رفتن به مطلب

مشاوره و تبادل تجربه استفاده کاربری از پردازنده 14700k-kf

اشتراک گذاری

Recommended Posts

5 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام. توصیه میکنم که پردازنده ۷۹۵۰x۳d رو نخرید. این پردازنده برای بازی بهینه و ساخته شده نه کار. شما که سیستم رو برای کار میخواید باید به سراغ نسخه عادی این پردازنده برید تا از تمام قدرت پردازنده استفاده کنید.

بله صحبت شما کاملا درست هست

متاسفانه با مشاوره اشتباه خرید رو زدن رفت :)

البته این بنده خدا هم مقصر هست چون ذکر نکرد کاربریش چی هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، Royal گفته است:

منظورم از اشتباه در مورد رمها نبود در مورد خنک کننده بود چون همه مادربرد را می پوشونه و چیزی دیده نمیشه ولی خوب خنک میکنه در این هیچ شکی نیست

گرافیک هم که خیلی خوب هست

خمیر هم بگیر دیپ کول زیاد جالب نیست ولی بد هم نیست

من هم خمیر را عوض کنم بعد میگم دما در چه حدی هست خنک کننده ای که گرفتم خیلی خوب هست ولی باید فنها را با فنهای قویتر عوض کنم که خنکی بهتری داشته باشه

جمع کردی عکس هم بزار ببینیم

عرض سلام مجدد

مصرف پردازنده رو چک کردم و بر اون اساس تقریباً تنها ایرکولری که در بازار میشد براش انتخاب کرد همین مدل بود، اگر دقت کرده باشید در این مدل دیپ کول بخاطر دیده شدن رم ها جایگاه فن بالای رم ها رو جابجا کرده و برده اونور و بخاطر همین رم ها دیده میشن، خمیر فابریک این مدل هم خمیر کاملا مناسب و خوبی هست و اگه اشتباه نکنم در شرایط استاندارد می تونه توی فول لود دما رو در محدوده ۸۵-۸۸ نگه داره، کیس هم گریفین ،g7 هست که تهویه مناسبی داره

انشاءالله هروقت رسیدن اسمبل کردم عکس میذارم

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

دوست عزیز 

من تمامی بنچمارک های لازم به کار خودم رو چک کردم و بی گدار به آب نمی زنم

تو همه ی موارد نسخه عادی اختلاف کمتر از ۵ درصدی با این پردازنده داره و از طرفی دمای اون بیش از ۱۱ درجه گرم تر هست و نیاز به یک واترکولز بالای ۱۰ میلیون داره که کارایی به هزینه اصلا توجیه نداشت 

اگه خواستید تمامی بنچمارک هاش موجوده من همینجا بذارم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، rajah گفته است:

دوست عزیز 

من تمامی بنچمارک های لازم به کار خودم رو چک کردم و بی گدار به آب نمی زنم

تو همه ی موارد نسخه عادی اختلاف کمتر از ۵ درصدی با این پردازنده داره و از طرفی دمای اون بیش از ۱۱ درجه گرم تر هست و نیاز به یک واترکولز بالای ۱۰ میلیون داره که کارایی به هزینه اصلا توجیه نداشت 

اگه خواستید تمامی بنچمارک هاش موجوده من همینجا بذارم

خرید 7950x برای من مقرون به صرفه نبود چون باید حداقل ۷.۵ میلیون دیگه هم برای خنک کننده هزینه می کردم چون واترکولزهای زیر 10 میلیون رو بلحاظ کیفیت و دردسرهایی که دارند نمی پسندم و حداقل کولر بلحاظ کیفیت به کاریایی برای اون msi meg s360 (چون خودم داشتم فوق‌العاده باکیفیت و کارآمد و کم صداست و الان یکیی از همین مدل برای یه آشناست دستمه و برای فروش آگهیش کردم اگه خودم پول داشتم برش می داشتم بدون برو برگرد) و راگ ریو 3 هست که قیمتی بالای 12 دارن و برای بنده این عامل خیلی مهم بود

در ضمن پسرم هم هر روز گیم میزنه باید اون موضوع رو هم در کنار کار خودم لحاظ می کردم

اصلا هم تعصبی رو برند یا مارک خاصی ندارم چند وقتی هست اینتل دارم ولی الان هرچی بنچماکر ها رو در سایت های مختلف نگاه کردم بیشتر به خرید این کانفیگ ایمان آوردم 

بنچمارک های نرم افزارهای رندرگیری رو اگه بنچمارک هاشون رو چک کنید می فهمید چی میگم

در ضمن علاوه بر اینها براحتی تا چندسال آیمده در صورت نیاز می نم بدون هزینه های اضافی پردازنده رو ارتقاء بدم

بهترین انتخاب نسبت به هزینه همین کانفیگ هست

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، rajah گفته است:

خوب همین نشون میده اشتباه تحقیق کردید

با دیپ اساسین راحت روی 90 - 80 میشه نگهش داشت 

در وسواس ترین حالت شما با ls720 میتونستی براش ایس کارامل بزنی لذت ببره سیستم.

درکل شما مادربرد هم الکی گرون قیمت خریدید چون نه E به کارتون میاد برای گرافیک نه X 

فقط تعداد پورتش بیشتره

رم هم اوکیه ولی موارد بهتر هم بود برای پیشنهاد ولی خوب تو اون فرکانس اوکیه.

البته شما راحت میتونستید فرکانس های بالای 7000 هم بندازید چون مادربردتون 2تا چیپلت داره و این ظرفیت خوبی برای استفاده از رم های پر سرعت میده

نمیدونم چه قیمت خریدید ولی فکر میکنم حول 14  باشه

با 10 میتونستید b650 tuf بردارید و بقیشو خرج چیز دیگ کنید

دیدید؟ با همین متود ساده چند ملیون میتونستید صرفه جویی کنید

خیلی با پیشنهاد های جو ساز هایپ نشید برای خرید 

بازم میگم تایپک شما کلا اشتباه بود و اگر شما قصد خرید چیزی داشتید بهتر بود اول میگفتید مشاوره بدن

الان شما راجب 14700 تایپک زدید ولی 7950 خریدید

خوب مشخصه اشتباهه

به هرحال مبارکتون باشه 

تفاوتش بیشتر مالی هست تا عملکردی وگرنه به قول خوتون تفاوت نهایت 10 درصده

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

خوب همین نشون میده اشتباه تحقیق کردید

با دیپ اساسین راحت روی 90 - 80 میشه نگهش داشت 

در وسواس ترین حالت شما با ls720 میتونستی براش ایس کارامل بزنی لذت ببره سیستم.

درکل شما مادربرد هم الکی گرون قیمت خریدید چون نه E به کارتون میاد برای گرافیک نه X 

فقط تعداد پورتش بیشتره

رم هم اوکیه ولی موارد بهتر هم بود برای پیشنهاد ولی خوب تو اون فرکانس اوکیه.

البته شما راحت میتونستید فرکانس های بالای 7000 هم بندازید چون مادربردتون 2تا چیپلت داره و این ظرفیت خوبی برای استفاده از رم های پر سرعت میده

نمیدونم چه قیمت خریدید ولی فکر میکنم حول 14  باشه

دیدید؟ با همین متود ساده چند ملیون میتونستید صرفه جویی کنید

خیلی با پیشنهاد های جو ساز هایپ نشید برای خرید 

بازم میگم تایپک شما کلا اشتباه بود و اگر شما قصد خرید چیزی داشتید بهتر بود اول میگفتید مشاوره بدن

الان شما راجب 14700 تایپک زدید ولی 7950 خریدید

خوب مشخصه اشتباهه

به هرحال مبارکتون باشه 

تفاوتش بیشتر مالی هست تا عملکردی وگرنه به قول خوتون تفاوت نهایت 10 درصده

مادربرد b650 به مبلغ ۱۱.۳۰۰ و مادربرد x670 قیمت ۱۳.۳۰۰ بود

در ضمن من توضیح دادم کولرهای لیکویید رو فقط از مدل های باکیفیت بالا مثل نمونه های گفته شده در پست قبلیم قبول دارم چون ls و lt ۷۲۰ رو قبلاً داشتم هردو مشکل فن پیدا کردن به همین بابت سمتشون نمی‌رم

درضمن ۷۹۵۰x رو باز شما اشتباه می کنید چون مصرفش به حدود ۲۳۰ تو فول لود میرسه و اساسین شاهکار کنه بتون تو رنج ۹۵-۹۷ نگهش داره که من اصلا برام قابل قبول نبود و اگه می خواستم سمتش برم حتما باید واتر می خریدم 

به هر حال باز هم بالاتر گفتم کاربری گیم هم مدنظرم بود

مورد آخر اینکه با کمی اورکلاک براحتی می تونم کارایی رو به بالاتر از ۷۹۵x برسونم همون‌طور که همین رم های باس 6400 رو قبلاً رو فرکانس 7600 براحتی استیل کردم پس نیازی به هزینه های اضافی نمی دیدم

درکل از همه ی عزیزان سپاسگزارم

نتایج بنچمارک ها رو که قیمت های مقایسه ای رو میذارم

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، rajah گفته است:

درکل از همه ی عزیزان سپاسگزارم

مبارک باشه

بازم نگفتید کارتون چی هست که این سیستم رو خریدید...

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

مبارک باشه

بازم نگفتید کارتون چی هست که این سیستم رو خریدید...

عزیزجان بالاتر گفتم کارهای محاسباتی و رندرینگ + گیم برای پسرم (البته پسرم بیشتر وقت ها نمیذاره من بشینم 😍)

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Royal گفته است:

منظورم از اشتباه در مورد رمها نبود در مورد خنک کننده بود چون همه مادربرد را می پوشونه و چیزی دیده نمیشه ولی خوب خنک میکنه در این هیچ شکی نیست

گفتم که همه ی موارد رو در نظر گرفتم و با این تصویر می تونید حرفم رو که قبل خدمتتون عرض کردم کاملا ببینید بخاطر جابجایی فن از روی رم ها به اون طرف رم ها قابل رویت هستند 

1.jpg

1.jpg

ویرایش شده توسط rajah
  • لایک 2
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

همه چی تو انتخاب مادربرد این نیس ک چون ساپورت میکنه پس بیایم مدل ارزونتر رو بندازیم مدلb650 جدا از فیچر های کمتر، vrm ضعیف تری هم داره و ممکنه جا برا اورکلاک و ارتقا در اینده باقی نزاره مخصوصا با مدلای پرچمداری مث 7950 از نظر ساپورت رم هم مقداری ضعیف تر عمل میکنه در کل با توجه به اختلاف قیمت کم x670e انتخاب منطقی تریه

• لایک 3
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اختلاف کارایی در برنامه های ورک بین 7950x و 7950x3d همونطور که بالاتر گفتم کمتر از 5 درصد هست درحد 1 الی 3 درصد در تصاویر مشخص شده

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

از مرجع دیگر

اختلاف ناچیز 1 الی 3 درصدی در بنچمارک هایی که یکی دیگر از سایت های معتبر دریوتیوب نشر دادن

و اختلاف در گیم که مسلما جایی برای حرف نمی مونه

9.jpg

10.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rajah گفته است:

کارهای محاسباتی و رندرینگ

بجز رندر 

چه مدل محاسباتی انجام میدید؟

52 دقیقه قبل، rajah گفته است:

1.jpg

گرافیکتون چیه؟

احساس نمیکنید بخاطر فضای بسیار کوچیک آبپز میشه؟

لینک به دیدگاه

برای تست از لیکوئید کولر 360 کورسیر استفاده کرده که مدلش مشخص نیست ولی نکته مهم دمای 7950x حدود 95 و نسخه 7950x3d حدود 75 درجه شده که البته این میزان با کولرهای جدید در حدود 10 -11 درجه بیشتر نمیشه من در چندین رویوو چک کردم

حالا به نظر شما خرید کدوم مدل منطقی تره

لطفا دوستان نظر بدید

Untitled.jpg

10.jpg

9 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بجز رندر 

چه مدل محاسباتی انجام میدید؟

گرافیکتون چیه؟

احساس نمیکنید بخاطر فضای بسیار کوچیک آبپز میشه؟

قبل تر گفتم کیس گریفین g7 هست و گرافیک 3080ti

این عکسی که در تصویر می بینید برای سیستم من نیست من امروز تازه خرید کردم تا دستم برسه چند روز طول می کشه فقط در جواب دوستمون دادم که فرموده بودند در انتخاب کولر اشتباه کردی چون جلوی نورپردازی رم ها رو می گیره منم خدمتشون عرض کردم نه چون این مورد رو هم در نظر گرفتم و نورپردازی کاملا مشخص هست

نرم افزارهای تخصصی رشته عمران ، معماری و سدو شبکه که فعلا دارم درسش رو می خونم

ویرایش شده توسط rajah
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است:

همه چی تو انتخاب مادربرد این نیس ک چون ساپورت میکنه پس بیایم مدل ارزونتر رو بندازیم مدلb650 جدا از فیچر های کمتر، vrm ضعیف تری هم داره و ممکنه جا برا اورکلاک و ارتقا در اینده باقی نزاره مخصوصا با مدلای پرچمداری مث 7950 از نظر ساپورت رم هم مقداری ضعیف تر عمل میکنه در کل با توجه به اختلاف قیمت کم x670e انتخاب منطقی تریه

داک بیار!

مثال نقض ازراک تایچی 100 هیچ از راگ کراس ایسوس هم قوی تر بهتره از هر نظر با اینکه این b650e هست و اون x670e

پس حرفتون نقض شد

متوسط ترین مادربرد های موجود از پس 7950 برمیان چیزی نیست که بتونید خلافش رو ثابت کنید

ولی به طور کلی حرفایی که زدید ربطی به چیپست نداره...

ایشون میتونست +5 ملیون کاهش هزینه داشته باشه و همونو خرج خنک کننده بهتر یا چیز دیگ کنه

اگر برای شما پولی نیست بحثش جداست

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

مثال نقض ازراک تایچی 100 هیچ از راگ کراس ایسوس هم قوی تر بهتره از هر نظر با اینکه این b650e هست و اون x670e

اولا ک مقایسه بین b650 tuf و x670e tuf بود

ایشون میتونست +5 ملیون کاهش هزینه داشته باشه

ک اختلاف قیمتشون (در مدل atx) در حال حاضر حدود 2 میلیونه

متوسط ترین مادربرد های موجود از پس 7950 برمیان چیزی نیست که بتونید خلافش رو ثابت کنید

کی گفت بر نمیاد؟

ولی به طور کلی حرفایی که زدید ربطی به چیپست نداره...

کدوم حرف اگ منظور ساپورت رم هس ک این اسپک خود ایسوسه البته کلا بالای 6000 -6400 با پردازنده های فعلی ب راحتی استیبل نمیشه

image.thumb.png.cb21630280a7ef1b690468fb2bdba52e.png

image.thumb.png.9efe19e5465011aa7faa5bff13c5fd83.png

----------

و اینم از نظر پاور استیج و vrm

image.thumb.png.d18b4363acd2a7a47ace6d6b0d0674e0.png

image.thumb.png.1acabf26293fbaeaa6c0612bed633672.png

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام عزیزجان

خریدم رو انجام دادم

Ryzen 9 7950X3D BOX

ASUS TUF GAMING X670E-PLUS DDR5

رم جی اسکیل Trident Z5 RGB 32GB 16GBx2 6400 CL32 BLACK

خنک کننده Assassin iv

درود

مبارک باشه دوست عزیز - بهترین انتخاب ها رو کردید👍🌸 لذت ببر و خودت رو درگیر جزئیات نکن ، البته اگر به جای پردازنده فعلی ، مدل غیر X3D رو بر میداشتی بهتر بود اما خب چون سیستم شما کاربری گیمینگ هم داره مشکلی نیست.

- اوایل که پلتفرم AM5 رونمایی شد ، با استقبال مناسب یوزرها مواجه نشد ؛ به دلیل پشتیبانی از رم های D5 که اون موقع قیمت های بالا و نامتعادلی داشتند و اینتل تونست در نسل دوازده بخاطر استفاده از رم های DDR4 بازی رو ببره و بازار رو به دست بگیره.

حالا بعد از معرفی دو نسل بعد از نسل 12 اینتل ، شاهد همون درجا زدن و افزایش حرارت همیشگی هستیم که واقعا آزاردهنده س.

- الان که که مدتی از رواج یافتن رم های DDR5 میگذره و پلتفرم جدید AM5 محبوبیت خودش رو بین یوزرها بدست آورده ، انتخاب این پلتفرم بهترین انتخابه. این نظر رو کسی میگه که درحال استفاده سیستم اینتلی هست و تعصبی روی AMD نداره. منکه به شخصه لذت میبرم از اینکه غول AMD با یه کولر بادی خنک میشه ، یه موقع هایی فکر میکنم دارم خواب میبینم 😅

- متاسفانه از سالیان دور تا به حال پردازنده های AMD بین کاربران و وارد کنندگان داخلی محبوب نبودند و باعث شده در ایران کسی طرفشون نره.

- یک موضوعی که خیلی من رو ناراحت میکنه اینه که چون سیاست اینتل تعویض مداوم سوکت های خودش هست به نفع وارد کننده هاست تا پشتیبان اینتل باشن و بازار پر باشه از پردازنده های اینتل ؛ دلیلش هم همگی خوب میدونیم : سود بیشتر ...

- اگر هم پردازنده رایزن وارد بشه ، فروشنده ها انقدر شرط و شروط دارند که مصرف کننده ترجیح میده همون اینتل رو برداره.

ویرایش شده توسط Amin Heydari
  • لایک 2
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بگردی پیدا میکنی ولی تعدادش کم و هزینش بالاست

image.thumb.png.04ead8f832fbbbf693e5a612e99c1787.png

سیستم ورک استیشن با سیستم high end فرق میکنه 

بحث هزینست نه بیشتر

میدونم قبلا خودم گفتمو اینو 

علتش هزینست و البته کلاس کاربری هم بی اثر نیست.

میگم خیلیا بیشتر از 2 اسلات استفاده نمیکنن

درکل موضوع به اینتل یا amd ربط نداره

نسخه های x670  و b650 هم پشتیبانی میکنند ولی برای M.2

البته اهمیتی برای گرافیک نداره چون 4090 داره با ورژن 4 داره کار میکنه و نسل بعد هم مشخص نیست پشتیبانی بکنه یا نه 

دیگ خیلی از وظایف رفته سمت AI خیلی پهنای باند رابط این وسط مهم نیست 

فرقی نداره همشون این را دارند و در قسمت مشخصات ذکر شده و مادربرد TomaHawk هم همین را تا فرکانس 7200 اشاره کرده و وقتی 4 اسلات پر بشه به همین ترتیب از سرعتش کم میشه یا همون فرکانس رم

به نظر شما چقدر فرق هزینه داره ؟ من میگم کلا 2 دلار الی 5 دلار و این هزینه در تیراژ بالای تولید دیده نمیشه و اینکه پولش را هم از مشتری میگیرند و بعد از مدتی وقتی مخارج طراهی و متریال از سود فروش برمیگرده دیگه این هزینه روند صعودی را پیش میگیره به همین دلیل این را بهانه حساب میکنم نه چیز دیگری و در همه موارد تولیدی این موضوع هست

وقتی من مادربردی را تهیه میکنم با 4 اسلات رم پس دیر یا زود اسلات ها را پر میکنم و یا حد اقل امکانش هست که این کار را انجام بدم و اگر تولید کننده بجای مصرف کننده بخواد تصمیم بگیره این کار باعث عدم اعتماد مشتری میشه و تولید کننده در دراز مدت بازار را از دست میده که به نفعش نیست پس اگر 4 اسلات قرار داده فکر اینجاش را هم کرده که شاید مصرف کننده ای مثل بنده همون روز اول 4 اسلات را پر کنه اینجا هست که مشکل پیش میاد و معلوم میشه طراحی یا مشکل داره و یا بصورت عمدی به این روش طراحی شده و اگر دقت کنید در سالهای اخیر بسیاری از مصرف کنندگان رفتن سمت AMD و اینتل اینجوری داره بازار را از دست میده و فرقی نداره هر تولید کننده ای بخواد این کار را انجام بده این بلا سرش میاد حتی اگر خلال دندان باشه

حرف شما درست هست و فعلا هیچ کمپانی قول نداده که محصولاتش را با استاندارد PCI-E 5.0 تولید میکنه ولی خوب تولید کننده های مادربرد میان از این قابلیت برای کارهای دیگری استفاده میکنن مثلا پورتها را زیاد میکنند و یا مادربرد را با قابلیت پشتیبانی از Multi GPU طراحی میکنند

در حال حاضر در تولیدات جدید بخشی از توان پردازش را برای AI در نظر میگیرند

مطابق عکس میتوانید فرق بین 2 چیپست را مشاهده کنید و تاثیرش در تولید محصولات کم نیست

AMD X670E VS X670 Motherboards – Key Differences & What To Expect - GeekaWhat.jpg

B650-E vs B650.jpg

X670-E vs X670.jpg

• لایک 2
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، rajah گفته است:

گفتم که همه ی موارد رو در نظر گرفتم و با این تصویر می تونید حرفم رو که قبل خدمتتون عرض کردم کاملا ببینید بخاطر جابجایی فن از روی رم ها به اون طرف رم ها قابل رویت هستند 

1.jpg

1.jpg

عالی شده واقعا 👏

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

اولا ک مقایسه بین b650 tuf و x670e tuf بود

نه دیگ شما گفتی کل b650 ها

نگفتی بین این 2

21 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

ک اختلاف قیمتشون (در مدل atx) در حال حاضر حدود 2 میلیونه

اگر سیپیو هم 7950 خالی میخرید ارزون تر بود میشد 

فکر کنم 3-4 مل اختلافش باشه اینجا بسته به فروشنده. 

22 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

کدوم حرف اگ منظور ساپورت رم هس ک این اسپک خود ایسوسه البته کلا بالای 6000 -6400 با پردازنده های فعلی ب راحتی استیبل نمیشه

بنده رو 7800 با اخرین بایوس نگهش داشتم مشکلی نداشت از نظر استیبل بودن ولی خوب چون پردازندم تک چیپلته هست اورکیل حساب میشه... یعنی پهنای باند توسط چیپلت گلوگاه میشه و رم الکی داره زور میزنه.

البته این مادربرد 8 لایه هست و اون 6 یعنی اگر رم ایشون 7600 یا 7800 بود میتونست اثر گذار باشه ولی بازم این مورد به چیپست ربطی نداره و میشه لایه بندی مادربرد و کشش سیپیو و رم

35 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

و اینم از نظر پاور استیج و vrm

پردازنده 7950 با تنظیمات مناسب رو 180 نهایت 200 وات قفل میشه.

اون 14 - 16 - 20 فاز ها برای کسایی هست که ECLK دارند و میخوان مادربرد و سیپیو رو برای 6+ گیگاهرتز ...آره که مشخصه برای رکورد و اوپن سیکل هست نه با کولر بادی و آبی های 200 دلاری.

اصلا مصرفی نداره این سیپیو واقعا که این همه ظرفیت براش در نظر بگیرید 

تازه گفته شده نسل بعدی amd با پردازنده های کم فرکانس تر ترکیب میشه و مصرف پایین تر هم میاد

از نظر من فرقی بین این 2مدل مادربردی که سرش بحث کردیم برای یوزر وجود نداره که ارزش 3 ملیون بیشتر داشته باشه.

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

حالا به نظر شما خرید کدوم مدل منطقی تره

فرکانس ها متفاوت هست و البته سطح ihs در نسخه x3d خلع نداره

شما همونقدر فرکانس رو برای 7950 ست کنی دمات دیگ 95 نیست و البته دمای 95 برای سیپیو مشکل ساز نیست شما pbo هم داری میتونی دماتو بکنی 80 بکنی 90 بکنی 70 بکنی هرچی دلت میخواد :)

با بایوس دیفالت نمیشه با رایزن کار کرد چون یه سری از قابلیت ها به صورت کارخانه ای فعال سازی نشده.

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

سلام به نظرم شما اصل کاری فراموش کردین کولر هر چقدر هم خوب باشه خمیر ضعیف که حکم واسطه رو داره ضعیف عمل کنه باعث کاهش عملکرد کولر میشه

به نظرم در سریعترین زمان ممکنه یه خمیر با کیفیت تهیه کنید به نظرم کولرمستر کریوفیوز تهیه کنید که الان قیمت خیلی خوبی دارن و رنج 550 هستن

دوست عزیز خمیر را عوض کردم ولی در طولانی مدت از دمای 75 به 100 میرسه و شلنگهای خنک کننده گرم میشه حالا باید برم فاز دوم که تعویض فن ها با فن های دور بالا تا 6000 دور هست

البته این حالت سوراخ سوراخ بالای کیس هم جلوی تخلیه هوای گرم را میگیره و خودش مشکل محصوب میشه ولی این را بگم که انتقال گرمای خمیر خیلی عالی هست

• لایک 1
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، Royal گفته است:

به نظر شما چقدر فرق هزینه داره ؟

هم هزینه هم اینکه از نظر کارایی باهم متفاوتن

مثلا برای دیزی چین گفته شده از نظر اورکلاک کارایی بسیار بالاتری دارن ولی فقط برای 2 اسلات

و نسخه مقابل بهترین پایداری رو داره ولی فقط برای 4 اسلات!

میبینید که کارایی متفاوته

یه توپولوژی دیگم هست که اون دایرکته و پرهزینه و فکر نمیکنم کلا شرکتی استفاده کنه ازش 

اینجا صحبت از فرکانسه قطعا چیز راحتی نیست که بتونم فنی نظر بدم هزارتا بحث ریز و درشت میاد وسط که الان تبدیل به چالش شده وگرنه اگر ساده بود که چالش نمیشد.

32 دقیقه قبل، Royal گفته است:

اگر تولید کننده بجای مصرف کننده بخواد تصمیم بگیره این کار باعث عدم اعتماد مشتری میشه

اینکه تنوع در 2 مدل باشه رو قبول دارم ولی بازم همه اینا برمیگرده به شرکت مادربرد سازی 

قطعا کلی دیتا جمع اوری کردن از کاربراشون که چقدر رم رو استفاده میکنند چطوری؟ سایت های بنچمارک گیری و فروم ها و...

مثلا 70درصد 2اسلات پر کردن و 30 درصد 4 اسلات به حرف کدوم گوش کنه؟ شما الان جزو 30 درصدی هستید و ناراحتید 

ولی خب دقت کنید کاربری متفاوته...

البته کسی نگفته شما نمیتونی 4تاشو استفاده کنی فقط گفته شده با 4 اسلات انتظار 7200 نباید داشته باشی نهایت 6000 بتونی بگیری و لاتری داشته باشی 6400

38 دقیقه قبل، Royal گفته است:

ولی خوب تولید کننده های مادربرد میان از این قابلیت برای کارهای دیگری استفاده میکنن مثلا پورتها را زیاد میکنند و یا مادربرد را با قابلیت پشتیبانی از Multi GPU طراحی میکنند

pci5 به مالتی جیپیو کاری نداره مسیر بیشترش اجازه میده پورت بیشتری داشته باشید برای اون ورژن دقت کنید برای اون ورژن نه برای ورژن 4 و 3

ولی میگم چند نفر در ایران 3تا حافظه میندازن رو سیستم اونم با pci5؟ چند نفر مالتی جیپ کار میکنند؟

کدوم برنامه ای از مالتی جیپیو به درستی پشتیبانی میکنه بجز رندر؟ 

این موضوعات کاربران 1درصدی هستن نه 99درصد افراد که یک گرافیک دارند و نهایت 2تا حافظه و به زور از پورت usb و لن مادربردشون استفاده ای کنن

پس عملا فرقی بین این 2 چیپست نیست برای عامه ی مردم

مگر اینکه 1درصدی باشید تازه بازم اون 1درصدی ها خودشون تفکیک میشن اگر کسی کار ورک استیشن داشته باشه باید بره سمت تریدریپر... 

حالا باز نسخه هایی که E نیستن یه پشتیبانی از نسل 5 دارن برای حافظه های m.2 

اینتل که همونم نداره :)))

نسخه x هم فقط مسیر ارتباطی بیشتر رو میاره برای کسی که مثلا چندتا دیوایس میخواد وصل کنه تازه اینجا باز خود ورودی جلویی مادربرد پورت usb بهت میده و وصل میکنی به کیس...

واقعا اینطور که نگاه میکنید دارک نیست که بگیم سری b جیزه و سری x عالی

• لایک 1
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Royal گفته است:

فن های دور بالا تا 6000 دور هست

این هزینه های الکی رو نکنید

فن 6000 دور برای تونل تهران شمال میزارن نه رادیاتور کولر پایین رده

شما به نظر من کولر رو کلا عوض کن این نسخه ای که شما خریدی پایین رده ترین محصول MSI هست بدرد 13400 میخوره نه 14700

• لایک 1
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

این هزینه های الکی رو نکنید

فن 6000 دور برای تونل تهران شمال میزارن نه رادیاتور کولر پایین رده

شما به نظر من کولر رو کلا عوض کن این نسخه ای که شما خریدی پایین رده ترین محصول MSI هست بدرد 13400 میخوره نه 14700

درسته

قدرت اصلی واترکولر به سیستم پمپ و رادیاتش هست و تعویض فن ها اصلا تفاوت قابل ملاحظه ای بر روی کارایی ندارد و مقوله اصلی در فن های مورد استفاده فشار استاتیک بالاست

به فکر واتر کولر بهتری باشید البته بهترین واتر کولر بازار رو هم که بخرید باید آندرولت و پاورلیمیت کنید تا جواب بده

ویرایش شده توسط rajah
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

نسخه x هم فقط مسیر ارتباطی بیشتر رو میاره برای کسی که مثلا

باید بگم منم مثل شما فکر میکردم ولی با مشورت با چند نفر از دوستان که هم مصرف کننده و هم فروشندگانی که با سیستمهای مختلفی تست انجام داده بودن و در همین فروم هم عضو هستند متوجه شدم که بله بین b و x تفاوت ها زیاده و فقط تعداد پورت نیست.به طور مثال در چیپست b550 مصرف تا 6 وات هست و فقط هیتسینک داره ولی در x570 تا 12 وات و با فن ارایه میشه که نشان از کارایی و پایداری بیشتره.خود vrm بیشتر یعنی پایداری بهتر.حتی مادربرد مدلهای معمولی سری x  روی چیپست فن دارند. طبق اذعان افرادی که تست کردن میزان آورکلاک رم و cpu در چیست x با همون cpu و رم نزدیک به 2 برابر بیشتره. تعداد لاین های pcie که دیگه بماند. روی x به راحتی میشه چند تا m2 نسل 4 نصب کرد ولی b فقط یکی. حتی توی گیم و فرم دهی هم با یک کارت و یک سی پی یو اختلاف دارند. توی فرم دهی بازیهای شوتر با فرم بالا که اختلاف زیاد هم هست. 

Screenshot_۲۰۲۴-۰۲-۲۲-۲۲-۵۳-۲۵-۲۴۰_com.google.android.youtube.jpg

ویرایش شده توسط blooder
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

- یک موضوعی که خیلی من رو ناراحت میکنه اینه که چون سیاست اینتل تعویض مداوم سوکت های خودش هست به نفع وارد کننده هاست تا پشتیبان اینتل باشن و بازار پر باشه از پردازنده های اینتل ؛ دلیلش هم همگی خوب میدونیم : سود بیشتر

واقعا درسته...من خیلی در عجبم چه تو فضای مجازی چه جاهای دیگه 90 درصد تبلیغات سمت اینتله 10 سمت ای ام دی...واقعا وقتی میخوان تو یه چیزیرو نبینی کاری میکنن دیده نشه یا اگرم میشه خیلی محدود...

اینتل جدیدن نقشه راه داده گفته میخوام جای سامسونگ و tsmc رو توی رقابت تولید تراشه بگیرم...ولی فکر کنم تو خواب این نقشه راهو تهیه کرده...

یکی نیست بگه تو یه نسل بدردبخور تولید میکنی دو نسل بعد رو رفرش اون نامگذاری میکنی که عملن هیچ پیشرفتی هم توش نیست 

نامگذاری 20a 18a 14a اینا دیگه چیه خداییش... tsmc میگه این روش تولید پردازنده من مثلن اسنپ 8 نسل 3...3 نانومتریه و کسیو گیج نمیکنه من فقط کنجکاوم ببینم 7اولترا 9 اولترا دیگه چی میتونه باشه 

باور کنید اگر  ای ام دی نبود هنوز داشت درجازدن های نسل 8 به بعدو ادامه میداد البته توی 13 14 کم نذاشته علایم درجا زدنش هویداست...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...