رفتن به مطلب

جایگزین نرم افزار Armoury Crate برای مادربرد های Asus معرفی کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدوارم خوب باشید

من با مادربرد ایسوس مشکلی ندارم ولی اگر به عقب برگردم به احتمال زیاد ایسوس نمیگرفتم.

ایا نرم افزار دیگه ای هست بشه هم سرعت فن های کیس و هم نورپردازیشون رو برای مادربرد ایسوس کنترل کرد؟

جالب در اینه سرعت فن cpu رو از بایوس مثلا میذارم رو ۶۰ درجه به حداکثر سرعت برسه روی ۷۰ درجه به حداکثر سرعت میرسه حتما باید روی ۵۰ درجه تنظیم کنم تا روی ۶۰ درجه به حداکثر سرعت برسه فن پردازنده و جالب تر اینه از داخل نرم فزار Armoury  هم که درست تنظیم میکنم وقتی پردازنده میره زیر لود ۱۰۰ درصد نرم افزار Armoury  هنگ میکنه و فن پردازنده با حداقل سرعت کار میکنه به جای حداکثر و دمای پردازنده بالا میره😂

808618562_Screenshot2024-03-19193845.thumb.png.dd2c29c3f1cff8443ab4c92f5dcc503d.png

اینم بازی جدیدشه که امروز درآورده و قسمت fan expert کلا کار نمیکنه.

ویرایش شده توسط Street Kings
لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، Street Kings گفته است:

جالب در اینه سرعت فن cpu رو از بایوس مثلا میذارم رو ۶۰ درجه به حداکثر سرعت برسه روی ۷۰ درجه به حداکثر سرعت میرس

احتمالا شما دمای hot spot یا cpu package رو میگی و بایوس دمای میانگین پردازنده یا die رو مبنا قرار میده

بهر حال بهترین راه همونه ک پروفایل فن رو از طریق بایوس تنظیم کنی هم تاخیر کمتری تو خوندن سنسور داره و هم اینکه اگ خود نرمافزار یا ویندوز ب مشکلی خورد بازم کارشو درست انجام میده

با Armoury Crate بهتره صرفا rgb رو کنترل کنی و fax xpert رو خاموش کنی

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Street Kings گفته است:

سلام دوستان امیدوارم خوب باشید

من با مادربرد ایسوس مشکلی ندارم ولی اگر به عقب برگردم به احتمال زیاد ایسوس نمیگرفتم.

ایا نرم افزار دیگه ای هست بشه هم سرعت فن های کیس و هم نورپردازیشون رو برای مادربرد ایسوس کنترل کرد؟

جالب در اینه سرعت فن cpu رو از بایوس مثلا میذارم رو ۶۰ درجه به حداکثر سرعت برسه روی ۷۰ درجه به حداکثر سرعت میرسه حتما باید روی ۵۰ درجه تنظیم کنم تا روی ۶۰ درجه به حداکثر سرعت برسه فن پردازنده و جالب تر اینه از داخل نرم فزار Armoury  هم که درست تنظیم میکنم وقتی پردازنده میره زیر لود ۱۰۰ درصد نرم افزار Armoury  هنگ میکنه و فن پردازنده با حداقل سرعت کار میکنه به جای حداکثر و دمای پردازنده بالا میره😂

808618562_Screenshot2024-03-19193845.thumb.png.dd2c29c3f1cff8443ab4c92f5dcc503d.png

اینم بازی جدیدشه که امروز درآورده و قسمت fan expert کلا کار نمیکنه.

Asus AI suite3 رو نصب کنید مدت هاست از این برنامه برای کنترل فن هام استفاده میکنم و مشکلی ندارم

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Street Kings گفته است:

بله اسمش بایوس هست.
منم مادربرد ایسوس دارم (b650) و این نرم افزار armory crate سرطان خالص هست.
روز اول نصبش کردم و همون موقع انواع و اقسام مشکلات مختلفو داشت، از جمله اینکه باعث شده بود LED رم ها و کولرم غیر قابل کنترل بشه حتی خود نرم افزار Corsair رم هارو شناسایی نمیکرد. سریع پاکش کردم و الان هم از هیچ نرم افزار این چنینی استفاده نمی کنم.
سرعت فن های کیس / فن سی پی یو و همه چیزو از داخل بایوس تنظیم کردم راحت. الکی هم لازم نیست از این نرم افزار های bloatware استفاده کنم که بیخودی منابع سیستم اشغال بشه. خود نرم افزار کورسیر هم یکبار نصب کردم، led های رم را خاموش کردم و بعدم پاکش کردم دیگه نیازی بهش نیست. همچنین نرم افزار کولر، اونم یکبار نصب برای خاموش کردم led ها و بعد پاک شد.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Street Kings گفته است:

جالب در اینه سرعت فن cpu رو از بایوس مثلا میذارم رو ۶۰ درجه به حداکثر سرعت برسه روی ۷۰ درجه به حداکثر سرعت میرسه حتما باید روی ۵۰ درجه تنظیم کنم تا روی ۶۰ درجه به حداکثر سرعت

چون شما بر اساس CPU دارید میچینید باید بر اساس CPU PACKAGE بچینید

تو بایوس این منبع رو تغییر بدید درست میشه

جایگزینی براش نیست که کامل باشه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است:

احتمالا شما دمای hot spot یا cpu package رو میگی و بایوس دمای میانگین پردازنده یا die رو مبنا قرار میده

بهر حال بهترین راه همونه ک پروفایل فن رو از طریق بایوس تنظیم کنی هم تاخیر کمتری تو خوندن سنسور داره و هم اینکه اگ خود نرمافزار یا ویندوز ب مشکلی خورد بازم کارشو درست انجام میده

با Armoury Crate بهتره صرفا rgb رو کنترل کنی و fax xpert رو خاموش کنی

مشکل اینجاست من با این نرم افزار فن های کیس رو طوری تنظیم میکنم دمای گرافیک از 55 رد شد فن های کیس برن رو دور آخر (چون در شرایط گیم به نظرم برای پردازنده و گرافیک باید هوای خنک بیاد و خارج بشه تست که کردم رو دمای جفتشون تاثیر داره) کیس سه تا فن داره که روی هاب وصلن و هاب به یکی از هدر های مادربرد

1056345033_Screenshot2024-03-20021742.thumb.png.1923f65f2e723fd1b1123c4d8cebbe60.png

5 ساعت قبل، Mahdi ZMS گفته است:

Asus AI suite3 رو نصب کنید مدت هاست از این برنامه برای کنترل فن هام استفاده میکنم و مشکلی ندارم

اینو استفاده نکردم ولی تست میکنم ممنون

4 ساعت قبل، mrp7 گفته است:

بله اسمش بایوس هست.
منم مادربرد ایسوس دارم (b650) و این نرم افزار armory crate سرطان خالص هست.
روز اول نصبش کردم و همون موقع انواع و اقسام مشکلات مختلفو داشت، از جمله اینکه باعث شده بود LED رم ها و کولرم غیر قابل کنترل بشه حتی خود نرم افزار Corsair رم هارو شناسایی نمیکرد. سریع پاکش کردم و الان هم از هیچ نرم افزار این چنینی استفاده نمی کنم.
سرعت فن های کیس / فن سی پی یو و همه چیزو از داخل بایوس تنظیم کردم راحت. الکی هم لازم نیست از این نرم افزار های bloatware استفاده کنم که بیخودی منابع سیستم اشغال بشه. خود نرم افزار کورسیر هم یکبار نصب کردم، led های رم را خاموش کردم و بعدم پاکش کردم دیگه نیازی بهش نیست. همچنین نرم افزار کولر، اونم یکبار نصب برای خاموش کردم led ها و بعد پاک شد.

آره این نرم افزار پر از ایراد هست الانم چند ساعتی سیستم رو از برق کشیده بودم اونم روشن کردم دیدم درست شد الان وارد fan expert میشه وگرنه هرچی ریستارت میکردم درست نمیشد نمیدونم واقعا چه ربطی داره.

2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

چون شما بر اساس CPU دارید میچینید باید بر اساس CPU PACKAGE بچینید

تو بایوس این منبع رو تغییر بدید درست میشه

جایگزینی براش نیست که کامل باشه

نداره همچین آپشنی یا من پیداش نمیکنم مادربردمم ASUS PRIME B660-PLUS D4 هست

IMG_20240320_021526.thumb.jpg.ca206c2bd737731a17bafc9690441eb8.jpgIMG_20240320_020157.thumb.jpg.5f34199d89f29ae2f4b500654c67d5b9.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...