رفتن به مطلب

گرین پاور جدید تحت استاندارد ATX 12V v3.1 به بازار عرضه می کند.

Recommended Posts

15 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
یک سوال
الان این گرافیک رو با پاور قبلی و کابل تبدیل داخل جعبه گرافیک وقتی وصل می کردم یه چراغ قرمز روشن میشد
الان با این پاور جدید و کابل خود پاور وصل که هست اصلا هیچ چراغی LED در اون قسمت اتصال کابل و گرافیک روشن نمیشه تحت هیچ شرایطی

این لینک ردیت هم پیدا کردم یه چیزایی نوشتن ولی متوجه نشدم 

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/10c5lil/asus_tuf_4070_ti_gpu_red_light/
بنظرتون طبیعی هست این مورد 🤔
با سپاس

سلام، من مطالب فروم رو می دیدم که چشمم به این تایپک خورد چون خودمم هم همین مورد برام پیش اومد بود گفتم هم عضو فروم بشم و هم یه توضیحی کلی درمورد تجربه خودم بهتون بدم

من اواخر پارسال تصمیم گرفتنم گرافیگ رو یه ارتقایی بدم بودجم در حد ۴۰ بود نظرم رفت روی ۴۰۷۰ تاف ایسوس، زدو همون موقع نسخه سوپر هم اومد هر چی ما منتظر موندیم نسخه سوپر این بیاد نیومد که نیومد قیمتا هم که داشت اوج میگرفت خلاصه یه مشورت داخل اینستاگرام از جناب ابیشی هم گرفتم که درمود نسخه های تاف ایسوس که فک کنم نظرشون مثبت بود برای خرید این برند ایسوس، در نهایت بین اون دو تا ۴۰۷۰ معمولی و نسخه سوپر یه خورده گذاشتم روش ۴۰۷۰Ti تاف ایسوس معمولی رو گرفتم (۴۴ تومن) اومدم با اون تبدیل دو تا ۸ پین به ۱۶ پین کابل پاورشو وصل کردم، سیستم هم پاورش قدیمی (گرین GP700A-HP با تقریباً ده سال قدمت😁) بود کلید پاور رو زدم ولی کیس رو روشن نکردم، دیدم یه چراغ قرمز رو گرافیک روشنه همون لحظه یه سکته‌ ناقص زدم😁، گفتم یه بلایی سر گرافیک اومد، کلید خاموش پاور روزدم بعد یه مدت تو هنگ بودن😁درنهایت رفتم توی گوگل یه سرچ زدم رسیدم به ردیت و فروم روگ ایسوس

این لینکش توضیحات ادمین فروم روگ ایسوس

"The behavor of the LED indicator has changed since the RTX 2000 series. White lighting used to indicate normal operation or connector inserted properly.

For the RTX 3000 and 4000 series, no LED means the same thing - normal operation. The reason being that we wanted to improve the cohesive look of complete systems featuring Aura Sync lighting, and reduce the brightness of the system while at night. These were some of the requests from users.

New definition: the LED behavior with a 16-pin adaptor cable (splitter) is:

Red = System shutdown/hibernate/sleep

No LED effect = System on, connector inserted properly

If your PSU has the new 16-pin cable, then connect that directly to the GPU - cleaner build and indicator always off."

ترجمه گوگل :

"رفتار نشانگر LED از سری RTX 2000 تغییر کرده است. از نور سفید برای نشان دادن عملکرد عادی استفاده می شود یا کانکتور به درستی وارد شده است.

برای سری های RTX 3000 و 4000، هیچ LED معنای مشابهی ندارد - عملکرد عادی. دلیل آن این بود که می‌خواستیم ظاهر منسجم سیستم‌های کامل دارای نورپردازی Aura Sync را بهبود بخشیم و روشنایی سیستم را در هنگام شب کاهش دهیم. اینها بخشی از درخواست های کاربران بود.

تعریف جدید: رفتار LED با کابل آداپتور 16 پین (جدا کننده):

قرمز = خاموش/خواب زمستانی/خواب سیستم

بدون جلوه LED = سیستم روشن است، کانکتور به درستی وارد شده است

اگر PSU شما دارای کابل 16 پین جدید است، آن را مستقیماً به GPU وصل کنید - یه سیستم تمیز و نشانگر همیشه خاموش است."

(فکر کنم این تغییر نوع چراغ نشان دهنده فقط مربوط به ایسوس باشه من گرافیک قبلیم ۲۰۶۰ دوال بود یه چراغ سفید و قرمز داشت، سفید : موقع وصل بودن ۸ پین و قرمز : هم موقع وصل نبودن ۸ پین)

خیالم که راحت شد بعد سرچ، سیستم رو روشن کردم دیدم بعد بالا اومدن سیستم چراق قرمز خاموش میشه و فقط موقع خاموش بودن سیستم روشنه و اون نکات انجمن ایسوس درسته، از قبل خرید گرافیک میخواستم پاور عوض کنم ولی یه جوری شد که اول گرافیک رو گرفتم و گفتم زیاد از سیستم زیاد کار نکشم تا تعویض پاور ( البته من ۴۰۷۰ هدفم بود که نهایت مصرفش ۲۲۰ وات بود که یهو رسیدم به ۴۰۷۰Ti و مصرف بالای ۲۵۰ الی ۳۰۰ وات، مدیونید فکر کنید من همچان میخوستم از پاور قبلی استفاده کنم😁 ) چون بارها در جاهای مختلف مخصوصاً خود جناب ابیشی در مورد طول عمر استفاده از پاور هشدار داده بودن یه چوری پول جورشد رفتم سراغ خرید پاور بین گرین و کولر مستر و ایسوس، ایسوس رو انتخاب کردم نسخه TUF Gaming 1000W Gold رو گرفتم (قیمت ۱۰ تومن، الان ۱۲.۵ شده) کیفیت و طراحیش مخصوصاً نسبت به گرین خیلی بهتره و فعلاً که مشکلی نداشته، اون چراغ هشدار قرمز رنگ هم با وصل بودن ۱۶ پین مستقیم از پاور دیگه چه سیستم خاموش یا روشن باشه همیشه خاموشه، اگه عکسی از پاور یا گرافیک خواستین بگین براتون بزارم.

ویرایش این لینک توضیحات ایسوس برای چراغ تشخیص وصل بودن کابل پاور برای سری ۴۰ انویدیا

ویرایش شده توسط mohammad6tm
اضافه کردن لینک توضیحات ایسوس برای چراغ تشخیص وصل بودن کابل پاور
لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است:

شرکت گرین کی محصولاتش برای گواهینامه cybenetics ارسال می کند ؟ حداقل فکر کنم باید 2 ماه صبر کنیم ؟

اگر همین امروز اقدام کنند، احتمالا تا آخر تابستون طول بکشه.

لینک به دیدگاه

من برام سوال که نمیتونستن این فشار زیاد روی یک کابل رو بین 2 تا کابل تقسیم کنن و هرکدوم 300 وات کشش داشته باشن یا حتی بیشترتا نگرانی ها هم برطرف بشه... اگر این مسیر ادامه داشته باشه( برای کارت های 5090 و 5080 که صدرصد مصرف بیشتری خواهند داشت چون دیگه مصرف کمتر و کارایی بالاتر حداقل توی پرچمدارها دیگه اهمیتی انگار نداره )واقعا چطور میخوان به خریدار اطمینان بدن که مشکلی برای سوکت پیش نمیاد...چون طبق ویدویوهای که من از کانال.  NorthridgeFix توی یوتیوب دیدم چه سوکت 16 پین قدیمی چه جدید هیچ تفاوتی در جلوگیری از ذوب شدن ندارن و هنوزم برای هردو این مشکل ممکن پیش بیاد...(البته وقتی زمان عرضه 5090 5080 برسه اگر ترامپ روی کار اومده باشه باید کلن با خرید سخت افزار و ارتقا خداحافظی کنیم علتشم که واضحه)

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

من برام سوال که نمیتونستن این فشار زیاد روی یک کابل رو بین 2 تا کابل تقسیم کنن و هرکدوم 300 وات کشش داشته باشن یا حتی بیشترتا نگرانی ها هم برطرف بشه... اگر این مسیر ادامه داشته باشه( برای کارت های 5090 و 5080 که صدرصد مصرف بیشتری خواهند داشت چون دیگه مصرف کمتر و کارایی بالاتر حداقل توی پرچمدارها دیگه اهمیتی انگار نداره )واقعا چطور میخوان به خریدار اطمینان بدن که مشکلی برای سوکت پیش نمیاد...چون طبق ویدویوهای که من از کانال.  NorthridgeFix توی یوتیوب دیدم چه سوکت 16 پین قدیمی چه جدید هیچ تفاوتی در جلوگیری از ذوب شدن ندارن و هنوزم برای هردو این مشکل ممکن پیش بیاد...(البته وقتی زمان عرضه 5090 5080 برسه اگر ترامپ روی کار اومده باشه باید کلن با خرید سخت افزار و ارتقا خداحافظی کنیم علتشم که واضحه)

خوب اینا می خواستن یکیش کنن دیگه که قهوه ای شدن

کلا طراحی من مهندس که می بینم حالت اسهال می گیرم بس که بد طراحی شده انگار مافیا بازی تا همه جا رسوخ کرده

اصلا یک کابل ظریف درپیت که 4 بار بزنی در بیاری باید کابل عوض کنی بندازی دور تازه من بهترین هاش دیدم نه برند گرین

این کابل بیارن به نظرم فعلا بهترین بازاره نمی دونم چرا هیچی ایران نمیاد هر کسی بیاره خودم مشتریشم

https://seasonic.com/12v-2x6-cable-90-degrees/

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

خوب اینا می خواستن یکیش کنن دیگه که قهوه ای شدن

کلا طراحی من مهندس که می بینم حالت اسهال می گیرم بس که بد طراحی شده انگار مافیا بازی تا همه جا رسوخ کرده

اصلا یک کابل ظریف درپیت که 4 بار بزنی در بیاری باید کابل عوض کنی بندازی دور تازه من بهترین هاش دیدم نه برند گرین

این کابل بیارن به نظرم فعلا بهترین بازاره نمی دونم چرا هیچی ایران نمیاد هر کسی بیاره خودم مشتریشم

https://seasonic.com/12v-2x6-cable-90-degrees/

من به دلم موند پاورای سلطان Seasonic از نزدیک ببینم کابلاش که دیگه جای خود دارد....ولی بنظر من مشکل از کابل نیست مشکل از پایه طراحی سوکت و باید یه فکری به حالش بکنن والا گردنگیر همه ام خرابه ..کاش مشکل کابل بود والا کابلای 90 درجه cable mod که تخصصشه این کار ذوب شدن...این وسط حالا انویدیام هی داره میره بالا جای ماکروسافتم گرفت چه میکنه این هوش مصنوعی...

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

من به دلم موند پاورای سلطان Seasonic از نزدیک ببینم کابلاش که دیگه جای خود دارد....ولی بنظر من مشکل از کابل نیست مشکل از پایه طراحی سوکت و باید یه فکری به حالش بکنن والا گردنگیر همه ام خرابه ..کاش مشکل کابل بود والا کابلای 90 درجه cable mod که تخصصشه این کار ذوب شدن...این وسط حالا انویدیام هی داره میره بالا جای ماکروسافتم گرفت چه میکنه این هوش مصنوعی...

برای اینکه شما با تبدیل مقاومت بیشتر می کنی اصلا چه تبدیل جعبه چه 90 درجه به هیچ وجه پیشنهاد نمی شه

مشکل کابل هست اما سوکت هم درش دخیله کلا باید کاملا چفت هم دیگه بشه و خمش هم نکنی همین سی سونیک هم داخل لینکش باز گنده زده تا دسته فرو کنید خمش هم از سر کابل نکنید

البته بازم تاکید می کنم این موارد زیر 1 درصد هست و من حتی از گارانتی های ایرانم پرسیدم گفتن گردن می گیرن شامل: گارانتی می شه

البته می دونید که با تبدیلی غیر از جعبه یا تغییر زاویه کلا گارانتی می پره کیبل ماد هم گارانتی خودش با خریدش گردن می گرفت

از یکی از مدیرای الماس هم می شناسم پرسیدم گفت تا حالا یک موردم مراجعه ذوبی نداشتیم

البته مشکل ذوب برای 4 یا 8 پین مادربردها هم بوده برای 8 پین گرافیک های قدیمی هم بوده اما هیچ موقع بولد نشده چون تعدادش زیاد نبوده اما در کل اتصال بد نتیجه فاجعه بازی داره

یک مورد دیگه هم که همیشه گفتم انویدیا پاور لیمیت همه ی مدل های 4090 تا 600 وات باز گذاشته همین خودش 150 وات اختلافه من که اصلا از دستکاری پاور لیمیت یا ولتاژ برای هیج قطعه ای توصیه نمی کنم امکان نداره بهشون دست بزنم اما برای 4090 هرگز بهش دست نزدید شده کمش کنید اما زیاد به هیچ وجه

از اونجایی که 4080 یا 3090 تی ای خیلی تک توک و به ندرت براشون همچین مشکلی پیش اومده یعنی شاید چندین تا تک مورد کلا بوده که اصلا به امار نمی رسه طراحی سوکت هم دقیقا همون بوده پس یک احتمالا هست که بخش زیادی از این افراد کارتشون اورکلاک کرده باشن

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Slash_Slash گفته است:

برای اینکه شما با تبدیل مقاومت بیشتر می کنی اصلا چه تبدیل جعبه چه 90 درجه به هیچ وجه پیشنهاد نمی شه

مشکل کابل هست اما سوکت هم درش دخیله کلا باید کاملا چفت هم دیگه بشه و خمش هم نکنی همین سی سونیک هم داخل لینکش باز گنده زده تا دسته فرو کنید خمش هم از سر کابل نکنید

البته بازم تاکید می کنم این موارد زیر 1 درصد هست و من حتی از گارانتی های ایرانم پرسیدم گفتن گردن می گیرن شامل: گارانتی می شه

البته می دونید که با تبدیلی غیر از جعبه یا تغییر زاویه کلا گارانتی می پره کیبل ماد هم گارانتی خودش با خریدش گردن می گرفت

از یکی از مدیرای الماس هم می شناسم پرسیدم گفت تا حالا یک موردم مراجعه ذوبی نداشتیم

درسته تعداد با توجه به عرضه در مقیاس جهانی خیلی کمه....ولی وقتی 150 160 تومن پول برای کارت 4090 میدی یکم این اخبار نگرانت میکنه و همیشه یه ترسی هست...درسته گارانتی گردن میگیره و اگر بخواد به تعمیر و تعویض سوکت کشیده بشه قیمت کارت خیلی افت میکنه مگر اینکه با یه کارت کاملن جدید تعویض بشه....تقریبا شبیه حکایت مانیتورای اولد همه میدونن burn in وجود داره و ممکنه پیش بیاد و با وجود قیمت نجومی این مانیتورا این ترس همیشه همراه خریدار هست مگر مرفح بی درد باشه که براش تفاوتی نداره.....و استفاده از یه چیزی با ترس از خراب شدنش لذت تجربرو کامل از بین میبره

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

درسته تعداد با توجه به عرضه در مقیاس جهانی خیلی کمه....ولی وقتی 150 160 تومن پول برای کارت 4090 میدی یکم این اخبار نگرانت میکنه و همیشه یه ترسی هست...درسته گارانتی گردن میگیره و اگر بخواد به تعمیر و تعویض سوکت کشیده بشه قیمت کارت خیلی افت میکنه مگر اینکه با یه کارت کاملن جدید تعویض بشه....تقریبا شبیه حکایت مانیتورای اولد همه میدونن burn in وجود داره و ممکنه پیش بیاد و با وجود قیمت نجومی این مانیتورا این ترس همیشه همراه خریدار هست مگر مرفح بی درد باشه که براش تفاوتی نداره.....و استفاده از یه چیزی با ترس از خراب شدنش لذت تجربرو کامل از بین میبره

خوب این اولد هم داستان داره الان دیگه تقریبا همه ی گوشی های بالای 200 دلاری اولد شدن هیچ کسیم ترس برن نداره در حالی که گوشی ها خیلی راحت ترم برن می شن خیلی هم ها هم گوشیشون برن شده تا الان

بحث روانی قضیه هم هست شما باید به اولد تصویر ثابت بلند مدت ندی

من الان دو تا اولد الجی دارم هیچ کدومم برن نشدن گوشی های موبایلمم چون همیشه ساسمسونگ بودن همیشه اولد بودن اونا هم برنی نداشته خوشبختانه تا الان

توی اپدیت جدید تی وی که هنوزم الجی داره براش اپدیت می ده حتی توی براتنس زیر 10 درصد یکم که صفحه می مونه به فرض بازی استاپ کردم یا توی نت هستم خودش نورش باز کم می کنه سفید هم به سمت زردی می بره با یک اسکرول کردن یا تغییرات منوی بازی سریعا به حالت اولیه ش بر می گرده این کارم تا حالا با خطا انجام نداده که یک دفعه وسط بازی نورش کم بشه خیلی سیستم دقیقی داره

در کل بخوام بگم هم قطعات کامپیوتری شانسی هم هستن گاهی یک قطعه سگ جون بی دلیل ممکنه بسوزه یک جنس چینی درپیت سالیان سال برات کار کنه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

بنظرم فعلا بهترین دیزاین رو ایسوس داده با کانتکتور GC-HPWR البته اگ اشتبا نکنم در حد کانسپته و تو یکی دو تا مدل اجرا شده ولی اگ استاندارد بشه از  شر کیبل منیج و این کانکتورای ی بار مصرف راحت میشیم ظاهر کیس هم تمیز تر میشه

spacer.png

btf-hidden-connector-design | ASUS Deutschland

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

بنظرم فعلا بهترین دیزاین رو ایسوس داده با کانتکتور GC-HPWR البته اگ اشتبا نکنم در حد کانسپته و تو یکی دو تا مدل اجرا شده ولی اگ استاندارد بشه از  شر کیبل منیج و این کانکتورای ی بار مصرف راحت میشیم ظاهر کیس هم تمیز تر میشه

spacer.png

اره اینم قبلا دیده بودم خوب اینم البته فرقی نمی کنه از محل اتصال به مادربرد می تونه ذوب بشه تازه اگرم کنارش کابلی چیزی باشه غیر از مادربرد اتش سوزی هم راه بندازه کلا همه چیز رو ذوب کنه

نسل پیشم گیگا خلاقیت زد سوکت از برد جدا کرد با کابل منتقلش کرده بود گوشه کارت که منجر به ذوب بازی و اینا شد کلا طراحی که مهندسی شده نباشه همین می شه. بازم گفتم نیازی به خرید پاور جدید نیست همین کابل های دو تا 8 پین به 16 پین بهترین کابل ها هستن حداقل از سمت پاور خیالتون دیگه راحته چون برخی از موردها هم از سمت پاور ذوب شده بودن

نهایت کابل ها رو سری جدید از بهترین برند ممکن بخرید خودمم با اینکه کابل ایسوس جنسش عالیه برای همین سی سونیک هم هست بازم کابل جدیدش پیدا کنم تعویض می کنم به هر حال طراحی به روز تری داره

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

خوب این اولد هم داستان داره الان دیگه تقریبا همه ی گوشی های بالای 200 دلاری اولد شدن هیچ کسیم ترس برن نداره در حالی که گوشی ها خیلی راحت ترم برن می شن خیلی هم ها هم گوشیشون برن شده تا الان

بحث روانی قضیه هم هست شما باید به اولد تصویر ثابت بلند مدت ندی

من الان دو تا اولد الجی دارم هیچ کدومم برن نشدن گوشی های موبایلمم چون همیشه ساسمسونگ بودن همیشه اولد بودن اونا هم برنی نداشته خوشبختانه تا الان

توی اپدیت جدید تی وی که هنوزم الجی داره براش اپدیت می ده حتی توی براتنس زیر 10 درصد یکم که صفحه می مونه به فرض بازی استاپ کردم یا توی نت هستم خودش نورش باز کم می کنه سفید هم به سمت زردی می بره با یک اسکرول کردن یا تغییرات منوی بازی سریعا به حالت اولیه ش بر می گرده این کارم تا حالا با خطا انجام نداده که یک دفعه وسط بازی نورش کم بشه خیلی سیستم دقیقی داره

در کل بخوام بگم هم قطعات کامپیوتری شانسی هم هستن گاهی یک قطعه سگ جون بی دلیل ممکنه بسوزه یک جنس چینی درپیت سالیان سال برات کار کنه

کلن ساختار محافظتی گوشی ها فرق میکنه از سری تنظیمات oled care استفاده میکنن که توی مانیتورا نمیشه استفاده کرد چون تصویر بزرگ کاربر کامل متوجه میشه....مثل پیکسل شیفتینگ که در مقیاس خیلی کم المان های استاتیک صفحه موبایل رو جابجا میکنه در حدی خوب اینکارو انجام میده که اصلن متوجه نمیشه کسی توی آپدیت oneui 6 سامسونگ یه اشتباهی کرده بود و باعث شده بود که اولد کیر از کار بیوفته و خیلی از گوشی ها از جمله s23ultra دچار برن این شدن و مجبور به تعویض پنل...درسته burn in با استفاده اصولی و مراقبت خوب امکانش کم شده که پیش بیاد ولی بازم هست و نمیشه انکارش کرد و علاوه بر اون اولد بندینگ هم اضافه شده به این ماجرا که برای تست میتونید توی روشنایی 5 تا 10 درصد توی رنگ خاکستری تست بگیرید و بندهای عمودی و افقی توی تصویر میبینید...بنظرم اگر تکنولوژی مینی ال ای دی بتونه به حدی پیشرفت کنه که اون هاله های دور آبجکت ها رو از بین ببره واقعا از خیلی جهات نسبت به اولدها برتری دارن....

8 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است:

spacer.png

این طرح cable less رو اول ام اس آی امتحان کرد و بقیه کمپانی ها کم کم وارد شدن و ایسوسم نو آوری های خودشو اضافه کرد تا حدی که حتی واترکولرم کیبل لس کرد توی کانال یوتیوب techsource یه سیستم کامل که ایسوس اسمشو گذاشته btf اسمبل کرد که واقعا جذاب بود ولی خوب پیش نیازای زیادی داره از مادربرد کارت و کیس تا بقیه چیزها و هنوز راه داره تا همه گیر بشه...ولی هنوزم نمیشه با اطمینان گفت این طراحی میتونه مشکل حل کنه یا نه....

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

کلن ساختار محافظتی گوشی ها فرق میکنه از سری تنظیمات oled care استفاده میکنن که توی مانیتورا نمیشه استفاده کرد چون تصویر بزرگ کاربر کامل متوجه میشه....مثل پیکسل شیفتینگ که در مقیاس خیلی کم المان های استاتیک صفحه موبایل رو جابجا میکنه در حدی خوب اینکارو انجام میده که اصلن متوجه نمیشه کسی توی آپدیت oneui 6 سامسونگ یه اشتباهی کرده بود و باعث شده بود که اولد کیر از کار بیوفته و خیلی از گوشی ها از جمله s23ultra دچار برن این شدن و مجبور به تعویض پنل...درسته burn in با استفاده اصولی و مراقبت خوب امکانش کم شده که پیش بیاد ولی بازم هست و نمیشه انکارش کرد و علاوه بر اون اولد بندینگ هم اضافه شده به این ماجرا که برای تست میتونید توی روشنایی 5 تا 10 درصد توی رنگ خاکستری تست بگیرید و بندهای عمودی و افقی توی تصویر میبینید...بنظرم اگر تکنولوژی مینی ال ای دی بتونه به حدی پیشرفت کنه که اون هاله های دور آبجکت ها رو از بین ببره واقعا از خیلی جهات نسبت به اولدها برتری دارن....

اتفاقا ساختار تی وی ها به خاطر پردازشگر خیلی بهترش خیلی دقیق تر عمل می کنه کسی برن این منکر نمی شه اما اصولی استفاده کنید سال ها با شماست

مینی ال ای دی و بقیه دوستان همگی به خاطه ها می پیوندن اینده صفحه نمایش ها اولد هست به قدری اولدهای جدید پیشرفت کردن که ال جی تا 5 سال گارانتی برن این می ده به شما

من تازه مدل 2017 ش دارم هیچیش نشده در حالی که تی وی سامسونگ قبلش داشتم یک سال نشده پنلش خط افتاد شانس اوردم اون زمان گارانتی اصلی بود عوضش کرد

شما براتنس بکنی 100 درصد تصاویر ثابت دکستاپ بدون فعال کردن خاموشی در حالت بی کاری بذاری خوب قطعا برن می شی حتی با این کار ال ای دی هم برن می کنید فکر نکنید ال ای دی هم برن می شه اونم کیفیت تصاویرش توی تصاویر زیاد بلند مدت به شدت افت می کنه بررسی هاش هست

به گوشی هم همچین حالتی بدید برن می شه

تازه برخی حالت های محافظتی تی وی اف می کنن یا مد دولور فعال می کنن خوب طبیعی هست برن بشه

من پی اس ویتا دارم مال سال 2012 هست با تکنولوژی اولد اون زمان شاید هزاران ساعتم باهاش بازی کردم هنوزم بازی می کنم یک ذره هم برن نشده

این مدل ترس ها و اینکه فکت بدید که نخرید چون 1 درصد ریسکش هست فقط لذت زندگی ازتون می گیره شما هر وسیله برقی بخرید احتمال سوختنش بالای 1 درصده ایرادات شایع بحثش فرق می کنه اما اولد درست استفاده کنید هیچیش نمی شه

من گوشی اس 7 ادج دارم افتاده زمین صفحه ش شکسته هر روزم ازش استفاده کردم از روز عرضه ش تا الان بازم برن نشده حتی مرکز ذره پیکسل هاش سوخته اما همچنان بعد از سال ها با همون حالت داره کار می کنه

نگهداری و نحوه استفاده خیلی توی این چیزها مهمه

اینم گفتم که الکی با یک ترس زندگی زهر خودتون نکنید بحث هم به حاشیه رفت برای کابل هم حالا به زودی می گم چطوری استفاده ش کنید تا ریسک به حداقل برسونید چون نحوه استفاده ش از خود پاور مهمه تره

لینک به دیدگاه

20240604_170644-scaled.jpg

پاوری که موش و گربه بازی در نیاره این شکلی واضح روی بدنه ش می زنه

کیفیت پاور از توی عکسم مشخصه که چقدر بالاست

کابل ها هم دو رنگ شدن که اگه تا دسته جا نزدید متوجه بشید

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

پاوری که موش و گربه بازی در نیاره این شکلی واضح روی بدنه ش می زنه

کیفیت پاور از توی عکسم مشخصه که چقدر بالاست

کابل ها هم دو رنگ شدن که اگه تا دسته جا نزدید متوجه بشید

پاوری که موش و گربه بازی در نمیاره هم آتیش گرفت:

1212479704_Screenshot2024-06-21151927.thumb.jpg.d4bcc70c1547d4333f054852e7a995d8.jpg

یا این یکی:

17454469_Screenshot2024-06-21152030.thumb.jpg.5c3145015175a90ee8a27d4782450f2d.jpg

کیفیت پاور اینقدر بالاست یه سرچ بزنی چند تا صفحه گوگل برات میاره.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

1212479704_Screenshot2024-06-21151927.thumb.jpg.d4bcc70c1547d4333f054852e7a995d8.jpg

یا این یکی:

17454469_Screenshot2024-06-21152030.thumb.jpg.5c3145015175a90ee8a27d4782450f2d.jpg

بهترین کامنت این ماه حال کردم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

بهترین کامنت این ماه حال کردم

آخه نه گرین مولف و سازنده پاوره، نه MSI، نه Asus، نه گیگابایت، نه Be Quiet، نه بقیه. که مثلا بیاییم بگیم اوکی شرکت X پدرو مادر نداره پس پاورهاش بدرد نمیخوره اما بقیه پدرو مادر دارن پاورهاشون خوبن. اینا همه برندهای سفارش دهنده هستند که نهایتا با یکسری تغییرات پاورهاشون رو به یکسری شرکت OEM سفارش میدن، اونها هم تولید میکنند و واسه این برندها پاور میسازن.

مشکل آب شدن سوکت 16 پین، با تغییراتی که روش انجام شد، احتمالش خیلی پایین اومده، به‌خصوص با تغییراتی که از سمت مادگی سوکت اتفاق افتاده، اما همچنان یک پاشنه آشیل باقی خواهد ماند. راهی هم نداره مگه اینکه گرافیک ساز، حضرت NVIDIA رضایت بده، شرکت ها از 2 سوکت 16 پین استفاده کنند تا توزیع فشار بهتر صورت بگیره و یا اجازه بده برگردن به همون سوکت 8 پین قبلی که به راحتی میشه با 3 تا سوکت 8 پین، بیش از 600 وات مصرف رو تغذیه کرد.

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

آخه نه گرین مولف و سازنده پاوره، نه MSI، نه Asus، نه گیگابایت، نه Be Quiet، نه بقیه. که مثلا بیاییم بگیم اوکی شرکت X پدرو مادر نداره پس پاورهاش بدرد نمیخوره اما بقیه پدرو مادر دارن پاورهاشون خوبن. اینا همه برندهای سفارش دهنده هستند که نهایتا با یکسری تغییرات پاورهاشون رو به یکسری شرکت OEM سفارش میدن، اونها هم تولید میکنند و واسه این برندها پاور میسازن.

مشکل آب شدن سوکت 16 پین، با تغییراتی که روش انجام شد، احتمالش خیلی پایین اومده، به‌خصوص با تغییراتی که از سمت مادگی سوکت اتفاق افتاده، اما همچنان یک پاشنه آشیل باقی خواهد ماند. راهی هم نداره مگه اینکه گرافیک ساز، حضرت NVIDIA رضایت بده، شرکت ها از 2 سوکت 16 پین استفاده کنند تا توزیع فشار بهتر صورت بگیره و یا اجازه بده برگردن به همون سوکت 8 پین قبلی که به راحتی میشه با 3 تا سوکت 8 پین، بیش از 600 وات مصرف رو تغذیه کرد.

دوست یه دونه 4090 گرفته قسمت سوکت گرافیک یه دونه فن کوچک روی سوکت گذاشته میگه داغ نکنه .نمی دونم تاثیر داره یا نه

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

دوست یه دونه 4090 گرفته قسمت سوکت گرافیک یه دونه فن کوچک روی سوکت گذاشته میگه داغ نکنه .نمی دونم تاثیر داره یا نه

خوبه اگر خدای ناکرده آتیش بگیره باد میزنه عین منقل کباب قشنگ آتیش شعله‌ور میشه کل سیستمو میگیره.

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

سیستم ضد حریق آبی بزار درسته کل قطعات خراب میشه اما حداقل آتیش نمیگیرن😅

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

یا این یکی:

اینی که من گذاشتم پاور جدیدش هست که توی نمایشگاه ازش رونمایی شده و نسخه 1600 واتش هست اینایی که شما گذاشتید ATX 3.0 هستن نه 3.1

اصلا هنوز دست مشتری این پاورها نرسیدن فکر کنم که بتونن ذوبش کنن😁

ضمنا نسخه قدیمی برای تمامی برندها اب شدن کابل گزارش شده ربطی به برند خاصی نداره البته بازم کابل شل بزنید یا تحت فشارهای عجیب باشه اینم می تونه ذوب بشه همون طوری که گفتم 8 پین های قدیمی هم حتی ذوب شدن

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Slash_Slash گفته است:

اینی که من گذاشتم پاور جدیدش هست که توی نمایشگاه ازش رونمایی شده و نسخه 1600 واتش هست اینایی که شما گذاشتید ATX 3.0 هستن نه 3.1

اصلا هنوز دست مشتری این پاورها نرسیدن فکر کنم که بتونن ذوبش کنن😁

ضمنا نسخه قدیمی برای تمامی برندها اب شدن کابل گزارش شده ربطی به برند خاصی نداره البته بازم کابل شل بزنید یا تحت فشارهای عجیب باشه اینم می تونه ذوب بشه همون طوری که گفتم 8 پین های قدیمی هم حتی ذوب شدن

از این جهت که برند پدر و مادر داری بود اونو فرستادم. 😅

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

از این جهت که برند پدر و مادر داری بود اونو فرستادم. 😅

برندهای معتبر که اکثرا OEM ش کسه دیگه ای هست این ریزه کاری ها که چی بنویسن یا رنگیش کنن نکنن مربوط به شرکت هاست الان این همه صفحه بحث شده گرین چی ساخته خوب اگه ریگی به کفشت نیست قشنگ همه چیز شفاف سازی کن

الان هم نسخه ATX کابل سوکت همه چیز برندهای معتبر مشخصه حتی OEM همشونم مشخصه هر سایتیم بخواد نقدش می کنه یا حتی ابروشون توی فضای مجازی می برن

به فرض اینجا که معرفی کرده بهترین پاورها OEM همشونم توی مشخصاتشون نوشته وقتی می گم گرین هندونه در بسته هست برای همینه

https://www.tomshardware.com/reviews/best-psus,4229.html

لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، Slash_Slash گفته است:

برندهای معتبر که اکثرا OEM ش کسه دیگه ای هست این ریزه کاری ها که چی بنویسن یا رنگیش کنن نکنن مربوط به شرکت هاست الان این همه صفحه بحث شده گرین چی ساخته خوب اگه ریگی به کفشت نیست قشنگ همه چیز شفاف سازی کن

الان هم نسخه ATX کابل سوکت همه چیز برندهای معتبر مشخصه حتی OEM همشونم مشخصه هر سایتیم بخواد نقدش می کنه یا حتی ابروشون توی فضای مجازی می برن

به فرض اینجا که معرفی کرده بهترین پاورها OEM همشونم توی مشخصاتشون نوشته وقتی می گم گرین هندونه در بسته هست برای همینه

از نظر شخص من، این جور تاپیک ها در مورد هر برندی زده بشه، باعث پیشرفتش میشه. اما، این باعث نمیشه بگیم یک نفر متهمه تا خلافش ثابت بشه. گرین یا هر شرکت دیگه عرضه کننده پاور، هیچ اجباری به افشای جزئیات محصولش نداره. کما اینکه هیچ برند دیگه ای این موضوع H+ یا H++ رو داخل سایتش دقیق مشخص نکرده.

اینکه ما (نوعی عرض میکنم) کنجکاویم جزئیترین موارد رو بررسی کنیم، دلیل حرفه ای بودن ماست، نه اینکه چون گرین متهمه پس باید شفاف سازی کنه، صادقانه فضولی بیش از حد داریم در مورد OEM و بقیه چیزها.

یه زمانی مثلا گرین میاد یک محصول رو میده برای بررسی، اونجا من یقه اش رو میچسبم تا جزئیات محصولش رو برام فاش کنه بتونم به مخاطب انتقال بدم و بتونم در موردش قضاوت کنم و امتیاز بدم. اونجا من به عنوان ادیتور حق دارم یقه گرین رو بچسبم و بگم OEM کیه، وگرنه گرین هیچ وظیفه ای نداره اعلام عمومی کنه OEM محصولش کیه، و جزئیاتش چیه.

کما اینکه 90 درصد برندهای دنیا نه در پیج رسمیشون و حتی نه در اغلب برررسی ها اصلا OEM رو عنوان نمیکنند. همین الان مگه مشخصه پرایم ایسوس و یا تاف ایسوس رو کی میسازه؟ نیست، نه جایی اعلام شده و نه حتی ایسوس به موسسه سایبنتیکس اجازه افشای OEM رو نداده، اما یکسری آدم فنی کنجکاو، مثل ما، تو یکسری انجمن مثل لیون، اینقدر راجبش فضولی کردن تا دریافتن اوکی مثلا TUF رو Great Wall میسازه.

بحث اینجاست، آیا به کفش ایسوس ریگه که نمیخواد OEM افشا بشه؟ نه، نیست، منتها وظیفه ای در این رابطه نداره. گرین هم همینطور، بقیه هم همینطور.

سازنده پاور میگه این ATX 3.1 هست. موضوع تمامه، حالا میخواد هر برندی باشه. ما چیزی برای اثبات عدم ATX 3.1 بودنش نداریم مگه بره آزمایشگاه تست بشه، که اون آزمایشگاه رو هم نداریم. حالا این وسط میمونه که شما چقدر به یک برند اعتماد دارید. اگر اعتماد باشه که میرید محصولش رو میخرید. نداشته باشید هم اون خودشو پاره کنه، از Cybenetics هم گواهی بیاره، هیچ اثری در تغییر نظر مخاطب نداره.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

از نظر شخص من، این جور تاپیک ها در مورد هر برندی زده بشه، باعث پیشرفتش میشه. اما، این باعث نمیشه بگیم یک نفر متهمه تا خلافش ثابت بشه. گرین یا هر شرکت دیگه عرضه کننده پاور، هیچ اجباری به افشای جزئیات محصولش نداره. کما اینکه هیچ برند دیگه ای این موضوع H+ یا H++ رو داخل سایتش دقیق مشخص نکرده.

اینکه ما (نوعی عرض میکنم) کنجکاویم جزئیترین موارد رو بررسی کنیم، دلیل حرفه ای بودن ماست، نه اینکه چون گرین متهمه پس باید شفاف سازی کنه، صادقانه فضولی بیش از حد داریم در مورد OEM و بقیه چیزها.

یه زمانی مثلا گرین میاد یک محصول رو میده برای بررسی، اونجا من یقه اش رو میچسبم تا جزئیات محصولش رو برام فاش کنه بتونم به مخاطب انتقال بدم و بتونم در موردش قضاوت کنم و امتیاز بدم. اونجا من به عنوان ادیتور حق دارم یقه گرین رو بچسبم و بگم OEM کیه، وگرنه گرین هیچ وظیفه ای نداره اعلام عمومی کنه OEM محصولش کیه، و جزئیاتش چیه.

کما اینکه 90 درصد برندهای دنیا نه در پیج رسمیشون و حتی نه در اغلب برررسی ها اصلا OEM رو عنوان نمیکنند. همین الان مگه مشخصه پرایم ایسوس و یا تاف ایسوس رو کی میسازه؟ نیست، نه جایی اعلام شده و نه حتی ایسوس به موسسه سایبنتیکس اجازه افشای OEM رو نداده، اما یکسری آدم فنی کنجکاو، مثل ما، تو یکسری انجمن مثل لیون، اینقدر راجبش فضولی کردن تا دریافتن اوکی مثلا TUF رو Great Wall میسازه.

بحث اینجاست، آیا به کفش ایسوس ریگه که نمیخواد OEM افشا بشه؟ نه، نیست، منتها وظیفه ای در این رابطه نداره. گرین هم همینطور، بقیه هم همینطور.

سازنده پاور میگه این ATX 3.1 هست. موضوع تمامه، حالا میخواد هر برندی باشه. ما چیزی برای اثبات عدم ATX 3.1 بودنش نداریم مگه بره آزمایشگاه تست بشه، که اون آزمایشگاه رو هم نداریم. حالا این وسط میمونه که شما چقدر به یک برند اعتماد دارید. اگر اعتماد باشه که میرید محصولش رو میخرید. نداشته باشید هم اون خودشو پاره کنه، از Cybenetics هم گواهی بیاره، هیچ اثری در تغییر نظر مخاطب نداره.

به هر حال این بحث های دوستانه در نهایت باعث پیشرفت هممون می شه گاهی تیکه انداختن به برند هم چاشنی کاره😁

اگر پول داشتم می گرفتم همشون خودم با دستگاه براتون تست می کردم مو رو از ماست می کشیدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از بچه ها هم GXD 1000 گرفته برای اون هم h++ هست 😁

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...