رفتن به مطلب

خطای blue screen

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود 

یه چند ماهیه خطای blue screen میگیرم و چون نمیخوام ویندوز عوض کنم از capilot کمک گرفتم و بهم پیشنهاد کرد به ساپورت پیام بدم ساپورتم این لینکو بهم داد

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-to-run-in-place-upgrade-in-windows-11/4d469147-2747-4dcb-88a4-aae9273a4500

طبق این اموزشی که داده پیش برم برای ویندوز کرکی ما هم جوابگو هست یا نه؟؟؟ میدونم میشه از طریق تنظیمات و آفلاین ویندوزو تعمیر یا ریست کرد اما چون احتمال میدم درست نشه همین روش آنلاینو ترجیح میدم 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ در 23:06، Miad007 گفته است:

درود 

یه چند ماهیه خطای blue screen میگیرم و چون نمیخوام ویندوز عوض کنم از capilot کمک گرفتم و بهم پیشنهاد کرد به ساپورت پیام بدم ساپورتم این لینکو بهم داد

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-to-run-in-place-upgrade-in-windows-11/4d469147-2747-4dcb-88a4-aae9273a4500

طبق این اموزشی که داده پیش برم برای ویندوز کرکی ما هم جوابگو هست یا نه؟؟؟ میدونم میشه از طریق تنظیمات و آفلاین ویندوزو تعمیر یا ریست کرد اما چون احتمال میدم درست نشه همین روش آنلاینو ترجیح میدم 

درود بر شما

این لینکی که شما گزاشتید توصیه هایی برای اپگرید به ویندوز 11 هست

و چون بلو اسکرین دلایلی زیادی داره، شاید اپگرید مشکلتون رو رفع نکنه و یا بدترش کنه

شما اول یک اسکرین شات از بلو اسکرین بزارید  و  بفرمایید سیستم چه مواقعی بلو اسکرین میشه

بعد ویندوز و سخت افزار رو اعلام کنید

و اینکه  بفرمایید چطوری درایورها رو نصب و یا بروز رسانی کردید

برا شروع هم میتونید با مم تست اول رمها رو تست کنید

اگر رمها سلام بود یه تست دما و پایداری از سی پی یو و گرافیک بگیرید و نتیجه رو اعلام کنید

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

درود بر شما

این لینکی که شما گزاشتید توصیه هایی برای اپگرید به ویندوز 11 هست

و چون بلو اسکرین دلایلی زیادی داره، شاید اپگرید مشکلتون رو رفع نکنه و یا بدترش کنه

شما اول یک اسکرین شات از بلو اسکرین بزارید  و  بفرمایید سیستم چه مواقعی بلو اسکرین میشه

بعد ویندوز و سخت افزار رو اعلام کنید

و اینکه  بفرمایید چطوری درایورها رو نصب و یا بروز رسانی کردید

برا شروع هم میتونید با مم تست اول رمها رو تست کنید

اگر رمها سلام بود یه تست دما و پایداری از سی پی یو و گرافیک بگیرید و نتیجه رو اعلام کنید

والا ساپورت این لینکو داد !

وقتی میخوام سیستم رو خاموش کنم بلواسکرین میاد بالا‌ (البته یکی دو بارم پیش اومده مثلا وسط فیلم دیدن یا کار سبک دیگه ای بلو اسکرین داده هیچ وقت حین کار سنگین مثل گیم زدن بلو اسکرین نداده) و سیستم ری استارت میشه و دوباره باید شات دون بزنم تا خاموش بشه حتی چندین بارم پیش اومده وقتی خواستم سیستم رو خاموش کنم بدون اینکه اروری بیاد سیستم به جا شات دون ری استارت شده و مجبور شدم دوباره شات دون بزنم!!!

اسکرین هم سخت میشه گرفت سریع صفحه برداشته میشه

ویندوز ۱۱ هست با اخرین اپدیت ها سخت افزار هم تو پروفایلم هست دما هم همیشه خودم کنترل میکنم همیشه نرمال بوده

درایور ها رو هم یه مدت با asus armoury crate اپدیت میکردم برنامه خیلی رو اعصاب بود حذف کردم و الان با driver easy و قسمت optional update ویندوز اپدیت میکنم

رم ها رو با چی تست بگیرم؟

لینک به دیدگاه

اول کد بلو اسکرینی که میگیری باید پیدا بشه-هر بلو اسکرین یک کد مخصوصی نمایش میده بهت.ازش عکس بگیر. درevent viewer ویندوز ببین علت بلو اسکرین چیه!

اگرکه نرم افزاری بود همون ویندوز نصب مجدد کنی باید درست شه-اگه سخت افزاریه که هم مهرزاد کاکو گفتن مثلا رمو تست کن.ببینیم از اون نباشه.انشالله که نرم افزاریه و قطعه ای(سخت افزار)خراب نیست.

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، Miad007 گفته است:

وقتی میخوام سیستم رو خاموش کنم بلواسکرین میاد بالا‌ (البته یکی دو بارم پیش اومده مثلا وسط فیلم دیدن یا کار سبک دیگه ای بلو اسکرین داده هیچ وقت حین کار سنگین مثل گیم زدن بلو اسکرین نداده) و سیستم ری استارت میشه و دوباره باید شات دون بزنم تا خاموش بشه حتی چندین بارم پیش اومده وقتی خواستم سیستم رو خاموش کنم بدون اینکه اروری بیاد سیستم به جا شات دون ری استارت شده و مجبور شدم دوباره شات دون بزنم!!!

اسکرین هم سخت میشه گرفت سریع صفحه برداشته میشه

ویندوز ۱۱ هست با اخرین اپدیت ها سخت افزار هم تو پروفایلم هست دما هم همیشه خودم کنترل میکنم همیشه نرمال بوده

درایور ها رو هم یه مدت با asus armoury crate اپدیت میکردم برنامه خیلی رو اعصاب بود حذف کردم و الان با driver easy و قسمت optional update ویندوز اپدیت میکنم

رم ها رو با چی تست بگیرم؟

مشخصات سخت افزاری رو اعلام نکردید

رم رو با نرم افزار memtest 86 تست کنید

از سافت 98 بگیرید و روی فلش به صورت gpt بوتیبل کنید و تست بگیرید

اگر رم سالم بود برید سراغ نرم افزار و درایور

برنامه های کمکی نصب درایور مثل driver easy گاها خودشون مشکل سازه هستن

اگر میتونید ویندوز جدید نصب کنید و درایورها رو از سایت سازنده بگیرید و نصب کنید و در نهایت ویندوز و درایورها رو بروز رسانی کنید

اگر هم به هر دلیل نمی تونید ویندوز نصب کنید، اول driver easy رو  پاک کنید

بعد درایورها رو از سایت سازنده (حتما سایت سازنده باشه)بگیرید و نصب کنید

ویندوز رو دوباره بروز رسانی کنید و چون درایورهای سایت سازنده قدیمیه باز اپشنال اپدیت ظاهر میشه که باز درایورها رو بروز رسانی کنید

اگر تا به اینجا مشکل پیدا و رفع شد که فبها المراد

وگرنه از اینجا به بعدش داستان کمی سخت تر میشه

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Elderado گفته است:

اول کد بلو اسکرینی که میگیری باید پیدا بشه-هر بلو اسکرین یک کد مخصوصی نمایش میده بهت.ازش عکس بگیر. درevent viewer ویندوز ببین علت بلو اسکرین چیه!

اگرکه نرم افزاری بود همون ویندوز نصب مجدد کنی باید درست شه-اگه سخت افزاریه که هم مهرزاد کاکو گفتن مثلا رمو تست کن.ببینیم از اون نباشه.انشالله که نرم افزاریه و قطعه ای(سخت افزار)خراب نیست.

1410884150_Screenshot2024-03-08151027.thumb.png.437670548ea8ce5cb66c4fed0546863d.png106179655_Screenshot2024-03-08150446.thumb.png.45df707902ecba5d4d13e0496209ab49.png

19 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

مشخصات سخت افزاری رو اعلام نکردید

رم رو با نرم افزار memtest 86 تست کنید

از سافت 98 بگیرید و روی فلش به صورت gpt بوتیبل کنید و تست بگیرید

اگر رم سالم بود برید سراغ نرم افزار و درایور

برنامه های کمکی نصب درایور مثل driver easy گاها خودشون مشکل سازه هستن

اگر میتونید ویندوز جدید نصب کنید و درایورها رو از سایت سازنده بگیرید و نصب کنید و در نهایت ویندوز و درایورها رو بروز رسانی کنید

اگر هم به هر دلیل نمی تونید ویندوز نصب کنید، اول driver easy رو  پاک کنید

بعد درایورها رو از سایت سازنده (حتما سایت سازنده باشه)بگیرید و نصب کنید

ویندوز رو دوباره بروز رسانی کنید و چون درایورهای سایت سازنده قدیمیه باز اپشنال اپدیت ظاهر میشه که باز درایورها رو بروز رسانی کنید

اگر تا به اینجا مشکل پیدا و رفع شد که فبها المراد

وگرنه از اینجا به بعدش داستان کمی سخت تر میشه

motherboard asus b 760m a wifi d4

vga rtx 3060ti

cpu intel 13400

power corsair rm650 gold

ram corsair vengeance lpx8gb 3200*2 

ssd samsung 980 1t

لینک به دیدگاه

49 دقیقه قبل، Miad007 گفته است:

1410884150_Screenshot2024-03-08151027.thumb.png.437670548ea8ce5cb66c4fed0546863d.png106179655_Screenshot2024-03-08150446.thumb.png.45df707902ecba5d4d13e0496209ab49.png

motherboard asus b 760m a wifi d4

vga rtx 3060ti

cpu intel 13400

power corsair rm650 gold

ram corsair vengeance lpx8gb 3200*2 

ssd samsung 980 1t

اگر قطعات در تستهای دما، ثبات و پایداری اولیه و نرم افزاری ایراد و خرابی نداشته باشن، بخصوص رم

قطعا با این مشخات مبحث اختلال توسط driver easy زیاد میشه

پس اول تست رم رو بگیرید و اگر همه چیز مرتب بود مبحث نرم افزاری و درایور رو انجام بدید

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

اگر قطعات در تستهای دما، ثبات و پایداری اولیه و نرم افزاری ایراد و خرابی نداشته باشن، بخصوص رم

قطعا با این مشخات مبحث اختلال توسط driver easy زیاد میشه

پس اول تست رم رو بگیرید و اگر همه چیز مرتب بود مبحث نرم افزاری و درایور رو انجام بدید

20240308_213731.thumb.jpg.ac9d3c2ab371e6dda8fc81d6a7409a48.jpg20240308_213905.thumb.jpg.5f5de8a49cf6b98b7b345d4dddba4e87.jpg

خوشبختانه ارور نداد هر ۴ تست رو پاس کرد

الان ویندوز رو نسخه vl از سایت سافت ۹۸ بگیرم خوبه یا میشه مستقیم از خود مایکروسافت بگیرم(سایت مایکروسافت قسمت windows 11 installation media) بعد با کرک اکتیو کنم؟؟؟

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Miad007 گفته است:

پپ

خوشبختانه ارور نداد هر ۴ تست رو پاس کرد

الان ویندوز رو نسخه vl از سایت سافت ۹۸ بگیرم خوبه یا میشه مستقیم از خود مایکروسافت بگیرم(سایت مایکروسافت قسمت windows 11 installation media) بعد با کرک اکتیو کنم؟؟؟

پس نوبت نرم افزار و درایوره

از مایکرو سافت بگیرید هم جدید تره هم مستقیم همونی که مناسبه دانلود میکنید(یعنی نسخه pro 64 بیت)

من برا ویندوز همیشه از مایکرو سافت دانلود میکنم(همون installation media)

اینی که میگم وحی منزل نیست ولی مورد نسل جدید داشتم که اگر مستقیم درایورها رو از طریق بروز رسانی نصب میکردی سیستم دچار ایراد میشد

پس حتما درایورها به غیر از گرافیک از سایت سازنده کامل دانلود کنید و بعد از نصب از طریق بروز رسان ویندوز و اپشنال اپدیت درایورها رو بروز کنید(که جای شک و شبهه نباشه)

گرافیک رو هم اخرین نسخه از سایت سافت 98 یا سایت انویدایا بگیرید و نصب کنید

امیدوارم مشکلتون با نرم افزار و درایور حل شه وگرنه از اینجا به بعد کار کمی سخت میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ در 16:35، Miad007 گفته است:

دادا ساپورت مایکروسافت فکر کردی کیه؟ بیل گیتس که اون پشت ننشسته، یک نفر هندیه نشسته بقل مرغ و خروس هاش تو کلکته. یه لینک داده بهت هیچ ربطی به سوال شما نداشته.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

پس نوبت نرم افزار و درایوره

از مایکرو سافت بگیرید هم جدید تره هم مستقیم همونی که مناسبه دانلود میکنید(یعنی نسخه pro 64 بیت)

من برا ویندوز همیشه از مایکرو سافت دانلود میکنم(همون installation media)

اینی که میگم وحی منزل نیست ولی مورد نسل جدید داشتم که اگر مستقیم درایورها رو از طریق بروز رسانی نصب میکردی سیستم دچار ایراد میشد

پس حتما درایورها به غیر از گرافیک از سایت سازنده کامل دانلود کنید و بعد از نصب از طریق بروز رسان ویندوز و اپشنال اپدیت درایورها رو بروز کنید(که جای شک و شبهه نباشه)

گرافیک رو هم اخرین نسخه از سایت سافت 98 یا سایت انویدایا بگیرید و نصب کنید

امیدوارم مشکلتون با نرم افزار و درایور حل شه وگرنه از اینجا به بعد کار کمی سخت میشه

سپاس

فقط مشکل اینجاس بعضی از درایور ها رو نمیتونم پیدا کنم مثلا میکروفون تو گیم کار نمیکرد و نمیدونستم چه درایوری اپدیت نیست که مجبور شدم driver easy رو دان کنم(ویندوزم که چیزی برای اپدیت نشون نداد) و معلوم شد که یه درایور realtek audio کم داره 

دوایس منیجر هم که تا حالا ندیدم اپدیت کنه!

راهی هست که بشه همه درایور هایی که باید اپدیت و نصب بشه رو شناسایی کرد؟؟ همه درایور ها رو از سایت ایسوس دانلود کنم؟

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Miad007 گفته است:

سپاس

فقط مشکل اینجاس بعضی از درایور ها رو نمیتونم پیدا کنم مثلا میکروفون تو گیم کار نمیکرد و نمیدونستم چه درایوری اپدیت نیست که مجبور شدم driver easy رو دان کنم(ویندوزم که چیزی برای اپدیت نشون نداد) و معلوم شد که یه درایور realtek audio کم داره 

دوایس منیجر هم که تا حالا ندیدم اپدیت کنه!

برا همینه میگم اول درایورها رو از سایت سازنده دانلود کنید(به مشکلات اینچنینی هم بر نمیخورید)

برای میکروفون درایور کارت صدا رو دانلود و نصب کنید میکروفون هم نصب میشه

نقل قول

راهی هست که بشه همه درایور هایی که باید اپدیت و نصب بشه رو شناسایی کرد؟؟ همه درایور ها رو از سایت ایسوس دانلود کنم؟

بعد از نصب درایورها که از سایت سازنده گرفتید اگر نیاز به بروز رسانی ضروری داشته باشن تو اپ دیت ویندوز بروز رسانی میشن

و اگر هم  بروز رسانی ها غیر ضروری باشه تو قسمت اپشنال اپدیت ظاهر میشن

برا گرافیک هم معمولا یه نوتیف بروز رسانی از خود رابط انویدیا ظاهر میشه، که میتونید اونو دانلود و نصب کنید

پس به هیچ برنامه کمکی نصب درایور نیاز ندارید

تو دام این برنامه ها نیوفتید که گاها خودشون مشکل ساز هستن

البت این دلیل نمیشه مشکل شما حتما این برنامه باشه، چون جزو موارد مشکل زا هستن پس اول باید منباب سلامت درایوری مطئن شید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...