رفتن به مطلب

مشاوره برا خرید سیستم ryzen

Recommended Posts

سلام دوستان

با بودجه 50 تومن میخوام یه سیستم جمع کنم بدونه مانیتور.اولویت با کارکرده بود ولی چون این باندل گیر نیومد میخوام نو بخرم.

با تحقیقاتی که کردم به این باندل رسیدم.چون قابلیت ارتقا به نسل نهم ای ام دی رو داره.

cpu amd ryzen 5 7600 tray

main asus tuf gaming b650 plus

رم پاتریوت 32 گیگ مدل signatture premium ddr5 5600mhz cl46

پاور گرین 1000 وات gp1000-gxd

vga 6800xt

بنظرتون همین سیستم خوبه بگیرم یا تغییرش بدم؟کودوم فروشگاه قیمتش مناسب تره؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، peto گفته است:

سلام دوستان

با بودجه 50 تومن میخوام یه سیستم جمع کنم بدونه مانیتور.اولویت با کارکرده بود ولی چون این باندل گیر نیومد میخوام نو بخرم.

با تحقیقاتی که کردم به این باندل رسیدم.چون قابلیت ارتقا به نسل نهم ای ام دی رو داره.

vga 6800xt

مادربرد رو به a620 tuf تغییر بده و رم رو به klevv 6000 یا هر برند دیگه 6000 با cl 32 تغییر بده

سیپیو هم 7500f کن

بقیه اوکیه

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

32 دقیقه قبل، Failure گفته است:

مادربرد رو به a620 tuf تغییر بده و رم رو به klevv 6000 یا هر برند دیگه 6000 با cl 32 تغییر بده

سیپیو هم 7500f کن

بقیه اوکیه

پردازنده و مادربرد  رو برا ارزونتر بودن پیشنهاد دادین یا مزیت دیگه ای هم داره؟

الان مشکل اینه که همه سایتا فقط به صورت باندل میدن سر همین حق انتخاب پایین میاد

ممکنه یه سایتی پردازنده رو قیمت خوب بده مادربردو گرون و بر عکس

لینک به دیدگاه

فقط در نظر داشته باش با A620 قابلیت اورکلاک، اندرولت رم و پردازنده رو از دست میدی

رم هم 6000cl30 بردار

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

فقط در نظر داشته باش با A620 قابلیت اورکلاک، اندرولت رم و پردازنده رو از دست میدی

چیپ a قابلیت دستکاری رم رو داره فقط اورکلاک سیپیو وجود نداره به صورت دستی

1 ساعت قبل، peto گفته است:

پردازنده و مادربرد  رو برا ارزونتر بودن پیشنهاد دادین یا مزیت دیگه ای هم داره؟

مزیتش اینه رم بهتر گیرت میاد

چون گرافیک داری دیگ به گرافیک داخلی نیاز نداری

مادربردتم 3ملیون گرون تره 

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Failure گفته است:

مزیتش اینه رم بهتر گیرت میاد

چون گرافیک داری دیگ به گرافیک داخلی نیاز نداری

مادربردتم 3ملیون گرون تره 

بستگی به کاربرد هم داره. سوکت am5 حداقل تا ده سال آینده پردازنده خواهد گرفت بنابراین برای کسی که میخواد به مدت طولانی مادربردی رو نگه داره به نظر من مهمترین قطعه مادربرده و نباید از کیفیت و آپشن هاش زد.

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

کاربرد شما چیه؟ گیمینگ فورکی؟

اولویت اصلی گیم فول اچ دی

ولی یه سیستم میخوام قابلیت ارتقا در سالهای بعدم داشته باشه

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، peto گفته است:

من چیکار میکردم؟ am4 کارکرده تهیه میکردم و برای ویندوز 12 صبر میکردم احتمال زیادی داره که توسط تکنولوژی هوش مصنوعی روی ویندوز 12 و اعمال اون روی پردازنده ها و گرافیک ها پرش تکنولوژی بالایی داشته باشیم. آخرین خبری که amd داد این بود که am4 تا 2027 هم ساپورت داره. پول رو هم به صورت دلار ذخیره میکردم تا در موقع خرید تاثیری از گرونی نبینم. بستن سیستم am5 برای گیمینگ فول اچدی فعلا توجیه اقتصادی نداره. و موقع ارتقا هم هزینه سنگین متحمل میشید.

ولی اگر شما نمیتونید صبر کنید اون بحثش جداست.

سیستمی که نوشتید سیستم خوبیه من پردازنده با گرافیک داخلی بر میداشتم چون از گرافیک داخلی میشه استفاده های جانبی داشت. از آپشن های مادربرد نمیزدم اگه به مدت طولانی قراره نگهش دارم. سمت پاور گرین نمیرم تجربه خوبی ازش نداشتم ولی میگن پاورهای جدیدش خوبه به هر حال انتخاب من نیست. باس رم مهمه دوستان اشاره درستی کردن. در نهایت گرافیک هم برای خواسته شما خیلی رده بالاست میشه اونو تغییر داد اگه بودجه ندارید.

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، peto گفته است:

سلام 

دوست عزیز در پلتفورم‌های فعلی و حتی همون نسل‌های قبلی با توجه به سی پی یو و رمی که شما انتخاب کردید و کاربردی که فرمودید ، قابلیت ارتقایی که گفتید نه نیاز پیدا خواهید کرد و نه اصلا ارزش داره. مگر این که از نسل اینتل i3 و از نسل amd r3 بندازید که اونم باز تو خرید برد فرقی ایجاد نمیکنه. رم هم که فرقی نمیکنه ارتقاش چون نه نیاز پیدا میکنید چون دارید دوتا 16 میندازید و حتی در آینده دوتا 32 هم بخواین بندازید فرقی توی انتخاب برد نداره و  نه نسل جدید رم بیاد که حالا حالاها نمیاد چون خود ddr5 تازه اومده نمیتونید روی برد مد نظرتون سوار کنید پس قابلیت ارتقا به نظرم توی بحث قطعات فعلی یه جور حرف نادرست هست. بردهای فعلی حتی پایین رده ، همشون تمام تکنولوژی های جدید و به روز رو دارند بر خلاف نسل‌های پیشین. خصوصا این که شما رایزن 5 مد نظر دارید برای خرید که انصافا بهترین گزینه هست و  احتیاج به ارتقا پیدا نخواهید کرد مگر این که کلا پلتفورم و نسل عوض شه که باید باندل رو بفروشید و باندل جدید بخرید. در کل باندلی که دوست زیر پیشنهاد دادند هم از نظر قیمت و هم قدرت و کارایی ، معقول تر هست. 

امیدوارم منظور حرفام رو متوجه شده باشید.

3 ساعت قبل، Failure گفته است:

سیپیو هم 7500f کن

بقیه اوکیه

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

من چیکار میکردم؟ am4 کارکرده تهیه میکردم و برای ویندوز 12 صبر میکردم احتمال زیادی داره که توسط تکنولوژی هوش مصنوعی روی ویندوز 12 و اعمال اون روی پردازنده ها و گرافیک ها پرش تکنولوژی بالایی داشته باشیم. آخرین خبری که amd داد این بود که am4 تا 2027 هم ساپورت داره. پول رو هم به صورت دلار ذخیره میکردم تا در موقع خرید تاثیری از گرونی نبینم. بستن سیستم am5 برای گیمینگ فول اچدی فعلا توجیه اقتصادی نداره. و موقع ارتقا هم هزینه سنگین متحمل میشید.

ولی اگر شما نمیتونید صبر کنید اون بحثش جداست.

سیستمی که نوشتید سیستم خوبیه من پردازنده با گرافیک داخلی بر میداشتم چون از گرافیک داخلی میشه استفاده های جانبی داشت. از آپشن های مادربرد نمیزدم اگه به مدت طولانی قراره نگهش دارم. سمت پاور گرین نمیرم تجربه خوبی ازش نداشتم ولی میگن پاورهای جدیدش خوبه به هر حال انتخاب من نیست. باس رم مهمه دوستان اشاره درستی کردن. در نهایت گرافیک هم برای خواسته شما خیلی رده بالاست میشه اونو تغییر داد اگه بودجه ندارید.

سلام 

دوست عزیز am4 هیچ گونه توجیه اقتصادی نداره چه از نظر قدرت و چه از نظر پرفورمنس به دلار . باندل am4 باید ایشون 5600x با رم ddr4 و یک مادربرد b550 بندازه که آکش از باندل مد نظر بیشتر نشه کمتر نمیشه و اگه دست دوم هم گیر بیاره حداکثر سی درصد در بهترین شرایط  از آک قطعات مد نظر استارتر کمتر خواهد بود بعد این کجا و آن کجا. در ثانی توی فروشش بعداً برای ارتقای نسل به مشکل خواهند خورد چون افت زیادی پیدا خواهد کرد بعد چی رو به دلار ذخیره کنند وقتی چیزی نمی‌مونه. مثل اینه که شخصی بخواد ساینا صفر بخره چهارصد میلیون بعد بهش پیشنهاد بدیم جای تو باشم پراید 111 کار کرده میخرم 300 میلیون. وقتی داره ساینا بخره چرا باید بره پراید بخره . این ماله کسیه که نداره و بودجش محدوده. حتی همونم که بودجش محدود هست اشتباه هست خرید am4

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، blooder گفته است:

سلام 

دوست عزیز am4 هیچ گونه توجیه اقتصادی نداره چه از نظر قدرت و چه از نظر پرفورمنس به دلار . باندل am4 باید ایشون 5600x با رم ddr4 و یک مادربرد b550 بندازه که آکش از باندل مد نظر بیشتر نشه کمتر نمیشه و اگه دست دوم هم گیر بیاره حداکثر سی درصد در بهترین شرایط کمتر قیمت از آک قطعات مد نظر استارتر کمتر خواهد بود بعد این کجا و آن کجا. در ثانی توی فروشش بعداً برای ارتقای نسل به مشکل خواهند خورد چون افت زیادی پیدا خواهد کرد بعد چی رو به دلار ذخیره کنند وقتی چیزی نمی‌مونه. مثل اینه که شخصی بخواد ساینا صفر بخره چهارصد میلیون بعد بهش پیشنهاد بدیم جای تو باشم پراید 111 کار کرده میخرم 300 میلیون. وقتی داره ساینا بخره چرا باید بره پراید بخره . این ماله کسیه که نداره و بودجش محدوده. حتی همونم که بودجش محدود هست اشتباه هست خرید am4

بنده عرض کردم کارکرده نگفتم نو. چرا توجیه نداره حداقل میتونه تا 60 تا 70 درصد پول ذخیره کنه. ایشون که نمیخواد فیل هوا کنه. میخواد گیم فول اچدی بزنه. حتما باید 5600x با مادربرد b550 بندازه؟ کی گفته؟ این کجا و ان کجا یعنی چی؟ مثال شما به درد این مساله نمیخوره من ایشون رو از پشنهاد بهتر منع نکردم برای مثال شما من به ایشون درسته الان ساینا پیشنهاد نمیدم ولی برای یکسال بعدش ساینا + هوش مصنوعی پیشنهاد میدم. اجبار هم نکردم گفتم اگه صبر نداره بره بخره

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، peto گفته است:

سلام دوستان

vga 6800xt

سلام عزیز

انتخابات عالی هستن فقط یکم تغییرات جزیی نیاز دارن تا بی نقص بشن. اول از همه رم رو همونطور که دوستان گفتن برو کلو 6000 32 گیگ

من درنظر میگیرم قصد گیمینگ تو 1440p ultra wide داری در غیر این صورت 6800xt بیش از حد قویه برای 1080. 

سی پیو 7600 عالیه ولی اگه قابلیت ارتقا به سری 9000 واست مهمه بهتره مادربرد خوب بگیری که با فرضا 9600x هم سازگاری کامل داشته باشه و بعدا با ی تعویض سی پیو ساده و کم هزینه ارتقا بدی و نیازی به تعویض مادربرد نباشه. 

پاور هم دوستان تو همین فروم بررسی کردن فک کنم تو رنج 10 تومن ارزش خرید بالایی داشته باشه.

برای قیمت میتونی ترب بررسی کنی، بالاتر از پاساژ نور ی بازار کامپیوتر ایران هست اونجا هم میگن قیمتاش برای آکبند عالیه ی سر بزن.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، jj-191 گفته است:

بستگی به کاربرد هم داره. سوکت am5 حداقل تا ده سال آینده پردازنده خواهد گرفت بنابراین برای کسی که میخواد به مدت طولانی مادربردی رو نگه داره به نظر من مهمترین قطعه مادربرده و نباید از کیفیت و آپشن هاش زد.

نظر شماست

نظر من چیز دیگریست

با توجه به TDP دقیق محصولات AMD شما با داشتن A620 تقریبا فقط اورکلاک رو از دست میدید و از نظر عملکردی فرقی نیست مگر اینکه شما یه کولر 360 داشته باشید + دلید کرده باشید cpu رو + اورکلاک سنگین با مادربرد مناسب انجام بدید

که در این صورت شما باید اندازه یه سیستم مشابه خرج کنید و نهایت 15 درصد افزایش عملکرد میگیرید.

همین a620 میتونه حتی 7950x رو در 170w هندل کنه:

image.thumb.png.b1728c3ca51b4f4b08ad09baad8f430e.png

که کافیشه...

دیگ کسی که بودجش محدوده نمیشه به زور قطعه داد

این پول سیو شده رو میشه خرج رم بهتر و کولینگ بهتر کرد

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Failure گفته است:

نظر شماست

نظر من چیز دیگریست

با توجه به TDP دقیق محصولات AMD شما با داشتن A620 تقریبا فقط اورکلاک رو از دست میدید و از نظر عملکردی فرقی نیست مگر اینکه شما یه کولر 360 داشته باشید + دلید کرده باشید cpu رو + اورکلاک سنگین با مادربرد مناسب انجام بدید

که در این صورت شما باید اندازه یه سیستم مشابه خرج کنید و نهایت 15 درصد افزایش عملکرد میگیرید.

عزیزم مادربرد مگه فقط اورکلاکه؟ من اصلا اورکلاک رو مدنظر قرار ندادم اپشن گفتم میدونی آپشن یعنی چی؟ یعنی تعداد فاز مادربرد بیشتر. یعنی هیتسینگ و دفع گرمای بهتر. یعنی پورت های سریع تر بیشتر و کارآمدتر. یعنی استفاده از خازن های متفاوت و غیره و غیره و غیره.

به نظرم تاپیک بیشتر تبدیل شد به کل کل. دوستان خودشون ادامه بدن.

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

عزیزم مادربرد مگه فقط اورکلاکه؟ من اصلا اورکلاک رو مدنظر قرار ندادم اپشن گفتم میدونی آپشن یعنی چی؟ یعنی تعداد فاز مادربرد بیشتر. یعنی هیتسینگ و دفع گرمای بهتر. یعنی پورت های سریع تر بیشتر و کارآمدتر. یعنی استفاده از خازن های متفاوت و غیره و غیره و غیره.

به نظرم تاپیک بیشتر تبدیل شد به کل کل. دوستان خودشون ادامه بدن.

جفت مادربرد های تاف a620 و b650 دارای 12 فاز هستن یکی 50 امپری هست یکی 60 

وقتی اورکلاک پشتیبانی نمیکنه اون 50 امپر بسشه

از نظر هیت سینک هم تفاوتی ندارن فقط نسخه b650 برای m.2 یه هیت بزرگ تر داره.

از نظر خازن هم تفاوتی ندارند.

پورت هم فقط تعداد usb2 محدود تر هست و نداشتن pci 5

با توجه به بودجه پیشنهاد شده

بهتر از اینه رم cl42 برداره 

شما بحث راه میندازی بعد میگی چرا بحث میکنی؟ :/

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Failure گفته است:

جفت مادربرد های تاف a620 و b650 دارای 12 فاز هستن یکی 50 امپری هست یکی 60 

وقتی اورکلاک پشتیبانی نمیکنه اون 50 امپر بسشه

از نظر هیت سینک هم تفاوتی ندارن فقط نسخه b650 برای m.2 یه هیت بزرگ تر داره.

از نظر خازن هم تفاوتی ندارند.

پورت هم فقط تعداد usb2 محدود تر هست و نداشتن pci 5

با توجه به بودجه پیشنهاد شده

بهتر از اینه رم cl42 برداره 

شما بحث راه میندازی بعد میگی چرا بحث میکنی؟ :/

لینک جفت مادربردا رو که مقایسه زدی رو میخوام

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Failure گفته است:

3 ساعت قبل، peto گفته است:

بسته ب برند و مدل مادربرد فرق داره  تو بعضی مدل ها امکان دستکاری تامینگ و ولتاژ هم قفل شده  و (صرفا میشه پروفیال xmp ، expo رو فعال کرد یا فرکانس رو تغییر داد) ک عملا اورکلاک رم رو بی معنی میکنه چون بهر حال بیشتر از 6400 براحتی پایدار نمیشه و تنها راه توئیک کردن رم دستکاری تایمینگا هس

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است:

بهر حال بیشتر از 6400 براحتی پایدار نمیشه و تنها راه توئیک کردن تایمینگا هس

تو این نسل بهترین فرکانس 6400 هست بالاتر بری افت عملکرد میخوری بخاطر UCLK

نسل بعد مشخص نیست چجوریه 

تا اونجا که بررسی کردم tuf a620 گزینه های مربوطه رو داره و تو همه بررسی ها هم ازش به عنوان مادربرد عالی یاد کردن و کسی مشکلی باهاش نداشته با وجود اینکه 7950x روش بوده

این گزینه ها در پروفایل های ارزون تر مثل سری M-K وجود نداره...

با توجه به بودجه پیشنهاد شده تا رم و خنک کننده مناسب هم تهیه کنن

کسی که 7600 میخره قطعا قرار نیست بره 9950x بندازه بعدا.

نهایت 9800x3d میندازه که اونم باز اورکلاکش قفله و عملا فرقی نمیکنه مادربردت چیه

این تفکرات الکی هست.

اگر بحث رندر و پردازش های غیر گیم بود میشد فکری راجب b650 کرد

وگرنه به من باشه کلا مادربرد زیر 20 تومن برای اورکلاک پیشنهاد نمیکنم به دلایل زیاد.

10 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

لینک جفت مادربردا رو که مقایسه زدی رو میخوام

سایت اصلی ASUS خودتون سرچ کنید 

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Failure گفته است:

سایت اصلی ASUS خودتون سرچ کنید 

اگر زحمتی نیست شما لینکاشو همینجا قرار بدید ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

رم رو تغییر بدید بقیه موارد اوکیه. 

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب 

رم رو حتما کلو یا جی اسکیل بگیرین اونم فرکانس ۶۰۰۰

همون طور که @Failure آقا محمد گل گفتن A620 tuf گزینه بهتریه.

سیپیو هم بین 7500f و 7600 با توجه به بودجه انتخاب کنین.

کولینگ هم نیازی به کولر آبی و دردسراش نیست.

اگه بودجه میرسه assasin iv یا AG620 بگیرین که دستتون برای ارتقا باز باشه.

بودجه نمیرسه یه AG400 ARGB کافی هست.(خیلی از دوستان از کولر خود AMD استفاده میکنن و مشکلی ندارن شما هم که رزولیشن ۱۰۸۰ هستین فکر کنم کافی باشه تازه اور هم نمیکنین.)

هم اکنون، jj-191 گفته است:

اگر زحمتی نیست شما لینکاشو همینجا قرار بدید ممنون

الان واقعا بریم am4 بخریم؟ 

جدی میفرمایید؟

منطق با شماست.

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

بنده عرض کردم کارکرده نگفتم نو. چرا توجیه نداره حداقل میتونه تا 60 تا 70 درصد پول ذخیره کنه. ایشون که نمیخواد فیل هوا کنه. میخواد گیم فول اچدی بزنه. حتما باید 5600x با مادربرد b550 بندازه؟ کی گفته؟ این کجا و ان کجا یعنی چی؟ مثال شما به درد این مساله نمیخوره من ایشون رو از پشنهاد بهتر منع نکردم برای مثال شما من به ایشون درسته الان ساینا پیشنهاد نمیدم ولی برای یکسال بعدش ساینا + هوش مصنوعی پیشنهاد میدم. اجبار هم نکردم گفتم اگه صبر نداره بره بخره

مثال شما دوستانی هستند که میرن GTX 10 میخرن که بعدا برن سری 50 بگیرن.

عزیزم سیستم خوبیه در خریدش شک نکن @peto😍

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، AmirPuniSher گفته است:

الان واقعا بریم am4 بخریم؟ 

جدی میفرمایید؟

منطق با شماست.

حتما میخوایید فیل هوا کنید دیگه چی بگم. کسی رو اجبار کردم اینکارو بکنه؟ حتما از نظر شما برای گیمینگ فول اچدی نیاز به همچین سیستمی هست دیگه؟ جدی میفرمایید؟

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، AmirPuniSher گفته است:

مثال شما دوستانی هستند که میرن GTX 10 میخرن که بعدا برن سری 50 بگیرن.

عزیزم سیستم خوبیه در خریدش شک نکن @peto😍

آقا کسی که گیمینگ فول اچدی میزنه از نظر شما منطقیه بره گرافیک فورکی بخره؟ چطور همچین چیزی ممکنه؟ یا خوشی زده زیر دلتون یا پول پارو میکنید نمیدونید با پولتون چیکار کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...