رفتن به مطلب

هاب فن کیس و مین بورد

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

سیستم من سه فن دیپ کول در بخش جلویی داره. دو فن قدیمی هم در سقف کیس نصب هست. برای یکدست شدن فضای کیس امروز اقدام به خرید سه فن دیپ کول کردم. این فن ها هر بسته یکعدد هاب فن و هاب RGB دارن. برای هاب فن امکان اتصال چهار فن فراهم هست و برای RGB هم میشه تا شش اتصال روش انجام داد. میخواستم از دو فن سقف یکی رو به هاب فن قبلی و دو RGB رو هم به هاب قبلی متصل کنم. به این فکر میکردم که آیا این مشکل ساز نیست که از یک خروجی فن روی مادربورد دارم توان سه فن + یک فن سقفی جدید تامین میکنم یا خیر؟ ناسلامتی هر کدام از هر سوکت ها برای استفاده یک فن طراحی شده. اگر کاری استاندارد نباشه میتونم از هاب بسته دوم استفاده کنم و حتی اتصالات برق فن رو دو به دو کانفیگ کنم.

مورد بعدی هاب LED هاست. مثل مورد قبل اگر بخوام پنج RGB رو به یک هاب که به یه خروجی مادربورد وصل کنم مشکلی بوجود نمیاد؟

لینک به دیدگاه

اگر امپراژ فن هاتون 0.3 هست حتما از هاب جدید استفاده کنید که برق ساتا بخوره 

برای argb هم همینطور باید چک کنید مصرفش چقدره

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Failure گفته است:

اگر امپراژ فن هاتون 0.3 هست حتما از هاب جدید استفاده کنید که برق ساتا بخوره 

برای argb هم همینطور باید چک کنید مصرفش چقدره

مشخصاتی که روی جعبه فن درج شده به این شرح هست

IMG_20240505_202755.jpg

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، HesamHa گفته است:

سلام خدمت دوستان

سیستم من سه فن دیپ کول در بخش جلویی داره. دو فن قدیمی هم در سقف کیس نصب هست. برای یکدست شدن فضای کیس امروز اقدام به خرید سه فن دیپ کول کردم. این فن ها هر بسته یکعدد هاب فن و هاب RGB دارن. برای هاب فن امکان اتصال چهار فن فراهم هست و برای RGB هم میشه تا شش اتصال روش انجام داد. میخواستم از دو فن سقف یکی رو به هاب فن قبلی و دو RGB رو هم به هاب قبلی متصل کنم. به این فکر میکردم که آیا این مشکل ساز نیست که از یک خروجی فن روی مادربورد دارم توان سه فن + یک فن سقفی جدید تامین میکنم یا خیر؟ ناسلامتی هر کدام از هر سوکت ها برای استفاده یک فن طراحی شده. اگر کاری استاندارد نباشه میتونم از هاب بسته دوم استفاده کنم و حتی اتصالات برق فن رو دو به دو کانفیگ کنم.

مورد بعدی هاب LED هاست. مثل مورد قبل اگر بخوام پنج RGB رو به یک هاب که به یه خروجی مادربورد وصل کنم مشکلی بوجود نمیاد؟

سلام.

با توجه به مستندات، مشکلی ایجاد نمی کنه. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، Najm گفته است:

سلام.

با توجه به مستندات، مشکلی ایجاد نمی کنه. موفق باشید.

اگه دو تا rgb به هاب فوق اضافه کنم هم مشکلی بوجود نمیاد؟ پنج سیم rgb به یک هاب متصل بشه

لینک به دیدگاه

هم اکنون، HesamHa گفته است:

اگه دو تا rgb به هاب فوق اضافه کنم هم مشکلی بوجود نمیاد؟ پنج سیم rgb به یک هاب متصل بشه

خیر. موردی نیست. استاندارد هست.

ویرایش شده توسط Najm
لینک به دیدگاه

سلام فکر کنم خروجی هر هدر argb دو آمپر هست من الان خودم 4 عدد فن argb  رو دادم به یه هدر مادربورد تا الان که بدون مشگل داره کار انجام میده...برای سرعت فن ها هم به یه هدر pwm  مادربورد وصل کردم 4 تا فن رو بدون مشگل کار میکنن

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

سلام فکر کنم خروجی هر هدر argb دو آمپر هست من الان خودم 4 عدد فن argb  رو دادم به یه هدر مادربورد تا الان که بدون مشگل داره کار انجام میده...برای سرعت فن ها هم به یه هدر pwm  مادربورد وصل کردم 4 تا فن رو بدون مشگل کار میکنن

دو آمپر یا دو دهم آمپر؟ الان داخل مشخصات فنی فن هایی که من دارم زده 0.6A اما اگه اشتباه نمیکنید یه rgb دو آمپر مصرف داره بنظرم مقدارش زیاده!

IMG_20240505_202755.thumb.jpg.2682a4201b34a20fd03ade521fb387fd.jpg

ویرایش شده توسط HesamHa
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، HesamHa گفته است:

دو آمپر یا دو دهم آمپر؟ الان داخل مشخصات فنی فن هایی که من دارم زده 0.6A اما اگه اشتباه نمیکنید یه rgb دو آمپر مصرف داره بنظرم مقدارش زیاده!

IMG_20240505_202755.thumb.jpg.2682a4201b34a20fd03ade521fb387fd.jpg

نه عزیز جان 2 آمپر واقعی الان فن شما 0.6 دهم امپر میکشه برای rgb  هاش...

لینک به دیدگاه

طبق لینکی که دادید خود فن ها هاب فن argb  دارن که داره از ساتا برقش رو تامین میکنه و برای تنظیم افکت های نور فن ها به مین بورد وصل میشه مشگلی نداره...

لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، mohsensoleymani220 گفته است:

طبق لینکی که دادید خود فن ها هاب فن argb  دارن که داره از ساتا برقش رو تامین میکنه و برای تنظیم افکت های نور فن ها به مین بورد وصل میشه مشگلی نداره...

ببخشید یه سوال دیگه هم بکنم به یه هاب اگه شش argb فن وصل بکنم چی در این حالت باز هم مشکلی به وجود نمیاد؟

یکم قبل دقت کردم فن پشت کیسم که فن 140 داره قابلیت اتصال یه فن 120 هم داره یعنی میتونم 140 رو دربیارم و به جاش 120 متصل کنم.

سه فن جلوی کیس به یه هاب argb وصل باشه ، دو فن سقفی + یه فن پشت کیس هم به همان هاب وصل بشه. یعنی شش argb به یک هاب که اون هم به یک خروجی مادربورد متصل هست تغذیه بشه.

مادربورد z690-e ایسوس هست.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، HesamHa گفته است:

ببخشید یه سوال دیگه هم بکنم به یه هاب اگه شش argb فن وصل بکنم چی در این حالت باز هم مشکلی به وجود نمیاد؟

یکم قبل دقت کردم فن پشت کیسم که فن 140 داره قابلیت اتصال یه فن 120 هم داره یعنی میتونم 140 رو دربیارم و به جاش 120 متصل کنم.

سه فن جلوی کیس به یه هاب argb وصل باشه ، دو فن سقفی + یه فن پشت کیس هم به همان هاب وصل بشه. یعنی شش argb به یک هاب که اون هم به یک خروجی مادربورد متصل هست تغذیه بشه.

مادربورد z690-e ایسوس هست.

ببنید هاب  فن داخل پک فن های که گرفتید برای ۳ عدد فن طراحی شده فکر نکنم بتونه ۶ تا فن رو ساپورت کنه من تا الان تست نگرفتم..شما مادربودتون ۳ تا هدر argb ورژن ۲ داره میتونید یدونش رو بدید به هاب فن برای ۳ تا فن خودش...فن های دیگتون رو هم با کابل ۱به ۳ به هم وصل کنید بدید به هدر دیگه مادربردتون...یه هدر دیگه هم میمونه اگر فن دیگه دارید میتونید استفاده کنید...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...