رفتن به مطلب

راهکاری برای استفاده از هارد sas روی pc سراغ دارین؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

هارد سیگیت ساس رو من با تبدیل به سیستم معمولی وصل کردم اما حتی بنظر روشن هم نمیشه و موتور هم نمیزنه..(هارد سیگیت مدتها کنار بوده و از سلامتش هم مطمئن نیستم ولی در حد روشن شدن سالم بوده احتمالا)

هارد خراب شده یا تبدیل خرابه.. یا اصلا با تبدیلهای معمول بازار کار نمیکنه؟

اگر اطلاعات یا تجربه دارین راهنمایی کنید لطفا

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Elderado گفته است:

گویا تبدیلها 22 پین و 29 پین دارند.شما کدومی؟

همین معمولیهای بازار که احتمالا میشه 22..چون دقیقا یه کابل ساتا داره و یه برق و اون سوکت بالایی رو پوشش نمیده.یعنی باید دنبال تبدیل 29 باشم؟ با همین(اینم کلی گشتم پیدا کردم) راهکار یا ترفندی نیست بشه راه انداختش؟

لینک به دیدگاه

سلام

نکته اول اینکه
هارد sas قابل اتصال به پورت sata نیست در صورتی که هارد sata به پورت sas وصل میشه

نکته دوم

کارته ای pcie که پورت sas دارن و من دیدم رو هم نمیشه مستقیم بهش هارد sas وصل کرد چون نوع کانکتور فرق میکنه و نیاز به برد رابط داره و از طرفی گرون هستن

و نکته آخر هم

مبدل هم مثل usb to sas  هم ندیدم تا حالا

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، xboyiut گفته است:

سلام

نکته اول اینکه
هارد sas قابل اتصال به پورت sata نیست در صورتی که هارد sata به پورت sas وصل میشه

نکته دوم

کارته ای pcie که پورت sas دارن و من دیدم رو هم نمیشه مستقیم بهش هارد sas وصل کرد چون نوع کانکتور فرق میکنه و نیاز به برد رابط داره و از طرفی گرون هستن

و نکته آخر هم

مبدل هم مثل usb to sas  هم ندیدم تا حالا

سلام

بنظرم قطعا قابل نصب هست با تبدیل..حالا شاید بعضی مدلهاش نباشه. دلیل هم اینکه تبدیلش تولید و خرید و فروش میشه!

اون کارت هم بله منم تو سرچ دیدم هست و البته کمیاب و گرونه..و اینکه اون یه کابل یا رابط همراهش هست یا اینکه باید خرید و بعیده که جواب نده

بنده خودم خیلی تخصص ندارم ولی خب نکته ای که هاردهای ساس دارن کنترولر هست که گمونم برای خوانش هارد در استفاده های اشتراکی و سرور ضروریه.

در هر حال ممنون از نظرت

لینک به دیدگاه

@MAhmoOD Nazari

@مهرزاد قائم مقامی

بچه ها یه فتوایی بدین منم مبتلام(میخواستم هارد sas بخرم).

لینک به دیدگاه

دو کار میشه انجام داد

یک) رید کنترلر ساس خرید و هاردو اضافه کرد

دو) کابل تبدیل داره یه سریا میگن کار میکنه به سریا میگن زود خراب میشه و کار نمیکنه، من تا حالا این مورد رو تست نکردم

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Elderado گفته است:

@MAhmoOD Nazari

@مهرزاد قائم مقامی

یاد یکی از بچه های کاردرست و با معلومات افتادم که چند سالی دیگه فعال نیستن.. اگه اشتباه نکنم اسم شریفشون سعید بهبهانی بود..یادتونه

مهندسین کجایین دقیقا کجایین

یاد گذشته بخیر-_-

لینک به دیدگاه

من یه سری دنبال اینا بودم تنها راه اون زمان کارت SAS یا رید کنترولر HP سرور بود که دستی باید فورم ویرشو عوض میکردی که به سیستم معمولی بخوره.

بعد یه کابل تبدیل SAS به 6 یا 5 عدد سَس تهیه میکردین. اون وقت میشد استفاده کرد ازشون.

در آخر هم میشد یه کیس ورک استیشن ارزون سروری تهیه کرد که خودش کارت sas داره و هارد ها رو به صورت NAS وصل کرد داخل شبکه و سیستم.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

درود دوستان

احیانا می‌شه هاردهای SAS رو به این نوع مادربرد ها وصل کرد؟

sas-drives-ports-motherboard.thumb.jpg.8366ad659d3f5dae1184f58b89d3f8da.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ در 08:23، amin110 گفته است:

سلام

هارد سیگیت ساس رو من با تبدیل به سیستم معمولی وصل کردم اما حتی بنظر روشن هم نمیشه و موتور هم نمیزنه..(هارد سیگیت مدتها کنار بوده و از سلامتش هم مطمئن نیستم ولی در حد روشن شدن سالم بوده احتمالا)

هارد خراب شده یا تبدیل خرابه.. یا اصلا با تبدیلهای معمول بازار کار نمیکنه؟

اگر اطلاعات یا تجربه دارین راهنمایی کنید لطفا

درود بر شما

تا اونجایی که من  سرچ کردم و با استناد به  تجربه یکی از دوستان که این مبدل رو تهیه کرده بود

این مبدلهای موجود در بازار برای استفاده از هارد های sas بر روی کامپیوتر های خانگی فاقد کاریی هستن

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ در 20:09، Elderado گفته است:

@MAhmoOD Nazari

@مهرزاد قائم مقامی

متاسفانه اطلاعات من در این زمینه زیاد نیست و اتفاقا خودم هم پیگیری تایپک رو زدم تا از این تایپیک اطلاعاتی کسب کنم

باید منتظر محمود جان و دوستان دیگر باشیم و از اطلاعاتشون  استفاده کنیم

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ در 20:24، mrp7 گفته است:

دو کار میشه انجام داد

دو) کابل تبدیل داره یه سریا میگن کار میکنه به سریا میگن زود خراب میشه و کار نمیکنه، من تا حالا این مورد رو تست نکردم

بعید میدونم رید کنترولرها بر روی کامپیوتر های خانگی قابل استفاده باشن

چون خود رید کنترولرها فقط با یک سری از مدلهای مشخصی سرور سازگاری دارن و به هر سروری هم نمیخورن

باز در این مورد مطئن نیستم و باید دوستان اهل فن نظر بدن

10 ساعت قبل، ShQringQn گفته است:

درود دوستان

sas-drives-ports-motherboard.thumb.jpg.8366ad659d3f5dae1184f58b89d3f8da.jpg

این درگاه سمت چپ در گاه u2 هست که بر روی یک سری از مادر بردهای حرفه ای و ورک استیشن وجود دارد

احتمالا با این درگاه و تهیه کابل مختص این درگاه، هارد های sas قابل استفاده بر روی این مادر بوردها هستن

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، ShQringQn گفته است:

در اون عکست قرمز سمت راست دو ردیف sata express هستند.قدری بالاتر ازIII 6gb/s ساتا-پورت نا کارآمدی بود و حذف شد(منسوخ)

پورت قرمز سمت چپ در عکست همونجور که مهرزاد عزیز فرمودند پورت ssd های U.2 هست که مثل M.2 از گذرگاه پرسرعت pciexpress استفاده میکند و بالاتر از sata و sata express سرعت دارند.در اون عکستpciexpress 3.0 X4 استفاده میکند چون مال سال 2014 هست.32Gbp/s

401-1-29PIN-SAS-BLUE-CABLE-500x500.jpg

SAS-HDD-29-PIN-Cable-to-SATA-HDD-7-PIN-Cable-Adapter-7.jpg

033c-demartek-sff-8639.png

604f74145db03b67918e84974cc656454c5a6fdda8e1b0447e601718eed99d4c.jpg

2921c91a386ba84728ffc13f74e44b2cc5ea92c8efd5b606bd050cdcb36a570b.jpg

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ در 20:24، mrp7 گفته است:

دو کار میشه انجام داد

درود

من هم میخواستم رید کنترلر سرور رو پیشنهاد بدم دقیقا.

پورت رید ها، pci هست، ولی بهضیاشون flr هستن و با سیستم های خونگی سازگاری ندارن، یه سرچ بزنید توی قطعات سرور ها، رید کنترلر غیر flr بگیرید، کارو در میاره، البته باید باکس هارد رو هم برای اتصال بگیرید.

لینک به دیدگاه

روی باندل 1366 یا 771 که اگه اشتباه نکنم سروری محسوب میشدن جواب میده بنظرتون با همین کابلهای تبدیل معمولی..2011 که قیمتش مناسب نیست اگه گیر بیاد

اصلا این کابلها شاید برای این مدل مینبردها تولید شده که اون کیت یا کارت اتصال هاردهای ساس رو ندارن🤔

دوستان شما تست نکردین؟

؟؟

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ در 20:09، Elderado گفته است:

@MAhmoOD Nazari

@مهرزاد قائم مقامی

لینک به دیدگاه

چرا میخواهید از هارد sas روی Pc معمولی استفاده کنید؟ هارد بفروشید یه هارد معمولی بخرید 

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

چرا میخواهید از هارد sas روی Pc معمولی استفاده کنید؟ هارد بفروشید یه هارد معمولی بخرید 

درسته شاید به دردسرش نیارزه و خودمم گاهی طرفدار پاک کردن صورت مسئله هستم 🙂 البته تو یسری مسائل اینجوری..ولی خب اگه راهکاری باشه دونستنش بی ضرره و البته قبلا هم کنجکاو بودم و دوباره پیش اومد  گفتم شاید دوستان تجربه یا راهکاری برای اشتراک گذاری داشته باشن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...