رفتن به مطلب

دمای کارت گرافیک ASUS TUF Gaming

Recommended Posts

سلام خسته نباشید.

دوستان توی این هوای گرمی که ظهر و بعد از ظهر ها هست دمای گرافیک تحت فشار روی 74 طبیعیه؟ تا 6 ماه پیش تست میکردم 68 بود نهایت 70 

عکس گرافیک بدون کار هم گذاشتم حقیقتا انتظار دارم الان روی 50 درجه باشه نه 45-47 با فن خاموش

Screenshot 2024-04-06 175455.png

لینک به دیدگاه

نرمال هست

بهتره اگر حساس هستید کولینگ کیس و اتاق و خمیر سیلیکون گرافیک رو دستی بهش بکشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تغییر دما گرافیک توی این فصل طبیعی هست مخصوصا مناطق گرمسیر 

دمای کارت شما هم مناسبه 

اگر هات اسپات و مموری زیر ۹۰ باشه به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم کارت رو باز کنید و دستکاری کنید 

لینک به دیدگاه

طبیعیه

الان در اتاق 25 درجه کارت هم مدل شما در حالت بیکاری 42 هست

لینک به دیدگاه

درود

همشهری اوکیه، بنده 6900xt دارم تو دمای 28 درجه و با سرعت 500 Rpm دما تقریبا 35 یا 36 هست (هات اسپات)..

شما چون فن هارو خاموش کردی پس تقریبا طبیعی هستش

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود

همشهری اوکیه، بنده 6900xt دارم تو دمای 28 درجه و با سرعت 500 Rpm دما تقریبا 35 یا 36 هست (هات اسپات)..

انودیا مثل amd نیست روی درایور تنظیم شه 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Freak Ali گفته است:

سلام خسته نباشید.

دوستان توی این هوای گرمی که ظهر و بعد از ظهر ها هست دمای گرافیک تحت فشار روی 74 طبیعیه؟ تا 6 ماه پیش تست میکردم 68 بود نهایت 70 

عکس گرافیک بدون کار هم گذاشتم حقیقتا انتظار دارم الان روی 50 درجه باشه نه 45-47 با فن خاموش

Screenshot 2024-04-06 175455.png

با چه نرم افزاری تست دما گرفتید

اگه ملاکتون تست گیم بوده چه گیمی رو ران کردید و مدت زمان تست چقدر بوده

رزولوشن تصویر و تنظیمات گیم در چه حالی قرار داشته؟

مدل کیس شما چیه؟

کلیه نکات بالا در دمای کارت تاثیر دارن

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، WINNER گفته است:

تغییر دما گرافیک توی این فصل طبیعی هست مخصوصا مناطق گرمسیر 

دمای کارت شما هم مناسبه 

اگر هات اسپات و مموری زیر ۹۰ باشه به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم کارت رو باز کنید و دستکاری کنید 

مموری خود گرافیک همیشه 15 20 درجه از سی پی یو گرافیک بالاتره یعنی 74 که باشه رمش روی 94 ایناست 

4 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

طبیعیه

الان در اتاق 25 درجه کارت هم مدل شما در حالت بیکاری 42 هست

توی حوای خنک که روی 30+ هست و گاهی بالای 40 میره ولی این دمای خودش برام مهمه زیر فشار

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود

سلامت باشید. با

AMD کارت های داغ تری هستن و بصورت طبیعی 10 درجه بالاتر هستن با یک مقدار کم و زیاد. البته درجه فن رو ننوشتم که تحت فشار روی 90 درصد یعنی 200+ rpm هستش با دمای 74

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، rajah گفته است:

با چه نرم افزاری تست دما گرفتید

اگه ملاکتون تست گیم بوده چه گیمی رو ران کردید و مدت زمان تست چقدر بوده

رزولوشن تصویر و تنظیمات گیم در چه حالی قرار داشته؟

مدل کیس شما چیه؟

کلیه نکات بالا در دمای کارت تاثیر دارن

اطلاعات سیستم رو که نوشتم مدل کیس هم ارزون قیمت هست اونم نوشتم تو فکرمه یکی دو تا فن بگیرم بزنم به سقف کیس با سرعت 2000 فن سی پی یو هم دمای 68 کار میکنه اونم یه گرمایی داره به هر حال

تست طولانی نبود تازه مانیتور منتظرم برسه دستم تا الان با 1080 و رفرش 60 بازی میکردم بعضی وقتا باز میکردم که تست کنم تو بازی 

گیم گاد آف وار 4 1080 تنظیمات آخر ک از اولترا هم ی گزینش بیشتره تست کردم و حس کردم فریم زیاد بالا پایین میشه یعنی تا 180 میرفت ولی خیلی هم روی 105 تا 120 بازی میکرد رو 140 هم زیاد میرفت

اتاقم سقفش کاذبه و از چپ و راست با فاصله کم به هوای باز راه داره و گرمای فصلی خیلی تاثیر داره.

لینک به دیدگاه

کارتهای سری ۳۰۸۰ و ۳۰۸۰ ti از کارتهای ۶۹۰۰ داغتر و پرمصرف تر هستن.هردوشون رو داشتم.ولی کیفیت ساخت تاف و راگ یه سر و گردن تو خنک کنندگی و هیت سینک از بقیه بالاتره.اگه zero rpm یا همون فن لس روشنه خاموشش کنید.دور فن همیشه روی کم باشه و کارت تهویه داشته باشه بهتره تا اینکه بره رو پنجاه بعد روشن بشه.اگر کارت ماین شده و احساس می‌کنید دمای نسبت به چند ماهه اخیر بالاتر رفته بهتره سرویسش کنید و خمیر مرغوب بزنید.

کارت من ۶۹۰۰xt merce هستش و با دور فن ۲۰ درصد از ۳۲ بالاتر نمیره در حالت idle یا وبگردی و تماشای فیلم.۳۰۸۰ Galax داشتم که تو idle زیر سی بود ولی تو گیمینگ میرفت بالای ۹۰ که ردش کردم.

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

کارتهای سری ۳۰۸۰ و ۳۰۸۰ ti از کارتهای ۶۹۰۰ داغتر و پرمصرف تر هستن.هردوشون رو داشتم.ولی کیفیت ساخت تاف و راگ یه سر و گردن تو خنک کنندگی و هیت سینک از بقیه بالاتره.اگه zero rpm یا همون فن لس روشنه خاموشش کنید.دور فن همیشه روی کم باشه و کارت تهویه داشته باشه بهتره تا اینکه بره رو پنجاه بعد روشن بشه.اگر کارت ماین شده و احساس می‌کنید دمای نسبت به چند ماهه اخیر بالاتر رفته بهتره سرویسش کنید و خمیر مرغوب بزنید.

کارت من ۶۹۰۰xt merce هستش و با دور فن ۲۰ درصد از ۳۲ بالاتر نمیره در حالت idle یا وبگردی و تماشای فیلم.۳۰۸۰ Galax داشتم که تو idle زیر سی بود ولی تو گیمینگ میرفت بالای ۹۰ که ردش کردم.

دکمه روی گرافیک روی پرفورمنس هست و اتومات خودش از 50 روشن میشه (البته اگه تحت فشار بره رو 50) وگرنه تو حالت عادی رو 51 52 هم لمس کنه خاموش میمونه. دست دوم بدون کارتون از رفیقم که فروشنده بود سپردم برام گرفت میگفت یک ماه کارکرده و بدون ماین واقعا تمیز بود و پلمپ و دماش هم رو 68 تحت فشار بازی. خودم این مدت رو 1080 60 فریم استفاده میکردم ک اور کیل هست برا این گرافیک تازه مانیتور گرفتم بیاد چون قراره فشار بیاد ب گرافیک برام سوال شد که دماش 70 تا 74 رفت و امد داره اوکیه یا نه

فن لس رو از کجا خاموش کنم؟ 

ویرایش شده توسط Freak Ali
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Freak Ali گفته است:

دکمه روی گرافیک روی پرفورمنس هست و اتومات خودش از 50 روشن میشه (البته اگه تحت فشار بره رو 50) وگرنه تو حالت عادی رو 51 52 هم لمس کنه خاموش میمونه. دست دوم بدون کارتون از رفیقم که فروشنده بود سپردم برام گرفت میگفت یک ماه کارکرده و بدون ماین واقعا تمیز بود و پلمپ و دماش هم رو 68 تحت فشار بازی. خودم این مدت رو 1080 60 فریم استفاده میکردم ک اور کیل هست برا این گرافیک تازه مانیتور گرفتم بیاد چون قراره فشار بیاد ب گرافیک برام سوال شد که دماش 70 تا 74 رفت و امد داره اوکیه یا نه

اگه با رزولوشن فول اچ دی دما ۷۴ هست با رزولوشن های بالاتر مسلما دما افزایش پیدا می کنه اگه 2k بذارید یا رفرش ریت ۱۶۵ با تنظیمات حداکثر کیفیت تو بازی دما حداقل ۲-۳ درجه بالاتر می‌ره حالا انشاءالله تست کنید و اعلام کنید

من ۳۰۸۰ti زوتک دارم کمی آندرولت کردم والان با حداکثر کیفیت و در وضوح ۲k دمای gpu از 75 و مموری از 88 بالاتر نمیره فکر می کنم بهتره شما هم به فکر آندرولت باشید

البته من خوزستان هستم اینجا متأسفانه دمای هوا بالاست

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Freak Ali گفته است:

راجبه انویدیا خیلی مطمئن نیستم به گمونم باید از نرم افزارهای دیگه ای مثل افتربرنر استفاده کنید.نرم افزار خود انویدیا همچین قابلیتی نداره بر خلاف آدرنالین ای ام دی.

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Freak Ali گفته است:

GPU Tweak III (asus.com)

لینک به دیدگاه

0db رو خاموش کنید بزارید فنا همیشه کار کنه اینطوری خمیر دیرتر خراب میشه

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، rajah گفته است:

اگه با رزولوشن فول اچ دی دما ۷۴ هست با رزولوشن های بالاتر مسلما دما افزایش پیدا می کنه اگه 2k بذارید یا رفرش ریت ۱۶۵ با تنظیمات حداکثر کیفیت تو بازی دما حداقل ۲-۳ درجه بالاتر می‌ره حالا انشاءالله تست کنید و اعلام کنید

من ۳۰۸۰ti زوتک دارم کمی آندرولت کردم والان با حداکثر کیفیت و در وضوح ۲k دمای gpu از 75 و مموری از 88 بالاتر نمیره فکر می کنم بهتره شما هم به فکر آندرولت باشید

البته من خوزستان هستم اینجا متأسفانه دمای هوا بالاست

سلام و درود.

مانیتور رسید تست کردم رفرش ریت 240 قفل که بالا تر نره چون نمیکشه مانیتور و رزولوشن 1440 بازی کرش بندیکوت 4

Screenshot 2024-04-07 184754.png

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Freak Ali گفته است:

سلام و درود.

مانیتور رسید تست کردم رفرش ریت 240 قفل که بالا تر نره چون نمیکشه مانیتور و رزولوشن 1440 بازی کرش بندیکوت 4

Screenshot 2024-04-07 184754.png

سلام. این بازی که بازی سنگینی نیست شما یه بازی خیلی سنگین یا استرس تست  time spy  روی 20 لوپ تست کنید.

لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

سلام. این بازی که بازی سنگینی نیست شما یه بازی خیلی سنگین یا استرس تست  time spy  روی 20 لوپ تست کنید.

با فشاری که بنچ مارک ها میارن کلا مشکل دارم و فقط با بازی تست میکنم گاد رو پاک کردم و الان سنگین ترین بازی که دارم ایپکس هست احتمالا بازی بعدی که نصب کنم Alan wake 2 باشه نتیجه رو باهاتون در جریان میزارم

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Freak Ali گفته است:

با فشاری که بنچ مارک ها میارن کلا مشکل دارم و فقط با بازی تست میکنم گاد رو پاک کردم و الان سنگین ترین بازی که دارم ایپکس هست احتمالا بازی بعدی که نصب کنم Alan wake 2 باشه نتیجه رو باهاتون در جریان میزارم

سلام

دوستمون درست میگن برای تست باید از بازیهای سنگین تری استفاده کنید

دمای مموری رو هم چک کنید

ویرایش شده توسط rajah
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۱۸ در 17:59، Freak Ali گفته است:

سلام خسته نباشید.

سلام دوست عزیز

ضمن پوزش از اساتید حاضر در تاپیک 

به عرضتون برسونم که گرافیک های پرچمدار معمولا دو تا پروفایل فن دارند یکی پروفایل گیمینگ و دیگری پروفایل سایلنت بررسی بفرمائید ببینید پروفایل کارت گرافیک شما روی گیمینگ ست شده یا سایلنت و اگر روی سایلنت هست روی گیمینگ ست کنید . در ضمن وقتی رفرش ریت رو باز میزارید دمای گرافیک بالاتر میره رفرش ریت رو بر اساس رفرش ریت مانیتورتون ست کنید مثلا اگه 144 هرتز هست رفرش ریت رو هم روی همون بزارید

در حالت پروفایل گیمینگ در بازی سایبر پانک در تنظیمات الترا دمای مطلوب یه چیزی در حد اسکرین شات از GPU-Z زیر است (اسکرین شات از کارت گرافیک ایسوس تاف گرفته شده)

البته عوامل دخیل در تغییرات دما در حد 2 تا 3 درجه نسبت به اسکرین شات،دمای محیط و تهویه مطلوب کیس هستش که اگه این موارد رو رعایت کنید همین دما رو خواهید داشت 

gpuz_screenshot_default.gifgpuz_sensor_data_default.gif

در ۱۴۰۳/۱/۱۹ در 19:30، Freak Ali گفته است:

استرس تست نرم افزار تری دی مارک جز ایمن ترین تست های استرس هستش و بدون نگرانی تست رو انجام بدهید.

در تست استرس از اکسترم تست تایم اسپای استفاده کنید.

اگه از نظر خنک کنندگی و سایر موارد مثل مدار  تغذیه و... مشکلی نباشه معمولا امتیاز از 99 درصد به بالا باید تست را با لوپ 20 تایی به پایان برسونه.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

سلام دوست عزیز

به عرضتون برسونم که گرافیک های پرچمدار معمولا دو تا پروفایل فن دارند یکی پروفایل گیمینگ و دیگری پروفایل سایلنت بررسی بفرمائید ببینید پروفایل کارت گرافیک شما روی گیمینگ ست شده یا سایلنت و اگر روی سایلنت هست روی گیمینگ ست کنید . در ضمن وقتی رفرش ریت رو باز میزارید دمای گرافیک بالاتر میره رفرش ریت رو بر اساس رفرش ریت مانیتورتون ست کنید مثلا اگه 144 هرتز هست رفرش ریت رو هم روی همون بزارید

در حالت پروفایل گیمینگ در بازی سایبر پانک در تنظیمات الترا دمای مطلوب یه چیزی در حد اسکرین شات از GPU-Z زیر است (اسکرین شات از کارت گرافیک ایسوس تاف گرفته شده)

البته عوامل دخیل در تغییرات دما در حد 2 تا 3 درجه نسبت به اسکرین شات،دمای محیط و تهویه مطلوب کیس هستش که اگه این موارد رو رعایت کنید همین دما رو خواهید داشت 

استرس تست نرم افزار تری دی مارک جز ایمن ترین تست های استرس هستش و بدون نگرانی تست رو انجام بدهید.

اگه از نظر خنک کنندگی و سایر موارد مثل مدار  تغذیه و... مشکلی نباشه معمولا امتیاز از 99 درصد به بالا باید تست را با لوپ 20 تایی به پایان برسونه.

سلام و عرض ادب. ببخشید من یه نکته خدمت شما درباره استرس تست بگم اینه که اعداد بین 97 تا 99.9 کلا کاملا عادی هستش و مهمترین علت تغییر این امتیاز تغییرات دما یا کولینگ هستش که باعث میشه نمودار یا ترند نمودار متفاوت بشه مخصوصا اولین ترند ها با ترندهای اخر و کاملا نرمال هم هستش چون دمای گرافیک اول پایین هستش و به تدریج بالاتر میره که در بوست کلاک تاثیر داره و اف پی اس پایین تر میاد.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است:

سلام و عرض ادب. ببخشید من یه نکته خدمت شما درباره استرس تست بگم اینه که اعداد بین 97 تا 99.9 کلا کاملا عادی هستش و مهمترین علت تغییر این امتیاز تغییرات دما یا کولینگ هستش که باعث میشه نمودار یا ترند نمودار متفاوت بشه مخصوصا اولین ترند ها با ترندهای اخر و کاملا نرمال هم هستش چون دمای گرافیک اول پایین هستش و به تدریج بالاتر میره که در بوست کلاک تاثیر داره و اف پی اس پایین تر میاد.

سلام و احترام خدمت شما 

البته شما استاد بنده هستید و اظهار نظر بنده رو به حساب درس پس دادن بگذارید بنده هم همین فرمایش شما رو عرض کردم که اگه از نظر خنک کنندگی و سایر موارد اوکی باشه چنین امتیازی خواهند گرفت 

ممنونم از دقت نظرتون

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

سلام دوست عزیز

سلام از ماست.

گرافیک که بله رو خودش دکمه فیزیکی هست و روی پرفورمنس گذاشتم نه کوایت مود. مانیتور هم تا الان 1080 و 60 فریم بوده ولی عوض کردم 1440 و 240 هرتز هستش باز اگه بیشتر بده همیشه قفل میکنم مثل بازی ایپکس لجندز

داخل بازی Alane wake تست میکنم نتیجه رو میفرستم براتون اما قالبا تا 20 درجه رم از سی پی یو گرم تر هست برای من.

وقتی در کیس رو باز میکنم دما تغییری نمیکنه دو تا پنکه هم به سمتش مستقیم زدم ولی نتیجه ای نداشته در کیس بسته باشه بهتر هم هست.

در نظر دارم دو تا فن به کیس اضافه کنم.

اطلاعات گرافیک بدون فشار با فن کاملا خاموش براتون میزارم بعدا تست گیم هم میفرستم.

ممنون از شرکتتون در تاپیک

Screenshot 2024-04-09 013549.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۳/۱/۲۰ در 21:32، lvlEhRaN گفته است:

سلام و احترام خدمت شما 

البته شما استاد بنده هستید و اظهار نظر بنده رو به حساب درس پس دادن بگذارید بنده هم همین فرمایش شما رو عرض کردم که اگه از نظر خنک کنندگی و سایر موارد اوکی باشه چنین امتیازی خواهند گرفت 

ممنونم از دقت نظرتون

سلام و درود. در ادامه بحث قبلی این نتیجه دمای گرافیک بنده در بازی Days Gone هست. لازم به ذکر که صبح ها ک هوا خنک تره دما پایین تر میاد 2 تا 4 درجه

Screenshot 2024-04-20 163334.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...