رفتن به مطلب

بهترین برند قطعات کامپیوتر از نظر شما ؟

Recommended Posts

به نام خدا 

سلام و درود و عرض تبریک عید خدمت اساتید . 

2 ، 3 سالی هست که از ارتقای سیستمم میگذره ولی قصد دارم مجددا ارتقاش بدم ، برای همین مزاحم شما شدم . ( کاربری سیستمم گیمینگ هست . )

مشکلی که من دارم اینه که بیش از حد به یه سری برند ها تعصب دارم و گاهی این موضوع باعث میشه یه قطعه اون کارایی که میخوامو نداشته باشه . 

برای همین از شما میخوام کمک بگیرم و بپرسم که کدوم برندو ترجیح میدین ؟ منظورم اینه کدوم کیفیت قطعاتش بالا تره توی اون بخش ، مثلا پاور ؛ اگه از نظرتون کورسیر قطعات بهتری نسبت به کولرمستر داره ، دلیلتونو بگید و مدلی که بهتره .
برند و مدلی که مدنظرم هستو مینوسم ، شما هم قطعه ای در حد اون معرفی کنین ، اگه دلیلتون هم بنویسین واقعا ممنون میشم . از نظر بودجه مشکلی ندارم و اینم بگم که تک تک قطعات برام مهمه حتی فن کیس و خود کیس پس اگه ممکنه تک تکشونو راهنمایی کنین ، اگرم بین دو برند شک داشته باشم جفتشو مینویسم . بازم بابت لطف و محبتی که دارید و بدون چشمداشت به کاربران مشاوره میدین متشکرم . با احترام . 

گرافیک : ASUS ROG RTX 4080 16GB
سیپیو : AMD 9 7900x

رم : G.SKILL Trident Z5 RGB Series DDR5
پاور : MasterWatt Maker 1500 Plus Cooler Master یا ASUS ROG THOR 1600W Titanium
هارد : وسترن دیجیتال BLACK 2TB SN850X NVMe
کیس : کولر مستر HAF 700 
خنک کننده سیپیو : کولر مستر MASTERLIQUID 360 ATMOS
فن کیس : کولر مستر SICKLEFLOW EDGE 
نگهدارنده گرافیک : GPU Card Holder Kit V3 کولر مستر

مادربرد : ROG STRIX X670E-E

مانیتور رو از قبل خریدم و دیگه نیازی نیست به گفتنش چون راضیم ازش . 
خب همونطور که دیدین یکم زیادی قطعات کولر مسترو قبول دارم ، ولی جایی تو یه انجمن خارجی خوندم ، کیفیت قطعات کولرمستر کمی پایینه ( ازونجایی که خودم کیس مید تاورشو درحال حاضر دارم ، میتونم تایید کنم این موضوعو ، لااقل کیسش یکم ضعیف کار شده ، پاور و فن و باقی مواردو نمیدونم ) ، سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که ایا استفاده از هولدر گرافیک که خودش اسلات گرافیک داره ، ضرری برای گرافیک نداره ؟ بازم معذرت میخوام برای پر حرفی .

ویرایش شده توسط shabbidar
لینک به دیدگاه

الان اون سیستمی که نام بردید سیستمی هست که میخواید بخرید؟

سیستم قبلیتون چیه؟

و متوجه نمیشم چرا همه چی یا راگه یا کولر مستر

بعد شما چقدر حرفه ای هستید؟ البته سوالم اشتباهه چون اگر حرفه ای بودید این لیست رو انتخاب نمیکردید و سوالم اینه اصلا کاربری شما چیه؟

اینکه محدودیت بودجه ندارید حرف قاطعانه ای نیست چون اگر بودجه بینهایت باشه شما باید حداقل یک عدد 4090 ببندی با تریدریپر نسل جدید!

پس این صحبت هارو بزارید کنار

کاربری مشخص کنید و منتظر باشید بقیه نظر میدن.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

الان اون سیستمی که نام بردید سیستمی هست که میخواید بخرید؟

سیستم قبلیتون چیه؟

و متوجه نمیشم چرا همه چی یا راگه یا کولر مستر

بعد شما چقدر حرفه ای هستید؟ البته سوالم اشتباهه چون اگر حرفه ای بودید این لیست رو انتخاب نمیکردید و سوالم اینه اصلا کاربری شما چیه؟

اینکه محدودیت بودجه ندارید حرف قاطعانه ای نیست چون اگر بودجه بینهایت باشه شما باید حداقل یک عدد 4090 ببندی با تریدریپر نسل جدید!

پس این صحبت هارو بزارید کنار

کاربری مشخص کنید و منتظر باشید بقیه نظر میدن.

سلام ، بله ، کاربریم گیمینگ هست .

سیستم فعلیمم همینه تقریبا فقط یه نسل قدیمی تر ، گرافیک 3070TI و سیپیو هم 5900X ، اما میخوام کلا تغییرش بدم . 
مشخصا اگه حرفه ای بودم نمیومدم که اینجا سوال کنم .

نگفتم بودجم نامحدوده گفتم مشکلی ندارم ؛ اگه برند بهتری باشه اونو انتخاب میکنم ، حدشو هم تو لیست قرار دادم ، برای مثال اگه از نظر کسی پاور کورسیر بهتره و با وات 1600 و قیمتشم کمی بیشتر باشه برام مشکلی نیست . 
حد قطعاتو مشخص کردم و بالاتر ازونو نیاز ندارم ، برند و کیفیت قطعه برام مهمه .

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، shabbidar گفته است:

اگ اولویت رندر و ورکستیشنه  7950 و اگ گیمه 7800x3d بگیر

31 دقیقه قبل، shabbidar گفته است:

اگ گرافیک 4080 یا 4090 میبندی ترجیحا پاوری با استاندارد atx 3 بگیر مث ROG Thor 850W Platinum II یا XG850 Plus Platinum یا FSP Hydro G PRO ATX3.0 1000W 

۱ ساعت قبل، shabbidar گفته است:

انتخاب کیس بیشتر سلیقه ایه ولی ترند این روزا کیس های اکواریومیه مث 011 یا  gamemax Infinity و...  ک واقعا ی میز کارو زیبا میکنه و هزینشم ب مراتب میتونه کمتر باشه

۱ ساعت قبل، shabbidar گفته است:

فرکانس 6000 با cl 30 بگیر

بقیه قطعات اوکیه

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

اگ اولویت رندر و ورکستیشنه  7950 و اگ گیمه 7800x3d بگیر

اگ گرافیک 4080 یا 4090 میبندی ترجیحا پاوری با استاندارد atx 3 بگیر مث ROG Thor 850W Platinum II یا XG850 Plus Platinum یا FSP Hydro G PRO ATX3.0 1000W 

انتخاب کیس بیشتر سلیقه ایه ولی ترند این روزا کیس های اکواریومیه مث 011 یا  gamemax Infinity و...  ک واقعا ی میز کارو زیبا میکنه و هزینشم ب مراتب میتونه کمتر باشه

فرکانس 6000 با cl 30 بگیر

بقیه قطعات اوکیه

خیلی ممنونم بابت وقتی که گذاشتینو این لیستو ارسال کردین . 
فقط در مورد وات پاور مطمئنین ؟ چون جایی که قبلا ازش خرید داشتم برای سیستم فعلیم 1250 گلد کولرمسترو نصب کردو گفت برای 4080 حداقل 1500 وات نیازه !
رکب خوردم یعنی ؟ :))
قطعات فعلیم تقریبا همیناس که بالا نوشتم فقط یه نسل قدیمی ترش .

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، shabbidar گفته است:

اگر بودجه نا محدوده و کاربری هم فقط گیم، سی پی یو به 7800X3D تغییر بدید که به مراتب از 7900x برای گیم بهتره. گرافیک هم 4090 از برند ایسوس تهیه کنید.
رم 6000mhz حداقل باشه و cl 30 و پشتیبانی از AMD EXPO که دچار مشکل نشید.
Klevv Cras V RGB 32GB (16×2) 6000MHz CL30 DDR5 قیمتش 6 تومن هست.
برای پاور هم از هر مدلی که در بالاترین tier لیست زیر هست میتونید تهیه کنید، atx 3.0
https://cultists.network/140/psu-tier-list/

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

اگر بودجه نا محدوده و کاربری هم فقط گیم، سی پی یو به 7800X3D تغییر بدید که به مراتب از 7900x برای گیم بهتره. گرافیک هم 4090 از برند ایسوس تهیه کنید.
رم 6000mhz حداقل باشه و cl 30 و پشتیبانی از AMD EXPO که دچار مشکل نشید.
Klevv Cras V RGB 32GB (16×2) 6000MHz CL30 DDR5 قیمتش 6 تومن هست.
برای پاور هم از هر مدلی که در بالاترین tier لیست زیر هست میتونید تهیه کنید، atx 3.0
https://cultists.network/140/psu-tier-list/

خیلی ممنون بابت لیستی که تهیه کردین . 
دلیل اینکه یکم گرافیک و سیپیو رو پایین گرفتم اینه که فشار برقمون کلا مشکل داره و خواستم یه چیزی باشه که کارو راه بندازه و نسلشو عوض کنم فعلا .
در مورد AMD EXPO هم اطلاع زیادی نداشتم ، ممنون که مطلعم کردین .

لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی. در رابطه با کیس های کولرمستر خدمتت عرض کنم، با توجه به این که به شدت روی کیفیت حساس هستم، کیفیت بسیار بالایی دارند. مدل کیس مورداستقاده من در پروفایل قابل مشاهده است. کیس های لیان لی هم عالی هستند. طبق تجربه و مشاهدات، رم های بالارده جی اسکیل پایداری بسیار خوبی دارند و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند. از این نظر انتخاب خوبی کردید. فقط تا حد امکان رم با فرکانس بالا و CL پایین انتخاب کنید. حافظه اس اس دی هم از نسخه های پرو سامسونگ پیشنهاد میدم. موفق باشید.

ویرایش شده توسط Najm
لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، Najm گفته است:

سلام دوست گرامی. در رابطه با کیس های کولرمستر خدمتت عرض کنم، با توجه به این که به شدت روی کیفیت حساس هستم، کیفیت بسیار بالایی دارند. مدل کیس مورداستقاده من در پروفایل قابل مشاهده است. کیس های لیان لی هم عالی هستند. طبق تجربه و مشاهدات، رم های بالارده جی اسکیل پایداری بسیار خوبی دارند و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند. از این نظر انتخاب خوبی کردید. فقط تا حد امکان رم با فرکانس بالا و CL پایین انتخاب کنید. حافظه اس اس دی هم از نسخه های پرو سامسونگ پیشنهاد میدم. موفق باشید.

سلام ، من مدل MB511 رو خریده بودم ، ولی بخش جلوی کیس همیشه بد جا میخوره و یه جاییش باز میمونه ، اینم شانس مایه : ) 
برای همین گفتم حالا که دارم سیستمو عوض میکنم ؛ کیسم عوض کنم ، تعریف لیان لیو زیاد شنیدم ، ممنونم بابت راهنماییت . فقط فن کیس و سیپیو هم اطلاع دارید کدوم خوبه ؟ یا همین مدل کولرمسترو پیشنهاد میدین ؟ من تا حالا واتر کولر نداشتم برای همین اطلاعاتم زیاد تو این مورد بالا نیست و این مدلم از پشتیبانی خود کولرمستر پرسیدم .

لینک به دیدگاه

اگر از این سبک ستاپ خوشتون اومد ،من کانفیگ زیر رو پیشنهاد میکنم بهتون.

Asus rog strix x670e-a gaming

ryzen 7 7800x3d

asus rog strix rtx4080 white

teamgroup mp 44 2tb  | corsair mp 700 pro

deepcool assassin iv white  

patriot viper elite 5

deepcool px1200g || deepcool px 850g

deepcool morpheus white

&

beyerdynamic mmx300 || beyerdynamic tyger 300r

||

Fiio K5 pro ess + sennhiser hd400 pro | beyerdynamic 700pro x

Opera Snapshot_2024-03-23_092358_www.google.com.png

Opera Snapshot_2024-03-23_092610_www.google.com.png

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، shabbidar گفته است:

خیلی ممنونم بابت وقتی که گذاشتینو این لیستو ارسال کردین . 
فقط در مورد وات پاور مطمئنین ؟ چون جایی که قبلا ازش خرید داشتم برای سیستم فعلیم 1250 گلد کولرمسترو نصب کردو گفت برای 4080 حداقل 1500 وات نیازه !
رکب خوردم یعنی ؟ :))
قطعات فعلیم تقریبا همیناس که بالا نوشتم فقط یه نسل قدیمی ترش .

با 4080 و این قطعات ی پاور 850  نهایتا حدود 80 درصد میره زیر لود

برا 4090 - 1000وات باکیفیت کافیه

اگ اورکلاکم میکنی و میخای سیستم سایلنتی هم داشته باشی بهتره بری سراغ مدلا بالاتر مث Cooler Master MWE Gold 1250 V2 یا DeepCool PX1200G

برا محاسبه دقیقتر Power Supply calculator - calc for silent PSUs from be quiet! 

image.thumb.png.527297fbb9d2e42deb82491b59e939ce.png

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، shabbidar گفته است:

سلام ، من مدل MB511 رو خریده بودم ، ولی بخش جلوی کیس همیشه بد جا میخوره و یه جاییش باز میمونه ، اینم شانس مایه : ) 
برای همین گفتم حالا که دارم سیستمو عوض میکنم ؛ کیسم عوض کنم ، تعریف لیان لیو زیاد شنیدم ، ممنونم بابت راهنماییت . فقط فن کیس و سیپیو هم اطلاع دارید کدوم خوبه ؟ یا همین مدل کولرمسترو پیشنهاد میدین ؟ من تا حالا واتر کولر نداشتم برای همین اطلاعاتم زیاد تو این مورد بالا نیست و این مدلم از پشتیبانی خود کولرمستر پرسیدم .

تمنا می کنم دوست عزیز. در رابطه با فن های کیس، بستگی به مدل انتخابی کیس شما داره. لطفا مدل خودتون رو بفرمایید. برخی از کیس ها دارای فن های از پیش نصب شده هستند که دارای نویز کمی هم هستند. در هر حال، فن های رده بالای کولرمستر و لیان لی بسیار خوب هستند. فن های نوکتوا هم عالی هستند اما تا جایی که میدونم نورپردازی ندارند. در رابطه با خنک کننده پردازنده بستگی به پردازنده شما داره که بعد از این که نهایی شد، بفرمایید که بهترین گزینه رو خدمتتون عرض کنیم که هم عملکرد خوبی داشته باشه و هم هزینه معقولی نسبت به کارایی کرده باشید. پیشنهاد می کنم کیس و در صورت نیاز فن های کیس و خنک کننده پردازنده از یک برند باشند. حرفه ای باشید. در خدمتتون هستم.

ویرایش شده توسط Najm
لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

اگر از این سبک ستاپ خوشتون اومد ،من کانفیگ زیر رو پیشنهاد میکنم بهتون.

Asus rog strix x670e-a gaming

ryzen 7 7800x3d

asus rog strix rtx4080 white

teamgroup mp 44 2tb  | corsair mp 700 pro

deepcool assassin iv white  

patriot viper elite 5

deepcool px1200g || deepcool px 850g

deepcool morpheus white

&

beyerdynamic mmx300 || beyerdynamic tyger 300r

||

Fiio K5 pro ess + sennhiser hd400 pro | beyerdynamic 700pro x

Opera Snapshot_2024-03-23_092358_www.google.com.png

Opera Snapshot_2024-03-23_092610_www.google.com.png

سلام خیلی ممنون برای لیستی که ارسال کردین و همچنین مدل هدفون و هدست ها ( اتفاقا خودمم در نظر داشتم هدفون سنهایزر رو ، حالا که شما هم فرستادین بیشتر مجاب شدم برای خریدش . )
زیاد به ستاپ با رنگ سفید علاقه ندارم : ) و اینکه چون دارم از هولدر گرافیک استفاده میکنم امکان نصب ایر کولر هم رو سیپیو ندارم ؛ برای همین اجبارا واتر کولر میخوام بخرم ( کلا یکم ترس دارم ازینکه نشتی بده : / ولی خب چاره ای نیست ) چند جا خوندم تو گرافیکای نسل جدید چون بیش از حد سنگینن ، فشار میاد به گرافیک و برای همین خود شرکت ها یه ANTI-SAG کنار گرافیکشون میفرستن و منم تصمیم گرفتم کلا هولدر بخرم . 
در مورد نسل جدید هارد های M2 هم اطلاع نداشتم ، ممنونم که مطلعم کردین ؛ تو این دو ، سه سال اخبار تکنولوژی رو زیاد دنبال نکردم ، این لیستم قبلا یه بخشیشو آماده کرده بودم ، شاید یکم تو این مورد برای وسترن دیجیتال صبر کنم اما اگه خیلی طول کشید کورسیر رو احتمالا انتخاب میکنم . 
تو لیستتون بیشتر از برند دیپ کول استفاده کردین ، امکانش هست مزیت قطعاتشو نسبت به کولرمستر بگید ؟ چون همیشه بین این دو شک داشتم و دارم . یا برند بهتری هم هست ازین دو تا ؟ مخصوصا پاور که خیلی مهمه از نظرم .
معذرت بابت پر حرفی .

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، shabbidar گفته است:

سلام خیلی ممنون برای لیستی که ارسال کردین و همچنین مدل هدفون و هدست ها ( اتفاقا خودمم در نظر داشتم هدفون سنهایزر رو ، حالا که شما هم فرستادین بیشتر مجاب شدم برای خریدش . )
زیاد به ستاپ با رنگ سفید علاقه ندارم : ) و اینکه چون دارم از هولدر گرافیک استفاده میکنم امکان نصب ایر کولر هم رو سیپیو ندارم ؛ برای همین اجبارا واتر کولر میخوام بخرم ( کلا یکم ترس دارم ازینکه نشتی بده : / ولی خب چاره ای نیست ) چند جا خوندم تو گرافیکای نسل جدید چون بیش از حد سنگینن ، فشار میاد به گرافیک و برای همین خود شرکت ها یه ANTI-SAG کنار گرافیکشون میفرستن و منم تصمیم گرفتم کلا هولدر بخرم . 
در مورد نسل جدید هارد های M2 هم اطلاع نداشتم ، ممنونم که مطلعم کردین ؛ تو این دو ، سه سال اخبار تکنولوژی رو زیاد دنبال نکردم ، این لیستم قبلا یه بخشیشو آماده کرده بودم ، شاید یکم تو این مورد برای وسترن دیجیتال صبر کنم اما اگه خیلی طول کشید کورسیر رو احتمالا انتخاب میکنم . 
تو لیستتون بیشتر از برند دیپ کول استفاده کردین ، امکانش هست مزیت قطعاتشو نسبت به کولرمستر بگید ؟ چون همیشه بین این دو شک داشتم و دارم . یا برند بهتری هم هست ازین دو تا ؟ مخصوصا پاور که خیلی مهمه از نظرم .
معذرت بابت پر حرفی .

هدفون سنهایزر در دسته ادیو فایل های حرفه ای حساب میشه و شما نمیتونید با صدای انبرد مادربرد کامل درایوش کنید و حتما نیاز به تهیه دک /امپ پیدا میکنید که مدل پیشنهادی رو درهمون خط ذکر کردم.

تو تصویر اولی که براتون فرستادم کیس دیپکول مرفوس و گرافیک راگ استریکس و به همراه کولر اساسینز هست که همون طور میبینید با نصب عمودی مشکلی بابت نصب پیش نیومده،اما اصراری به تهیش نیست چون اساسا انتخاب باخودتون هست؛ تهیه هولدر عمودی که بیشتر جنبه زیبایی داره چون همون طور که کارت ها سنگین تر شدن اسلات های مادربرد هم با محافظ های فلزی بهشون استحکام داده شده که تحمل وزن رو داشته باشند ، در کنار اون هم اگر گرافیک خیلی سنگین باشه عموما داخل جعبشون براکت هست یا جدا میشه تهیه کرد که مشکلی به وجود نیاد.

قضیه انتخاب قطعات که دیپکول باشه یا شد بخاطر هماهنگی کانفیگ و زیبایی هست ،بحث بهتر بودن نیست چون درمورد کیس که به هرحال فول تاور هست و رده بالا و تازه عرضه شده هست(درایران) که نباید کیفیت بدی داشته باشه دیپکول طی این 1-2 سال به اذهان اساتید فروم سطح کیفیتش خیلی بالاتر اومده؛ در مورد پاور هم که نه کولرمستر نه کورسیر و ... پاور تولید نمیکنند بلکه پاور رو سفارش میدن از شرکت های oem ؛این پاور هم تولید شرکت cwt هست که معتبر و کاردرست هست و برای خیلی از برند ها پاور تولید میکنه که مثال یکیش کورسیر هست ؛برای اطلاعات بیشتر میتونید سایت هایی که بررسی کردند رو برسی کنید ،برای کیس هم برند بهتر هم هست ولی هزینه بیشتر هست تاثیری هم در کارایی نداره انتخاب سایز کیس هم بنظرم باید متناسب با قطعات باشه شما اون کیس کولر مستر رو مثلا مدنظر دارید باید داخلش سیستم اوپن لوپ اجرا کنید و گرنه این قطعات داخلش گم هستند.

اگر لینک های خرید رو نیاز داشتید پ.خ بدید.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

اینم یه عکس بهتر با کارت galax rtx 4090 20th anniversary edition که بخوبی رخ سیستم رو نمایش میده.

61dvRVNMtBL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، shabbidar گفته است:

گرافیک : ASUS ROG RTX 4080 16GB

tuf4080 چیزی کم نداره و ارزونتره و rtx 4080 noctua edition که فناش حرف نداره بیصدا خنک حتی توی لودهای سنگین ولی انگار زیبایی اولویته 

مدل rog شکایت درمورد کویل واینش زیاده اینم در نظر داشته باشید

اگر فقط گیم هست 100 درصد 7800x3d توی گیم 14900 برای خودش

حتما از سری neo  بگیرید که بیشترین سازگاریو با am5 داره....7200 cl 34 آینده نگرانه تره و a die hynix و اگر احیانن مچ نشد فرکانس رو تا 6400 پایین میارید و با cl 30 و در آینده وقتی شرایط فراهم شد تا 8000 راحت اور میشه

ایسوس تا 1200 کافیه و 1600 اورکیله....و حتما atx3 و اگر یافتید atx3.1

هارد : وسترن دیجیتال BLACK 2TB SN850X NVMe

من باشم میرم سمت سامسونگ ثابت شدست 990pro 2t  پنج ساله آواژنگ

کاملن به سلیقه خودتون مربوط کارایی بیشتر براتون مهم یا زیبایی و اگر هردو رو میخواید هایپریون یا haf 700 evo 

ولی اگر خیلی اورکیلن برید سمت lancool 3 انعطاف پذیری کیس از یه ژیمناست کار بیشتره و اگر زیبایی مطلق میخواید و کمی کارایی liand li o11 ولی بفکر فنم باید باشید

خنک کننده سیپیو : کولر مستر MASTERLIQUID 360 ATMOS

بیشتر تحقیق کنید و کمترین نویز و بهترین عملکرد اولویتتون باشه اگر 7800 شد برید سمت ایسوس

فن کیس : کولر مستر SICKLEFLOW EDGE

اینم یه جورایی سلیقه ایه ولی زیر 1800 نگرید و حتما fdb باشه طول عمر بالا و نویزکم 

مادربرد : ROG STRIX X670E-E

اورکیله ...سری f بگیر و اگر عملکرد و کمی زیبایی و قیمت فوق العاده برات مهم tuf x670e

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، phoenixia گفته است:

tuf4080 چیزی کم نداره و ارزونتره و rtx 4080 noctua edition که فناش حرف نداره بیصدا خنک حتی توی لودهای سنگین ولی انگار زیبایی اولویته 

مدل rog شکایت درمورد کویل واینش زیاده اینم در نظر داشته باشید

اگر فقط گیم هست 100 درصد 7800x3d توی گیم 14900 برای خودش

حتما از سری neo  بگیرید که بیشترین سازگاریو با am5 داره....7200 cl 34 آینده نگرانه تره و a die hynix و اگر احیانن مچ نشد فرکانس رو تا 6400 پایین میارید و با cl 30 و در آینده وقتی شرایط فراهم شد تا 8000 راحت اور میشه

ایسوس تا 1200 کافیه و 1600 اورکیله....و حتما atx3 و اگر یافتید atx3.1

من باشم میرم سمت سامسونگ ثابت شدست 990pro 2t  پنج ساله آواژنگ

کاملن به سلیقه خودتون مربوط کارایی بیشتر براتون مهم یا زیبایی و اگر هردو رو میخواید هایپریون یا haf 700 evo 

ولی اگر خیلی اورکیلن برید سمت lancool 3 انعطاف پذیری کیس از یه ژیمناست کار بیشتره و اگر زیبایی مطلق میخواید و کمی کارایی liand li o11 ولی بفکر فنم باید باشید

بیشتر تحقیق کنید و کمترین نویز و بهترین عملکرد اولویتتون باشه اگر 7800 شد برید سمت ایسوس

اینم یه جورایی سلیقه ایه ولی زیر 1800 نگرید و حتما fdb باشه طول عمر بالا و نویزکم 

اورکیله ...سری f بگیر و اگر عملکرد و کمی زیبایی و قیمت فوق العاده برات مهم tuf x670e

سلام خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتین و این لیستو تهیه کردین . 
در مورد گرافیک حق با شماست و منم یکی از نگرانی هام همین کویل واینه اما مثه اینکه مثل تخم مرغ شانسی میمونه و مشخص نیست که کدومش از بقیه کمتره . برای همین هم رو پاور هنوز دو به شکم ، چون اونم مشکل کویل واین ممکنه داشته باشه ( البته اگه بشه بهش گفت مشکل . )
زیبایی واقعا برام مهم نیست چون استریم نمیکنم و کارم چیز دیگس و کیفیت قطعه برام اولویته . تعریف فن های noctua رو زیاد شنیدم ، اما نمیدونستم برا نسل جدید هم گرافیک به فروش میرسونه ، با توجه به اینکه دو فنس جای کمی میگیره ، شاید از خرید کیس فول تاور عقب نشینی کنم . 
سیپیو رو هم دوستان همه معتقدن این مدل بهتره برای گیم ، اما خب یه مشکلی دارم اینه که یکم فشار برقمون بعضی مواقع ضعیفه و این باعث شد یکم گرافیک و سیپیو رو ضعیف تر در نظر بگیرم . در هر حال رو این مورد بیشتر فکر میکنم . 
پاور و فن و هارد رو بعد تحقیق مجدد متوجه شدم بعضی برند ها قراره نسل جدیدشونو معرفی کنن . که بهتره عجله نکنم تو این مورد .
در مورد مادربردی که معرفی کردین مدل F ، میشه ببینین چند تا اسلات هارد M.2 داره ؟ چون احتمالا بخوام دو تا M.2 بخرم . با احترام .

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

هدفون سنهایزر در دسته ادیو فایل های حرفه ای حساب میشه و شما نمیتونید با صدای انبرد مادربرد کامل درایوش کنید و حتما نیاز به تهیه دک /امپ پیدا میکنید که مدل پیشنهادی رو درهمون خط ذکر کردم.

تو تصویر اولی که براتون فرستادم کیس دیپکول مرفوس و گرافیک راگ استریکس و به همراه کولر اساسینز هست که همون طور میبینید با نصب عمودی مشکلی بابت نصب پیش نیومده،اما اصراری به تهیش نیست چون اساسا انتخاب باخودتون هست؛ تهیه هولدر عمودی که بیشتر جنبه زیبایی داره چون همون طور که کارت ها سنگین تر شدن اسلات های مادربرد هم با محافظ های فلزی بهشون استحکام داده شده که تحمل وزن رو داشته باشند ، در کنار اون هم اگر گرافیک خیلی سنگین باشه عموما داخل جعبشون براکت هست یا جدا میشه تهیه کرد که مشکلی به وجود نیاد.

قضیه انتخاب قطعات که دیپکول باشه یا شد بخاطر هماهنگی کانفیگ و زیبایی هست ،بحث بهتر بودن نیست چون درمورد کیس که به هرحال فول تاور هست و رده بالا و تازه عرضه شده هست(درایران) که نباید کیفیت بدی داشته باشه دیپکول طی این 1-2 سال به اذهان اساتید فروم سطح کیفیتش خیلی بالاتر اومده؛ در مورد پاور هم که نه کولرمستر نه کورسیر و ... پاور تولید نمیکنند بلکه پاور رو سفارش میدن از شرکت های oem ؛این پاور هم تولید شرکت cwt هست که معتبر و کاردرست هست و برای خیلی از برند ها پاور تولید میکنه که مثال یکیش کورسیر هست ؛برای اطلاعات بیشتر میتونید سایت هایی که بررسی کردند رو برسی کنید ،برای کیس هم برند بهتر هم هست ولی هزینه بیشتر هست تاثیری هم در کارایی نداره انتخاب سایز کیس هم بنظرم باید متناسب با قطعات باشه شما اون کیس کولر مستر رو مثلا مدنظر دارید باید داخلش سیستم اوپن لوپ اجرا کنید و گرنه این قطعات داخلش گم هستند.

اگر لینک های خرید رو نیاز داشتید پ.خ بدید.

خیلی ممنون بابت توضیحات کاملتون . 
تمام مدل های سنهایزر نیاز به دک/امپ داره ؟ چون تو ردیت خوندم یه سری مدلاش نیازی نداره و منم مدل دیگه ایرو مدنظرم داشتم (  Sennheiser HD569 )
در مورد هولدر حق با شماست ، عکس دومو ندیده بودم ، نظرتون راجع به noctua چیه که یکی از دوستان اینجا معرفی کرد ؟ خیلی تعریف فنشو شنیدم ،  ازونجایی که گرافیکش دو فنس احتمالا اون مشکل لق زدنو نداشته باشه که کمی نگرانش هستم . 
کیس هم متقاعد شدم مید تاور بگیرم ، این مدل هم که معرفی کردین مثه اینکه تو سایت دیپ کول هم زده مید تاور . 
در مورد پاور و فن یکم بیشتر صبر میکنم ، چون کولر مسترم مثه اینکه پاور جدید معرفی کرده و منتظر منتشر شدنش میمونم ببینم نقداش چطوری میشه ، چون کویل واین پاور فعلیم خیلی اذیت کننده شده و مثه اینکه قراره یه مدل بی صدا معرفی کنن . عجله شدید ندارم ؛ آخرین باری که ارتقا سیستم دادم همون سال کل نسل گرافیک و سیپیو عوض شد : ))
و اینکه فن سیپیو noctua بگیرم ، مشکل و اختلالی ایجاد نمیکنه ؟ یا بهتره فن کیس و سیپیو از یه مدل باشن ؟
زیبایی برام اولویت نیست ، فقط کیفیت قطعه برام مهمه حتی اگه ظاهرش جالب ازاب در نیاد . با احترام .

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، shabbidar گفته است:

خیلی ممنون بابت توضیحات کاملتون . 
تمام مدل های سنهایزر نیاز به دک/امپ داره ؟ چون تو ردیت خوندم یه سری مدلاش نیازی نداره و منم مدل دیگه ایرو مدنظرم داشتم (  Sennheiser HD569 )
در مورد هولدر حق با شماست ، عکس دومو ندیده بودم ، نظرتون راجع به noctua چیه که یکی از دوستان اینجا معرفی کرد ؟ خیلی تعریف فنشو شنیدم ،  ازونجایی که گرافیکش دو فنس احتمالا اون مشکل لق زدنو نداشته باشه که کمی نگرانش هستم . 
کیس هم متقاعد شدم مید تاور بگیرم ، این مدل هم که معرفی کردین مثه اینکه تو سایت دیپ کول هم زده مید تاور . 
در مورد پاور و فن یکم بیشتر صبر میکنم ، چون کولر مسترم مثه اینکه پاور جدید معرفی کرده و منتظر منتشر شدنش میمونم ببینم نقداش چطوری میشه ، چون کویل واین پاور فعلیم خیلی اذیت کننده شده و مثه اینکه قراره یه مدل بی صدا معرفی کنن . عجله شدید ندارم ؛ آخرین باری که ارتقا سیستم دادم همون سال کل نسل گرافیک و سیپیو عوض شد : ))
و اینکه فن سیپیو noctua بگیرم ، مشکل و اختلالی ایجاد نمیکنه ؟ یا بهتره فن کیس و سیپیو از یه مدل باشن ؟
زیبایی برام اولویت نیست ، فقط کیفیت قطعه برام مهمه حتی اگه ظاهرش جالب ازاب در نیاد . با احترام .

پیشنهادم به شما فعلا این هست که کلا خرید رو کنسل کنید ؛سال دیگه قطعات جدید معرفی و عرضه میشوند (هم سی پیو و هم گرافیک ) باندل فعلیتون بروز هست .

معرفی یه موضوعی هست و موجود شدن دربازار یه موضوع دیگه این مواردی که شما دغدغشو دارید بازار نداره پس مثل قطعات حیاتی سیستم نیست که به سرعت موجود بشه ممکنه 3-4 ماه بیشترم طول بکشه و موجود نشه چون نمونه های مختلف و مناسب دربازار درحال حاضر موجود هست.

در مورد برق خونتون هم عرض کنم که با تهیه سیستم ضعیف فرقی در قضیه نمیکنه شما اگر مشکل برق دارید حتما باید با شرکت توزیع در تماس باشید که مشکل شمارو اساسی حل کنند ، درحال حاضر راهکار دیگه ای که موجود هست و نوسان برق رو برای شما کمتر میکنه تهیه استابلایزر یا اینورتر هست که خودش یه بحث کاملا مجزا هست .

لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

پیشنهادم به شما فعلا این هست که کلا خرید رو کنسل کنید ؛سال دیگه قطعات جدید معرفی و عرضه میشوند (هم سی پیو و هم گرافیک ) باندل فعلیتون بروز هست .

معرفی یه موضوعی هست و موجود شدن دربازار یه موضوع دیگه این مواردی که شما دغدغشو دارید بازار نداره پس مثل قطعات حیاتی سیستم نیست که به سرعت موجود بشه ممکنه 3-4 ماه بیشترم طول بکشه و موجود نشه چون نمونه های مختلف و مناسب دربازار درحال حاضر موجود هست.

در مورد برق خونتون هم عرض کنم که با تهیه سیستم ضعیف فرقی در قضیه نمیکنه شما اگر مشکل برق دارید حتما باید با شرکت توزیع در تماس باشید که مشکل شمارو اساسی حل کنند ، درحال حاضر راهکار دیگه ای که موجود هست و نوسان برق رو برای شما کمتر میکنه تهیه استابلایزر یا اینورتر هست که خودش یه بحث کاملا مجزا هست .

واقعا ممنونم بابت توضیحات جامعتون . 
احتمالا همونطور که گفتین کمی بیشتر صبر کنم ، در خصوص موجود بودن در بازار اگه منظورتون بازار ایران هست ، زیاد مشکلی ندارم چون اکثر قطعاتو یکی از آشناهامون از دوبی معمولا برام میاره . 
تهیه استابلایزر تو فکرم بود و به زودی تهیش میکنم . بازم متشکرم ازینکه وقت گذاشتین و جواب دادین .

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۴ در 10:02، αяιαиχ97 گفته است:

برا محاسبه دقیقتر Power Supply calculator - calc for silent PSUs from be quiet! 

لطفا این سایت های بدرد نخور رو پیشنهاد ندید

اگر سیپیو و گرافیک بالا رده باشن درحد 14900 و 7950 و 4090 قطعا پاور 1000 مناسب نیست مگر اینکه کاربر حرفه ای باشه و بتونه خودش تنظیم کنه پارامتر رو

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۴ در 02:39، shabbidar گفته است:

خوب گیمینگ میخوای 

7800x3d هست با 7950x3d

مادربرد هم نیاز به سری گرون قیمت نیست و میتونی rog b650 برداری و از نظر توان VRM بر خلاف نمونه اینتل اصلا ضعیف نیست و تنها تفاوت سری x و b فقط تنوع پورت هست...

دیپ کول یه برند اقتصادیه برای پاور اصلا پیشنهاد نمیکنمش و بهتره پاور باکیفیت تری مثل fsp و کورسر و ... استفاده کنی پاور راگ هم اصلا پیشنهاد نمیدم.

کولر مستر هم چون واردات جدیدش درجه کیفی پایینی داشته پیشنهاد نمیدم.

برای هارد اصلا نیاز به سری black نیست یه ssd خوب نسل 4 بردارید عالیه و هارد آبی وسترن یا سبزش هم عالیه برای ارشیو.

کیس سلیقست ولی اگر 4090 میخوای بخری بیشتر دنبال جا دار بودنش باش تا زیبایی که هم نمونه ایرانیش هست هم خارجی 

هلدر هم هست از 500 تا چند ملیون بستگی به سلیقه خودت داره

برای فن هم اگر نور پردازی مهمه تاف هست که اوکیه همه جوره اگرم نور پردازی مهم نیست همشون هاف گیرین بخر که واقعا عالیه چون دقیقا همون مدل های کوگار هست که ریبرند شده.

خود کوگار فکر نکنم گیرت بیاد ولی اگر اومد اون از همه نظر بهترینه تو پرتاب باد.

ناکتوا و... هم گرون قیمت هستن و تفاوتش به اندازه اختلاف قیمتش نیست

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

لطفا این سایت های بدرد نخور رو پیشنهاد ندید

اگر سیپیو و گرافیک بالا رده باشن درحد 14900 و 7950 و 4090 قطعا پاور 1000 مناسب نیست مگر اینکه کاربر حرفه ای باشه و بتونه خودش تنظیم کنه پارامتر رو

چ مشکلی داره ؟؟

سایتای psu calculator صرفا مصرف پیش فرض اون قطعات رو با هم جمع میزنن  مسلما 100 درصد دقیق نیس اما ی ایده میده ک حدودا چقدر مصرف داری و حداقل چ پاوری لازمت میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۴ در 03:21، shabbidar گفته است:

4080 حداقل 1500 وات نیازه !

ببینید توی سایت سازنده چه پاوری رو پیشنهاد داده 

"750W"
https://rog.asus.com/graphics-cards/graphics-cards/rog-strix/rog-strix-rtx4080-o16g-gaming-model/spec/#:~:text=Recommended PSU-,750W,-Power Connectors

اما 850 وات هم جوابه اگه پردازنده پرمصرف در حد core i9 نسل 13 و core i7 نسل 14 نمیخواید ببندید

من خودم پاور 850 وات پلاتینیوم اونم برند ایرانی گرین بستم و تا 380 وات کارت رو زیر لود بردم هیچ مشکلی نداشته. 

اما آینده نگری و اطمینان بیشتر این رو میگه حداقل واتیج پاور 1000 وات باشه بهتره هر چند با 850 وات هم کاملا جوابه. 

بهترین برند های حال حاضر  در بازار کارت گرافیک هم ایسوس سری راگ و تاف. گیگابایت سری آئورس و گیمینگ و ام اس آی سری گیمینگ ایکس تیرو هستند. 

در خصوص پاور هم بهترین برند ها کورسیر، کولر مستر، اف اس پی، سیلور استون و ایسوس هست. 

در بین برندهای ایرانی هم گرین از بقیه قابل اعتماد تره در مقایسه با فاطر، اوست و غیره. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...