رفتن به مطلب

صدای زیاد فن از داخل کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

یک هفته ای هست هوا در مشهد به شدت گرم شده . 

دیروز و امروز وقتی سیستم رو بعد از چند ساعت که خاموش بوده روشن میکنم به یکباره صدای فن بسیار زیادی از داخل کیس به گوش میرسه . 

شدت چرخش فن ها زیاده و قطع هم نمیشه . در کیس رو که باز کردم و گوش کردم زیاد متوجه نشدم که از کارت گرافیک هست یا سی پی یو . 

چون تو کیس فن زیاده تشخیصش یکم سخته . 

این رو هم بگم که موقعی که این صدا میاد تصویر هم نمیاد تا وقتی که ریستارت کنم هم مشکل صدای فن و هم مشکل تصویر برطرف میشه . 

مدل کارت گرافیک : palit gtx 1660 super 

فقط امیدوارم مشکل جدی نباشه که تو این گرونی ها ...

پیشاپیش از همه دوستان ممنونم

لینک به دیدگاه

هم اکنون، MehranPlt گفته است:

سلام دوستان

یک هفته ای هست هوا در مشهد به شدت گرم شده . 

دیروز و امروز وقتی سیستم رو بعد از چند ساعت که خاموش بوده روشن میکنم به یکباره صدای فن بسیار زیادی از داخل کیس به گوش میرسه . 

شدت چرخش فن ها زیاده و قطع هم نمیشه . در کیس رو که باز کردم و گوش کردم زیاد متوجه نشدم که از کارت گرافیک هست یا سی پی یو . 

چون تو کیس فن زیاده تشخیصش یکم سخته . 

این رو هم بگم که موقعی که این صدا میاد تصویر هم نمیاد تا وقتی که ریستارت کنم هم مشکل صدای فن و هم مشکل تصویر برطرف میشه . 

مدل کارت گرافیک : palit gtx 1660 super 

فقط امیدوارم مشکل جدی نباشه که تو این گرونی ها ...

پیشاپیش از همه دوستان ممنونم

سلام. افزایش دمای هوا به این اندازه روی عملکرد سیستم تاثیرگذار نیست.

مشخصات کامل سیستم؟ علم غیب که نداریم برادر

اگر سی پی یو دارای گرافیک مجتمع می باشد، کارت گرافیک را خارج و تست کنید.

ویرایش شده توسط Najm
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Najm گفته است:

سلام. افزایش دمای هوا به این اندازه روی عملکرد سیستم تاثیرگذار نیست.

مشخصات کامل سیستم؟ علم غیب که نداریم برادر

اگر سی پی یو دارای گرافیک مجتمع می باشد، کارت گرافیک را خارج و تست کنید.

بله عذرمیخوام فراموش کردم : 
cpu : core i3 10100f 
قاب کیس هم گرین آریا هست 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، MehranPlt گفته است:

بله عذرمیخوام فراموش کردم : 
cpu : core i3 10100f 
قاب کیس هم گرین آریا هست 

عملا نمی توانید بدون کارت گرافیک تست کنید. منتظر نظرات دوستان در رابطه با تست های عملکردی باشید.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Najm گفته است:

عملا نمی توانید بدون کارت گرافیک تست کنید. منتظر نظرات دوستان در رابطه با تست های عملکردی باشید.

متشکرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برق فنهای قاب کیس رو جدا کن

بعد موقع صدا دادن برای یک لحظه فن سی پی یو رو با دست بگیر

البته با احتیاط که فن نشکنه

اگر صدا هنوز پابرجا بود از گرافیک هست

البته این صدا ممکنه از پاور هم باشه

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل از کارت گرافیک هست برادر زیاد خودت رو اذیت نکن. نمیدونم کارت شما ماینی هست یا خیر ولی حدس میزنم یه قسمتی از کارت مثلا خازنی ، مقاومتی ، دیودی یا امثالهم که روی کارت زیاد هست مشکل دار شده برادر عزیز و این مشکل رو به وجود میاره. بنده کارتی تهیه کردم که این مشکل رو داشت و با روشن کردن سیستم بعضی وقتا دور فن کارت روی صد درصد میرفت و تا زمان بالا اومدن ویندوز و بعد درایور کارت همین طور بود و بعدش قطع میشد. عودتش دادم و یکی دیگه از بچه های همین فروم که اذعان داشت در حد و پیچ پلمپ و کارتن دار و بسیار تمیز هست خریداری کردم. متاسفانه اونم همین مشکل رو داشت و حتی بعضی وقتا هم خود به خود disable میشد و باید میرفتی توی دیویس منجر و دو بار enable و دوباره disable میکردی تا راه بیفته. بعضی وقتام یک دفعه صفحه میرفت و باید ریست میکردی. همون چند روز اول به ایشون اطلاع دادم که فرمودن نرم افزاری هست و باز دوباره اطلاع دادم و باز فرمودن مربوط به مادربرد هست و باز دوباره تماس گرفتم و اعلام کردند که این ایراد مربوط به بخشهای دیگه هست و ربطی به کارت نداره در صورتی که خودشون میفرمودن هرچقدر بخواین مهلت تست میدم ولی گناه رو گردن قطعات دیگه مینداختن. طبق تجربیاتی که در این ضمینه کسب کردم به نظر شخص بنده ایراد از کارت گرافیکتون هست چون طوری طراحی شده که وقتی به مشکل بخوره دور فنها جهت جلوگیری از صدمه احتمالی و خنک نگه داشتن میره روی صد درصد و اونجا شما صدای موتور هواپیمای ملخی رو خواهید شنید😂. در هر صورت اگر با ریست حل میشه باهاش بسازید چون امکان داره ببرید سرش رو چاق کنید ، چشش رو هم کور کنند. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام

مشکل از کارت گرافیک هست برادر زیاد خودت رو اذیت نکن. نمیدونم کارت شما ماینی هست یا خیر ولی حدس میزنم یه قسمتی از کارت مثلا خازنی ، مقاومتی ، دیودی یا امثالهم که روی کارت زیاد هست مشکل دار شده برادر عزیز و این مشکل رو به وجود میاره. بنده کارتی تهیه کردم که این مشکل رو داشت و با روشن کردن سیستم بعضی وقتا دور فن کارت روی صد درصد میرفت و تا زمان بالا اومدن ویندوز و بعد درایور کارت همین طور بود و بعدش قطع میشد. عودتش دادم و یکی دیگه از بچه های همین فروم که اذعان داشت در حد و پیچ پلمپ و کارتن دار و بسیار تمیز هست خریداری کردم. متاسفانه اونم همین مشکل رو داشت و حتی بعضی وقتا هم خود به خود disable میشد و باید میرفتی توی دیویس منجر و دو بار enable و دوباره disable میکردی تا راه بیفته. بعضی وقتام یک دفعه صفحه میرفت و باید ریست میکردی. همون چند روز اول به ایشون اطلاع دادم که فرمودن نرم افزاری هست و باز دوباره اطلاع دادم و باز فرمودن مربوط به مادربرد هست و باز دوباره تماس گرفتم و اعلام کردند که این ایراد مربوط به بخشهای دیگه هست و ربطی به کارت نداره در صورتی که خودشون میفرمودن هرچقدر بخواین مهلت تست میدم ولی گناه رو گردن قطعات دیگه مینداختن. طبق تجربیاتی که در این ضمینه کسب کردم به نظر شخص بنده ایراد از کارت گرافیکتون هست چون طوری طراحی شده که وقتی به مشکل بخوره دور فنها جهت جلوگیری از صدمه احتمالی و خنک نگه داشتن میره روی صد درصد و اونجا شما صدای موتور هواپیمای ملخی رو خواهید شنید😂. در هر صورت اگر با ریست حل میشه باهاش بسازید چون امکان داره ببرید سرش رو چاق کنید ، چشش رو هم کور کنند. 

سلام

دوتا کارت از دوتا شخص مختلف با یک مشکل

شاید واقعا مشکل از سیستم خودت بوده

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، WINNER گفته است:

برق فنهای قاب کیس رو جدا کن

بعد موقع صدا دادن برای یک لحظه فن سی پی یو رو با دست بگیر

البته با احتیاط که فن نشکنه

اگر صدا هنوز پابرجا بود از گرافیک هست

البته این صدا ممکنه از پاور هم باشه

راستشو بخواین کاربر حرفه ای نیستم و میترسم یه وقت بزنم یه جای دیگه هم مشکل دار بشه نمیشه از تو ویندوز متوقف کنم یا راه دیگه ای نداره ؟

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، WINNER گفته است:

سلام

دوتا کارت از دوتا شخص مختلف با یک مشکل

شاید واقعا مشکل از سیستم خودت بوده

نه عزیز. عرایض بنده رو کامل بخونید. اولی فقط دور فن زیاد بود و دومی دو تا مشکل دیگه داشت. بعدم کارت اولی روی باندل دیگه ای کار میکرد که فروختم و باندل دیگه تهیه کردم. حتی اونم فروختم و باندل دیگه تهیه کردم. یعنی این سومین باندل هست .در ضمن با کسی که کارش همینه صحبت کردم و گفت مشکل از کارت هست و باید چک بشه. دور فنی هم دوستمون میگه مربوط به کارت هست چون بعید میدونم حتی با گرم شدن هوا اینقدر صدای فنی که میگن پیدا بشه.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

یه عکس از داخل کیس بدید ببینیم چه خبره مثل این

20240603_231103.jpg

عکس میگیرم بفرستم میگه از ۳ مگ بیش تره. چکار کنم به نظرتون ؟

8 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام

من ۲ ساله این کارت گرافیک رو دارم و سنگین ترین گیم هارو روش تست کردم هیچ مشکلی نداشت الان ۲ روزه این صدا رو میده . یعنی فاتحه اش خونده است 🥺؟؟

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، MehranPlt گفته است:

عکس میگیرم بفرستم میگه از ۳ مگ بیش تره. چکار کنم به نظرتون ؟

من ۲ ساله این کارت گرافیک رو دارم و سنگین ترین گیم هارو روش تست کردم هیچ مشکلی نداشت الان ۲ روزه این صدا رو میده . یعنی فاتحه اش خونده است 🥺؟؟

نه عزیز. بالاتر عرض کردم ایراد جزیی هست مگر این که بعدا ایرادات دیگه ظاهر بشه. بهتره اگر با یک ریست کردن حل میشه فعلا استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...