رفتن به مطلب

بالا نیومدن صفحه بایوس و ویندوز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

امروز موقع کار کردن، سیستم روی صفحه بایوس گیر کرد و مجبور شدم برق کلی سیستم رو قطع کنم، چون هیچ کلیدی کار نمیکرد و سیستم واکنش نشون نمیداد. بعد از این قضیه وقتی که سیستم رو روشن میکنم چراغ چک کارت گرافیک به رنگ سفید روشن میشه و سیستم تصویر نمیده. وقتی هم که دکمه ری استارت رو میزنم چراغ چک مربوط به دی رم به رنگ نارنجی در میاد و سیستم باز هم هیچ واکنشی نشون نمیده. حدود یک ساعت برق کل سیستم رو قطع کردم و دکمه پاور رو هم  روی حالت خاموش گذاشتم ولی مشکل هنوز برقرار هست. وقتی بدون رم سیستم رو روشن میکنم، چراغ چک رم به رنگ نارنجی در میاد و بیزر بوق های مربوط به رم رو میزنه. این حالت وقتی که رم روی اسلات های a2 و b2 قرار نگرفته هم برقرار هست.

ویرایش: الآن با روشن شدن دفعه اول چراغ چک پردازنده به رنگ قرمز درمیاد و با ری استارت شدن چراغ چک رم نارنجی رنگ میشه.

مادربرد: b550xe

گرافیک: 6700xt merc 

رم: 32gb کورایسر ونجینس پرو

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اول بایوس رو ریست کنید بعد دوباره چک کنید 

اگر نتیجه نگرفتید 

رمها و گرافیک رو روی سیستم دیگه ای تست بکنید 

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

سلام

اول بایوس رو ریست کنید بعد دوباره چک کنید 

اگر نتیجه نگرفتید 

رمها و گرافیک رو روی سیستم دیگه ای تست بکنید 

علیک سلام. فقط نیاز هست که باتری رو برای ۵ دقیقه خارج بکنم دیگه؟ یا نیاز به اتصال ۲ پین به هم دیگه هست؟

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
15 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

علیک سلام. فقط نیاز هست که باتری رو برای ۵ دقیقه خارج بکنم دیگه؟ یا نیاز به اتصال ۲ پین به هم دیگه هست؟

بله فقط باطری در بیارید

5 دقیقه هم لازم نیست

فقط کابل برق رو هم جدا کنید

اتصالات دیگه ای اگر به مادربرد نصب هست رو جدا کنید مثل هارد و دی وی دی رایتر

لینک به دیدگاه

سلام. شرمنده که دیر جواب میدم. این دو روز دسترسی به سیستم نداشتم.

باتری مادربرد رو خارج کردم و سیستم رو روشن کردم. چراغ چک مربوط به پردازنده به رنگ قرمز در میاد و بعد از ریست کردن چراغ چک مربوط به رم به چراغ نارنجی در میاد.

کد خطایی هم که مادربرد اعلام میکنه ۳۳ هست که نوشته: مقدار دهی اولیه پردازنده پس از حافظه یا مقدار دهی اولیه حافظه پس از پردازنده.

حالا باتری رو خارج کردم و گذاشتم تا چند دقیقه بگذره و دوباره بررسی کنم.

اگه کسی از دوستان نظری داره خوشحال میشم که بدونم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...