رفتن به مطلب

راهنمایی خرید سیستم تا ۸۰ میلیون

Recommended Posts

سلام دوستان وقت بخیر
من می‌خوام یک سیستم تهیه کنم تا حدود ۸۰ میلیون تومان یک سری چیزا مد نظر دارم کمک کنید اگر پیشنهاد بهتری هم هست. فقط تعدادی قطعات این ماه میتونم تهیه کنم تعدادی ماه بعد. مثلا کارت گرافیک و یکی دو ماه دیگه میگیرم.
هدف هم همه کاره بودن سیستم هست

• کار با نرم افزار های ادوبی
  • بازی سازی با انریل انجین
  • گیم زدن

قطعات مد نظر خودم:

1. پردازنده: Core i5-13600K
  2. مادربرد: Z690 ولی نمیدونم چه مدلی . ddr5
  3. رم‌ها: فعلا یک ۱۶ نمیدونم چه برندی فرکانس بالای ۵ هزار (اگر گزینه ۳۲ میشه اون بزاریم)
  4. اس اس دی: ۱ ترا نمیدونم برند رو
  5. پاور: 
  6. خنک کننده: DeepCool AK620 Digital (اینو اگر میشه تغییر ندیم)
  7. گرافیک: 3060 ti  هشت گیگ یا 3070 ۸ گیگ
  8. کیس: Gamdias Athena P1

رم‌ها بعدا به ۶۴ ارتقا میدم اینو در نظر بگیرید و اس اس دی و هارد دیسک جدا اضافه میشه کم کم . 

اصلا علاقه به رنگ بندی و ار جی بی و این داستانا ندارم. هدف کیفیت و کارایی هست. مثلا رم ها نیاز نیست نور داشته باشند و این چیزا
پیشاپیش ممنون وقت میزارین راهنمایی میکنین

ویرایش شده توسط hamedlim
لینک به دیدگاه

بادرود، SSD رو اگه بتونید سامسونگ 990 پرو یا 980 پرو بردارید که عالیه، اگه موردی با قیمت پایینتر خواستید، میشه موارد خوب دیگه هم پیشنهاد داد که کافیه برای شما.

پاور رو هم توصیه میکنم حداقل 850 یا اگه در توانتون بود، 1000 وات و ترجیحا با استاندارد ATX3  بردارید که در آینده دستتون برای ارتقا(مخصوصا کارت گرافیک) باز باشه و محدود نشید به یکسری گزینه خاص. بودجه محدود بود موارد پایینتر هم کارتون رو راه میندازن.

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

14700KF

Z690f Strix

SSD 1tb 990pro

RTX 3080 دست دوم

LT720

Power Prime 850W

Ram gskill 2x16  6000 CL30

یکمی میزنه بالاتر از ۸۰  حدود ۸۸

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، hamedlim گفته است:

(اینو اگر میشه تغییر ندیم)

شوخیتون گرفته؟ شما با خنک کننده آبی 10 ملیونی هم به زور میتونید 13600 روی 80 نگه دارید

مادربرد تاف کافیته

رم هم gskill بدون rgb هست ترجیحا فرکانس 6000 و نه کمتر و نه بیشتر

حافظه ssd رو نیاز نیست حتما gen 4 بگیرید مدل های MSI خوب هستن

سامسونگ بشدت گرون و احمقانه هست

پاور 1000وات ATX 3

خنک کننده هم lt720 اگر موجود بود 

کیس هم خوبه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور اگر گرین سری جدید گیر اوردین بگیرید

لینک به دیدگاه

درود فقط اینتل میپسندی شما؟
چرا سراغ نسل 7 ای ام دی نمیری؟
چون داری تازه سیستم میبندی بستن اینتل نسل 13 14 ک سوکت مرده ای هست اشتباه محضه
اما ای ام دی ب راحتی تا سال 2027 ایناها ساپورت میده
از طرفی هم خنک تره و مصرفش کمتره و کولر بهتر براش گیر میاد

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Fido گفته است:

بادرود، SSD رو اگه بتونید سامسونگ 990 پرو یا 980 پرو بردارید که عالیه، اگه موردی با قیمت پایینتر خواستید، میشه موارد خوب دیگه هم پیشنهاد داد که کافیه برای شما.

پاور رو هم توصیه میکنم حداقل 850 یا اگه در توانتون بود، 1000 وات و ترجیحا با استاندارد ATX3  بردارید که در آینده دستتون برای ارتقا(مخصوصا کارت گرافیک) باز باشه و محدود نشید به یکسری گزینه خاص. بودجه محدود بود موارد پایینتر هم کارتون رو راه میندازن.

ممنون، اس اس دی همین ۹۹۰ پرو میگیرم.  اره پاور و بهترین مدل که جواب بده میگیرم. 

15 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

پاور اگر گرین سری جدید گیر اوردین بگیرید

راستش اعتماد ندارم خیلی.حاضرم کمی بیشتر خرج کنم یک چیز مطمئن بگیرم. 

1 ساعت قبل، KIARASH گفته است:

14700KF

Z690f Strix

SSD 1tb 990pro

RTX 3080 دست دوم

LT720

Power Prime 850W

Ram gskill 2x16  6000 CL30

یکمی میزنه بالاتر از ۸۰  حدود ۸۸

ممنون.  همه انتخاب خوبی هست به نظرم جز خنک کننده و سی پی ، چون هزینه بالا میره و نمیتونم همون که مد نظرم بود. بگیرم؟. گرافیک هم دست دوم چیز خوبی گیرم بیاد همین که گفتین. 

1 ساعت قبل، Failure گفته است:

شوخیتون گرفته؟ شما با خنک کننده آبی 10 ملیونی هم به زور میتونید 13600 روی 80 نگه دارید

مادربرد تاف کافیته

رم هم gskill بدون rgb هست ترجیحا فرکانس 6000 و نه کمتر و نه بیشتر

حافظه ssd رو نیاز نیست حتما gen 4 بگیرید مدل های MSI خوب هستن

سامسونگ بشدت گرون و احمقانه هست

پاور 1000وات ATX 3

خنک کننده هم lt720 اگر موجود بود 

کیس هم خوبه 

بر اساس مصرف برقی که این سی پیو داره روی خنک کننده نوشته جوابگو هست. این سی پیو خیلی خوبه از لحاظ مصرف برق و داخل کردن چیزی که من دیدم. شاید اشتباه کردم نمیدونم. 
کلا پیشنهادتون با اون دوستمون بالاتر گفتن نزدیکه به صحبت شما جز اس اس دی.

لینک به دیدگاه

3 مورد 

اگر قرار بر اینتل هست که البته صلاح هم نمیدونم چون سیستم جدید میبندید و ساپورت طولانی مدت AMD رو به صرفه تر میدونم به علاوه هنرنمایی های بی پایان اینتل که تقصیر رو گردن کشتی کانتینر بر هم انداخت ولی خودش رو مبرا دونست

چرا 13600k ? چرا سری 14 نه ؟ که 1 میلیون اختلاف قیمت دارند فقط

چرا برد قدیمی وقتی جدیدتر هست ؟

و اینکه اون خنک کننده برای اون سی پی یو پیشنهاد نمیشه باید رفت سمت واتر 360

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Death Reaper گفته است:

درود فقط اینتل میپسندی شما؟
چرا سراغ نسل 7 ای ام دی نمیری؟
چون داری تازه سیستم میبندی بستن اینتل نسل 13 14 ک سوکت مرده ای هست اشتباه محضه
اما ای ام دی ب راحتی تا سال 2027 ایناها ساپورت میده
از طرفی هم خنک تره و مصرفش کمتره و کولر بهتر براش گیر میاد

راستش علاقه‌ای ندارم. چون سرچ زدم کم پیدا میشه مدل‌هاش و دستت باز نیست و گرون تر از بازار قیمت اصلیشون هست.  و فکر کنم فقط برای گیم مناسب بود یا رندر یکی از این دو تا. در صورتی من همه کار مولتی تسک سنگین انجام میدم.  زیاد ممکنه سازگار نباشه  توی استفاده از برنامه ها. 

لینک به دیدگاه

این سیستم پیشنهادی منه
2024-04-29_173645.thumb.png.85df4c6d74ca70fd07d9c36cc64b6d78.png
چندتا نکته هست این وسط
یکیش اینکه شما کلا برای این پردازنده میتونی کولر نخری و پولشو برای گرافیک بزاری (البته دقت نکردم این مدل بدون باکس هست لذا شما نیاز داری ب کولر)
نکته بعدی اینکه شما میتونی ب جای 512 گیگ اس اس دی ک فقط برای نرم افزار و ویندوز هست ی مدل ارزون تر و گیگ پایین تر انتخاب کنی مثه لکسار ولی خب 512 الان دیگ تقریبا نیازه(ب جهت صرفه جویی در پول و گذاشتن پول رویه گرافیک)
نکته بعدی اینکه تو لیون پاور 850 وات پیدا نکردم اما اگر شما جایی پیدا کردی دقیقا همین برند اما مدل 850 واتش رو بگیر چون استاندارد جدید سوکت 12 پینی گرافیک رو ساپورت میکنه
ک این مورد برای ارتقای گرافیک در اینده شما ب مشکل نخوری و دستت باز باشه برای نسل 4 5 انویدیا و شاید نسل 8 ای ام دی (هنوز مشخص نیست ک این سوکته یا نه)
حدودا 30 تومن میمونه اگر کولر نخری که شما ب راحتی میتونی یک عدد 3080 تهیه کنی و مدل های نامرغوب 3080ti و چون کارت با نرم افزار ادوبی و این چیزا این موردا رو پیشنهاد میدم وگرنه میشه 6900xt هم پیدا کرد با این قیمت
اما این سیستمی ک من پیشنهاد دادم هم اینده میتونی گرافیکت رو عوض کنی و هم پردازنده رو و کاملا هم دستت بازه 
موفق باشی دوسته عزیز

1 ساعت قبل، hamedlim گفته است:

راستش علاقه‌ای ندارم. چون سرچ زدم کم پیدا میشه مدل‌هاش و دستت باز نیست و گرون تر از بازار قیمت اصلیشون هست.  و فکر کنم فقط برای گیم مناسب بود یا رندر یکی از این دو تا. در صورتی من همه کار مولتی تسک سنگین انجام میدم.  زیاد ممکنه سازگار نباشه  توی استفاده از برنامه ها. 

سی پی یو های ای ام دی برای رندر هم استفاده میشن و از اینتل چیزی کم ندارن خیالت راحت باشه
منتها شما محدودیت بودجه داری 
ولی این رندر هایی ک شما تو تاپیک بیان کردی همش gpu محوره و سنگینی بار رو cpu نیست

ویرایش شده توسط Death Reaper
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، EHSAN.K گفته است:

3 مورد 

اگر قرار بر اینتل هست که البته صلاح هم نمیدونم چون سیستم جدید میبندید و ساپورت طولانی مدت AMD رو به صرفه تر میدونم

چرا 13600k ? چرا سری 14 نه ؟ که 1 میلیون اختلاف قیمت دارند فقط

چرا برد قدیمی وقتی جدیدتر هست ؟

و اینکه اون خنک کننده برای اون سی پی یو پیشنهاد نمیشه باید رفت سمت واتر 360

ممنون. خب پیشنهاد بدید شما بهتر میدونین من هیچ تعصبی ندارم روی هیچ کدوم مواردی که گفتم. فقط یک سرچ زده بودم این موارد دیدم.  فقط بیشتر بودجه مد نظر نشه و برای کار سنگین مولتی تسک جوابگو باشه سیستم همین برای من مهمه.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، hamedlim گفته است:

ممنون. خب پیشنهاد بدید شما بهتر میدونین من هیچ تعصبی ندارم روی هیچ کدوم مواردی که گفتم. فقط یک سرچ زده بودم این موارد دیدم.  فقط بیشتر بودجه مد نظر نشه و برای کار سنگین مولتی تسک جوابگو باشه سیستم همین برای من مهمه.

البته البته با بودجه شما و کارهایی که میخواهید انجام بدید و محدود بودن سبد تنوعی و قیمت های عجیب AMD در ایران من همون اینتل رو پیشنهاد میدم ولی خب 3 نکته همچنان سرجاش هست

برای اینکه شما بهترین راهنمایی رو بگیرید من برادر آرمین رو تگ میکنم 

@ARMIN

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، hamedlim گفته است:

ممنون.  همه انتخاب خوبی هست به نظرم جز خنک کننده و سی پی ، چون هزینه بالا میره و نمیتونم همون که مد نظرم بود. بگیرم؟. گرافیک هم دست دوم چیز خوبی گیرم بیاد همین که گفتین. 

خنک کننده دیگه بخواین میشه ریو ۳ ایسوس که هزینتونم بیشتر میشه. اگه مشکلی با قیمتش ندارین تهیه کنید

هرچند من خودم باشم صبر میکنم نسل ۱۵ اینتل معرفی بشن

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب

AMD خوشبختانه هیچگونه مشکلی ندارد

تازه دما هم پایین تر از Intel است پس طبیعتاً نیاز به کولر ضعیف تری دارید.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، hamedlim گفته است:

ممنون، اس اس دی همین ۹۹۰ پرو میگیرم.  اره پاور و بهترین مدل که جواب بده میگیرم. 

خواهش میکنم. پاور این موردی که لینک میدم فکر کنم تو بازار باشه و قیمتش هم کاملا معقوله نسبت به پاورهای استاندارد قدیمی که تو بازار هست، خودمم ازش دارم. این پاور و موارد مشابه این رو بردارید، دستتون برای ارتقا و مخصوصا ارتقا به گرافیک رده بالا بازه و محدودیتی ندارید.

https://www.lioncomputer.com/product/vxl7w/FSP-Hydro-PTM-PRO-ATX3-0-PCIe5-0-1000W-80-Plus-Platinum-Full-Modular-Power-Supply

اما بازم میگم خدمتتون، پاورهایی با قیمت پایینتر هم کارتون رو راه میندازن. رو بودجتون یه حساب و کتابی انجام بدید و اگه این هزینه براتون زیاد بود، بفرمایید که گزینه هایی با قیمت پایینتر بهتون پیشنهاد بدیم. شما اگه به فکر ارتقا نیستید و گرافیکی مثل 3060 برمیدارد،  میتونید حدودا با 4.500 یه پاور معمولی 800 وات گرین بردارید که محدودیتهاش در آینده رو براتون توضیح دادم.

990 پرو عالیه، اما بازم اگه تو هزینه کردم به مشکل خوردید، میشه 1 ترابایت نسبتا مناسب رو با حدود 4 میلیون هم پیشنهاد داد. اگه کار گرافیکی انجام میدید و پروژه زیادی کار میکنید، همین 1 ترابایت برای کار شما خوبه. در غیر این صورت میشد یه حافظه 512 هم بهتون پیشنهاد داد، اما اگه برداشتم از نوع کار شما درست باشه، 1 ترابایت براتون بهتره.

راجع به خنک کننده هم، خنک کننده بادی مد نظر شما توان خنک کنندگی پردازنده مورد نظر رو در حالت بوست نداره. شما به احتمال بالا رندرگیری و... هم انجام میدید که خنک کننده بادی اصلا نمیتونه از پس حرارت پردازنده مد نظر شما بربیاد. این مورد رو رو پردازنده 13400 بستیم و دما تا 80 بالا میره. حتما باید به فکر خنک کننده آبی مناسب باشید که دوستان بهتون پیشنهاد میدن.

پردازنده رو هم 14600K بردارید که یک نسل جدیدتره و تفاوت قیمتی خاصی نداره با مورد مد نظر شما.

حالا میتونید یه حرکتی بزنید و از AMD هم طبق پیشنهاد دوستان هم سیستم بردارید که اینطوری هزینه کولر پایینی پرداخت میکنید و مزایای خاص خودش رو هم داره این سیستم.

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، KIARASH گفته است:

خنک کننده دیگه بخواین میشه ریو ۳ ایسوس که هزینتونم بیشتر میشه. اگه مشکلی با قیمتش ندارین تهیه کنید

هرچند من خودم باشم صبر میکنم نسل ۱۵ اینتل معرفی بشن

نسل 15 فکر نکنم حالا حالاها بیاد
-_-

لینک به دیدگاه

Asus tuf b650 plus wifi 

ryzen 9 7900

deepcool ak620 digital

klevv cras v rgb 32gb cl 32

patrio viper vp4300 lite 1tb

asus prime 850w

antec nx410

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، hamedlim گفته است:

جز اس اس دی.

من حاضر نیستم برای 1ترابایت ssd حدود 7تومن پیاده بشم!

هیچ تاثیری هم در کارم حس نکنم!

3 میزارم نسل 3 برمیدارم بقیش هزینه چیز بهتر میکنم چون واقعا ssd اثرش حس نمیشه.

برای amd هم میشه تز داد که میشه 7900x و b650 حتی نیاز به سری x و راگ هم نیست یک عدد تاف تهیه میکنی

خنک کننده هم ak620 dig و بقیه موارد تغییری نمیکنه

4 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

برد قدیمی

قدیمی که نیست صرفا اسمش شده 790 ولی خوب ارزون تره و مشکلی از نظر پوشش دهی رم وفرکانس اینا نداره

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، hamedlim گفته است:

سلام دوستان وقت بخیر
من می‌خوام یک سیستم تهیه کنم تا حدود ۸۰ میلیون تومان یک سری چیزا مد نظر دارم کمک کنید اگر پیشنهاد بهتری هم هست. فقط تعدادی قطعات این ماه میتونم تهیه کنم تعدادی ماه بعد. مثلا کارت گرافیک و یکی دو ماه دیگه میگیرم.
هدف هم همه کاره بودن سیستم هست

• کار با نرم افزار های ادوبی
  • بازی سازی با انریل انجین
  • گیم زدن

قطعات مد نظر خودم:

1. پردازنده: Core i5-13600K
  2. مادربرد: Z690 ولی نمیدونم چه مدلی . ddr5
  3. رم‌ها: فعلا یک ۱۶ نمیدونم چه برندی فرکانس بالای ۵ هزار (اگر گزینه ۳۲ میشه اون بزاریم)
  4. اس اس دی: ۱ ترا نمیدونم برند رو
  5. پاور: 
  6. خنک کننده: DeepCool AK620 Digital (اینو اگر میشه تغییر ندیم)
  7. گرافیک: 3060 ti  هشت گیگ یا 3070 ۸ گیگ
  8. کیس: Gamdias Athena P1

رم‌ها بعدا به ۶۴ ارتقا میدم اینو در نظر بگیرید و اس اس دی و هارد دیسک جدا اضافه میشه کم کم . 

اصلا علاقه به رنگ بندی و ار جی بی و این داستانا ندارم. هدف کیفیت و کارایی هست. مثلا رم ها نیاز نیست نور داشته باشند و این چیزا
پیشاپیش ممنون وقت میزارین راهنمایی میکنین

منم مثل خودت تازگیا یه سیستم خریدم ولی مادربورد مشکل داشت و قرار دوباره لیون برام یه نو بفرسته

مشخصات سیستم من اینه

پزدازنده 14600k
مادربورد Z790-p Prime ddr5 wifi
رم VENGEANCE DDR5 6200MHz 32gig
حافظه SSD: اینترنال 1 ترابایت Lexar مدل NM620 M.2 که ظاهرا همسرعت سامسونگ معمولیه
پاور: GP800B-HP EVO که برای من مناسبه ولی برای شما ضعیفه
خنک کننده: بادی DeepCool Assassin IV که این خیلی گرونتره ولی قدرت بیشتر و ظاهرا با 14600k امتحانشو پس داده
گرافیک: 3060 12 گیگ که هنوز خریداری نشده و درحال پس اندازم
کیس: CUT 592

این موارد جمعا حدود 57 دراومده که با کارت گرافیکی که میخوام بخرم همون ۸۰ در میاد.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، hamedlim گفته است:

سلام چه از نظر گیم چه از نظر رندر و غیره  amd خیلی از اینتل سر تر هست . برای مثال شما چند نرم افزار سنگین را بذار روی نصب به صورت همزمان سیستم های اینتل کلا می‌ره تو هنگ ولی amd اینطور نیست . شما به طور همزمان نمیتونی چند نرم افزار سنگین را در سیستم های اینتل اجرا کنی چون هنگ می‌کنه همش ولی amd اصلا هنگ کردن و کندی در کارش نیست . از طرف دیگه شما یه کولر معمولی هم میتونی سی پی یو های amd را خنک کنید ولی پردازنده های رده بالا اینتل را هم نمیشه با واتر ۳۶۰ هم به راحتی خنک کرد. با خرید سیستم اینتل پشیمون میشی‌‌

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

Asus tuf b650 plus wifi 

ryzen 9 7900

deepcool ak620 digital

klevv cras v rgb 32gb cl 32

patrio viper vp4300 lite 1tb

asus prime 850w

antec nx410

اول از همه یک تشکر میکنم از همه دوستان وقت گذاشتن و راهنمایی کردن. 

با توجه به جمع بندی نظر همه دوستان میشه به این پیشنهادی که این دوست خوبمون داد رسید. فقط کیس رو همون که خودم انتخاب کردم میگیرم داخل سایز فکر نکنم به مشکل بخورم درسته؟

سی پی و خیلی خوبی پیشنهاد دادن چون مشخصات و نگاه کردم از اون سی پیو اینتل که قوی‌تر هست و دو برابر سی پیو اینتل کش داره.  ۶۴ مگ حافظه کش که خیلی برای کار من که میخوام چند تا کار هم زمان انجام بدم مناسب هستش. و بقیه مزایا ای ام دی که خودتون تاکید داشتید و گفتید.

کارت گرافیک هم نهایت نهایت بتونم ۱۰۷۰ ti بگیرم. این پاور پاسخ گو هستش درسته؟ و از مدل amd چی پیشنهاد میدین. اگر چند مدل گرافیک داخل همین رنج قیمت ۳۰ تا ۴۰ پیشنهاد بدید هم خوب هست.
این مدل چطوره: DQ1000M-V3L 1000W 

ویرایش شده توسط hamedlim
لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب

بله ایشون هیچ وقت سیستم بد پیشنهاد نمیده همون پاور ۸۵۰ وات جوابه و هیچ گونه مشکلی نداره از لحاظ کم آوردن.

منظورتون 3070ti هست یا 1070ti ؟

میتونید برای محاسبه توان مصرفی از سایت گرین تا کولر مستر استفاده کنید.

😊

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...