رفتن به مطلب

روشن ماندن LED قرمز VGA و بالا نیومدن سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مادبرد مدل P8Z68-V-PRO هست ، دیروز موقع روشن کردن سیستم دیدم از 16 گیگ رم 8 گیگ رو میشناسه هم داخل بایوس و هم ویندوز ، در حالی که داخل CPU-Z مقدار رم 16 گیگ زده بود ، بعد سیستم رو خاموش کردم ، سیستم که روشن میکنم نه بوق بایوس زده میشه نه تصویر میده ، 4 عدد رم 4 گیگ داشتم روی این سیستم که روی مادبرد دیگه ی تست کردم دو تا از رم های سالم بودن با memtest86 تست کردم سالم بودن، ولی با دو عدد رم دیگه سیستم بالا نیومد و دایما ریست میشد و تصویر نمیداد ، نمیدونم حالا مادربرد این 2 عدد رم سوزونده یا پاور ، چون دو تا رم همزمان با هم بسوزه جای تعجب داره ، حالا اون دو تا رم سالم که روی سیستم میندازم با روشن کردن سیستم ، نه بوق بایوس زده میشه و نه تصویر میده و LED قرمز گرافیک هم روشن میمونه ، با گرافیک آنبورد مادربرد و گرافیک جداگانه تست کردم با پاور دیگه تست کردم کلا مادربرد از کیس اوردم بیرون و مشکل برطرف نشد ، خودم فکر میکنم بایوس پریده باشه ولی چون سیستم تصویر نمیده و بالا نمیاد ، نمیتونم بصورت عادی بایوس از طریق فلش مموری آپدیت کنم و الان به نظرتون مشکل از چی هست باید چیکار کنم ؟ به نظرتون چی باعث سوختن همزمان دو عدد رم شد ، نکنه باعث سوختن دو عدد رم دیگه بشه ، بعد سه تا پین روی روی مادربرد هست روش نوشته CLRTC که فکر میکنم همون کلیر سیموس باشه ، در آوردن باطری مادربرد همراه قطع جریان برقم جواب نداد مشکل همچنان هست ، در ضمن وقتی روی سیستم رمی نباشه و کلا رم ها رو بردارم بوق بایوس زده میشه که رم وجود نداره ، ولی با گذاشتن رم ها مشکل بالا که ذکر کردم بوجود میاد

IMG_20240221_203056.jpg

IMG_20240220_152751.jpg

لینک به دیدگاه

درود 

اینکه بدون وجود رم بوق میزنه مین خوبه 

حالا کلا جز این چهار تا رم ، رم دیگه ای داری تست کنی؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، javad4004 گفته است:

درود 

اینکه بدون وجود رم بوق میزنه مین خوبه 

حالا کلا جز این چهار تا رم ، رم دیگه ای داری تست کنی؟

بله دارم ، 2 سال روی این سیستم بود همین رم ها بدون مشکل کار میکرد ، یک هفته از گرافیک آنبورد استفاده کردم 2 تا از رم ها سوخت ، نمیدونم ربطی داره یا نه ، با رم جدید تست نکردم ، فقط ذهنم درگیر اینه اگر مادربرد بایوسش پریده پس چطور رم روش نیست بوق میزنه 1 بوق بلند 3 بوق کوتاه به معنی عدم وجود رم ، با CPU دیگه هم فعلا تست نکردم 

لینک به دیدگاه

این که سوخت شاید از پاور بوده یا هر چیزی 

ولی خب اینکه بوق میزنه ینی بایوس داره چک می‌کنه با این حال بازم احتمال مشکل دار شدن بایوس هست 

ولی شما کلیر کن و با یه دونه رم دیگه تست بگیری مشخص میشه 

البته یه گرافیک هم روش بزار از فکر انبرد فعلا بیرون بیا

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

بله دارم ، 2 سال روی این سیستم بود همین رم ها بدون مشکل کار میکرد ، یک هفته از گرافیک آنبورد استفاده کردم 2 تا از رم ها سوخت ، نمیدونم ربطی داره یا نه ، با رم جدید تست نکردم ، فقط ذهنم درگیر اینه اگر مادربرد بایوسش پریده پس چطور رم روش نیست بوق میزنه 1 بوق بلند 3 بوق کوتاه به معنی عدم وجود رم ، با CPU دیگه هم فعلا تست نکردم 

این بوق یعنی گرافیک نداره دوست عزیز و اینکه به گمانم CPU پریده و این مشکل را بایوس ایجاد کرده

با یک CPU دیگری تست کن ببین تصویر داره یا خیر

لینک به دیدگاه

یه کار دیگه هم انجام بده و از یه خروجی دیگه تصویر بگیر

مادربردهای ASUS تا جایی که میدونم اگر تصویر ندن با گرافیک cpu بوق عدم وجود گرافیک میدن

لینک به دیدگاه

CPU و RAM عوض کردم مشکل حل نشد و LED قرمز گرافیک روشن میمونه و سیستم استارت نمیخوره

لینک به دیدگاه

سلام بایوس باید با پروگرمر از اول زده بشه اگه زدی اوکی نشد باید بره تعمیر

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام بایوس باید با پروگرمر از اول زده بشه اگه زدی اوکی نشد باید بره تعمیر

سلام ، آی سی بایوس مدل زیر هست ، این پروگرامر جواب میده ؟

https://amjadkala.com/product/ch341a-programmer

Screenshot_2024-02-23-19-29-18..jpg

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

سلام ، آی سی بایوس مدل زیر هست ، این پروگرامر جواب میده ؟

https://amjadkala.com/product/ch341a-programmer

Screenshot_2024-02-23-19-29-18..jpg

همشون جواب میدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...