رفتن به مطلب

راهنمایی برای اورکلاک پردازنده

M1K41L
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام خدمت اعضای قدیمی و جدید 

بنده چندین سال از انجمن فاصله گرفتم و هر چی بلد بودم پرید 

یکمقدار اورکلاک برای کاهش زمان رندر نیاز دارم 

یک راهنمایی برای اورکلاک این پردازنده میخام

Asus z97k

i5-4570k

Ram 16g 2133 ddr3

Psu 700hp+

کولر hyper 212  دو فن دارم 

هرسوالی بود پاسخ میدم 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، M1K41L گفته است:

i5-4570k

سلام عزیز

خوب پردازنده تون احتمالا ۴۵۷۰ هست و ضریب بسته.

می تونید مولتی پلیر رو روی 36 و sync all core بگذارید.

برای اورکلاک باید بیس کلاک رو از 100 به مقادیر بیشتر تغییر بدید. فکر کنم ماکزیمم تا ۱۰۵ و البته بالاتر از ۱۰۳ شاهد کاهش پایداری سیستم هستیم

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، M1K41L گفته است:

یکمقدار اورکلاک برای کاهش زمان رندر نیاز دارم 

تاثیر خاصی نداره کلا باندل عوض کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
20 ساعت قبل، aVaOMi گفته است:

سلام عزیز

خوب پردازنده تون احتمالا ۴۵۷۰ هست و ضریب بسته.

می تونید مولتی پلیر رو روی 36 و sync all core بگذارید.

برای اورکلاک باید بیس کلاک رو از 100 به مقادیر بیشتر تغییر بدید. فکر کنم ماکزیمم تا ۱۰۵ و البته بالاتر از ۱۰۳ شاهد کاهش پایداری سیستم هستیم

نمیدونم شما میدونید سری k در پردازنده های اینتل یعنی ضریب باز یا خیر ؟در این سری از پردازنده ها نیازی به افزایش بیس کلاک نیست و با همون مولتی پلیر میشه 100 تا 100 تا اور کرد

پ ن یعنی اورکلاکر های رکورد دار لیون کامپیوتر کلا از انجمن رفتند؟؟؟

13 ساعت قبل، Failure گفته است:

تاثیر خاصی نداره کلا باندل عوض کن

چشم قربان 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، M1K41L گفته است:

نمیدونم شما میدونید سری k در پردازنده های اینتل یعنی ضریب باز یا خیر ؟در این سری از پردازنده ها نیازی به افزایش بیس کلاک نیست و با همون مولتی پلیر میشه 100 تا 100 تا اور کرد

پ ن یعنی اورکلاکر های رکورد دار لیون کامپیوتر کلا از انجمن رفتند؟؟

بازم سلام

بله خودم 4670k دارم نمیدونستم ۴۵۷۰ هم سری k داره 😅

اینشالا اورکلاکرهای لیون بیان

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

طبق صحبت دوستی که در بالا گفتند تاثیر خاصی نداره و تعویض باندل بهترین کار هست. اگر قصد تعویض داشتید به نسل جدید ای ام دی یا نسل 12 اینتل فکر کنید چون نسلهای قبل تر هردو کمپانی  و نسل جدیدتر اینتل به علت گرما و قیمت بالا ارزش خرید ندارند. اگر بازم مصمم به آورکلاک پلتفرم فعلی هستید باید بگم سعی کنید اصلا به bclk یا بیس کلاک که دوستان اشاره کردند دست نزنید چون در نسلی که شما دارید احتمالا اول باعث تغییر نسل pcie 3 به pcie2 میشه و اگر گرافیک مجزا دارید باعث کاهش پرفورمنس خواهد شد. همچنین در طولانی مدت باعث سوختن قطعات جانبی از جمله فلش درایو یا کارت صدا و شبکه روی برد اصلی میشه. اگر برد شما m2 ساپورت  هست باعث سوختن اونم میشه. پس کلا بهش دست نزنید . سعی کنید core ratio یا همون ضریب فرکانس رو در وهله اول چند شماره و در مرحله بعد یک شماره یک شماره بالا ببرید و تست پایداری بگیرید تا جایی که ناپایدار باشه و بعد ولتاژ بدید. اصولا چیز خاصی نیست و با کمی آزمون و خطا در کوتاه ترین زمان به فرکانس و ولتاژ استیبل دست خواهید یافت. البته به کیفیت سیلیکونهای استفاده شده در سی پی یو بستگی داره ولی اصولا سی پی یوهای سری k اینتل در نسلی که دارید راحت بین 300 تا 500 مگاهرتز آور میشن . با توجه به رمتون که بالاترین فرکانس نسل ddr3 هست تاثیر چندانی نخواهید داشت. کمی بیش از پنج درصد و در بهترین حالت که برنده لاتاری شده باشی بین 10 تا 15 درصد که با قدرتی که سی پی یوی شما  داره اصلا چشمگیر نیست.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...