رفتن به مطلب

مشاوره برای رسیدن به حداکثر کارایی پردازنده 7950x3d با حداقل دمای ممکن

Recommended Posts

سلام 

دوستانی که پردازنده 7950x3d دارن لطفا مشخصات کامل سیستم و امتیاز مولتی cinebench r23  و دمای حداکثر در لودینگ رو لطفا جهت راهنمایی قرار بدید 

برای بنده

-----------------------------

مشخصات سیستم

مادبرد: x670e-plus

خنک کننده:assassin iv

رم: gskill 6400 cl32 2*16g

پاور: rog 850w

گرافیک : 3080ti  زوتک ترینیتی oc

کیس: گرین گریفین g7

------------------------------

cinebench r23 =36300

r20=14300

دما فول لود در هنگام تست های بالا 82 و در هنگام اجرای بازی های مختلف حدود 4 ساعت حداکثر 78

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام 

دوستانی که پردازنده 7950x3d دارن لطفا مشخصات کامل سیستم و امتیاز مولتی cinebench r23  و دمای حداکثر در لودینگ رو لطفا جهت راهنمایی قرار بدید 

برای بنده

مشخصات سیستم

cinebench r23 =36300

r20=14300

دما فول لود در هنگام تست های بالا 82 و در هنگام اجرای بازی های مختلف حدود 4 ساعت حداکثر 78

بحث دما و امتیاز 2چیز در تقابل هستن

اگر دما مهمه LLC رو بزار 1 و کارایی که تایپک قبلی گفتم انجام بده اوکی میشه و فرکانستونم درست میشه شما الان فرکانس 200+ رو ندارید که باید تنظیم کنید تایپکی که بسته شد گفته شده.

اگر امتیاز مهمه دما دیگ نباید نگاه کنی و همیشه 80 فرض کنش

درکل چون شما 7950x3d هستید رو اورکلاک نمیتونید حساب ویژه باز کنید چون کلا محدودیت وجود داره براش 

به دلیل وجود کش در یکی از ccx ها تنظیم بایوس کار راحتی نیست و کسی هم رایگان انجام نمیده

بهترین راه ممکن همونی هست که قبلا خدمتون عرض شد.

الان امتیازتون با 7950 اورکلاک شده فقط 3 هزارتا فرق داره که برمیگرده به فرکانس و ولتاژ 

شما اون 200 مگاهرتز بیشتر رو بتونید بگیرید جامپ امتیاز دارید

اگر کرش کرد یا ریست شد برید توی قسمت curve freq و عدد +5 یا +10 رو برای پردازنده ست کنید و دوباره تست کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
12 ساعت قبل، rajah گفته است:

سلام 

برای بنده

مشخصات سیستم

cinebench r23 =36300

r20=14300

درود

کارتون با سیستم چیه؟ الان هم کارایی فوق العاده و دمای خوبی دارین. اگر پایداری کامل هم دارید که دیگه عالیه.

با همه علاقه ای که دارم بالاترین کارایی یک پلتفورم رو تجربه کنم ولی من توصیه می کنم این پلتفورم رو خیلی دستکاری نکنید!

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، HeX گفته است:

درود

کارتون با سیستم چیه؟ الان هم کارایی فوق العاده و دمای خوبی دارین. اگر پایداری کامل هم دارید که دیگه عالیه.

با همه علاقه ای که دارم بالاترین کارایی یک پلتفورم رو تجربه کنم ولی من توصیه می کنم این پلتفورم رو خیلی دستکاری نکنید!

سلام عزیز

رندرهای محاسباتی و گیم

بله بعد از کلی سعی و تلاش تو تنظیمات مختلف به این نتایج رسیدم و الان سیستم کاملاً پایدار هست

گفتم شاید دوستان تجربه استفاده از این پردازنده رو داشته باشند و بشه با تنظیمات در بایوس به نتایج بهتری رسید

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بحث دما و امتیاز 2چیز در تقابل هستن

اگر دما مهمه LLC رو بزار 1 و کارایی که تایپک قبلی گفتم انجام بده اوکی میشه و فرکانستونم درست میشه شما الان فرکانس 200+ رو ندارید که باید تنظیم کنید تایپکی که بسته شد گفته شده.

اگر امتیاز مهمه دما دیگ نباید نگاه کنی و همیشه 80 فرض کنش

درکل چون شما 7950x3d هستید رو اورکلاک نمیتونید حساب ویژه باز کنید چون کلا محدودیت وجود داره براش 

به دلیل وجود کش در یکی از ccx ها تنظیم بایوس کار راحتی نیست و کسی هم رایگان انجام نمیده

بهترین راه ممکن همونی هست که قبلا خدمتون عرض شد.

الان امتیازتون با 7950 اورکلاک شده فقط 3 هزارتا فرق داره که برمیگرده به فرکانس و ولتاژ 

شما اون 200 مگاهرتز بیشتر رو بتونید بگیرید جامپ امتیاز دارید

اگر کرش کرد یا ریست شد برید توی قسمت curve freq و عدد +5 یا +10 رو برای پردازنده ست کنید و دوباره تست کنید

سلام دوست عزیز

تو تنظیماتی که فرمودید سیستم کرش می کرد و بهترین تنظیماتی که تونستم اعمال کنم و سیستم پایدار موند و حرارت هم زیر 82 درجه شد همین بود که الان ست هست. تنظیماتی که فرمودید شاید شما بر روی پردازنده دیگه ای ست کرده باشید و جواب هم گرفته باشید ولی این رو هم باید درنظر بگیرید پردازنده های مختلف شرایط خاص خودشون رو دارن و الان صرفاً تنظیماتی می تونن کمک کننده باشه که روی همین مدل پردازنده ست شده باشه

بازم سعی می کنم امشب رو تغییراتی که بالا عنوان کردید کار کنم نتیجه رو همینجا اعلام می کنم

ممنون

لینک به دیدگاه

تست مولتی cinebench 2024 برابر 2124 شد تقریبا با امتیاز 14900k (2146) برابره

1.png

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، rajah گفته است:

تست مولتی cinebench 2024 برابر 2124 شد تقریبا با امتیاز 14900k (2146) برابره

با ی ایر کولر خیلی خوب گرفتی اونم تو هوای خوزستان🙄

دمای پردازنده و محیط چقد بود؟

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، rajah گفته است:

ولی این رو هم باید درنظر بگیرید پردازنده های مختلف شرایط خاص خودشون رو دارن

در نظر گرفته شده

کرش کردن عضوی از یک اورکلاک هست 

اگر فکر میکنید هلو برو تو گلو هست که بیخیالش بشید بهتره

این نسخه ای که شما داری توانایی اورکلاکش مثل 7950 اصلی نیست

اگر امتیاز 40 میخواستید باید نسخه اصلی تهیه میکردید 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

در نظر گرفته شده

کرش کردن عضوی از یک اورکلاک هست 

اگر فکر میکنید هلو برو تو گلو هست که بیخیالش بشید بهتره

این نسخه ای که شما داری توانایی اورکلاکش مثل 7950 اصلی نیست

اگر امتیاز 40 میخواستید باید نسخه اصلی تهیه میکردید 

بله دوست من

بنده تا حدودی با مبانی و مسائل اورکلاک آگاهی دارم و حدود 15 سال پیش خیلی حرفه ای تر از الان تو اون زمینه کار می کردم، بحث بنده روی این مسئله هست اورکلاک برای ثبت رکورد که نمی خوایم بزنیم اورکلاک برای من در حال حاضر زمانی مفیده که پایداری سیستم برقرار باشه، هدفم این نیست به هر قیمتی به نتایج بالا برسم پیش تر هم عرض کردم حداکثر کارایی با حداقل دما مثل این برآیندی که تا الان ست کردم، از اونجایی که من اولین بار هست روی پلتفرم amd کار می کنم گفتم شاید سایر دوستان به نتایج مطلوب تری رسیده باشند که کمک کننده باشه، درخصوص 7950x هم در تاپیک قبل گفتم که برام ارزش خرید نداشت چون دمای بالایی داره و همچنین در کاربریهای مدنظر بنده نسخه x3d راندمان بهتری داره.

از راهنمایی شما سپاسگزارم.

5 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است:

دمای محیط رو ندارم ولی احتمالا حدود 27-30 درجه باشه

دمای سیستم در آخرین بنچمارک ها زیر 83 بود البته با تنظیمات اعمالی در بایوس 

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

حداکثر کارایی با حداقل دما مثل این برآیندی که تا الان ست کردم،

برای کاهش دما LLC خیلی مهمه

شما حتما lvl 1 بزاریدش 

برای کاهش ولتاژ شما 2تا چیپلت دارید که یکیش کش ویژه داره و یکیش نداره

اینجا شما 2 ولتاژ متفاوت دارید با 2فرکانس متفاوت

شما یا میتونید ولتاژ فرکانس دستی بدید که داستان خودشو داره و پیشنهاد نمیشه.

یا باید آفست منفی بدید با PBO کار کنید.

اگر با PBO کار میکنید:

برای افست ولتاژ هم باید تو بایوس دنبالش بگردید و هر ccx رو افست جداگانه بدید 

برید PBO بر اساس دما انتخاب کنید و بزارید 80 درجه یا 70.

اون medium boostit رو باید فعال کنید و overdrive هم عدد 200 وارد کنید تا فرکانس اصلی برسید وگرنه 200 مگاهرتز میپره که تاثیر زیادی در پردازش داره (تایپک قبلی راهشو گفتم)

asus enhance performance هم باید on کنید

در اخر هم باید CO منفی بدید که فکر میکنم عدد 20 پایدار ترین حالت ممکن باشه:

به این مسیر برید بزارید all core و negative کنید و عدد 20 بزارید

اگر کرش کرد این عدد رو به 15 و 10 و 5 ببرید و به ترتیب تست کنید.

image.thumb.png.f367f72cb353aa58ab8859012f8d23ee.png

1 ساعت قبل، rajah گفته است:

و حدود 15 سال پیش خیلی حرفه ای تر از الان تو اون زمینه کار می کردم

15 سال پیش رو ولش کن

الان شما نیاز به راهنمایی داری و بنده هم جواب دادم 

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است:

یه مقدار تنظیمات رو دستکاری کردم نتیجه به اسکور2161 رسید تقریبا برابره 14900k (2147درمولتی) دما کمی بالاتر رفت حداکثر 86

این بنچمارک نسبت به مابقی بنچمارک ها فشار کاری بیشتری روی پردازنده اعمال می کنه و حرارت کمی افزایش پیدا کرد

Untitled.jpg

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، rajah گفته است:

یه مقدار تنظیمات رو دستکاری کردم نتیجه به اسکور2161 رسید تقریبا برابره 14900k (2147درمولتی) دما کمی بالاتر رفت حداکثر 86

این بنچمارک نسبت به مابقی بنچمارک ها فشار کاری بیشتری روی پردازنده اعمال می کنه و حرارت کمی افزایش پیدا کرد

Untitled.jpg

خمیر سیلیکون فابریک کولر assassin iv که مدل DM9 بود رو با گریزلی HYDRONAUT تغییر دادم نتیجه شد عکس زیر 

فقط 1 درجه اختلاف دما 

جهت اطلاع دوستان خمیر فابریک این کولر خمیر بسیار باکیفیتی هست و نیازه به خمیرهای گرون قیمت بازار نیست

2.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
10 ساعت قبل، rajah گفته است:

HYDRONAUT

درود

کلا تفاوت در خمیرهای رده بالا نهایتا یکی دو درجه هست. گذشته از این هیدرونات هم جز بهترین ها نیست.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

با اعمال تغییرات جدید تقریبا با همون پرفورمنس دما حدود 4-6 درجه کاهش پیدا کرد 

assassin iv تونسته مصرف حدود 155 وات رو تو دمای 80 درجه کنترل کنه که یه نتیجه خیلی عالی برای یک ایرکولر به حساب میاد

تمام تلاش من رسیدن به کارایی مطلوب در دمای پایینه چون یه عیبی که ایرکولر نسبت به خنک کننده های مایع داره اینه که چون هیت سینک و فن ها روی پردازنده میشینن نمی تونه بطور مستقیم حرارت رو از درون کیس خارج کنه و این سبب میشه دمای داخل کیس و سایر قطعات هم تا حدودی بالاتر بره این مورد در هنگام استفاده از نرم افزار هایی که بطور همزمان از پردازنده و گرافیک برای پردازش استفاده می کنن بیشتر به چشم میاد و مستقیما باعث بالاتر رفتن دمای گرافیک میشه طبق تست هایی که خودم انجام دادم این افزایش دما در شرایط کاملا برابر برای ایرکولر و کولرمایع چیزی حدود 3-5 درجه هست که برای هر چه کمتر شدن این افزایش دما بنده کارت گرافیک رو هم تا حدودی آندرولت کردم و حالا با پایین تر آوردن دمای پردازنده به شرایط ایده آل رسیدم

گفتم این مطلب رو به اشتراک بگذارم شاید برای بعضی از کاربران عزیز مفید باشه

1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

برای تست پایداری یکی از بهترین کارها انجام بازی های سنگینه

طی سه ساعت گیم در حالت 2K با بالاترین تنظیمات کیفیت نتایج دما برای پردازنده حدود 80 و برای گرافیک(3080TI ZOTAC ) حدود 74

Untitled.png

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...