رفتن به مطلب

مشاوره و تبادل تجربه استفاده کاربری از پردازنده 14700k-kf

اشتراک گذاری

Recommended Posts

2 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

ببینید چه اوضاعیه...فکر کنم دانشمندایی که دارن روی راه حل برای جلوگیری از گرمتر شدن زمین کار میکنن باید به طور موازی برای خنک کردن پردازنده های اینتلم یه چاره ای پیدا کنن....

من دیروز یه ویدیویی توی کانال jyz twocents دیدم که تیترش بود (علت بازگشت من به سمت اینتل و 14900k)

سیستم قبلیش 7950x3d بود و در مورد ناسازگاری رم صحبت میکرد و بلو اسکرین و کرش کردن بعضی برنامه ها و علتش به نظر خودش کش 3d پردازنده بود که فوق العاده به حرارت حساس و انگار ناسازگاری ایجاد میکنه چون با 7950x این مشکل رو نداشته حدود 10 ماه از این سیستم استفاده میکرده و ویدیو مربوط به 3 ماه پیش بود شاید تا الان با آپدیت بایوس مشکل حل شده باشه...البته این مشکلات رو با تنظیمات پایه بایوس هم داشته بدون اور کردن رم یا چیز دیگه..

البته از دمای بالای 14900k ناراضی بود حتی با اوپن لوپ و عملکرد واقعا ناچیز نسبت به 13900k

شمام سیستم رو بستید یه تستی بکنید ببینید ناسازگاری واقعا هست یا باز این یوتوبرها برای پول هرکاری میکنن...

سلام

برای 7950x3d در ابتدا مشکلاتی وجود داشت که با درایور جدید و نسخه های بایوس برطرف شده بود و به تازگی تو بررسی ها مورد خاصی ندیدم حتی دیشب دیدم یه نفر با  باندل 7950x3d اورکلاک رم رو تو فرکانس 8100 با تایم تاخیر 36 بصورت استیبل به اشتراک گذاشته بود

ولی تا جایی که سایت ها خوندم و چندتا از دوستان هم عنوان کردن اینتل هم در چیپ  z790 با پردازنده های حتی 14700k تو بخش مموری به مشکل برخوردن 

انشاءالله رسید چک می کنم اطلاع میدم( البته هزینه نهایی خرید پردازنده مادربرد خنک کننده برای من دقیقاً باسیستمی  اینتلی ۱۴۷۰۰kکه می خواستم تهیه کنم دقیقا یک قیمت بود)

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

5 ساعت قبل، rajah گفته است:

ا نکته اینجاست امتیاز کلی در سیننه بنچ در محدوده41000-42000 است و اگه بخواین این کولینگ رو بخرین فکر می کنیم هزینه بسیار سرسام آموری داشته باشه شاید حدود دو برابر قیمت پردازنده شایدم بیشتر هنوز اعلام نکردن

به نظرم پردازنده ای که کولر مورد نیازش از 1/4 قیمت خودش بالاتر باشه اصلا ارزش خرید نداره.

• لایک 5
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

رم رو تو فرکانس 8100 با تایم تاخیر 36 بصورت استیبل به اشتراک گذاشته بود

درود

چیپ های رم شما m die hynix هست و قابلیت اورکلاک بالایی داره تا 7200 و 7600 میتونید برید ولی خوب ازون ور تا 1.6  فکر کنم باید ولتاژ بالا بره ولی cl رو میتونید روی 32 نگه دارید اگر مادربرد اذیت نکنه...

https://en.overclocking.com/review-gskill-trident-z5-rgb-6400-mt-s-cl32/7/

مدلAdie hynix  7200 cl34 هست طبق چیزی که من تحقیق کردم چیپ A بالاتر قرار میگیره ولی قدرت اور چیپ M بالاتر هست

و دوستانی هم که میخوان d5 6000 بگیرن بهتره   cl 32 6400 Mdie hynix یا 6000 cl 30که Adie hynix هست بگیرن... چون 6000 cl 36 چیپ سامسونگ هست و فعلن مقابل hynix حرفی برای گفتن نداره...تا در آینده ببینیم مثل d4 سامسونگ خوب عمل میکنه یا نه

و اگر میخواید مدل چیپ رو بفهمید روی خود رم یه برچسب هست که از روی اون قابل تشخیص البته در مدل های برند جی اسکیل

ش.jpg

ویرایش شده توسط phoenixia
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

درود

چیپ های رم شما m die hynix هست و قابلیت اورکلاک بالایی داره تا 7200 و 7600 میتونید برید ولی خوب ازون ور تا 1.6  فکر کنم باید ولتاژ بالا بره ولی cl رو میتونید روی 32 نگه دارید اگر مادربرد اذیت نکنه...

مدلAdie hynix  7200 cl34 هست طبق چیزی که من تحقیق کردم چیپ A بالاتر قرار میگیره ولی قدرت اور چیپ M بالاتر هست

و دوستانی هم که میخوان d5 6000 بگیرن بهتره   cl 32 6400 Mdie hynix یا 6000 cl 30که Adie hynix هست بگیرن... چون 6000 cl 36 چیپ سامسونگ هست و فعلن مقابل hynix حرفی برای گفتن نداره...تا در آینده ببینیم مثل d4 سامسونگ خوب عمل میکنه یا نه

و اگر میخواید مدل چیپ رو بفهمید روی خود رم یه برچسب هست که از روی اون قابل تشخیص البته در مدل های برند جی اسکیل

ش.jpg

تجربش رو داشتم با رم های مارک دیگه ای اما با همین چیپ، براحتی با زمان تاخیر ۳۶ روی فرکانس ۷۶۰۰ استیبل میشن البته تا باس ۸۰۰۰ هم بالا بردم ولی مادربرد جالبی در دسترس نداشتم و متأسفانه رو اون باس استیبل نمی شد، بخاطر همین ملاک خرید رم برام چیپ بود که این مدل رو خریداری کردم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان که کولر Msi meg core liquid s360  داشته فیلم تستش رو برام فرستاد که پردازنده ۱۳۹۰۰k رو با اسکور حدود ۴۰.۰۰۰ رو دمای محدوده ۸۱ نگه داشته بود البته با تنظیمات اعمالی در بایوس که به هر حال نتیجه خیلی خوبی به حساب میاد

بطور کل ولتاژ خود پردازنده (اینکه سمپل خوبی داشته باشه) و تنظیمات اعمالی در بایوس علاوه بر کولر خوب خیلی می تونن در دما و اسکور نهایی تاثیر گذار باشند

فیلمش موجوده اگه کسی از دوستان تمایل داشت می تونم براش بفرستم

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، phoenixia گفته است:

m die hynix هست

این نسخه قابلیت اور نداره 

A قابلیت اور داره 

اون M برای تایمینگ بهتر خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

A قابلیت اور داره 

https://www.techpowerup.com/review/neo-forza-mk5-ddr5-6000-2x-48-gb/16.html

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

image.thumb.png.db0dcca593e4213a3a83d9dac4883c42.png

مگه از 6000 به 6800 اور نشده؟ شما میگی m die قابلیت اور نداره. اون تیکه ای که نوشته به 7200 اور نشده رو اسکرین گرفتی؟

لینک زیر a die کلا 400 مگاهرتز اور شده با تایم بهتر که شما گفتی m die تایم بهتر میزنه که نقیض حرف شماست.

این فکتا از کجا میاد؟

A قابلیت اور داره 

ویرایش شده توسط HeX
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

تا 6800 بدون مشکل اور میشه بعد از اون پارامترای زیادی دخیله...مادربرد پردازنده نوع پلتفرم و البته تحمل ولتاژ چیپ...با ولتاژ 1.6 به 7600 رسیدن..

M die تایمینگ و اور خوبی میشه روش اعمال کرد ولی روی A تایمینگ زیاد جالب نمیشه ولی اور عالیه...

منم توی بررسی فروم ها نتایج رو دیدم باید خودم تست کنم ...سیستم که جمع شد نتایج رو میزارم...

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، rajah گفته است:

یکی از دوستان که کولر Msi meg core liquid s360  داشته فیلم تستش رو برام فرستاد که پردازنده ۱۳۹۰۰k رو با اسکور حدود ۴۰.۰۰۰ رو دمای محدوده ۸۱ نگه داشته بود البته با تنظیمات اعمالی در بایوس که به هر حال نتیجه خیلی خوبی به حساب میاد

بطور کل ولتاژ خود پردازنده (اینکه سمپل خوبی داشته باشه) و تنظیمات اعمالی در بایوس علاوه بر کولر خوب خیلی می تونن در دما و اسکور نهایی تاثیر گذار باشند

فیلمش موجوده اگه کسی از دوستان تمایل داشت می تونم براش بفرستم

مشکل میدونید کجاست...هزینه

قیمت این کولر اندازه یه پردازندست و کولرهای آبی هم عمر مفیدی دارن دچار افت عملکرد میشن ولی بادی عمر مفید بالایی داره فوقش فن رو تعویض میکنید...بستن سیستم های اند اینتل خیلی هزینش از ای ام دی بالاتره و اصلن توجیه اقتصادی نداره...

• لایک 2
لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، HeX گفته است:

مگه از 6000 به 6800 اور نشده؟ شما میگی m die قابلیت اور نداره. اون تیکه ای که نوشته به 7200 اور نشده رو اسکرین گرفتی؟

دوستمون m رو اور پذیر نمیدونه ولی خوب هر رده چیپی تا یه حدی اور میشه...تا 6800 راحت اور میشه...m قابلیت اورکلاکش خوبه ولی مثلن 7200 چیپ مرغوبتری داره ولی اونم توی اور محدود نمیتونی به 8000 بالاتر برسونیش تازه اگر بتونی تایمینگ رو درست در بیاری وگرنه کار بیهوده ایه...بین 6000 cl30 و 6400 cl32 و 7200 cl 34 اونچنان اختلافی وجود نداره واین علتش تایمینگ هرچقدرم اور کنی تایمینگ بدی داشته باشی ارزشی نداره...

• لایک 2
لینک به دیدگاه

image.thumb.png.db0dcca593e4213a3a83d9dac4883c42.png

با 1.6 v به 7600 رسیدن پس قابلیت اور خوبی داره ولی 1.6 بالاست...ولی روی 7200 adie میتونی با 1.5 v تا 8000 راحت بری فقط مرغوبیت چیپ مطرح وگرنه همه اور پذیرن

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، HeX گفته است:

شما میگی m die قابلیت اور نداره

منظورمو بد رسوندم 

چون گفته بود 8100 خواستم بگم اندازه a قابلیت اور نداره

28 دقیقه قبل، HeX گفته است:

ینک زیر a die کلا 400 مگاهرتز اور شده

لینکتون کو؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
36 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

منظورمو بد رسوندم 

چون گفته بود 8100 خواستم بگم اندازه a قابلیت اور نداره

لینکتون کو؟

https://www.techpowerup.com/review/g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-6400-cl32-2x-32gb/

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، HeX گفته است:

خوب دقت ننمودید :

یه گزینه اون بااااالا داره که توضیح داده.

اگرم کمی دقت کنید این توضیح برای لینک نسخه M وجود نداره...

image.thumb.png.ac7bb35beb3766703d9e5bf5ab346644.png

image.thumb.png.42cd08bf5f653e8a182618897532543a.png

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

دوستمون m رو اور پذیر نمیدونه ولی خوب هر رده چیپی تا یه حدی اور میشه...تا 6800 راحت اور میشه...m قابلیت اورکلاکش خوبه ولی مثلن 7200 چیپ مرغوبتری داره ولی اونم توی اور محدود نمیتونی به 8000 بالاتر برسونیش تازه اگر بتونی تایمینگ رو درست در بیاری وگرنه کار بیهوده ایه...بین 6000 cl30 و 6400 cl32 و 7200 cl 34 اونچنان اختلافی وجود نداره واین علتش تایمینگ هرچقدرم اور کنی تایمینگ بدی داشته باشی ارزشی نداره...

سلام

طبق تجربه ای که من داشتم رمهای jedec و بدون xmp از برندهای معمولی مثل کورشیال و کینگستون و  ... با تایمینگ بالا با چیپ هاینیکس و میکرون قابلیت آورکلاک فوق العاده ای دارن و از چیپ سامسونگ و رمهای گرون قیمت خیلی بهترن. رمهای گرون قیمت با تایمینگ پایین با xmp مثلا ddr4 اصولا با فرکانس اصلی 2133 تا 2400 ست شده و با فعال کردن xmp از 3200 تا 3600 آور میشه. حالا یه rgb هم روش گذاشتن و با قیمت چند برابر رم معمولی به فروش میرسونن. در اصل اینا توسط خود شرکت آورکلاک شدن و پولش رو از مصرف کننده میگیرن و اکثرا قابلیت افزایش فرکانس و کاهش تایمینگ کمی دارند. بنده قبلا رم کورشیال 2666 با تایمینگ 22 و ولتاژ 1.2 داشتم که بدون افزایش ولتاژ تا 3866 راحت آور میشد و پهنای باند 55000 مگابایت رو میداد. حتی رم کینگستون داشتم با فرکانس 3200 و cl 22 که اونم تا 4400 راحت آور میشد. الان رم 3600 کورسیر با rgb و xmp خریدم روی برد x570 نمیتونه فرکانس 4000 رو پاس کنه و زوری با 5600x  همون پهنای باندی رو میده که رایزن 1600 با رم 2666 میداد اونم با سه برابر پولی که دادم. نظر من اینه که رمهای تایمینگ بالاتر قابلیت آور فوق العاده ای دارند و چیپهایی که در  رمهای ارزون قیمت استفاده میشه توی بخش کنترل کیفیت تولید کننده نتونسته تایمینگ پایین رو پاس کنه و از خط خارج و به کمپانیهای متفرقه جهت استفاده در رمهای پایین رده معمولی فروخته شده اونم بدون xmp و با استاندارد jedec. البته بالاتر گفتم این نظر من طبق استفاده و تستهایی که داشتم هست. باید دید نظر دوستان دیگه ای که تست کردند مثل آقا معین و بقیه دوستان چیه. تفاوت ddr4 و ddr5 هم در بازیها خیلی نیست. یعنی اونی که تست نشون میده مثلا ddr5 100.000 مگابایت به بالا خواندن و نوشتن داره و ddr4 50.000 در بازیها زیاد خودش رو نشون نمیده خصوصا توی رزولوشنهای بالا. البته شاید این برمیگرده به عدم بهینه سازی بازیها و رفته رفته فاصله ها زیادتر بشه

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DL8HJPMrXRJs&ved=2ahUKEwjd99306smEAxUr8QIHHYk1CoUQwqsBegQIQBAG&usg=AOvVaw1Up7bsZ1VFADUhMghpUeSd

ویرایش شده توسط blooder
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

قطعات بدستم رسید و اسمبل کردم

این اولین تست هست البته هنوز به تنظیمات amd واقف نیستم ولی برای شروع بد نیست

دما با assassin iv حداکثر 73 درجه اسکور سینه بنچ  33100

سینه بنچ r20  هم 13200 شد

میشه امتیازهای خیلی بالاتری گرفت من فقط کمی آندرولت کردم

لدت بخش ترین بخش ماجرا سکوت مطلق سیستم هست

انشاءالله بعدا نتایج بهینه شده رو میذارم (ویندوز رو هم حال نداشتم الان عوض کنم و ویندوز سیستم قبلیه فقط درایورهای لازم رو نصب کردم)

1.jpg

ویرایش شده توسط rajah
  • لایک 3
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام دوستان 

قطعات بدستم رسید و اسمبل کردم

دما با assassin iv حداکثر 73 درجه اسکور سینه بنچ  33100

سینه بنچ r20  هم 13200 شد

میشه امتیازهای خیلی بالاتری گرفت من فقط کمی آندرولت کردم

لدت بخش ترین بخش ماجرا سکوت مطلق سیستم هست

انشاءالله بعدا نتایج بهینه شده رو میذارم (ویندوز رو هم حال نداشتم الان عوض کنم و ویندوز سیستم قبلیه فقط درایورهای لازم رو نصب کردم)

1.jpg

انتخابت درست بوده ...لذتشو ببر

73 عالیه...14700 گرفته بودی تا یک هفته در حال تلاش برای کنترل دماش بودی...آخرشم تسلیم میشدی...حالا بماند برتری بی چونو چرای 7950

رم هارم اور کن ببین تا کجا میشه جلو رفت...

• لایک 4
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

انتخابت درست بوده ...لذتشو ببر

73 عالیه...14700 گرفته بودی تا یک هفته در حال تلاش برای کنترل دماش بودی...آخرشم تسلیم میشدی...حالا بماند برتری بی چونو چرای 7950

رم هارم اور کن ببین تا کجا میشه جلو رفت...

سلام

این اسکور 35300 دما ماکزیمم 80 با ایر کولینگ assassin iv

اسکور r20 هم 14000

فعلا روی اسکور پردازنده با دمای زیر 80 دارم کار می کنم چون اولین باری هست روی مادربرد و پردازنده amd کار می کنم و تجربه کافی ندارم یه مقدار زمان بر میشه

امتیازهای بالاتر از 36 هم با دمای حدود86 میشه گرفت ولی نمی خوام دما از 80 بیشتر بشه

1.jpg

3.jpg

ویرایش شده توسط rajah
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۷ در 06:50، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اخه ادم ساده به نظرت کسی که هزارتا چیز راجب این موارد میدونه 4تا چیز راجب دستگاه CNC نمیدونه؟ یعنی دستگاه برش رو نمیدونم؟

دیگ این شدت از نگاه بالا به پایین تو امریکا هم قفله که شما با یه کارگاه کل صنعت ملیون دلاری (شایدم ملیارد) جهان رو به سخره گرفتید تازه اصرار هم دارید که 2+2 میشه 5.

حتی اونایی که با نگارش من مخالفن هم صداشون درومده یه فکری به حال تفکراتت بکن خدایی.

یه شرکتی مثل ناکتوا چندین سال فقط ریسرچینگ کرده که چجوری باله های تیغه هاشو از جانوران الهام بگیره تا بی صدا باشه بعد شما اومدی با یه فن صعنتی که حاصل ساخت عمدتا کره و ژاپن هست برای دستگاه های جوجه کشی و صنعتی و ماینر استفاده میشه سیستم کولینگ ابدا کنی؟ بابا خدایی این حجم از اصرار قفله مگه اینکه عضو حذب "ما میتوانیم" و ... باشید

داستان اینجاست که شما فکر میکنی برای مثال داخل کارخانه ای مثل ناکتوا چه کاری انجام میدن. از دیدگاه کسی که داخل یک سیستم صنعتی نباشه و کار خاصی هم انجام نداده باشه چیز عجیب و پیچیده و سختی هست ولی اگر کاری انجام داده باشه و بدونه چه چیزی را چطوری درست میکنند و با چه متریالی درست میکنند فقط بحث هزینه هست و زمان

نمیدونم صدای کی در آمده ولی باز هم جواب همین هست کسی که نمیدونه در چه موردی بحث میشه و طرف مقابل چه کاری میتونه انجام بده پس نمیتونه در مورد شخص مقابل نظر بده حالا میخواد ناراحت بشه یا خوشحال من نمیتونم طرف را راضی کنم

درضمن چیزی را ابدا نمیکنم دوست عزیز چیزی که قبلا ابدا شده را با هزینه کمتری درست میکنم برای مثال اگر شما اپن لوپ را از فروشگاهی بخری 40 میلیون من برای خودم درستش میکنم و میشه 10 میلیون و این وسط بجای اینکه بصورت آماده بخرم و فقط نصب کنم باید زمانی را برای درست کردنش صرف کنم

در ۱۴۰۲/۱۲/۶ در 04:47، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

با یک دستگاه CNC و احتمالا کانال کشی مستقیم و... میخواید خنکش کنید تهشم ترموالکتریک میزارید با برق 200 وات برای خنک کردنش😁

این هم حرف خودت . حالا میگی آدمی که هزار تا چیز در این موارد میدون 

دقیقا چی را کانال کشی میکنم ؟

هر وقت آماده بودی با این دستگاه CNC کار کنی بگو ببرمت پای دستگاه و نمیخوام کاری انجام بدی فقط روشنش کن و یک برنامه به دستگاه بده و اجرا کن من پیشت زانو میزنم و از دوستانی هم که ابراز ناراحتی کردند معذرت خواهی میکنم خوبه ؟

ما داخل کشور آدمهایی داریم که ادعا میکنند کار بلد هستند ولی شاید 1 نفر از بین 10000 نفری که ادعا میکنند قادر باشند کاری را که گفتند انجام بدند خودم همیشه با این چنین آدمهایی سر کار دارم ولی به طرف مقابل نمیگم نمیتونی چون نمیدونم میتونه اون کاربی را که گفته انجام بده یا نه و اگر هم میتونه با چه کیفیت اون را انجام میده و منتظر می مانم تا کارش را انجام بده و بعد از اون هم یا مجددن کاری را به ایشان واگذار  میکنم و یا هیچ کاری را به ایشان نمیدم و این یعنی بنده زود قضاوت نمیکنم

حرف شما هم درست هست خیلی ها زحمت کشیدند تا چیزهایی را که امروز مردم استفاده میکنند را طراحی کردند و تولید کردند ولی دلیل هم نمیشه که اینجا یعنی داخل کشور هم نتوانند درست کنند. این قسمت هم بحث خیلی طولانی هست و نمیخوام این تاپیک بیشتر از این به بیراهه بره.

فقط 1 نمونه میگم اون شیر آبی هم که همه توی خونه استفاده میکنند را هم اینجا هنوز تولید کننده ای نتونسته بصورت بی نقص درست کنه چون تولید کننده نمیخواد خرج کنه و فقط میخواد تولید کنه و پول در بیاره ولی اگر بخواد میتونه در حد شیر آب آلمانی هم محصول تولید کنه

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، rajah گفته است:

برو بایوس 

به قسمت precision boost overdrive برو و medium load boostit رو فعال کن و overdrive رو 200 مگاهرتز تنظیم کن قسمت ترمال لیمیت هم بزار 85

LLC رو هم بزار لول 2 یا 3

این مورد راحت شمارو تا 37-38 هزار میرسونه ولی برای  40+ باید لاتری و تنظیمات درست حسابی داشته باشید 

Clock CPU (7800X3D) | TechPowerUp Forums

12 ساعت قبل، blooder گفته است:

تفاوت ddr4 و ddr5 هم در بازیها خیلی نیست

اتفاقا خیلیم هست تفاوت آشکاره 

شاید فریم 2برابر نشه ولی پایداری فریم کاملا مشهوده

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Royal گفته است:

داستان اینجاست که شما فکر میکنی برای مثال داخل کارخانه ای مثل ناکتوا چه کاری انجام میدن

مشکل اینجاست شما خودتو اندازه 10 تا دانشمند دیدی و فکر میکنی تولید یعنی وجود یه دستگاه CNC و 4تا ابعاد یه برنامه طراحی و همین.

هزاران درس و کتاب مربوط به الیاژ و ترمو و مکانیک و سیالات و ... کشکه فقط یه دستگاه نیازه! با همین هم احتمالا میخوای دنیا رو شکست بدید و کار یه تیم تحقیقاتی رو انجام بدید

همین کافیه تا بحث رو با شما خاتمه بدم 

شبیه پروژه بگیر ها حرف میزنی و این اصلا برام خوشایند نیست.

من هیچ ادعایی در حوزه کاری شما ندارم علم مکانیک و ... هم ندارم ولی عقل دارم میدونم که یه فن 6 هزار دور با هر نوع باله و تکنولوژی ای بیصدا نخواهد بود از طرفی سیستم کولینگ بی نام و نشان MSI هم از پس خنک کنندگی این غول حرارتی برنمیاد و توییک کردنش هم هزینش از خرید یه جنس اکبند گرون تره.

پس وقتمو تلف نمیکنم و میرم یه دونه جنس اکبند مهندسی شده میخرم.

ممنون و موفق باشید

۱ ساعت قبل، Royal گفته است:

دقیقا چی را کانال کشی میکنم ؟

air duct

Air duct that delivers fresh air directly to my CPU cooler :  r/functionalprint

Air Duct That Delivers Fresh Air Directly To My CPU Cooler , 41% OFF

I fixed PC cooling. - YouTube

و این چیزیه که احتمالا شما میخوای دربیاری:

Seen some folks attaching ducting to their PCs and thought I'd share my  recent experiment / abomination : r/pcmasterrace

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام

این اسکور 35300 دما ماکزیمم 80 با ایر کولینگ assassin iv

اسکور r20 هم 14000

فعلا روی اسکور پردازنده با دمای زیر 80 دارم کار می کنم چون اولین باری هست روی مادربرد و پردازنده amd کار می کنم و تجربه کافی ندارم یه مقدار زمان بر میشه

امتیازهای بالاتر از 36 هم با دمای حدود86 میشه گرفت ولی نمی خوام دما از 80 بیشتر بشه

1.jpg

3.jpg

کم کم دستت میاد اینجارم یه نگاهی بنداز...نتایج برای کولر بادی عالیه ....بعده ها اگر سمت کولر آبی بری اسکورات بالاترم میره

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/11i3nqh/7950x3d_cinebench_and_temps/

Screenshot 2024-02-28 084423.png

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

کم کم دستت میاد اینجارم یه نگاهی بنداز...نتایج برای کولر بادی عالیه ....بعده ها اگر سمت کولر آبی بری اسکورات بالاترم میره

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/11i3nqh/7950x3d_cinebench_and_temps/

Screenshot 2024-02-28 084423.png

در آخرین تلاش به اسکور حدود ۳۵.۶۰۰ دما هم نهایت ۷۸ با ایرکولر رسیدم، خیلی جاها چک کردم با ایرکولر تا حالا همچین اسکوری با این دما برای این پردازنده ندیدم. درکل به آندرولت خوبی رسیدم که در نوع خودش جالب هست

اسکور در حالت تنظیمات پیش فرض هم تو کانفیگ های مختلف من چک کردم در محدوده ۳۵-۳۶هزار بوده

وقتی براحتی به این اسکور و دما با ایرکولر رسیدم برام توجیه پذیر نیست برای اختلاف ناچیز سمت واترکولر برم چون دردسرهای خودش رو داره و به نظر من تا زمانی که آدم مجبور نباشه نباید ببنده

حالا انشاءالله در روزهای آینده بیشتر روش زوم می کنم ببینم به کجا می رسم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...