رفتن به مطلب

مشاوره برا خرید سیستم ryzen

Recommended Posts

38 دقیقه قبل، Failure گفته است:

سایت اصلی ASUS خودتون سرچ کنید 

سلام ،شبتون بخیر باشه ،من چک کردم تفاوت قیمت موردی که شما ذکر کردید با این کانفیگی که صاحب تاپیک زده خیلی نیست و اینکه b650tuf برای کسی که توان یا قصد تهیه کارت صدا نداره ،صدای انبرد بهتری داره تا a620 tuf .

اگر نیاز میبینید لینک های قیمت کف 7600 با b650tuf  رو براتون پ.خ کنم.

https://www.lioncomputer.com/product/j8317/Asus-motherboard-AMD-processor-fan-and-processor-without-box-bundle

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

29 دقیقه قبل، Failure گفته است:

نهایت 9800x3d میندازه که اونم باز اورکلاکش قفله و عملا فرقی نمیکنه مادربردت چیه

شخصا اندرولت برام مهم تر از اورکلاک هس

و درسته ک 7600 انچنان پردازنده گرمی نیس ولی بهرحال با اندرولت کردن میشه از خرید کولر های قوی تر صرف نظر کرد

الان خودم  7700 دارم و با کولر wraith prism بدون اندرولت دمای 95 رو میزنه ولی با کم کردن curve optimizer به -30 براحتی دماشو زیر 80 و البته پایدار نگه داشتم (از حق نگذریم شانس خوبیم تو سیلیکون لاتاری داشتم😅)

لینک به دیدگاه

هم اکنون، jj-191 گفته است:

آقا کسی که گیمینگ فول اچدی میزنه از نظر شما منطقیه بره گرافیک فورکی بخره؟ چطور همچین چیزی ممکنه؟ یا خوشی زده زیر دلتون یا پول پارو میکنید نمیدونید با پولتون چیکار کنید.

عزیزم پس بریم کنسول نسل ۸ هم بگیریم فعلا براش بازی میاد.

یا بریم rx580 بگیریم فعلا جوابه.

خوشی نزده زیر دلم بلکه آینده نگر هستم.

دوست داشتی میتونی سیستمم رو ببینی توی پروفایل هست.

هم اکنون، αяιαиχ97 گفته است:

و درسته ک 7600 انچنان پردازنده گرمی نیس ولی بهرحال با اندرولت کردن میشه از خرید کولر های قوی تر صرف نظر کرد

الان خودم  7700 دارم و با کولر wraith prism بدون اندرولت دمای 95 رو میزنه ولی با کم کردن curve optimizer به -30 براحتی دماشو زیر 80 و البته پایدار نگه داشتم (از حق نگذریم شانس خوبیم تو سیلیکون لاتاری داشتم😅)

من والا افتضاح ترین سیلیکون لاتری بهم رسیده 

با کولر Gamma Archer روی لود ۸۰-۹۰ درصد قشنگ دمای ۱۰۰ رو میزنه.

دوستان بین Gammaxx 300B و AG300 کدوم جوابه؟ 

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

سلام ،شبتون بخیر باشه ،من چک کردم تفاوت قیمت موردی که شما ذکر کردید با این کانفیگی که صاحب تاپیک زده خیلی نیست و اینکه b650tuf برای کسی که توان یا قصد تهیه کارت صدا نداره ،صدای انبرد بهتری داره تا a620 tuf .

اگر نیاز میبینید لینک های قیمت کف 7600 با b650tuf  رو براتون پ.خ کنم.

https://www.lioncomputer.com/product/j8317/Asus-motherboard-AMD-processor-fan-and-processor-without-box-bundle

ممنون داداش اگه لطف کنین لینک قیمت خرید کف رو برام بفرستین ممنون میشم

فقط سایتش معتبر باشه

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، AmirPuniSher گفته است:

عزیزم پس بریم کنسول نسل ۸ هم بگیریم فعلا براش بازی میاد.

یا بریم rx580 بگیریم فعلا جوابه.

خوشی نزده زیر دلم بلکه آینده نگر هستم.

دوست داشتی میتونی سیستمم رو ببینی توی پروفایل هست.

بستگی داره دیگه جایی که صرفه باشه چرا آدم ارتقا نده؟ 

ولی آخه مثلا 580 دو تومنی خیلی فرق داره قیمتش با چیزی که صاحب تاپیک خواسته. به نظر شما کسی که گیم فول اچدی میزنه منطقیه دو تومن خرج گراف کنه یا بره 20 تومن بده برای 6800xt و همون کاری که گراف دو تومنی هم از پسش برمیاد بکنه؟ فاصله نزدیک ده برابره در قیمت. ولی مثلا شما میگی کنسول نسل قبل هست 10 تومن هست و نسل جدید 14 تومن خب منم باشم نسل جدید برمیدارم مشخصه دیگه. یه ترازویی باید باشه دیگه این وسط که آدم بگه صرف چیه.

لینک به دیدگاه

از همه دوستانی که نظر دادن ممنون شرمنده که دکمه تشکرم دیگه غیر فعال شده

لینک به دیدگاه

هم اکنون، peto گفته است:

از همه دوستانی که نظر دادن ممنون شرمنده که دکمه تشکرم دیگه غیر فعال شده

هم اکنون، αяιαиχ97 گفته است:

فازت چیه؟

ایشون درست میگن اما آینده نگر نیستند.🌹 @jj-191

خلاصه من که الان پشیمونم که زمانی میتونستم 1070Ti رو عوض کنم  2070super بگیرم ولی جاش گوشی خریدم با اینکه لازم نداشتم.

الان دوست دارم که 6800xt بگیرم ولی بودجه نیست گوشیم رو هم بفروشم باید ۱۰ بزارم روش.

ای کاش اون موقع به جای 1070ti یه 1080 میگرفتم و هزار ای کاش دیگه 

دوست ندارم این ای کاش ها برای دیگران تکرار بشه.

.

.

.

دوستان بین Gammaxx 300B و ag300کدوم گزینه نظرتونه.

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، jj-191 گفته است:

حتما میخوایید فیل هوا کنید دیگه چی بگم. کسی رو اجبار کردم اینکارو بکنه؟ حتما از نظر شما برای گیمینگ فول اچدی نیاز به همچین سیستمی هست دیگه؟ جدی میفرمایید؟

گرانقدر مسئله FHD نیست

رزولوشن با فریمی که سیپیو میتونه هندل کنه مربوط نیست

اگر هدف ایشون بازی در سطح 165 هرتز به بالا باشه سیپیو 5800x3d فقط جوابه که اونم دست دومش نیست. باید آک بخره که قیمت مسخره ای داره.

اگر بازی در حد 60 فریم باشه حرف شما صحیحه نه نسل جدید نه 6800xt به کارش نمیاد.

با توجه به 50 ملیون هزینه بعیده دنبال 60 فریم باشن...

هدف ایشون مهمه

برای 165 فریم سیپیو نسل جدید نیاز هست با ddr5 بخصوص اگر دراپ فریم خیلی خیلی مهم باشه

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

،صدای انبرد بهتری داره تا a620 tuf .

ALC897 حتی در سری آئروس گیگا هم استفاده شده

حتی در tuf b650m هم استفاده شده

اینا ریز جزیات هست...

قطعا اکولایزر نیاز دارن همشون 

لینک به دیدگاه

دوستان بین Gammaxx 300B و ag300کدوم گزینه نظرتونه.

@Failure @ARMIN البته اون مدلی که LED آبی داره.

ویرایش شده توسط AmirPuniSher
لینک به دیدگاه

عملکردی اینا یکی هستن، ببین قیافه کدوم خوشت میاد.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است:

pbo بازه 

شما میتونی 80درجه تنظیم کنی سیو کنی بیای بیرون :)

در کنارش میتونی آفست منفی هم بدی که اندرولت حساب میاد

از جفتش پشتیبانی میکنه

مثل اینتل نیست ...

راجب a620 هم بهتره بدونید روی tdp خود سیپیو اصلا نیاز به اندرولت هم نیست...

میتونید خودتون تست کنید

ویرایش شده توسط Failure
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

عملکردی اینا یکی هستن، ببین قیافه کدوم خوشت میاد.

بیشتر AG300 مد نظرمه.

چون شبیه فن های دیپ اساسین iv و کولر LT720 هست.

لینک به دیدگاه

دوستان برا این سیستم اون فروشگاهی که میخوام خرید کنم رم فراکانس بالا فقط اینو داره

Vengeance rgb 2*16 ddr5 6200mhz cl36

همینو بگیرم خوبه؟اگه خوب نیست رم دیگه  از فروشگاهه دیگه ای بگیرم؟

فقط نمیدونم این رم پروفایل expo رو ساپورت میکنه یا نه از کجا باید فهمید؟

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، jj-191 گفته است:

آقا کسی که گیمینگ فول اچدی میزنه از نظر شما منطقیه بره گرافیک فورکی بخره؟ چطور همچین چیزی ممکنه؟ یا خوشی زده زیر دلتون یا پول پارو میکنید نمیدونید با پولتون چیکار کنید.

دوست عزیز کی گفته 6800 گرافیک 4k هست🤣. از نظر بنده 4090 هم زیر 4k دووم نمیاره. چرا چیزی رو که کامل اطلاع ندارید روش پافشاری میکنید. الان مانیتورها اکثرا 140 هرتز به بالا هستند و معقول نیست کسی که خدا تومان سیستم بسته بخواد 60 هرتز بگیره. بعد همون 6800xt با روشن کردن ری تریسینگ و گذاشتن تنظیمات روی های زوری 60 تا 70 توی  بازیهای جدید میده چون داشتم میگم. بعد شما اومدی میگی فلان و بهمان.  خود 5600x آورش هم کنی نمیتونه 6800 رو هندل کنه بعد نظر میدید من کی گفتم 5600 و منظورم پایین تره. خواهش میکنم چیزی که توش علمی ندارید روش نظر ندید چون نظر دادن شما باعث اذیت شدن دیگران خواهد شد. در کل قصد کل کل نداریم اینجا و بحث راهنمایی هست همین

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، blooder گفته است:

دوست عزیز کی گفته 6800 گرافیک 4k هست🤣. از نظر بنده 4090 هم زیر 4k دووم نمیاره. چرا چیزی رو که کامل اطلاع ندارید روش پافشاری میکنید. الان مانیتورها اکثرا 140 هرتز به بالا هستند و معقول نیست کسی که خدا تومان سیستم بسته بخواد 60 هرتز بگیره. بعد همون 6800xt با روشن کردن ری تریسینگ و گذاشتن تنظیمات روی های زوری 60 تا 70 توی  بازیهای جدید میده چون داشتم میگم. بعد شما اومدی میگی فلان و بهمان.  خود 5600x آورش هم کنی نمیتونه 6800 رو هندل کنه بعد نظر میدید من کی گفتم 5600 و منظورم پایین تره. خواهش میکنم چیزی که توش علمی ندارید روش نظر ندید چون نظر دادن شما باعث اذیت شدن دیگران خواهد شد. در کل قصد کل کل نداریم اینجا و بحث راهنمایی هست همین

راستش برا منم سوال بود که واقعا ۶۸۰۰ انقدر قویه که برا فول اچ دی تا چند سال اینده هم زیاد باشه😅

لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، peto گفته است:

راستش برا منم سوال بود که واقعا ۶۸۰۰ انقدر قویه که برا فول اچ دی تا چند سال اینده هم زیاد باشه😅

گرافیک مد نظرتون گرافیک خوبی هست و درسته که در سایتهای تست و بنچمارک اعلام کردن 4k جواب هست ولی اولا این تست‌ها مال چندین سال قبل هست و در ثانی مال بازیهای قدیمی تر و روی تنظیمات متوسط رو به بالا هست. همین 6800xt با 12400 توی fhd زوری لاست رو روی الترا بین 80 تا 95 فرم میداد. با تغییر کیفیت به 4k فرم به زیر 40 هم میرسید. همین بازی آلن ویک رو fhd بدون ری تریسینگ نمیتونست فرم بده و باید میزاشتی رو fsr .یا حتی اسپایدر من جدید  و یا بازی طاعون . با روشن کردن ری تریسینگ که عملا فرم نصف میشد. به نظرم حتی  2k هم روی الترا جواب نیست و باید بازیها رو روی های یا مدیوم بازی کنید. چیزی که دوستمون مد نظر دارند و هی پافشاری میکنند خرید rx580 و یک سی پی یو قدیمی تر هست که بله بنده اونم دارم ولی اکثر بازیها با fsr روی لاو یا مدیوم  40 تا 50 فرم باید بازی کنید وگرنه اصلا فرم نمیده.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند تا سایت نگاه کردم همین بود مورد بهتری اگه دوستان سراغ دارن که موجود باشه پیشنهاد بدن

https://www.lioncomputer.com/product/j5q2v/Corsair-VENGEANCE-RGB-32GB-16GBx2-6000MHz-CL36-DDR5-AMD-EXPO-Memory

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، blooder گفته است:

ببین من به بقیه حرفات کاری ندارم که فقط به اون یه تیکه اول که گفتی کار دارم و اینکه خودت رو همه چیز دان میدونی.

فرمودی که:

نقل قول

کی گفته 6800 گرافیک 4k هست

اینا سند و مدارک  فورکی بودن این گرافیک هست:

سند از وبسایت رسمی amd:

https://www.amd.com/en/products/graphics/desktops/radeon/6000-series/amd-radeon-rx-6800-xt.html

سند دوم از وبسایت رسمی amd:

https://www.amd.com/en/products/graphics/desktops/radeon/6000-series.html

سند سوم تست یوتیوب به تاریخ یک ماه پیش از اجرای فورکی 23 بازی تریپل A توسط این گرافیک:

www.youtube.com/watch?v=TrSZblz8tQ0

پس قبل اینکه بیایی دهن مبارکت رو باز کنی دو تا جستجو بزن تا توسط من اینجوری زیر ادعایی که کردی له نشی

ضمن اینکه میدونم امثال شما ادعا دارید که amd با 26 هزار کارمند نمیفهمه گرافیکی رو به عنوان فورکی معرفی کنه ولی شما بالاتر از کارخانه amd میفهمی.

حرفاتو زدی حرفامو زدم قضاوت با کسانی که دیدن.

amd-radeon-rx-6800xt-retail-box-features.thumb.jpg.6e221c8b2e59c785b9606bdf498bea6b.jpg

amd-radeon-rx-6800xt-retail-box.thumb.jpg.e24e759538fa7146ae8b257efd9b8336.jpg

لینک به دیدگاه

ببین من به بقیه حرفات کاری ندارم که فقط به اون یه تیکه اول که گفتی کار دارم و اینکه خودت رو همه چیز دان میدونی.

فرمودی که:

سند از وبسایت رسمی amd:

https://www.amd.com/en/products/graphics/desktops/radeon/6000-series/amd-radeon-rx-6800-xt.html

سند سوم تست یوتیوب به تاریخ یک ماه پیش از اجرای فورکی 23 بازی تریپل A توسط این گرافیک:

پس قبل اینکه بیایی دهن مبارکت رو باز کنی دو تا جستجو بزن تا توسط من اینجوری زیر ادعایی که کردی له نشی

ضمن اینکه میدونم امثال شما ادعا دارید که amd با 26 هزار کارمند نمیفهمه گرافیکی رو به عنوان فورکی معرفی کنه ولی شما بالاتر از کارخانه amd میفهمی.

amd-radeon-rx-6800xt-retail-box-features.thumb.jpg.6e221c8b2e59c785b9606bdf498bea6b.jpg

روی جعبه ps5هم زده پشتیبانی از 8kاما 4kرو به زور هندل می‌کنه....

پس سونی نفهمه؟

IMG-20210211-WA0070.thumb.jpg.dd7375c6e73e03dc7b9485d18e5317a3.jpg

لینک به دیدگاه

فرمودی که:

سند از وبسایت رسمی amd:

اتفاقا شما وقتی

زر میفرمایی 

بدون داشتن علم کافی باید بقیه صحبت‌ها رو  بخونی تا متن کامل بشه. چون گفتم از نظر من که داشتم و باهاش بازی کردم 4k رو نمیتونه هندل کنه تو بازیهای جدید مگر این که روی تنظیمات پایین بزاری و ری تریسینگ رو خاموش کنی. مثل کلیپ قالیباف نکن که یکی دیگه رو می‌گفت در یخچال رو باز کردم ولی اول صحبتش رو جدا کردن پای خودش افتاد. شما را با توهمات دانایی خودت تنها می‌زارم. انشالله یه چی میشی

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، parsa seyedi گفته است:

روی جعبه ps5هم زده پشتیبانی از 8kاما 4kرو به زور هندل می‌کنه....

پس سونی نفهمه؟

IMG-20210211-WA0070.thumb.jpg.dd7375c6e73e03dc7b9485d18e5317a3.jpg

رو جعبه ننوشته که میشه بازی رو 8K اجرا کرد
عکسی که من گذاشتم نوشته گیمینگ قطعی فورکی

بابا چرا مغز شما اینجوریه ما یه استاندارد داریم طبق اون استاندارد شرکت ها میان محصول ارائه میکنن.

اگه به منطق شما باشه منم میتونم فراتر از استانداردها برم

3 دقیقه قبل، blooder گفته است:

اتفاقا بقیه صحبت‌ها رو باید بخونی تا متن کامل بشه. چون گفتم از نظر من که داشتم و باهاش بازی کردم 4k رو نمیتونه هندل کنه تو بازیهای جدید مگر این که روی تنظیمات پایین بزاری و ری تریسینگ رو خاموش کنی.شما را با توهمات دانایی خودت تنها می‌زارم. انشالله یه چی میشی

نظرتون چیه منم ادعا کنم که تا به الان هیچ گرافیک گیمینگی ساخته نشده؟ چرا؟ چون بیست سال دیگه هیچ گرافیکی که تا به امروز ساخته شده قادر به اجرای حتی یک فریم از بازی های اون روز رو نداره. چطوره خوبه منم اینجوری حرف بزنم؟

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، jj-191 گفته است:

رو جعبه ننوشته که میشه بازی رو 8K اجرا کرد
عکسی که من گذاشتم نوشته گیمینگ قطعی فورکی

بابا چرا مغز شما اینجوریه ما یه استاندارد داریم طبق اون استاندارد شرکت ها میان محصول ارائه میکنن.

نظرتون چیه منم ادعا کنم که تا به الان هیچ گرافیک گیمینگی ساخته نشده؟ چرا؟ چون بیست سال دیگه هیچ گرافیکی که تا به امروز ساخته شده قادر به اجرای حتی یک فریم از بازی های اون روز رو نداره. چطوره خوبه منم اینجوری حرف بزنم؟

باشه اوکی گیرم بگیم 8kچرت پرته واسه گیمنیگ 

اون جعبه ایی ک شما داری نشون میدی واسه سال 2020 عه 

ک اون دوره با بازی اون دوره میشد 4kباهاش بازی کرد

سال2020 بازی ها با 8گیگ مموری هم مشکلی نداشتند 

الان رو در نظر بگیر نه 4 سال پیش

اما توی 2024  12 گیگ مموری توی بازی ها 80 درصدش پر میشه 

الان هم نه اینکه نشه باهاش 4kبازی کرد اما نه با اف پی اس عجیب غریب

لینک به دیدگاه

هم اکنون، parsa seyedi گفته است:

باشه اوکی گیرم بگیم 8kچرت پرته واسه گیمنیگ 

اون جعبه ایی ک شما داری نشون میدی واسه سال 2020 عه 

ک اون دوره با بازی اون دوره میشد 4kباهاش بازی کرد

سال2020 بازی ها با 8گیگ مموری هم مشکلی نداشتند 

الان رو در نظر بگیر نه 4 سال پیش

اما توی 2024  12 گیگ مموری توی بازی ها 80 درصدش پر میشه 

الان هم نه اینکه نشه باهاش 4kبازی کرد اما نه با اف پی اس عجیب غریب

خب منم که گفتم با منطق شما منم مدعی هستم که تا امروز گرافیک گیمینگی ساخته نشده میتونی ادعای منو رد کنی؟

گرافیک گیمینگ یعنی گرافیک بازی میریم به بیست سال دیگه بالاترین گرافیکی که امروز ساخته شده اونزمان اصلا قادر به اجرای بازی ها نیست یه ارور بزرگ میده که بازی رو اجرا نمیکنه. خب مگه روش ننوشته گرافیک گیمینگ؟ پس چرا اجرا نمیکنه؟ نه دیگه نمیشه شما بیا ادعای منو رد کن دیگه. من ادعا دارم تا به امروز هیچ گرافیک گیمینگی ساخته نشده. با دلایلی که واست اوردم رد کن ادعای منو

لینک به دیدگاه

به به باریکلا . چه ادبیات فاخری

عزیزان خوب هست قصد کل کل ندارید با هم

من ویرایش کردم اون عبارت زشت رو نسبت به هم

اسمی هم نمیبرم

ولی هر 2 کاربر تمام کنید این بحث رو و اگر دیگه مطلبی مرتبط به تاپیک ندارید ادامه ندید که به حاشیه نره بیشتر از این تاپیک کاربر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...