رفتن به مطلب

انتخاب مادربرد و رم برای سی پی یو R3 4300G

Recommended Posts

سی پی یو : Ryzen 3 4300G

برای این سی پی یو چه مادربردی و و رمی لازم هست این سی پی یو رو بیشتر بخاطر گرافیک داخلی اش میخوام چون گیمر نیستم و فقط میخوام در حد یه گیم معمولی پلی بدم میتونستم I3 10100 با RX 580 بخرم اما میخوام برای اولین بار ای ام دی رو امتحان کنم ممنون میشم یه رم 16 خوب و یه مادربرد خوب معرفی کنید

ویرایش شده توسط lvy Bridge
لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Mahdi ZMS گفته است:

12100f با rx580 بخر

بودجه ندارم بعدشم نیازم نمیشه بعدشم اعتمادی به 580 ندارم گفت برای این سی پی یو مادربرد رم بگو نه اینکه پلتفرم عوض کنی

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، lvy Bridge گفته است:

برای این سی پی یو چه مادربردی و و رمی لازم هست

شما برای این پردازنده یه مین بورد a320 هم میتونی بخری،رم هم دو تا 8 گیگ تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

شما برای این پردازنده یه مین بورد a320 هم میتونی بخری،رم هم دو تا 8 گیگ تهیه کنید.

ممنون من میدانم 10100 با 580 عملکرد بهتری داره ولی نگران تهیه یک 580 هستم که دو روزه نسوزه

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، lvy Bridge گفته است:

ممنون من میدانم 10100 با 580 عملکرد بهتری داره ولی نگران تهیه یک 580 هستم که دو روزه نسوزه

حالا اینتل که بحثس جداس 

اما در مورد amd الان چون قیمت گرافیک های کارکرده خیلی مناسبه بهتره که یه پردازنده رایزن مثل 2600 خریداری کنید تو همین انجمن بچه ها دارن اگه درخواست بدین.

و یه گرافیک 1660 سوپر هم تهیه کنید خیلی بهتره.

پردازنده رایزن 2600 حدودا 3 تا 3500 حالا یکم بالاتر شاید باشه گرافیک هم بین 4500 تا 6000 تومن رنج قیمتی بر اساس برند 

اینکه الان قصد دارین 4300g خریداری کنید با توجه به قیمت بالای 4 تومنش اصلا ارزش خرید نداره و در نظر داشته باشید این پردازنده که شما قصد خرید دارین 4 مگ کش L3 داره. 

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

حالا اینتل که بحثس جداس 

اما در مورد amd الان چون قیمت گرافیک های کارکرده خیلی مناسبه بهتره که یه پردازنده رایزن مثل 2600 خریداری کنید تو همین انجمن بچه ها دارن اگه درخواست بدین.

و یه گرافیک 1660 سوپر هم تهیه کنید خیلی بهتره.

پردازنده رایزن 2600 حدودا 3 تا 3500 حالا یکم بالاتر شاید باشه گرافیک هم بین 4500 تا 6000 تومن رنج قیمتی بر اساس برند 

اینکه الان قصد دارین 4300g خریداری کنید با توجه به قیمت بالای 4 تومنش اصلا ارزش خرید نداره و در نظر داشته باشید این پردازنده که شما قصد خرید دارین 4 مگ کش L3 داره. 

ryzen 5 3600 چطوره عملکردش خوبه؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، lvy Bridge گفته است:

ryzen 5 3600 چطوره عملکردش خوبه؟

بله قطعا بهتره ولی خب قیمتش یکم بالاتره

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

بله قطعا بهتره ولی خب قیمتش یکم بالاتره

رفتم تحقیق کردم که 3400g مثل اینکه گرافیک داخلی خوبی داره و سی پی یو خوبیه ایا درسته؟

لینک به دیدگاه

رفتم تحقیق کردم که 3400g مثل اینکه گرافیک داخلی خوبی داره و سی پی یو خوبیه ایا درسته؟

ببین این گرافیک مجتمع رایزن الان بی خیال شو چرا؟ چون قیمت گرافیک های کارکرده الان خیلی مناسبه از طرفی پردازنده های سری g رایزن که گرافیک مجتمع دارن قیمت بالایی دارن.

و یه عیب دیگه ای که دارن کش L3 پردازنده های سری g رایزن پایینه و همینطور گرافیک مجتمعشون هم در حد یه گرافیک 1030 nvidia در نظر بگیر.

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

ببین این گرافیک مجتمع رایزن الان بی خیال شو چرا؟ چون قیمت گرافیک های کارکرده الان خیلی مناسبه از طرفی پردازنده های سری g رایزن که گرافیک مجتمع دارن قیمت بالایی دارن.

و یه عیب دیگه ای که دارن کش L3 پردازنده های سری g رایزن پایینه و همینطور گرافیک مجتمعشون هم در حد یه گرافیک 1030 nvidia در نظر بگیر.

خوب الان 1650 رو چه قیمت میشه گیر اورد 

لینک به دیدگاه

خوب الان 1650 رو چه قیمت میشه گیر اورد 

فکر نکنم 4 تومن بیشتر باشه شما 5600xt هم میتونی بخری الان قیمتش حدود 4500 ایناس ولی از 1650 خیلی بهتره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انتخاب پردازنده های سری G رایزن توی دو حالت منطقیه. یکی اینکه گیم هایی رو قصد دارین اجرا کنین که قدیمی هستن یا منابع زیادی رو استفاده نمیکنن مثلا Dota 2.

یا اینکه فعلا سیستمتون رو میخواین تصویر بگیرین تا بعدا گرافیک تهیه کنین.

مورد دوم هم طبق صحبت دوستان چون همشون کش لول 3 با حجم پایینی دارن باعث میشه که بعدا در صورت ارتقا هم یه مقدار به مشکلات افت فریم ناگهانی بخورین.

برای سیستم هایی که قصد کار هایی مثل ویرایش عکس و ویدیو هم با هزینه پایین دارن مناسبن چون به مراتب عملکردشون از گرافیک داخلی های اینتل بهتره.

من بنظرم دنبال B450 یا X470 برای بورد باشین و حداقل سی پی یو رو هم ترجیحا 3500X به طور مثال در نظر بگیرین.

580 هارو هم میتونین با یه تست فرمارک 10 دقیقه ای و یک تست 3D mark متوجه بشین مموریشون آسیب دیده یا نه. چون مشکل اکثرشون فقط همینه. ماین شده هم من گرفتم و سرویس کردم استفاده کردم بدون مشکل.

میتونین حتی موقع سرویس کردن از روی سلامت ترمال پد ها بفهمین خیلی تحت فشار ماین شدن یا نه. چون معمولا ترمال پد هاشون هم عوض نمیشه و بعد یه مدت له میشن و روغن میدن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...