رفتن به مطلب

مشاوره خرید خمیر سیلیکون برای کارت گرافیک

Recommended Posts

عرض سلام و ادب خدمت تمام دوستان عزیز

- مدتی هست که دمای کارت گرافیک بنده ( GTX 1080Ti ) موقع گیمینگ با فن اتومات از 80 درجه بالاتر میره؛ مخصوصا اگر داخل بازی وارد محیط هایی که گیاه زیادی دارن مثل جنگل بشم، دما حتی به 90 درجه هم میرسه.

- حتی پروفایل دستی برای فن هاش تنظیم کردم اما تاثیری نداشت

- کارت پلمپ هست و سابقه ماینینگ نداشته؛ همچنین از اول روی سیستم شخصی بوده. این طور که پیداست خمیر سیلیکونش کیفیت خودش رو از دست داده و نیاز به تعویض داره؛ البته چون کارت رو هنوز باز نکردم ، در مورد پد مموری هاش اطلاعی ندارم.

- قصد دارم با حدود 1 میلیون یا کمی بیشتر، یک خمیر سیلیکون با کیفیت و بدون ریسک (از نظر تقلبی یا رسانا بودن) برای این کارت تهیه کنم. اصلا دنبال مدلایی که بعد از مدتی کارایی شون کم میشه نیستم.

- همچنین بقیه خمیر هم میخوام برای کولر Noctua NH-D15 استفاده کنم.

دوستان ممنون میشم اگر خمیر خوبی توی بازار سراغ دارید که برای این مورد مناسب باشه معرفی کنید.🌹

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کولرمستر CRYOFUZE

کولرمستر میکر

هالنزی p15

لینک به دیدگاه

مسترژل میکر استفاده کردم خوبه قبل اون همیشه مسترژل پرو میزدم اوکی بود

بگردین تو بازار احتمالا نوکتوا NTH2 هم گیر بیارین

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

حدود 1 میلیون

کریوفیوز بخر 

مشکل پامپ اوت نداره و از نظر خنک کنندگی هم مناسب سیستم شماست

منتهی سیپیوتون باید مشخص کنید...

لینک به دیدگاه

ارادت 

برا ترمال پیست برین سمت Noctua NTH2 یا Arctic MX6 که از غول های این دسته هستن 

پیشنهاد میشه که ترمال پدها هم تعویض بشن چون با توجه به سن کارت احتمال خشکیشون بالاست، ترجیحا از ترمال گریزلی یا حداقل از کولرمستر تهیه کنین، مراقب ضخامتشون هم باشید 😉

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

کولرمستر CRYOFUZE

کولرمستر میکر

هالنزی p15

طبق تجربه خودتون بین موارد گفته شده، کدوم کیفیت و ماندگاری بهتری داره؟

16 ساعت قبل، Kiarash گفته است:

مسترژل میکر استفاده کردم خوبه قبل اون همیشه مسترژل پرو میزدم اوکی بود

بگردین تو بازار احتمالا نوکتوا NTH2 هم گیر بیارین

تعریف مسترژل میکر رو زیاد شنیدم. یعنی خمیر نوکتوا عملکرد بهتری نسبت به کولر مستر داره؟

تا جایی که میدونم خمیر نوکتوا NT-H1 کیفیت بهتری نسبت به NT-H2 داره، البته مطمئن نیستم

بهتر نیست از NT-H1 استفاده کنم؟ شنیدم خمیرهای نوکتوا در بازار تاریخ مصرف شون گذشته؛ الان هم فروشگاه های اینترنتی دارن NT-H1 رو با قیمت های مختلف می فروشند که عجیبه.

15 ساعت قبل، Failure گفته است:

کریوفیوز بخر 

مشکل پامپ اوت نداره و از نظر خنک کنندگی هم مناسب سیستم شماست

منتهی سیپیوتون باید مشخص کنید...

اتفاقا درباره سفت بودن این خمیر شک دارم. طبق نظرات خریدارای آمازون، استفاده و پاک کردنش خیلی سخته

همچنین گفتند که کارایی خمیر بعد از مدتی کم شده

13 ساعت قبل، AmirAB گفته است:

ارادت 

برا ترمال پیست برین سمت Noctua NTH2 یا Arctic MX6 که از غول های این دسته هستن 

پیشنهاد میشه که ترمال پدها هم تعویض بشن چون با توجه به سن کارت احتمال خشکیشون بالاست، ترجیحا از ترمال گریزلی یا حداقل از کولرمستر تهیه کنین، مراقب ضخامتشون هم باشید 😉

ممنون امیرجان

دو موردی که فرمودید عالی هستند اما مدلای فیک و تاریخ مصرف گذشته ازشون داخل بازار زیاده.

واقعا نمیدونم برای خرید به کی میشه اعتماد کرد

به نظر خودم هم بهتره ترمال پدها تعویض بشه، چون سن کارت زیاده؛ در کل میخوام یه حال اساسی بهش بدم :)

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

تعریف مسترژل میکر رو زیاد شنیدم. یعنی خمیر نوکتوا عملکرد بهتری نسبت به کولر مستر داره؟

تا جایی که میدونم خمیر نوکتوا NT-H1 کیفیت بهتری نسبت به NT-H2 داره، البته مطمئن نیستم

بهتر نیست از NT-H1 استفاده کنم؟ شنیدم خمیرهای نوکتوا در بازار تاریخ مصرف شون گذشته؛ الان هم فروشگاه های اینترنتی دارن NT-H1 رو با قیمت های مختلف می فروشند که عجیبه.

من نوکتوا استفاده نکردم ولی فیدبک های خوبی ازش دیدم ظاهرا تو گوگل سرچ کنید تست و مقایسش هست که عملکرد مطلوبی داره     همیشه مسترژل پرو داشتم ولی اینبار برا تنوع از میکر استفاده کردم اوکی بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

طبق تجربه خودتون بین موارد گفته شده، کدوم کیفیت و ماندگاری بهتری داره؟

بین 3 مورد آخری فقط استفاده کردم راجب کیفیتش خیلی خوبه ماندگاری هنوز زوده چون حدود 6-8 ماهه استفاده کردم

میکر هم خریدم استفاده نکردم فقط مدل پرو استفاده کردم که برای کارتهای پرمصرف توصیه نمیشه

کرایو فیوز هم یکی از دوستان برای 6800 استفاده کرده و راضیه

لینک به دیدگاه

کرایو فیوز
من استفاده کردم خیلی سفته زدنش راحت نیست و بعد از 10 ماه 7 درجه گرما بیشتر شده که نشون میده خشک شده
گرافیک من 6800xt نیترو پلاس

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، saman619 گفته است:

کرایو فیوز
من استفاده کردم خیلی سفته زدنش راحت نیست و بعد از 10 ماه 7 درجه گرما بیشتر شده که نشون میده خشک شده
گرافیک من 6800xt نیترو پلاس

من فکر میکردم کریوفیوز تو دمای بیشتر شل میکنه خودشو 

با این حساب فقط mx6 و ناکتوا میمونن

هالنزی هم اوکیه فقط پامپ اوت میشه

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، Failure گفته است:

من فکر میکردم کریوفیوز تو دمای بیشتر شل میکنه خودشو 

با این حساب فقط mx6 و ناکتوا میمونن

هالنزی هم اوکیه فقط پامپ اوت میشه

درسته تو گرما شل میشه (فکر کنم برای CPU مناسب تر باشه)
MX6 فیک داره واقعا نمیشه تشخیص داد
به نظرم kryonaut extreme 2g  از همشون مطمعن تره تو امازون هم فیدبکهای خیلی خوبی داره
توی توضیحاتش هم نوشته برای 10 مرتبه جواب میده که نمیدونم چطوری حساب کرده

لینک به دیدگاه

از همگی دوستان ممنونم

هالنزی P15 فروشگاه ها تموم کردن

Cryofuze زیاد مطمئن نیستم؛ نظرات خریداران دربارش متفاوته، از طرفی قیمت kryonaut extreme 2g از بودجه من بالاتره

فعلا بین نوکتوا NT-H2 و آرکتیک MX-6 تردید دارم؛ متاسفانه هیچ شناختی از فروشگاه های اینترنتی که این دو مدل رو می فروشند، ندارم و میترسم تاریخ مصرف شون گذشته باشه یا اصل نباشن

اینجا هم طبق قوانین نمیشه لینک داد، اگر کسی فروشگاه معتبری در این زمینه میشناسه ممنون میشم در قالب پیام خصوصی بهم معرفی کنه

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

از همگی دوستان ممنونم

هالنزی P15 فروشگاه ها تموم کردن

Cryofuze زیاد مطمئن نیستم؛ نظرات خریداران دربارش متفاوته، از طرفی قیمت kryonaut extreme 2g از بودجه من بالاتره

فعلا بین نوکتوا NT-H2 و آرکتیک MX-6 تردید دارم؛ متاسفانه هیچ شناختی از فروشگاه های اینترنتی که این دو مدل رو می فروشند، ندارم و میترسم تاریخ مصرف شون گذشته باشه یا اصل نباشن

اینجا هم طبق قوانین نمیشه لینک داد، اگر کسی فروشگاه معتبری در این زمینه میشناسه ممنون میشم در قالب پیام خصوصی بهم معرفی کنه

همه خمیرهایی که دوستان معرفی کردن جز بهترین هاست 

من هم خمیر ترمال گریزلی کرایونات برای کارت 1060 استفاده کردم نتیجه عالی بود 

در بازی رد دد 2  بعد 10 دقیقه دمای جی پی یو به 88 درجه و هات اسپات به 100 درجه میرسید که با تعویض خمیر سیلیکن  با خمیر ترامال گریزلی کرایونات دما جی پی یو 65 درجه  و هات اسپات به 76 درجه در حالت فول لود در همین بازی رد دد 2 رسید که نتیجه عالییه 

لینک به دیدگاه

من تجربه کار با اکثر خمیر هایی که دوستان گفتند و خمیر های خوب دیگه بازار رو هم دارم. اینها تجربه تست های منه. 

Cryofuze از همشون بهتره و بیشتر خنک میکنه منتهی تو چند دستگاهی که من استفاده کردم همشون سر سال احتیاج به تعویض خمیر داشتند. 

Kryonaut EX از قبلی ضعیف تره ولی هنوز یکی از بهترین مدل هاست منتهی اونم رو یکسال میتونید براش حساب کنید. 

هالنزی رو دوستان زیاد تعریف می‌کنند منتهی من تست کردم در حد Pro v2 بود. 

میمونه سری MX. من سری 4 و 5 اش رو استفاده کردم و بنظرم با توجه به مقدار سرنگ و عمر بیشترشون نسبت به بقیه، انتخاب MX بهتره خصوصا اینکه سری 6 سری تولید جدیدی هست و بهتر از 2 مورد قبلی هست و مشکلات سری 5 رو هم نداره. از یک فروشگاه معتبر خرید کنید، نهایتا برای برسی اصالت هم به ایمیل پشتیبانی سایت سازندع پیام بدید تا تایید اصالت بگیرید و به اسکن بارکد محصول کفایت نکنید. نهایتا فیک بود با توجه به مورد بالا، مرجوع میکنید.

این خمیر ها هم اینقدر اختلاف دما ندارند که خیلی بخواید حساس بشید. بعید هم میدونم کارت شما اینقدر نیاز به سخت گیری در انتخاب خمیر داشته باشه خصوصا اگر کارتتون مدل های خوبی مثل گیمینگ ایکس یا روگ و.. باشه. 

لینک به دیدگاه

سلام مجدد خدمت تمام دوستان عزیز که صبورانه و با حوصله تجربیات خودتون رو به اشتراک گذاشتید🌹

برای من بسیار کمک کننده بود، امیدوارم تا اگر افراد دیگری که در آینده تصمیم به تعویض خمیر کارت گرافیک شون گرفتند، نظرات دوستان در این تاپیک براشون مفید باشه.

این چند روز ویدیوهای زیادی از آنباکسینگ و تست خمیرهایی که دوستان معرفی کردند دیدم، نظرات کاربران آمازون هم بررسی کردم.

متاسفانه خمیر هالنزی P15 و ترمال گریزلی Kryonaut در فروشگاه های اینترنتی ناموجود بود؛ از طرف دیگه خریداران خمیر Cryofuze در آمازون مثل دوستان این تاپیک گفته بودند که بعد از مدتی کارایی خودش رو از دست میده. مسترژل میکر هم هیچ تاریخ تولیدی روی جعبه اش وجود نداره.

خمیر MX-6 ارکتیک و نوکتوا NT-H2 تنها گزینه های باقی مانده بودند؛ اما در ویدیو آنباکسینگ MX-6 متوجه یه برچسب خیلی ساده روی در جعبه شدم که به راحتی کنده میشه و فروشنده میتونه بعد از تعویض سرنگ با مدل فیک، برچسب جدیدی روی جعبه بزنه و به عنوان آکبند بفروشه.

اما جعبه خمیر نوکتوا طوری پلمپ شده بود که درصورت باز شدن دیگه بسته نمیشه. البته شاید راه های دیگه ای برای دور زدن این محدودیت توسط فروشنده ها وجود داشته باشه اما نمیخواستم بیش از اندازه به این موضوع حساس بشم.

با اینکه طبق تست هایی که دیدم اختلاف بین خمیرهای NT-H1 و NT-H2 نوکتوا خیلی کمه، رفتم سراغ NT-H2 و تهیه اش کردم.

بعد از تعویض ترمال پدها و خمیر کارت، اگر فراموش نکردم و فرصت شد حتما نتایج رو در فروم قرار میدم😅 از همگی ممنونم

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

خمیر هالنزی P15

image.thumb.png.b8b15accc2ddf680dbf2715605572ed6.png

دیجی

در ۱۴۰۳/۲/۲۵ در 01:20، Sabertooth گفته است:

من از این خمیر استفاده کردم راضیم

image.thumb.png.02768e9425893f5ed2373f675933f727.png

20231207_113912.jpg

20231207_114237.jpg

20231207_114910.jpg

دور چیپ اون قرمز رنگه اسمش چیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

میکر تو بازار مدتی ناموجود بود وارد کننده کولر مستر به تازگی وارد کرده

سعی کنید لایه نازک بزنید البته نه خیلی نازک ، ضخیم هم نباشه چون هات اسپات بالاتر میره بهترین روش پخش کردن با کارتک به صورت یک دست هست

12 دقیقه قبل، Failure گفته است:

دور چیپ اون قرمز رنگه اسمش چیه

لاک هست برای جلوگیری از فلز مایع

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

وازلین هم اثر داره؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۲/۲۴ در 17:58، Failure گفته است:

پامپ اوت

سلام یعنی چی؟ من سرچ زدم در مورد صرافی موضوع پیدا می شود.ممنون می شوم توضیح بدهید

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

میکر تو بازار مدتی ناموجود بود وارد کننده کولر مستر به تازگی وارد کرده

سعی کنید لایه نازک بزنید البته نه خیلی نازک ، ضخیم هم نباشه چون هات اسپات بالاتر میره بهترین روش پخش کردن با کارتک به صورت یک دست هست

لاک مخصوص است؟ بعد جدا می شود؟ 

ویرایش شده توسط HEGMATANE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

نه فکر کنم لاک دخترانه هست 😅 جدا که نمیشه باید پاک کنی اونم با لاک پاک کن یا استون حالا رو چیپ تاثیر داره یا نه نمیدونم

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

تمام لوازم آرایشی ها😁

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...