رفتن به مطلب

مشکل با آداپتور 16 پین به 8 پین سری 40

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود

بنده کارت گرافیک RTX 4070 Aorus Master رو نصب کردم و این فضاییه که این کابل حساس و عظیم اشغال میکنه

photo_2024-04-18_22-13-55.thumb.jpg.e3f9fc0b41478eae2321ff648be7b569.jpg

صد البته کیس بنده کوچک هست و قصد تعویضش رو دارم اما با چه گزینه ای؟ اکثر کیس های بازار عرض 220 تا 230 میلیمتری دارن و گزینه مورد نظر من این مدل هست

https://www.lioncomputer.com/product/j5l14/FSP-CUT592-E-ATX-Case

اما هنوز هم فکر میکنم فضا کم میارم و در کیس به کابل فشار خواهد آورد ، گویا آداپتورهای سری 40 هم شوخی ندارن
دوستان اگر چیزی به ذهنتون میرسه دریغ نفرمایید

لینک به دیدگاه

گزینه خوبیه و عرض مناسبی هم داره 

عرض کارت گرافیک تون با توجه به مشخصاتی که سایتها ازش زدن 12 سانتی متره و عرض کیس منتخب تون هم 23 سانتی متره که با احتساب فضای نصب مادربرد 20 سانتی متر فضای خالی برای نصب گرافیک در حالت عرضی در اختیار تون قرار میده که با این حساب شما 8 سانتی متر فضای خالی بین کارت و شیشه کناری کیس خواهید داشت که فضای مناسبیه که آداپتور 16 پین رو بدون خم شدگی زیاد به سوکت گرافیک تون وصل کنید 

این گزینه هم میتونید مدنظر قرار بدید

https://www.lioncomputer.com/product/q686y/Cooler-Master-MASTERBOX-520-Black-ARGB-Mid-Tower-Case

عرض 28.5 سانتی متر 

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Alireza631 گفته است:

سلام و درود

بنده کارت گرافیک RTX 4070 Aorus Master رو نصب کردم و این فضاییه که این کابل حساس و عظیم اشغال میکنه

صد البته کیس بنده کوچک هست و قصد تعویضش رو دارم اما با چه گزینه ای؟ اکثر کیس های بازار عرض 220 تا 230 میلیمتری دارن و گزینه مورد نظر من این مدل هست

اما هنوز هم فکر میکنم فضا کم میارم و در کیس به کابل فشار خواهد آورد ، گویا آداپتورهای سری 40 هم شوخی ندارن

درود 

اگر آینده نگری و کیفیت برات مهم و اینکه خیالت راحت باشه که کارتت کاملن فیت میشه 2 تا گزینه از li and li هست یکی lancool 3 و یکی lancool 216 هرکدوم قیمت پایینتر پیدا کردی بگیر اولویتت هم lancool 3 بزار چون 216 کمه قیمتش فضایی شده...cut 595 فناش اصلن جالب نیست و اصلن مشخصاتی ازشون توی وب نیست و کیفیتشم اونچنان چنگی به دل نمیزنه حالا که میخوای کیستو عوض کنی یکم بودجتو بیشتر کن و یه کیس واقعا با کیفیت بگیر...

Lancool 3 عرض 238 

Lancool 216عرض 235

ویرایش شده توسط phoenixia
لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Alireza631 گفته است:

سلام و درود

برای عمق داخلی شما حداکثر ارتفاع ایرکولر رو ملاک قراربدین. همین کیسی که از FSP انتخاب کردین، حداکثر ارتفاع 17.5 سانتیمتر رو پشتیبانی میکنه و این گزینه کاملا مناسبه.

لینک به دیدگاه

دوستان عرض کیس آنچنان معیار دقیقی برای فاصله گرافیک تا پنل کناری نیست، چون ممکنه کیس عریض باشه اما بازهم فاصله سینی مادربرد تا دیواره پنل کم باشه.

به فضای مدیریت کابل کشی پشت کیس توجه داشته باشید که بعضا 1، 2 و یا 3 سانتیمتر از عرض رو میگیره، بعدش سینی نصب میشه بعدش اسپیسر های مادربرد، بعدش مادربرد، یعنی بسته به فضای کابل کشی، چند سانتیمتر از عمق کیس کم میشه، پس نمیتونید صرفا عرض کیس رو ملاک قرار بدین.

بهترین کار مقایسه کیس ها بر اساس ارتفاع ایرکولر مورد پشتیبانیه.

https://www.lioncomputer.com/product/ky7nn/DeepCool-CH510-MESH-DIGITAL-Mid-Tower-Case

اینم گزینه خوبیه.

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Alireza631 گفته است:

سلام و درود

Lancool 216

lancool-216-best-case-i-have-ever-had-v0-96zg457zz5ca1.jpg

lancool-216-best-case-i-have-ever-had-v0-z4686v9zz5ca1.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۱/۳۱ در 01:06، lvlEhRaN گفته است:

گزینه خوبیه و عرض مناسبی هم داره 

عرض کارت گرافیک تون با توجه به مشخصاتی که سایتها ازش زدن 12 سانتی متره

15.3 سانتی متر ناقابل !!!!!

در ۱۴۰۳/۱/۳۱ در 11:23، ARMIN گفته است:

برای عمق داخلی شما حداکثر ارتفاع ایرکولر رو ملاک قراربدین. همین کیسی که از FSP انتخاب کردین، حداکثر ارتفاع 17.5 سانتیمتر رو پشتیبانی میکنه و این گزینه کاملا مناسبه.

فرمایش شما کاملا متین و به نکته صحیحی اشاره کردید
منتها کیس خودم حداکثر 16 سانتی متر ایر کولر پشتیبانی میکنه و در مورد اینکه این حجم بیرون زدگی کابل رو 1.5 سانتی متر پوشش بده همچنان دودلم

در ۱۴۰۳/۱/۳۱ در 17:41، phoenixia گفته است:

Lancool 216

کیس معرکه ایه فقط حیف قیمتش بالاست
هم قیمت غولی به اسم MASTERCASE H500P که تلاش میکنم نخرم :/
البته کارت هم از مال من کم عرض تره ولی خوب

لینک به دیدگاه

در این مورد من هم یک سوال دارم

من از کابل مبدل داخل جعیه 4080 aero oc گیگا استفاده نکردم بلکه از خود کابل پاور 1000 ار ام ایکس کورسیر استفاده کردم

به نظر شما کار درستی کردم ؟

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، amirhalgord گفته است:

در این مورد من هم یک سوال دارم

من از کابل مبدل داخل جعیه 4080 aero oc گیگا استفاده نکردم بلکه از خود کابل پاور 1000 ار ام ایکس کورسیر استفاده کردم

به نظر شما کار درستی کردم ؟

بله کار درستی کردی.

14 ساعت قبل، Alireza631 گفته است:

منتها کیس خودم حداکثر 16 سانتی متر ایر کولر پشتیبانی میکنه و در مورد اینکه این حجم بیرون زدگی کابل رو 1.5 سانتی متر پوشش بده همچنان دودلم

سخت نگیر، مشکل ذوب شدن سوکت 16 پین فقط واسه 4090 پیش اومده. بقیه کارتها مشکلی نداشتن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...