رفتن به مطلب

هنگ کردن سیستم نسل 14

Mu3tang
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

۱ ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

حداقل یک سیستم با قطعات استاندارد و متناسب با هم که نرم افزار و اسمبل هم اصولی انجام شده باشه باید حداقل در حالت دیفالت پایداری داشته باشه

اشتباه شما همینجاست:

1- امروزه هوش مصنوعی کاربردی زیادی نسبت به ده سال پیش داشته 

2- الگوریتم های افزایش فرکانس و ولتاژ و توربو و... بر اساس AI هستن برخلاف سال های دور که همه چیز رو جدول ست میشد میرفت.

3- AI برای هر سیلیکون و تراشه ای که به دست مشتری میرسه آموزش ندیده بلکه یه چیز کلی هست که روی تمام تراشه ها ست میشه و میره پس درصد خطاش زیاده و همیشه مفید نیست.

به همین علت درصد زیادی از تراشه ها در حالت دیفالت پایداری ندارن و به مشکل میخورن به خصوص AMD که به شدت روی PBO سرمایه گذاری کرده و کلا بحث AI تو تراشه از AMD درومد 

کلا هرکی نسل جدید میخره نباید انتظار عملکرد صحیح در حالت دیفالت داشته باشه...

حالا مشکلات به اینجا ختم نمیشه 

نرم افزار و ... هم دخیله

به طور کلی هروقت اون شرکت ها برای هر تراشه تولیدیشون این توربو و... خودشون رو بر اساس سیلیکون لاتری و کلی بحث ریز دیگ توسعه دادن میتونید انتظار عملکرد بی نقص در حالت دیفالت داشته باشید

این مشکلات در AMD حاد تر هست چون پیشرو در این زمینست

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Mu3tang گفته است:

فقط پاور رو روی 190 محدود کردم.

بله سی پی یو تری بوده.

این فایده نداره، دادا خونه بودی بیکار پشت سیستم، یه زنگ به من بزن، ببینم چیکار میشه کرد

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

اشتباه شما همینجاست:

اشتباه و جایزالخطا بودن جزو اپشنهایه انسانه😅

نقل قول

1- امروزه هوش مصنوعی کاربردی زیادی نسبت به ده سال پیش داشته 

2- الگوریتم های افزایش فرکانس و ولتاژ و توربو و... بر اساس AI هستن برخلاف سال های دور که همه چیز رو جدول ست میشد میرفت.

3- AI برای هر سیلیکون و تراشه ای که به دست مشتری میرسه آموزش ندیده بلکه یه چیز کلی هست که روی تمام تراشه ها ست میشه و میره پس درصد خطاش زیاده و همیشه مفید نیست.

به همین علت درصد زیادی از تراشه ها در حالت دیفالت پایداری ندارن و به مشکل میخورن به خصوص AMD که به شدت روی PBO سرمایه گذاری کرده و کلا بحث AI تو تراشه از AMD درومد 

نرم افزار و ... هم دخیله

به طور کلی هروقت اون شرکت ها برای هر تراشه تولیدیشون این توربو و... خودشون رو بر اساس سیلیکون لاتری و کلی بحث ریز دیگ توسعه دادن میتونید انتظار عملکرد بی نقص در حالت دیفالت داشته باشید

والا من هنوز سر اینکه تو سال 2024 یه مترجم نمیتونه زبانهای مختلف رو به صورت  اصولی ترجمه کنه و لی یهو هوش مصنوعی ظهور میکنه، دچار شک و دوگانگی شدم

و اینکه نمیدونم  این کنترل دما و جریان از طریق هوش مصنوعی مدیریت میشه  یا از طریقه i/0 و المانهای ptc و pts کنار فاز تغذیه و سی پی یو

پس در این مورد نظری ندارم و  از اطلاعت شما و دوستان استفاده میکنم

ولی در مورد پایداری قطعات بخصوص مادر بورد و سیپی یو در حالات دیفالت هنوز رو حرفم هستم

و تا به الان نه تو اینتل و نه تو amd در تنظیمات دیفالت مشکلی ندیدم و اتفاقا وقتی سیستمی با اختلال مراجعه میکنه اولین کاری که میکنم دیفالت کردن تنظیمات هست(اصلا جزو اصول کار منه)

البت  یک سالو نیم هست مغازه رو جمع کردم و 90 درصد مشتریان فعلیم اینتلی  و10 درصد دیگه هم نسل های قبل تر Amd هستن و نسل جدید Amd رو  کار نکردم و نمیدونم داستان اونا چیه

ولی اینتل جدید چنتایی برای عیب یابی و اسمبل داشتم

اتفاقا دوستی به نام اقای علوی هم چند ماه پیش سیستمی اورد 13600k داشت، دماشم بسیار بالا بود(تنظیماتشون هم دیفالت بود)

گرافیکشم 2060 سوپر، خودشونم گرافیک عوض کرده بودن نتیجه گرفته بودن و میگفتن گرافیک خرابه

شاید این تشابه کمی عجیب باشه و فکر کنید ساختگی باشه، ولی نه دروغ میگم نه اغراق می کنم، البت مشکل ایشون بلو پیج های مکرر بود

من با نصب ویندوز جدید و بروز رسانی مشکلشون رو حل کردم، به همین سادگی

قبل اتمام این پست هم زنگ زدم بشون و گفتن دیگه بلو پیج هم ندیدن

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

الگوریتم های افزایش فرکانس و ولتاژ و توربو و... بر اساس AI هستن برخلاف سال های دور که همه چیز رو جدول ست میشد میرفت.

نرم افزار و ... هم دخیله

متاسفانه اینکه روی حالت دیفالت هیچ چیزی به صورت بهینه ست نمیشه درسته. بخصوص در بحث ولتاژ ورودی، متاسفانه مادربردها در 99 درصد مواقع، ولتاژ اضافی روی پردازنده ست می کنند که این موضوع باعث افزایش بی جهت حرارت میشه. تقریبا میشه گفت هیچ سیستمی در حالت دیفالتش بهینه ست نشده.

نسل جدید هم که خوب، مشکلات خاص خودش رو داره، فرقی نمیکنه چه زمانی یا چه نسلی تهیه بشه، حداقل تا 2 سال ممکنه مشکلات در نسل جدید هر چیزی مشاهده بشه.

مشکلات AMD حاد تر هست، نه به خاطر پیشرو بودنش، به خاطر اینکه چون خودش تولید کننده نیست. صرفا طراحی میکنه میده TSMC میسازه. این باعث میشه اینتل که خودش سازنده چیپه، QC قوی تری داشته باشه و ایراداتش در محصول نهایی کمتر باشه.

به طور مشخص AMD در این بخش ضعیفتره چون گاهی هیچ ایده ای نداره محصول نهایی بعد از تولید چه رفتاری در پلتفرم داره. این موضوع رو سر ذوب شدن پردازنده های X3D دیدیم.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

متاسفانه اینکه روی حالت دیفالت هیچ چیزی به صورت بهینه ست نمیشه درسته. بخصوص در بحث ولتاژ ورودی، متاسفانه مادربردها در 99 درصد مواقع، ولتاژ اضافی روی پردازنده ست می کنند که این موضوع باعث افزایش بی جهت حرارت میشه. تقریبا میشه گفت هیچ سیستمی در حالت دیفالتش بهینه ست نشده.

بهینه بودن با پایداری دو تا مقوله جداست

ارمین جان تمام سیستمها در حالت تنظیمات دیفالت پایداری دارن، حتی با اینکه حرارت نسل جدید هم خیلی بالاست

به شرطی که تناسب قطعات و اسمبل و نرم افزار هم رعایت شه

البت قبلانم گفتم amd های جدید رو نمیدونم

لینک به دیدگاه

هم اکنون، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

بهینه بودن با پایداری دو تا مقوله جداست

ارمین جان تمام سیستمها در حالت دیفال پایداری دارن

بله بله، همینطوره، در حالت دیفالت بالاترین پایداری باید باشه. و همینطور هم هست. به همین خاطر بهینه نیست چون سازنده اولویت رو به پایداری داده.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

این کنترول دما

ترکیبی هست

کلا این AI که میگم چت بات نیست یه محاسبات ضمنی داره ولی خب خطا داره و علتشم واضحه چون هیچ سیلیکونی شبیه اون یکی نیست. برای همین تحت گارانتی قرار نمیگیره درصورت فعال سازی چون خودشونم میدونن اگر رو دیفالت فعال بشه بخاطر ولتاژ بسیار زیادی که اعمال میشه پدر پردازنده درمیاد ولی در حالت کاستوم اگر بلد باشی بی نظیر میشه.

من هیچوقت این قابلیت رو بصورت دیفالت فعال نمیکنم برای هیچکسی

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

مشکلات AMD حاد تر هست، نه به خاطر پیشرو بودنش، به خاطر اینکه چون خودش تولید کننده نیست. صرفا طراحی میکنه میده TSMC میسازه. این باعث میشه اینتل که خودش سازنده چیپه، QC قوی تری داشته باشه و ایراداتش در محصول نهایی کمتر باشه.

بحث چیپ و کیفیت چیپ نیست.

بحث اینه شما برای اینکه از چیپ استفاده کنی باید سیستم تغذیه اصولی داشته باشی

رو AMD همه چیز رفته سمت AI و الگوریتم های تنظیم کننده برای همین رو دیفالت مشکل میخوره و باید تنظیم بشه وقتی تنظیم بشه بدون مشکل برات کار میکنه.

رو Intel هم با وجود بوستر های متنوع که عرضه کرده داره به همین شکل پیش میره و عموما شاهدیم که ولتاژ ها فضایین مثل 1.5 و 1.6

کلا هیچ کدوم ازین الگوریتم ها چه EXPO چه PBO چه Intel TVB و ... نباید رو دیفالت فعال بشن و رها بشن تا خودشون کار کنن وگرنه یا خراب میشن یا ناپیدارن یا ولتاژ بسیار خطرناک ارسال میشه.

وگرنه مدیاتک هم میده TSMC آِیا این مشکلات رو داره؟ خیر.

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بحث چیپ و کیفیت چیپ نیست.

من فک کنم بحث کیفیت چیپ ست هم در میون باشه

من ندیدم tj. max سی پی یو های amd  نزدیک به 95 یا 100 باشه، و اغلب tj. max پاینی دارن

با اینکه من از تمام سیستمهای که بم مراجعه میکنن تست دما و پایداری سی پی یو میگیریم، بازم میگم تجربه من در amd مثل اینتل نست

حتی در عمل چیپ سته های گرافیک لپ تاپ  Amd به نسبت بقیه چیپ ستها هنگام تعویض یا ریسول و ریبال تحمل گرمای کمتری دارن( میدونم این دیگه خارج از موضوعه و امیدوارم تاپیک استارتر رو به بیراهه نبرم 😅😂)

حتما نیازه با دستگاه استاندارد تعویض شن وگرنه احتما اسیبشون زیاده

در صورتی که تعمیر کارا انویدیا رو با هیتر و با دمای 400 ریسول میکنن😂(البت اینم اشتباهه)

من دیگه تمام، بحث شما و ارمین کمی علمی شد و من تو این زمینه حرفی ندارم

فرا رسید سال نو رو هم به شما و دیگر دوستان تبریک میگ

پیشنهاد میکنم یکی از مدیران و یا دوستان یه تایپک تبریک سال نو بزنه

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

من ندیدم tj. max سی پی یو های amd  نزدیک به 95 یا 100 باشه، و اغلب tj. max پاینی دارن

تو سری 7000 این موضوع راحت قابل دستیابیه البته علتش IHS هست ولی خب 

لینک به دیدگاه

خب دوستان من یه سری اقدامات انجام دادم که نتیجش میشه آمار زیر.

اول اینکه با 1070ti دیگ تو این چند روز اصلا فریز نشد.

دوم کیس رو از اول اسمبل کردم. گفتم شاید سوکتی مشکل داشته باشه یا کولر بد بسته باشم. که وقتی کولر باز کردم با صحنه زیر مواجهه شدم.

متاسفانه خمیر زیاد زده بودم که مقداریش از بغل زده بود بیرون ، اما نکته ای ک هست چرا اون مقداری که روی پمپ مونده انگار بخار شده یا خشک شده و از بین رفته؟ 😐 روی سی پی یو هم همینجوری بود.

در صورتی که من سیلیکون رو دو هفته نیست خریدم. از سایت معتبری هم خریداری کردم. ( MASTERGEL MAKER )

photo_2024-03-20_22-25-03.thumb.jpg.c519f3ecb719056db841c466284154b7.jpg

کیس دوباره اسمبل کردم ، خمیر هم ایندفه کمتر زدم با گرافیک 3080ti قبلی که فریز میشد.

هر چی بنچمارک و تست هم بود گرفتم چه با گرافیک چه با سی پی یو ( البته سی پی یو رو 190 وات محدوده ) که نتایجش عکسهای زیره.

بنچمارک سی پی یو از قبل کمتر شده دما هم مقداری بالاتر رفته.

البته تا الان فریز نشده. ولی هنوز بازی نکردم .

4.thumb.PNG.09ad3c3c0dac620dfd4ed1440194778b.PNG3.thumb.PNG.872de63b648a42f104c9a7f84d031a64.PNG2.thumb.PNG.aea02f738d3669addfe1bc9fbf32a4fe.PNG1.thumb.PNG.000f9c258343f5f8e2ee952bd08adbb9.PNG

حالا سوال اینه اگ از گرافیک باشه زیر این همه فشار گرافیک نباید اروری بده؟ 🥲 یا فریز بشه؟ و نکته بعدی خمیر سیلیکون چرا اینجوری شده؟

در ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ در 12:33، ARMIN گفته است:

این فایده نداره، دادا خونه بودی بیکار پشت سیستم، یه زنگ به من بزن، ببینم چیکار میشه کرد

تعطیلات عیده . مزاحم نمیشم. انشالله بعد تعطیلات اگ درست نشد حتما تماس میگیرم خدمتتون.

لینک به دیدگاه

سلام

خمیر درست نشسته دوست عزیز و مشکلی نداره. اصل استفاده از خمیر پر کردن منافذ ریز روی دو قطعه هست و خنک کننده شمام واتر کولر هست که کمی با ایر کولر و فن های استوک فرق داره نشستنش روی سی پی یو. با سفت کردن پیچها کاملا روی سی پی یو میشینه و خمیر با فشار از دور میزنه بیرون و مشکلی هم نداره. من حتی با همین قدر خمیر کمی که روی واتر هست اون رو روی چند تا cpu بستم و هیچ مشکلی هم نداشتم توی دما. البته یکم توی قسمت چپ عکس نشون میده که خمیر اون طرف اصلا نیست و طرف راست اینقدر زیاده که از دور زده بیرون که احتمالا شما خمیر رو طرف راست زدید که به اونطرف نرسیده. اصل خمیر زدن یا اینه که به اندازه یک نخود دقیقا وسط سی پیو بزنید که خودش پخش بشه و یا با لیسه مخصوص که توی بسته بندیش هست یک لایه نازک از خمیر رو روی کل قسمت در تماس سی پی یو  بمالید

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

دوستان امروز دوباره فریز شد. البته فرقش این بود خود سیستم ریست کرد و من دستی ریست نکردم. 🥲  با گرافیک 3080ti

این بلو اسکرین هم توی Event Viewer ثبت شده بود.

Capture.thumb.PNG.78e22e97c3d1d59d38e15efeae513da7.PNG

درایور گرافیک رو با DDU پاک کردم و دوباره نصب هم کردم.

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

دوستان امروز دوباره فریز شد. البته فرقش این بود خود سیستم ریست کرد و من دستی ریست نکردم. 🥲  با گرافیک 3080ti

این بلو اسکرین هم توی Event Viewer ثبت شده بود.

Capture.thumb.PNG.78e22e97c3d1d59d38e15efeae513da7.PNG

درایور گرافیک رو با DDU پاک کردم و دوباره نصب هم کردم.

بلو اسکرین داد؟ یا فیریز شد؟

یبار گرافیک هم سرویس کن اگر مشکل پیچ و پلمپ این داستانا نداری

3080ti کارت داغیه بخصوص مموریش

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بلو اسکرین داد؟ یا فیریز شد؟

یبار گرافیک هم سرویس کن اگر مشکل پیچ و پلمپ این داستانا نداری

3080ti کارت داغیه بخصوص مموریش

نه بلو اسکرین نداد. داخل بازی بودم. بازی قدیمی هم هست برای سال 2006 . یه دفه فریز شد ولی صدا پخش میشد که خودش ریست کرد و رفتم تو ایونت ویور دیدم پیغام پست قبلی هست.

جالبه دیروز بالای دو ساعت تو بازی new world  بودم فریم هم باز بود و گرافیک بالای 98 درصد در حال کار بود ولی چیزی نشد.

والا تا حالا سرویس نکردم و گرافیک هم تا الان باز نشده.

ممکنه از پاور باشه؟ پاور دی 1401 خریدم. 1050 گرین

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Mu3tang گفته است:

این باید دستگاه باشه تا تشخیص داد...

دمای گرافیک رو :

هسته

هات اسپات

مموری

این 3تارو چک کن داخل گیم

پاور هم باید بدی گیرین برات بررسی کنن

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

نه بلو اسکرین نداد. داخل بازی بودم. بازی قدیمی هم هست برای سال 2006 . یه دفه فریز شد ولی صدا پخش میشد که خودش ریست کرد و رفتم تو ایونت ویور دیدم پیغام پست قبلی هست.

جالبه دیروز بالای دو ساعت تو بازی new world  بودم فریم هم باز بود و گرافیک بالای 98 درصد در حال کار بود ولی چیزی نشد.

والا تا حالا سرویس نکردم و گرافیک هم تا الان باز نشده.

اینجوری که میگی کارت گرافیک مشکل نداره چون توی بازیه قدیمی که اصلن فشاریم روش نبوده فریز شده و ری استارت کرده...من هنوز شکم به رمهاست...پاورتم که نو خریدی و واقعا پاورای ocdg پاورای خوبین و اصلن نمیتونه از پاور باشه چون واقعا خیلی بیشتر از نیاز سیستمت توان داره اصلن زیر فشار شدید نمیره..

مقدار وی رمی که کارتت توی newworld مصرف میکرد و بازی 2006 که بازی کردی تفاوت داشت ؟

این ویندوز 10 که نصب کردی فایلش رو از کجا گرفتی و چه نسخه ای بود و ویندوز 11 قبلیت؟با rufus بوتیبل کردی ?

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

این باید دستگاه باشه تا تشخیص داد...

دمای گرافیک رو :

هسته

هات اسپات

مموری

این 3تارو چک کن داخل گیم

پاور هم باید بدی گیرین برات بررسی کنن

الان داشتم کانتر بازی میکردم که باز فریز شد. این هم مشخصات سیستم تو لحظه فریز.

photo_2024-03-22_13-43-17.thumb.jpg.5d9e609e31b34eefbfb47c3094c4c24d.jpgphoto_2024-03-22_13-43-20.thumb.jpg.2fadc47d92f4fbd249796f20c4bdcfc4.jpg

11 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

اینجوری که میگی کارت گرافیک مشکل نداره چون توی بازیه قدیمی که اصلن فشاریم روش نبوده فریز شده و ری استارت کرده...من هنوز شکم به رمهاست...پاورتم که نو خریدی و واقعا پاورای ocdg پاورای خوبین و اصلن نمیتونه از پاور باشه چون واقعا خیلی بیشتر از نیاز سیستمت توان داره اصلن زیر فشار شدید نمیره..

مقدار وی رمی که کارتت توی newworld مصرف میکرد و بازی 2006 که بازی کردی تفاوت داشت ؟

این ویندوز 10 که نصب کردی فایلش رو از کجا گرفتی و چه نسخه ای بود و ویندوز 11 قبلیت؟با rufus بوتیبل کردی ?

والا وی رم چک نکردم .

ویندوز از سافت 98 با روفوس هم بوت کردم. چه 11 چه 10

ولی با همین رم ها و مشخصات رو گرافیک 1070ti اصلا فریز نمیشه سیستم.

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

photo_2024-03-22_13-43-17.thumb.jpg.5d9e609e31b34eefbfb47c3094c4c24d.jpgphoto_2024-03-22_13-43-20.thumb.jpg.2fadc47d92f4fbd249796f20c4bdcfc4.jpg

والا وی رم چک نکردم .

هارد هست یا اس اس دی؟

لینک به دیدگاه

image.png.80f931b11913149b4e878483585c7caa.png

خوب خوب خوب خوب 

ایناهاش

مشکل از سمت گرافیکه!

حالا یا مشکل مموری و فرکانس و ولتاژ داره

یا اینکه بایوس درست تنظیم نیست

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، mr mega گفته است:

هارد هست یا اس اس دی؟

3 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

والا وی رم چک نکردم .

ممکنه مشکل از پاور هم باش چون فریز شدن بازی های سبک مربوط به پاور تو موارد زیاد میشه من بشخصه اصلا به پاور های گرین اعتقادی ندارم

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است:

والا وی رم چک نکردم .

وی رمو به این خاطر میخواستم چون توی این بازیا زیاد فشاری روی چیپ نیست ولی وی رم ممکن ایراد داشته باشه و وقتی به حالت اشباع برسه کرش کنه قبلن تستای سنگین از کارتت گرفتی و کرش نکرده چرا باید توی بازی مثل کانتر کرش کنه

نسخه بیزینس ادیشنو گرفتی و خودت فعالش کردی؟ چون نسخه های دیگش زیاد قابل اعتماد نیست...

Pcie bus error

Typically, this error occurs as a result of the system's Active-State Power Management (ASPM) attempting to reduce power supply to the PCIe port.

این دوستمونم مشکل شمارو داشته و پاور پلن روی از روی بالانس برداشته و روی پرفورمنس گذاشته و دیگه اروری نداشته اینم تست کن ببین جواب میده یا

I am pretty sure it is GPU related, I tried re-seating it, and fresh windows re-install and new drivers but none of that worked. The only thing that worked was changing the windows power plan from balanced to performance, after that no more WHEA errors . Do you think I can be certain that it is not an actual hardware issue? The gpu and motherboard are still in return window so I gotta decide now if it's a hardware or software issue. I wonder what is it about the balanced power plan that causes this...

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

Typically, this error occurs as a result of the system's Active-State Power Management (ASPM) attempting to reduce power supply to the PCIe port.

این از بایوس باید غیرفعال بشه اگر نیاز به پاور لیمیت سیپیو دارن...

ولی چون 1070 داشتن تست کردن بعیده...

این مشکلات زمان ماینینگ خیلی بود چون مموری به رحمت ایزدی نزدیک میشد ازین ارور ها زیاد میداد...

به نظرم بعیده مشکل بایوس و پاور پلن باشه

لینک به دیدگاه

دوستان فکر کنم فهمیدم مشکل از کجاست. من گرافیکم با براکت عمودی فانتک وصل بود ( لینک زیر) براکت در آوردم و مستقیم وصل کردم به مادربرد دیگ هیچ ارور PCI نداد ( قبلا ویندوز میومد بالا hwinfo ارور میداد ) و یک دست کانتر هم بازی کردم فریز نشد. حالا چون این براکت قدیمیه ( 4 سال پیش خریدم ) و با مادربرد مچ نیست  این مشکل داره یا چون خراب شده ، ولی روی 1070ti اصلا مشکلی نداشت و رو باندل 9900 و  h370 و 3080ti هم مشکلی نداشت . اما باز هم باید تو بازی تست کنم.

https://www.amazon.com/Phanteks-PH-VGPUKT_02-Universal-Vertical-Pci/dp/B07MW73HTJ

image.thumb.png.6cc509144455b201fbfb13d9f259e033.png

ویرایش شده توسط Mu3tang
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Mu3tang گفته است:

این براکت قدیمیه ( 4 سال پیش خریدم ) و با مادربرد مچ نیست 

از بایوس باید بزاریدش رو pci 3

چون گرافیکتون pci 4 هست

مشکلتون اینطوری حل میشه موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...