رفتن به مطلب

مشکلات عجیب با کارت گرافیک AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان یک سری مشکلات عجیب واسم پیش میاد با کارت گرافیک AMD طوری که به هفت جد و ابا خودم فحش میدم چرا رفتم سمت AMD 

دقیقا یک ماه بعد از حل و یافتن مشکات استاتر تو تایپک قبلی یک سری مشکلات بدتر پیش اومده

1-با وجود این که درایور AMD به اخرین نسخه اپدیت هست، در اجرا های بازی ، فایل EXE بازی ها هشدار میدن که گرافیک رو به اخرین درایور موجود اپدید کنید تا درگیر مشکلات فنی نشید، دقیقا هم وارد بازی ها میشم کلی مشکلات عجیب و استاتر و دراپ فریم در حد 60 تایی هست😐 درایور رو کلین کردم و دوباره نصب کردم مشکل حل میشه تا وقتی که دوباره سیستم رو خاموش میکنی😐

2-جدیدا این مشکل پیش اومده، که درصد استفاده از گرافیک تا 3 ثانیه پایین میاد و دراپ شدیدی پیش میاد و دوباره سریع خودش درست میشه، این مشکل هم دقیقا بعد از اون میاد که با خطای قدیمی بودن درایور هست  

3- دور اول که وارد بازی ها میشم یک افت فریم فوق شدیدی هست که وقتی از بازی در میام و دوباره وارد بازی میشم اکی میشه😑

7600

6800

32 گیگ رم دو کانال

m2gen 3 و gen 4

خطای اجرای بازی 

تنها چیزی که مشخص هست از وقتی ویندوز 11 رو حذف کردم و ویندوز 10 رو نصب کردم این اتفاق افتاده

حقیقت دیگه نمیتونم فعلا تغییر ویندوز بدم چون کلی بازی شیر هست رو ویندوز اگر ویندوز رو تغییر بدم کلی بازی اروجینال شیر شده میپرن

چند بار هم ویندوز رو ریست کارخانه کردم درست نشد.

Untitled.png

لینک به دیدگاه

بایوس، ویندوز و بقیه درایورا رو اپدیت کن و تنظیمات همه رو بزار رو دیفالت

درایور گرافیک رو با ddu از طریق safemod پاک کن و از اول نصب کن

اگ از استیم دانلود کردی ی بار verify integrity بزن شاید بعضی فایلا corrupt شده باشه

چون میگی بعد ریاستارت اینجوری میشه احتمال داره بخاطر باگ Fastboot ویندوز باشه اگ مراحل بالا رو رفتی و درس نشد کلا فست بوت و sleep رو از بایوس و تنظیمات ویندوز غیر فعال کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت استارتر عزیز

فکر کنم یه مرتبه هم با هم معامله کردیم

والا گرافیک های AMD به خودی خود مشکلی نداره عزیز

من فکر میکنم شما مشکل نرم افزاری دارین

مثلا درایور گرافیک و

حالا میتونه مچ نبودن برنامه ها یا وجود ویروس یا خرابی ویندوز باشه

یا مشکلات فایل های بازی که در ایران به دلایلی بیشتر هستش

پیشنهاد اول من به شما تعویض ویندوز نسخه آپدیت شده

و نصب آخرین ورژن درایور گرافیک هستش

نصب از اول بازی ها

راه حل همینه عزیز

قطعا یه مشکل نرم افزای هستش عزیز

اینا زنجیر وارانه به هم وصلن یه فایل DLL از ویندوز یا بازی ها یا برنامه ها خراب باشه کلا سیستم قاطی میکنه

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، behy گفته است:

سلام خدمت استارتر عزیز

فکر کنم یه مرتبه هم با هم معامله کردیم

والا گرافیک های AMD به خودی خود مشکلی نداره عزیز

من فکر میکنم شما مشکل نرم افزاری دارین

مثلا درایور گرافیک و

حالا میتونه مچ نبودن برنامه ها یا وجود ویروس یا خرابی ویندوز باشه

یا مشکلات فایل های بازی که در ایران به دلایلی بیشتر هستش

پیشنهاد اول من به شما تعویض ویندوز نسخه آپدیت شده

و نصب آخرین ورژن درایور گرافیک هستش

نصب از اول بازی ها

راه حل همینه عزیز

قطعا یه مشکل نرم افزای هستش عزیز

اینا زنجیر وارانه به هم وصلن یه فایل DLL از ویندوز یا بازی ها یا برنامه ها خراب باشه کلا سیستم قاطی میکنه

صد در صد نرم افزاری هست

چون تا همین 3/4 روز پیش که رو ویندوز 11 بودم همچین مشکلی نبود

یک جا خوندم ویندوز خودش اپدیت های درایور گرافیک رو دانلود میکنه و جایگزین درایور نصب شده میکنه...

ویندوز رو عوض کنم صد در صد مشکل حل میشه ولی من فعلا نمیتونم ویندوز رو عوض کنم باید راه حلش رو پیدا کنم...

و این که اره این سومین کارت AMD هست دارم 5700XT رو از خودتون گرفتم الان هم 6800 عادی دارم هم 6800XT

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، Paradise Lost گفته است:

صد در صد نرم افزاری هست

چون تا همین 3/4 روز پیش که رو ویندوز 11 بودم همچین مشکلی نبود

یک جا خوندم ویندوز خودش اپدیت های درایور گرافیک رو دانلود میکنه و جایگزین درایور نصب شده میکنه...

ویندوز رو عوض کنم صد در صد مشکل حل میشه ولی من فعلا نمیتونم ویندوز رو عوض کنم باید راه حلش رو پیدا کنم...

و این که اره این سومین کارت AMD هست دارم 5700XT رو از خودتون گرفتم الان هم 6800 عادی دارم هم 6800XT

والا یه سری از این نرم افزار های تعمیر رجیستری ویندوز هستش

بالاخره مثله اتاق فرمان میمونه رجیستری

دانلود کنین یکیش رو یه سرچ بزنه ببینه میتونه درستش کنه فایل ها رو یا نه

من چند بار امتحان کردم نتیجه نسبتا خوبی گرفتم

لینک به دیدگاه

سلام در این که amd بد درایور تر از انویدیاس مخصوصا rx 580 ها که شکی درش نیست اما خوب این چیزی که میگی از ویندوز میتونه باشه . کارایی که بچه ها گفتن بکن . مادربوردتم یه کلیر سیموس حتما بکن . اگه نشد چاره ای جر نصب مجدد ویندوز نداری فقط حتما بعد از اپدیت ویندوز برنامه wub باز کن اپدیتو کامل ببند بعد برو با ddu از توی سیف مود پاک کن amd رو و از اول نصب کن

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است:

تنها چیزی که مشخص هست از وقتی ویندوز 11 رو حذف کردم و ویندوز 10 رو نصب کردم

1- اپدیت ویندوز رو با برنامه های مختلف که ریخته ببندش

2- DDU دانلود کن و از ریشه پاکش کن از safemode

3- اخرین نسخه رو از خود سایتش بگیر

4- https://www.igorslab.de/installer/VGADeviceList.exe دانلود کنش و هرچی دیدی پاکش کن 

5- نصب کن درایور رو

6- وقتی یه چیزی درست کار میکنه دیگ انگولکش نکن

7- من همچین مشکلی رو تجربه نکردم

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

درایور رو safe mode از طریق نرم افزار DDU به طور کامل حذف کردم

رفتم درایور AMD رو نصب کنم که دیدم بله زده درایور بصورت اتوماتیک خودش داره نصب میشه که رفتم چک کردم دیدم ویندوز داره یک نسخه اپدیت نشده  خیلی قدیمی از درایور رو خودش داره دانلود و نصب میکنه😑 

دوباره همون کار اول رو رفتم ولی اینبار اینترنت رو قطع کردم و درست درایور نصب شد و همه چی اکی شد ولی وقتی دوباره انلاین میشم ویندوز خودش همون نسخه قدیمی درایور رو دانلود و نصب و جایگرین درایور من میکنه که میشه فهمید اون هم مشکل با بازی ها و خطایی که میدن درسته و مربوط به درایور قدیمی هست! که اصلا این بازی های جدید رو ساپورت نمیکنه !!!

از طریق سرویس اپدیت کردن درایور ها رو به کل غیر فعال کردم ولی بازم تاثیری نداره رو ویندوز 10

چرا این احمق بازی ها رو در میاره ویندوز

Untitled.png

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است:

از طریق سرویس اپدیت کردن درایور ها رو به کل غیر فعال کردم ولی بازم تاثیری نداره رو ویندوز 10

Windows Update Blocker v1.8 

نصب کن

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است:

درایور رو safe mode از طریق نرم افزار DDU به طور کامل حذف کردم

رفتم درایور AMD رو نصب کنم که دیدم بله زده درایور بصورت اتوماتیک خودش داره نصب میشه که رفتم چک کردم دیدم ویندوز داره یک نسخه اپدیت نشده  خیلی قدیمی از درایور رو خودش داره دانلود و نصب میکنه😑 

دوباره همون کار اول رو رفتم ولی اینبار اینترنت رو قطع کردم و درست درایور نصب شد و همه چی اکی شد ولی وقتی دوباره انلاین میشم ویندوز خودش همون نسخه قدیمی درایور رو دانلود و نصب و جایگرین درایور من میکنه که میشه فهمید اون هم مشکل با بازی ها و خطایی که میدن درسته و مربوط به درایور قدیمی هست! که اصلا این بازی های جدید رو ساپورت نمیکنه !!!

چرا این احمق بازی ها رو در میاره ویندوز

Untitled.png

منم با rx5600 xt به همین مشکل خوردم سرچ کردم گفت ی اپشن داره تو تنظیمات خود ویندوز که تیکش رو برداشتم و دیگه ویندوز اتومات اون غلطو نمیکنه و میتونی بدون مشکل نصب کنی درایور رو. یادم نیس دقیقا کجا بود اون اپشن ولی

لینک به دیدگاه

برنامه wub 

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

دوستان دسستتون درد نکنه با برنامه مشکل حل شد

این ویندوز هم گرفته ما رو خداوکیلی رفته درایور سال 2021 رو نصب کرده😐

جالبه همین اتفاق برای درایور های چیپست و یو اس بی صدا و اینا هم افتاده

نمیدونم  واقعا مشکل از چیه ویندوز اروجینال و اخرین اپدیت نسخه پرو هست

اگر فایل بازی ها خطایی قدیمی بودن درایور رو نمیداد احتمال ذهنم میرفت میلیون میلیارد جای دیگه سر استاتر و مشکلات بازی ها

جالبه سر خود تموم اپدیت های DX و  microsftt VisualC ++ رو هم اپدیت کرده

احیانا هر از چند گاهی دچار مشکل استاتر  و کرش شدید و مشکل از سخت افزار نبود یک بار کامل ویندوز رو از اول نصب کنید....

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...