رفتن به مطلب

گرین پاور جدید تحت استاندارد ATX 12V v3.1 به بازار عرضه می کند.

Recommended Posts

خب بیایم بررسی کنیم تست های سایبنتیک رو ببینیم مدل 1000 وات zalman سمت راست تصویر با سری OCDG سمت چپ تصویر  چه تفاوت هایی داره:

image.thumb.png.fe4eab6cafa866273af95a792a90fdcc.png

تو بازدهی 230 ولت که برق ایران هست نسخه زالمن که تغییر نام یافته gxd هست عملکرد بهتری نسبت به سری OCDG با برچسب پلاتینیوم داشته!

image.thumb.png.df2815f1ef5bd937fab11094aaf02b6f.png

image.thumb.png.17a910760dca5519ed0584957bf88dd3.png

تو شاخه 5 ولت SB این تفاوت معنا دار هست.

جایی که نسخه پلاتینیوم گیرین حتی به 80 هم نرسیده

image.thumb.png.b61faf5fd2fe938f054a7538a16a361a.png

با اینکه گیرین در نسخه OCDG از فن بزرگتر استفاده کرده و تکنولوژی pwm رو داره نویز به مراتب بدتری داشته

image.thumb.png.8f96933e00c3be4cf4b764a133237afb.png

تو قسمت مربوط به UPS hold up time هم عملکرد سری زالمن بهتر بوده و همچنین PWR OK DC

image.thumb.png.c7bd18960b78c71228faba1484b522d9.png

image.thumb.png.f8a46085828c809145bf0fde09afa80b.png

متاسفانه این تست شامل برق 230 ولت شهری ایران نیست و نمیشه خیلی روش مانور داد ولی ریپل شاخه 12 ولت سری OCDG بهتر بوده که میشه احتمال داد در 230 ولت هم همین شرایط برقرار باشه ولی چون تستش نیست مشخص نیست.

از نظر دمایی هم سری OCDG با وجود فن بزرگ تر و تکنولوژی دیجیتالی از رقیب خودش عملکرد ضعیف تری داره و به راحتی میتونه در لود سنگین دمای 60 رو لمس کنه

image.thumb.png.7b0365391bf6be0a50e1702996d6980c.png

در نهایت هم گواهی نهایی 

به نظر میاد با اینکه اسمی 80 plus ورژن gold به سری جدید این پاور ها خورده ولی در عملکرد نهایی بجز ریپل شاخه 12 ولت نقطه ضعفی که ندارن هیچ بلکه نقاط قوت زیادی دارن به خصوص اینکه دمای زالمن تا 5درجه کمتره که ارزشمند تر از سری ocdg میکنتش...

همه اینا در شرایطی هست که نسخه GXD کمی از نظر انتخاب قطعات سخت گیری بیشتری بهش شده و احتمال میره نتیجه نهایی بهتر از نسخه زالمن باشه...

واقعا این سری با این برچسب قیمتی بسیار ارزشمنده و نباید گول تکنولوژی fan-less رو خورد

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

نکته بعدی:

تو سری EDGE به cable-less بودنش اشاره شده ولی در سری GXD نه!!!

image.thumb.png.7a9f58e7c1214bf5403667a615c27a81.png

و جالب اینجاست که تو بررسی نسخه Zalman توسط سایت ژاپنی به این نکته اشاره مستقیم شده! (چرا باید سایت ژاپنی محصول Zalman رو بررسی کنه؟ در کل جالب بود)

image.thumb.png.29e849e0082b35f2c9adb3ebe8483fee.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان نسخه EDGE 1000 خوبه بنظرتون ؟
قصد خرید دارم
محدودیت بوجه دارم
از مدلGP750B-OC بعد حدود 10 سال میخوام اقدام به خرید این مدل جدید کنم
سیستم همیشه در حال بروز رسانی هست و مشخص نیست قطعات چی هستن
بیشتر صحبتها در مورد سری GX بود که بکارم نمیادش
میخواستم نظرتون رو در مورد سری EDGE بدونم
با سپاس

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

دوستان نسخه EDGE 1000 خوبه بنظرتون ؟
قصد خرید دارم
محدودیت بوجه دارم
از مدلGP750B-OC بعد حدود 10 سال میخوام اقدام به خرید این مدل جدید کنم
سیستم همیشه در حال بروز رسانی هست و مشخص نیست قطعات چی هستن
بیشتر صحبتها در مورد سری GX بود که بکارم نمیادش
میخواستم نظرتون رو در مورد سری EDGE بدونم
با سپاس

سری ECO گیرین دقیقا از همون کمپانی ای استفاده میکنه که برای سری GXD استفاده کرده با توجه به فروش گسترده سری ECO و خرابی خیلی پایینش میشه براورد کرد سری GXD هم مشابه و حتی بهتر باشه.

متاسفانه هیچ بررسی ای از نسخه EDGE یا high power موجود نیست و هیچ شرکتی هم از این برند استفاده ای نداشته (شاید من درست تحقیق نکردم)

نه 80 پلاس موجوده نه سایبنتیک

فعلا با توجه به به نسخه مشابه GXD تحت نام متفاوت ، همین نسخه 1200 یا 1000 پیشنهاد میشه براتون با قیمت واقعا مناسب

سری EDGE رو من خیلی پیشنهاد نمیکنم 

هرچیزی که شما نیاز دارید رو GXD داره چیزی هست که شما بخواید و نداشته باشه؟

لینک به دیدگاه

الان که باز سرچ زدم سری EDGE خیلی شبیه gamedias P2 هست:

gamdias:

HELIOS_P1-1300G_Exh3.jpg

green:

GREEN_GP1300B-EDGE-G-012.jpg

gamdias:

HELIOS_P1-1300G_Exh4.jpg

green:

GREEN_GP1300B-EDGE-G-06.jpg

gamdias:

image.thumb.png.eb2f5e7d3aabe7ea2d32b6ca9bb83780.png

green:

GREEN_GP1300B-EDGE-G-013.jpg

بریم عمیق تر شیم:

داخل سایبنتیک خبری از این محصول نبود

داخل 80 پلاس هم نیست

فرقش اینه gold هست ولی از نظر ساختاری کاملا مشابه هستن

قیمت آمازونش 150 دلار.

نمیشه با قاطعیت گفت این همونه...

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Failure گفته است:

الان که باز سرچ زدم سری EDGE خیلی شبیه gamedias P2 هست:

gamdias:

HELIOS_P1-1300G_Exh3.jpg

green:

GREEN_GP1300B-EDGE-G-012.jpg

gamdias:

HELIOS_P1-1300G_Exh4.jpg

green:

GREEN_GP1300B-EDGE-G-06.jpg

gamdias:

image.thumb.png.eb2f5e7d3aabe7ea2d32b6ca9bb83780.png

green:

GREEN_GP1300B-EDGE-G-013.jpg

بریم عمیق تر شیم:

داخل سایبنتیک خبری از این محصول نبود

داخل 80 پلاس هم نیست

فرقش اینه gold هست ولی از نظر ساختاری کاملا مشابه هستن

قیمت آمازونش 150 دلار.

نمیشه با قاطعیت گفت این همونه...

سلام به نظرم شما اگر می خواهید به نتیجه درست برسید داخل انجمن گرین اونجا سوال رو مطرح کن .جواب شما می دهند که آیا با هم فرق دارند یا نه.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام به نظرم شما اگر می خواهید به نتیجه درست برسید داخل انجمن گرین اونجا سوال رو مطرح کن .جواب شما می دهند که آیا با هم فرق دارند یا نه.

سلام.

متاسفانه مدیران و کارشناسان انجمن گرین از دادن پاسخ طفره میرند و هیچ جواب بدرد بخوری ارائه نمیکنند.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

هم اکنون، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

متاسفانه مدیران و کارشناسان انجمن گرین از دادن پاشخ طفره میرند و هیچ جواب بدرد بخوری ارائه نمیکنند.

الان در مورد این پاورهای جدید اونجا سوال کردید که پاسخ ندادند.میشه لینک شو ارسال کنید

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

الان در مورد این پاورهای جدید اونجا سوال کردید که پاسخ ندادند.میشه لینک شو ارسال کنید

https://forum.green.ir/showthread.php?tid=761&pid=2051#pid2051

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

متاسفانه مدیران و کارشناسان انجمن گرین از دادن پاسخ طفره میرند و هیچ جواب بدرد بخوری ارائه نمیکنند.

پاورها رو اگر دادن به ما واسه بررسی، هرچی لازم باشه از توش بیرون میکشیم مینویسیم. :D

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

پاورها رو اگر دادن به ما واسه بررسی، هرچی لازم باشه از توش بیرون میکشیم مینویسیم. :D

فقط جوری لهشون نکنید که مثل بعضی از شرکت ها دیگه محصولی بهتون ارائه ندن.😂😂

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

فقط جوری لهشون نکنید که مثل بعضی از شرکت ها دیگه محصولی بهتون ارائه ندن.😂😂

خداوکیلی توی بررسی من حرفی نزدم به فا*ر، تنها چیزی که گفتم پیشنهاد دادم شرکتهای دولتی اون پاور رو بخرن، نه کاربرا. دیگه برخورد از این مهربانانه تر داریم؟ خداوکیلی برو کانال Gamer Nexus رو نگاه، کن، شرت ایسوس رو کشید پایین سر خدمات پس از فروش. ما با این همه محبت نسبت به یک کالا رفتار میکنیم، آخرش هم آدم بده ما میشیم. 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

من تمام رو خواندم تمام سوال رو جواب داد که فقط یک سوال که ساخت کدام شرکت است که اون هم طبق سیاست شرکت ها است .به نظرم عالی پاسخ دادند 

لینک به دیدگاه

البته زمان بگذرد کامل مشخص می شود ساخت کدام شرکت هست.به سایتهای مثل شهر سخت افزار و سخت افزار مک برای برسی می دهند اگر بدون بدون غرض حرف زده باشند

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

من تمام رو خواندم تمام سوال رو جواب داد که فقط یک سوال که ساخت کدام شرکت است که اون هم طبق سیاست شرکت ها است .به نظرم عالی پاسخ دادند 

نحوه جواب به سوالات رو با محتوای پیام های کاربر @Failure مقاسیه کنید تا بفهمید که نحوه پاسخگویی چجوری هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

خب الان دوستان با 10 تومن چی پیشنهاد میدین که ATX 3 یا ATX 3.1 باشه و تو بازار هم موجود باشه
اینجور که دوستان دارن می نویسن آدم به شک می افته :(
یه پاور سیاسونیک یا سوپر فلاور می اومد تو بازار با خیال راحت میرفتیم خرید می کردیم اینقدر منتظر پاسخ عروس خانم نمی موندیم :/

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

خب الان دوستان با 10 تومن چی پیشنهاد میدین که ATX 3 یا ATX 3.1 باشه و تو بازار هم موجود باشه
اینجور که دوستان دارن می نویسن آدم به شک می افته :(
یه پاور سیاسونیک یا سوپر فلاور می اومد تو بازار با خیال راحت میرفتیم خرید می کردیم اینقدر منتظر پاسخ عروس خانم نمی موندیم :/

من خودم تصمیم دارم GREEN POWER GP1000B-EDGE رو بگیرم.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

یه شکایت علیهشون تنظیم کنید و تو یه تاپیک جدا کاربران رو از پیشرفتش مطلع کنید.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

من تو انجمنش هستم و جواب ندادن

موفق باشید

8 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

شما حتی حاضر نیستی خودت یه دور انجمنش رو گشت و گذار کنی

من موندم چرا با فاز روشن فکری میاید یه نظری میدید که فقط داده باشید یا زحمات یکیو بی دلیل کوچیک جلوه بدید 

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

شما برای سری eco و UK و OCDG و OCPT و... هم میتونستید ازین کارا کنید ولی متاسفانه به تولید با کیفیت ملی اکتفا کردید :)

میخوای داکیومنت بیارم؟

بیا:

image.thumb.png.a63a3ac5866e10574e6363da5bfa1fed.png

image.thumb.png.1c34daec583f243b333429fb18fbaa80.png

image.thumb.png.4c18ea8384381fc33aa2e44e005ae037.png

بررسی های قدیمی هم جدول نداشت و سرچ هم کنی high power هیچی نمیاد

آرمین عزیز به نظرم حرف شما شعار هست و بهتره این مورد رو در بررسی جدیدتون رعایت کنید.

اگر قصد نام بردن ندارید ایراد نداره ولی به نظرم ادعا کردنش هم دلیل نداره دیگ

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

به نظرم عالی پاسخ دادند 

بله اکثر جوابشون آسمان آبیست بود که داخل مشخصات فنی هم این نکات بود

5 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

البته زمان بگذرد کامل مشخص می شود ساخت کدام شرکت هست

شرکت ها مشخص شده رفته شما یا دنبال نمیکنی مباحث رو یا تئوری توطعه دارید نسبت به مطالب

4 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

مشکلتون با سری GXD چی هست؟

سری edge هنوز امتحانش رو پس نداده و 1مورد gamdias هم که از نظر شباهت اضافه شده موضوع رو پیچیده تر کرده که چجوری پاور گلد رو پلاتینیوم زدن یا برعکس...

با ظاهرش حال نمیکنید یا مشکل دیگه ای هست؟

اگر برند دیگ میخواید تایپک مجزا بزنید براش پیشنهاد بدم

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

یه شکایت علیهشون تنظیم کنید و تو یه تاپیک جدا کاربران رو از پیشرفتش مطلع کنید.

اینقدم خشن نیاز نیست 

دیگ موضوع LEAK شد رفت😁

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Failure گفته است:

شما برای سری eco و UK و OCDG و OCPT و . . . هم میتونستید ازین کارا کنید ولی متاسفانه به تولید با کیفیت ملی اکتفا کردید :)

من فقط 2 مدل پاور گرین بررسی کردم، یه مدل Eco بوده و یه مدل GED، که در 2 واتیج بودن. مجموعا 3 تا بررسی پاور واسه گرین انجام دادم که شامل همین دو مدل بوده.

تا به امروز هیچ مدلی از UK، OCDG و یا OCPT رو من بررسی نکردم که در اون بگم پاور ساخت High Power بوده یا نبوده. سری قبل که اخراج شدی منو چسبوندی به شرکت گرین که مدیر انجمن اخراجت کرد، این سری هم باز سر موضوع گرین، اومدی مدعی شدی من برای سری UK، OCDG و OCPT اومدم تو بررسی از تولید با کیفیت ملی دفاع کردم؟ بازهم دروغ؟

مجدد اخراج میشین.

میخوای داکیومنت بیارم؟

بیا: بررسی های قدیمی هم جدول نداشت و سرچ هم کنی high power هیچی نمیاد

اولین پاوری که من توی سخت‌افزار مگ بررسی کردم Thor 1200W بود برای سال 1398، و از همون اول هم جدولهام OEM داشت. همه اشون دارند.

اینکه پاور ساخت High Power من واسه بررسی نداشتم، تقصیر من نیست. شرکت باید به من بده که بررسی کنم. وقتی نداده، چرا باید توی سرچ شما بیاد؟

در مورد خودم هم، اینکه من به ساخت High Power بودن برخی مدلهای گرین اشاره کرده باشم، سال گذشته این مطلب رو در مورد پاورهای موجود آن زمان و OEM هاشون تهیه کردم و اونجا اشاره به High Power داشتم.

آرمین عزیز به نظرم حرف شما شعار هست و بهتره این مورد رو در بررسی جدیدتون رعایت کنید.

تا به امروز من فقط سری ECO و GED رو بررسی کردم، سری ECO سری اداریه، و بدرد شرکتها می خوره، دونستن یا ندونستن OEM به چه درد شرکتها میخوره؟ مگه اصلا واسه اونها مهمه؟ سری GED هم اون زمان من پرسیدم، یک OEM واحد نداره و ترکیبی از دو پلتفرمه. هر دوی این پاورها، هم سری ECO و هم سری GED در ایران توسط گرین در داخل کشور تولید میشن.

اصولا هر دوی این سری ها، در قسمت اقتصادی و Entry Level دسته بندی میشن و در این بخش، اصلا کاربر دنبال دونستن OEM نیست، چون پولش بیشتر نمیرسه از قسمت اقتصادی پاور تهیه میکنه و هزینه اش و مدت زمان گارانتیش، مهمترین مولفه انتخاب پاوره، اونجا بر فرض من OEM هم بیام بگم تاثیری در خرید کاربر نداره.

ضمن اینکه شرکت گرین، در اون زمانی که بررسی ها رو نوشتم، OEM هیچ کدوم از این دو مدل رو به من نگفت.

اگر قصد نام بردن ندارید ایراد نداره ولی به نظرم ادعا کردنش هم دلیل نداره دیگ

قصد نام بردن نداشتن، یعنی تعمدا دروغ گفتن و یا پنهان کاری کردن، و این ادعای شما دروغه چون من صادقانه همیشه وقتی نسبت به چیزی آگاه باشم همیشه حتما در بررسی ذکر میکنم، و با مخاطب در میون میگذارم، اگر نکردم - یعنی خودمم نمیدونستم یا به من هم نگفتند.

دوست داشتی برگردی به فروم لیون که این حرفها رو به من بزنی؟ که بگی دروغ میگم تو بررسی؟ یا پنهان کاری میکنم؟ از تولید ملی حمایت میکنم؟

من تصور کردم عوض شدی و هدفت از فعالیت توی انجمن کمک به بقیه است. نه اینکه دوباره بیایی سر موضوع گرین، مجدد اتهام بزنی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...