رفتن به مطلب

مشاوره و تبادل تجربه استفاده کاربری از پردازنده 14700k-kf

اشتراک گذاری

Recommended Posts

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

The empires that TSMC built - Vested Finance

حقیقتش فکر نمیکنم درست باشه رنج تولیدی محصولات در اینتل خیلی پایین تره و تازه باید سریع تر نقاب عوض کنه تا شرکت رقیب که از شیره تا جون ادمیزاد رو میسازه

چندسال توی 10+++++++++++++++ موندن خیلی نشانگر کیفیت خوب چیپ نیست

اینکه نانومتر رو منبع انتخاب پردازنده میدونی یعنی اینکه در مورد سی پی یو بیشتر باید تحقیق کنی. 

TSMC 7nm vs Intel 10nm Density

14nm and 7nm are NOT what you think it is - Visiting Tescan Part 3/3

این ویدیو ها رو در یوتوب سرچ کن بعدش بگو ++++++++++

لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

3 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

اینکه نانومتر رو منبع انتخاب پردازنده میدونی یعنی اینکه در مورد سی پی یو بیشتر باید تحقیق کنی. 

من نانومتر رو منبع انتخاب دونستم؟ نانومتر که دروغینه و تبلیغاتیه...

صرفا چون گفتن خط تولید کشش نداره گذاشتم

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

برادر مطالبی که فرمودین مخلوطی از واقعیت با چاشنی دیدگاه ضد اینتلی است

من قبلتر هم گفتم من طرفدار دیرینه اینتلم به همین خاطرم وقتی میبینم داره از اعتبارش سو استفاده میکنه ناراحت میشم...

برتری فنی به همراه نداره

شما بحث بهره وری رو کنار بزار همین که به این تکنولوژی رسیده یعنی از نظر فنی خیلی جلوتر از اینتل ...کاش اینتلم حداقل به 3 نانومتر رسیده بود که لااقل اینجا در مورد بهره وری بهترش نسبت به tsmc بحث میکردیم اینتل خیلی عقب 

مورد بعدی، بحث حجم تولیده. در بخش پردازنده، شما حجم تولید اینتل رو نمیتونید با TSMC مقایسه کنید. اینتل مثل یه قطار باری میمونه که برای تغییر نانومتر، باید ترمز بزنه، خود ترمز زدن یه مدت طول میکشه، بعد تغییر ریل بده، بعد استارت مجدد بزنه، حداقل 2 تا 3 سال این تغییر ریل نانومتر برای اینتل زمان میبره

اگر در مورد حجم تولید حرف شمارو درست بدونیم در مورد تنوع و پیچیدگی تولید من که جز tsmc چیزی به ذهنم نمیرسه...

در مورد اینتل صحبت میکنید نه یه کمپانی تازه کار اینتل باید موازی کارهاشرو پیش ببره نه که کارش رو متوقف کنه و تازه بیاد رو تکنولوژی های بعدیش کار کنه...این واقعا توی دنیای امروز یه اصل و همه کمپانی ها دارن رعایتش میکنن ولی اینتل مسیر خودش نمیخواد عوض کنه

مورد سوم، کیفیت چیپ هست. بدون فن بازی میگم، عیار کیفیت چیپ های تولیدی اینتل خیلی بالاتر از TSMC است

Snapdragon...mediatek....apple

Nvidia...amd... کدومشون کیفیت نداره چیپاشون....از اپل بهتر داریم در مرحله qc از اسنپ بهتر داریم توی صنعت موبایل اینا نمیان اعتبارشونو زیر سوال ببرن و به شرکتی سفارش بدن که کیفیت تولید پایینی داره...اینتل حتی به سطح فناوری نرسیده که یکی ازینا حاضر باشه ریختگریشو به اون بسپاره ...درسته شما الان شاید بگید هزینه پایینتر براشون مهمه ولی کیفیت هم حتما اولویتشونه...

به طوری که وقتی دولت آمریکا بسته حمایتی به این شرکتها میده، همیشه سهم اینتل از حمایت دولتی - به دلیل حجم تولید بالاتر - خیلی بیشتر از TSMC است

بدلیل حجم بالاتر نیست بدلیل آمریکایی بودن اینتل و حمایت از تولیدات خودشون و البته همکاریهای نظامی اینتل با دولت آمریکا و هزینه های تحقیقاتی.... ولی tsmc مستقل و تنها دلیل حمایت آمریکا علاوه بر سود آوری tsmc ...تعداد بالای شرکت های آمریکایی که با tsmc کار میکنن و البته از همه مهمتر تعادل در بازار و جلوگیری از سایه افکنی چینه...

در مورد دما، اولا 14900KS که مثال زدین یک پردازنده متداول نیست، صرفا یک گروه از پردازنده های تولید محدود Limited Edition برای اورکلاکر هاست. پس اصلا تو بحث ما نمیگنجه. در مورد 14900K و 13900K و از این دست، خود اینتل دمای نرمال کاری این پردازنده ها رو در لود 100 درجه قلمداد می کنه و طوری اینها رو ساخته که در دمای 100 درجه نه Degrade کننده و نه تروتل. کما اینکه در ریویو های این پردازنده ها بعضا ادیتورها محدودیت دما رو تا 110 یا 115 درجه هم بالا بردند. بله از نظر من، به عنوان یک پاور یوزر، دمای 100 درجه اصلا دلچسب نیست، اما، از نظر تولید کننده، پردازنده خراب نمیشه توی این دما.

اینها رو گفتم که یه طرفه به قاضی نرید.

من با پرچمدارا کار ندارم همین 13600k شما و آقا مهران سر کنترلش چقدر کلنجار رفتید چرا باید یه سی پی یو میان رده رو به بالا انقدر داغ باشه که کولر 360 نتونه کنترلش کنه و کار به آندرولت بکشه و کلی کلنجار رفتن دیگه...

دمای 100 درجه عادی شده ...سال2024 اینهمه پیشرفت تکنولوژی چرا با افزایش عملکرد باید دما اینهمه معیاراش تغییر کنه اگر طبق برداشت شما جلو بریم که سال 2030 ...200 درجه طبیعیه برای اینتل البته مادربرد ها هم باید ضدحریق بشن...من انتظارم اینه با اینهمه پیشرفت تکنولوژی نباید دیگه این دماهارو ببینیم...یا حداقل اینتل اگر میخواد به این منوال ادامه بده به تولیدکننده های خنک کننده کمکم کنه تکنولوژیه خنکسازیشونو پیشرفت بدن تا حداقل کسی که کولر 20 میلیونی ایسوس میخره بدونه میتونه به 100 درجه نرمال که اینتل استاندارد جدیدش اعلام کرده برسه...

Amd پرچمدارش چقدر راحت خنک میشه با کولر بادی  بعد شما میگی 100 درجه طبیعیه برای اینتل....بنظرم باید تعصب رو کنار بزاریم و واقعیت رو ببینیم...

13900k و 100 درجه معمول نیست ....مکس دماست و کاهش عملکرد هم داریم و فشار بیش از حد به مادربرد هیچ کس 100 رو عادی نمیدونه مخصوصن یوزر ایرانی که بسختی پول بدست میاره

Screenshot 2024-02-24 110916.png

Screenshot 2024-02-24 111811.png

Screenshot 2024-02-24 111837.png

ویرایش شده توسط phoenixia
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

TSMC 7nm vs Intel 10nm Density

14nm and 7nm are NOT what you think it is - Visiting Tescan Part 3/3

این ویدیو ها رو در یوتوب سرچ کن بعدش بگو ++++++++++

هیچ کس نانومتر منبع انتخابش نیست...ولی هیچیم در مورد سی پی یو ندونه اینو میدونه که تکنولوژی جدیدتر یعنی بهره وری و عملکرد بهتر و البته خنکتر...بحث اینجا تکنولوژی جدیدتره نه نانومتر کمتر

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Royal گفته است:

فن ها را نسب کردم و با تنظیمات نسبت به دما هیچ صدایی نداره ولی توی لود چرا و فنهایی که گذاشتم 2600 دور هستند

در مورد بازی چون فعلا سیستم را خاموش کردم حال ندارم ولی فردا عکس میزارم ببینید مقدار لود پردازنده بین 85 تا 98% هست 

درضمن تست استرس هم با CPU-Z گرفتم حدودا 5 دقیقه و دما رسید به 100 که نگذاشتم بیشتر طول بکشه و این کار را با فنهای خود خنک کننده دیروز بعد از تعویض خمیر انجام دادم نه بعد از تعویض فنها 

امروز 2 تا فن عوض کردم ولی تغییری در جلوگیری از بالا رفتن دما نداشت البته با سرعت خیلی زیادی دما را کنترل میکرد ولی چیزی که میخواستم نشد و چون خروجی هوا با ورودی هوا به یک اندازه نیست بعدا کولر را از کیس خارج میکنم و مجددا تست میکنم

سلام عزیزجان اگر دقت کرده باشید تو پست های قبلی اشاره کرده بودم خدمتتون تعویض فن ها تاثیر قابل ملاحظه ای نخواهد داشت، شما باید کولر قوی تری بخرید که پمپ و رادیات بهتری داشته باشه، علاوه بر آون تغییرات لازم در بایوس برای اعمال محدودیت و کاهش مصرف پردازنده نیز لازم هست.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۴ در 01:00، Royal گفته است:

در کل این فنها هستن که نمیتونن گرما را دفع کنند نه رادیاتور خنک کننده این قسمت کار بیشتر به علم فیزیک مرتبط هست

11 ساعت قبل، Royal گفته است:

امروز 2 تا فن عوض کردم ولی تغییری در جلوگیری از بالا رفتن دما نداشت

عکس خام میم هارولد درد پنهان کن | طرفداری

علم فیزیک تسلیم شد!😁

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 1
  • حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

علم فیزیک تسلیم شد!😁

سلام عزیزجان

بعضی اوقات یک موضوع رو  آدم دوست داره خودش بصورت واقعی تست کنه تا بهش برسه و اینکه ایشون تستشون رو انجام دادن و تجربه عینی خودشون رو به اشتراک گذاشتن می تونه برای سایر دوستان خیلی هم مفید باشه

امیدوارم احترام و صمیمیت بیشتری رو در بین عزیزان شاهد باشیم.

• لایک 7
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

علم فیزیک تسلیم شد!😁

نه شب دراز است و قلندر بیدار البته من میگم ن...اشیده شب دراز است ....دور فنها کم هست و این که شما بتونی گرما را کنترل کنی و یا این انرژی را بتونی مهار کنی و یا تبدیل کنی میشه علم فیزیک بعید میدونم به چیز دیگری مربوط باشه مگر اینکه باز اسرار کنی که اشتباه هست

اگر همه مثل شما فکر کنند که حالا بجای چت کردن باید با چرتکه زیر نور شمع بازی میکردی دوست عزیز

هر چیزی را دور خودت میبینی یه روزی یک نفر یا چند نفر برای درست کردنش ذحمت کشیدند

مصرف کردن اسان هست ولی اینکه بتونی چیزی درست کنی و یا کاری انجام بدی که دیگران هم در آینده بتوانند استفاده کنند سخت هست

هر شخصی که میتونه و علاقه داره باید در راه درست کردن و اختراع کردن و حتی اصلاح اختراعات دیگران تلاش کنه

حالا خوبه به برادران رایت هم مشاوره ندادین یا نه میگفتید نمیتونید پرواز کنید بیخیال بشین

این را هم به شما بگم بدونی که کار بنده سیستمهای برودتی هست و اگر لازم باشه میتونم برای خنک کردن سیستم از چیزهای دیگری هم استفاده کنم که تا حالا ندیدی و شاید هم نبینی همچنین به دستگاه فرز CNC هم دسترسی دارم اگر میدونی چی هست که هیچ و اگر نمیدونی یه سرچ کن که بدونی چه کارهایی میشه با این دستگاه انجام داد

یه نمونه علمی بهت بگم از سیستم کار کردن کولر گازی که کمپرسور گاز را تحت فشار به مایع تبدیل میکنه بعد این مایع که بشدت داغ هست از طریق لوله وارد پنل میشه که اواپراتور داخلش قرار داره و بعد از عبور با فشار از یه سوپاپ همون حالت مایع خودش را به گاز خنک تبدیل میکنه و پس از مکش هوای گرم داخل اتاق از بین پره ها یا فینهای اواپراتور خنکی ایجاد شده با بلوور فن به بیرون پرتاب میشه و مجددن به کمپرسور برمیگرده و این دائما تکرار میشه البته خیلی پیچیده تر هست از اینکه بشه توی چند خط توضیح داد.

میبینید که با ترکیب علم شیمی و فیزیک چه چیزی اختراع کردند که با تولید گرما به شما سرمایی میده که یخ بزنی

حالا هی بگو نمیشه

سعی کن نظر که میدی سازنده باشه

شما تسلیم میشی علم و هنر تسلیم نمیشن

5 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام عزیزجان

بعضی اوقات یک موضوع رو  آدم دوست داره خودش بصورت واقعی تست کنه تا بهش برسه و اینکه ایشون تستشون رو انجام دادن و تجربه عینی خودشون رو به اشتراک گذاشتن می تونه برای سایر دوستان خیلی هم مفید باشه

امیدوارم احترام و صمیمیت بیشتری رو در بین عزیزان شاهد باشیم.

سلام بر شما استاد عزیز و دوست بزرگوار

بله آدم نباید هر چیزی را که میگن سریع قبول کنه و من از این تیپ آدما نیستم که بگم چون چند نفر گفتن پس همینه و نمیشه کاری انجام داد

مشغله کاری نمی گزاره زیاد تمرکز کنم ولی در کل 100 درجه گرما چیزی نیست که نشه کنترل کرد البته اون هم در دراز مدت و زیر فشار میشه 100

• ممنونم 1
  • چرا؟! 3
لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

بدلیل حجم بالاتر نیست بدلیل آمریکایی بودن اینتل و حمایت از تولیدات خودشون و البته همکاریهای نظامی اینتل با دولت آمریکا و هزینه های تحقیقاتی.... ولی tsmc مستقل و تنها دلیل حمایت آمریکا علاوه بر سود آوری tsmc ...تعداد بالای شرکت های آمریکایی که با tsmc کار میکنن و البته از همه مهمتر تعادل در بازار و جلوگیری از سایه افکنی چینه...

من با پرچمدارا کار ندارم همین 13600k شما و آقا مهران سر کنترلش چقدر کلنجار رفتید چرا باید یه سی پی یو میان رده رو به بالا انقدر داغ باشه که کولر 360 نتونه کنترلش کنه و کار به آندرولت بکشه و کلی کلنجار رفتن دیگه...

دمای 100 درجه عادی شده ...سال2024 اینهمه پیشرفت تکنولوژی چرا با افزایش عملکرد باید دما اینهمه معیاراش تغییر کنه اگر طبق برداشت شما جلو بریم که سال 2030 ...200 درجه طبیعیه برای اینتل البته مادربرد ها هم باید ضدحریق بشن...من انتظارم اینه با اینهمه پیشرفت تکنولوژی نباید دیگه این دماهارو ببینیم...یا حداقل اینتل اگر میخواد به این منوال ادامه بده به تولیدکننده های خنک کننده کمکم کنه تکنولوژیه خنکسازیشونو پیشرفت بدن تا حداقل کسی که کولر 20 میلیونی ایسوس میخره بدونه میتونه به 100 درجه نرمال که اینتل استاندارد جدیدش اعلام کرده برسه...

Amd پرچمدارش چقدر راحت خنک میشه با کولر بادی  بعد شما میگی 100 درجه طبیعیه برای اینتل....بنظرم باید تعصب رو کنار بزاریم و واقعیت رو ببینیم...

13900k و 100 درجه معمول نیست ....مکس دماست و کاهش عملکرد هم داریم و فشار بیش از حد به مادربرد هیچ کس 100 رو عادی نمیدونه مخصوصن یوزر ایرانی که بسختی پول بدست میاره

Screenshot 2024-02-24 110916.png

Screenshot 2024-02-24 111811.png

Screenshot 2024-02-24 111837.png

در بحث اینتل و تولید کنندگان دیگر دوست عزیز این بحث پیش میاد که اول مرغ بوده و یا تخم مرغ که اینجا میشه گفت اول اینتل در این زمینه کارش را شروع کرده و از هر نظر برتری داره نسبت به سایر کمپانی ها ولی برعکس اینکه شما اینجا بحث میکنی این کمپانی ها هم با همدیگر همفکری و مشارکت میکنند هم رقابت و هم یه لقمه نونی را تقسیم میکنند که نون خیلی بزرگی هست

همچنین AMD هم مثل اینتل در ساخت تجهیزات نظامی نقش داره و قطعاتی را درست کردند که شاید باورتون نشه مثلا تا 500 درجه گرما را تحمل میکنند ولی کار میکنند

بیشتر دستگاه های صنعتی و مخصوصا دستگاه های سینسیناتی آمریکا و هاسکی کانادا از پردازنده های اینتل استفاده میکنند و تگزاس اینسترومنت و حتی ترکیبی

حالا وسط این بحث ها همه کمپانیهای قول را فراموش کردند مثل میتسوبیشی و دلتا و جنرال الکتریک و همه این کمپانیها با هم توافق دارند مبادلات دارند 

ولی اینجا مردم با هم بحث میکنند

گفته های شما کاملا درست گرمای 100 درجه عادی نیست ولی چون برای ما از قبل تعریف نشده عادی نیست

شما پردازنده Pentium 4 را هم اگر انگشتت را بزاری روش و روشن کنی سیستم را در کسری از ثانیه انگشتت میسوزه از شدت گرما ولی با 100 تا 300 گرم الومینیوم فرم دار و یه فن 9 سانتی یا 10 سانتی خنک میشه

مثلا فکر کنید برای انسانها از قبل تعریف میشد که شبها کار کنید و روزها بخوابید و تا امروز این بشکل یک قانون در آمده بود پس همه شبها میرفتن سر کار  و عادی میشد

خودم هم از این کاری که اینتل انجام داده ناراضی هستم ولی این هم برای خودش چالشی هست

رادیات های معمولی  حدودا 3 سانت هستن و حجم کمی از اب داخلش جا میشه ولی خنک کننده هایی که بنسبت برای خنک کردن این پردازنده ها بهتر هستن 5 سانت هستن حدودا 2 برابر کوارهای معمولی داخلش آب جمع میشه و گرمای پردازنده حریف این حجم از اب و یا مایع خنک کننده نمیشه

و اینکه این مدل خنک کننده ها 20 میلیون قیمت دارند یجورایی سو استفاده از موقعیت هست و هر وقت بازار با این محصولات پر بشه قیمتها پایین میاد. اگر طلا هم اندازه آهن در دسترس باشه دیگه ارزشی نداره

سال 2030 احتمالا تبلیغات اینتل به این صورت خواهد بود ( پخت و پز اسان با محصولات اینتل ) 

داخل کشور سر ساختن پیکان به نتیجه نرسیدند و همون پیکانی را که داخل اروپا طراحی شد و امتیاز تولیدش را به ایران دادند داخل کشور نتوانستند با همون کیفیت تولیدش کنند حالا ما سر خنک کردن چیزی بحث میکنیم که کیفیت فیبر بکار رفته در آن هم برای ما جای تعجب داره

دوستان میگویند نانومتر هم شاید دروغ باشه و به این ترتیب شاید AMD هم دروغ میگه که 16 هسته هست و یا Intel که میگه 20 هسته و حتی Nvidia به هر حال همشون هم در اختیار ما هستن و کار ما را راه میندازن

دنیا و علم در حال پیشرفت هستند شاید محصول بعدی اینتل دیگر نیازی به خنک کننده نداشته باشه و در حد 14900K هم کارایی داشته باشه و شاید گرما روی کارکردش تاثیری نداشته باشه

ویرایش شده توسط Royal
  • لایک 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Royal گفته است:

ولی در کل 100 درجه گرما چیزی نیست که نشه کنترل کرد

بله شرکت اینتل با هزاران مهندس و دانشمند در حوزه های مختلف این دمارو نتونستن کنترل کنن ولی شما با یک دستگاه CNC و احتمالا کانال کشی مستقیم و... میخواید خنکش کنید تهشم ترموالکتریک میزارید با برق 200 وات برای خنک کردنش😁

3 ساعت قبل، Royal گفته است:

مصرف کردن اسان هست ولی اینکه بتونی چیزی درست کنی و یا کاری انجام بدی که دیگران هم در آینده بتوانند استفاده کنند سخت هست

ازین مهندس بازیا خیلیا کردن و سیستمشون به رحمت خدا رفته

این قطعات صرفا یه جسم سالید نیستن که هر بلایی ادم سرش بیاره بلکه قطعات مهندسی شده هستن و قطعا هم تو شهریار تهران تولید نشدن هزارتا دانش پشتشه

هر مهندس بازی ای میتونه منجر به خرابیش بشه.

به هرحال که ما منتظر نتیجه فن 6000 هزار دور هستیم حتما فیلم بگیر رو این دور نمایش بزار

هم صداش رو خیلی دوست دارم بشنوم هم اینکه ببینم چند درجه اثر میزاره...

درکل مطلب فانه جدی نگیر 😁

• لایک 1
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Royal گفته است:

در بحث اینتل و تولید کنندگان دیگر دوست عزیز این بحث پیش میاد که اول مرغ بوده و یا تخم مرغ که اینجا میشه گفت اول اینتل در این زمینه کارش را شروع کرده و از هر نظر برتری داره نسبت به سایر کمپانی ها ولی برعکس اینکه شما اینجا بحث میکنی این کمپانی ها هم با همدیگر همفکری و مشارکت میکنند هم رقابت و هم یه لقمه نونی را تقسیم میکنند که نون خیلی بزرگی هست

همچنین AMD هم مثل اینتل در ساخت تجهیزات نظامی نقش داره و قطعاتی را درست کردند که شاید باورتون نشه مثلا تا 500 درجه گرما را تحمل میکنند ولی کار میکنند

بیشتر دستگاه های صنعتی و مخصوصا دستگاه های سینسیناتی آمریکا و هاسکی کانادا از پردازنده های اینتل استفاده میکنند و تگزاس اینسترومنت و حتی ترکیبی

حالا وسط این بحث ها همه کمپانیهای قول را فراموش کردند مثل میتسوبیشی و دلتا و جنرال الکتریک و همه این کمپانیها با هم توافق دارند مبادلات دارند 

ولی اینجا مردم با هم بحث میکنند

گفته های شما کاملا درست گرمای 100 درجه عادی نیست ولی چون برای ما از قبل تعریف نشده عادی نیست

شما پردازنده Pentium 4 را هم اگر انگشتت را بزاری روش و روشن کنی سیستم را در کسری از ثانیه انگشتت میسوزه از شدت گرما ولی با 100 تا 300 گرم الومینیوم فرم دار و یه فن 9 سانتی یا 10 سانتی خنک میشه

مثلا فکر کنید برای انسانها از قبل تعریف میشد که شبها کار کنید و روزها بخوابید و تا امروز این بشکل یک قانون در آمده بود پس همه شبها میرفتن سر کار  و عادی میشد

خودم هم از این کاری که اینتل انجام داده ناراضی هستم ولی این هم برای خودش چالشی هست

رادیات های معمولی  حدودا 3 سانت هستن و حجم کمی از اب داخلش جا میشه ولی خنک کننده هایی که بنسبت برای خنک کردن این پردازنده ها بهتر هستن 5 سانت هستن حدودا 2 برابر کوارهای معمولی داخلش آب جمع میشه و گرمای پردازنده حریف این حجم از اب و یا مایع خنک کننده نمیشه

و اینکه این مدل خنک کننده ها 20 میلیون قیمت دارند یجورایی سو استفاده از موقعیت هست و هر وقت بازار با این محصولات پر بشه قیمتها پایین میاد. اگر طلا هم اندازه آهن در دسترس باشه دیگه ارزشی نداره

سال 2030 احتمالا تبلیغات اینتل به این صورت خواهد بود ( پخت و پز اسان با محصولات اینتل ) 

داخل کشور سر ساختن پیکان به نتیجه نرسیدند و همون پیکانی را که داخل اروپا طراحی شد و امتیاز تولیدش را به ایران دادند داخل کشور نتوانستند با همون کیفیت تولیدش کنند حالا ما سر خنک کردن چیزی بحث میکنیم که کیفیت فیبر بکار رفته در آن هم برای ما جای تعجب داره

دوستان میگویند نانومتر هم شاید دروغ باشه و به این ترتیب شاید AMD هم دروغ میگه که 16 هسته هست و یا Intel که میگه 20 هسته و حتی Nvidia به هر حال همشون هم در اختیار ما هستن و کار ما را راه میندازن

دنیا و علم در حال پیشرفت هستند شاید محصول بعدی اینتل دیگر نیازی به خنک کننده نداشته باشه و در حد 14900K هم کارایی داشته باشه و شاید گرما روی کارکردش تاثیری نداشته باشه

در قدمت و سابقه اینتل شکی نیست....مشکل اینکه شده مثل نوکیا دنیای تلفن همراه ....عقب خیلیم عقب

دیشب داشتم بررسی ryzen 5 7500f رو میدیدم که در واقع میشه پایینرده ترین پردازنده سوکت am5...در مقایسش با پایین رده های اینتل که اصلن حرفی برای گفتن ندارن و پایین رده روبه بالاشم که همون i5 13400 12400 اونام حرفی برای گفتن ندارن ولی علت گرونی پردازنده های اینتل نسبت به ای ام دی رو درک نکردم شاید ساپورت ddr4 که کم کم داره دورش تموم میشه یا گرونی ddr5 که اونم داره کم کم پایین میاد و واقعا من نمیدونم این وسط اینتل چه برتری داره که میخواد با اون ادامه بده

100 درجه توی سال 2024 طبیعی نیست اینتل میخواد اینو طبیعی جلوه بده ...تیتر یه بحث توی ردیت رو گذاشتم بالا یکی جواب داده با ساپورت اینتل مطرح کردم گفتن طبیعیه...پس چرا برای ای ام دی طبیعی نیست چون تکنولوژیش جلوتره البته به لطف tsmc 

من پادکست زیاد میبینم توی یوتویوب به نظر کارشناسای این حوزه هم اینتل باز توی باتلاق نانومتر گیر کرده از 10 تازه میخواد بره روی 7 اونجام 3 نسل گیر کنه اگر بتونه مشکلیم پیش نیاد تازه به فکر 5 یا 4 باشه اون موقع ای ام دی داره با 2 نانومتر پردازنده میزنه....

منکه اصلن امیدی به اصلاح اینتل ندارم...البته بازاریابیش بهتر از پردازنده درست کردنشه شاید بتونه باز به این بازیاش ادامه بده....

• لایک 1
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Royal گفته است:

نه شب دراز است و قلندر بیدار البته من میگم ن...اشیده شب دراز است ....دور فنها کم هست و این که شما بتونی گرما را کنترل کنی و یا این انرژی را بتونی مهار کنی و یا تبدیل کنی میشه علم فیزیک بعید میدونم به چیز دیگری مربوط باشه مگر اینکه باز اسرار کنی که اشتباه هست

اگر همه مثل شما فکر کنند که حالا بجای چت کردن باید با چرتکه زیر نور شمع بازی میکردی دوست عزیز

هر چیزی را دور خودت میبینی یه روزی یک نفر یا چند نفر برای درست کردنش ذحمت کشیدند

هر شخصی که میتونه و علاقه داره باید در راه درست کردن و اختراع کردن و حتی اصلاح اختراعات دیگران تلاش کنه

حالا خوبه به برادران رایت هم مشاوره ندادین یا نه میگفتید نمیتونید پرواز کنید بیخیال بشین

این را هم به شما بگم بدونی که کار بنده سیستمهای برودتی هست و اگر لازم باشه میتونم برای خنک کردن سیستم از چیزهای دیگری هم استفاده کنم که تا حالا ندیدی و شاید هم نبینی همچنین به دستگاه فرز CNC هم دسترسی دارم اگر میدونی چی هست که هیچ و اگر نمیدونی یه سرچ کن که بدونی چه کارهایی میشه با این دستگاه انجام داد

یه نمونه علمی بهت بگم از سیستم کار کردن کولر گازی که کمپرسور گاز را تحت فشار به مایع تبدیل میکنه بعد این مایع که بشدت داغ هست از طریق لوله وارد پنل میشه که اواپراتور داخلش قرار داره و بعد از عبور با فشار از یه سوپاپ همون حالت مایع خودش را به گاز خنک تبدیل میکنه و پس از مکش هوای گرم داخل اتاق از بین پره ها یا فینهای اواپراتور خنکی ایجاد شده با بلوور فن به بیرون پرتاب میشه و مجددن به کمپرسور برمیگرده و این دائما تکرار میشه البته خیلی پیچیده تر هست از اینکه بشه توی چند خط توضیح داد.

میبینید که با ترکیب علم شیمی و فیزیک چه چیزی اختراع کردند که با تولید گرما به شما سرمایی میده که یخ بزنی

حالا هی بگو نمیشه

سعی کن نظر که میدی سازنده باشه

شما تسلیم میشی علم و هنر تسلیم نمیشن

سلام بر شما استاد عزیز و دوست بزرگوار

بله آدم نباید هر چیزی را که میگن سریع قبول کنه و من از این تیپ آدما نیستم که بگم چون چند نفر گفتن پس همینه و نمیشه کاری انجام داد

مشغله کاری نمی گزاره زیاد تمرکز کنم ولی در کل 100 درجه گرما چیزی نیست که نشه کنترل کرد البته اون هم در دراز مدت و زیر فشار میشه 100

دوست خوبم،

یه زمانی شما میایی یک کار تحقیقاتی انجام میدی، اوکی، تاپیک جداگانه بزن، Plan رو اعلام کن، و شروع کن پست بده بگو من فلان کارو کردم، فلان نتیجه رو گرفتم و آزمون و خطا این مسیر رو تا به نتیجه رسیدن موضوع جلو ببر. هم من میام تشویق میکنم و هم بقیه دوستان.

اما یه زمانی قضیه مشاوره است، و من نوعی به عنوان مشاور میام بر اساس موجودی بازار و مسائل فنی به شما میگم فلان کولر رو بخر. در چنین حالتی اصلا علم و دانش شما و پلن تحقیقاتی شما مهم نیست، بلکه آنچه که از محصولات در بازار وجود داره و میتونه عملکرد مناسبی داشته باشه مهمه.

هیچ کسی قصد تخریب شما و یا زیر سوال بردن توانایی علمی و فنی شما رو نداره، اما بازار کولینگ یک بازار میلیون دلاریه، هزاران آدم - که ماها از نظر فنی انگشت کوچیکه یک متر از امکانات لابراتوارشون هم نمیشیم نشستن پمپ و مخزن و فن طراحی میکنن، مسلمه وقتی وسعت دید خودتون رو بزرگتر کنید، تعویض یک فن، بدون توجه به دیگر عوامل موثر در کولینگ، ناکافی است (اگر نگیم خنده داره).

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

من قبلتر هم گفتم من طرفدار دیرینه اینتلم به همین خاطرم وقتی میبینم داره از اعتبارش سو استفاده میکنه ناراحت میشم.

والا ادعایی که میکنید در طرفداری از اینتل، در تضاد صد در صد با محتوی استدلالهاتون داره. ادعا که مهم نیست، محتوی مهمه. نظراتتون یا از روی عدم اطلاع و آگاهیه یا از قصد دارین اینتل رو بی دلیل تخریب میکنید. این نظر منه، تا این تضاد هست، ادامه گفتگو به نظرم بیفایده است. ترجیح میدم با یک طرفدار AMD سرو کله بزنم تا یک مدعی طرفداری از اینتل که محتوی نظراتش ضد اینتله.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

والا ادعایی که میکنید در طرفداری از اینتل، در تضاد صد در صد با محتوی استدلالهاتون داره. ادعا که مهم نیست، محتوی مهمه. نظراتتون یا از روی عدم اطلاع و آگاهیه یا از قصد دارین اینتل رو بی دلیل تخریب میکنید. این نظر منه، تا این تضاد هست، ادامه گفتگو به نظرم بیفایده است. ترجیح میدم با یک طرفدار AMD سرو کله بزنم تا یک مدعی طرفداری از اینتل که محتوی نظراتش ضد اینتله.

شما فرض کن یک طرفدار xbox  میاد یه گله منطقی از xbox میکنه میگه فیل اسپنسر نابود کرده ایکس باکس رو با این مدیریتش و کاری کرده محبوبیت xbox نصف پلی استیشنم نیست و طرفدارای ایکس باکس حسرت بازی های انحصاری سونی رو میخورند و کلن اکوسیستم سونی رو...با استدلال شما اون طرف دروغ میگه طرفدار ایکس باکس چون داره ازش انتقاد میکنه و دلش میسوزه برای ایکس باکسی که یروزی gears 1 بهترین بازی زندگیشو با اون تجربه کرده...

همیشه سعی کنید با کسی رفاقت کنید که نقدتون کنه...چاپلوسی کردن باعث پیشرفت آدما نمیشه ...حکایت بنده همینه من انتقاد کردم از روندی که اینتل پیش گرفته و دلیل هم آوردم من هم طرفدارشم و هم دلسوزش من از نسل 8 تا 11 فکر ارتقارو از سرم بیرون کردم کلن چون واقعا اینتل افتضاح کار کرد ولی وقتی دیدم برگشته ...زمان ارتقا رسید ..میخواستم 13600k بگیرم وقتی توی فروم مختلف دیدم برای خنک نگه داشتنش باید هفت خان رستم رو رد کنی بیخیال شدم و گفتم نسل 14 سی پی یوم رو ارتقا میدم تا اینکه به 14600k رسید یه سوال از شما دارم به عنوان طرفدار اینتل 13600k با 14600k تفاوتش چیه عملکرد رفته بالا خنک شده کولر 10 میلیونی نمیخواد ؟

یه زمانی i7 با پسوند k خریدم چون تجربه اورکلاک خیلی دوست داشتنیه و کنترل راحت دما در عین حال که پردازندرو اورکلاک کردی... الان میبینم i5 بخری با پسوند k نتنها باید اورکلاک فراموش کنی بلکه باید آندرولت هم بکنی که بتونی دماش رو کنترل کنی ....این به نظرتون انتقاد داره یا نه؟

الانم بیخیال ارتقا سی پی یو شدم گفتم صبر میکنم برای نسل 15 ولی اصلن امیدی ندارم و شاید برم سمت ای ام دی ...

• لایک 3
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

در قدمت و سابقه اینتل شکی نیست....مشکل اینکه شده مثل نوکیا دنیای تلفن همراه ....عقب خیلیم عقب

دیشب داشتم بررسی ryzen 5 7500f رو میدیدم که در واقع میشه پایینرده ترین پردازنده سوکت am5...در مقایسش با پایین رده های اینتل که اصلن حرفی برای گفتن ندارن و پایین رده روبه بالاشم که همون i5 13400 12400 اونام حرفی برای گفتن ندارن ولی علت گرونی پردازنده های اینتل نسبت به ای ام دی رو درک نکردم شاید ساپورت ddr4 که کم کم داره دورش تموم میشه یا گرونی ddr5 که اونم داره کم کم پایین میاد و واقعا من نمیدونم این وسط اینتل چه برتری داره که میخواد با اون ادامه بده

100 درجه توی سال 2024 طبیعی نیست اینتل میخواد اینو طبیعی جلوه بده ...تیتر یه بحث توی ردیت رو گذاشتم بالا یکی جواب داده با ساپورت اینتل مطرح کردم گفتن طبیعیه...پس چرا برای ای ام دی طبیعی نیست چون تکنولوژیش جلوتره البته به لطف tsmc 

من پادکست زیاد میبینم توی یوتویوب به نظر کارشناسای این حوزه هم اینتل باز توی باتلاق نانومتر گیر کرده از 10 تازه میخواد بره روی 7 اونجام 3 نسل گیر کنه اگر بتونه مشکلیم پیش نیاد تازه به فکر 5 یا 4 باشه اون موقع ای ام دی داره با 2 نانومتر پردازنده میزنه....

منکه اصلن امیدی به اصلاح اینتل ندارم...البته بازاریابیش بهتر از پردازنده درست کردنشه شاید بتونه باز به این بازیاش ادامه بده....

من هم مطالبی در این زمینه در اینترنت خوندم دوست عزیز و چیزهای جالبی نوشته بودند 

TSMC را به عنوان یک پیمانکار معرفی کرده بودند که برای کمپانیهای متعددی داره چیپ تولید میکنه حتی برای Intel و آنها محصولات خودشون را توی بازار تبلیغ میکنن و فروش خوبی هم دارند چون نسبت به چیپ های تولید اینتل برتری دارند از هر لحاظ ولی یه چیز جالبی هم داخل این مطالب بود

اینتل برای خودش برند هست و محصولاتش را خودش تولید میکنه و خودش اعلام کرده که تا چند سال آینده از TSMC گذر خواهد کرد که البته (میگن) که دولت باید بودجه چند میلیارد دلاری در اختیار این کمپانی قرار بده که به تجهیزات جدیدتری مجهز بشه

اینجا یک چیزی هست که کمتر کسی به اون توجه میکنه و اون وابستگی کمپانی هایی مثل Apple و AMD و Nvidia به تولیدات TSMC هست

حالا اگر مشکلی برای این کمپانی بوجود بیاد چه اتفاقی میفته ؟ همشون ورشکست میشن ؟ مثلا تایوان با چین وارد جنگ بشه چی میشه ؟

اینجا هست که معنی وابستگی را همه میفهمند و اواقبش را میبینند

البته این که اینتل رقیب نداشته باشه هم خیلی بد میشه چون اون موقع اگر اینتل پردازندش 300 درجه هم گرما تولید کنه همه مجبورن بخرن و خوشحال هم باشند

البته ما که عادت داریم هر روز داریم تجربه میکنیم. مثلا پراید و تیبا رقیب ندارند و همه مجبورن تو اون رنج قیمت این ماشین ها را بخرن و خیلی هم خوشحال میشن که صاحب ماشین شدند

محصولات اینتل امسال بد هم نبودند فقط مشکل گرما را دارند که و باز هم میگم شاید از دید ما نرمال نباشه ولی تا امروز چند مورد خرابی اعلام شده ؟

چند سال قبل که گرافیک های AMD R9 زیاد گرم میشدند کلی خرابی داشتن

چند نفر هستند که از سری 13 و 14 اینتل استفاده میکنند و اعلام کردن پردازندشون خراب شده در اثر گرما ؟

12 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

من هم مطالبی در این زمینه در اینترنت خوندم دوست عزیز و چیزهای جالبی نوشته بودند 

TSMC را به عنوان یک پیمانکار معرفی کرده بودند که برای کمپانیهای متعددی داره چیپ تولید میکنه حتی برای Intel و آنها محصولات خودشون را توی بازار تبلیغ میکنن و فروش خوبی هم دارند چون نسبت به چیپ های تولید اینتل برتری دارند از هر لحاظ ولی یه چیز جالبی هم داخل این مطالب بود

اینتل برای خودش برند هست و محصولاتش را خودش تولید میکنه و خودش اعلام کرده که تا چند سال آینده از TSMC گذر خواهد کرد که البته (میگن) که دولت باید بودجه چند میلیارد دلاری در اختیار این کمپانی قرار بده که به تجهیزات جدیدتری مجهز بشه

اینجا یک چیزی هست که کمتر کسی به اون توجه میکنه و اون وابستگی کمپانی هایی مثل Apple و AMD و Nvidia به تولیدات TSMC هست

حالا اگر مشکلی برای این کمپانی بوجود بیاد چه اتفاقی میفته ؟ همشون ورشکست میشن ؟ مثلا تایوان با چین وارد جنگ بشه چی میشه ؟

اینجا هست که معنی وابستگی را همه میفهمند و اواقبش را میبینند

البته این که اینتل رقیب نداشته باشه هم خیلی بد میشه چون اون موقع اگر اینتل پردازندش 300 درجه هم گرما تولید کنه همه مجبورن بخرن و خوشحال هم باشند

البته ما که عادت داریم هر روز داریم تجربه میکنیم. مثلا پراید و تیبا رقیب ندارند و همه مجبورن تو اون رنج قیمت این ماشین ها را بخرن و خیلی هم خوشحال میشن که صاحب ماشین شدند

محصولات اینتل امسال بد هم نبودند فقط مشکل گرما را دارند که و باز هم میگم شاید از دید ما نرمال نباشه ولی تا امروز چند مورد خرابی اعلام شده ؟

چند سال قبل که گرافیک های AMD R9 زیاد گرم میشدند کلی خرابی داشتن

چند نفر هستند که از سری 13 و 14 اینتل استفاده میکنند و اعلام کردن پردازندشون خراب شده در اثر گرما ؟

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بله شرکت اینتل با هزاران مهندس و دانشمند در حوزه های مختلف این دمارو نتونستن کنترل کنن ولی شما با یک دستگاه CNC و احتمالا کانال کشی مستقیم و... میخواید خنکش کنید تهشم ترموالکتریک میزارید با برق 200 وات برای خنک کردنش😁

واقعا فکر کردی CNC کالایی هست که بزاری داخل کیس ؟ دمت گرم بابا عالی بود 😂 حداقل عکسش را سرچ میکردی داخل اینترنت ابعادش را ببینی

هر چیزی که داری استفاده میکنی با همین دستگاه درست شده

بعد این دیگه نمیشه جدی گرفت به جان خودم

سر فرست فیلمش را برات میفرستم

لینک به دیدگاه

دوست خوبم،

یه زمانی شما میایی یک کار تحقیقاتی انجام میدی، اوکی، تاپیک جداگانه بزن، Plan رو اعلام کن، و شروع کن پست بده بگو من فلان کارو کردم، فلان نتیجه رو گرفتم و آزمون و خطا این مسیر رو تا به نتیجه رسیدن موضوع جلو ببر. هم من میام تشویق میکنم و هم بقیه دوستان.

اما یه زمانی قضیه مشاوره است، و من نوعی به عنوان مشاور میام بر اساس موجودی بازار و مسائل فنی به شما میگم فلان کولر رو بخر. در چنین حالتی اصلا علم و دانش شما و پلن تحقیقاتی شما مهم نیست، بلکه آنچه که از محصولات در بازار وجود داره و میتونه عملکرد مناسبی داشته باشه مهمه.

هیچ کسی قصد تخریب شما و یا زیر سوال بردن توانایی علمی و فنی شما رو نداره، اما بازار کولینگ یک بازار میلیون دلاریه، هزاران آدم - که ماها از نظر فنی انگشت کوچیکه یک متر از امکانات لابراتوارشون هم نمیشیم نشستن پمپ و مخزن و فن طراحی میکنن، مسلمه وقتی وسعت دید خودتون رو بزرگتر کنید، تعویض یک فن، بدون توجه به دیگر عوامل موثر در کولینگ، ناکافی است (اگر نگیم خنده داره).

والا انجمن یجورایی شده مهده کودک آقای آرمین عزیز چی بگم.

چرا حس کردی که کسی میخواد بنده را تخریب کنه یا میتونه ؟ من که شکایت نکردم از کسی ! ولی موردی بود حتما هم به شما گذارش میدم هم به آقای احسان عزیز

والا در مورد بازار کولینگ اطلاعاتی ندارم ولی همون اپن لوپی که با قیمتهای خیلی بالایی داره به فروش میرسه دقیقا همون خنک کننده های دست ساز هستند و همچین کار سختی نیست درست کردنش و اگر کسی اینجا علمش را نداره دلیل نمیشه که بیاد کل کل کنه.

در این تاپیک همه برای مشاوره آمدند ولی خوب بنا به دلایلی انحراف پیدا کرد.

از نظر من همه مطالب انحرافی را یا انتقال بدین به تاپیک دیگری و یا پاک کنید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Royal گفته است:

واقعا فکر کردی CNC کالایی هست که بزاری داخل کیس ؟ دمت گرم بابا عالی بود 😂

اخه ادم ساده به نظرت کسی که هزارتا چیز راجب این موارد میدونه 4تا چیز راجب دستگاه CNC نمیدونه؟ یعنی دستگاه برش رو نمیدونم؟

دیگ این شدت از نگاه بالا به پایین تو امریکا هم قفله که شما با یه کارگاه کل صنعت ملیون دلاری (شایدم ملیارد) جهان رو به سخره گرفتید تازه اصرار هم دارید که 2+2 میشه 5.

حتی اونایی که با نگارش من مخالفن هم صداشون درومده یه فکری به حال تفکراتت بکن خدایی.

یه شرکتی مثل ناکتوا چندین سال فقط ریسرچینگ کرده که چجوری باله های تیغه هاشو از جانوران الهام بگیره تا بی صدا باشه بعد شما اومدی با یه فن صعنتی که حاصل ساخت عمدتا کره و ژاپن هست برای دستگاه های جوجه کشی و صنعتی و ماینر استفاده میشه سیستم کولینگ ابدا کنی؟ بابا خدایی این حجم از اصرار قفله مگه اینکه عضو حذب "ما میتوانیم" و ... باشید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Royal گفته است:

خب اشتباه شما اینجاست :

1- خرابی سیلیکون در اثر دما خیلی شایع نیست علتش اینه سیلیکون کلا یه متریال خاص داره و تحمل گرماییش حتی در نقطه لب اون بسیار عالیه بر خلاف خازن که باعث دیگرید شدنش میشه

2- اصولا این شدت از گرما باید توسط سیستم کولینگ خارج بشه و وقتی دمای شما پیوسته 100 باشه سیستم کولینگ شما به مشکل برمیخوره به خصوص وقتی شما محفظه ای با درب بسته دارید و دمای محیطی کیس بسیار زیاد میشه و به تمامی قطعات فشار میاد ولی اگر کیس در مسیر تهویه مناسب باشه مشکلی نداره همیشه 100 درجه باشه ولی عمدتا این تهویه درست با نویز بسیار بالا همراهه و گوش انسان تواناییشو نداره.

3- فارغ از بحث دما ، مصرف 400 وات برای یه سیپیو که از 7950 200واتی شکست میخوره یا پا به پاش پیش میره خنده داره 

و بحثای فنی دیگ که جاش اینجا نیست

به شخصه من اگر پول یه سیپیو 40 ملیونی داشتم هیچوقت اینتل نمیخریدم حتی اگه 15900 باشه اسمش چون میدونم رقیب رایزنش با قیمت کمتر همون کارایی رو میده و مسخره بازی های هسته کوچیک و بزرگم در کار نیست.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Royal گفته است:

ولی همون اپن لوپی که با قیمتهای خیلی بالایی داره به فروش میرسه دقیقا همون خنک کننده های دست ساز هستند

بله همینطور هست اما نه خنک کننده ای که تو کارگاه شمس ال.. تو ناکجا آباد تولید میشه

برای برش و پیلیسه گیری و متریالش هزینه و فکر شده 

برای قالبش هزینه شده

برای نشتی فکر شده

برای ماژولار بودنش هزینه شده برای کیفیتش هزینه شده

همه اینا باعث میشه یه برند شکل بگیره

نکنه در اینجا هم میخوای با شلنگ سرم و مخزن پلاستیکی و اب مقطر رنگی خنک کننده آبی درست کنید اخرشم حتما میخواید یه برد اردیونو بزارید و ماژول ال سیدی وصل کنید و کل بخوابونید؟😁

اینا دیگ میشه کاردستی 

یه تایپک کاردستی درست کنید ماهم تشویق میکنیم 

اما تو تایپک مشاوره این متون خلاقانه خودتون رو کنار بزارید

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بله همینطور هست اما نه خنک کننده ای که تو کارگاه شمس ال.. تو ناکجا آباد تولید میشه

برای برش و پیلیسه گیری و متریالش هزینه و فکر شده 

برای قالبش هزینه شده

برای نشتی فکر شده

برای ماژولار بودنش هزینه شده برای کیفیتش هزینه شده

همه اینا باعث میشه یه برند شکل بگیره

نکنه در اینجا هم میخوای با شلنگ سرم و مخزن پلاستیکی و اب مقطر رنگی خنک کننده آبی درست کنید اخرشم حتما میخواید یه برد اردیونو بزارید و ماژول ال سیدی وصل کنید و کل بخوابونید؟😁

اینا دیگ میشه کاردستی 

یه تایپک کاردستی درست کنید ماهم تشویق میکنیم 

اما تو تایپک مشاوره این متون خلاقانه خودتون رو کنار بزارید

سلام 

وقت بخیر

انشاءالله که این بحث های فنی همیشه دوستانه پیش بره

یه سیستم اکستریم کولینگ پی سی ماد درست کرده که می تونه دمای پردازنده 14900K  رو بدون محدودیت در مصرف پردازنده زیر 90 نگه داره چندتا از تست هاش رو هم گذاشتن من دیدم البته جزییات کامل نبود (مصرف تا حدود 335 وات بالا رفته بود)

اما نکته اینجاست امتیاز کلی در سیننه بنچ در محدوده41000-42000 است و اگه بخواین این کولینگ رو بخرین فکر می کنیم هزینه بسیار سرسام آموری داشته باشه شاید حدود دو برابر قیمت پردازنده شایدم بیشتر هنوز اعلام نکردن

خب این همه هزینه آیا ارزش داره وقتی می تونی با یه پردازنده دیگه که براحتی هم خنک میشه و نهایت اسکور 10 درصد پایین تر بهت میده رو استفاده نکنی 

اینتل اگه تغییر روند نده با مشکل از دست دادن مشتریهاش مواجه میشه همین الان با این همه پیشرفت شرکت های کولر ساز نمیتونن پا به پای پردازنده های بالارده اینتل پیش برن و نسخه های بالا رده مثل 14900K ,KS فقط باید با خنک کننده کاستوم استفاده بشن که در بیشتر اوقات توجیه اقتصادی نداره

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، rajah گفته است:

یه سیستم اکستریم کولینگ پی سی ماد درست کرده

کسی هم اومده کیفیتشو گواهی کنه؟ ببینید الان میشه رو ظرف نیتروژن مایع و ... ریخت و سیپیو رو کرد 50 درجه ولی ایا ایمنه؟

محدودیاتش چیه؟ مشکلاتش چیه؟ و...

پی سی ماد یه کابل اسلیو درست کرد همش ذوب شد خدا به داد برسه...

============

تو ویدیو که صحبتی از تولید خودشون نکردن و ارم EK مشخص هست مال کدوم برنده...صرفا پول چیز دیگرو میگیرن

درکل با این هزینه که داخل ویدیو گفت 2تا سیستم 7950 میبندم شایدم 2تا + یدونه 7700 چیزی...

مبارک خودش و دوستاش

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، rajah گفته است:

ه شاید حدود دو برابر قیمت پردازنده شایدم بیشتر هنوز اعلام نکردن

image.thumb.png.1bddc6a3f686ea2782cdcb6b7f95aaaa.png

اعلام کردن 120 تومن.

با این موضوع میشه راحت 2تا سیستم 7950 بست با گرافیک داخلی.

یعنی شما مجموعا 1 سیستم 14900 داری با 120 ملیون خنک کننده یا 3تا سیستم 7950x که یکیش گرافیک داره و 2تاش گرافیک نداره

خخخخ عالی

برای 100 امتیاز بیشتر که نصفش مربوط به priority سیستم هست!

ملاک تست نباید سینه بنچ باشه چون به شدت به priority حساسه

درکل به عقل اونی که این سیستم رو میخره باید شک کرد که هیچ 2تا مشاور هم باید نشونش داد

به عقل سازنده این پروژه هم باید شک کرد که رفته محصول اماده رو خریده و توییک کرده بعد با قیمت خونش گذاشته برای فروش...

البته اینم در نظر بگیرید تستشون از بیخ ایراد داره چون کاستوم کانفیگ با 280 وات نیست .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

این پی سی ماد که چرت محضه ولش بابا🤣

بحث اینتل و amd اشتباهه.

هر کدوم توی یه چیزایی خوبن 

توی گیم amd با قیمت کمتر کارایی بهتری داره 

توی کارای اداری و معمول هم اینتل گزینه بهتری هست.

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، rajah گفته است:

اینتل اگه تغییر روند نده با مشکل از دست دادن مشتریهاش مواجه میشه

ببینید چه اوضاعیه...فکر کنم دانشمندایی که دارن روی راه حل برای جلوگیری از گرمتر شدن زمین کار میکنن باید به طور موازی برای خنک کردن پردازنده های اینتلم یه چاره ای پیدا کنن....

من دیروز یه ویدیویی توی کانال jyz twocents دیدم که تیترش بود (علت بازگشت من به سمت اینتل و 14900k)

سیستم قبلیش 7950x3d بود و در مورد ناسازگاری رم صحبت میکرد و بلو اسکرین و کرش کردن بعضی برنامه ها و علتش به نظر خودش کش 3d پردازنده بود که فوق العاده به حرارت حساس و انگار ناسازگاری ایجاد میکنه چون با 7950x این مشکل رو نداشته حدود 10 ماه از این سیستم استفاده میکرده و ویدیو مربوط به 3 ماه پیش بود شاید تا الان با آپدیت بایوس مشکل حل شده باشه...البته این مشکلات رو با تنظیمات پایه بایوس هم داشته بدون اور کردن رم یا چیز دیگه..

البته از دمای بالای 14900k ناراضی بود حتی با اوپن لوپ و عملکرد واقعا ناچیز نسبت به 13900k

شمام سیستم رو بستید یه تستی بکنید ببینید ناسازگاری واقعا هست یا باز این یوتوبرها برای پول هرکاری میکنن...

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...