رفتن به مطلب

گرین پاور جدید تحت استاندارد ATX 12V v3.1 به بازار عرضه می کند.

Recommended Posts

15 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

لامصب 290W وات داره  برق میخوره

کوفتش بشه.:4_joy:

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

بله دوست گرامی اینجور که مشخصه قضیه بو داره و دیوار حاشا مثل همیشه بسیار بلند هست مخصوص برای ما ایرانی ها

من دیگه مشکلم با کابلش حل نمیشه
بیان خودشون دم خونه پاور رو بردارن ببرن برا خودشون بدن تورقوز آباد تست کنند
مبلغ پاور رو که روی فاکتور دادم برام کارت به کارت کنند
ما که راضی نیستیم
حالا هر چی که باشه اصلا از طلا باشه جنسشون

تازه این مثلا پاور پرچمدارشون هست که اینجوری کردن ..

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

در حال حاضر بهترین گزینه 1440p ultra wide

منظور شما همان 2k است؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

خب الان پس سری EDGE داستان داره اینجوری :(
ما اگه شانس داشتیم اسممون رو میزاشتن شانسعلی 😭

بهتون اعلام شد که دنبال خرید نسخه edge نباشید و نسخه gxd رو بخرید‌. ولی شما قبول نداشتید و سر حرف خودتون موندید.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

منظور شما همان 2k است؟

2k ultrawide

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

بهتون اعلام شد که دنبال خرید نسخه edge نباشید و نسخه gxd رو بخرید‌. ولی شما قبول نداشتید و سر حرف خودتون موندید.

برندی که محصول رو ارائه کرده، خودش EDGE رو بالاتر از GXD عرضه کرده، قطعا باید یه چیزی باشه که EDGE رو برتر از GXD کرده باشه.

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

برندی که محصول رو ارائه کرده، خودش EDGE رو بالاتر از GXD عرضه کرده، قطعا باید یه چیزی باشه که EDGE رو برتر از GXD کرده باشه.

بله. ولی طبق محتوای پیام های کاربر @Failure مشخص شد که نسخه gxd تولید کدام کمپانی هست و چه ویژگی هایی نسبت به نسخه edge که نامعلوم هست داره. حتی اگه طبق حرف شما هم حساب کنیم، نباید مدل بالاتر کابلی داشته باشه که استاندارد پایین تری داشته باشه و این خودش نشونه ضعف شرکت هست.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

بله. ولی طبق محتوای پیام های کاربر @Failure مشخص شد که نسخه gxd تولید کدام کمپانی هست و چه ویژگی هایی نسبت به نسخه edge که نامعلوم هست داره. حتی اگه طبق حرف شما هم حساب کنیم، نباید مدل بالاتر کابلی داشته باشه که استاندارد پایین تری داشته باشه و این خودش نشونه ضعف شرکت هست.

من صفحه قبل یه توضیح در مورد کابل جدید دادم، که تاکید کردم نوع اتصال داخل سوکت جدید، باید مدل NTK باشه. این موضوع هم بر اساس پیش نویس بود که من اینجا ترجمه کرده بودم.

اما الان متوجه شدم در نسخه نهایی ATX 3.1، شرکت اینتل اجباری در استفاده از اتصال نوع NTK در کابل 16 پین نداشته:

1760436547_Screenshot2024-06-17200113.thumb.jpg.4fffdf45caa3d36bcd5e1d81504a5cab.jpg

و هر دو مدل اتصال NTK و ASTRON رو برای استفاده در سمت نری کابل 16 پین تایید کرده است.

اینو خواستم یه اصلاح بزنم که خودم هم مطلع نبودم و خب درزمانی که اون مقاله رو مینوشتم پیش نویس رو ترجمه کرده بودم. در نسخه فاینال الان دیدم اجبار به استفاده از NTK کنار گذاشته شده. بنابراین اگر پاوری ATX 3.1 باشه و از اتصال 3 فنر ASTRON استفاده کرده باشه، همچنان مطابق با ATX 3.1 رفتار کرده و میتونه اسم کانکتورش رو H++ بزنه.

هرچند از نظر شخصی، هنوز به عنوان یک پاور یوزر و منتقد سخت افزاری، استفاده از اتصال NTK که با 4 فنر اطراف پین رو احاطه میکنه، برای من اهمیت داره، فارق از اینکه اینتل تاکیدی روی استفاده از NTK داشته یا نداشته. بنابراین من اینو یک امتیاز مثبت قلمداد میکنم.

در سر سوکت سمت پاور ضخامت کابل 16 پین باید 16AWG باشه. مثلا تاکید شده ضامن نسبت به ضامن سوکت قبلی تقویت بشه. جنس پلاستیکش طوری باشه که در دمای 30 درجه بالاتر از دمای محیط، همچنان بتونه 55 آمپر رو در ریل 12 ولت منتقل کنه. یعنی مثلا اگر دمای محیط 40 درجه باشه، باید بتونه در دمای 70 درجه 660 وات رو بدون ذوب شدن منتقل کنه. :D حالا من نمیدونم واقعا خود پاور بدبخت در بهترین حالت در دمای 50 درجه میتونه کار کنه، این سوکت رو چجوری تست میکنن، احتمالا روی این حساب که سوکت داغتر از معمول میشه خواستن یه دامنه دما تعریف کنند براش.

الان سرچ زدم، دیدم سایت کولر مستر راجب ضامن و درجه حرارت پلاستیک حرف نزده اما اومده اینجا داخل عکسش عنوان کرده که سر نری کابل، 0.25 میلیمتر عمیقتره در سوکت H++، اما در سند اینتل، مجدد در این رابطه من چیزی پیدا نکردم که مثلا اینتل گفته باشه سر نری باید 0.25 میلیمتر عمیقتر باشه.

سایت اینتل اینجا نوشته کابل نری "سمت پاور"، تغییری نکرده و سازگاره. فقط اسمش رو عوض کردن گذاشتن 12V-2x6

1863142820_Screenshot2024-06-17194339.thumb.jpg.191651a53af0702197b8f00c8c4865e1.jpg

حضرت ARIS در این سایت به سوالات راجع‌به کابل جواب داده، غیر از بحث تغییر sense ها، که سمت فنی داخل پاوره، من همچنان مورد خیلی تاثیر گذاری نمیبینم در تغییرات فیزیکی سر نری کابل. حالا باز خودتون نگاه کنید. اگر چیزی دیدین به منم بگین.

The “Cable Plug” side of the connector has not changed and is compatible with the new PCB header connector definition

خیلی Bold نوشته که سمت نری سر پاور تغییر عمده ای نداشته.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

2k ultrawide

تمام 2k ها اولترا ولید محسوب می شود

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

تمام 2k ها اولترا ولید محسوب می شود

2K UltraWide : 3440 x 1440p

Aspect Ratio 21:9

----------------

2K : 2560 x 1440p

Aspect Ratio: 16:9

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
14 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

2K UltraWide : 3440 x 1440p

Aspect Ratio 21:9

----------------

2K : 2560 x 1440p

Aspect Ratio: 16:9

با سلام
یک سوال
الان این گرافیک رو با پاور قبلی و کابل تبدیل داخل جعبه گرافیک وقتی وصل می کردم یه چراغ قرمز روشن میشد
الان با این پاور جدید و کابل خود پاور وصل که هست اصلا هیچ چراغی LED در اون قسمت اتصال کابل و گرافیک روشن نمیشه تحت هیچ شرایطی

این لینک ردیت هم پیدا کردم یه چیزایی نوشتن ولی متوجه نشدم 

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/10c5lil/asus_tuf_4070_ti_gpu_red_light/
بنظرتون طبیعی هست این مورد 🤔
با سپاس

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
یک سوال
الان این گرافیک رو با پاور قبلی و کابل تبدیل داخل جعبه گرافیک وقتی وصل می کردم یه چراغ قرمز روشن میشد
الان با این پاور جدید و کابل خود پاور وصل که هست اصلا هیچ چراغی LED در اون قسمت اتصال کابل و گرافیک روشن نمیشه تحت هیچ شرایطی
با سپاس

نه دیگه اگر چراغ قرمز پشت کارت روشن میشه علامت مناسب نبودن تغذیه است. یا مبدل خرابه یا پاور.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
34 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

نه دیگه اگر چراغ قرمز پشت کارت روشن میشه علامت مناسب نبودن تغذیه است. یا مبدل خرابه یا پاور.

پس خرید پاور ضرروی بوده یکجواریی
ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
یک سوال
با سپاس

اگر زمانی که سیستم روشن می شد بعدشم قرمز بوده که شانس اوردین چیزی نشده اما اگر بعدش خاموش می شده نه مشکلی نبوده

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

کد اقتصادی شرکتتون چیه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
یک سوال

این لینک ردیت هم پیدا کردم یه چیزایی نوشتن ولی متوجه نشدم 

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/10c5lil/asus_tuf_4070_ti_gpu_red_light/
با سپاس

پاور قبلیت چی بود؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
32 دقیقه قبل، msgh78 گفته است:

پاور قبلیت چی بود؟

باسلام
بالاتر نوشتم
این مدل پایین بود هنوزم موردی نداره
ولی نمیدونم برای چی LED گرافیک روشن شده بود
توی اون لینک ردیت هم یچیزایی هم نوشتن در این مورد
power-gp750b-oc-green.jpg.4cc1dba2c53602c0efa63f04191c9952.jpg

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
15 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

باسلام
بالاتر نوشتم

سوکت ۸ پین گرافیک رو نگاه کن شاید پایه ها مقداری عقب رفتن و اتصال با کارت گرافیک رو خوب برقرار نمیکردن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، WINNER گفته است:

سوکت ۸ پین گرافیک رو نگاه کن شاید پایه ها مقداری عقب رفتن و اتصال با کارت گرافیک رو خوب برقرار نمیکردن 

حالا دیگه پاور رو عوض کردم ولی هیچ موردی نداشت
من فکر میکردم طبیعی هست این چراغ اعلان هستش

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

حالا دیگه پاور رو عوض کردم ولی هیچ موردی نداشت
من فکر میکردم طبیعی هست این چراغ اعلان هستش

اینو بگم روی بعضی مدل ها رنگ سفید یا سبز وجود داره در کنار رنگ قرمز . دو حالت سفید و سبز یعنی اتصال برقرار هست و مشکلی نیست قرمز یعنی مشکلی وجود داره .

ولی وقتی قرمز تک رنگ باشه حتما بعد از اتصال و روشن شدن خاموش بشه.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

کد اقتصادی شرکتتون چیه دوست عزیز؟

ندارم.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

باسلام
بالاتر نوشتم

این بعد از این همه سال رسما بمب ساعتیه، بعد موردی نداره؟

پاور رو شما بهتره هر 5 سال عوض کنی، خیلی خیلی پاور توپی باشه هر 7 سال. این بزرگوار سن خر پیرو داره بیش از 10 ساله کار کرده.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

باسلام
بالاتر نوشتم

تو لینک ردیت که فرستادی خوندم,بعضی اداپتور های تبدیل 16پین به 3 تا8پین این مشکلو به وجود میارن که وقتی سیستم خاموشه چراغ گرافیک روشنه

لینک به دیدگاه

شرکت گرین کی محصولاتش برای گواهینامه cybenetics ارسال می کند ؟ حداقل فکر کنم باید 2 ماه صبر کنیم ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...