رفتن به مطلب

SSD 980PRO NVMe 2T به فنا رفت آیا؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

Samsung 980PRO PCIe 4.0 NVMe 2T SSD دارم.
سیستم یهو کند شد و تسک منیجر SSD رو 100% زده بود و کمی بعد صفحه آبی و ریست و بعدم پیام:
WARNING: Please back-up your data and replace your hard disk drive.
A failure may be imminent and cause unpredictable fail.
Press F1 to Run SETUP
تست رو از بایوس خاموش کردم تا لوگوی ویندوز میاد و بازم صفحه آبی.
هنوز وضعیت گارانتیشو استعلام نکردم ولی فک کنم تمومه.

photo_2024-04-10_03-07-48.thumb.jpg.4b5a7e04359758fc78bfc0829c6601a9.jpgphoto_2024-04-10_03-07-50.thumb.jpg.9bf68ea9d8b03679fede14e254b3d6dd.jpg

۱- به فنا رفتم دیگه؟!

هنوز سعی نکردم با یه دیسک دیگه بوت کنم ببینم به اطلاعات دسترسی هست یا نه که بک‌آپ بگیرم.
۲- اگر دسترسی بود، پیشنهادتون برای یه بک‌آپ یا کلون سریع که تاریخ فایلها حفظ بشه و در صورت امکان ویندوزشم رو دیسک جدید بوت بشه چیه؟ فکر میکنم باید نرم‌افزارهایی باشه.
۳- اگر دسترسی نبود، پیشنهادتون برای ریکاوری چیه؟ (البته همین که لوگوی ویندوز میاد جای امیدواریه)

۴- حالا همین مدل SSD ولی 990Pro الان آیا پرچم‌داره دیگه اگر باید یکی دیگه بخرم پیشنهاد میشه؟

۵- یه 980pro دیگه هم دارم آکبند، اگر 990pro بگیرم (هر دو ۲ ترا) و بخوام رید میرور بک‌آپ کنم که اگر یکی سوخت دیگری جایگزین بشه، امکان پذیره و مشکلی پیش نمیاد؟

بجز دو تا آخری همه رو هم تازه آکبند خریدم و یک هفتس دارن کار میکنند:

MB: Asus ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI D5
CPU: Intel Core i9 14900K BOX
Ram: Corsair DOMINATOR TITANIUM 96GB(48GBx2) 6600 RGB BLACK CL32 DDR5
Cooler: ROG Ryujin III 360 ARGB
VGA: ASUS ROG STRIX RTX 3090-O24G-GAMING
Power: Green GP1050B-OCDG

پیشاپیش متشکرم.

لینک به دیدگاه

شاید به مشکل فریمور برخوردید و راهیم نیست باید بدید گارانتی اگر اون مشکل باشه

فکر کنم شما همونی بودی که خمیر سیلیکون ریختی رو قسمت سوکت پردازنده :)

چقد مصیبت کشیدی از دست این سیستم

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

۱- به فنا رفتم دیگه؟!

بله احتمالا اس اس دی read only شده و خط پایانه.

۲- اگر دسترسی بود، پیشنهادتون برای یه بک‌آپ یا کلون سریع که تاریخ فایلها حفظ بشه و در صورت امکان ویندوزشم رو دیسک جدید بوت بشه چیه؟ فکر میکنم باید نرم‌افزارهایی باشه.

اگر Read only شده باشه بهتره توی قاب اکسترنال M.2 بگذارین ببینید آیا میشه از اطلاعات کپی گرفت یا نه. البته شاید به اونجاها عمرش قد نده.

۳- اگر دسترسی نبود، پیشنهادتون برای ریکاوری چیه؟ (البته همین که لوگوی ویندوز میاد جای امیدواریه)

پیشنهادی وجود نداره.

۴- حالا همین مدل SSD ولی 990Pro الان آیا پرچم‌داره دیگه اگر باید یکی دیگه بخرم پیشنهاد میشه؟

فرقی نمیکنه چه 980Pro بخرید چه 990Pro تهیه کنید، حتما باید فیرمورش رو آپدیت کنید. خرید هر دوتا پیشنهاد میشه. فقط فیرمور رو آپدیت کنید.

۵- یه 980pro دیگه هم دارم آکبند، اگر 990pro بگیرم (هر دو ۲ ترا) و بخوام رید میرور بک‌آپ کنم که اگر یکی سوخت دیگری جایگزین بشه، امکان پذیره و مشکلی پیش نمیاد؟

شما وقتی RAID میکنید دیگه امکان آپدیت فیرمور نخواهید داشت. بهتره این کارو نکنید. یا اگر میکنید 2 تا حافظه کاملا یکسان باشند، یک مدل، یک برند، یک حجم، قبل از صفبندی RAID فیرمور هر دو تا رو آپدیت کنید، بعد درون صفبندی RAID قرار بدین، بعد دوباره در آینده که آپدیت فیرمور اومد، هر بار باید RAID رو بشکنید مجدد آپدیت فیرمور کنید و مجدد صف بندی ایجاد کنید.

لینک به دیدگاه

یه توضیحی هم بدم، اس اس دی های NVMe به دلیل اینکه مستقیم به خطوط PCI Express وصل هستند، اینطوری نیست که اگر شما RAID Mirror کنید و یکیش FAIL بشه سیستم دوباره بالا بیاد. اگر اس اس دی NVMe بسوزه، سیستم اصلا بوت نمیشه دیگه تا زمانی که شما SSD که سوخته رو از سیستم جدا نکنی، سیستم بالا نمیاد.

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

Samsung 980PRO PCIe 4.0 NVMe 2T SSD دارم.
سیستم یهو کند شد و تسک منیجر SSD رو 100% زده بود و کمی بعد صفحه آبی و ریست و بعدم پیام:
WARNING: Please back-up your data and replace your hard disk drive.
A failure may be imminent and cause unpredictable fail.
Press F1 to Run SETUP
تست رو از بایوس خاموش کردم تا لوگوی ویندوز میاد و بازم صفحه آبی.
هنوز وضعیت گارانتیشو استعلام نکردم ولی فک کنم تمومه.

photo_2024-04-10_03-07-48.thumb.jpg.4b5a7e04359758fc78bfc0829c6601a9.jpgphoto_2024-04-10_03-07-50.thumb.jpg.9bf68ea9d8b03679fede14e254b3d6dd.jpg

۱- به فنا رفتم دیگه؟!

هنوز سعی نکردم با یه دیسک دیگه بوت کنم ببینم به اطلاعات دسترسی هست یا نه که بک‌آپ بگیرم.

بجز دو تا آخری همه رو هم تازه آکبند خریدم و یک هفتس دارن کار میکنند:

MB: Asus ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI D5
CPU: Intel Core i9 14900K BOX
Ram: Corsair DOMINATOR TITANIUM 96GB(48GBx2) 6600 RGB BLACK CL32 DDR5
Cooler: ROG Ryujin III 360 ARGB
VGA: ASUS ROG STRIX RTX 3090-O24G-GAMING
Power: Green GP1050B-OCDG

پیشاپیش متشکرم.

درود برشما و دیگر دوستان

یه فرضیه میگم شاید درست نباشه ولی انجامش ضرر نداره

از اونجایی که سی پی یو با اس اس دی ارتباط مستقیم داره

و از اوجایی که سی پی یو شما هم 14900k هست احتمال داره با ایرادات اخیر پرچم دارهای اینتل مرتبط باشه

پس اول کار بایوس مادر برد رو بروز کنید

بعد از طریق وینوز لایو  Sergei Strelec ببینید به اس اس دی دسترسی دارید یا نه

اگر داشتید اطلاعات رو خارج کنید اس اس دی رو کامل فرمت کنید(شاید بشه فریمور اس اس دی رو همنوجا هم بروز کرد)

اگر نشد اقدام به نصب ویندوز کنید و اگر نصب شد در نهایت فریمور رو بروز کنید

امیداوارم مشکل خاصی نباشه و اینطوری مشکلتون حل شه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۲۲ در 12:13، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

فکر کنم شما همونی بودی که خمیر سیلیکون ریختی رو قسمت سوکت پردازنده :) چقد مصیبت کشیدی از دست این سیستم

آره! اول کولر خراب شد. بعد پایه مادربرد خراب شد. الانم SSD ! کلاً این سیستم انگار نمیخواد بره تو کیس! 😢

در ۱۴۰۳/۱/۲۲ در 12:19، ARMIN گفته است:

یه توضیحی هم بدم، اس اس دی های NVMe به دلیل اینکه مستقیم به خطوط PCI Express وصل هستند، اینطوری نیست که اگر شما RAID Mirror کنید و یکیش FAIL بشه سیستم دوباره بالا بیاد. اگر اس اس دی NVMe بسوزه، سیستم اصلا بوت نمیشه دیگه تا زمانی که شما SSD که سوخته رو از سیستم جدا نکنی، سیستم بالا نمیاد.

این مشکلی نیست. فقط برام مهمه بک‌آپ بروز و سریع از دیتاها داشته باشم.

در ۱۴۰۳/۱/۲۲ در 16:32، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

بعد از طریق وینوز لایو  Sergei Strelec ببینید به اس اس دی دسترسی دارید یا نه

ممنون، این بوتیبل خوبی بود و دیتاها رو تونستم بک‌آپ بگیرم. مشکل با آپدیت فریم‌ور داشتم که در ادامه توضیح میدم.

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستانی که در بالا راهنمایی کردند.

۱) با Sergei Strelec بالا اومدم و خوشبختانه درایوها رو آورد و سریع بک‌آپ گرفتم و الان خطر اصلی رفع شده.
وضعیت مثل عکسهای زیره:
image.thumb.png.ee36c72523e0b8e62a898df43db32d7a.pngimage.png.c229d7a252a3411fef7bdfd3b9e33e1b.pngimage.thumb.png.a0fdf03dab231cd0b6cfa55da5fe6bc2.pngimage.thumb.png.d6959264faf2516ac4072cc98d954f72.png

اینم شاید اینجا بی‌ربط باشه، وضعیت یه HDD دیگمه که برا اونم باید یه فکری بکنم:

image.thumb.png.8a7faa281bc6fab8cf3da71a956675ff.png
کارکرد رو ۲۸۰ روز زده با ۳۰ ترا رایت که زیاد نیست. ولی زده read only گرچه تست کردم و فایل توش ساخت.
گارانتی نداشت.
بایوس رو آپدیت کردم.
مشکل حل نشد.
قیدشو دیگه بزنم جاکلیدیش کنم؟!!!🙄😃

۲) فقط آپدیت فریم‌ور SSD خیلی اذیت کرد و انجام نشد. iso مربوطه رو روی فلش زدم. اولش بوت نمیشد صفحه سیاه میداد، پارامترهای بایوس رو دستکاری کردم جلوتر رفت. الان در این وضعیت میمونه و خطا میده:
image.thumb.jpeg.290b2873627a3f8e0d3b12f50bf5577d.jpeg
فلش هم مشکلی نداره و روی سیستم دیگه‌ای بوت میشه و تا مرحله آپدیت میره.
روی یه دیسک دیگه ویندوز نصب کردم و بعد سعی کردم با برنامه Magician فریم‌ور رو آپدیت کنم که بازم نشد و خطای زیر رو میده:
image.thumb.jpeg.8bfd63aa9cb4ee79782cfefe3459ec5e.jpeg
در این مورد اگر راه‌حلی داشتید بگید ممنون میشم.

۳) وقتی داشتم بک‌آپ میگرفتم بعضی فایلها (مثلاً فیلم عادی) کپی نمیشدند و خطاهای اینچنینی میداد:
ReadFile(Data error (cyclic redundancy check).23)
OpenFile(The file cannot be accessed by the system.1920)
گرچه خیلی فایلهای مهمی نبودند ولی برای اینم اگر کسی راه‌حلی داشت ممنون میشم بگه. (با fastcopy و چند برنامه تست کردم) جالبه که فایل باز و پخش میشه و هیچ مشکلی نداره. فقط کپی نمیشه!

۴) الان برای 990 pro ظاهراً با و بدون هیتسینک هست، کدومشو بگیرم با توجه به مشخصات دیگه سیستمم و اینکه الان مادربردم دو طرفش ترمال پد داره و اونی که روش پیچ میشه فک کنم همون هیت سینک هست و بزرگ هم هست. اگرچه اون هیت سینک خود ssd گفته شده RGB داره ولی تو ویدیوها درحد یه چراغ کوچیک چشمک زن بود. اختلاف قیمت زیادی هم ندارن با و بدون هیت‌سینک. اما اگر با هیت‌سینک بگیرم دیگه اون مال مادربرد رو طبعاً نباید روش نصب کنم. در این باره هم ممنون میشم مشورت بدید.

تشکر مجدد

ویرایش شده توسط NabiKAZ
لینک به دیدگاه

بکاپ هم نمیتونی بگیری

مشکل فریمور قدیمی هست باید از اول اپدیت میکردید

بندازید سطل اشغال اگر گارانتی نداره

میتونید جا سوییچی هم درست کنید باهاش...

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال

الان من چند ماهی میشه 970 evo plus  خریدم و رو سیستم داره کار میکنه ، ویندوزم رو همین ssd نصبه

من باید فریمور رو اپدیت کنم ایا؟ تا الان هیچ مشکلی نداشتم

و اینکه اپدیت کنم مشکلی در فایل ها و ویندوز ایجاد نمیکنه ؟

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، Mansourr گفته است:

من باید فریمور رو اپدیت کنم ایا؟ تا الان هیچ مشکلی نداشتم

حیر

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

بکاپ هم نمیتونی بگیری

مشکل فریمور قدیمی هست باید از اول اپدیت میکردید

بندازید سطل اشغال اگر گارانتی نداره

میتونید جا سوییچی هم درست کنید باهاش...

بک اپ که گفتم تونستم بگیرم.

مشکل با آپدیت فریم وره الان

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

متاسفانه تا به الان راه حلی برای اپ دیدت یا پروگرام  اس اس دی سامسونگ 990 که فریمورش دچار مشکل شده ارائه نشده(البت ترجیحا هر چند وقت یکباری یک سرچی کنید)

ولی اس اس دی رو نگه دارید، شاید در اینده راحلی ارائه شد(یا یه سری به سایتهای خارجی یا یوتوب بزنید)

مثل همین رمهای ddr2  و ddr3 کامپیوتر، که ابتکاری ارائه شده و میشه فریمور رم رو  پروگرام کرد

ای سی فریمور اگر مثل روال معمول پایه هاش و مسیرش مشخص باشه راحل رو پیدا میکنن

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

متاسفانه تا به الان راه حلی برای اپ دیدت یا پروگرام  اس اس دی سامسونگ 990 که فریمورش دچار مشکل شده ارائه نشده(البت ترجیحا هر چند وقت یکباری یک سرچی کنید)

ولی اس اس دی رو نگه دارید، شاید در اینده راحلی ارائه شد(یا یه سری به سایتهای خارجی یا یوتوب بزنید)

مثل همین رمهای ddr2  و ddr3 کامپیوتر، که ابتکاری ارائه شده و میشه فریمور رم رو  پروگرام کرد

ای سی فریمور اگر مثل روال معمول پایه هاش و مسیرش مشخص باشه راحل رو پیدا میکنن

980 هست.

مشکلم هم توضیح دادم مربوط به بوت شدن فلش روی سیستم منه که عکسشو گذاشتم. 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

980 هست.

مشکلم هم توضیح دادم مربوط به بوت شدن فلش روی سیستم منه که عکسشو گذاشتم. 

مگه ننوشتی روی سیستم دیگه گزاشتی و بوت شده ولی باز اپ دیت نشده؟!

در هر صورت برا بوت شدن بایوس رو دیفالت کن و برنامه ای هم که داری با رفوس به صورت gpt بوتیبل کن، نباید تو بوت مشکلی باشه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

مگه ننوشتی روی سیستم دیگه گزاشتی و بوت شده ولی باز اپ دیت نشده؟!

در هر صورت برا بوت شدن بایوس رو دیفالت کن و برنامه ای هم که داری با رفوس به صورت gpt بوتیبل کن، نباید تو بوت مشکلی باشه

نه، نوشتم فلش رو برای تست که درست بوتیبل شده باشه روی سیستم دیگه گذاشتم و بوت شد روی اون سیستم اصلاً SSD نیست.

بعد همین فلش روی سیستم اصلی مشکل بوت شدن داره.

توی حالت پیشفرض هم تست کرده بودم (یعنی حتی CMOS رو درآوردم) بازهم صفحه سیاه میشه. بعد یک سری تغییرات از جمله فک کنم یه CSM بود legacy کردم اگر اشتباه نکنم با این مشکل صفحه سیاه حل شد اما مشکل دوم یعنی خطای panic که عکسشو گذاشتم رخ داد.

با rufus و UNetbootin (که پیشنهاد سامسونگه) هم تست کرده بودم ولی حل نشد.

با GPT هم که شما گفتید یه وارنینگ توی rufus اومد:

---------------------------
Revoked UEFI bootloader detected
Rufus detected that the ISO you have selected contains a UEFI bootloader that has been revoked and that will produce a "Security Violation" screen, when Secure Boot is enabled on a fully up to date UEFI system.

- If you obtained this ISO image from a non reputable source, you should consider the possibility that it might contain UEFI malware and avoid booting from it.

- If you obtained it from a trusted source, you should try to locate a more up to date version, that will not produce this warning.
OK   Cancel   
که در ادامه هم وقتی خواست بوت بشه وارنینگ داد و اصلاً جلو نرفت و به نظر باید همون UEFI باشه.

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

دوست گرامی ssd ای که فاتحش خونده شده دیگه فریمورش اپدیت نمیشه 

متاسفانه جز خرید محصول دیگ راهی ندارید

این 980 ها مشکل فریمور داشتن 

با اینکه گفتن نسخه های جدید این مشکل رفع شده ولی خب رفع نشده :)

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۲۶ در 10:28، NabiKAZ گفته است:

image.thumb.png.ee36c72523e0b8e62a898df43db32d7a.png

image.thumb.png.9b82417d4be668ce0e1b2fbf3d5a544c.png

فریمور شما حتی قدیمی تر از نسخه مشکل دار هست 

شما باید به ورژن های بالاتر ارتقا میدادید

لینک به دیدگاه

هم اکنون، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است:

دوست گرامی ssd ای که فاتحش خونده شده دیگه فریمورش اپدیت نمیشه 

متاسفانه جز خرید محصول دیگ راهی ندارید

این 980 ها مشکل فریمور داشتن 

با اینکه گفتن نسخه های جدید این مشکل رفع شده ولی خب رفع نشده :)

ممنون.

الان مشکل بوت نشدن فلش فریمور یه مسئله دیگس که مایلم حل بشه. این ارتباطی به خرابی ssd اخیر نداره و این فلش رو سیستم دیگه داره بوت میشه.

همچنین موضوع با یا بدون هیتسینک که گفتم بالا مشخص بشه که اقدام به خرید کنم.

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، NabiKAZ گفته است:

عد یک سری تغییرات از جمله فک کنم یه CSM بود legacy کردم

اینکارو کنی بایوس میره رو حالت قدیمی و UEFI نیست دیگ

59 دقیقه قبل، NabiKAZ گفته است:

Rufus detected that the ISO you have selected contains a UEFI bootloader that has been revoked and that will produce a "Security Violation" screen, when Secure Boot is enabled on a fully up to date UEFI system.

اینجا هم گفته گزینه قفل بوت فعاله که باید درستش کنی

داخل بایوس سرچش کنی گزینش میاد و غیرفعالش کن 

بهت اجازه میده خیلی کارارو انجام بدی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۲۶ در 10:28، NabiKAZ گفته است:

۴) الان برای 990 pro ظاهراً با و بدون هیتسینک هست، کدومشو بگیرم با توجه به مشخصات دیگه سیستمم و اینکه الان مادربردم دو طرفش ترمال پد داره و اونی که روش پیچ میشه فک کنم همون هیت سینک هست و بزرگ هم هست. اگرچه اون هیت سینک خود ssd گفته شده RGB داره ولی تو ویدیوها درحد یه چراغ کوچیک چشمک زن بود. اختلاف قیمت زیادی هم ندارن با و بدون هیت‌سینک. اما اگر با هیت‌سینک بگیرم دیگه اون مال مادربرد رو طبعاً نباید روش نصب کنم. در این باره هم ممنون میشم مشورت بدید.

درود

مادربردتون نسل 5 رو هم ساپورت میکنه ولی خب الان یکم زود برای نسل 5 ....مدل بدون هیتسینک رو بگیرید قیمتش پایینتر و اینکه مادربرد شما هیتسینک خوبی داره ...حتما 2 ترا بگیرید ..1ترا توجیح اقتصادی نداره اگر بودجشو داشتید بهترین گزینه 4 ترابایت 990 pro ولی خب قیمتش خیلی غیرمنطقیه...و حتما گارانتی 5 ساله آواژنگ بگیرید 

برای خرید زودتر اقدام کنید اینروزا وضعیت طبیعی نیست و حتما اولین کارتون آپدیت فریمور باشه.... درسته مشکل حل شد و مربوط به سری های اولیه و برخی موارد بوده ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، NabiKAZ گفته است:

نه، نوشتم فلش رو برای تست که درست بوتیبل شده باشه روی سیستم دیگه گذاشتم و بوت شد روی اون سیستم اصلاً SSD نیست.

بعد همین فلش روی سیستم اصلی مشکل بوت شدن داره.

توی حالت پیشفرض هم تست کرده بودم (یعنی حتی CMOS رو درآوردم) بازهم صفحه سیاه میشه. بعد یک سری تغییرات از جمله فک کنم یه CSM بود legacy کردم اگر اشتباه نکنم با این مشکل صفحه سیاه حل شد اما مشکل دوم یعنی خطای panic که عکسشو گذاشتم رخ داد.

با rufus و UNetbootin (که پیشنهاد سامسونگه) هم تست کرده بودم ولی حل نشد.

با GPT هم که شما گفتید یه وارنینگ توی rufus اومد:

Revoked UEFI bootloader detected

- If you obtained this ISO image from a non reputable source, you should consider the possibility that it might contain UEFI malware and avoid booting from it.

- If you obtained it from a trusted source, you should try to locate a more up to date version, that will not produce this warning.
OK   Cancel   
که در ادامه هم وقتی خواست بوت بشه وارنینگ داد و اصلاً جلو نرفت و به نظر باید همون UEFI باشه.

فایلی iso که میخاین بوتیبل کنید قدیمیه

و خوب اخطار رفوس رو میتونید نادیده بگیرید و فلش بوتیبل بسازید ولی برای سیستم های جدید قابل استفاده نیست و فقط برای سیستم های نسل قدیم قابل استفاده هست

در واقع مادر بورد های جدید فقط از نسخه جدید uefi پشتیبانی میکنن، بخصوص مادر برد شما

لینک به دیدگاه

تا حالا فریمورش رو آپدیت کردین ؟

چون 980 پرو مشکل داشت

اگر نکردین برای همین عمرش زود تموم شده

https://www.reddit.com/r/sysadmin/comments/10teqk1/samsung_980_pros_have_a_firmware_issue_thats/

ویرایش شده توسط amirhalgord
لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

درود

مادربردتون نسل 5 رو هم ساپورت میکنه ولی خب الان یکم زود برای نسل 5 ....مدل بدون هیتسینک رو بگیرید قیمتش پایینتر و اینکه مادربرد شما هیتسینک خوبی داره ...حتما 2 ترا بگیرید ..1ترا توجیح اقتصادی نداره اگر بودجشو داشتید بهترین گزینه 4 ترابایت 990 pro ولی خب قیمتش خیلی غیرمنطقیه...و حتما گارانتی 5 ساله آواژنگ بگیرید 

برای خرید زودتر اقدام کنید اینروزا وضعیت طبیعی نیست و حتما اولین کارتون آپدیت فریمور باشه.... درسته مشکل حل شد و مربوط به سری های اولیه و برخی موارد بوده ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه

ممنون از نظر خوبتون. درست می‌فرمائید.

یه نگاهی کردم به وضعیت قیمتها:

gen5 
۲ ترا کورسیر ۱۶ت

gen4
۱ ترا سامسونگ ۶.۷ت
۲ ترا سامسونگ ۱۰ت
۴ ترا سامسونگ ۲۲ت

به نظر همون ۲ ترا gen4 مقرون به صرفه‌تره. ضمن اینکه باید ۲ تا بگیرم تا رید میرور کنم.
البته گارانتی رو اینجا خیلی توجه نکردم ولی حتماً ۵ ساله اصلی میگیرم که شاید کمی گرونتر در بیاد.
قیمت‌ها هم درست میگید توی همون یکی دو روز که رصد میکردم ۵۰۰ تا ۱ تومن راحت افزایش داشتن همه.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، amirhalgord گفته است:

تا حالا فریمورش رو آپدیت کردین ؟

چون 980 پرو مشکل داشت

اگر نکردین برای همین عمرش زود تموم شده

https://www.reddit.com/r/sysadmin/comments/10teqk1/samsung_980_pros_have_a_firmware_issue_thats/

ممنون از اطلاع رسانی و لینک.

خیر همونطور که نوشته بودم آپدیت نکرده بودم و الان درگیر همین آپدیت هستم اگرچه شاید دیر شده باشه ولی گفتم شاید بعد آپدیت اتفاقی بیافته. فعلاً مشکل توی بوت کردن ایزو هست که بالا نوشتم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...