رفتن به مطلب

14700K یا 7800X3D

Recommended Posts

هم اکنون، ARMIN گفته است:

فقط واسه همین دو قطعه؟

کارت گرافیک چه مدلیه؟

رم چه مدلیه؟

مانیتوری که داری یا میخوای بخری دقت و مشخصاتش چیه؟

فقط برا این دو قطعه بله

Rtx 3080 zotac

مانیتور msi g27cq4    2k

رم کورسیر 6200 cl36

لینک به دیدگاه

• ارسال 92
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

2 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

فقط برا این دو قطعه بله

Rtx 3080 zotac

مانیتور msi g27cq4    2k

رم کورسیر 6200 cl36

بودجه ات به اینتل که نمیرسه،

الان 7800X3D قیمتش 22.500 هست

یه مادربرد مثل ROG STRIX X670E A GAMING WIFI DDR5 هم قیمت 17.500.

جمعش میشه 40، از پسش برمیایی؟ باید یه کولر 4 میلیون و خورده ای هم بخری. اوکی هستی؟

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

فقط برا این دو قطعه بله

Rtx 3080 zotac

مانیتور msi g27cq4    2k

رم کورسیر 6200 cl36

پیشنهادی که به شما دارم ،تا همین امشب نهاییش کنید بره ،که صبح سفارشتون ثبت شه و ارسال بشه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

من الان کولر فعلیم rog lc240 هست فعلا بودجم یاری نمیده تعویض کولر هم داشته باشم زیر لود بدون دستکاری چه دمایی با این پردازنده ها میگیرم؟

با این کولر و بدون دست کاری 100 درجه بدون شک یا حتی بیشتر 

به نظرم فعلن با همین کولر البته با پاور لیمیت و آندرولت فعلن سر کن بعدن بودجت که جور شد.. یه کولر بهتر براش بگیر ...انجام مراحل پاور لیمیت و آندرولت توی یوتیوب کامل هست اصلن نگران نباش...روی 80 میتونی نگرش داری ولی خوب باید از یه مقدار پرفرمنس چشم پوشی کنی...

آندرولت و پاور لیمیت چیز خاصی نیست که نتونی انجام بدی و بترسی...از صحبتات معلوم سمتتو انتخاب کردی پس هرچه زودتر اقدام کن که دلار داره سر به فلک میکشه و اگر مراسمشون تموم شه میترسم فنر رها بشه...

از سمت amd رفتن معلومه میترسی ..پس دیگه دوبه شکیم کنار بزار 14700 حالا حالاها برات کار میکنه... فکر کردن زیاد و دو به شک بودن بدتر دیوونه میکنه آدمو تا باعث انتخاب درست بشه....من الان 3 هفتست دارم تحقیق میکنم برم سمت amd یا اینتلم رو قوی کنم دیوونه شدم انقدر تحقیق کردم آخرم میدونم روی اینتل میمونم ...

با اجازه استارتر عزیز

راستی دوستان عزیز میشه روی b760f rog که vrm قوی داره  برای 14600k  حساب کرد؟

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

am5 از نظر من واقعا یه نسل سوخته ست. هنوز یه عالمه جای کار داره،

جدی می فرمایید؟

دوستان متاسفانه خبر رسیده سهام AMD بعد از این کامنت پنجاه درصد ریزش کرد 😢

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

بودجه ات به اینتل که نمیرسه،

الان 7800X3D قیمتش 22.500 هست

یه مادربرد مثل ROG STRIX X670E A GAMING WIFI DDR5 هم قیمت 17.500.

جمعش میشه 40، از پسش برمیایی؟ باید یه کولر 4 میلیون و خورده ای هم بخری. اوکی هستی؟

مطمئن؟

https://www.lioncomputer.com/product/yxpzw/Intel-Core-i7-14700KF-Raptor-Lake-Refresh-FCLGA1700-14th-Gen-Tray-Processor

گزینه های رایزن هم

https://www.lioncomputer.com/product/vnvn9/AMD-Ryzen-9-7900X-AM5-Box-Processor

https://www.lioncomputer.com/product/1146r/ASUS-ROG-STRIX-X670E-A-GAMING-WIFI-DDR5-AM5-Motherboard

همون مادربرد پیشنهادی خودتون

واقعیت فعلا نمیتونم کولر تهیه کنم  به صورت موقت با اندرولت باید کنار بیام ولی قطعا تا اواخر بهار کولر رو عوض میکنم 

17 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

با این کولر و بدون دست کاری 100 درجه بدون شک یا حتی بیشتر 

به نظرم فعلن با همین کولر البته با پاور لیمیت و آندرولت فعلن سر کن بعدن بودجت که جور شد.. یه کولر بهتر براش بگیر ...انجام مراحل پاور لیمیت و آندرولت توی یوتیوب کامل هست اصلن نگران نباش...روی 80 میتونی نگرش داری ولی خوب باید از یه مقدار پرفرمنس چشم پوشی کنی...

آندرولت و پاور لیمیت چیز خاصی نیست که نتونی انجام بدی و بترسی...از صحبتات معلوم سمتتو انتخاب کردی پس هرچه زودتر اقدام کن که دلار داره سر به فلک میکشه و اگر مراسمشون تموم شه میترسم فنر رها بشه...

از سمت amd رفتن معلومه میترسی ..پس دیگه دوبه شکیم کنار بزار 14700 حالا حالاها برات کار میکنه... فکر کردن زیاد و دو به شک بودن بدتر دیوونه میکنه آدمو تا باعث انتخاب درست بشه....من الان 3 هفتست دارم تحقیق میکنم برم سمت amd یا اینتلم رو قوی کنم دیوونه شدم انقدر تحقیق کردم آخرم میدونم روی اینتل میمونم ...

با اجازه استارتر عزیز

راستی دوستان عزیز میشه روی b760f rog که vrm قوی داره  برای 14600k  حساب کرد؟

واقعیت هنوز تصمیم نگرفتم تا امشب نهایی میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

حسن جان، یه مصاحبه ای Steve از کانال Gamer Nexus داشت با یکی از مهندسین اینتل و در اون کلی غر زد سر اینتل که چرا اینقدر دماهای پردازنده‌های رده بالاش بالاست و به 100 میرسه، که برگشت پاسخ داد خوب برسه؟ چه مشکلی داره؟ بعد توضیح میده که پردازنده های اینتل در دمای 100 درجه خراب نمیشه.

اغلب سیستم هایی که با پردازنده های i9 و i7 نسل 14 دارند توی کشور بسته میشن - به دلیل محدودیت بودجه کاربر کولر های ضعیفی دارند و اغلب این پردازنده‌ها دارند با دمای 100 درجه کار میکنند، اگر اون داستان کتری و دمای آب در خرابی اینها صدق میکرد، شک نکن الان توی فرومها پر شده بود از تاپیکهایی که پردازنده من سوخته!

توی همین فروم پر از بچه هایی که کارشون سیستم بستنه، و همه اشون هم میدونن هرچی کولینگ بهتر باشه دمای پردازنده معقول تره، اما وقتی مشتریشون بودجه نداره، میبندن و میره، بپرس ازشون تاحالا مراجعه کننده ای داشتن که از دمای بالا پردازنده نسل 12 و 13 و 14شون سوخته باشه؟

خرابی هایی که از پردازنده های اینتل تا به حال خودم دیدم، صرفا به خاطر mishandling بوده و بس. یا خورده زمین و گوشه PCB غر شده (که در 70 درصد موارد قابل احیا است)، یا خازنهای زیر و روی PCB کنده شده که ناشی گری شخص حمل کننده/اسمبل کار بوده. پردازنده ای از نسل های جدید "داغ" به خاطر "داغی" آسیب ندیدند.

یاسین جان

شما بگرد داخل پست ها ببین بودجه دقیق برای خرید میبینی که من بر اساس اون پیشنهاد بدم؟ وقتی بودجه مشخص نیست، تاپیک میشه این.

راجب پردازندهای رده ی بالا اینتل نظری نمیتونم بدم ولی اگه عملکردش مثل کارت گرافیک باشه دما بالا بره و کاهش عملکرد داشته باشه این یعنی فاجعه ، توی گرافیک فرکانس هسته در دمای بالا کم میشه احتمالا در پردازنده هم همینطور باشه اینو کسی میتونه بگه که 10 ساعت رندر انجام میده با تست 5-10 دقیقه ای مشخص نمیشه مثالش تو کارت گرافیک میشه 5 فرمارک در مقابل 10 ساعت بازی ممکنه تو فرمارک ایرادی نشون نده اما تو 10 ساعت بازی به مشکل بخوره
خلاصه این قانون فیزیک هست گرمای بیشتر مساوی اتلاف انرژی بیشتر اینکه صد درجه مشکله ، باید کولر قوی ببندی به انواع اقسام تنظیمات و اندرولت روی بیاری تا به تراتل نخوری قید اورکلاک هم بزنی مشکل نیست پس چیه ؟

توی تابستان آدم یک ساعت میخواد بازی کنه دمای کارت میشه 70-75 پردازنده هم 65-68 آدم گرمازده میشه حالا فرض کن 100 درج بشه چی میشه ؟

به هر حال ناتوانی در کنترل مصرف و دما اسمش مشکل هست حالا هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه مسلما مهندس اینتل هم همینو میگه

• لایک 2
لینک به دیدگاه

https://www.aparat.com/v/G0WXN

آقا من اینو دیدم یکمی دچار تردید شدم   یعنی اینقدر داغن؟

لینک به دیدگاه

سلام

نتایج تست سیستم خودم رو براتون قرار می دم شاید کمک کننده باشه

بنده هم در ابتدا قصد خرید 14700k رو داشتم بعد دیدم هزینه خرید نهایی سیستم 14700k  و 7950x3d دقیقا یکی میشه رفتم سراغ amd

مشخصات سیسیتم:

امتیازها cr23=36300       cr20=14300       حداکثر:81 درجه

x670e-plus

7950x3d

assassin  iv

gskil 2*16g 6400 cl32

green g7

m460 1tr msi

rog 850w

zotac 3080ti

1.jpg

2.jpg

• لایک 4
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

نکته ای که در مورد تفاوت های 7950x  و نسخه 7950x3d وجود داره که من رو متقاعد به خرید نسخه x3d کرد میزان مصرف کمتر (حدود80وات) و دمای کارایی پایین تر(حدود 11 درجه) و اختلاف کارایی بهتر 7950x3d در نرم افزارهای رندریگ علی الخصوص v-ray و عملکرد خیره کننده در گیم هست نتایج تست های بالا رو هم که براتون گذاشتم با یه ایر کولر تو رنج 5.250 میلیون براحتی خنک میشه و نتایج خوبی رو هم تو این شرایط بهتون میده

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

https://www.aparat.com/v/G0WXN

آقا من اینو دیدم یکمی دچار تردید شدم   یعنی اینقدر داغن؟

بله همینقدر داغن...برای همین میگم که بفکر پاورلیمیت و آندرولت باید بود...نتنها 14700 بلکه 14600 و 13600 هم باید پاور لیمیت و آندرولت براشون اعمال بشه کسی که اینتل میخواد باید با این مسائلش کنار بیاد...توی این ویدیو تا 250 پایین اومدن در حالی که با کولر شما باید تا 220 یا 180 هم پایین اومد و البته باید یمقدار از پرفرمنس رو هم از دست داد....فکر کنم از ترس دما تا شب بری سمت ای ام دی

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

شما مگه نمیگی تا 40 میلیون؟ 10 میلیون حداقل هزینه کولره، به این پک اضافه کنی بالای 45 میزنه. ضمن اینکه لینک دادن از فروشگاه های دیگه ممنوعه من نمیتونم بر اساس موجودی یا قیمت یک فروشگاه ناشناس مشاوره بدم.

قرار باشه 7900X برداری خوب 14700KF که قوی تره.

واقعیت فعلا نمیتونم کولر تهیه کنم  به صورت موقت با اندرولت باید کنار بیام ولی قطعا تا اواخر بهار کولر رو عوض میکنم

منم نمیتونم بدون مشخص شدن وضعیت کولر هیچ پیشنهادی بدم.

15 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

بله همینقدر داغن...برای همین میگم که بفکر پاورلیمیت و آندرولت باید بود...نتنها 14700 بلکه 14600 و 13600 هم باید پاور لیمیت و آندرولت براشون اعمال بشه کسی که اینتل میخواد باید با این مسائلش کنار بیاد...توی این ویدیو تا 250 پایین اومدن در حالی که با کولر شما باید تا 220 یا 180 هم پایین اومد و البته باید یمقدار از پرفرمنس رو هم از دست داد....فکر کنم از ترس دما تا شب بری سمت ای ام دی

اگر کولر درست انتخاب کنی هیچ کدوم از این سه پردازنده ای که گفتی نیازی به آندرولت و پاور لیمیت ندارند.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

شما مگه نمیگی تا 40 میلیون؟ 10 میلیون حداقل هزینه کولره، به این پک اضافه کنی بالای 45 میزنه. ضمن اینکه لینک دادن از فروشگاه های دیگه ممنوعه من نمیتونم بر اساس موجودی یا قیمت یک فروشگاه ناشناس مشاوره بدم.

قرار باشه 7900X برداری خوب 14700KF که قوی تره.

منم نمیتونم بدون مشخص شدن وضعیت کولر هیچ پیشنهادی بدم.

والا چون از اون فروشگاه قبلا خرید کردم لینک دادم   حالا این چیز مهمی نیست  قیمتا تقریبا یه رنج هستن تو سایت های مختلف

ببینید من فکر کنم نتونستم منظورمو بیان کنم  این بودجه من صرفا بدوجه بدون کولر هست  کولر احتمالا تا خرداد ماه 1403 تعویضش خواهم کرد  انشالله اون موقع پیام میدم برا کولر و به طبع هنوز هزینه ای براش در نظر نگرفتم  ولی قطعا خرید کولر انجام خواهد شد  ولی نه الان

20 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

دمای 7900x هم دیدم درسته کمتر از 14700KF هست ولی اختلاف اونقدرا هم فاحش نیست

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، rajah گفته است:

نکته ای که در مورد تفاوت های 7950x  و نسخه 7950x3d وجود داره که من رو متقاعد به خرید نسخه x3d کرد میزان مصرف کمتر (حدود80وات) و دمای کارایی پایین تر(حدود 11 درجه) و اختلاف کارایی بهتر 7950x3d در نرم افزارهای رندریگ علی الخصوص v-ray و عملکرد خیره کننده در گیم هست نتایج تست های بالا رو هم که براتون گذاشتم با یه ایر کولر تو رنج 5.250 میلیون براحتی خنک میشه و نتایج خوبی رو هم تو این شرایط بهتون میده

سعید جان،

دو پردازنده 7950X3D و 7900X3D به دلیل اینکه AMD مجبور بوده 3D کش رو برای نصف هسته ها اعمال کنه، باید مکانیسمی رو طراحی میکرده که موقع گیمینگ، پردازش گیم بر عهده هسته هایی قرار بگیره که کش 3D دارند، و به هنگام رندر پردازش به گونه ای مدیریت بشه که از تمام هسته ها بهره برداری بشه.

تا امروز که هست، هنوز AMD نتونسته مکانیسم درستی رو در بهره برداری صحیح از هسته ها بوجود بیاره و به دفعات مکرر به اشتباه پردازش گیمینگ به سمت هسته های فاقد کش 3D میره و بعضا در رندرینگ هم برخی هسته ها اصلا درگیر نمیشن.

شرکت AMD هنوز نتونسته راهکاری مانند Intel Thread Director بوجود بیاره که به طور دقیق متوجه بشه بار پردازشی رو باید به سمت کدوم هسته ها هدایت کنه. از این رو، دو پردازنده 7950X3D و 7900X3D بدترین پردازنده های AM5 هستند و نتایج گیمینگ با این پردازنده ها میتونه خیلی متفاوت باشه.

در این ویدیو هم توضیح کامل داده شده: https://www.youtube.com/watch?v=JZGiBOZkI5w&ab_channel=JayzTwoCents

3 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

ببینید من فکر کنم نتونستم منظورمو بیان کنم  این بودجه من صرفا بدوجه بدون کولر هست  کولر احتمالا تا خرداد ماه 1403 تعویضش خواهم کرد  انشالله اون موقع پیام میدم برا کولر و به طبع هنوز هزینه ای براش در نظر نگرفتم  ولی قطعا خرید کولر انجام خواهد شد  ولی نه الان

بدون توجه به کولر، پیشنهاد من همون 14700KF و Z690F هست که خودتون لینک دادین. این نظر من بود.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، rajah گفته است:

اینم یه تست دیگه که یکی از دوستان درخواست داده بود براش گرفتم اینجاهم قرار میدم شاید کمک کننده باشه 

3.jpg

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

اگر کولر درست انتخاب کنی هیچ کدوم از این سه پردازنده ای که گفتی نیازی به آندرولت و پاور لیمیت ندارند

این ویدیویی که دوستمون گذاشتن مربوط به پی سی ماد و تست ls lt 360 و ریوجین 3 که هیچ کدوم توان دفع حرارت و استیبل کردن 13900 نداشتن حتی ریوجین 30 تومنی بعد از 2 3 دقیقه میرسن به پاورلیمیت و میان روی 250 وات تا بتونن دما رو کنترل کنن.... 14700 بدون پاور لیمیت و آندرولت مهارش با lt دشوار حالا بماند که دوستمون بودجه کولر رو فعلن ندارن

آقا آرمین جدای از بحث b760 f rogبرای 14600k یا 13600k کافیه البته با کولر مناسب؟...چون vrm از سری z چیزی کم نداره

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

فقط برا این دو قطعه بله

Rtx 3080 zotac

مانیتور msi g27cq4    2k

رم کورسیر 6200 cl36

سلام

ببین من نمیدونم کاربریت چقدر گیمه چقدر پردازشی

اگر گیمر هستی و 240 فریم به بالا میخوای فقط 7800x3d بگیر

اگر ترکیبی کار میکنی 7900 بگیر چون 12 هسته داره

ولی نظر من 7900 هست چرا؟ چون کسی 7800x3d میخره که مانیتورش 240 هرتزی باشه و نیاز به فریم بسیار بالا داشته باشه

تو ایران اگر استریمر نباشی به دردت نمیخوره

باز خود دانی...

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

نتایج تست سیستم خودم رو براتون قرار می دم شاید کمک کننده باشه

تازه مال شما اصلا کانفیگ نشده

کانفیگ بشه پرواز میکنه منتهی نمیدونم چرا ولتاژ رو نشون نمیده براتون باید سرچ کنم ببینم مربوط به x3d میشه یا ccx

به دفعات مکرر به اشتباه پردازش گیمینگ به سمت هسته های فاقد کش 3D میره

حرفتون درسته:

Core and Cache distribution on the new 7000 series X3D CPUs [credit to  Andreas Schilling (@aschilling) on Twitter] : r/Amd

قرن بوق که نیستیم هسته های نامرتبط رو غیرفعال میکنی به صورت نرم افزاری اگر بازی ای مشکل خورد. تازه این مورد با کانفیگ بایوس میتونه حل بشه ولی خب به صورت دیفالت نه

باز هرچی باشه بهتر از هسته E هست که کلا باید آف باشه...

https://www.hardwaretimes.com/amd-ryzen-7-7800x3d-vs-ryzen-9-7950x3d-is-the-7800x3d-better/

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

این ویدیویی که دوستمون گذاشتن مربوط به پی سی ماد و تست ls lt 360 و ریوجین 3 که هیچ کدوم توان دفع حرارت و استیبل کردن 13900 نداشتن حتی ریوجین 30 تومنی بعد از 2 3 دقیقه میرسن به پاورلیمیت و میان روی 250 وات تا بتونن دما رو کنترل کنن.... 14700 بدون پاور لیمیت و آندرولت مهارش با lt دشوار حالا بماند که دوستمون بودجه کولر رو فعلن ندارن

اجازه بدین در این مورد فعلا حرفی نزنم چون بنا دارم محتوایی در این ارتباط تولید کنم و بیام توضیح بدم، چرا از دیدگاه اینتل، چرا چنین اتفاقی میفته.

43 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

آقا آرمین جدای از بحث b760 f rogبرای 14600k یا 13600k کافیه البته با کولر مناسب؟...چون vrm از سری z چیزی کم نداره

من مقاله نوشتم که B و H رو با پردازنده های ضریب باز استفاده نکنید. اما هفته پیش با بچه های لیون کامپیوتر بودم ازشون پرسیدم آیا همچنان این مشکل باقی است؟ که گفتند نه، مشکل Overheat شدن پردازنده های سری K با چیپست B و H حل شده. حالا خودم تجربه نکردم دیگه ببینم حل شده یا نه، اما بچه های متخصص اونجا گفتن حل شده.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مشکل بازی ها با درایور AMD 3D V-Cache Performance Optimizer کامل حل شده و هسته های ویکش با اولویت بالاتر به بازی اختصاص داده می‌شود.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

من مقاله نوشتم که B و H رو با پردازنده های ضریب باز استفاده نکنید. اما هفته پیش با بچه های لیون کامپیوتر بودم ازشون پرسیدم آیا همچنان این مشکل باقی است؟ که گفتند نه، مشکل Overheat شدن پردازنده های سری K با چیپست B و H حل شده. حالا خودم تجربه نکردم دیگه ببینم حل شده یا نه، اما بچه های متخصص اونجا گفتن حل شده.

سلام آرمین جان یعنی ما که الان b660 داریم میتونیم 14700k استفاده کنیم؟ بالاتر مثلا 14900k که میدونم بخاطر کمبود برق رسانی درست به پردازنده نمیشه نصب کرد و دچار تراتل میشه.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Street Kings گفته است:

سلام آرمین جان یعنی ما که الان b660 داریم میتونیم 14700k استفاده کنیم؟ بالاتر مثلا 14900k که میدونم بخاطر کمبود برق رسانی درست به پردازنده نمیشه نصب کرد و دچار تراتل میشه.

سلام برادر، خوبی؟

14700K با 14900K فرق زیادی ندارنها، دعوا سر 4 تا هسته E هست، وگرنه اینا تقریبا یکی هستند.

مادربردت دقیقا چه مدلیه؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

14700K با 14900K فرق زیادی ندارنها، دعوا سر 4 تا هسته E هست، وگرنه اینا تقریبا یکی هستند.

مادربردت دقیقا چه مدلیه؟

ممنونم ازینکه جواب دادین. فکر کنم من پریدم وسط حرف و انتخاب بزرگان اینجا همش حرف مادربردای tuf و high end هست ولی مادربرد من ASUS PRIME B660-PLUS D4 هست خودم الان که فکر میکنم با هشت فاز مدار برق رسانی فکر نکنم بشه حالا شما هم بهتر و بیشتر میتونید در این مورد توضیح بدید. نباید این تاپیک رو به حاشیه ببرم ولی یه سوالی برام پیش اومده این هست در کل بالاترین cpu ای که میشه روی این برد نصب کرد چیه؟

لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، Street Kings گفته است:

ممنونم ازینکه جواب دادین. فکر کنم من پریدم وسط حرف و انتخاب بزرگان اینجا همش حرف مادربردای tuf و high end هست ولی مادربرد من ASUS PRIME B660-PLUS D4 هست خودم الان که فکر میکنم با هشت فاز مدار برق رسانی فکر نکنم بشه حالا شما هم بهتر و بیشتر میتونید در این مورد توضیح بدید. نباید این تاپیک رو به حاشیه ببرم ولی یه سوالی برام پیش اومده این هست در کل بالاترین cpu ای که میشه روی این برد نصب کرد چیه؟

من برای اون مادربرد نهایتا 14600 یا 14500 معمولی رو پیشنهاد میکنم.

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

راجب پردازندهای رده ی بالا اینتل نظری نمیتونم بدم ولی اگه عملکردش مثل کارت گرافیک باشه دما بالا بره و کاهش عملکرد داشته باشه این یعنی فاجعه ، توی گرافیک فرکانس هسته در دمای بالا کم میشه احتمالا در پردازنده هم همینطور باشه اینو کسی میتونه بگه که 10 ساعت رندر انجام میده با تست 5-10 دقیقه ای مشخص نمیشه مثالش تو کارت گرافیک میشه 5 فرمارک در مقابل 10 ساعت بازی ممکنه تو فرمارک ایرادی نشون نده اما تو 10 ساعت بازی به مشکل بخوره
خلاصه این قانون فیزیک هست گرمای بیشتر مساوی اتلاف انرژی بیشتر اینکه صد درجه مشکله ، باید کولر قوی ببندی به انواع اقسام تنظیمات و اندرولت روی بیاری تا به تراتل نخوری قید اورکلاک هم بزنی مشکل نیست پس چیه ؟

توی تابستان آدم یک ساعت میخواد بازی کنه دمای کارت میشه 70-75 پردازنده هم 65-68 آدم گرمازده میشه حالا فرض کن 100 درج بشه چی میشه ؟

به هر حال ناتوانی در کنترل مصرف و دما اسمش مشکل هست حالا هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه مسلما مهندس اینتل هم همینو میگه

بله درسته این یه جورایی فاجعه هست. کلا هردو کمپانی چه اینتل و چه ای ام دی عادت دارند به ری برند و رفرش سازی با کمی تغییرات در لاینها و کش و فرکانس. نسل 13 و 14 دقیقا تکنولوژی نسل 12 رو یدک میکشن  و کمی تغییرات توشون ایجاد شده که قوی تر بشن تا بگن نسل جدیده. قبلا هم اینتل این کارها رو کرده تو نسل 4 و شش و هفت یا 8 و نه. البته فکر نکنید ای ام دی نکرده چون سلطان این کارها خودشه. نمونش نسل 7000  گرافیک هاش و بعدش r9 و r7 که دقیقا همونا بودند با کمی تغییر اندک یا نسل 200 و 300  یا نسل  400 و 500 پولاریس و بعدم که 590 رو داد که آور شده 580 هست و خود 580 آور شده 480 هست. توی سی پی یوهاش هم بولدوزر نسل 8 و بعدم همون بخاری برقی هارو کرد نسل 9 توی رایزن هم نسل یک زن و زن 2 و زن 3 دقیقا یک نسل هستند با کمی تغییرات. نسل یک کلاک پایه بود و جای آور زیادی داشت و نسل 2 آورش کمتر شد و نسل 3 یا 5000 اصلا نمیشه آور کنی با 50 یا 100 مگاهرتز افزایش سیستم کرش میکنه. این یعنی خودش تا خرخره آور کرده و به عنوان نسل جدید ارایه داده. بعد رو جعبش نوشته unlock که بیشتر جک هست.  فقط نسل 5 یا am5 رو میشه نسل جدید نامید و الان ارزش خرید بالایی نسبت به رقیب که اینتل باشه داره.ولی خداوکیلی انویدیا   گنده کاریه این دو بزرگوار رو نکرده یا حداقل در حد اصلاح بوده فقط.لااقل هر چند سال یک بار یک نسل بزنن و اینقدر تند تند نسل ندن بیرون. خداوکیلی ملت رو گیج و مبهوت کردن از این همه پیشرفت. تا یک سیستم جمع میکنی چند ماه دیگه نسل بعد اومده. قانون مور رو به گند کشیدن با این نسل بیرون دادنشون

ویرایش شده توسط blooder
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، blooder گفته است:

بله درسته این یه جورایی فاجعه هست. کلا هردو کمپانی چه اینتل و چه ای ام دی عادت دارند به ری برند و رفرش سازی با کمی تغییرات در لاینها و کش و فرکانس. نسل 13 و 14 دقیقا تکنولوژی نسل 12 رو یدک میکشن  و کمی تغییرات توشون ایجاد شده که قوی تر بشن تا بگن نسل جدیده. قبلا هم اینتل این کارها رو کرده تو نسل 4 و شش و هفت یا 8 و نه. البته فکر نکنید ای ام دی نکرده چون سلطان این کارها خودشه. نمونش نسل 7000  گرافیک هاش و بعدش r9 و r7 که دقیقا همونا بودند با کمی تغییر اندک یا نسل 200 و 300  یا نسل  400 و 500 پولاریس و بعدم که 590 رو داد که آور شده 580 هست و خود 580 آور شده 480 هست. توی سی پی یوهاش هم بولدوزر نسل 8 و بعدم همون بخاری برقی هارو کرد نسل 9 توی رایزن هم نسل یک زن و زن 2 و زن 3 دقیقا یک نسل هستند با کمی تغییرات. نسل یک کلاک پایه بود و جای آور زیادی داشت و نسل 2 آورش کمتر شد و نسل 3 یا 5000 اصلا نمیشه آور کنی با 50 یا 100 مگاهرتز افزایش سیستم کرش میکنه. این یعنی خودش تا خرخره آور کرده و به عنوان نسل جدید ارایه داده. بعد رو جعبش نوشته unlock که بیشتر جک هست.  فقط نسل 5 یا am5 رو میشه نسل جدید نامید و الان ارزش خرید بالایی نسبت به رقیب که اینتل باشه داره.ولی خداوکیلی انویدیا   گنده کاریه این دو بزرگوار رو نکرده یا حداقل در حد اصلاح بوده فقط.لااقل هر چند سال یک بار یک نسل بزنن و اینقدر تند تند نسل ندن بیرون. خداوکیلی ملت رو گیج و مبهوت کردن از این همه پیشرفت. تا یک سیستم جمع میکنی چند ماه دیگه نسل بعد اومده. قانون مور رو به گند کشیدن با این نسل بیرون دادنشون

این قانون دنیاست هر کس به فکر نفع خودشه شرکتها که بدتر این وسط مای مصرف کننده که به ریال در میاریم به دلار خرج کنیم حواسمون باشه کلاه سرمون نره

انویدیا هم رو مموری کارت گرافیک همچنان کم فروشی میکنه که کاربر مجبور بشه هر نسل کارتشو عوض کنه

خلاصه بحث من کلا هیچ شرکتی نبود مشکل من دمای 100 درجه عادی بودن و کولر گرون قیمت و کلی تنظمیات و اندرولت و ... برای تراتل نکردن ! بحث اورکلاک هم که رویا شده برای این نسل اینتل

هر چی گرفتید با تحقیق کامل بخرید نت زیرو رو کنید و به جواب درست برسید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...