رفتن به مطلب

آپگرید از 12400f

Recommended Posts

MB: ASUS H610M-K D4
CPU: Intel Core i5 12400f
GPU: Palit GameRock Nvidia RTX3070Ti 8GB OC
RAM: GSkill TridentZ Royal Gold 2x8GB DDR4 3200Mhz CL16
Storage: Lexar NM620 M.2 2270 1TB SSD
CPU cooler: DeepCool GAMMAXX GT A-RGB
PS: Cooler Master G800 Gold

سلام، بنده حدود سه ماه هست که سیستمی رو (به عنوان اولین سیستم دسکتاپم) با مشخصات بالا اسمبل کردم، تمامی قطعات به استثنای کارت گرافیک و رم به صورت نو تهیه شدن و گارانتی دارن، سیستم صرفا به قصد گیمینگ رقابتی Counter-Strike 2 اسمبل شده.

در حال حاضر برای خود گیم هیچ مشکل پرفورمنسی ندارم، اما از اونجایی که اخیرا قصد کردم تا گیم پلی هام رو با کیفیت قابل قبولی مثل Full-HD 60FPS رکورد یا استریم کنم متوجه شدم که موقع استریم انگار پردازنده کم میاره و FPS ام نزدیک Rate مانیتورم (240) یا حتی کمتر میشه و اون حس روون بودن نمیده.

متاسفانه به دلیل عدم تجربه کافی و محدودیت بودجه، Motherboard رو فدای اکسسوری کردم، با این حال هر پیشنهادی که در خصوص آپگرید سیستمم برای رفع این مشکل دارید لطفا بگید، خیلی ممنونم.

*** بودجه صرف نظر از فروش CPU و Motherboard فعلی = 10 میلیون تومان

*** آیا آپگرید به 13400 (e Core) میتونه مشکلم رو رفع کنه؟

*** بازی CPU محور هست و به دلیل تنظیمات رزولوشن پایین، CPU همیشه تو باتل نکه.

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، omidap گفته است:

MB: ASUS H610M-K D4
CPU: Intel Core i5 12400f
GPU: Palit GameRock Nvidia RTX3070Ti 8GB OC
RAM: GSkill TridentZ Royal Gold 2x8GB DDR4 3200Mhz CL16
Storage: Lexar NM620 M.2 2270 1TB SSD
CPU cooler: DeepCool GAMMAXX GT A-RGB
PS: Cooler Master G800 Gold

سلام، بنده حدود سه ماه هست که سیستمی رو (به عنوان اولین سیستم دسکتاپم) با مشخصات بالا اسمبل کردم، تمامی قطعات به استثنای کارت گرافیک و رم به صورت نو تهیه شدن و گارانتی دارن، سیستم صرفا به قصد گیمینگ رقابتی Counter-Strike 2 اسمبل شده.

در حال حاضر برای خود گیم هیچ مشکل پرفورمنسی ندارم، اما از اونجایی که اخیرا قصد کردم تا گیم پلی هام رو با کیفیت قابل قبولی مثل Full-HD 60FPS رکورد یا استریم کنم متوجه شدم که موقع استریم انگار پردازنده کم میاره و FPS ام نزدیک Rate مانیتورم (240) یا حتی کمتر میشه و اون حس روون بودن نمیده.

متاسفانه به دلیل عدم تجربه کافی و محدودیت بودجه، Motherboard رو فدای اکسسوری کردم، با این حال هر پیشنهادی که در خصوص آپگرید سیستمم برای رفع این مشکل دارید لطفا بگید، خیلی ممنونم.

*** بودجه صرف نظر از فروش CPU و Motherboard فعلی = 10 میلیون تومان

*** آیا آپگرید به 13400 (e Core) میتونه مشکلم رو رفع کنه؟

*** بازی CPU محور هست و به دلیل تنظیمات رزولوشن پایین، CPU همیشه تو باتل نکه.

شما انویدیا داری با nvenc ریکورد کن یا استریم کن h265 بزار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنها راه حل تعویض سی پی یو هست 

هسته های e تو بازی کاربرد ندارن 

ولی اینکه توی رکورد بهت کمک بکنه یا نه باید دوستان متخصص دیگه نظر بدن 

مادربردتون هم دیگه پایینترین نمونه هست 

فقط یک سوال دارم 

چرا این رمهای لاکچری رو خریدین 

شما که محدودیت بودجه داشتین باید رمهای کورسیر برمیداشتی نمونه RGB که قیمت مناسبتری هم دارن 

لینک به دیدگاه

سلام 

توی Obs باید استریم کنین دیگه؟ 

22 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

این راهکار خوبیه چون توی سی اس اصلا گرافیک زیر بار نمیره.

لازم به عوض کردن سیپیو نیست.

البته نمیدونم چرا این سیستمو بستین

3070ti پلیت گیم راک برای سی اس آخه؟

یا رم تردیدنت زد؟ 

نیازی نیست به خرید سیپیو جدید همین راهکار آقا گیم اور رو انجام بدین حله(چون بار استریم و رکورد میوفته روی گرافیک اندازه حالت بدون رکورد فریم میگیرین!) گرافیک هم که کلا خوابه توی سی اس.

حالا نهایت خواستین عوض کنین حتما 13400f بگیرین یا یکم بیشتر بزارین 12600k بگیرین هردو جوابه.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، WINNER گفته است:

تنها راه حل تعویض سی پی یو هست 

هسته های e تو بازی کاربرد ندارن 

ولی اینکه توی رکورد بهت کمک بکنه یا نه باید دوستان متخصص دیگه نظر بدن 

مادربردتون هم دیگه پایینترین نمونه هست 

فقط یک سوال دارم 

چرا این رمهای لاکچری رو خریدین 

شما که محدودیت بودجه داشتین باید رمهای کورسیر برمیداشتی نمونه RGB که قیمت مناسبتری هم دارن 

خیلی ممنون، راجب تعویض CPU ارزون ترین گزینه های پیش روم 12600K و 13400 هستن که هر دو در واقع 12400 با e Core میشن. 12600K هم که بدون Z اورکلاک نمیشه، منم نهایتا بتونم با فروش باندل و بودجه 18 19 تومن B660 بگیرم. چیکار کنم؟ بیام رو 12600k + b660 یا رو 13400f + h610؟

راجب رم ها، بنده رم های کوروسیر ونجنس تهیه کردم که وقتی رسید دیدم گیر میکنه به فن CPU کولر، با دوستم جا به جا کردیم.

3 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اتفاقا دارم از همین مود توی OBS و بندیکم استفاده میکنم، اما چون فول اچ دی 60 اف پی اس هست، بازم FPS دراپ رو میگیرم.

ویرایش شده توسط omidap
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، AmirPuniSher گفته است:

سلام 

توی Obs باید استریم کنین دیگه؟ 

این راهکار خوبیه چون توی سی اس اصلا گرافیک زیر بار نمیره.

لازم به عوض کردن سیپیو نیست.

البته نمیدونم چرا این سیستمو بستین

3070ti پلیت گیم راک برای سی اس آخه؟

یا رم تردیدنت زد؟ 

نیازی نیست به خرید سیپیو جدید همین راهکار آقا گیم اور رو انجام بدین حله(چون بار استریم و رکورد میوفته روی گرافیک اندازه حالت بدون رکورد فریم میگیرین!) گرافیک هم که کلا خوابه توی سی اس.

حالا نهایت خواستین عوض کنین حتما 13400f بگیرین یا یکم بیشتر بزارین 12600k بگیرین هردو جوابه.

خیلی ممنون از راهنمایی تون، توی کامنت بالا عرض کردم. قوی ترین احتمال همون تعویض به 13400 هست با همین مادربورد که دیگه گارانتیش رو حیف نکنم. امیدوارم مشکلم رو رفع کنه.

ویرایش شده توسط omidap
لینک به دیدگاه

حالا دوستان توضیحاتی دادند ولی اگر برنامه تغییر باندل دارید میتونید کانفیگ زیر رو تهیه کنید و مال خودتون رو بفروشید بره.

msi mag b650m mortar

ryzen 5 7500f

32gb klevv

کولر هم اگر فکر کنم با همون پایه am4 بشه بست که خوب ،اگرم نشد میتونید یه gammaxx 200v2 تهیه کنید و تموم.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

حالا دوستان توضیحاتی دادند ولی اگر برنامه تغییر باندل دارید میتونید کانفیگ زیر رو تهیه کنید و مال خودتون رو بفروشید بره.

msi mag b650m mortar

ryzen 5 7500f

32gb klevv

کولر هم اگر فکر کنم با همون پایه am4 بشه بست که خوب ،اگرم نشد میتونید یه gammaxx 200v2 تهیه کنید و تموم.

خیلی پیشنهاد میشه این باندل خیلی! خیلی بهتر از 13400 و 12600 هست! منم خواستم پیشنهاد بدم ولی پردازنده رو 7600 بردارید اختلاف قیمت یک میلیون و قدرت انکار ناپذیری داره این پردازنده...

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است:

خیلی پیشنهاد میشه این باندل خیلی! خیلی بهتر از 13400 و 12600 هست! منم خواستم پیشنهاد بدم ولی پردازنده رو 7600 بردارید اختلاف قیمت یک میلیون و قدرت انکار ناپذیری داره این پردازنده...

اگر گرافیک مجتمع مهم نباشه تفاوت خاصی بین این 2مدل نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

سلام به نظرم از نظر کاربر گیم آور استفاده کنید و با همون 12400 کار کنید و بیخودی  هزینه نکنید چون احتمال زیاد به صورت نرم افزاری مشکلتون حل بشه.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...