رفتن به مطلب

خرید کارت گرافیک برای استفاده در افترافکت

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده یه سیستم توی عید جمع کردم و مادربورد قراره تا این هفته یا نهایتا هفته آینده بدستم برسه

مشخصات زیر

cpu i5 14600k

mobo asus z790-p prime d5 wifi

ram 32gig ddr5 6200mhz

ssd lexar nm620 1tb

cooler assassin iv air

power green 800w evo

مورد استفاده فعلا فقط افترافکت هست ولاغیر

متاسفانه فعلا پول خرید کارت گرافیک رو ندارم ولی با این اوصاف چیزی که متوجه شدم باید در آینده مدل 4060 8گیگ رو خریداری کنم و بیشتر از این گلوگاه میشه

پردازنده دارای کارت گرافیک مجتمع هست

چیزی که متوجه شدم اینه که افتر افکت کمتر از ۵ درصد از گرافیک استفاده نمیکنه و cpu محوره حتی در کارهای ۳بعدی در افترافکت بیشتر از ۱۵ الی ۲۰درد ممکنه نره

البته برای من بیشتر پلی بک مهمه و زمان رندر مهم نیست که ظاهرا احتیاج به رم بالاتر و حداقل ۶۴ دارم

سوالم اینه که کسی از دوستان تست کرده که آیا تفاوت زیادی در استفاده از گرافیک مجزا و گرافیک مجتمع در افترافکت هست یا خیر

تشکر.

لینک به دیدگاه

3090 دست دو تهیه کنید

پاورتون اصلا مناسب نیست

موفق باشید

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، ms368 گفته است:

آیا تفاوت زیادی در استفاده از گرافیک مجزا و گرافیک مجتمع در افترافکت هست یا خیر

تقریبا خیر

مگر اینکه پلاگین های شما از گرافیک و کودا پشتیبانی کنن...

در حالت دیفالت تقریبا همه چیز سیپیو هست 

البته رو ادوبی

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Failure گفته است:

3090 دست دو تهیه کنید

پاورتون اصلا مناسب نیست

موفق باشید

چرا پاور مناسب نیست؟

من چندبار روی برنامه های تحت وب با مشخصاتم چک کردم دیدم مناسبه این مقدار از پاور (همراه گرافیک)

چراب باید کارت گرافیک اینقدر مشخصاتش بالا باشه و دلیلتون برای این مقدار هزینه چیه

11 دقیقه قبل، Failure گفته است:

تقریبا خیر

مگر اینکه پلاگین های شما از گرافیک و کودا پشتیبانی کنن...

در حالت دیفالت تقریبا همه چیز سیپیو هست 

البته رو ادوبی

من بیشت با پلاگین های ریگ سازی و دوبعدی کار میکنم

چطور میتونم متوجه شم کدوما از گرافیک استفاده میکنن؟

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ms368 گفته است:

من چندبار روی برنامه های تحت وب با مشخصاتم چک کردم دیدم مناسبه این مقدار از پاور (همراه گرافیک)

ما اینجا با برنامه تحت وب کار نمیکنیم الگوریتم های فیک و دروغین هم استفاده نمیکنیم

پاور مناسب شما برای کارت 3090 و 4070 حداقل 850وات ATX3 هست

2 دقیقه قبل، ms368 گفته است:

چطور میتونم متوجه شم کدوما از گرافیک استفاده میکنن؟

پیش نیاز داکیومنت رو بخونید متوجه میشید

از نظر خروجی که مشکلی ندارید چون کوییک سینک اینتل هست

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Failure گفته است:

ما اینجا با برنامه تحت وب کار نمیکنیم الگوریتم های فیک و دروغین هم استفاده نمیکنیم

پاور مناسب شما برای کارت 3090 و 4070 حداقل 850وات ATX3 هست

پیش نیاز داکیومنت رو بخونید متوجه میشید

از نظر خروجی که مشکلی ندارید چون کوییک سینک اینتل هست

تشکر از راهنمایی

تصویر زیر پیکربندی کیس بنده هست با گرافیک 4060

image.thumb.png.ecf7eb4b627c024426b1a6ccafa50e33.png

تفاوت 4060 و 3090 در مصرف برق زیاده چون حدود ۳۰۰وات بیشتر نشون میده

image.thumb.png.937f5c5b306b582293566e42763e02bb.png

و ممنون میشم بفرمایید چرا شما 3090 رو به 4060 ترجیح میدید

آیا برای بازی؟

یا استفاده از نرم افزارهای سه بعدی مثل تری دی مکس؟

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، ms368 گفته است:

و ممنون میشم بفرمایید چرا شما 3090 رو به 4060 ترجیح میدید

عقل سالم میگه کارت قوی تر رو انتخاب کنم

اگر نیاز به 3090 ندارید 3060 تهیه کنید دست دو

سمت اکبند نرید

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، Failure گفته است:

3090 دست دو تهیه کنید

پاورتون اصلا مناسب نیست

موفق باشید

کودوم مهندسی گفته پاور مناسب نیستش ؟ اتفاقا پاورش حرف نداره

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، GORGOROTH گفته است:

کودوم مهندسی گفته پاور مناسب نیستش ؟ اتفاقا پاورش حرف نداره

GREEN-GP800B-HP-EVO-002_375_375.jpg

برای 6سال پیش اره برای الان نه

البته من مدنظرم گرافیک 4070 یا 3090 هست اگر گرافیک نندازن مشکلی ندارن

ولی در کل این سیستم بالانس پاور نداره

خنک کنندشم میشد آبی برداشت ولی خب از نظر بادی دیگ تاپ رنکشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، ms368 گفته است:

چیزی که متوجه شدم اینه که افتر افکت کمتر از ۵ درصد از گرافیک استفاده نمیکنه و cpu محوره حتی در کارهای ۳بعدی در افترافکت بیشتر از ۱۵ الی ۲۰درد ممکنه نره

درود

توی افتر افکت، تصاویر پیش رندر شده و لایو و خلاصه چیزی که توی سورس دارید میبینید، بر عهده گرافیک هست، شما اگر گرافیک خوب نداشته باشید، موقع کار، تجربه روان و خوبی نخواهید داشت و اگر کمی پروژه سنگین بشه، کار سخت میشه.

یه توصیه دیگه هم بکنم، فقط کارت nvidia بگیرید، هسته های مجزای rtx، توی کار های گرافیکی، تاثیر شدیدی داره، در این حد که توی بنچمارک بلندر، xt6900 و 2060 برابر هستن.

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

توی افتر افکت، تصاویر پیش رندر شده و لایو و خلاصه چیزی که توی سورس دارید میبینید، بر عهده گرافیک هست، شما اگر گرافیک خوب نداشته باشید، موقع کار، تجربه روان و خوبی نخواهید داشت و اگر کمی پروژه سنگین بشه، کار سخت میشه.

یه توصیه دیگه هم بکنم، فقط کارت nvidia بگیرید، هسته های مجزای rtx، توی کار های گرافیکی، تاثیر شدیدی داره، در این حد که توی بنچمارک بلندر، xt6900 و 2060 برابر هستن.

متاسفانه نتونستم چیزی پیدا کنم تو یوتیوب

لپتاپ فعلی خودم ۲ کارت گرافیک داره

روی دو تا حالت که از گرافیک مجزا و گرافیک مجتمع استفاده میکنه تست کردم هیچ تفاوتی نبود برای Preview و Playback

البته در نهایت من باید یک کارت گرافیک برای پریمیوم بگیرم

لینک به دیدگاه

سلام به شما دوست عزیز 

افترافکت بیشتری پردازنده محور هست تا گرافیک محور البته برخی پلاگین ها میتونند هنگام رندرگیری از هر دو استفاده کنند اما به طور کلی پردازنده قوی تر در این نرم افزار ارجهیت بالاتری نسبت به کارت گرافیک قوی تر دارد

اگه کاربرد سیستم فقط افتر افکت هست پردازنده i7 بهتره به نظرم و در نهایت یه کارت 4060 کفاف کار شما رو میده هزینه بیشتر برای کارتهای بالارده فقط برای بازی در حد حرفه ای و سه بعدی سازی پیشنهاد میشه  در حالی که کارت 4060 انتظار شما برای بازی به صورت غیر حرفه ای رو   برآورده میکنه .

پیشنهادی که دارم سمت کارت های گرافیک کار کرده نرید مگر اینکه محدودیت بودجه داشته باشید در اینصورت با اگاهی کامل و انجام تست های مختلف از سلامت کارت مطمعن شوید و سپس خرید کنید 

در خصوص پاور فعلی متناسب کاربری شما است و مشاوره های غلط در این خصوص که پاور شما ضعیف است رو توجه ای نکنید مگر اینکه بخواهید کارت های گرافیک پر مصرف و بالارده خریداری کنید در اون صورت برای کارت گرافیک 3090 به صورت میمنیمال 850 وات و به صورت ایده آل 1000 وات پیشنهاد میشه . 

Screenshot 2024-04-28 215015.png

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

یشنهادی که دارم سمت کارت های گرافیک کار کرده نرید

از پیشنهاد عجیب غریب شما مشخصه چقدر به بحث مشاوره حساسید که 4060 ضعیف جسه با قیمت 3090 رو پیشنهاد میدید حداقل میگفتید 3060 دست دو!

کارت دست دوم هیچ مشکلی نداره اتفاقا این ذهن شماست که دید توطعه داره به کارت دست دوم

25 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

پاور فعلی متناسب کاربری شما است

پاور چندین سال پیش با پورت های ضعیف چگونه ممکنه جواب کاربر رو بده؟

البته قرار نیست بسوزه یا بره هوا 

ولی اصول مشاوره این هست پاور مناسب باید انتخاب بشه

قطعات جدید و امروزی پاور امروزی میطلبه 

این پاور بدرد گیم نت میخوره نه بیشتر

وگرنه شما 1000 وات فاطر بنداز کی به کیه...

2000وات گریت وال بنداز!

قطعا تجربه بنده در این زمینه بیشتر هست

مشاوره غلط زمانی هست که شما 4060 که خود انویدیا هم گردن نمیگیره رو با این وضع مالی ایران و با این درامد های ناچیز به کسی پیشنهاد بدید!

موفق باشید

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Failure گفته است:

از پیشنهاد عجیب غریب شما مشخصه چقدر به بحث مشاوره حساسید که 4060 ضعیف جسه با قیمت 3090 رو پیشنهاد میدید حداقل میگفتید 3060 دست دو!

کارت دست دوم هیچ مشکلی نداره اتفاقا این ذهن شماست که دید توطعه داره به کارت دست دوم

پاور چندین سال پیش با پورت های ضعیف چگونه ممکنه جواب کاربر رو بده؟

البته قرار نیست بسوزه یا بره هوا 

ولی اصول مشاوره این هست پاور مناسب باید انتخاب بشه

قطعات جدید و امروزی پاور امروزی میطلبه 

این پاور بدرد گیم نت میخوره نه بیشتر

وگرنه شما 1000 وات فاطر بنداز کی به کیه...

2000وات گریت وال بنداز!

قطعا تجربه بنده در این زمینه بیشتر هست

مشاوره غلط زمانی هست که شما 4060 که خود انویدیا هم گردن نمیگیره رو با این وضع مالی ایران و با این درامد های ناچیز به کسی پیشنهاد بدید!

موفق باشید

ازپیشنهاد کارت 3090 با مشکلات خاص خودش که انویدیا مجبور به ارائه نسخه Ti از اون شد مشخصه تجربه شما در این زمینه از من بیشتره قطعا !

اما در خصوص پاور فوق ، پاور با استاندارد ATX 2.52 قدیمی شده و ما خبر نداشتیم ؟ 

این بنده خدا کاربریشان گیم نیست و طبیعتا نیازی به کارت های گرافیک آنچنانی ندارن و با توجه به اینکه کارت قوی تر نیازشان نمیشه متقابلا به پاور قوی تری نیازی نیست .

لطفا با مشاوره اشتباه کاربر را به خطا نیندازید  با کاربری خواسته شده توسط صاحب تاپیک این پاور جوابگوی کارشان خواهد بود و تمامی استانداردهای حفاظتی لازم را هم در خودش دارد البته  ایشان اگه پاور هنوز نخریده بودند از برندهای دیگر  پیشنهاد میکردم برندهایی مثل کورسیر یا ایسوز اما حالا که تهیه کردند و با توجه به داشتن استانداردهای لازم حفاظتی و واتیج کافی پیشنهاد پاور دیگری، هزینه تراشی بی مورد خواهد بود .

سیستم  شخصی من با وجود داشتن کارت 4080 و پردازنده 13600 با استفاده از پاور متر پریزی، میزان واتیج مصرفی کل سیستم  در حالت بدون اورکلاک 550 وات و در حالت اورکلاک پردازنده و کارت گرافیک 650 وات در گیم می باشد که طبیعتا در رندر گیری و کارهای سنگین تر این مقدار حدود 100 وات بیشتر یعنی  حدود 750 وات خواهد بود یعنی برای این سیستم یک پاور 850 وات و در حالت ایده آل 1000 وات کافی بود  گرچه خود من برای آینده نگری و ارتقا احتمالی قطعات سیستم در آینده پاور با واتیج خیلی خیلی بیشتر از مصرف واقعی تهیه کردم که طبیعتا متحمل هزینه بسیار زیادی شدم که به همین علت نمیخوام کاربران دیگر بدون دلیل موجه دچار هزینه بیشتری بشوند در حالی که با هزینه کمتر پرفورمنس و کارایی کامل سیستم را خواهند داشت.

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Failure گفته است:

در مورد گرافیک دست دوم ماین شده بقدری زیاد شده که شرکتها میان از عبارت LHR توی مدل کارت گرافیک استفاده میکنن

من خودم میترسم دست دوم بگیرم چون اطلاعاتی در مورد کارت گرافیک های ماین شده ندارم و ترجیح میدم نو بخرم
در مورد کارت گرافیک 3060 مدل 12 گیگ 192بیتی به نظرتون چطوره؟
درواقع توی رنج 20 الی 23 و کارت نو این بهترین انتخابه (مصرف برق معمولی) ؟

2 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

سلام به شما دوست عزیز 

اگه کاربرد سیستم فقط افتر افکت هست پردازنده i7 بهتره به نظرم و در نهایت یه کارت 4060 کفاف کار شما رو میده هزینه بیشتر برای کارتهای بالارده فقط برای بازی در حد حرفه ای و سه بعدی سازی پیشنهاد میشه  در حالی که کارت 4060 انتظار شما برای بازی به صورت غیر حرفه ای رو   برآورده میکنه .

گرفتن پردازنده i7 نسل ۱۴ برای من ریسکه چون مصرف انرژی و گرمای زیادی داره

درواقع باید هزینه خیلی بیشتری برای کولر (حداقل ۱۲ تومن) و البته پاور میکردم (حداقل ۸ تومن) و این هزینه رو حدودا ۱۲ تومن بیشتر میکرد
همون i5 نسل ۱۴ سری 14600k به نظرم بهترین انتخابم بود

10 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است:

ازپیشنهاد کارت 3090 با مشکلات خاص خودش که انویدیا مجبور به ارائه نسخه Ti از اون شد مشخصه تجربه شما در این زمینه از من بیشتره قطعا !

اما در خصوص پاور فوق ، پاور با استاندارد ATX 2.52 قدیمی شده و ما خبر نداشتیم ؟ 

این بنده خدا کاربریشان گیم نیست و طبیعتا نیازی به کارت های گرافیک آنچنانی ندارن و با توجه به اینکه کارت قوی تر نیازشان نمیشه متقابلا به پاور قوی تری نیازی نیست .

لطفا با مشاوره اشتباه کاربر را به خطا نیندازید  با کاربری خواسته شده توسط صاحب تاپیک این پاور جوابگوی کارشان خواهد بود و تمامی استانداردهای حفاظتی لازم را هم در خودش دارد البته  ایشان اگه پاور هنوز نخریده بودند از برندهای دیگر  پیشنهاد میکردم برندهایی مثل کورسیر یا ایسوز اما حالا که تهیه کردند و با توجه به داشتن استانداردهای لازم حفاظتی و واتیج کافی پیشنهاد پاور دیگری، هزینه تراشی بی مورد خواهد بود .

سیستم  شخصی من با وجود داشتن کارت 4080 و پردازنده 13600 با استفاده از پاور متر پریزی، میزان واتیج مصرفی کل سیستم  در حالت بدون اورکلاک 550 وات و در حالت اورکلاک پردازنده و کارت گرافیک 650 وات در گیم می باشد که طبیعتا در رندر گیری و کارهای سنگین تر این مقدار حدود 100 وات بیشتر یعنی  حدود 750 وات خواهد بود یعنی برای این سیستم یک پاور 850 وات و در حالت ایده آل 1000 وات کافی بود  گرچه خود من برای آینده نگری و ارتقا احتمالی قطعات سیستم در آینده پاور با واتیج خیلی خیلی بیشتر از مصرف واقعی تهیه کردم که طبیعتا متحمل هزینه بسیار زیادی شدم که به همین علت نمیخوام کاربران دیگر بدون دلیل موجه دچار هزینه بیشتری بشوند در حالی که با هزینه کمتر پرفورمنس و کارایی کامل سیستم را خواهند داشت.

درواقع من پاور رو با توجه به نیازم خریداری کردم و البته بودجه کمی داشتم وگرنه ۱۰۰۰ رو خریداری میکردم

گیم که دیگه نمیزنم متاسفانه اما ممکنه در حد gta v بخوام چند دقیقه ای سرگرم شم نه بیشتر

من در مورد کارت گرافیک یکم گیج شدم
چطوره که کارت گرافیک های جدید مثل 4060  از 3090 یا 3060ti قیمت پایینتری دارن
چرا بعضی ها 2080 پیشنهاد میدن

من واقعا متوجه نمیشم چه کارتی مورد نیازم هست
ولی نهایت کارم رو بزارید روی نرم افزارهای گرافیک محور و بودجه بین ۲۰ الی ۲۳

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، ms368 گفته است:

در مورد گرافیک دست دوم ماین شده بقدری زیاد شده که شرکتها میان از عبارت LHR توی مدل کارت گرافیک استفاده میکنن

من خودم میترسم دست دوم بگیرم چون اطلاعاتی در مورد کارت گرافیک های ماین شده ندارم و ترجیح میدم نو بخرم
درواقع توی رنج 20 الی 23 و کارت نو این بهترین انتخابه (مصرف برق معمولی) ؟

گرفتن پردازنده i7 نسل ۱۴ برای من ریسکه چون مصرف انرژی و گرمای زیادی داره

درواقع باید هزینه خیلی بیشتری برای کولر (حداقل ۱۲ تومن) و البته پاور میکردم (حداقل ۸ تومن) و این هزینه رو حدودا ۱۲ تومن بیشتر میکرد
همون i5 نسل ۱۴ سری 14600k به نظرم بهترین انتخابم بود

درواقع من پاور رو با توجه به نیازم خریداری کردم و البته بودجه کمی داشتم وگرنه ۱۰۰۰ رو خریداری میکردم

گیم که دیگه نمیزنم متاسفانه اما ممکنه در حد gta v بخوام چند دقیقه ای سرگرم شم نه بیشتر

من در مورد کارت گرافیک یکم گیج شدم
چطوره که کارت گرافیک های جدید مثل 4060  از 3090 یا 3060ti قیمت پایینتری دارن
چرا بعضی ها 2080 پیشنهاد میدن

ولی نهایت کارم رو بزارید روی نرم افزارهای گرافیک محور و بودجه بین ۲۰ الی ۲۳

گول 12 گیگ بودن کارت 3060 رو نخورید کارت 3060 TI هشت گیگ به مراتب از اون قوی تر هست 

از این نظر I7 پیشنهاد دادم چون در افتر افکت هرچه پردازنده قوی تر سرعت رندر و کارایی سیستم در این برنامه بیشتره این برنامه بیشتر CPU محوره تا GPU محور . و بله طبیعتا شما برای i7 مجبوری واتر کولر استفاده کنید و این هزینه شما رو بیشتر خواهد کرد . البته همین پردازنده فعلی جوابگو کار شما خواهد بود و قدرت پردازش اون از i7 نسل 12 بیشتره و به دلیل داشتن سیلیکون مرغوب تر توانایی اورکلاک بالاتری نسبت به نسل قبلی داره. هر چند به دلیل استفاده از کولر بادی شما نمیتونید این گزینه رو استفاده کنید

از نظر پرفورمنس کارت 4060 نزدیک به 3060 و کارت 4060ti نزدیک به 3070 هست البته 3070 حدود 5 درصد قوی تره اما 4060ti فن آوری های جدیدتری در خودش داره که به خصوص در گیم خودش رو نشون میده .

و اینکه چرا 4060 از 3090 قیمت کمتری داره به دلیل اینه که 3090 کارت پرچمدار نسل قبله و 4060 پایین رده نسل فعلی و قدرتهاشون هم با هم متفاوته که خریداری کارتی مثل 3090 صرفنظر از مشکلات حرارتی ممموری و ... که دارد درست مشابه قضیه پردازنده i7 و خرید واتر کولر و هزینه بیشتر ، این هم مستلزم هزینه بیشتر برای خرید پاور قوی تر می باشد.

باز هم تاکید میکنم اگر استفاده شما گیم به صورت حرفه ای نیست یعنی همون GTAV و.... استفاده میکنید و چون من کارت کار کرده و دست دوم پیشنهاد نمیکنم همین 4060 و در حالت ایده آل 4060TI جوابگو خواهد بود .  

اونهایی هم که 2080 به شما پیشنهاد میدن احتمالا خودشون 2080 برای فروش دارن و خودتون بهتر میدونید که چرا 😉

لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، ms368 گفته است:

آکبند؟ شرمنده نظری ندارم 

دست دو ولی خوبه و عالیه برای کار شما

شما اگر نسل جدید مثل 4070ti super بخری که عالیه به چند جهت:

انکودر و دیکودر های نسل جدید و چندتایی و کمک شایان در زمینه تبدیل فرمت و خروجی تصویر:

نسل 3000 :

image.thumb.png.4566891768117edac23d670912cb1640.png

نسل 4000:

image.thumb.png.8726f639cad9b39dcb4c48f307ddbecd.png

مناسب برای رندر های سنگین و پرفورمنس در حد 3090ti و بیشتر!

ولی اگر پولتون محدود هست اصلا سمت 4060 و اینا نرید!

بله وقتی میگم 4060 آشغاله به خاطر این هست از نظر انکودر NVENC فرقی با نسل قبلیش نداره و AV1 داره که ارزش اختلاف قیمت 20 ملیونی نداره چه کاریه 3060 دست دو میخرید!

اصل اون 2موتوره بودنشه...

بنده با علم صحبت میکنم تئوری توطعه ندارم و محصولی برای فروش هم ندارم

تصمیم گیرنده شمایی ولی یه چیزی بخرید که فردا روزی خواستید بفروشید دچار عجب غلطی کردم خریدمش نشید اونجا دیگه مهران گردن گیر نیست

درضمن vram برای شما خیلی مهم هست...

درواقع من پاور رو با توجه به نیازم خریداری کردم

مشکل توان پاورتون نیست

مشکل استاندارد قدیمی هست

میگم قرار نیست بسوزه یا بره هوا ولی قطعا هر قطعه ای شرایط خودشو میطلبه

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

گول 12 گیگ بودن کارت 3060 رو نخورید کارت 3060 TI هشت گیگ به مراتب از اون قوی تر هست 

از این نظر I7 پیشنهاد دادم چون در افتر افکت هرچه پردازنده قوی تر سرعت رندر و کارایی سیستم در این برنامه بیشتره این برنامه بیشتر CPU محوره تا GPU محور . و بله طبیعتا شما برای i7 مجبوری واتر کولر استفاده کنید و این هزینه شما رو بیشتر خواهد کرد . البته همین پردازنده فعلی جوابگو کار شما خواهد بود و قدرت پردازش اون از i7 نسل 12 بیشتره و به دلیل داشتن سیلیکون مرغوب تر توانایی اورکلاک بالاتری نسبت به نسل قبلی داره. هر چند به دلیل استفاده از کولر بادی شما نمیتونید این گزینه رو استفاده کنید

از نظر پرفورمنس کارت 4060 نزدیک به 3060 و کارت 4060ti نزدیک به 3070 هست البته 3070 حدود 5 درصد قوی تره اما 4060ti فن آوری های جدیدتری در خودش داره که به خصوص در گیم خودش رو نشون میده .

و اینکه چرا 4060 از 3090 قیمت کمتری داره به دلیل اینه که 3090 کارت پرچمدار نسل قبله و 4060 پایین رده نسل فعلی و قدرتهاشون هم با هم متفاوته که خریداری کارتی مثل 3090 صرفنظر از مشکلات حرارتی ممموری و ... که دارد درست مشابه قضیه پردازنده i7 و خرید واتر کولر و هزینه بیشتر ، این هم مستلزم هزینه بیشتر برای خرید پاور قوی تر می باشد.

باز هم تاکید میکنم اگر استفاده شما گیم به صورت حرفه ای نیست یعنی همون GTAV و.... استفاده میکنید و چون من کارت کار کرده و دست دوم پیشنهاد نمیکنم همین 4060 و در حالت ایده آل 4060TI جوابگو خواهد بود .  

اونهایی هم که 2080 به شما پیشنهاد میدن احتمالا خودشون 2080 برای فروش دارن و خودتون بهتر میدونید که چرا 😉

بله درسته

در مورد کولر بادی با توجه به جستجوهایی که در سایت هایی نظیر Reddit انجام دادم این کولر بادی حتی از بعضی از کولرهای مایع توانایی خنک کنندگی بالاتری داره و ریسک کمتری هم نسبت به خرابی داره و عمر بالاتری داره
کلا هیچوقت خنک کننده مایع رو دوست نداشتم و این سلیقه ایه و البته من سرعت رندر برام مهم نیست بلکه پیش نمایش ولایو برام مهمه و فکر نمیکنم زیاد فشار بیاد به cpu در زمان پلی بک

در مورد کارت گرافیک های سری ti ظاهرا پرفورمنس بالاتری دارن

اما همونطور که دوستمو @Failure گفتن و با توجه به جستجوهایی که انجام دادم و البته توضیحات پشتیبانی افترافکت ظاهرا vram بالاتر در افتر افکت اهمیت بیشتری داره که نسخه 12گیگ خیلی کمک بهتری میکنه تا ۸ گیگ
و تمام اینها در دراز مدت برای من مشخص میشه چون ممکنه سمت 3dmax هم برم و بخوام ارتقا بدم

19 ساعت قبل، Failure گفته است:

آکبند؟ شرمنده نظری ندارم 

دست دو ولی خوبه و عالیه برای کار شما

شما اگر نسل جدید مثل 4070ti super بخری که عالیه به چند جهت:

انکودر و دیکودر های نسل جدید و چندتایی و کمک شایان در زمینه تبدیل فرمت و خروجی تصویر:

نسل 3000 :

image.thumb.png.4566891768117edac23d670912cb1640.png

نسل 4000:

image.thumb.png.8726f639cad9b39dcb4c48f307ddbecd.png

مناسب برای رندر های سنگین و پرفورمنس در حد 3090ti و بیشتر!

ولی اگر پولتون محدود هست اصلا سمت 4060 و اینا نرید!

بله وقتی میگم 4060 آشغاله به خاطر این هست از نظر انکودر NVENC فرقی با نسل قبلیش نداره و AV1 داره که ارزش اختلاف قیمت 20 ملیونی نداره چه کاریه 3060 دست دو میخرید!

اصل اون 2موتوره بودنشه...

بنده با علم صحبت میکنم تئوری توطعه ندارم و محصولی برای فروش هم ندارم

تصمیم گیرنده شمایی ولی یه چیزی بخرید که فردا روزی خواستید بفروشید دچار عجب غلطی کردم خریدمش نشید اونجا دیگه مهران گردن گیر نیست

درضمن vram برای شما خیلی مهم هست...

مشکل توان پاورتون نیست

مشکل استاندارد قدیمی هست

میگم قرار نیست بسوزه یا بره هوا ولی قطعا هر قطعه ای شرایط خودشو میطلبه

ممنونم بابت توضیحات کاملتون دوست عزیز

متاسفانه مبلغ زیادی برای هزینه گرافیک ندارم و ترجیحم همون 3060 مدل 12گیگه

از مشاوره دوستان ممنونم

ویرایش شده توسط ms368
لینک به دیدگاه

درود بر استارتر و دیگر دوستان

کار کرده خاستین بگیرین هم باید مهلت تست بگیرین و هم خوب تست کنید

اگر به تستها وارد نیستین از همین بچهای فروم کمک بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...