رفتن به مطلب

بهترین حالت فن بالای کیس

Recommended Posts

سلام

کیس من به چهار فن مجهز هست که سه تا اونها در پنل جلویی نصب کردم. این فن ها هوا رو از بیرون میکشند و به داخل کیس میدند. یک فن هم در پشت کیس بصورت استاندارد وجود داره که هوا رو به بیرون میده. بخش بالای کیس جای دو عدد فن 120 داره. میخواستم بدونم بهترین حالت بستن فن در بخش فوقانی کیس چیه؟ اینکه هوا رو از بیرون بگیره و به داخل کیس بده و یا اینکه هوای درون کیس رو به بیرون هدایت کنه؟

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، HesamHa گفته است:

سلام

کیس من به چهار فن مجهز هست که سه تا اونها در پنل جلویی نصب کردم. این فن ها هوا رو از بیرون میکشند و به داخل کیس میدند. یک فن هم در پشت کیس بصورت استاندارد وجود داره که هوا رو به بیرون میده. بخش بالای کیس جای دو عدد فن 120 داره. میخواستم بدونم بهترین حالت بستن فن در بخش فوقانی کیس چیه؟ اینکه هوا رو از بیرون بگیره و به داخل کیس بده و یا اینکه هوای درون کیس رو به بیرون هدایت کنه؟

سلام 

بهتره هوا رو به بیرون بدن.

master.thumb.png.f1c826d1006f02ff8d1828c97634e70d.png

لینک به دیدگاه

سلام شب خوش 

اگه برای خروجی هوا بزارین بهتره 

خنک کننده سیپیو چیه؟

برای خروجی ببندین گرافیک هوا رو از کف به خنک کننده سیپیو میرسونه بعدش با فن های خروجی که گذاشتین خروج پیدا کنه هوا از کیس

لینک به دیدگاه

فن کیس های گرین و کولر مستر در بازه قیمتی اقتصادی خیلی کیفیت خوبی دارن.(کولر مستر گرونتره ولی خب کیفیتش خیلی خیلی بهتره)

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، AmirPuniSher گفته است:

سلام شب خوش 

اگه برای خروجی هوا بزارین بهتره 

خنک کننده سیپیو چیه؟

برای خروجی ببندین گرافیک هوا رو از کف به خنک کننده سیپیو میرسونه بعدش با فن های خروجی که گذاشتین خروج پیدا کنه هوا از کیس

فن NOTUS 400-ARGB

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض ادب

معمولا رادیاتور را بالای کیس می بندند به صورتی که هوای کیس خارج شود.

اما توجه داشته باشید بهتره همیشه جریان هوای ورودی بیشتر از جریان هوای خروجی باشه حتماً می پرسید چرا؟زیرا با این کار فشار هوای داخل کیس بیشتر از فشار هوای بیرون کیس می شود و دیگر گرد و غبار وارد کیس نمی شود زیرا هوای پر فشار داخل کیس تمایل دارد از سوراخ های کیس به بیرون بیاید (تا فشار داخل و بیرون کیس یکسان شود) و راهی برای ورود گرد و غبار باقی نمی گذارد.

حالا اگر جریان هوای خروجی بیشتر از جریان هوای ورودی باشد چه اتفاقی می افتد؟فشار هوای داخل کیس کمتر از فشار هوای بیرون کیس می شود و گرد و غبار تمایل به وارد شدن به داخل کیس رو دارند.

حالا اگر مقدار هوای ورودی و خروجی برابر باشند نه هوایی وارد کیس می شود و نه هوایی از کیس خارج می شود.

همه ی این چیز هایی که گفتم همه بر میگردن به قواعد فشار هوا و آزمایش هوای توریچلی.

حالا چجوری میتونیم مقدار هوای ورودی و خروجی رو محاسبه کنیم؟فقط کافیه یه سر به اطلاعات جریان هوای فن هامون بزنیم.

با تشکر.

اگر میشه لایک بدید 😊

• لایک 10
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Amir.LGA775 گفته است:

با سلام و عرض ادب

معمولا رادیاتور را بالای کیس می بندند به صورتی که هوای کیس خارج شود.

اما توجه داشته باشید بهتره همیشه جریان هوای ورودی بیشتر از جریان هوای خروجی باشه حتماً می پرسید چرا؟زیرا با این کار فشار هوای داخل کیس بیشتر از فشار هوای بیرون کیس می شود و دیگر گرد و غبار وارد کیس نمی شود زیرا هوای پر فشار داخل کیس تمایل دارد از سوراخ های کیس به بیرون بیاید (تا فشار داخل و بیرون کیس یکسان شود) و راهی برای ورود گرد و غبار باقی نمی گذارد.

حالا اگر جریان هوای خروجی بیشتر از جریان هوای ورودی باشد چه اتفاقی می افتد؟فشار هوای داخل کیس کمتر از فشار هوای بیرون کیس می شود و گرد و غبار تمایل به وارد شدن به داخل کیس رو دارند.

حالا اگر مقدار هوای ورودی و خروجی برابر باشند نه هوایی وارد کیس می شود و نه هوایی از کیس خارج می شود.

همه ی این چیز هایی که گفتم همه بر میگردن به قواعد فشار هوا و آزمایش هوای توریچلی.

حالا چجوری میتونیم مقدار هوای ورودی و خروجی رو محاسبه کنیم؟فقط کافیه یه سر به اطلاعات جریان هوای فن هامون بزنیم.

با تشکر.

اگر میشه لایک بدید 😊

آفرین عزیز

- همینکه در تلاش برای افزایش دانش فنی خودت هستی و با بقیه به اشتراک میگذاری، حالا چه کم و چه زیاد، شایسته تحسین هست.

- همه افرادی که الان در حوزه سخت افزار به شهرت و تجربه زیادی دست پیدا کردند، روزی از همین فروم ها و تبادل نظر خود با دیگران به جایگاه فعلی خودشون رسیدند.

- البته روی صحبتم فقط با شما نیست بلکه تمام افرادی که به هردلیل خجالت میکشن وارد بحث سخت افزاری با بقیه بشن. بالاخره هر کسی باید از یک جایی شروع کنه.

- موفق باشی

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۲/۱۳ در 22:18، HesamHa گفته است:

سلام

سلام

با توجه به توضیحات داده شده، شما نیاز به نصب فن در بخش بالا کیس نخواهید داشت و توصیه نمی کنم مگر این که هدف تان زیبایی باشد. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...