رفتن به مطلب

*** بهترین فیلم و سریال های دنیا که باید حتما دید ***

curly2927
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر همگیه دوستان فیلم باز  ** این تاپیک با هر فیلم خوب اپدیت میشود

بهترین فیلم و سریالی که دیدید چیا بودن معرفی کنید 

به شخصه معیار های تاپ 250 imdb برای من فرق میکنه ( نظر شخصیه منه )
به عنوان مثال the shawshank اصلا جاش رتبه ی یک نیست :)))))

سری فیلم هایی که از نظر من اگه ببینید امکان نداره پشیمون بشید و 100 در 100 حال میکنید ( همرو بیشتر از 2 بار دیدم )

** فیلم شاهکار و هنوزه پرفروش ترینه دنیا البته تا سال پیش بود : Avatar 2009 **

* اگه سبک جنگ جهانی دوست دارید این شاه کار هارو از دست ندید
فیلم T-34 
فیلم FURY
فیلم Hacksaw Ridge
فیلم Saving Private Rayan
فیلم 1917
* ترین های ترسناک
سری فیلم The Conjuring ها
سری insidious ها 
سری annabelle ها 

پیشنهادی های من
Zombieland 
Crawl
Deadpool
Robin Hood
Upgrade
Venom
World War Z
Tomb Raider
The Revenant
The Jungle
Resident.Evil.The.Final.Chapter.2016
Maze.Runner
Baby.Driver
The Great Wall 2016
PASSENGERS 2016
Need 4 Speed 2014
Miss.Bala
Terminator.Salvation.2009
Mad.Max.Fury.Road
Mission.Impossible 
maze runner 1/2/3
Lucy 2014
Wonder.Woman.2017
War.for.the.Planet.of.the.Apes.2017
Kong.Skull.Island.2017
Hitman.Agent.47.2015
Guardians of the Galaxy
the platform

american pie1/2/3/4/5/6/7/8
Fast.and.Furious /1/2/3/4/5/6/7/8
The.Lord.of.the.Rings /1/2/3
Spider man 1/2/3
amazing spiderman 1/2

*قطعا* یکسری از فیلم هارو جا گذاشتم شما اضافه کنید ..

******** سریال های خفن  ********

TeenWolf این سریال رو بالای 10 بار دیدم !!
PrisonBreak چهارر بار دیدم
BreakingBAD باید 10 بار دیگه ببینم :))
Game of Thrones یک بار فقط میشه دید عالی و اخری بد
The Punisher دو بار دیدم
Under The dome فصل یک فقط خوبه
True Detective فصل یک فقط خوبه
Made in Iran 1/2
chernobyl

سریال هایی مثل دکستر خفنه ندیدم ولی هنوز
پیشنهاد بدید.......

ویرایش شده توسط curly2927
لینک به دیدگاه

it is a wonderful life 1946

Usual Suspects 1995

the silence of the lambs 1991

vertigo 1958

a beautiful mind 2001

good fellas 1990

pulp fiction 1996

Forrest gump 1994

Her 2013

فعلا همینا تو ذهنمه، فیلم هایی که بعد از سال 2010 اومده بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و نه هنری توش هست و نه خلاقیتی، بجز چندتا فیلم مثل parasite سینمای کره یا the room که بد نبودن، مثلا NFS که پیشنهاد دادید رسما اتلاف وقته و ارزشی نداره، دوستانی که دستی بر فیلم دارن قطعا از لیست شما ناراحت میشن، آخه Resident Evil: The Final Chapter در حد جوکه، دوستان هر فیلمی که در باکس افیس سود میکنه قرار نیست فیلم خوبی باشه لطفا زمان خودتون رو با فیلم هایی که بیشتر جنبه تبلیغاتی/تجاری و یا حتی جنبش WOKE دارن هدر ندید (خدا کمر نتفلیکس رو بشکونه)، نتیجه این میشه که ما الان همه این خزعبلات بی معنی رو نگاه میکنیم ولی تا حالا یک فیلم از بهرام بیضایی/کیارستمی/مجیدی ندیدیم!

باشو غریبه کوچک

بچه های آسمان

طعم گیلاس/خانه دوست کجاست/ کلوز آپ

رنگ خدا

زیر درختان زیتون

لینک به دیدگاه

40 دقیقه قبل، Alphex گفته است:

Usual Suspects 1995

vertigo 1958

a beautiful mind 2001

good fellas 1990

pulp fiction 1996

Forrest gump 1994

Her 2013

فعلا همینا تو ذهنمه، فیلم هایی که بعد از سال 2010 اومده بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و نه هنری توش هست و نه خلاقیتی، بجز چندتا فیلم مثل parasite سینمای کره یا the room که بد نبودن، مثلا NFS که پیشنهاد دادید رسما اتلاف وقته و ارزشی نداره، دوستانی که دستی بر فیلم دارن قطعا از لیست شما ناراحت میشن، آخه Resident Evil: The Final Chapter در حد جوکه، دوستان هر فیلمی که در باکس افیس سود میکنه قرار نیست فیلم خوبی باشه لطفا زمان خودتون رو با فیلم هایی که بیشتر جنبه تبلیغاتی/تجاری و یا حتی جنبش WOKE دارن هدر ندید (خدا کمر نتفلیکس رو بشکونه)، نتیجه این میشه که ما الان همه این خزعبلات بی معنی رو نگاه میکنیم ولی تا حالا یک فیلم از بهرام بیضایی/کیارستمی/مجیدی ندیدیم!

باشو غریبه کوچک

بچه های آسمان

رنگ خدا

زیر درختان زیتون

نمیدونم چرا نمیتونم فیلم های قدیمی ببینم !! 1990 اخه؟ 
این خوبه یکی بود 1960 تاپ 20 ای ام دی بی بود :))
 از لیست بالایی ک دادی کدوم 2 ساعت میخ کوبت میکنه رو فیلم؟؟

42 دقیقه قبل، Alphex گفته است:

Usual Suspects 1995

vertigo 1958

a beautiful mind 2001

good fellas 1990

pulp fiction 1996

Forrest gump 1994

Her 2013

باشو غریبه کوچک

بچه های آسمان

رنگ خدا

زیر درختان زیتون

NFS اگه ماشین باز باشی خوشت میاد ..
فیلم نه بد نه عالی بود متوسط بود برا عموم

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، curly2927 گفته است:

عزیزم هنر تاریخ و سال نمیشناسه. بسیاری از شاهکارهای سینمایی قبل از 2000 ساخته شدن. و خیلیاشون قبل از 1980. وقتی از بهترینها و شاهکارها میزنیم، مسلما سرگیجه هیچکاک و                                                    پدر خوانده کاپولا و رستگاری در شاوشنگ و پالپ فیلکشن و در بارانداز کازان و... خیلی گزینه های دیگه در ذهن متبلور میشه که اینها برای هالیود هستند و علاوه بر اینها شاهکارهای سینمای اروپا مثل آثار فاخر تارکوفسکی و آثار فاخر برگمان و رنوار و ملویل فرانسوی و آثار فاخر ایتالیایی و کوروساوای ژاپنی به ذهن میاد.

همینطور که نوشتید، نظر شخصی شماست که مثلا رستگاری در شاوشنگ شاسته رتبه اول نیست و فیلمهایی مثل هیتمن شاید بهتر از اون هم باشند.

درکل دید و سلیقه و عمیق نگری به مسائل متفاوته و ممکنه من نوعی با دید فلسفی و عمیق به یه فیلم نگاه کنم و ازش انتظارات خاصی داشته باشم و یک شخص دیگه فقط از فیلم انتظار هیجان داشته باشه و دیگه ازش انتظار لایه های عمیق و فلسفی و... نداشته باشه.

ولی مطمئن باش که وقتی آثار فی المثل کارگردانی مثل برگمان یا بونوئل برجسته میشه و منتقدین شاخص دنیا ستایشش میکنن، الکی نیست و واقعا حرف و معنای عمیقی پیشت نوشته ها و نقد ها هست.

ولی تا جایی که متوجه شدم خیلی با آثار قدیمی اوکی نیستی، آیا با آثار بعد سال 2000 به بعد که عمیقن و به فکر میبرنت سازگاری؟ 😁

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، curly2927 گفته است:

1990 اخه؟

مگه هنر تاریخ مصرف داره؟
به شخصه عاشق سینمای کلاسیکم ... بهترین فیلمایی که دیدم اکثرا ساخت بین 1950 تا 2000 بودن

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، Fido گفته است:

عزیزم هنر تاریخ و سال نمیشناسه. بسیاری از شاهکارهای سینمایی قبل از 2000 ساخته شدن. و خیلیاشون قبل از 1980. وقتی از بهترینها و شاهکارها میزنیم، مسلما سرگیجه هیچکاک و                                                    پدر خوانده کاپولا و رستگاری در شاوشنگ و پالپ فیلکشن و در بارانداز کازان و... خیلی گزینه های دیگه در ذهن متبلور میشه که اینها برای هالیود هستند و علاوه بر اینها شاهکارهای سینمای اروپا مثل آثار فاخر تارکوفسکی و آثار فاخر برگمان و رنوار و ملویل فرانسوی و آثار فاخر ایتالیایی و کوروساوای ژاپنی به ذهن میاد.

همینطور که نوشتید، نظر شخصی شماست که مثلا رستگاری در شاوشنگ شاسته رتبه اول نیست و فیلمهایی مثل هیتمن شاید بهتر از اون هم باشند.

درکل دید و سلیقه و عمیق نگری به مسائل متفاوته و ممکنه من نوعی با دید فلسفی و عمیق به یه فیلم نگاه کنم و ازش انتظارات خاصی داشته باشم و یک شخص دیگه فقط از فیلم انتظار هیجان داشته باشه و دیگه ازش انتظار لایه های عمیق و فلسفی و... نداشته باشه.

ولی مطمئن باش که وقتی آثار فی المثل کارگردانی مثل برگمان یا بونوئل برجسته میشه و منتقدین شاخص دنیا ستایشش میکنن، الکی نیست و واقعا حرف و معنای عمیقی پیشت نوشته ها و نقد ها هست.

ولی تا جایی که متوجه شدم خیلی با آثار قدیمی اوکی نیستی، آیا با آثار بعد سال 2000 به بعد که عمیقن و به فکر میبرنت سازگاری؟ 😁

کاملا درست میگید .
ولی خب من با اون سبک با اون فیلم برداری و کیفیت ( انقدر گرافیک بالا دیدیم ک ... ) حال نمیکنم
همشون داستانی بسیار قوی دارن از نظر اکشن ضعیفن ک خب باید هم باشن

10 دقیقه قبل، MRO گفته است:

مگه هنر تاریخ مصرف داره؟
به شخصه عاشق سینمای کلاسیکم ... بهترین فیلمایی که دیدم اکثرا ساخت بین 1950 تا 2000 بودن

احترام میزارم 
یکی کلاسیک دوست داره یکی مدرن
یکی ابر قهرمانی دوست داره 
من مثلا استار وارز حالم بد میشه :))
در کل
تاپیک زدم هرکی فیلم خفن دیده بگه بقیه هم شاید دوست داشتن ببینن

لینک به دیدگاه

God Father 1&2
Vertigo
Psycho
12Angry Men
Schindlers List
Pianist
V For Vendetta
Scarface 1983
Leon: The Professional
Dial M For Murder
Shadow of a Doubt
Millers Crossing
Devils Advocate
The Shining
The Great Dictator
Batman 1989-Dark knight
Shutter Island
Rope

سریال :
Sopranos
Breaking Bad
Chernobyl
Peaky Blinders
Himym
Office
Bojack Horseman

ویرایش شده توسط MRO
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، curly2927 گفته است:

برادر من این حرف شما اصلا توهین به سینماست، دهه های طلایی سینما همون 1990 و 1960-1940 بودن و بعد اون خیلی کار عجیب و غریبی عرضه نشده؛ فیلم ابر قهرمانی مگه کسی رو میخکوب میکنه؟ در خصوص گرافیک هم الان با صنعت ریمیک و رنگی کردن دیگه اصلا مشکلی نیست کما اینکه من فیلم قدیمی سیاه و سفید رو به تاپ ترین های نتفلیکس و ابر قهرمانی ترجیح میدم.

مثلا فیلم دوازده مرد خشمگین (Twelve Angry Men) یه فیلم فوق قدیمی هست که کل جریانش در یک اتاق رخ میده و با 12 بازیگر، یعنی عوامل اینقدر خوب کار کردن که تونستن یک فیلم رو در یک اتاق بسازن در عین حال که داستان اصلا یک تیکه نیست خب الان فلان کارگردان نتفلیکس با دو جین بازیگر تاپ فیلماش در حد جشنواره فجر و حافظه، قابل مقایسه نیست.

هنر و سینما برای خلاقیت و سرگرمی ساخته شده بود که عده ای از دوستان چپ و مخاطبین سطحی نگر با این تفکر تجاری نابودش کردن، الان شما گفتی NFS خوبه، بله ولی برای چی؟ صرفا اتلاف وقت روی یه داستان بی سر و ته با بازیگری ضعیف

خب کسی که ماشین باز باشه میره drive 2011 میبینه حداقل قابل تحمله. (لحن تندی استفاده میکنم چون حقیقتا فشار خوردم یه وقت ناراحت نشید دوست عزیز XD).

ویرایش شده توسط Alphex
اشتباه ریز
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Alphex گفته است:

برادر من این حرف شما اصلا توهین به سینماست، دهه های طلایی سینما همون 1990 و 1960-1940 بودن و بعد اون خیلی کار عجیب و غریبی عرضه نشده؛ فیلم ابر قهرمانی مگه کسی رو میخکوب میکنه؟ در خصوص گرافیک هم الان با صنعت ریمیک و رنگی کردن دیگه اصلا مشکلی نیست کما اینکه من فیلم قدیمی سیاه و سفید رو به تاپ ترین های نتفلیکس و ابر قهرمانی ترجیح میدم.

مثلا فیلم دوازده مرد خشمگین (Twelve Angry Men) یه فیلم فوق قدیمی هست که کل جریانش در یک اتاق رخ میده و با 12 بازیگر، یعنی عوامل اینقدر خوب کار کردن که تونستن یک فیلم رو در یک اتاق بسازن در عین حال که داستان اصلا یک تیکه نیست خب الان فلان کارگردان نتفلیکس با دو جین بازیگر تاپ فیلماش در حد جشنواره فجر و حافظه، قابل مقایسه نیست.

هنر و سینما برای خلاقیت و سرگرمی ساخته شده بود که عده ای از دوستان چپ و مخاطبین سطحی نگر با این تفکر تجاری نابودش کردن، الان شما گفتی NFS خوبه، بله ولی برای چی؟ صرفا اتلاف وقت روی یه داستان بی سر و ته با بازیگری ضعیف

خب کسی که ماشین باز باشه میره drive 2011 میبینه حداقل قابل تحمله. (لحن تندی استفاده میکنم چون حقیقتا فشار خوردم یه وقت ناراحت نشید دوست عزیز XD.)

بله
درسته کامل
ولی من فیلم قدیمی کلا بدم میاد چیزی ک لذت میبرم از دیدنش مثلا میز رانر رو به شاوشانک ترجیچ میدم :))))

لینک به دیدگاه

Blade runner  1982

Alien 1979

The Prestige 2006

12angry men 1957

Pulp Fiction 1994

Apocalypse Now 1979

No Country for Old Men 2007

Memento 2000

Se7en 1995

Fight club 1999

Gattaca 1997

Rear window  1954

اینا فعلا به ذهنم رسید 

در ۱۴۰۳/۳/۱۶ در 13:24، curly2927 گفته است:

عزیز این حرفتون جوکه ، به ندرت پیش میاد که فیلم 2020s بیاد به تاپ و بالا بمونه که البته نمره imdb ارزش فیلم رو تعیین نمیکنه .

برخلاف شما من اصلا با فیلم های جدید کنار نمیام .

باربی رو که کلا ۱۰ دقیقه اول تونستم تحمل کنم ، اوپنهایمر کل داستانش سر هم تو یک ساعت جمع میشد ، dune هم همینطور تازه اینا به اصطلاح خوب های جدید بودن که به نظر من به rear window یا twelve angry men حتی نزدیک نمیشن ، فیلم هایی که فقط در یک اتاق فیلم برداری شدن !!!

فیلم های جدید همه الان یک مشخصه دارن که مهمتر از داستان و ارزش محتوای اون شده ، البته همشون اینطور نیستن میشه چند مورد انگشت شمار خوب نام برد مثل bullet train ، یک مورد دیگه ایی که الان بیشتر مطرحه بحث پول سازی از صنعت سینماست که تاثیر مستقیم و بدی گذاشته و باعث شده فیلم های بدون محتوا و با همون مشخصه ها ( که همه میدونیم چیا هستن ) فقط تولید بشن

خوشبختانه الان حتی فیلم های دهه 40 میلادی هم به 4k upscale شدن پس مشکلی از بابت کیفیت نیست .

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

Blade runner  1982

Alien 1979

The Prestige 2006

12angry men 1957

Pulp Fiction 1994

Apocalypse Now 1979

No Country for Old Men 2007

Memento 2000

Se7en 1995

Fight club 1999

Gattaca 1997

Rear window  1954

اینا فعلا به ذهنم رسید 

عزیز این حرفتون جوکه ، به ندرت پیش میاد که فیلم 2020s بیاد به تاپ و بالا بمونه که البته نمره imdb ارزش فیلم رو تعیین نمیکنه .

برخلاف شما من اصلا با فیلم های جدید کنار نمیام .

باربی رو که کلا ۱۰ دقیقه اول تونستم تحمل کنم ، اوپنهایمر کل داستانش سر هم تو یک ساعت جمع میشد ، dune هم همینطور تازه اینا به اصطلاح خوب های جدید بودن که به نظر من به rear window یا twelve angry men حتی نزدیک نمیشن ، فیلم هایی که فقط در یک اتاق فیلم برداری شدن !!!

فیلم های جدید همه الان یک مشخصه دارن که مهمتر از داستان و ارزش محتوای اون شده ، البته همشون اینطور نیستن میشه چند مورد انگشت شمار خوب نام برد مثل bullet train ، یک مورد دیگه ایی که الان بیشتر مطرحه بحث پول سازی از صنعت سینماست که تاثیر مستقیم و بدی گذاشته و باعث شده فیلم های بدون محتوا و با همون مشخصه ها ( که همه میدونیم چیا هستن ) فقط تولید بشن

خوشبختانه الان حتی فیلم های دهه 40 میلادی هم به 4k upscale شدن پس مشکلی از بابت کیفیت نیست .

دوتا فیلم خفن قدیمی بگو ببینم 
یجوری ک بعد فیلم فازش روم باشه تا یه هفته :)

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، curly2927 گفته است:

دوتا فیلم خفن قدیمی بگو ببینم 
یجوری ک بعد فیلم فازش روم باشه تا یه هفته :)

چه ژانری دوست داری ؟ اونایی که معرفی کردم خوبن

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

چه ژانری دوست داری ؟ اونایی که معرفی کردم خوبن

اسلطه اکشن تور

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، curly2927 گفته است:

اسلطه اکشن تور

Memento 2000 داستان خیلی خوب

Fight club 1999 روند فیلم عالی ، داستان جالب

Se7en 1995 یه فیلم پلیسی خوب

Blade runner 1982 شاهکار ، فضای خوب + داستان خوب

No Country for Old Men 2007 روند داستان جالب

American Psycho 2000 فقط اکشن داره و منم از همین فیلم خوشم میاد 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، _Shayan_ گفته است:

Memento 2000 داستان خیلی خوب

Fight club 1999 روند فیلم عالی ، داستان جالب

Se7en 1995 یه فیلم پلیسی خوب

Blade runner 1982 شاهکار ، فضای خوب + داستان خوب

No Country for Old Men 2007 روند داستان جالب

American Psycho 2000 فقط اکشن داره و منم از همین فیلم خوشم میاد 

فقط سون رو دیدم 😂
ممنون میبینم

لینک به دیدگاه

خدایی چجوری این فیلم قدیمیا رو میبینید رفتم ببینم حالم بد شد !!
 1970 1980 اخه 
اپدیت شید 😂

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، curly2927 گفته است:

1970 1980 اخه 
اپدیت شید 😂

عجیب اینه ترمیناتور 4 توی لیست هست. ولی تریمناتور 1 و2 نیستند که 10 برابر بهترن.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، curly2927 گفته است:

1970 1980 اخه 
اپدیت شید 😂

چپ هرگز نفهمید...

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Mostafa98 گفته است:

عجیب اینه ترمیناتور 4 توی لیست هست. ولی تریمناتور 1 و2 نیستند که 10 برابر بهترن.

اونم خوبه من مشکلم با 1960 هست 
راه نداره ببینم
وقت هدر میره

فیلم های 1960 1970 1980 شاید خوب بودن
الان قابل مقایسه نیستن با فیلم های 2010 2020
مثل اینکه بگی ژیان بهتر از موستانگه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، curly2927 گفته است:

راه نداره ببینم
وقت هدر میره

پیشرفت بیشتر در جلوه های ویژه بوده.

مثلا فیلم های چاپلین حتی از دهه 1920 به نظر من هنوز عالیه. 

the kid 1921

city lights 1931

modern times 1936

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، curly2927 گفته است:

راه نداره ببینم
وقت هدر میره

دوست عزیز چند سالتونه؟

به نظرم کسی که فیلم venom رو جز برترین فیلم هایی که باید دید میدونه نباید همچین تاپیکی بزنه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Miad007 گفته است:

دوست عزیز چند سالتونه؟

به نظرم کسی که فیلم venom رو جز برترین فیلم هایی که باید دید میدونه نباید همچین تاپیکی بزنه

اول تاپیکو بخون نوشتم 
به شخصه معیار های تاپ 250 imdb برای من فرق میکنه ( نظر شخصیه منه )
دوما ونوم یک خفن بود کی میگه نبود؟
سوما نگفتم یک تاپ 250 هست
چهارما ونوم رو حاضرم 10 بار ببینم ولی فیلم مزخرف سال 1980 قدیمی یبارم نبینم 
پنجما فیلمای کمدی قدیمی ( 
چارلی چاپلین و لورل هاردی ) داگش شرف داره به اشغال های دهه 60 70 ای که مثلا از نظر شما بهترینن 😂
شیشما 25 سالمه
هفتما گرافیک 6800 ایکس تی سراغ نداری؟؟ خریدارم 😏

لینک به دیدگاه

حالا کاری به صحبت دوستان ندارم ولی به شخصه یکی از پشم ریزون ترین فیلم های مفهومی که دیدم فیلم متروپلیس ساخته 1927 کشور آلمان هست که وقتی من دیدمش به معنای واقعی مغزم قفل زده بود که اینا چطور در سال 1927 همچین چیزی ساختن. پسر اینا در سال 1927 در فیلمشون صحبت هوش مصنوعی و ماشینی شدن زندگی و خیلی چیزهای دیگه رو میکنن. دوستان صحبت دو سال ده سال بیست سال پیش رونمیکنم صحبت نزدیک به صد سال پیش رو دارم میکنم.😶

https://www.aparat.com/v/h072f3x

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...