رفتن به مطلب

آیا کولر Notus 400 برای سی پی یو Ryzen 7 5800x مناسبه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان این سی پی یو رو تازه خریداری کردم و کولر هم از قبل داشتم که روش سوار کردم و دما در حالت عادی بالای 55 هست و تو بازی هم تا 80 میره این دما برای این پردازنده عادیه یا اینکه باید کولر بهتری بگیرم

لینک به دیدگاه

اینکه درحالت عادی میگید دماش 55 هست جالب نیست ،فکر میکنم نیاز به تهیه خمیر حرارتی مناسب دارید .

https://www.lioncomputer.com/product/4p55p/Cooler-Master-MASTERGEL-PRO-V2-Thermal-Paste

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام داداش

نه عزیز اصلا مناسب نیست دما

کولر نوتوس 400 کجا!

5800X کجا!!!!

مثله این میمونه تو یه خونه 1000 متری

از یه کولر آبی 7000 برای خنک شدن استفاده کنی

شما به یه واتر کولینگ نیاز داری

تک فن هم جوابه ولی 2 فن بهتره

پس تا آسیب ندیده عوضش کن

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، behy گفته است:

سلام داداش

نه عزیز اصلا مناسب نیست دما

کولر نوتوس 400 کجا!

5800X کجا!!!!

مثله این میمونه تو یه خونه 1000 متری

از یه کولر آبی 7000 برای خنک شدن استفاده کنی

شما به یه واتر کولینگ نیاز داری

تک فن هم جوابه ولی 2 فن بهتره

پس تا آسیب ندیده عوضش کن

سلام نوتوس 400 جواب گو 5600 x رو میده؟ 

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، ali m گفته است:

سلام نوتوس 400 جواب گو 5600 x رو میده؟ 

سلام. بله.

لینک به دیدگاه

سلام

اگر بتونید واتر کولر 240 یا 360 براش بگیرید دما کمتر خواهد شد و استفاده از خمیر مرغوب با رسانایی بالای 10.

به نظرم دما با این کولر عادی هست و زیاد بدم نیست. بنده 5600x دارم با واتر کولر120 دماش اینه از شما که 5800x هست. دوست عزیز پردازنده من و شما یه جورایی ورژن آورکلاک شده نسلهای قبل هستند با کمی تغییرات در کش سطح دو یا سه. این سیاست ای ام دی و اینتل هست. در ثانی شرکت amd در آپدیتهای agesa که برای بایوس مادربردها میده و آپدیت های درایور رادئون سعی میکنه که کمی فرکانسها و ولتاژهای کاری  رو جهت افزایش پرفورمنس  چه در تک هسته ای و چه در لود تمام هسته ها بالا ببره.  ولتاژهای دیفالتی که مادربردها به سی پی های رایزن نسلهای جدید میدن کمی بالا هست و براساس سنجش و خطا میتونید کمترش کنید تا خنک تر بشه. در کل این دما برای این سی پی یو عادی هست و جای نگرانی اصلا نداره. در ضمن اگر تونستید بایوس مادربرد رو آپدیت و یا به حالت دیفالت برگردونید و مجدد xmp یا docp رو فعال کنید .همچنین اگر گرافیک رادئون دارید گزینه ریسایز بار رو جهت افزایش پرفورمنس از داخل بایوس فعال کنید. موفق باشید.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

سلام 

ماله منم همین مدل هست دقیقا

کولر من deepcool ag500 هست که به خوبی از پس خنکاری این cpu بر نمیاد 

اگر میتونید آبی تهیه کنید اگر نه ag620 و ak620 گزینه های خوبی هستن

من برای خنک نگه داشتنش به فرکانس پایه محدودش کردم دیگه کلا فول لود هم که کار کنه دماش نهایتاً ۶۰

تو بازی ها هم قبلاً ۶۰ فریم می‌گرفتم بعد محدود کردن فرکانس هم بازم ۶۰ فریم 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۴ در 04:36، M.Data گفته است:

سلام دوستان این سی پی یو رو تازه خریداری کردم و کولر هم از قبل داشتم که روش سوار کردم و دما در حالت عادی بالای 55 هست و تو بازی هم تا 80 میره این دما برای این پردازنده عادیه یا اینکه باید کولر بهتری بگیرم

عادیه ولی خب میتونید از pbo برای دمای 80 تنظیمش کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...