رفتن به مطلب

دمای بالای 14700KF

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

من تقریبا یک ماهی میشه که 14700KF با مادربرد Z690f تهیه کردم کولرم lc240 rog هست
نمیدونم مشکل از کولره یا پردازنده ولی هنگام گرفتن رندر با پریمیر و افترافکتس اینا دمای 96 درجه رو مشاهده میکنم این دما عادیه؟

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

درود دوستان

من تقریبا یک ماهی میشه که 14700KF با مادربرد Z690f تهیه کردم کولرم lc240 rog هست
نمیدونم مشکل از کولره یا پردازنده ولی هنگام گرفتن رندر با پریمیر و افترافکتس اینا دمای 96 درجه رو مشاهده میکنم این دما عادیه؟

کولرتون برای این پردازنده خیلی ضعیفه. باید LT720 تهیه کنید.

• لایک 2
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 2
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

کولرتون برای این پردازنده خیلی ضعیفه. باید LT720 تهیه کنید.

واقعیت از ظاهر این سری خیلی خوشم نمیاد
تا رنج 10 11 گزینه بهتری سراغ دارین؟

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Iman evo گفته است:

واقعیت از ظاهر این سری خیلی خوشم نمیاد
تا رنج 10 11 گزینه بهتری سراغ دارین؟

خنک کننده مایع پردازنده ایسوس ROG RYUO III 360 ARGB WHITE EDITION

پشنهاد دومم اینه.

لینک به دیدگاه

نمیدونم کیست دقیقا مدلش چیه ولی اگر میبینی این واتر کولر جا میشه داخلش ،بنظرم گزینه مناسبی هست.

thermaltake toughliqud

thermaltake th420

اگرم جانمیشه ،گزینه زیر از کولرمستر میتونی تهیه کنی.

https://www.lioncomputer.com/product/84w56/Cooler-Master-MASTERLIQUID-360-ATMOS-Liquid-CPU-Cooler

https://www.tomshardware.com/reviews/cooler-master-master-liquid-360-atmos/2

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

این

16 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

درود دوستان

اگر میتونی مقدار توان وات تعریف شده در بایوس بین 125 تا 150 وات بزار

https://tpucdn.com/review/intel-core-i9-14900k-raptor-lake-tested-at-power-limits-down-to-35-w/images/cpu-temperature-blender.png

https://tpucdn.com/review/intel-core-i9-14900k-raptor-lake-tested-at-power-limits-down-to-35-w/images/relative-performance-cpu.png

این لینک گذاشتم برای سی پی یو 14900K است.حالا فرض میکنیم اعداد مشابه 14700K باشه.به نظرم بهترین مقدار 150 وات است و نهایتا حداکثر دما روی 68 درجه خواهند بود و نهایتا 5 درصد کاهش کارایی دارید. باز هم نتیجه قابل قبول است.

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، Iman evo گفته است:

درود دوستان

به نظرم یه کولر 12 هزار بخر(سمت ما حدود 9 میلیون هست قیمتش نمیدونم تهران چقدر باشه) یه کانال کشی زیبا و نهایت به یک کولر 1 میلیون تومنی جمعش کن.

مصرف برقش 4 آمپر هست میتونید کیلووات ساعتش و هزینشو در بیارید خودتون.

#شوخی_نکردم.🤷‍♂️

لینک به دیدگاه

اگر میتونی با آندرولت و پاورلیمیت فعلن سر کن تا ایشون موجود بشه...

Screenshot_2024-03-22-15-17-33.png

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

اونم زورش نمیرسه دیگه. این همون ریوجین 2 هست که منم داشتم فروختم رفتم LT720 خریدم.

سلام آرمین جان

همون‌طور که در جریان هستی من سه کولر ls720, lt720 و meg s360  رو تست کردم نتایج تست رو هم کلیپ برات فرستادم کولر meg s360 در فول لود به مراتب سایلنت تر و حدود 2-3 درجه خنک تر عمل می کرد علاوه بر اون کیفیت قطعات تحت هیچ شرایطی با کولرهای دیپ کول قابل قیاس نبودند جهت اطلاع دوستان تست ها با مادربورد z690 و پردازنده 13600k بود. فیلم های تست هم فکر می کنم در آرشیو موجود داشته باشم خمیر سیلیکون هم برای تمامی تست ها خمیر فابریک شرکت دیپ کول بود ( کولرهای دیپ کول آک بودند و خمیر فابریک داشتند و کولر meg s3660 قبلاً استفاده شده بود به همین بابت برای تست از خمیر فابریک که همراه کولر ak620  هست استفاده کردم برای مابقی کولرهای بادی نیز از همین خمیر بوده)در این بین کولرهای بادی هم تست گرفتم که در زیر به نتایج رو اشاره می کنم

دمای حداکثر در تست های مختلف با تنظیمات بایوس یکسان و شرایط برابر دمایی

Ls حدود 84-85

Ltحدود 81-82

Meg s360 حدود 78-79

Ak620 حدود 90-92

Gammax 400argb حدود 98-99

نوتوس 400 نسخه argb حدود 99-101

با احترام به آقا آرمین چون ایشون کولر msi  رو جهت بررسی در دسترس نداشتند عرض کردم

این بخش فقط بیان تجربیات بنده از استفاده کولرهای فوق بوده و گفتم شاید برای کاربران مفید باشه

موفق باشید.

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

خب بچه ها وسط این حذف نظراتتون توسط آرمین جان

من این رو بگم

کلا بیخیال این بحث intel و amd بشید

بیخیال هر نوع مشاوره ای هم بشید به نظر من ( فقط در حد نظر پرسیدن باشه کافی هست )

امکان داره مشاوره ها با قصد و غرض ارائه بشه که داره ارائه میشه واقعا

اینکه یکی بیاد بگه آقا فقط intel و فقط nvidia شما به هیچ عنوان به این مشاوره گوش ندید

هر کسی هم گفت فقط amd به این هم اعتنایی نداشته باشید

این نوع نظرات سم خالص هستند و نشان دهنده این هست که مشاوره دهنده شخص مناسبی نیست و علم کافی رو هم ندارد

چون اگر اینطور بود میگفت آقا این نتایج x هست و این نتایج y و نظر کارشناسی من این هست  ولی تصمیم گیرنده شما هستید

الان عصر ارتباطات هست و ویدئو های تست و بنچمارک های مختلف در اینترنت فراوان هست

ویدئو های بررسی و بنچمارک های معتبر رو ببینید به بودجه خودتون توجه کنید و خرید رو انجام بدید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، EHSAN.K گفته است:

خب بچه ها وسط این حذف نظراتتون توسط آرمین جان

من این رو بگم

کلا بیخیال این بحث intel و amd بشید

بیخیال هر نوع مشاوره ای هم بشید به نظر من ( فقط در حد نظر پرسیدن باشه کافی هست )

امکان داره مشاوره ها با قصد و غرض ارائه بشه که داره ارائه میشه واقعا

اینکه یکی بیاد بگه آقا فقط intel و فقط nvidia شما به هیچ عنوان به این مشاوره گوش ندید

البته احسان جان، نظرات به دلیل اینکه آخرش دوستان توجهی به اخطارهای من نکردند و حملات شخصی ادامه پیدا کرد و در آخر منتهی به توهین به انجمن شد، پاکسازی شد و شخصی که توهین کرد اخطار گرفت. بنابراین نظراتی که پاک شد، دلیل انضباطی داشت.

البته در دفاع از همه بچه های انجمن اینو بگم که من به شخصه هیچ وقت عقیده نداشتم که کسی تو لیون با قصد و غرض مشاوره میده. چه دوستانی که روی AMD تاکید دارند و چه دوستانی که روی اینتل و انویدیا، هیچ کدام نه سهامدار این شرکتها هستند، نه سودی از بابت مشاوره نصیبشون میشه و نه منفعت شخصی دارند. صرفا دارند صادقانه نظرات خودشون رو ارائه میکنند.

اگر من لحظه ای حس کنم کسی با قصد و غرض داره مشاوره میده، تعمدی کسی رو به اشتباه می اندازه، ثانیه ای در اخراجش از انجمن تاخیر نخواهم کرد. اصولا وظیفه من از روز اولی که در انجمن ادمین شدم همین بوده که در بخش مشاوره باشم و مراقب همین موضوع باشم تا کسی بابت راهنمایی اشتباه، کاربری رو به دردسر نیندازه.

نظرات اما میتونه متفاوت باشه، کل کل هم ممکنه رخ بده، اتفاق طبیعیه، تو انجمن های سخت افزاری دنیا هم وجود داره، فقط باید یاد بگیریم، هنگام دفاع از موضع خودمون و نقد موضع مخالف، خدای ناکرده حمله شخصی نکنیم. هدف انجمن به اشتراک گذاری نظرات مختلفه، و مشاوره بخش مهم انجمن بوده و هست و انشاالله خواهد بود.

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

البته احسان جان، نظرات به دلیل اینکه آخرش دوستان توجهی به اخطارهای من نکردند و حملات شخصی ادامه پیدا کرد و در آخر منتهی به توهین به انجمن شد، پاکسازی شد و شخصی که توهین کرد اخطار گرفت. بنابراین نظراتی که پاک شد، دلیل انضباطی داشت.

البته در دفاع از همه بچه های انجمن اینو بگم که من به شخصه هیچ وقت عقیده نداشتم که کسی تو لیون با قصد و غرض مشاوره میده. چه دوستانی که روی AMD تاکید دارند و چه دوستانی که روی اینتل و انویدیا، هیچ کدام نه سهامدار این شرکتها هستند، نه سودی از بابت مشاوره نصیبشون میشه و نه منفعت شخصی دارند. صرفا دارند صادقانه نظرات خودشون رو ارائه میکنند.

اگر من لحظه ای حس کنم کسی با قصد و غرض داره مشاوره میده، تعمدی کسی رو به اشتباه می اندازه، ثانیه ای در اخراجش از انجمن تاخیر نخواهم کرد. اصولا وظیفه من از روز اولی که در انجمن ادمین شدم همین بوده که در بخش مشاوره باشم و مراقب همین موضوع باشم تا کسی بابت راهنمایی اشتباه، کاربری رو به دردسر نیندازه.

نظرات اما میتونه متفاوت باشه، کل کل هم ممکنه رخ بده، اتفاق طبیعیه، تو انجمن های سخت افزاری دنیا هم وجود داره، فقط باید یاد بگیریم، هنگام دفاع از موضع خودمون و نقد موضع مخالف، خدای ناکرده حمله شخصی نکنیم. هدف انجمن به اشتراک گذاری نظرات مختلفه، و مشاوره بخش مهم انجمن بوده و هست و انشاالله خواهد بود.

آهان آخه دیدم یهو تاپیک نصف شد ، پس به خاطر همون یک نظر بوده 😇

بگذار بچه ها شیطونی کنند کمی و کمی با هم مباحثه داشته باشند با حفظ قوانین فروم و عدم توهین و حمله شخصی

تعطیلات عید هست ، عیدی اخطار گرفتن طفلی  😄

مشاوره که خوبه ولی از اهلش 

اکر بخواد دائم در جواب هر چیزی بشه فقط اینتل و انویدیا دیگه به نظرم اصلا نپرسیم بهتره

چون پیشفرض تنظیم شده روی این ۲ مورد

حالا دیگه آرمین جان اخراج هم یک کمی زیادی تنده ، کوتاه بیا برادر 😄

بچه ها هم قول میدن نظرات خودشون رو بدون حمله شخصی بیان کنند

لینک به دیدگاه

درود بر همه

من نظرم اینه که تمام دوستان نیتشون مشاوره هست و به چیزی که میگن ایمان دارن(به خرابی و درستی کاری ندارم)

حالا میتونه صرفا یک تجربه اندک، یا طولانی، اخبار و مطالب، بازخوردهای دوستان دیگر، یا ترکیبی از اینها باشه

در هر صورت این وسط ایرادی باشه دوستانی هستن که واردش شن و نظرات رو به چالش بکشونن

تهشن این مشاوره گیرنده هست باید همه نظرات و البت شرایط خودش رو در نظر بگیره

تا ایجاش بد نیست و لی گاهی احساست، غرور، لجبازی، بی احترامی، توهین، بچه درون قاطیش میشه(اخری بیشتر منظورم خودم هست، چون با توجه به سنو سالم گاها تیکه پرونی و کرم ریزی هم دارم 😂)

در کل به نظر من تا قوانین زیر پا گذاشته نشه و به توهین و بی احترامی شدید ختم نشه خبری نست

تعدامون زیاد نیست و نزارید دلخوری پیش بیاد و دوستان دلسرد و پراکند شن و همین که دور هم هستم رو به غنیمت بشموریم

و الان هم که عیده خودش یه مسونیت ویژه داره😅

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

الان به نظرم همون تعداد که مشاوره میدن میگن اینتل بخرید  و amd خوب نیست همون تعداد هم میگن amd خرید و اینتل خوبی نست

حالا هر کسی هم دلایلی داره و اونا رو مطرح میکنه

مشاور گیرنده خودشه که با دقت باید دلایل رو بخونه و تصمیم بگیره که چی انتخواب کنه

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

الان به نظرم همون تعداد که مشاوره میدن میگن اینتل بخرید  و amd خوب نیست همون تعداد هم میگن amd خرید و اینتل خوبی نست

حالا هر کسی هم دلایلی داره و اونا رو مطرح میکنه

مشاور گیرنده خودشه که با دقت باید دلایل رو بخونه و تصمیم بگیره که چی انتخواب کنه

درود مهرزاد جان

والا

من هم intel دارم و هم amd و تا حالا هیچ وسیله و قطعه ای هم دست من خراب نشده

که بخوام در مورد آمار خرابیش بگم شاید چون خیلی کم از قطعات استفاده میکنم ( از نظر من همه چیز خوب کار میکنه و بدون ایراد هست )

خیلی راحت میگم با شرایط فعلی و قیمت گذاری عجیب و سیاست باندل کردن amd در حال حاضر انتخاب نمیکنم به جز یک مورد 7800x3d

در باقی موارد میگم برو سمت اینتل ( مگر شما برنامه داشته باشی ۵ سال یا بیشتر مین بورد رو نگه داری که میگم amd )

در مورد کارت هم باز با قیمت گذاری زیبا کارت های amd باز میگم برید سراغ nvidia مگر بحث دست دوم پیش بیاد که میگم amd

این طرز فکر فعلی من هست ، قطعا نسبت به نسل ها تغییر خواهد کرد

منظورم این هست که فن بوی نیستم ، نظرم کاملا بر اساس هزینه و پرفورمنس هست

ولی بعضی میگی سلام میگن فقط فلان پلتفرم ولاغیر ، من با این مورد کمی مشکل دارم

باز این هم قابل تحمل هست ، ولی وقتی میرن در فاز توهین به طرف مقابل این دیگه قابل تحمل نیست واقعا"

چرا چون فن بوی هستند و به صورت غیرتی از نظر خودشون دفاع میکنند که قاعدتا وارد فاز تمسخر و تخاصم پیش خواهد رفت

همچین بیراهه هم نرفته باشم و موضوع تاپیک رو هم بگم ، قاعدتا این کولر برای این پردازنده جوابگو نیست

همچنان برند دیپ کول رو نسبت به قیمت نسبت به بقیه بیشتر توصیه میکنم

پ . ن : اشتباه تایپی 5800x3d تایپ کرده بودم که منظورم 7800x3d بود که اصلاح کردم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۲ در 18:47، Iman evo گفته است:

درود دوستان

درود بر شما

چون در تایپک شما هم پست غیر مرتبط با درخواستتون گذاشتم گفتم برای جبرانش این پست مرتبط هم بزارم

شما هم به این پست یه سری بزنید

البت با توجه به 240 بودن خنک کننده شما قطعا بخشی از توان پردازندتون محدود میشه

و بهتره یه خنک کننده قدرتمند تری بگیرید، پیشنهاد من  iCUE LINK H170i یا iCUE H150i

در مورد خنک کننده هم میتونید از ارمین یا دوستان دیگر مشاوره بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...