رفتن به مطلب

خاموش شدن مانیتور حین بازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یک کیس گرفتم که همه قطعات نو هستش فقط گرافیک کار کرده هستش که asus rog 3080 oc هستش. توی تست با furmark بیرون کیس تا ۱۰ دقیقه دماش ۷۶ ثابت بود و داخل کیس تست گرفیتم روی ۸۱ ثابت موند.

موقع بازی کردن بعضی وقتا کلا مانیتور سیاه میشه هیچ دکمه ای کار نمیکنه کلا و باید پاور کیس رو نگه دارم تا خاموش بشه و دوباره که روشن میکنم تصویر میاد. با کابل dp وصله و با hdmi هم تست کردم فرقی نکرد بازم تصویر میره.

اما صدای بازی میاد از اسپیکرا و کیس هم کار میکنه.

بایوس تنظیم شده، کلا تا جایی که امکانش بوده تنظیمات اوکیه.

درایور ها هم آخرین نسخه هستش از سایت nvdia دانلود کردم.

جالبه که تو بازیای کم حجم با حجم ۵-۶ گیگ زودتر تصویر میره اما تو رد دد۲ مثلا هر ۲-۳ روز یه بار وسط بازی تصویر میره.

میخواستم ببینم مشکل از کارت گرافیکه؟ پس بدم یا قابل حل مشکل؟

تنظیمات بازی رو high یا ultra هستش. 

تنظیمات مانیتور هم 2k 165mhz هستش.

کیفیت بازی و مانیتور رو پایین اوردم بازم فرقی نکرد حتی به نظرو تصویر زودتر رفت.

دمای کارت حین بازی توی ۳۰ ثانیه میرسه به ۷۶-۷۹ و کلا دیگه ثابت میمونه همین بین. بعد از خاموش شدن مانیتور هم فن های گرافیک با همون سرعت زیاد حین بازی کار میکنند کلا تا موقعی که کامپیوتر رو خاموش کنم.

دمای سی پی یو حین بازی ۶۴-۷۱ متغیره.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

مشخصات دیگه کیس و مدل دقیق پاور چی هست؟ 

این دما برای این کارت نرماله

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، m!dn!ght گفته است:

سلام

مشخصات دیگه کیس و مدل دقیق پاور چی هست؟ 

این دما برای این کارت نرماله

این تمام مشخصات

MB: Asus B760 mk plus prime ddr5

CPU: intel i7 12700

POWER: green 800w hp evo rgb

RAM: 32 dual corsair 5600

mhz rgb ddr5

CPU COOLING: deepcool gammax ag400

VGA: asus Rog strix rtx 3080 10gb

SSD: m2 nvme 1t lexar + ace a55 256GB

HARD DISK: Toshiba 1tr/p300

manitor: msi g27cq4 27” 2k

case: awst 309

لینک به دیدگاه

سلام . ویندوز ۱۱ زدی یا ده ؟ درایور رو با ddu از تو سیف مود پاک کن دوباره بزن . تو پورت های تصوید دگه هم تست کن . تو پورتارو چک کن اگه کثیفن با سمباده کاغذی اروم تمیز کن و الکل و یا اسپری خشک بزن

اگه اوکی نشد از چیپ کارت یا قصمت پورت تصویرا احتمالا خرابه . اگه تونستی رو یه سیستم دگه هم بتست 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام . ویندوز ۱۱ زدی یا ده ؟ درایور رو با ddu از تو سیف مود پاک کن دوباره بزن . تو پورت های تصوید دگه هم تست کن . تو پورتارو چک کن اگه کثیفن با سمباده کاغذی اروم تمیز کن و الکل و یا اسپری خشک بزن

اگه اوکی نشد از چیپ کارت یا قصمت پورت تصویرا احتمالا خرابه . اگه تونستی رو یه سیستم دگه هم بتست 

ویندوز ۱۱ هستش. بردم جایی کلا بایوس و درایورارو درست کرد. فعلا از دیشب زدم به یه پورت دیگه هنوز که مشکلی پیش نیومده.

اخه همیشه نمیشه که بتونم رو یک سیستم دیگه تست کنم.

مثلا دیشب ۳ ساعت بازی کردم هیچی نشد. رفتم تو یه بازی دیگه داشتم تنظیمات گرافیک بازیو تنظیم میکردم میبردم بالا یهو تصویر رفت.

ویرایش شده توسط soroushh
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

آیا تصویر برای لحظه ای سیاه میشه و دوباره برمی‌گرده یا اینکه تصویر کلا سیاه میشه بر نمیگرده و نشانگر موس هم یا نشون نمیده یا اینکه موس سیستم فریز میشه؟ 

امتحان کردید با Alt, crtl, delet یا crtl, tab میتونید از بازی خارج بشید؟ در اینصورت تصویر بر می‌گرده؟ 

این چند مورد رو امتحان کنید

از کابل Dp ورژن 1.2 به بالا استفاده کنید. از یک کابل dp برند استفاده کنید ترجیحا بافو و یا یوگرین. 

محل پورت مادگی dp کارت گرافیک رو طبق گفته آقا میلاد با اسپری خشک تمیز کنید 

درایور کارت گرافیک را به طور کامل مطابق روشی که آقا میلاد گفت حذف و جدیدترین نسخه رو دانلود و نصب کنید 

HDR رو از تنظیمات مانیتور غیر فعال کرده همچنین HDR رو از تنظیمات display setting ویندوز نیز غیر فعال کنید.

در هنگام بازی از یک برنامه مانیتورینگ مثل hwinfo برای چک دمای قطعات استفاده کنید نباید دمای پردازنده و کارت گرافیک بالاتر از حد نرمال بره. 

اگه دمای پردازنده بالا بود نشون میده دمای بالای سی‌پی یو موجب فیرز شدن سیستم میشه و باید برای کاهش دماش کاری بکنید

در هنگام تست به جای بازی های کرکی( به دلیل مشکلات کرک بازی در برخی موارد موجب سیاه شدن صفحه نمایش میشه) از برنامه 3dmark قسمت تست استرس تایم اسپای استفاده کنید و در همان حین با برنامه مانیتورینگ دمای قطعات رو چک کنید. 

ویندوز را مجدد نصب کنید 

در صورتی ک همه این موارد رو انجام و بررسی کردید و همچنان مشکل حل نشده احتمالا کارت گرافیک ایراد داره 

ویرایش شده توسط lvlEhRaN
لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، soroushh گفته است:

سلام من یک کیس گرفتم که همه قطعات نو هستش فقط گرافیک کار کرده هستش که asus rog 3080 oc هستش. توی تست با furmark بیرون کیس تا ۱۰ دقیقه دماش ۷۶ ثابت بود و داخل کیس تست گرفیتم روی ۸۱ ثابت موند.

موقع بازی کردن بعضی وقتا کلا مانیتور سیاه میشه هیچ دکمه ای کار نمیکنه کلا و باید پاور کیس رو نگه دارم تا خاموش بشه و دوباره که روشن میکنم تصویر میاد. با کابل dp وصله و با hdmi هم تست کردم فرقی نکرد بازم تصویر میره.

اما صدای بازی میاد از اسپیکرا و کیس هم کار میکنه.

بایوس تنظیم شده، کلا تا جایی که امکانش بوده تنظیمات اوکیه.

درایور ها هم آخرین نسخه هستش از سایت nvdia دانلود کردم.

جالبه که تو بازیای کم حجم با حجم ۵-۶ گیگ زودتر تصویر میره اما تو رد دد۲ مثلا هر ۲-۳ روز یه بار وسط بازی تصویر میره.

میخواستم ببینم مشکل از کارت گرافیکه؟ پس بدم یا قابل حل مشکل؟

تنظیمات بازی رو high یا ultra هستش. 

تنظیمات مانیتور هم 2k 165mhz هستش.

کیفیت بازی و مانیتور رو پایین اوردم بازم فرقی نکرد حتی به نظرو تصویر زودتر رفت.

دمای کارت حین بازی توی ۳۰ ثانیه میرسه به ۷۶-۷۹ و کلا دیگه ثابت میمونه همین بین. بعد از خاموش شدن مانیتور هم فن های گرافیک با همون سرعت زیاد حین بازی کار میکنند کلا تا موقعی که کامپیوتر رو خاموش کنم.

دمای سی پی یو حین بازی ۶۴-۷۱ متغیره.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

درود

کنار توصیه دوستان مانیتور رو هم ریست فکتوری کن و دستکاریش نکن و تست کن

من مانیتور داشتم نور پس زمینه رو که کم میکردم هر از گاهی خاموش میشد

البت احتمالا ایراد شما این نیست ولی تستش ضرر نداره

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

منم یک مانیتور داشتم هی صفحه سیاه میشد یک بار کارت گرافیک در آوردم و دوباره گذاشتم درست میشد فکر میکردم مادربورد یا کارت گرافیک مشکل داره بعد معلوم شد که مانیتور ایراد داره. دکمه خاموش روشن زدم تصویر آمد ولی بعد از 3 ثانیه یهو سیاه شد. اینجا من مانیتور نو خریدم. الان مشکلی نداره. خیلی ناراحتم که با کامیپوترم ور رفتم در حالیکه ایراد از مانیتور بود.

1) وقتی تصویر سیاه میشه دکمه خاموش روشن ( مانیتور ) بزن ببین تصویر میده برای چند ثانیه  یا نه

2) دوم اگر لازم شد کابل HDMI در بیار و دوباره بزن ببین تصویر میده یا نه

بعد مطمئن شدی که اینطور نیست برو دنبال گرافیک. اول باید از مانیتور شروع کنی.مثلا تو کامپیوتر دیگه تست کنی.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

منم یک مانیتور داشتم هی صفحه سیاه میشد یک بار کارت گرافیک در آوردم و دوباره گذاشتم درست میشد فکر میکردم مادربورد یا کارت گرافیک مشکل داره بعد معلوم شد که مانیتور ایراد داره. دکمه خاموش روشن زدم تصویر آمد ولی بعد از 3 ثانیه یهو سیاه شد. اینجا من مانیتور نو خریدم. الان مشکلی نداره. خیلی ناراحتم که با کامیپوترم ور رفتم در حالیکه ایراد از مانیتور بود.

1) وقتی تصویر سیاه میشه دکمه خاموش روشن ( مانیتور ) بزن ببین تصویر میده برای چند ثانیه  یا نه

2) دوم اگر لازم شد کابل HDMI در بیار و دوباره بزن ببین تصویر میده یا نه

بعد مطمئن شدی که اینطور نیست برو دنبال گرافیک. اول باید از مانیتور شروع کنی.مثلا تو کامپیوتر دیگه تست کنی.

برای مانیتور همرو تست کردم تحت هیچ شرایطی نمیاد تصویر و اینکه مانیتور نو هستش.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

سلام دوست عزیز 

آیا تصویر برای لحظه ای سیاه میشه و دوباره برمی‌گرده یا اینکه تصویر کلا سیاه میشه بر نمیگرده و نشانگر موس هم یا نشون نمیده یا اینکه موس سیستم فریز میشه؟ 

امتحان کردید با Alt, crtl, delet یا crtl, tab میتونید از بازی خارج بشید؟ در اینصورت تصویر بر می‌گرده؟ 

این چند مورد رو امتحان کنید

از کابل Dp ورژن 1.2 به بالا استفاده کنید. از یک کابل dp برند استفاده کنید ترجیحا بافو و یا یوگرین. 

محل پورت مادگی dp کارت گرافیک رو طبق گفته آقا میلاد با اسپری خشک تمیز کنید 

درایور کارت گرافیک را به طور کامل مطابق روشی که آقا میلاد گفت حذف و جدیدترین نسخه رو دانلود و نصب کنید 

HDR رو از تنظیمات مانیتور غیر فعال کرده همچنین HDR رو از تنظیمات display setting ویندوز نیز غیر فعال کنید.

در هنگام بازی از یک برنامه مانیتورینگ مثل hwinfo برای چک دمای قطعات استفاده کنید نباید دمای پردازنده و کارت گرافیک بالاتر از حد نرمال بره. 

اگه دمای پردازنده بالا بود نشون میده دمای بالای سی‌پی یو موجب فیرز شدن سیستم میشه و باید برای کاهش دماش کاری بکنید

در هنگام تست به جای بازی های کرکی( به دلیل مشکلات کرک بازی در برخی موارد موجب سیاه شدن صفحه نمایش میشه) از برنامه 3dmark قسمت تست استرس تایم اسپای استفاده کنید و در همان حین با برنامه مانیتورینگ دمای قطعات رو چک کنید. 

ویندوز را مجدد نصب کنید 

در صورتی ک همه این موارد رو انجام و بررسی کردید و همچنان مشکل حل نشده احتمالا کارت گرافیک ایراد داره 

ممنون از توضیحاتتون حتما انجام میدم. 

کلا صفحه میره و نمیاد حتی ۱ ثانیه چراغ دکمه مانیتور زرد میشه انگار رفته باشه تو حالت sleep 

فعلا کابل رو زدم به یک پورت دیگه ۳ ساعت بازی کردن مشکلی نداشته فعلا البته همیشه تصویر نمیره بعضی وقتا میره که هنوز باید بازم تست کنم.

با تنظیمات مانیتور روی 2k 165mhz و کیفیت بازی روی high و ultra:

دمای سی پی یو ۶۴-73 متغیر هستش اکثرا  

دمای کارت ۷۷-۷۹ هستش که البته امروز درب کنار کیس رو برداشتم در طول  بازی دمای کارت شد ۷۴-۷۶

با task manager هم چک کردم توی رد دد با کیفیت بالا زده بود گرافیک 62% درگیره.

لینک به دیدگاه

gpuz نصب کن برو تو بازی 5 دقیقه بازی کن از تب سنسور نرم افزار در حالی که دماها روی مکس گذاشتی عکس بزار

Screenshot 2024-02-04 142910.png

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، soroushh گفته است:

کلا صفحه میره و نمیاد حتی ۱ ثانیه چراغ دکمه مانیتور زرد میشه انگار رفته باشه تو حالت sleep 

فعلا کابل رو زدم به یک پورت دیگه ۳ ساعت بازی کردن مشکلی نداشته فعلا البته همیشه تصویر نمیره بعضی وقتا میره که هنوز باید بازم تست کنم.

با تنظیمات مانیتور روی 2k 165mhz و کیفیت بازی روی high و ultra:

دمای سی پی یو ۶۴-73 متغیر هستش اکثرا  

دمای کارت ۷۷-۷۹ هستش که البته امروز درب کنار کیس رو برداشتم در طول  بازی دمای کارت شد ۷۴-۷۶

با task manager هم چک کردم توی رد دد با کیفیت بالا زده بود گرافیک 62% درگیره.

مشخصات کامل کیس و مانیتور رو قرار بدید لطفا

اینکه گاهی تصویر میره و همیشگی نیست  احتمال داره مشکل از کابل باشه مثلا نویز برق ساختمان روش تاثیر میزاره ولی اینکه تصوویر بر نمیگرده ممکنه به دلیل مشکلات درایور کارت گرافیک یا کرک بازی باشه .

برای همین با یه کابل دیگه آزمایش کنید و همچنین توی برنامه استرس کارت گرافیک مثل تری دی مارک و فیورمارک تست کنید البته فیورمارک رو بیش تر از 15 دقیقه نگذارید بمونه و همچنین درایور رو با برنامه DDU حذف کامل کنید و آخرین نسخه رو از سافت 98 دانلود و نصب کنید 

همچنین تنظیمات برق رو از پاور آپشن روی high performance تنظیم کنید 

حتما آخرین نسخه بایوس رو از سایت سازنده دریافت و آپدیت کنید 

اون مواردی که توی پاسخ قبلی عرض کردم هم ازمایش کنید (چیزهایی مثل خاموش کردن HDR و...)

دمای کارت گرافیک تون هم کمی بالا تر از رنج نرمال برای این کارته . همچنین درصد لود جی پی یو برای بازی رد دد 2 در تنظیمات الترا و رفرش ریت 165 هرتز پایینه و به نظر میرسه چیزی جلوی لود کامل جی پی یو رو میگیره . 

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

مشخصات کامل کیس و مانیتور رو قرار بدید لطفا

اینکه گاهی تصویر میره و همیشگی نیست  احتمال داره مشکل از کابل باشه مثلا نویز برق ساختمان روش تاثیر میزاره ولی اینکه تصوویر بر نمیگرده ممکنه به دلیل مشکلات درایور کارت گرافیک یا کرک بازی باشه .

برای همین با یه کابل دیگه آزمایش کنید و همچنین توی برنامه استرس کارت گرافیک مثل تری دی مارک و فیورمارک تست کنید البته فیورمارک رو بیش تر از 15 دقیقه نگذارید بمونه و همچنین درایور رو با برنامه DDU حذف کامل کنید و آخرین نسخه رو از سافت 98 دانلود و نصب کنید 

همچنین تنظیمات برق رو از پاور آپشن روی high performance تنظیم کنید 

حتما آخرین نسخه بایوس رو از سایت سازنده دریافت و آپدیت کنید 

اون مواردی که توی پاسخ قبلی عرض کردم هم ازمایش کنید (چیزهایی مثل خاموش کردن HDR و...)

دمای کارت گرافیک تون هم کمی بالا تر از رنج نرمال برای این کارته . همچنین درصد لود جی پی یو برای بازی رد دد 2 در تنظیمات الترا و رفرش ریت 165 هرتز پایینه و به نظر میرسه چیزی جلوی لود کامل جی پی یو رو میگیره . 

این تمام مشخصات

MB: Asus B760 mk plus prime ddr5 

CPU: intel i7 12700 

POWER: green 800w hp evo rgb

RAM: 32 dual corsair 5600 

mhz rgb ddr5

CPU COOLING: deepcool gammax ag400

VGA: asus Rog strix rtx 3080 10gb

SSD: m2 nvme 1t lexar + ace a55 256GB

HARD DISK: Toshiba 1tr/p300

manitor: msi g27cq4 27” 2k

case: awst 309

من کل سیستم رو زدم به یک سه راهی و سه راهی رو زدم به یک محافظ برق.

با کابل دیگه هم امتحان کردم فرقی نکرد.درایور ها رو از سایت nvidia دانلود کردم و نصب کردم. البته درایورهای قبلیرو پاک نکردم فقط جدیدارو دانلود کردم و نصب کردم که جایگزین ورژن قبلی بشن. hdr هم خاموش کرده بودم از قبل تقریبا همه چیزهایی هم که گفتید تست کردم اما باز قطع شد. تین تصویر furmark  و gpu-zIMG_6292.thumb.JPG.68c3780d832f48f8f0f01d9372e65a36.JPGIMG_6289.thumb.JPEG.013005fffb3398fcfb79443a99f94df7.JPEG
یی که شمF10A158B-126E-4375-B291-9A96449EC599.jpeg

21 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

gpuz نصب کن برو تو بازی 5 دقیقه بازی کن از تب سنسور نرم افزار در حالی که دماها روی مکس گذاشتی عکس بزار

Screenshot 2024-02-04 142910.png

سلام

image.thumb.jpeg.eaf2f859e163950ed1eaa12e983113d1.jpegIMG_6289.thumb.JPEG.6577f3da0cb15b66072e167537aaf018.JPEG

ویرایش شده توسط soroushh
لینک به دیدگاه

خب پس با توجه به اینکه با آزمایش همه موارد خواسته شده همچنان مشکلتون باقیه 

شک به دو قطعه دارم  که به ترتیب

1-پاور

2- کارت گرافیک

است

برای همین درصورت امکان یک پاور استاندارد با توان کافی به صورت قرضی روی سیستم ببندید یا کارت گرافیک رو به یکی از کامپیوتری های شهر محل سکونتتون بدید تا با یک پاور  سالم و با توان کافی حداقل 850 وات  تستش کنند .

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است:

خب پس با توجه به اینکه با آزمایش همه موارد خواسته شده همچنان مشکلتون باقیه 

شک به دو قطعه دارم  که به ترتیب

1-پاور

2- کارت گرافیک

است

برای همین درصورت امکان یک پاور استاندارد با توان کافی به صورت قرضی روی سیستم ببندید یا کارت گرافیک رو به یکی از کامپیوتری های شهر محل سکونتتون بدید تا با یک پاور  سالم و با توان کافی حداقل 850 وات  تستش کنند .

به نظرتون به خاطر این نیست که تهویه داخل کیس خوب نیست؟

چون درب کنار کیس رو که بر میدارم دمای کارت ۳-۴ درجه میاد پایین و دمای سی پی یو هم ۷-۸ درجه میاد پایین.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

108درجه هات اسپات زیاد نیست؟

نمیدونم والا چون سرچ کردم بعضیا نوشتن برای ۳۰۸۰ و ۳۰۹۰ تا ۱۱۰ درجه نرماله بعضیا نوشتن تا ۱۰۰ نرماله. اون عکسی که برای شما فرستادم بعد ۶ دقیقه بازی بود.

الان درب کنار کیس رو کلا برداشتم حدود ۲ ساعتو نیم بازی کردم.

دمای کارت شد ۷۷ به جای ۸۰

دمای هات هم شد ۱۰۷ بعد ۲ ساعت و نیم گیم روی اولترا.

به نظرتون نمیتونه به خاطر تهویه نامناسب کیس باشه؟

چون درب کنارش رو که بر میدارم دمای کارت ۳-۴ درجه میاد پایین و دمای سی پی یو ۷-۸ درجه

لینک به دیدگاه

این دما تو کارت گرافیک سری rog نشان دهنده به احتمال قوی استفاده ماینینگ از کارت بوده و نیاز به سرویس و تعویض نرمال پد ها و خمیر سیلیکون داره، ولی قبل از اون شما باید همون‌طور که دوستان هم اشاره کردند با کارت گرافیک دیگه ای سیستم رو تست کنید، اگه سیستم مشکلش با تعویض گرافیک حل شد باید کارت رو پیش یه تعمیرکار مجرب ببرید که هم سخت افزاری اون رو چک کنه مخصوصاً در بخش مموری ها و هم یه سرویس آساسی براتون انجام بده

البته من این مشکل  رو سیستم مشتری باهاش مواجه شدم، که با تعویض کابل تصویر به display port 1.4 مشکلش حل شد، البته کل قطعات رو تست کرده بودم و همه چیز اکی بود

لینک به دیدگاه

سلام
دمای این کارت ب شدت غیر نرماله
حداکثر باید 73درجه باشه موقع کار و گیم و هات اسپاتشم حداکثر 81 درجه تازه این دماها حداکثری در کوایت بایوس هست رو دیفالت کمتره باز
حالا این چند علت داره
یکی اینکه تهویه نامناسب باشه
بعدیش اینکه کارت نیاز به سرویس اساسی داشته باشه
ب قول دوستان با ی گرافیک دمه دستی ی تست بزن ببین چطوره
چون اگر از کارت باشه و شما با این دما باهاش کار کنی ممکن هست در اینده کارت ب مشکلاتی بربخورده ک غیر قابل تعمیر باشه 
البته مورد بعدی هم پاور هست اما من شک اولم رو همین گرافیکه

لینک به دیدگاه

سلام، منم یه  مشکل شبیه با این داشتم برای یه مدت طولانی تمام قطعات طی چند سال عوض کردم تا رسیدم به تعویض پاور و بعد تعویض پاور این مشکل کاملا برطرف شد

دقیق تر بگم مشکل این بود که بصورت کاملا رندوم صفحه مانیتور خاموش میشد، کاملا رندوم یعنی هم توی لود هم توی ایدل این اتفاق میفتاد و هیج دکمه ای کار نمیکرد حتی دکمه پاور روی کیس و باید با دکمه خاموش روشن روی پاور ریستارت میکردم، هفته ای یک تا دو سه بار پیش میومد.

پاورمم مدلش همینی که دارین بود  اما فک کنم 600 یا 650 وات، گرین اچ پی ,

اگه امکانش هست یه پاور برای یه مدت بصورت تستی تهیه کنید ببینید بازم تکرار میشه

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، soroushh گفته است:

به نظرتون به خاطر این نیست که تهویه داخل کیس خوب نیست؟

نه دوست عزیز عرض کردم شک اول من به پاور شماست

دما موجب قطعی تصویر نمیشه با توجه به اینکه شما همه موارد نرم افزاری رو بررسی کردید و همچنین از سلامت کابل تصویر هم مطمئن شده اید شک اول به عدم توان کافی یا معیوب بودن پاور شماست 

برای همین در پاسخ قبلی ام عرض کردم برای اینکه این شک تبدیل به یقین بشه و شما متحمل هزینه نشوید با یک پاور با توان حداقل 850 وات سالم که دارای استانداردهای کافی می باشد  اقدام به آزمایش مشکل پیش آمده نمایید در صورتی که مطمئن شدین مشکل از خرابی پاور است آن را با یک نمونه با توان حداقلی 850 وات و پیشنهادی 1000 وات تعویض کنید .

در خصوص دمای بالای کارت شما هم با توجه به اینکه آن را به صورت دست دوم خریداری کرده اید نیاز به یک سرویس اولیه برای تعویض خمیر سلیکون و  پدهای حرارتی است اما کماکان شک اولیه بنده همانطور که پیشتر گفتم به عدم سلامت پاور انتخابی شما است .

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۲/۲۱ در 09:48، rewiecs گفته است:

سلام، منم یه  مشکل شبیه با این داشتم برای یه مدت طولانی تمام قطعات طی چند سال عوض کردم تا رسیدم به تعویض پاور و بعد تعویض پاور این مشکل کاملا برطرف شد

دقیق تر بگم مشکل این بود که بصورت کاملا رندوم صفحه مانیتور خاموش میشد، کاملا رندوم یعنی هم توی لود هم توی ایدل این اتفاق میفتاد و هیج دکمه ای کار نمیکرد حتی دکمه پاور روی کیس و باید با دکمه خاموش روشن روی پاور ریستارت میکردم، هفته ای یک تا دو سه بار پیش میومد.

پاورمم مدلش همینی که دارین بود  اما فک کنم 600 یا 650 وات، گرین اچ پی ,

اگه امکانش هست یه پاور برای یه مدت بصورت تستی تهیه کنید ببینید بازم تکرار میشه

سلام پاور رو عوض کردم asus rogstrix 1000w gaming انداختم ولی بازم تصویر قطع شد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...