رفتن به مطلب

آیا اینترنت مخابرات داره یه تخلف بزرگ رو مرتکب میشه؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
45 دقیقه قبل، farid68 گفته است:

سلام و عرض ادب

آسیاتک هم همینطور شده مثل اینکه.

این کار تخلف هست و مغایر با قوانین ارتباطات کشور

هر کسی که این مشکل رو داره، لطفا توی 195 شکایت ثبت کنه.

دعوتتون میکنم به مطالعه ی مصوبات مرتبط با این موضوع و بحران.

در مقدمه ی مصوبه هم ذکر شده که هر کاربر نیاز به نشانی ip معتبر دارد.

image.thumb.png.970b01f10beb8af18df4879afc1980bb.png

از سال 89 مصوبات سوییچ به ورژن 6 داده شده، ولی هیچ اقدام مثبتی در راستای انجامش گرفته نشده.

https://asnad.cra.ir/fa/Public/Documents/Details/2fcbb54b-f687-e511-973c-68b599781b58

https://asnad.cra.ir/fa/Public/Documents/Details/cdcbb54b-f687-e511-973c-68b599781b58

لطفا اگر این مشکل رو دارید، توی 195 شکایت ثبت کنید

همین طوریش بابت سرویسی که هیچی نیست و هزار جور محدودیت و تحریم داره، دارن پول الکی میگیرن، حالا واسه سود بیشتر، جای اینکه آیپی بخرن یا سوییچ کنن روی ورژن 6، دارن آیپی اشتراکی میدن! یه جورایی حساب کنید، دارن بابت هیچی از شما پول میگیرن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۳/۲/۵ در 11:54، MAhmoOD Nazari گفته است:

این کار تخلف هست و مغایر با قوانین ارتباطات کشور

هر کسی که این مشکل رو داره، لطفا توی 195 شکایت ثبت کنه.

دعوتتون میکنم به مطالعه ی مصوبات مرتبط با این موضوع و بحران.

در مقدمه ی مصوبه هم ذکر شده که هر کاربر نیاز به نشانی ip معتبر دارد.

image.thumb.png.970b01f10beb8af18df4879afc1980bb.png

از سال 89 مصوبات سوییچ به ورژن 6 داده شده، ولی هیچ اقدام مثبتی در راستای انجامش گرفته نشده.

https://asnad.cra.ir/fa/Public/Documents/Details/2fcbb54b-f687-e511-973c-68b599781b58

https://asnad.cra.ir/fa/Public/Documents/Details/cdcbb54b-f687-e511-973c-68b599781b58

لطفا اگر این مشکل رو دارید، توی 195 شکایت ثبت کنید

همین طوریش بابت سرویسی که هیچی نیست و هزار جور محدودیت و تحریم داره، دارن پول الکی میگیرن، حالا واسه سود بیشتر، جای اینکه آیپی بخرن یا سوییچ کنن روی ورژن 6، دارن آیپی اشتراکی میدن! یه جورایی حساب کنید، دارن بابت هیچی از شما پول میگیرن.

از زمان ثبت شکایت من، تا الان از 4 واحد مختلف مخابرات تماس گرفتن. آخرینشون از طرف 2020 که متاسفانه پشت فرمون بودم و متوجه تماس نشدم و دوباره هم تماس نگرفتن. 2 تاشون کمی مشکل رو متوجه بودن و ربط دادن به آیپی استاتیک که بهونه هاشون حریف من نشد و در نهایت گفتن به واحد بالاتر ارجاع میدیم. حتی به واحد عملیات هم ارجاع داده بودن و اون کسی که زنگ زده بود، میگفت اعلام مشکل سرعت کردید. گفتم من اصلا مشکلم سرعت نیست، نباید به تو ارجاع میدادن. ببینید چه کسایی اونجا دارن فعالیت میکنن که حتی نمیفهنن مشکل مربوط به کدوم دپارتمانه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متن شکایت خودم رو قرار میدم که اگر خواستید شکایت کنید، استفاده کنید:

با سلام سرویس اینترنت روی خط .......................خریداری شده است. تعریف سرویس اینترنت، اتصال به شبکه ی اینترنت جهانی، تحت اینترنت پروتکل و با داشتن آدرس IP پابلیک و قابل دسترس از سراسر اینترنت است. چندی است که شرکت ................ اقدام به ارائه‌ی آیپی آدرس اشتراکی بین مشترکان نموده و سرویس گیرنده، آیپی مشخص و قابل دسترسی از اینترنت ندارد. آیپی آدرسی که مودم دریافت میکند، باید یک آیپی جهانی و قابل دسترس از سراسر اینترنت، در طول هر سشن اتصال باشد. اما آیپی دریافتی یک آیپی از رنج 100.64.0.0/10 است که یک رنج خصوصی است و در نهایت، پشت یک شبکه ی دیگر، با تعدادی مشترک دیگر، شبکه nat میشود و در اصل، اتصال من به یک شبکه خصوصی است. این نوع ارائه ی سرویس، اشتباه است و با تعریف سرویس اینترنت ناسازگار است. بعد از چندین بار تماس با پشتیبانی و اعلام مشکل، وعده ی حل این مورد داده شد، اما هنوز حل نشده است. تقاضای پیگیری این تخلف و عدم ارائه ی سرویس اینترنت جهانی را دارم.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۲/۵ در 09:53، MAhmoOD Nazari گفته است:

من دارم میگم کارشناس خود مخابرات اولش که گفتم اظهار بی اطلاعی کرد، بعدش دوباره زنگ زد و گفت با بچه های شبکه صحبت کردم، به همین شکل هست و به دلیل کمبود آیپی، مخابرات این کار رو کرده و شما رو پشت یک شبکه nat قرار داده. دنبال چی میگردید وقتی خودشون به این کار اعتراف کردن؟

امکانش هست یک بار traceroute کنید؟

مسیر هایی که طی میشه رو دنبال کنید به جواب میرسید

اینطوری خیلی خیلی بهتر هست

سعی کنید از سایت های خارجی استفاده کنید برای تارگت و به خصوص اون سایتی که بهتون میگه ip شما چیه...

حداقل مدرک خوبیه برای شکایتتون

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

. این نوع ارائه ی سرویس، اشتباه است و با تعریف سرویس اینترنت ناسازگار است.

😁 ولی با تعریف شبکه ملی سازگار هست

دقیقا شبکه ملی اطلاعات همینه ...

کمی فکر کنید راجبش میفهمید کمبود IP دلیلش نیست...

من اطلاع داشتم که شبکه های سلولی 4g و 3g ازین روش استفاده میکنن ولی نمیدونستم روی بستر adsl و فیبر هم ازین کارا میکنن

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
54 دقیقه قبل، Failure گفته است:

امکانش هست یک بار traceroute کنید؟

مسیر هایی که طی میشه رو دنبال کنید به جواب میرسید

اینطوری خیلی خیلی بهتر هست

سعی کنید از سایت های خارجی استفاده کنید برای تارگت و به خصوص اون سایتی که بهتون میگه ip شما چیه...

حداقل مدرک خوبیه برای شکایتتون

image.thumb.png.13c2f2029f4fe1403e47c2556f83d217.png

تریس روت از سیستم خودم، خط دوم گیت وی اون شبکه خصوصی ای که پشتش نت شدم رو داره نشون میده. اون خط هایی که که با 10 شروع میشه، سرور های فیلترچی هست. باز دمشون گرم که توی 2 میلی ثانیه پکت رو رد میکنن، قدیم 70 80 میلی ثانیه توی این سرور ها میچرخید.

image.thumb.png.68d3bbf94340a438c653b57eafad00a0.png

تریس روت به مرورگر خودم، همونطور که میبینید، حدس آخر، 100 درصد لاس هست و به من نرسیده. که در اصل همون آیپی شبکه خصوصی هست که من توشم. گیت وی یا همون آیپی مشترک ایده ای نداره که الان باید اون پکت رو به سمت من هدایت کنه و داره لاس میشه. من مشکل اصلیم همون هست که پکت ها فقط یک طرفه ارسال میشن و پکتی به سمت من نمیتونه ارسال بشه. مگر اینکه کانکشن وجود داشته باشه.

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

تریس روت از سیستم خودم،

بله متاسفانه شما پشت NAT هستید

نمیدونم از نظر قانونی اوضاع چطوره ولی از نظر شبکه مشکی از نظر استاندارد نیست چون این موضوع دقیقا استاندارد هست

31 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

من مشکل اصلیم همون هست که پکت ها فقط یک طرفه ارسال میشن و پکتی به سمت من نمیتونه ارسال بشه

از سمت شما کاری ساخته نیست

ISP شما باید تنظیمات رو درست انجام بده ...

لینک به دیدگاه

به نظرم این تاپیک کمپین خوبی میشه برای فشار آوردن به شرکت ها مخصوصا مخابرات که با این همه سرمایه یه حرکت مفید بزنن.

میخاستم محکمتر صحبت کنم ولی نمیشه.😑

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

عرض ادب 

مهندس جان شما بجای شکایت و اطلاف وقت خودت براحتی یک مودم با کیفیت و بروز ASUS خریداری کنید که کانفیگ NAT PASSTHROUGH و یا Bridge MOD داشته باشد و مودم به کارت شبکه سیستم شما ip پابلیک و 1 بدهد(همون چیزی که کنسولهای بازی هم نیاز دارند)

این لینک از سایت ایسوس و تنظیمات مربوط ب مودمهای ASUS کاملا شمارا روشن میکند

اگر پشتیبانی مربوطه هم بشما گفتند مشکل از مودم شما هست خب اشاره کوچکی هم به مشکل شما کردند!

این نوع ip دادن در شبکه با NAT بیشتر برای بالابردن امنیت کل شبکه در برابر نفوذ و هک شدن مستقیم شما است

ویرایش شده توسط MARSHALL
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...