدی 14700k بگیری تازه مادربرد هم باید گرون قیمت تهیه کنید . همون 7900x3d تهیه کنید با یه مادربرد b650 و با یه واتر 6 میلیونی میتونی راحت از تمام قدرت این پردازنده استفاده کنی بدون مشکل. 

• لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

دورد پیشنهاد بسیار خوبی دادید الان چک کردم با همین هزینه ای که می خواستم برای 14700 بکنم می تونم 7950x3d مادربرد x670 tuf و خنک کننده assasin iv بگیرم در ضمن در تقریبا تمامی امور کاری هم از 14700 قویتره در گیم که دیگه نگو مهم ت از این خنک هم هست و در آینده هم قابلیت ارتقا داره

همین کار رو می کنم

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

ربطی به اینتل نداره 

موضوع مادربرد هست 

تکنولوژی های موازی اجرا کردن رم موضوعی هزینه انداز برای شرکت ها هست

مسیر های مستقیم بسیار گران قیمت هستن و مردم معمولا 2اسلات بیشتر رم پر نمیکنن

اینتل تقصیری نداره

شما باید سر کیسه رو شل کنی تا ازون مدل هاش بخری...

این چیزها فقط بهانه هست چون مصرف کننده میاد 300 تا 1200 دلار پول مادربرد میده و در اصل خیلی هم گرون خریدش را انجام میده ولی همه مادربردها همین مشکل را با رم DDR5 دارند در سری اینتل

مادربرد Apex از برند Asus هم 2 تا اسلات رم داره قیمتش هم اگر اشتباه نکنم حدودا 800 دلار هست

در قسمت Compatibility رم خیلی از مادربرد های گران قیمت سرکشی کردم و هیچ کدام این قابلیت را ندارن که با 4 تا رم با فرکانس بالا کار کنند و البته جدیدا سری پکهای 4 تایی رم وارد بازار جهانی شده که این قابلیت را دارند و تا 6400 هم ok هستن

خدا را شکر با اینکه رمهای بنده پک 4 تایی نیست با فرکانس 6000 مشکلی نداره چون داخل تستهایی که دیدم اگر مشکل داشته باشه بعد از چند دقیقه و یا چند ساعت pointer موس فریز میشه و باید سیستم را ریست کرد و با فرکانس پایین تر تست کرد تا وقتی که دیگه این مشکل پیش نیاد

قبلا هم اینتل این را مشروط کرده بود به سری پردازنده ای که تهیه میکنید  که رمهای DDR4 با چه فرکانسی کار کنن ولی با تعدادشون کاری نداشت

8 تا رم DDR4 دارم همشون را با فرکانس 3600 ست کردم و کار میکنند

همین Z790 با تغییراتی شده چیپست W790 که سری سروری میشه و در حالت Quad Channel و با 8 تا رم DDR5 کار میکنه بدون مشکل و با ظرفیت خیلی بالاتر و....

پس میشه این تغییرات را روی این مادربردها و چیپست ها اعمال کرد این داستان بیشتر شبیه به سیاست محدود کردن کاربرها هست تا چیزهای دیگر

وقتی یک کمپانی خط تولیدش راه میفته این خط تولید برای چند تا جنس نیست برای تیراژهای میلیونی هست و اگر تغییر را اعمال کنند هزینش زیاد نیست 

این داستان daisy-chain هم به این شکل هست که خط مدارهایی که به پایه های کنترلر مموری CPU نزدیکتر هستند قابلیت اورکلاک بهتری دارند که در مادربردهای جدید این مورد را به 2 اسلات رم متصل کردند و نتیجه شده همینی که همه باهاش درگیر هستن و چون 2 اسلات دیگر فاصله بیشتری دارند با 2 تای اولی هماهنگ نیستن و فرکانسها در یک زمان معین رد و بدل نمیشن

• لایک 2
لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، rajah گفته است:

دورد پیشنهاد بسیار خوبی دادید الان چک کردم با همین هزینه ای که می خواستم برای 14700 بکنم می تونم 7950x3d مادربرد x670 tuf و خنک کننده assasin iv بگیرم در ضمن در تقریبا تمامی امور کاری هم از 14700 قویتره در گیم که دیگه نگو مهم ت از این خنک هم هست و در آینده هم قابلیت ارتقا داره

همین کار رو می کنم

این مورد را یادت باشه X670-E که بصورت دیفالت PCI-E 5.0 را پشتیبانی میکنه

سال آینده امیدی هست که اینتل برگرده به روال عادی و دست از سر آزمایش کردن به قیمت جیب مشتریهاش دست برداره

در کل این سالها Intel همه مشتریها را اذیت کرده و جیبشون را خالی کرده ولی AMD یک محصولی را روانه بازار میکنه و سالهای طولانی اون محصول را پشتیبانی میکنه

فقط Intel در قسمت پردازش تک هسته ای همیشه عملکرد بهتری داشته که این را هم داره از دست میده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من اینروزا در حال کوچ به سمت ddr5 هستم و بررسی زیاد کردم توی فروم های مختلف که تجربه عینی کاربر نه تبلیغات فریبنده کمپانیها...

همه ناراضی و عصبانین که چرا من باید 800 دلار پول مادربرد بدم و نتونم 4 تا اسلات همزمان مثلن 7200 سرعت بگیرم یا اصلن 6600 یا 6400 و اکثرا هم مادبردهای های اند دارن نه مثلن بگم طرف روی پرایم ایسوس توقع 4 اسلات با سرعت بالا داره 

اینتل از نسل 8 تا 11 که که درجا زد توی نسل 12 دید اوضاع خرابه و باید یکاری بکنه ای ام دی افتاده جلو بالاخره تکون خورد ما هم امیدوار شدیم بعد یهو دوباره کاراش شروع شد 12 تا 14 رفرش فلان رفرش بهمان حالا کاش لااقل یکم روی دمای پردازنده هاشم کار میکرد عملکرد پیشکش طرف 23 تومن میده 14700 قبل خریدش نگرانه دماست این فاجعست الانم که مد شده دمای 90 95 100 عادیه باید اینجوری باشه حالا اگر ای ام دی بود تیکه تیکش میکردن

من خودم طرفدار اینتلم ولی خدایش عقب افتاده... ای ام دی خیلی بهتر عمل میکنه هم توی دما هم توی پایداری پلتفرمش حداقل 4 نسل شاید بیشتر با am5 هستیم و یه مادربرد خوب اول نسل بگیری دیگه خیالت راحت از اونور اینتل فقط مشغول چیپست عوض کردن هیچ فرقیم با هم دیگه ندارن چیپستاش 

حالا ببینید کی گفتم وقتی 1851 با نسل 15 رو کنه یکی از چیزهایی که بولد میکنه میگه من مشکل 4 اسلات با این نسل حل کردم بدویید بیاید دوباره 20 تومن پول مادربرد بدید...

و البته سی پی یو های جدیدمم بخرید که 6 پی داره 25 ای ولی خوب ای ها بیشتر برای لای جرز خوب هستند... در جریانم باشید 7 نانومتری شدن حالا ای ام دی رفته سمت 4 و 3 این تازه به ما میگه این 7 بهتره ها گول نخورید یوقت 

واقعا اینتل باید بس کنه این کاراشو

بنظرم اگر بودجتون میرسه و روی اینتل میخواید برید سمت d5 رمهارو 2 اسلات 48 یا 64 بگیرید چون هیچ اعتباری به اینتل نیست در این مورد 

ویرایش شده توسط phoenixia
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

سلام عزیزجان

خریدم رو انجام دادم

Ryzen 9 7950X3D BOX

ASUS TUF GAMING X670E-PLUS DDR5

رم جی اسکیل Trident Z5 RGB 32GB 16GBx2 6400 CL32 BLACK

خنک کننده Assassin iv

• لایک 4
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، rajah گفته است:

سلام عزیزجان

خریدم رو انجام دادم

Ryzen 9 7950X3D BOX

خنک کننده Assassin iv

مبارک باشه و به خوشی استفاده کنی فقط یه چیزی را اشتباه خریدی البته شاید مهم نباشه و اون هم اینه که رمی که خریدی RGB هست ولی خنک کننده به قدری بزرگ هست که نمیتونی نورپردازی  رم را مشاهده کنی ولی از نظر کارایی همشون هم عالی هستن

راستی گرافیکت چی هست ؟

• لایک 2
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، rajah گفته است:

سلام عزیزجان

خریدم رو انجام دادم

Ryzen 9 7950X3D BOX

خنک کننده Assassin iv

مبارک باشه

منم همین مدل رم های شمارو گرفتم..گفتم 7200 یکم اور کیله...

حداقل خیالت بابت ارتقا در آینده و دمای سی پیوت راحته...منم باید کم کم برم سمت ای ام دی اینتل جز سو استفاده کاری بلد نیست

• لایک 3
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، Royal گفته است:

مبارک باشه و به خوشی استفاده کنی فقط یه چیزی را اشتباه خریدی البته شاید مهم نباشه و اون هم اینه که رمی که خریدی RGB هست ولی خنک کننده به قدری بزرگ هست که نمیتونی نورپردازی  رم را مشاهده کنی ولی از نظر کارایی همشون هم عالی هستن

راستی گرافیکت چی هست ؟

سلام 

درخصوص رم آگاهی کامل داشتم در  ضمن کولر نمای رم ها رو بطور کامل نمی گیره

رم ها رو بخاطر کیفیت و چیپ هاینیکسشون خریدم

ممنون از لطف و همفکری تون

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، Royal گفته است:

راستی گرافیکت چی هست ؟

گرافیک 3080ti پاور rog 850w

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، rajah گفته است:

سلام 

درخصوص رم آگاهی کامل داشتم در  ضمن کولر نمای رم ها رو بطور کامل نمی گیره

رم ها رو بخاطر کیفیت و چیپ هاینیکسشون خریدم

ممنون از لطف و همفکری تون

منظورم از اشتباه در مورد رمها نبود در مورد خنک کننده بود چون همه مادربرد را می پوشونه و چیزی دیده نمیشه ولی خوب خنک میکنه در این هیچ شکی نیست

گرافیک هم که خیلی خوب هست

خمیر هم بگیر دیپ کول زیاد جالب نیست ولی بد هم نیست

من هم خمیر را عوض کنم بعد میگم دما در چه حدی هست خنک کننده ای که گرفتم خیلی خوب هست ولی باید فنها را با فنهای قویتر عوض کنم که خنکی بهتری داشته باشه

جمع کردی عکس هم بزار ببینیم

لینک به دیدگاه

با 4 تا رم با فرکانس بالا کار کنند

بگردی پیدا میکنی ولی تعدادش کم و هزینش بالاست

image.thumb.png.04ead8f832fbbbf693e5a612e99c1787.png

8 تا رم DDR4 دارم همشون را با فرکانس 3600 ست کردم و کار میکنند

سیستم ورک استیشن با سیستم high end فرق میکنه 

پس میشه این تغییرات را روی این مادربردها و چیپست ها اعمال کرد این داستان بیشتر شبیه به سیاست محدود کردن کاربرها هست تا چیزهای دیگر

بحث هزینست نه بیشتر

این داستان daisy-chain

میدونم قبلا خودم گفتمو اینو 

علتش هزینست و البته کلاس کاربری هم بی اثر نیست.

میگم خیلیا بیشتر از 2 اسلات استفاده نمیکنن

درکل موضوع به اینتل یا amd ربط نداره

X670-E که بصورت دیفالت PCI-E 5.0 را پشتیبانی میکنه

نسخه های x670  و b650 هم پشتیبانی میکنند ولی برای M.2

البته اهمیتی برای گرافیک نداره چون 4090 داره با ورژن 4 داره کار میکنه و نسل بعد هم مشخص نیست پشتیبانی بکنه یا نه 

دیگ خیلی از وظایف رفته سمت AI خیلی پهنای باند رابط این وسط مهم نیست 

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، rajah گفته است:

همین کار رو می کنم

سلام. توصیه میکنم که پردازنده ۷۹۵۰x۳d رو نخرید. این پردازنده برای بازی بهینه و ساخته شده نه کار. شما که سیستم رو برای کار میخواید باید به سراغ نسخه عادی این پردازنده برید تا از تمام قدرت پردازنده استفاده کنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...