رفتن به مطلب

مشورت برای خریدن بهترین مانیتور برای گیم

Recommended Posts

درود بر شما
من میخوام دوتا مانیتور بخرم، قیمتش هم اصلن مهم نیست!
کلی تحقیق کردم برای گیم های شوتر نیاز به سرعت پردازش بیشتر دارم، پس بنابراین تصمیم گرفتم برم سمت 1080p پنلی هم که انتخاب کردم ipsعه، من توی همین فروم دیدم که عزیزان گفتن تو مانیتور 27 اینچ، 1080 تصویر جالبی نمیده و تصویر تاره(این تاپیک👇)

میدونم که تراکم پیکسلی 1080 تو 27 اینچ 81ppi هست و تو 24 اینچ 92ppi، اما یه ویدیو توی یوتیوب دیدم (https://www.youtube.com/watch?v=YjP5s03V6rA) که میگه برای کسی که میخواد شوتر بازی کنه تراکم پیکسلی اهمیتی نداره، خب اینجا نظرم رفت روی  24 اینچ!

حالا به نظر شما برای 1080، 27 اینچ بگیرم یا 24؟

در ضمن مانیتوری هم که در نظر دارم اینه که 24 اینچ هم داره https://a.co/d/72dugmv

لینک به دیدگاه

درود
مهمه,خیلی هم مهمه
شما در نظر بگیر enemy پشت یک دیوار تاریک قرار گرفته,یه حفره ای در دیوار ایجاد کرده و از اونجا داره شما رو دید میزنه
لباس enemy هم مشکی هستش
دیوار هم از شما فاصله داره
 در همچین شرایطی در رزولوشن های پایین تر تشخیص enemy سخت تر میشه و هرچقدر تصویر دقیق تر بشه(رزولوشن بالاتر) شما بهتر میتونی متوجه حضور کسی پشت دیوار بشی
البته همچین موردی در مورد کنتراست هم صدق میکنه
وقتی کنتراست پایین باشه(ips) رنگ ها به هم نزدیک تر هستن و جزییات در محیط های تاریک کمتر در نتیجه شما ممکنه کل اون حفره رو به رنگ مشکی ببینی ولی در یک مانیتور با کنتراست بالاتر رنگ ها بهتر تفکیک میشن و شما تا حدودی متوجه چیزی یا کسی پشت اون حفره میشی
در مورد رزولوشن یه ویدیو در یوتوب هستش که الان خیلی حس سرچ کردن رو ندارم خودتون میتونید سرچ کنید
ولی به نظر من هم کنتراست و هم رزولوشن در بازی های رقابتی مهمه ولی چون فاکتور های مهم دیگه ای هم هستن(مثل فریم ریت) در انتخاب رزولوشن باید بالانس رو رعایت کرد
به طور مثال شما برید مانیتور 4k بخرید بله رزولوشن بالاست و در همچین شرایطی بهتر میتونید دشمنتون رو تشخیص بدید ولی از طرف دیگه چون فشار زیادی به کارت وارد میشه احتمالا فریم ریت مناسبی دریافت نمیکنید
به نظرم رعایت اعتدال میشه 2k 27 اینچ
24 1080p هم خوبه

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، sajad564 گفته است:

درود
مهمه,خیلی هم مهمه
شما در نظر بگیر enemy پشت یک دیوار تاریک قرار گرفته,یه حفره ای در دیوار ایجاد کرده و از اونجا داره شما رو دید میزنه
لباس enemy هم مشکی هستش
دیوار هم از شما فاصله داره
 در همچین شرایطی در رزولوشن های پایین تر تشخیص enemy سخت تر میشه و هرچقدر تصویر دقیق تر بشه(رزولوشن بالاتر) شما بهتر میتونی متوجه حضور کسی پشت دیوار بشی
البته همچین موردی در مورد کنتراست هم صدق میکنه
وقتی کنتراست پایین باشه(ips) رنگ ها به هم نزدیک تر هستن و جزییات در محیط های تاریک کمتر در نتیجه شما ممکنه کل اون حفره رو به رنگ مشکی ببینی ولی در یک مانیتور با کنتراست بالاتر رنگ ها بهتر تفکیک میشن و شما تا حدودی متوجه چیزی یا کسی پشت اون حفره میشی
در مورد رزولوشن یه ویدیو در یوتوب هستش که الان خیلی حس سرچ کردن رو ندارم خودتون میتونید سرچ کنید
ولی به نظر من هم کنتراست و هم رزولوشن در بازی های رقابتی مهمه ولی چون فاکتور های مهم دیگه ای هم هستن(مثل فریم ریت) در انتخاب رزولوشن باید بالانس رو رعایت کرد
به طور مثال شما برید مانیتور 4k بخرید بله رزولوشن بالاست و در همچین شرایطی بهتر میتونید دشمنتون رو تشخیص بدید ولی از طرف دیگه چون فشار زیادی به کارت وارد میشه احتمالا فریم ریت مناسبی دریافت نمیکنید
به نظرم رعایت اعتدال میشه 2k 27 اینچ
24 1080p هم خوبه

بسیار از شما سپاسگزارم، پس نتیجه گیری من برای سایز 27 اینچ که 1080p خوب نیست، درست بوده

دیدگاه تون رو هم در مورد مانیتور که لینکش رو دادم بفرمایید و اگر زحمتی نیست با این مانیتور مقایسه‌اش کنید

بابت راهنمایی‌تون مجددن سپاسگزارم

مانیتور دوم برای مقایسه: xg27aqmr

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، mahan_mir گفته است:

بسیار از شما سپاسگزارم، پس نتیجه گیری من برای سایز 27 اینچ که 1080p خوب نیست، درست بوده

دیدگاه تون رو هم در مورد مانیتور که لینکش رو دادم بفرمایید و اگر زحمتی نیست با این مانیتور مقایسه‌اش کنید

بابت راهنمایی‌تون مجددن سپاسگزارم

مانیتور دوم برای مقایسه: xg27aqmr

صد درصد ۲۷ اینچ برای ۱۰۸۰ مناسب نیست. من ۲۴ دارم باز یکم نزدیک میشم پیکسل میبینم میره رو مخم چه برسه ۲۷.

برای ۱۰۸۰ میشه ۲۴ اینچ، ۱۴۴۰ میشه ۲۷ و 4k میشه ۳۲ به بالا. و تا جایی که میدونم مهمترین فاکتورها برای شما باید fps بالا و response time خیلی پایین باشن.

اینجا بررسی کنید معرفی کردن بهترین مانیتور برای بازیهای شوتر تو بودجه های مختلف 

ویرایش شده توسط zexer2020
لینک به دیدگاه

تو محدوده بودجت مانیتور lenovo 27q-30 هست که گزینه ارزنده ای هست.

یکی هم هست رفرش بالا و پنل ips که درباره کیفیتش نمیشه نظری داد : twisted minds tm25bfi (360hz)

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

صد درصد ۲۷ اینچ برای ۱۰۸۰ مناسب نیست. من ۲۴ دارم باز یکم نزدیک میشم پیکسل میبینم میره رو مخم چه برسه ۲۷.

برای ۱۰۸۰ میشه ۲۴ اینچ، ۱۴۴۰ میشه ۲۷ و 4k میشه ۳۲ به بالا. و تا جایی که میدونم مهمترین فاکتورها برای شما باید fps بالا و response time خیلی پایین باشن.

اینجا بررسی کنید معرفی کردن بهترین مانیتور برای بازیهای شوتر تو بودجه های مختلف 

بسیار سپاسگزارم❤

لینک به دیدگاه

اصلا سمت 27 اینچ با رزولوشن QHD که باهاش فول اچ دی بازی کنی نرو. خودم مونیتور Coolermaster GA271 دارم.تجربه کردم .وقتی بازی میکنی حالت blur زیاد دیده میشه . بازی با رزولوشن 1080p روی مانیتور با کیفیت QHD مساوی با دیدن بیشتر حالت blur.

بازی Last of us Part I بر روی دو تا رزولوشن تست کردم.یکی استفاده از AMD FSR با کیفیت Quality یعنی ورودی با رزولوشن 1706x960 با خروجی رزولوشن QHD=2560x1440 کیفیتش به مراتب شفاف تر و بهتر از گذاشتن رزولوشن مانیتور QHD بر روی 1080 بود.

تنها مانیتور 4K قادرند تصاویر با کیفیت 1080p بهتر نمایش دهند.

لینک به دیدگاه

من یه مطلبی رو میخوندم درباره مانیتور 27 اینچ سامسونگ که توش از مود گیم استفاده شده بود. ولی خودش توی همون مطلب میگفت برای بازی توصیه نمیشه ( لینکش ) من هم نظرم اینه که هرچی تعداد پیکسل بر اینچ بالاتر باشه تصویر بهتری داری ولی پنل IPS برای بازی های سبک شوتر خوب نیست و پنل TN برای این بازی ها بهتره. حالا خودت میدونی

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه مصرف اصلی شما بازی شوتر هست و قیمت هم مهم نیست:

گزینه اول:

https://rog.asus.com/uk/monitors/23-to-24-5-inches/rog-swift-pro-pg248qp/

گزینه دوم:

https://zowie.benq.com/en-me/monitor/xl2586x.html

بررسی هر دو مانیتور هم توی این چنل یوتیوب هست:

https://youtube.com/@optimumtech

این طور مانیتور هارو باید از طریق شرکت های واردکننده از امارات خرید کنید چون بعید میدونم توی ایران پیدا بشه.

در ضمن سایز 24 اینچ و رزولوشن 1080p مناسب ترین گزینه برای بازی های شوتر حرفه ای هست.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

یکی هم هست رفرش بالا و پنل ips که درباره کیفیتش نمیشه نظری داد : twisted minds tm25bfi (360hz)

سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

سلام

شما بودجهتون چقدر هست و مدل پردازنده و گرافیکتون چیه؟

اگر از گرافیک rx6600xt و قویتر دارید به نظرم حتما 2k 27اینچ تهیه کنید به شخصه توی cod warzone2 روی بالاترین تنظیمات هیچ لگی ندارم

و برای بازیهای انلاین به نظرم روی کاهش پینگ و اینترنت بهتر سرمایه گذاری کنید بهتر هست تا مانیتور

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

Coolermaster GA271

سلام این مانیتور اسپیکر دارد‌؟

یک سوال دارم آیا همه بازی ها از رزولیشن 2k  پشتیبانی می کنند.یا برای بازی در حالت 2k به گرافیک و مانیتور باید در این کیفیت باشد

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۳/۲۱ در 12:08، yasin1380 گفته است:

برند twisted mind رو اگزو بررسی کرده بود مشکلاتی مثل ghosting شدید و ضعف پنل داره نمیارزه سمتش بریم

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

برند twisted mind رو اگزو بررسی کرده بود مشکلاتی مثل ghosting شدید و ضعف پنل داره نمیارزه سمتش بریم

سلام
مانیتور های twisted mind گارانتی shop m.i.t داره و متاسفانه مانیتور های برند مثل aoc و lg و ... که ازشون خرید میکنن و بعدا به مشکل بر میخوره رو با همین twisted mind میخوان عوض کنن. رو دستشون مونده و دیگه مانیتور های خوش قیمت مثل aoc 24g2sp  و ... رو وارد نمیکنن تا اینا تموم بشن.
گارانتی mit میگفت همه مانیتور های ips همه پنلشون یکیه و مثل همن 😂 و همه از یه شرکت میگیرن پنلشونو 😂 و فرقی ندارن.
و وقتی هم با دلیل و مدرک بهشون توضیح میدی که اینطور نیست میگه همینیه که هست برو شکایت کن.
سر همین موضوع رفتیم اتحادیه برای یکی از دوستان که شکایت کنیم و جالبه اون کارمندی که اونجا بود خودش قانون و دستورالعملی که بود رو آورد. نوشته بود شرکت گارانتی کننده فقط موظفه همون جنس رو با همون مدل تعویض کنه و تازه باید هم با همون گارانتی تو بازار موجود باشه در غیر این صورت شرکت باید قیمتی که روی فاکتور خورده رو به مشتری برگردونه. این یعنی "حمایت از حقوق مصرف کننده" یا به عبارتی میشه گفت بیشتر حمایت از حقوق شرکت گارانتی هست.
سر همینه که گارانتی پر رو میشه و بجای تکریم مشتری با پر رویی تمام به مشتری جواب سر بالا میده.
شما امسال یه جنسی رو با گارانتی به قیمت n تومن میخری سال بعد اگه خراب بشه و بخوای تازه بخری باید به قیمت 2n بخری. ولی گارانتی پول قیمت قبل رو میده.
مملکت گل و بلبله دیگه.
گارانتی های lg و ... در خارج از کشور اگه مانیتور به مشکل بخوره یا همونو بهت میدن یا یه مدل بالاتر بهت میدن. اینجا بر عکس جنس بنجل میدن به مشتری بجای مارک aoc و ... .
گارانتی تو ایران واقعا مسخرست.

برای دوست عزیزمون هم شما هر چیزی میخوای بخری اینو بدون که رزولوشن native برای هر چیزی خوبی های خودشو داره. مثلا شما یک فیلم 1080 رو تو مانیتور 27 اینچ 2 کی ببینی شاید شارپنس کمتری داشته باشه نسبت به یه مانیتور 27 اینچ فول اچ دی. باید ببینی صفحه بزرگتر و رزولوشن بالاتر میخوای یا با همون 24 اینچ فول اچ دی اوکی هستی. اگه نمیخوای زیاد خرج کنی همون 24 اینچ فول اچ دی بردار و اینکه به نظرم هرچیزی میخری IPS باشه اگه برای بازی میخوای. برای فیلم دیدن VA خوبه به خاطر کنتراست های بالا 3000.  به شخصه خودم سایز بزرگتر رو ترجیح میدم و همینطور برای فیلم دیدن هم همون IPS چون به رنگهاش عادت کردم.

ویرایش شده توسط IDK
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۳/۱۸ در 15:21، mahan_mir گفته است:

درود بر شما
من میخوام دوتا مانیتور بخرم، قیمتش هم اصلن مهم نیست!
کلی تحقیق کردم برای گیم های شوتر نیاز به سرعت پردازش بیشتر دارم، پس بنابراین تصمیم گرفتم برم سمت 1080p پنلی هم که انتخاب کردم ipsعه، من توی همین فروم دیدم که عزیزان گفتن تو مانیتور 27 اینچ، 1080 تصویر جالبی نمیده و تصویر تاره(این تاپیک👇)

میدونم که تراکم پیکسلی 1080 تو 27 اینچ 81ppi هست و تو 24 اینچ 92ppi، اما یه ویدیو توی یوتیوب دیدم (https://www.youtube.com/watch?v=YjP5s03V6rA) که میگه برای کسی که میخواد شوتر بازی کنه تراکم پیکسلی اهمیتی نداره، خب اینجا نظرم رفت روی  24 اینچ!

حالا به نظر شما برای 1080، 27 اینچ بگیرم یا 24؟

در ضمن مانیتوری هم که در نظر دارم اینه که 24 اینچ هم داره https://a.co/d/72dugmv

درود اگه قیمت مهم نیست به نظرم مانیتور 2k 240 هرتز بگیرین مانیتور های خوبی هم وجود داره

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، ali m گفته است:

سلام این مانیتور اسپیکر دارد‌؟

یک سوال دارم آیا همه بازی ها از رزولیشن 2k  پشتیبانی می کنند.یا برای بازی در حالت 2k به گرافیک و مانیتور باید در این کیفیت باشد

خیر اسپیکر ندارد ولی برای بازی توصیه نمیکنم. فقط برای بازی هایی که نیاز به فریم بالایی ندارند مناسب است. مثلا من WoW بازی میکنم که اصلا نیاز به فریم بالایی ندارد. این مانیتور با اورکلاک 100 هرتز است که به معنی مقدار پردازش گرافیگی بزرگتر است یعنی کارت گرافیک قویتر میخواهد. فعلا این مانیتور ارزان قیمت ترین مانیتور QHD بعد از مانیتور اسپکتر (مانیتور 24 اینچ اسکپتر مدل W240QHIR ) در بازار ایران است و اگر بخواهیم فاکتور ارزش و قیمت در نظر بگیریم ، مانیتور بدی نیست. تو ریو های خارجی امتیاز  3.8/5 گرفته است.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، IDK گفته است:

سلام
مانیتور های twisted mind گارانتی shop m.i.t داره و متاسفانه مانیتور های برند مثل aoc و lg و ... که ازشون خرید میکنن و بعدا به مشکل بر میخوره رو با همین twisted mind میخوان عوض کنن. رو دستشون مونده و دیگه مانیتور های خوش قیمت مثل aoc 24g2sp  و ... رو وارد نمیکنن تا اینا تموم بشن.
گارانتی mit میگفت همه مانیتور های ips همه پنلشون یکیه و مثل همن 😂 و همه از یه شرکت میگیرن پنلشونو 😂 و فرقی ندارن.
و وقتی هم با دلیل و مدرک بهشون توضیح میدی که اینطور نیست میگه همینیه که هست برو شکایت کن.
سر همین موضوع رفتیم اتحادیه برای یکی از دوستان که شکایت کنیم و جالبه اون کارمندی که اونجا بود خودش قانون و دستورالعملی که بود رو آورد. نوشته بود شرکت گارانتی کننده فقط موظفه همون جنس رو با همون مدل تعویض کنه و تازه باید هم با همون گارانتی تو بازار موجود باشه در غیر این صورت شرکت باید قیمتی که روی فاکتور خورده رو به مشتری برگردونه. این یعنی "حمایت از حقوق مصرف کننده" یا به عبارتی میشه گفت بیشتر حمایت از حقوق شرکت گارانتی هست.
سر همینه که گارانتی پر رو میشه و بجای تکریم مشتری با پر رویی تمام به مشتری جواب سر بالا میده.
شما امسال یه جنسی رو با گارانتی به قیمت n تومن میخری سال بعد اگه خراب بشه و بخوای تازه بخری باید به قیمت 2n بخری. ولی گارانتی پول قیمت قبل رو میده.
مملکت گل و بلبله دیگه.
گارانتی های lg و ... در خارج از کشور اگه مانیتور به مشکل بخوره یا همونو بهت میدن یا یه مدل بالاتر بهت میدن. اینجا بر عکس جنس بنجل میدن به مشتری بجای مارک aoc و ... .
گارانتی تو ایران واقعا مسخرست.

برای دوست عزیزمون هم شما هر چیزی میخوای بخری اینو بدون که رزولوشن native برای هر چیزی خوبی های خودشو داره. مثلا شما یک فیلم 1080 رو تو مانیتور 27 اینچ 2 کی ببینی شاید شارپنس کمتری داشته باشه نسبت به یه مانیتور 27 اینچ فول اچ دی. باید ببینی صفحه بزرگتر و رزولوشن بالاتر میخوای یا با همون 24 اینچ فول اچ دی اوکی هستی. اگه نمیخوای زیاد خرج کنی همون 24 اینچ فول اچ دی بردار و اینکه به نظرم هرچیزی میخری IPS باشه اگه برای بازی میخوای. برای فیلم دیدن VA خوبه به خاطر کنتراست های بالا 3000.  به شخصه خودم سایز بزرگتر رو ترجیح میدم و همینطور برای فیلم دیدن هم همون IPS چون به رنگهاش عادت کردم.

واقعا وضع گارانتی تو ایران اسفناکه و روز به روز هم بدتر شده در سال های اخیر. سر همین مزخرفات شرکتا اخیرا بیشتر متمایل به خرید جنس دست دو سالم هستم تا نوی گارانتی دار. انقدر قانون های مندرآوردی اضافه میکنن به شرایط گارانتی که طومار میشه نمیشه خوندش! 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من پیشنهاد می کنم مانیتور دل مدل u3417w برداری سایز 34 اینچ منحنی با اسپیکر نسبت تصویر فوق عریض هست و پمل هم ips از همه مهمتر مثل ایسوس اینا سفارش ساخت چین درجه 3 نیست سفارش ساخت آمریکا هست مدل و قیمت و هم چنین مشخصات کامل از سایت برند جهانیش و سایت خود دل گذاشتم چک کن

https://www.amazon.com/Dell-FR3PK-34-Inch-Led-Lit-Monitor/dp/B01IOO4TIM

https://dl.dell.com/manuals/all-products/esuprt_display_projector/esuprt_display/dell-u3417w-monitor_user's-guide_en-us.pdf
https://jeystock.com/product/مانیتور-34-اینچ-استوک-دل-4k-خمیده-مدل-dell-ultrasharp-u3417w/
https://www.ebay.com/itm/235516810247

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...