رفتن به مطلب

دمای CPU

Recommended Posts

سلام خدمت متخصصین گرامی

دمای CPU من با نوع 13400 در حین رندرگیری به مقادیر تصویر زیر میرسه

2024-04-25_20-31-20_jbi.jpg

آیا این دما طبیعیه؟

رندرهایی که من میگیرم با دمای تصویر بالا بعضاً CPU تا دو ساعت مدام با قدرت 3.98 در حال پردازش هست و فن با سرعت بالا میچرخه مشکلی ایجاد نمیشه؟

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، HesamHa گفته است:

سلام خدمت متخصصین گرامی

دمای CPU من با نوع 13400 در حین رندرگیری به مقادیر تصویر زیر میرسه

2024-04-25_20-31-20_jbi.jpg

آیا این دما طبیعیه؟

رندرهایی که من میگیرم با دمای تصویر بالا بعضاً CPU تا دو ساعت مدام با قدرت 3.98 در حال پردازش هست و فن با سرعت بالا میچرخه مشکلی ایجاد نمیشه؟

درود

- از چه خنک کننده ای استفاده می کنید؟ فن اینتل؟

- دمای پردازنده شما بالاست و توصیه میشه دماش همیشه زیر 80 درجه بمونه.

- اگر از فن اینتل برای خنک کاری پردازندتون استفاده می کنید، بهتره یک کولر بادی قوی تر تهیه کنید تا هم سیستم بدون صدا کار کنه و هم پردازنده فشاری رو متحمل نشه.

لینک به دیدگاه

دورد

خنک کننده سی پی یو چیه؟ 

برای سی پی یو کم مصرفی مثل 13400 دماش یکم بالاست و بهتر پایینتر بیاریش ...سی پی یو خودم هم همینه فعلن کولر 360 روشه و دماش توی لود سنگین چه رندر و چه گیم  50 55...

ولی قبلن deepcool gte 400 روش بود توی لود سنگین دماش از 70 بالاتر نمیرفت...

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

دورد

خنک کننده سی پی یو چیه؟ 

برای سی پی یو کم مصرفی مثل 13400 دماش یکم بالاست و بهتر پایینتر بیاریش ...سی پی یو خودم هم همینه فعلن کولر 360 روشه و دماش توی لود سنگین چه رندر و چه گیم  50 55...

ولی قبلن deepcool gte 400 روش بود توی لود سنگین دماش از 70 بالاتر نمیرفت...

فن Notus 400 ARGB هست. از سیستم واترکولینگ خوشم نمیومد بابت همین این فن رو بستم فن دردسر کمتری داره

فرکانس سی پی یو هم از ۳.۹ هم بالا نمیره بابت همین موضوعه؟

32 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

درود

- اگر از فن اینتل برای خنک کاری پردازندتون استفاده می کنید، بهتره یک کولر بادی قوی تر تهیه کنید تا هم سیستم بدون صدا کار کنه و هم پردازنده فشاری رو متحمل نشه.

فن Notus 400 ARGB

32 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

درود

فن Notus 400 ARGB

لینک به دیدگاه

سلام موقع رندر کاملا طبیعی این دما اما شما میتونید با تهیه کولر بهتر پایینتر نگه دارین دمارو. در کل موقع رندر فشار زیادی رو پردازنده میاد.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rewiecs گفته است:

سلام موقع رندر کاملا طبیعی این دما اما شما میتونید با تهیه کولر بهتر پایینتر نگه دارین دمارو. در کل موقع رندر فشار زیادی رو پردازنده میاد.

دوست عزیز به حداکثر فرکانس این سی پی یو که فکر کنم 4 خرده ای گیگاهرتز هست هیچ وقت نرسیدم. ممکنه دلیلش بابت گرم بودن سی پی یو و کار در فرکانس پایین باشه؟

لینک به دیدگاه

سلام

دمای سی پی یوی شما کاملا طبیعی هست و جای هیچ گونه نگرانی نداره عزیز. شما اگه 13700 یا مدلهای بالاتر رو ببینی چی میگید که با کولر 360 آبی گرون قیمت رو مرز 100 درجه زیر این باری که شما قرار دادید خواهند رفت. فرکانس بوست سی پی یو ها مال تک هسته هست و با فعال شدن همه هسته ها کم خواهد شد.

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، HesamHa گفته است:

دوست عزیز به حداکثر فرکانس این سی پی یو که فکر کنم 4 خرده ای گیگاهرتز هست هیچ وقت نرسیدم. ممکنه دلیلش بابت گرم بودن سی پی یو و کار در فرکانس پایین باشه؟

توی دفتر دوستم برای کار همین پردازنده گذاشتن اما دقیقا یادم نیست تا چند گیگاهرتز پردازنده بوست میشه راستش دقت نکردم اما از لحاظ دما که چک کردم همین حدودا هست و کولرش هم بادی و معمولی رو به بالا هست اما اینو هم مدل دقیقش یادم نیست یکی از مدلا دیپ کول هست، البته شاید از خمیر خوب هم استفاده کنید دمای پردازنده شما پایین تر بیاد

لینک به دیدگاه

45 دقیقه قبل، blooder گفته است:

سلام

دمای سی پی یوی شما کاملا طبیعی هست و جای هیچ گونه نگرانی نداره عزیز. شما اگه 13700 یا مدلهای بالاتر رو ببینی چی میگید که با کولر 360 آبی گرون قیمت رو مرز 100 درجه زیر این باری که شما قرار دادید خواهند رفت. فرکانس بوست سی پی یو ها مال تک هسته هست و با فعال شدن همه هسته ها کم خواهد شد.

با دمای فوق روزی سه الی چهار ساعت رندر و خروجی گرفتن با handbrake ضربه ای به طول عمر سی پی یو وارد نمیشه؟

ویرایش شده توسط HesamHa
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، HesamHa گفته است:

با دمای فوق روزی سه الی چهار ساعت رندر و خروجی گرفتن با handbrake ضربه ای به طول عمر سی پی یو وارد نمیشه؟

خیر. تحمل دمایی قطعه شما 100 درجه هست. برای سی پی یوهای اینتل خصوصا نسل 13 و 14 که هردو رفرش نسل 12 هستند این دما اصلا بالا نیست. در ثانی شما میفرمایید 3 الی 4 ساعت ، طبیعتا در مدت زمان زیاد گرمای سربار ایجاد خواهد شد تازه اونم فول لود ، هرچند این دما که شما فرمودید اصلا دمای بالایی حساب نمیشه.

Screenshot_۲۰۲۴-۰۴-۲۶-۰۰-۵۴-۴۸-۷۰۹_com.android.chrome.jpg

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، blooder گفته است:

خیر. تحمل دمایی قطعه شما 100 درجه هست. برای سی پی یوهای اینتل خصوصا نسل 13 و 14 که هردو رفرش نسل 12 هستند این دما اصلا بالا نیست. در ثانی شما میفرمایید 3 الی 4 ساعت ، طبیعتا در مدت زمان زیاد گرمای سربار ایجاد خواهد شد تازه اونم فول لود ، هرچند این دما که شما فرمودید اصلا دمای بالایی حساب نمیشه.

Screenshot_۲۰۲۴-۰۴-۲۶-۰۰-۵۴-۴۸-۷۰۹_com.android.chrome.jpg

ببخشید یه سوال دیگه ای هم بکنم سی پی یو موقع خروجی گرفتن داره از نهایت توان پردازشی استفاده میکنه. وقتی با مرورگر کروم کار میکنم اتوماتیک از بار فشار کم میشه و با نصف توانش عملیات پردازش فیلم رو انجام میده. چاره کار چیه که در تمامی حالات بار پردازشی کم نشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب خدمت استارتر

شما چرا بار رندرا رو دوش گرافیک نمیذارین؟

گرافیکتون چیه؟

رندر با گرافیک عملکرد بهتر و دارای سرعت بالاتر و استیبل تری نسبت به سی پی یو داره و دمای کمتری متحمل میشه

البته به شرطی که گرافیک با هسته کودای بالایی داشته باشین

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، behy گفته است:

سلام و عرض ادب خدمت استارتر

شما چرا بار رندرا رو دوش گرافیک نمیذارین؟

گرافیکتون چیه؟

رندر با گرافیک عملکرد بهتر و دارای سرعت بالاتر و استیبل تری نسبت به سی پی یو داره و دمای کمتری متحمل میشه

البته به شرطی که گرافیک با هسته کودای بالایی داشته باشین

سلام کارت 3060 ti هست منتهی نرم افزار هندبریک ذاتا از پردازش coda کارت گرافیک پشتیبانی نمیکنه توان رو میندازه رو دوش پردازشگر

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، HesamHa گفته است:

ببخشید یه سوال دیگه ای هم بکنم سی پی یو موقع خروجی گرفتن داره از نهایت توان پردازشی استفاده میکنه. وقتی با مرورگر کروم کار میکنم اتوماتیک از بار فشار کم میشه و با نصف توانش عملیات پردازش فیلم رو انجام میده. چاره کار چیه که در تمامی حالات بار پردازشی کم نشه؟

دوست عزیز این قابلیت نرم افزارهای پیشرفته و احتمالا خود ویندوز هست بزرگوار. تعدادی از نرم افزارها و نیز تعدادی از بازیها براساس قدرت سی پی یو و تنظیماتی که قرار دادید میاد و اون رو کامل زیر لود میبره به طوری که شما دیگه قادر به انجام کاری نخواهید بود و با باز کردن نرم افزار یا ابزار دیگه به جهت این که سیستم هنگ نکنه و یا خدایی ناکرده باعث کرش نشه و اطلاعات از دست نره میاد و بر اساس تنظیماتی که شرکت سازنده اعمال کرده بار کاری رو کم میکنه. حالا یا نصف میشه یا کمی بیشتر که شما بتونید کارهایی دیگه رو انجام بدید. راه حلش اینه که موقع رندر کار دیگه ای انجام ندید 😂. مثل اینه که من بگم میخوام بازی لاست آف آس انجام بدم که کل سی پی یو رو درگیر میکنه و از اون طرف هم سیستم رو بزارم بازی دیگه ای نصب کنه. خوب نمیشه دیگه یا بازی کرش می‌کنه یا نصب یا هردو. همون طور که سخت افزارها قدرتشون بیشتر شده دو برابرش نرم افزارها و بازیها توابع بیشتری رو درگیر میکنن و نیاز به قدرت بیشتری دارند پس شما فکر نکنید چون سی پی یوی شما دو سه برابر چند نسل قبل قدرت داره پس هر کاری میتونید باهاش بکنید مثل i5 های نسل 3 و 4 که میشد همزمان چند تا کار رو انجام داد و اصلا مزیتشون همین بود. خصوصا شما که میفرمایید رندر انجام میدید که همون موقع یعنی توی نسل های قبل نیز کل توابع سخت افزاری رو درگیر میکرد. در کل همین نرم افزارهای ساده مثل کروم یا فایرفاکس یا نرم افزارهای دیگه مثل آفتر بورنر و بقیه نرم افزارها مثل قبل نیستن و بسیار سنگین تر شدن و با باز کردنشون هنگام اجرای کارهای سنگین  دیگه مشکل ایجاد خواهد شد مگر این که سیستم یا سی پی یوی شما از سریهای سروری باشه که اون بحثش جداست. اون چیزی که شما دنبالش هستید نشده عزیز. بعضا دیدم وقتی توی بازی داره شیدرسازی میکنه سیستم و سی پی یو زیر لود صددرصد هست با رفتن به دکستاپ و کلیک روی حتی نرم افزارهای سبک متاسفانه یا اجرا نمیشه و یا چند دقیقه بعد اجرا میشه.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...